Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Korai petefészek-kime rülés

kéktengerkék
Létrehozva: 2007. február 16. 13:51
Azok hozzászólását várom akik hasonló "betegségben" szenvednek. A mai orvostudomány szerint nem lehet gyógyítani és azt sem tudják pontosan mitől van. Környezetei hatásokra fogják. Az 5. orvosom arra biztatott, hogy alternatív módot keressek a petefészek beindítására, van akinek bejön. Ha valaki tud jó módszert kérem ossza meg tapasztalatait.
  1. 2008. március 11. 11:27126.

    Sziasztok!

     

    Kéktengerkék!

     

    Lehet, hogy én megyek egy Homeopátia klubba, mégpedig :

    2008. május 17. szombat:
    Klimax – Dr. Tóth János nőgyógyász, homeopata

     

    Itt a cikk, hogy hol lesz a rendezvény:

    http://www.natursziget.com/page.php?show/hom eopathia/clubs/club/god

     

     

    Bár szerintem nem fogok tudni addig várni, hisz az még 2 hónap..... 

    A jövőhéten megyek vissza az Endokrinológushoz, lehet azután felhívom a homeopátiás dokit.... 

     

     

    előzmény:
    kéktengerkék (125)
    2008-03-10  09:06
  2. 2008. március 10. 09:06125.
    Mindent meg kell próbálni!!!!
    előzmény:
    Agi34 (124)
    2008-03-07  13:27
  3. 2008. március 7. 13:27124.

    Ezt találtam, lehet, hogy már olvastátok de nekem új! 

     

    http://www.lombikbaba.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=542&Itemid=77

     

    "Stener-Victorin, 2000: 24 PCOS-os nőt vizsgáltak (karakteres külső tünetek, évente maximum 4 vérzés), mindegyiküknek 2 héten keresztül kétszer, majd hetente egyszer adtak elektro-akupunktúrás kezelést. Összesen 10-14 alkalmas kezelésben részesültek mindannyian. Döbbenetes módon, mind a kórosan magas LH/FSH arány, mind a tesztoszteron koncentráció és béta-endorfin koncentráció szignifikánsan csökkent már a kezelések alatt, de ez a csökkenés 3 havi kezelés után mindenkinél kimutatható volt. "

     

    Lehet, hogy ezt is megkéne próbálni.......

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. március 7. 09:37123.

    Szerintem senkinek nem ilyen rossz a lelete mint nekem.....Most legalábbis így érzem...

     

    Annyira dühös vagyok magamra is, amikor 2006 októberében azt mondta a Nődoki, a 21-es FSH-ra, hogy biza itt lehet gond van ezért mielőbb el kell kezdeni az inszeminációt, én meg balga, naívan belementem, hogy gyorsan, induljunk el az inszemináció rögös útján. Aztán, ha belegondolok azon az értéken még könnyebben tudtak volna segíteni, mint a mostanin..........

     

    Bocs, hogy károgok, de szar a kedvem.............

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. március 7. 09:35122.

    Szia!

    Ez nagyon rossz, katsztrófa. Érzem amit érzel. Most nagyon nehéz. De eltelik néhány nap és jobban leszel, meglátod. Nem akarok kételkedni a fülakupunkturában de a testi akupunktúra sokkal hatásosabb! Fülbe szerintem csak a fogyáskor csinálják. Lehet írtam, a Biovitalos dokinő azt mondta csak az akupunktúra segíthet ezen. Előtte én is sokat sírtam és befordultam, állandóan a halálon agyaltam, minek élek, meddig...Most már jó a hangulatom, és a tünetek is elmúltak. Egy próbát megér.Már a 2. alaklommal is érezni a hatását de azt mondani kell milyen gondjaid vannak és akkor arra szúrnak. Jobbulást kívánok neked!

    előzmény:
    Agi34 (120)
    2008-03-07  09:07
  6. 2008. március 7. 09:11121.

    Ja, de lüke vagyok, nem is köszöntem!

     

    Sziasztok!

     

    Tombimandu, írtam Neked üzit, de lehet, nem látod. Azt kérdeztem benne, hogy hívják a homeopátiás doktornőt? És ha esetleg tudnál elérhetőséget adni, akár priviben is, megköszönném! Már kezdek besokkalni és nagyon depis a hangulatom, tiszta hullámvölgy, van hogy semmi bajom, de van hogy hírtelen rámjön a sírhatnék!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_151762 (115)
    2008-03-06  08:59
  7. 2008. március 7. 09:07120.

    Sajnos nagyon, de nagyon letörtem......... Nem hogy nem javult, de ráadásul rosszabb is lett, mint volt

     

    Megosztom veletek is az eredményt, hisz ezért van ez a topik.

     

    TSH -- 1,83 uIU/ml
    FT3 -- 3,366 pg/ml
    FT4 -- 1,37 ng/dl
    TESZTOSZTERON -- 36.2 ng/dl
    PROGRESZTERON -- 0,48 ng/ml
    PROLACTIN -- 17,5 ng/ml
    FSH -- 170 mIU/ml- nél NAGYOBB Elzárkózás Szomorú
    LH -- 48,6 mIU/ml
    ESTRAIDOL (E2) -- 20 PG/ml- nél KISEBB

    előzmény:
    kéktengerkék (119)
    2008-03-07  08:05
  8. 2008. március 7. 08:05119.
    Megvan az FSH eredményed?
    előzmény:
    Agi34 (110)
    2008-03-04  16:27
  9. 2008. március 7. 08:04118.

    Kedves kzsuzsi8!

    Mindenképp érdemes rendbe tenned a havi ciklusodat ha van rá esély hogy helyreálljon. Gondolom még az elején vagy ennek a klimaxnak azért is működik néha spontán a peteérésed. Ne hagyd hogy teljesen leálljon mert annál nehezebb, az elején könnyebb elkapni a probléma gyökerét és sokkal nagyobb esély van arra, hogy rendbe jöjjön. Mindegy mit vagy kit használsz erre csak tégy érte hisz nem csak arról van szó, hogy menstruálsz-e vagy sem, akarsz-e gyereket vagy sem, hanem az egészséged a tét! Nem akarlak elkesríteni és lehet tudod is de aki klimaxol nagyobb esélye van az érrendszeri betegségekre, daganatos megbetegedésekre. Még fiatalok vagyunk mindannyian a klimaxhoz. Nagyon bízom benen, hogy miután külföldön is vannak sorstársaink, valaki csak odafigyel erre, keresei a megoldást és meg is találja.

     Mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353990 (117)
    2008-03-06  20:10
  10. Torolt_felhasznalo_353990
    Torolt_felhasznalo_353990
    2008. március 6. 20:10117.

    Agi34!

     

    Sajnos úgy néz ki, hogy ez nem a kor függvénye

    Attól féltem, hogy ha elkezdem a hormonterápiát, akkor semmi esélye nem lesz a szervezetemnek, hogy helyreálljon. De a doki azt mondta, hogy ez ilyen téren nem befolyásolja.

    Már több dokinál voltam ezzel a problémával. Kezdtem Győrben a Kaáli Intézetben (ott elsőre azt mondta a doki, hogy korai petefészek kimerülésem van és punk-tum), de nem adtam fel és elmentem egy endokrinológushoz. Több vérvétel után ő is hormonterápiát javasolt. Onnan már Bp-re mentem a SOTE-ra egy másik endokrinológushoz, ő megadta egy meddőséggel foglalkozó nőgyógyász-endokrin. doki  elérhetőségét. Most hozzá járok (egyébként a MÁV kórházban dolgozik + van magán praxisa is). 

    Közben visszamentem a régi nőgyógyászomhoz, aki csinált egy ultrahangot és csodák csodájára pont peteérésem volt! Ő azt mondta, hogy ne foglalkozzak ilyesmivel, higgyek a szememnek, hogy van peteérésem. Ezek után persze fogalmam sem volt, hogy mit csináljak. 

     

    Tudom, hogy ez sem jó, hogy csapongok egyik dokitól a másikhoz.

    Egyelőre maradok a MÁV-osnál...

     

     

    Szerintetek úgy érdemes kipróbálni pl. a cérnabeületést, ha igazából még nem szeretnék kisbabát?  

     

    A pozitív hozzáálás kell, az biztos! Szóval nem feladni!

     

     

    előzmény:
    Agi34 (111)
    2008-03-04  16:35
  11. 2008. március 6. 17:08116.
    Találtam egy új oldalt. http://www.highfshinfo.com./
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_151762 (115)
    2008-03-06  08:59
  12. Torolt_felhasznalo_151762
    Torolt_felhasznalo_151762
    2008. március 6. 08:59115.

    több bogyót is felírt a homeopata dnő. Volt két féle, amit 2 héten át kellett szednem, azok nem kimondottam a menstruciós ciklusomra, hormonháztartásomra hatottak, hanem úgy egészében a szervezetemre. Ha jól emlékszem a nevükre, akkor: Natrium sulfuricum és benzoicum acidum.

     

    Magára a hormonrendszerre: Folliculinum-ot (ciklus első fele) és lutheiunumot (ciklus 2. fele) szedek. Ez most a 2. ciklusom, de az elsőben nem az elejétől kezdtem.

     

    Amúgy a dnő a Madách téren dolgozik, 1x voltam nála kb 2 órát, de azóta több e-mailemre is készségesen válaszolt. Ha vki ki akarja próbálni a homeopata bogyókat, akkor szerintem mindenképp érdemes felkeresni!

     

    szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. március 5. 18:56114.
    Milyen bogyót használsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_151762 (113)
    2008-03-05  16:23
  14. Torolt_felhasznalo_151762
    Torolt_felhasznalo_151762
    2008. március 5. 16:23113.

    sziasztok

     

    én is régen írtam a listára, de próbáltalak követni benneteket

     

    mi múlt héten voltunk dokinál, elvileg 3. napon, bár vérzésem nem jött meg rendesen,és 8.4 lett az FSH-m (előző ciklusban 33 volt), aminek nagyon megörültem

    Még annak ellenére is, hogy a doki egy-egy cisztát talált mindkét petefészkemben

     

    elküldött HCG-t nézni. hogy hátha terhes vagyok, és ezért barnázom csak. Mondanom sem kell, hogy a HCG lelet neg. lett.

     

    ekkor azt mondta, hogy majd akkor menjek vissza, ha megjön a menstruációm....szerintem most beindult egy újabb ciklusom, aminek talán lesz eredménye, ha az FSH normális volt....remélem,

    úgyhogy ezt most kivárjuk!

     

    amúgy én homeopátiás bogyókat szedek, és múltkor találtam egy nemzetközi irodalmat, ahol egy dokinő azt írta, hogy az általam szedett bogyókat alkalmazva, 50ből 40 nőnél sikerült elérnie peteérést és tűszőrepedést ....

     

    Most ez a dolgo éltet, és emiatt úgy tűnik, hogy egész jól is viselem a dolgokat...remélem összejön, segítenek a bogyók, mert, ha nem (bár erre gondolni sem akarok), akkor újabb nehéz napokkal kell majd szembenéznem

     

    mindenkinek kitartást

     

    ui: amúgy lehet, hogy a sors azt a feladatot bízta ránk, hogy segítsünk a szegény, árva gyerekeken! Tudom, hogy ez nem vigasztal...engem sem, csak próbálom pozitívan látni a dolgokat :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. március 5. 08:40112.

    Sziasztok!

    Igen én is örülök, hogy jó lett a leletem. Én is ott szoktam masszírozni a talpamat ahol írtad, elvileg az a jó ha fáj, és ahogy "gyógyulni" fog a szervezet egyre kevésbé fog fájni amikor masszírozod. Nekem már sokat lazult.

    Agi34: Szurkolok neked nagyon, hogy csökkenjen az FSH. Nekem egyébként azt mondta a doki, hogy ha csökken az azt jelenti, hogy még helyreállhat a szervezet és vannak tüszők. Ha nem csökken az a rossz, mert akkor már nagy valószínűsséggel nincsenek tüszők.

    Szurkolok mindenkinek!

    Szép napot!

     

    előzmény:
    Agi34 (110)
    2008-03-04  16:27
  16. 2008. március 4. 16:35111.

    Kzsuzsi!
    Ne csüggedj!!! Hisz Te még tényleg nagyon fiatal vagy!! Na nem azt mondom, hogy mi nem, de én már 36 vagyok és megértem, hogy el vagy keseredve!!
    Az jó, hogy a fogigátlóra reagált a szervezeted!! Milyen dokihoz jársz? Nőgyógyász vagy Endokrinológus?

    A lényeg, hogy NE ADD FEL! És amit Barkony is írt, pozitív hozzáállás!!! Én is mondogatom magamba, hogy FSH csökkenj le.
    Kitartás!

    Kéktengerkék! Biztos használni fog a cérna beülti! Nekem is masszírozzák a talpamat, és tényleg ott kell ahol Te is írod, nagyon fáj, de ki kell bírnom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353990 (107)
    2008-03-03  21:17
  17. 2008. március 4. 16:27110.

    Sziasztok!

    Barkony ez nagyon jó hír!!

    Én ma voltam vérvételen.......... Alig várom a holnapi napot, szerencsére nem kell estig várnom, mert anyukám elmegy du. a leletért és átfaxolja a melóhelyemre, úgy 3-4 körül. Nagyon várom, hogy milyen lesz.....Tudom, hogy a 166-as FSH nem fog rögtön 10-re csökkenni, de ha már elindul lefele már annak is örülök. Én tegnap voltam a 4. fülakupunktúrán. 

    előzmény:
    barkony (108)
    2008-03-04  08:02
  18. 2008. március 4. 12:05109.
    Ez nagyon JÓ!!!!!!! Bárcsak mindannyiunknak lemenne az FSH! De úton vagyunk és bízunk benne. Voltam cérnán és a dokinő azt mondta, idáig főleg a tünetekre hatott, egyszerre nem lehet mindent. Valóban 2 kezelés után nincsenek hőhullámok, izzadás, zsibbadás, vizelési inger. Tegnap óta a mellkasnyomás is megszűnt, kifejezetten oda is szúrt. Most már főleg a petefészekre szúrkál, 5-6 alkalom után megbeszéljük ha nincs nagy változás. Ez volt a 3. alkalom. Nagyon bízom benne. A Biovitalnál azt mondták hogy erre az akupunktúra a legjobb, náluk van egy mongol dokinő aki főleg a meddőséggre és a hormonproblémákra használ normál akupunktúrát. Ha van még tüsző akkor biztos hatni fog ez a gyógymód. Hiszek benne. Esténként a lábfejem is masszírozgatom a boka környékén. Kívül a petefészek van, belül a méh.  Szép napot!
    előzmény:
    barkony (108)
    2008-03-04  08:02
  19. 2008. március 4. 08:02108.

    Sziasztok!

     Én tegnap voltam a nődokinál, azt mondta, hogy teljesen rendben van az eredményem, az nem gond, hogy az ösztrogén magasabb, ebből csak az látszik, hogy az FSH-m még fog menni lefelé, pedig már most is 9,36 úgyhogy ez már nagyon jó. A meddőségibe sem kell mennünk. Most 3 hónapig azt javasolta, hogy ovulációs teszttel próbálkozzunk a babával és ha nem sikerül akkor menjek majd 3 hónap múlva vérvételre. Most még járok a talpmasszázsra is úgyhogy remélem, hogy tényleg be fog állni.

    Fel a fejjel mindenkinek ezek szerint csak lehet csökkenteni ezt a szintet.... és igenis van kiút, csak fő a pozitív gondolkodás. Én magamban eldöntöttem, hogy ez nem lehet, hogy így maradjon és gondolatban is próbáltam csökkenteni az FSH-t, hogy mi segített nem tudom...

    Kzsuzsi: én proverát kaptam novemberben, mert akkor már 2,5 hónapja nem volt vérzésem és utána volt a vérvétel, ez nem befolyásolja az FSH-t tudtommal....

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_353990
    Torolt_felhasznalo_353990
    2008. március 3. 21:17107.

    Sziasztok!

    Kicsit eltűntem az utóbbi időben... De a fórumot folyamatosan nyomon követtem. Lelkileg nagy segítség, hogy van, ahol hasonló "bajtársakkal" beszélgethet az ember.

    Nálam annyi a helyzet, hogy a Trisequesntől megjött a menzeszem, aminek nagyon örültem. De aztán, mikor jobban áttanulmányoztam a bogyó leírását, rájöttem, hogy ez csak a gyógyszer miatt van

    Elvileg 3-4 hónap múlva megyek majd petefészek stimulálásra, de előtte azért szeretnék még egy vérvételt. Szerintetek van értelme a gyógyszer mellett megnézni a hormonokat?   

    Próbálok nem gondolni arra, hogy ha a doki gyanúja beigazolódik, akkor soha nem lehet gyermekem (24 évesen ezt elég nehéz feldolgozni)...  

     

    Nektek is sok erőt kívánok! 

    előzmény:
    kéktengerkék (106)
    2008-02-29  15:35
  21. 2008. február 29. 15:35106.
    Köszönöm Lányok az együttérzést, most már sokkal jobban vagyok.
    előzmény:
    barkony (105)
    2008-02-29  14:25
  22. 2008. február 29. 14:25105.

    Szia!

    A ciklus első "felében"  cickafarkfű teát, ezt 14 napig ittam, mivel nem rendszeres a ciklusom ezért úgy gondoltam megpróbálom "beállítani" a normális 28 napra, a második felében pedig palástfű teát iszom. Ezt most addig ittam a 14 naptól amíg megjött, most 32 napra jött meg, ugyanúgy mint múlt hónapban. A talpmasszázs biztos segített, hogy csökkent az FSH-m pedig a természetgyógyász felkészített, hogy lehet rosszabb lesz az eredmény, mert még most próbál beállni a szervezetem. De erre azért nem számítottam, hogy ennyire lecsökken.

    előzmény:
    Agi34 (104)
    2008-02-29  13:58
  23. 2008. február 29. 13:58104.

    Én most fülakupunktúrára járok hetente 2x és még melette csinál a természetgyógyász talpmasszázst és köpölyözést is. Eddig 3 alkalamat voltam bár mensim még nincs, de minden nap érzem a petefészkeimet, hol egyiket hol másikat, és volt már hogy talpmasszázs alatt a méhemet éreztem (olyan mensi szerűt)

     

     

    előzmény:
    barkony (101)
    2008-02-29  13:40
  24. 2008. február 29. 13:53103.

    De jó, hogy megújult ez az NLC, most már a HSZ sem küldi el....Na még 1x hátha most átmegy (bár már nem lesz uolyan mint az előző). 

    Kéktengerkék, ne add fel! Sajnálom és átérzem amin keresztül mész. Nekem még a Duphastonra sem jön meg a mensi... És nekem legutóbb 166 volt az FSH-m. A jövő héten megyek labort nézetni, tehát pár nap múlva kiderül mi változott nálam......

    előzmény:
    kéktengerkék (100)
    2008-02-29  13:28
  25. 2008. február 29. 13:47102.
    Barkony ! Milyen gyógyteát iszol?
    előzmény:
    barkony (101)
    2008-02-29  13:40

Címlap

top