Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Korai petefészek-kime rülés

kéktengerkék
Létrehozva: 2007. február 16. 13:51
Azok hozzászólását várom akik hasonló "betegségben" szenvednek. A mai orvostudomány szerint nem lehet gyógyítani és azt sem tudják pontosan mitől van. Környezetei hatásokra fogják. Az 5. orvosom arra biztatott, hogy alternatív módot keressek a petefészek beindítására, van akinek bejön. Ha valaki tud jó módszert kérem ossza meg tapasztalatait.
  1. 2014. június 15. 18:562926.

    Sziasztok, Régóta olvasom a fórum hozzászólásokat, és ezüstmackó  blogját is.:) nagyon sokat segítettek a hasznos információk, a tapasztalatok, és az érzés, hogy nem vagyok egyedül.  Az én történetem is hasonló, mint sokatoknak itt. 28 évesen hagytam abba a fogamzásgátló szedését ( most 31 vagyok), utána össze-vissza jött meg a menstruációm: nagyon rövid és  átlagosnál hosszabb ciklusok váltakoztak. Próbálkoztunk clostilbegyttel + kaptam merckformin 500 xr-t, kezdetben csak azért, mert "ez segíteni szokott a petefészek beindításához", aztán később kiderült, hogy inzulinrezisztenciám van , igy hurrá milyen jó hogy szedem a gyógyszert, szedjem tovább, később kiderült, hogy magas az antiTPO-m is, és mértek egy 0,1

    Azt mondták, hogy ha megjön, és 15 alatt marad az FSH -m, akkor megpróbálkozunk egy lombik-szerű stimuval, hogy "áttörjék az alacsony AMH-t". De most borzasztó bizonytalan vagyok,. kell-e ez, nem e kéne rögtön lombikkal próbálkozni??   Nagyon szívesen veszem a hozzászólásaitokat, és nagyon szeretnék a zártkörű csoporthoz/ bloghoz csatlakozni, amennyiben lehet! Köszönöm előre is :))

     

  2. 2014. június 5. 17:202925.

    Szia! 

    Köszi a választ. Akkor oké. Mert én nem szedek és nem is áll szándékomban. Én is fogigátlót szedtem a 20-as éveimben, és már nagyon bánom. 

    előzmény:
    Ezüstmackó (2924)
    2014-06-05  07:22
  3. 2014. június 5. 07:222924.

    Rohanásban vagyok, úgyhogy csak egy gyors mondat: fogamzásgátlót petesejt-spórolás céljából VÉLETLENUL SE!!! Nincs ilyen, fogamzásgátló szedése alatt is van sejtvesztés. Gondolj bele, ha nem így lenne, akkor mondjuk aki szedi 20-35 éves kora között, az akkor megspórolt magának 15 évnyi "termékenységet", és míg egy átlag nő kb. 45 éves koráig képes spontán teherbe esni, neki majd menni fog 60 évesen is? Sajnos ez nem így működik. Itt vagyok egyébként én ragyogó példának: a legtermékenyebb éveimben (20-28 éves koromig) voltam olyan hülye, hogy fogigátlón voltam, aztán szültem egy gyereket, és 30 éves koromra egyszerűen VÉGE is volt a termékenységemnek. Megdöbbentő, de sajnos már orvos tollából is olvastam ilyet, hogy aki hajlamos a korai petefészek-kimerülésre, annak DIREKT JÓ, ha fogamzásgátlót szed, mert így meg tudja őrizni a petefészektartalékait későbbre. Egetverő baromság, el ne higgyétek. 

    Van olyan lombik protokoll, ami fogamzásgátlóval indul, az más, meg lehet próbálni, ismerek olyan magas FSH-s lányt, akinél ez vált be. 

    előzmény:
    Tittike76 (2923)
    2014-06-04  18:01
  4. 2014. június 4. 18:012923.

    Sziasztok!

     

    Visszaolvastam 2013 elejéig. Hú nagy katyvasz van a fejemben. 

    De ha jól értem, akkor lehet hatása az IR-nek meg a PM-nek az AMH-ra, de nem bizonyított. Volt akinek javultak az értékei, ha ezek kezelve voltak, és volt akinek nem. Pedig jó lenne ezt biztosra tudni, mert akkor megnyugodnék kicsit.

     

    Egy kérdésem lenne. Javasoljátok fogigátló szedését? Petesejt spórolás miatt sokan szeditek? 

     

    Lehet butaságokat kérdezek, ne haragudjatok meg ezért, de még ebben nem mélyedtem el annyira. 

     

    Köszi a segítséget!

  5. 2014. június 4. 13:532922.

    Köszi Lányok! :)

    Voltam ma dokinál, megbeszélni az eddigieket és a továbbiakat, és amíg HRT-n vagyok, nem is néznek nekem FSH-t, merthogy úgyis fals az eredmény (ez tény, de talán számít, hogy HRT mellett lemegy 6-7-re, vagy mondjuk csak 17-re?) Úgyhogy azt beszéltük meg, hogy lenyomok még 4 hónapot (összesen tehát 6 hónap lesz), aztán abbahagyom, és csinálunk egy cikluskövetést, meglátjuk mennyi lesz az FSH így, illetve hogy van-e tüszőm. Hát én is baromi kíváncsi vagyok... 

    előzmény:
    EEDDOO (2912)
    2014-05-30  07:02
  6. 2014. június 4. 13:442921.

    Szia!

    Üdv közöttünk, és egyben sajnálom, hogy Te is velünk egy cipőben jársz :( A ciklus hányadik napján volt a vérvétel? 

    Ez már extrém magas FSH-nak számít, AMH vizsgálatra valóban fölösleges pénzt költened :( Ilyen eredménnyel sajnos bármelyik klinikára mész, a donor petesejtet fogják tudni javasolni megoldásként, de addig is azért van még pár dolog amit megtehetsz, hátha segít. (ezekről írok blogot egy pár éve, egyébként elég hasonlóak vagyunk, én is 37 vagyok, POF-os, van már gyerekem, az orvosok már 35 éves koromban lemondtak rólam, az első 28-as FSH értéknél)

    Abszolút átérzem a fájdalmad; kitartást kívánok!!

    előzmény:
    stokke24 (2920)
    2014-06-04  07:49
  7. 2014. június 4. 07:492920.

    Sziasztok, örülök hogy megtaláltam a topikot. Nagyon el vagyok keseredve. 37 éves vagyok és azért mentem a nőgyógyászhoz mert rendszertelenül jött meg. A hormonvizsgálatnál kiderült hogy POF os vagyok. Az itt olvasott értékekhez képest nagyon durva eredményekkel 

    tsh 1,4440

    fsh113

    lh 37.7  

    Álmomban nem gondoltam volna hogy egyáltalán ilyen létezik. Nem nagyon tudok kivel beszélni a témáról, pár napja csak sírni van kedvem. Van már gyermekem nem hasonlíthatom a bánatom ahhoz akinek nincs,  de nekem is ugyanúgy fáj ez a dolog nagyon vágytam volna még egy babára és úgy érzem most ezzel hogy összedőlt az életem.

    Nem tudom hogyan tovább.

    Talán a természetes módszerekkel megpróbálkozom, az aviva torna tűnik a legszimpatikusabbnak. Ilyen értékkekkel szerintem az AMH ra nincs is értelme elmennem :(  Kaptam konzultációs időpontot a pécsi meddőségi klinikára de  sztem nem kell nagy reményeket fűznöm hozzá. 

    Le a kalappal a küzdésetek és kitartásotok előtt. Olvasgatom a topikot és megpróbálom összeszedni magam.  

  8. 2014. június 4. 06:592919.
    Nem tudom reklámnak minősül e, ezért priviben megírom :)
    előzmény:
    Egyedül (2918)
    2014-06-03  17:07
  9. 2014. június 3. 17:072918.

    Szia EEDDOO!

     

    Szeretnék segítséget kérni tőled. Te honnan rendelted a 25 mg -os DHEA-t? Én nem rég rendeltem 100 mg-os kiszerelést, aztán később olvasgattam, hogy az ajánlott napi bevitel 50 -75 mg. Így most elbizonytalanodtam, hogy szedjem-e, mert nem szeretnék túlzásba sem esni. Előre is köszönöm a válaszod!

     

    előzmény:
    EEDDOO (2908)
    2014-05-27  06:03
  10. 2014. június 3. 13:552917.

    Szia Szegu!

     

    Nagyon köszi a tippet. Ki is fogom próbálni. Most már mindent be kell vetnem, hogy lefogyjak. Nálam már lassan másfél éve diagnosztizálták az IR-t és a másodlagos PCOS-t, illetve a pm alulműködést. Sajnos rajtam nagyon sok a túlsúly (20, de inkább 25 kiló) és annyira el van szállva az inzulinom, hogy ez a hiper sok inzu nem enged fogyni. Minden egyes dekáért meg kell százszorosan is küzdenem. 

    Amúgy Naszódy Péter (Kecskemét) az endo dokim jelenleg. Sajnos nagyon sokára találtam rá, bárcsak rögtön hozzá mentem volna. Ő már a 3. endo dokim, és az első, akiben 100% megbízok. 

    Tegnap voltam nála, levitte a ch-mat 120 grammra. Remélem ettől már le fogok fogyni. 

    Heti 5x sportolok min. 40 percet. Van itthon elliptikus trénerem, meg súlyzóim.

    Nagyon szeretném az inzulin értékeimet nyár végére megfelezni. 

    Paleot is próbáltam, de nagyon nem jött be. Inkább éheztem, minthogy olyat egyek, amit lehet. 

     

    Továbbra is lelkibeteg vagyok az alacsony (0,1 alatti) AMH-m miatt. Főleg, hogy anyukám csak 40 éves koráig menstruált. A nővérem 45 éves és neki még rendszeres. 

    Nem tudok sehogy sem lenyugodni

     

    előzmény:
    szegu (2916)
    2014-06-01  21:27
  11. 2014. június 1. 21:272916.

    Szia Tittike76:)

     

     

    2,5 hónapja nekem is IR-t diagnosztizáltak és el is kezdtem a  160 grammos szénhidrát diétát. Rólam nagyon gyorsan leolvadtak a kilók ( ez idő alatt 10 kg-ot fogytam, bár már nem szeretnék többet....nekiállhatok enni zsíros kenyeret:)) Amit ez ügyben ajánlhatnék neked az az, hogy minden nap a reggeli teádba reszelj gyömbért (kb. 1 teáskanálnyit), mert a sok-sok jó tulajdonsága mellett segíti az emésztést, segíti a pajzsmirigy működését, növeli a sejtek cukorfelvételét, sőt segít a fogyásban is..A párom nem IR-es de eszi velem reggelente a gyömbért és minden változtatás nélkül ez idő alatt fogyott 3 kg-ot:))) Ha van időd olvasd el ezeket a cikkeket:)))

     

    http://www.life.hu/ez-zsir/20130704-gyogy noveny-ami-segiti-a-fogyokurat-zsiregetes-gyomberrel.html

     

    http://pajzsmirigy.ingyenblog.hu/a-gyomber-es-a-pajzsmir igy.blog

     

    http://www.diabvilag.hu/napi-hirek/gyomber-es -cukorbetegseg

     

     

    előzmény:
    Tittike76 (2915)
    2014-06-01  17:59
  12. 2014. június 1. 17:592915.

    23. napi:

    Progeszteron: 15.8 nmol/l 

    Ösztradiol: 341 nmol/l 

    Persze rá 3 napra megjött, így nem kaptuk el a progi csúcsot. 

     

    Kérdésem az lenne, hogy még nincs elszállva az FSH-m, akkor vajon mennyi időm lehet hátra baba ügyben? Mert ugye az inzulint helyre tenni és lefogyni nem pár hónap, sajnos ez ügyben egy helyben toporgok egy éve... 

    Ha rendeződik az inzulin, akkor javasoljátok-e a lombikot. Aggályaim vannak, hogy a stimu a maradék kis petémet is elpazarolja. 

    Egyáltalán lehet-e stimulálni ilyen rossz amh-val, elvállalják-e a meddőségiben az esetemet. Vagy csak az FSH érdekli őket? 

     

    Jajj milliót tudnék kérdezni, de majd idővel mindenre sor kerül. 

     

    Próbálok minél többet visszaolvasni hogy kicsit jobban képben legyek. 

     

    Köszönöm előre is a segítségeteket. 

  13. 2014. június 1. 17:512914.

    Sziasztok!

     

    Sajnos hasonló gondokkal küszködök, mint ti. Remélem csatlakozhatok hozzátok. 37 éves vagyok, 3 éve nem esem teherbe. Még nincs gyermekem. 

    Tavaly karácsonyi ajándéknak megérkezett az amh eredményem, ami  0,1 alatti. Nagyon kiakadtam, több napig sírtam. 

    Sajnos súlyos inzulin rezisztenciám és pajzsmirigy alulműködésem van, jelentős túlsúllyal. Az hogy pcos-em van-e, hát megoszlanak az orvosi vélemények. Mindenesetre pco-s cisztáim nincsenek. 

    Mikor kiderült a rossz amh eredmény a nődokim azonnal a BMC-t javasolta, ott is Konc Tanár Urat. Viszont az endokrinológusom hallani sem akart arról, hogy ilyen magas inzulin értékekkel bármibe is belefogjunk. És én is az ő véleményét osztom. 

    Most ezerrel megy a sport meg a diéta. Metformint és Letroxot szedek. Valamint D vitamint, myo-inozitol port + folsavat (inofolic csak olcsóbb verzióban). De sajnos nagyon nem mennek le a kilók. Szóval még mindig van valami akadálya a fogyásnak. Remélem az endo dokim hamarosan rájön erre, és megindulnak a kilók lefelé. 

    A legutóbbi hormon eredményeim: 

    3. napi:

    FSH: 9,1 mUI/ml

    LH: 1,4 mUI/ml

    Ösztradiol: 236 nmol/l 

    Prolaktin: 195 mUI/ml (40-530) 

    D vitamin: 96,27 nmol/l (> 75) 

    Tesztoszteron: 1,1 nmol/l (

  14. 2014. május 31. 09:182913.

    Szia!

    Elolvastam a HRT-ről írtakat (nagyon alaposa, mint mindig!). Szerintem nagyon logikus, amit írsz, én is hasonlóan gondolom. Gyakori, hogy a ciklus vmi miatt kibillen a természetes állapotából, azután ahogy megborult az egyensúly, egyre és egyre rosszabb leszt, végül leáll az egész. Kb. ez játszódik le a PCOS-nál is, de akkor is, ha vki nagyon lefogy hirtelen (tulképp a zsírszövet megfogyatkozása miatt csökken az ösztrogénszint, de emiatt felborul a hormonválasz, ami egy idő után az amúgy egészségesen működő petefészket is leállítja), de az is lehet, hogy a klimax is vmiféle zavar miatt következik be. Gondoljunk csak bele, az állatvilágban a termékenység az állat életének végéig tart, míg az embernél, ha egy nő elél 80-90 évig, akkor csak az életének feléig tart. És még csak nem is arról van szó, hogy a genetiai határainkon átléptünk, az elvileg 120-130 év.

    előzmény:
    Ezüstmackó (2911)
    2014-05-29  13:21
  15. 2014. május 30. 07:022912.

    Ezüstmackó, köszönöm, hogy írtál a HRT-ről :), újra reménykedhetem egy kicsit.

     

    Én kapok hormonpótlást, Triaklimot szedek.

    Mindenki furcsán reagált, lombikos fórumokon, amikor azt mondtam, hogy én nem fogamzásgátlót szedek lombik előtt, hanem hormonpótló készítményt. A dokitól rá is kérdeztem, hogy ez akkor nem fogamzásgátló? Mondta, hogy nem, a Triaklim alatt teherbe is eshetek, bár ennek kicsi az esélye, de van :)

     

     

    Voltam egyébként a Kaáliban.

    DHEA-val és Triaklimmal az FSH 15, de ismét cisztám van, ami miatt magas az ösztrogén. Így most sem kezdtünk. És az is lehet, hogy ha nem lett volna ott a ciszta, akkor az FSH lett volna olyan magas, ami miatt nem kezdtünk volna :(

     

    Ez egy ördögi kör, amiből mi nem tudunk kitörni :( 

    előzmény:
    Ezüstmackó (2911)
    2014-05-29  13:21
  16. 2014. május 29. 13:212911.

    Skheria1 kérlek, ha olvasod ezt, jelentkezz!! Írtam Neked privit egy pár hete, de ha nem bejelentkezve olvasod az oldalt, nem látod :( 

     

    Egyedül: épp nemrég írt nekem egy lány, hogy a 45-ös FSH-ját 8-12-re sikerült levinnie a DHEA-val, és lombikon 2 embriót is sikerült összehozni (csak sajnos nem maradtak vele). Aztán leállt a DHEA-ról, és a következő stimura nem is reagált. Most pár hónapja újra szedi, jók az értékei, vérvétellel igazolt ovulációja van, és még az AMH is felfelé mozdult egy kicsit :) 

     

    Lányok, írtam a HRT-ről a régi blogomba, akit esetleg érdekel :) 

     

     

    előzmény:
    EEDDOO (2906)
    2014-05-26  16:39
  17. 2014. május 28. 21:192910.

    Szia!

     

    Köszönöm a szállító nevét. Éppen ma hívott fel az az a gyógynövény webáruház ahonnan korábban rendeltem, hogy most már újra DHEA tablettájuk. Ez 25 mg-os és 100 db van benne. Az ára is kedvező. Megírom priviben a cég nevét. 

    előzmény:
    EEDDOO (2908)
    2014-05-27  06:03
  18. 2014. május 28. 19:152909.

    Köszi Meni a drukkot! Ránk fér majd nyáron... Ha a következő havi 2. napos vérvétel eredmények elégségesek akkor júliusban belevágunk egy IVF-be Vereczkey doktorral. 

    Bár a lányokat a győri Kaálinak pontosabban Dr. Kőrösi Tamásnak köszönhetem akiről csak fantasztikus dolgokat tudok mondani, de Vereczkey doktor is jó ismerősünk, operált már kétszer pl. pont a sikeres lombik előtt 6 évvel ezelőtt. 

     

    Kíváncsi vagyok, hogy a hónapok óta szedett vitaminok DHEA stb... jelentenek-e valamit.

     

    Butapék, Egyedül átérzem soraitokat, én is rengeteget küzdöttem és még most is, fel ne adjátok! :) 

    előzmény:
    Meni (2894)
    2014-05-08  14:17
  19. 2014. május 27. 06:032908.

    Szia!

     

    Én is Debrecenbe járok :)

     

    Épp tegnap néztem az oldalon, ahonnan rendeltem, de a 100 szemes 25 mg-os DHEA már nem rendelhető, helyette van egy új készítményük ami 30 szemes és 100 mg-os.

     

    Írtam nekik, hogy lesz e a régi termékükből, remélem válaszolnak.

     

    Priviben írom a cég nevét :) 

    előzmény:
    Éva077 (2907)
    2014-05-26  20:30
  20. 2014. május 26. 20:302907.
    A debreceni Kaáliba járok és az orvosom tanácsára szedtem a DHEA-t a stimuláció előtt és alatt és először lett pozitív a tesztem (4. lombik volt). Sajnos 8 hetesen elvesztettem a babát, de ez nem a DHEA miatt lehetett. Megkérdezhetem, te melyik készítményt használod? Amit eddig szedtem jelenleg nem lehet megrendelni és szeretnék olyat szedni ami biztosan hatásos.
    előzmény:
    EEDDOO (2906)
    2014-05-26  16:39
  21. 2014. május 26. 16:392906.

    Sziasztok lányok!

     

    Szeretném megkérdezni, hogy aki DHEA-t szedett az FSH csökkentésére, stimuláció alatt is folytatta a szedését?

     

    Én 4 hónapig szedtem a DHEA-t 50 mg-ot naponta. 58-ról 17,5-re vitte le az FSH értékét. Sajnos nem a Kaáliban volt a vérvétel, így még egy hónap DHEA után szerdán újra vérvétel. Remélem most 15 alá megy az FSH-m, és megpróbálhatunk egy stimulációt.

  22. 2014. május 25. 20:382905.

    Szia, butapék!

     

    Megértem az aggodalmad először én is ismerős gyógyszerészeknél próbálkoztam, de náluk nem volt. És ők is óvatosságra intettek, javasolták, hogy ellenőrizzem le, hogy ki engedélyezte a terméket és mindenképp egyeztessek endokrinológussal és rendszeresen ellenőriztessem a hormon szintem.

     Orvoshoz  mindenképp megyek,a rendszeres vérvizsgálatra pedig a mi esetünknél elengedhetetlen. 

     

     

    Végül úgy döntöttem, hogy a neten rendelem meg, de személyen veszem át a budapesti bioüzletben, számlával, legálisan. Így talán csak rendben lesz minden és azt kapom, amit rendeltem. Nem akarok semmilyen céget reklámozni, privátban elküldöm, hogy én hol rendeltem.

     

     

     

    előzmény:
    butapék (2904)
    2014-05-24  20:30
  23. 2014. május 24. 20:302904.

    Egyedül, én is hasonló cipőben járok, és meg szeretném kérdezni, honnan rendeltél DHEA-t. Én ugyanis nem tudom, meg lehet-e bízni internetes rendelésben. Végül is leírják, hogy az, aztán lehet benne bármi, ki tudja azt ellenőrizni. Szóval mi egy megbízható forrás?

     

    Én januártól áprilisig AVIVÁztam, miután már csak háromhavonta vérezgettem egy keveset. Akkor minden hónapban időre megjött, és rendes mennyiség. Most viszont már hiába tornázom. Bár, lehet, hogy valami történt..??

    előzmény:
    Egyedül (2902)
    2014-05-23  20:43
  24. 2014. május 24. 05:582903.

    Szia!

    FSH-t legalább háromszor kell mérni, háromszor kell magasnak lenni, hogy bárki "lemondjon" rólad. Nem rég olvastam egy tudományoscikket, miszerint még klimax előtt is becsúszhatnak tökéletes ciklusok, amikor spontán is teherbe lehet esni (ezért is kell védekezni olyankor is, ha vki már nem szeretne babát), ezért lemondani semmiképp sem kell, de készülj fel rá, hogy sok utánajárás, sok vizsgálat és meg kell küzdeni a dokik rutin-szerű beskatulyázásával, nekik csak egy eset vagy, és a legegyszerűbb megoldást húzzák rád, viszont neked ez a te életed, ne hagyd magad!

    Hasznos olvasgatni itt is, máshol is, hogy ne teljesen tudatlun menj dokihoz, kérdezz vissza, kérdezz rá, ha vmivel nem értesz egyet, bizonytakan vagy.

    Drukkolok, és jelentkezz máskor is, mi van veled! 

    előzmény:
    Egyedül (2902)
    2014-05-23  20:43
  25. 2014. május 23. 20:432902.

    Szia Szegu!

     

    Nagyon köszönöm a válaszod!

     

    Tudom, hogy kicsit perverz ide ezt írni, de jó tudni, hogy mások is vannak hasonló cipőben. És jó hallani, hogy vannak sikerek.

     És csak ámulok!

    Az utóbbi 12 óra alatt  szinte a nulláról indulva iszonyú mennyiségű információt kaptam tőletek. Éjjel végig olvastam a topikot. :)

     

    Prolaktin: 709,2 (Normál érték tartomány 102-496) FSH-m már írtam 42, 2 (az max 21, 5 lehetne).   Még az idegen petebeültetést ajánlották. De úgy gondolom, ha ez az egyetlen lehetőségem, akkor már az örökbe fogadást választanám. 

     

    De most elkezdtem az alternatív lehetőségeket is: multivitamin már egy ideje szedek ( extra nagy adagot) és már megrendeltem a DHEA. Hamarosan megyek endokrinológushoz a prolaktin miatt.

     

     Még egyszer köszönöm. Én egyedül vágok bele, az én kicsimnek nem lesz apukája és jó esik minden biztatás.

     

     

     

    előzmény:
    szegu (2901)
    2014-05-23  19:33

Címlap

top