Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Különleges esküvői ruha

kislinda
Létrehozva: 2007. február 14. 15:43
Sziasztok!
Nagyon sok esküvői ruhás oldalt végiglátogattam már, de valahogy eddig még nem sikerült megtalálnom a megfelelő ruhát. Konkrét elképzeléseim már kialakultak arról, hogy milyen ne legyen a ruha.
Nem szeretnék hófehér, habos-babos nagyszoknyás ruhát, sőt abroncsa ne is legyen egyáltalán. Nem tetszenek a hagyományos "királylányruhák", a túl romantikus vonal. Olyan ruhát szeretnék, ami tényleg különleges (anyag, szabásvonal, díszítés), és illik hozzám, divatos, fiatalosan elegáns.
Tudnátok nekem segíteni, konkrét márkával, vagy szalonnal, esetleg tervezővel, hogy hol induljak el? Illetve képeknek is nagyon örülnék!

Köszönöm: Linda
  1. 2011. június 9. 09:3191.

    Kedves mercy26!

     

    En mindenkeppen lebeszelnelek az online rendelesrol (hacsak nem tetted mar meg az iras ota:). En is gondolkodtam rajta korabban, de olyan sok rossz tapasztalatrol meseltek, hogy vegul nem mertem. pl. az ekru-nek irt ruha valojaban sarga volt; nagyon pici dobozban, rettenetesen osszegyurodve erkezett stb.

    Az en eskuvom mult het szombaton volt, es ki merem jelenteni, hogy a legcsodalatosabb ruhaban, amit valaha lattam (csupa csipke volt, a hosszu fatyol is, nagyon kulonleges, bar nem olcso..). Nyugodt szivvel merem ajanlani a bp-i Gloria szalont, en naluk talaltam meg almaim La Sposa ruhajat 1-2 nap "elo" keresgeles es probalgatas utan (csak ennyire volt idom otthon, merthogy kulfoldon elek).

    A tanacsom, hogy mindenkeppen szanj eleg idot es energiat a kulonbozo fazonok felprobalasara, mert a kepek es az internet egesz mas am, mint eloben rajtad a ruha!

     

    Sok sikert es tovabbi jo keszulodest!:)

    előzmény:
    mercy26 (88)
    2011-05-02  21:23
  2. 2011. május 8. 14:2190.

    Szia!

    Nem tudom, hogy milyen ruhát szeretnél, de itt egy jó link:

    http://magonyzsuzsanna.blogspot.com/p/eskuvo.html

    előzmény:
    mercy26 (88)
    2011-05-02  21:23
  3. Torolt_felhasznalo_158377
    Torolt_felhasznalo_158377
    2011. május 3. 08:2989.
    Hát, ilyenjei vannak Makány Mártának. Mondjuk kérdés az is, hogy merre laksz, mert gondolom, hogy nem akarsz a világ végére menni.
    A La Sposának vannak egyébként ilyen modelljei is, érdemes végigböngészni és az országban több helyen is hozzáférhető (Az én ruhám királylányos volt, de az is ez a márka)
    előzmény:
    kislinda (1)
    2007-02-14  15:43
  4. 2011. május 2. 21:2388.
    Sziasztok!

    Augusztusban lesz az eskuvonk es meg nem talaltam meg azt a ruhat amire igent mondanak. Viszont talaltam egy oldalt ahol neten keresztul lehet rendelni menyasszonyi ruhat. Nagyon szepek vannak rajta. A kedvencem ez a ruha lenne, de nem merem megrendelni.
    http://bolthely.hu/savudria/id/02151_Eskuvoi_Ruha_0109
    Ha valamelyikotok tud errol a cegrol valamit, esetleg rendelt innen, akkor kerlek titeket osszatok meg a tapasztalatotokat, hogy jo otlet inenn venni vagy sem!

    Elore is koszonom nektek!

    Mercy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. Április 2. 10:3087.

    Lájkoltam!

     

    csodaszééééép

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-04-01  21:51
  6. 2011. március 30. 10:0086.

    Kedves Anett! Köszönöm a szalon tippet, elmentem és tényleg nagyon szép ruhák vannak! :) Még körülnézek 1-2 helyen, de szerintem visszatérek a F.sz-ba, mert ott kinéztem pár sodát magamnak :). Jah és ami megkepő volt számomra, mennyire udvarias és segítőkész volt a személyzet...sajnos sok helyen nekem ezzel volt igazán problémám.

     

    Lola: Nagyon szép az a ruha a képen :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-03-18  14:03
  7. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. március 18. 20:2985.
    én varattam a ruhát. mivel nem bírom a meleget, direkt olyan anyagot választottam, hogy ne kelljen bele bélés. nem volt abroncsa, a csipke, meg a kivágás volt az extra. így nem olyan nagyon nagy. ráadásul, mivel ekrü, no meg arany csíkok vannak rajta, simán estélyinek is fel lehetne venni. szóval akár még hordhatom is:) amúgy a szekrényben van. és egyszer már felvettem az esküvőn kívül, amikor visszafogytam az első szülés után:D:D ha visszaszerrzem megint a kondim megint felbveszem.  tuti ruha, a férjem is imádja
    előzmény:
    Ildibildi (76)
    2011-01-21  02:24
  8. 2011. március 18. 20:1584.
    Én ha egyszer netalántán találnék egy őrültet (márpedig nem hinném, hogy fogok), aki hajlandó feleségül venni, akkor csakis ilyen "igazi" menyasszonyi ruhát választanék. Pont, mint ez. Ilyen igazi hercegnős abroncsosat, egyszerűt és mégis gyönyörűt :) Ki ne szeretne bele egy ilyen ruhába? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. március 18. 19:4083.
    Az elso kepen levo ruha varazslatos. A felso resze meses, es egyedi!
    előzmény:
    vadmacs (57)
    2007-02-15  12:06
  10. Torolt_felhasznalo_899595
    Torolt_felhasznalo_899595
    2011. január 22. 16:1882.

    Sziasztok!

     

    Tudom, hogy nem szeretitek a hirdetéseket, de ezekben a fórumokban a legcélravezetőbb, megértéseteket köszönöm.

    Egy nyereményjátékon nyertem esküvői (80e ft) és menyecske ruha (20e ft vásárlási kedvezményt Egerben a Royal Szalonba. A tulajdonos egyedi tervezésű ruhákat készít, minőségi anyagokból.
    Barátnőmnek szántam meglepetésnek, de addigra már lefoglalta a ruháját.Kedvezményesen megválnék tőle, akit érdekel írjon privát üznetet.Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. január 21. 11:4681.

    En nem tudok semmirol.

    De ez az eskuvoruhasdi sokminenen mulik

    A legfontosab az hogy neked tetszen. Meg ha tobbe kerul akkor is ez a te napod :) 

    előzmény:
    kislinda (1)
    2007-02-14  15:43
  12. 2011. január 21. 09:1679.
    Az enyém az ágyneműtartóban pihent előtte, most meg a garázsban pihen egy ruhazsákban.
    előzmény:
    Ildibildi (76)
    2011-01-21  02:24
  13. 2011. január 21. 09:1278.

    Hát, azok az eladók, akikkel engem hozott össze a sors, gyíkok voltak. Mindig mindent jobban tudtak mint én, és nem az volt a probléma, hogy azt tudták jobban, hogy melyik fazon állna jól, vagy milyen az esése az anyagnak, hanem, hogy nekem mire van szükségem, és miben szép egy menyasszony, minden menyasszony! Ja, meg nyilván: mit illik, mit nem. Pedig amikor bementem, udvariasan közöltem, hogy szarok az illemre meg a szokásokra, meg az összes többi nő totálisan ugyanolyan álmaira, a végére mindig megkaptam, hogy miért nem nagyobbat, szebbet, több kiegészítőt akarok, miért nem két(!) ruhát kölcsönzök, mert "ott magácskának kell lennie a legszebbnek", "az a maga életének nagy napja"! Na, itt hagytam ott az összes troll eladót. A végén egy leárazáson megkaparintottam egy angol tervező míderét egy anyukám régi esküvői ruhájára hasonlító szoknyával, és indulhatott a hajnalig tartó buli, ahol nem én, hanem mi voltunk a legfontosabbak.

     

    Ennyi. Az én szarokbele hozzáállásom végül meghozta a gyümölcsét, kb. 5 szalon után. De a stresszesebbeknek nem ajánlom. :) Én nem voltam hajlandó ezen idegeskedni. Ha kellett volna, egy lenvászon ruhában meg farmerban is összeházasodunk.

    előzmény:
    stefi0203 (42)
    2007-02-14  17:46
  14. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. január 21. 07:5677.

    Én ezt választottam.

     

    előzmény:
    kislinda (1)
    2007-02-14  15:43

Címlap

top