Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szszentmiklós

Torolt_felhasznalo_739697
Torolt_felhasznalo_739697
Létrehozva: 2003. július 9. 18:31
Hahó, van valaki Szigetszentmiklósról?
  1. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2005. május 1. 21:45651.
    Ahogy ígértem, beszámoló a leonbergi látogatásról: a tenyésztő házaspár nagyon szimpatikus, rendes volt, egyenként kihozták a nagy kutyákat megmutatni és a két kislányt is, akik külön alomból valók. Ami meglepetés volt, hogy a kutyák mérete még a sarplaninacét is meghaladja, amire nem számítottam. Volt 110 kilós kanjuk is! Kifogástalanul ápolt, jó kondíciójú, csupaizom kutyák voltak, még a veteránokról sem mondtam volna meg hogy "öregek". Ügyelnek nagyon a kutyák egészségére, minden szűrővizsgálatot megcsináltatnak, a szukák csak kétszer szülnek életükben, azt is csak két és fél éves koruk után. Egyszóval TENYÉSZTŐK. De valahogy nem ájultunk el hogy nekünk ilyen kutya kell, mert a házőrzés azért nem az erősségük. Az ugatás még megy, de az egyik ismerősüknél a hatalmas három éves kan simán beengedett, még csak nem is ugatott. :)
    Pénteken megyünk megnézni egy újabb sarp kennelt, egy nagyon szimpatikus és segítőkész hölgyhöz.
    előzmény:
    fa_deo (650)
     
  2. 2005. Április 29. 08:27650.
    persze, hogy érdekel, írjál csak! amúgy mindkettő új szerzemény, mármint a szetterke, tavaly augusztusban került hozzánk 2 hónaposan, nem akartunk tél előtt túl kicsi kutyát a már meglévő spani lány mellé, mert mindenféleképpen kint szerettük volna őket hagyni. Így a párom kapta meglepiből a gordont. Mivel szilveszter éjszaka, míg nem voltunk otthon, be akartak törni hozzánk, úgy, hogy otthon volt a szomszéd, a két kutya, kellett valami erősebb eb. Így anyósoméktól elhoztuk, akkor még kölcsönbe a kaukázusit. Mivel ismert már minket és a gyerekeket, nem volt gond vele. Egyelőre láncon vannak, mert építjük a kerítést és félünk, nehogy meglógjanak és elvesszenek, de viszonylag jól tűrik, főleg úgy, hogy ahogy hazamegyek, az az első dolgom, hogy elengedem őket vagy elmegyünk sétálni. A két gyerekkel elvan, sőt a szomszéd 3 éves kislányát is szereti, az én lányom a hátára fekszik, dögönyözi, a kutya hanyatt fekszik, pacsit ad neki, szóval szereti, ha foglalkoznak vele, és nagyon hálás érte. Évek óta nem foglalkoztak vele anyósomék, így nagyon jól esik neki. A gordon meg alapból olyan, hogy ledönti a lábáról az embert.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929102 (649)
     
  3. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2005. Április 28. 22:14649.
    Juuujjjjjj, te vagy az én emberem, mesélj kicsit a kau és a gyerekek viszonyáról! Megbízol a kutyában teljesen, soha nem volt gond, nem bántja a gyerekeket?
    Életem nagy álma egy szetter, de komolyan, megzakkanok értük (írt vagy gordont szeretnék) majd egyszer remélem az is lesz. De most házőrző kell, és a szetter végignyalná a betörőt is :)
    A két kutya jól megvan egymással? Vittétek suliba őket?
    Leonbergit nézünk, nem bernit, de az is tetszik amúgy.
    Sajnálom a spánielt, tudom milyen elveszíteni egy állatkát. :(
    Majd beszámolok a vasárnapi kutyanézésről ha érdekel.
    előzmény:
    fa_deo (648)
     
  4. 2005. Április 28. 14:33648.
    a bemoldalomon van róluk pár kép, a Sarplaninac szerintem való gyerekek mellé, igaz elég termetes, a Berni viszont teljesen jó, de nekem tetszik mindkettő (de gondolom nem az én véleményem számít:o))) amúgy nemrég pusztult le a Spániel lányunk, 11 évig volt nálunk, remélem egyszer még lesz egy spancim, nagyon szeretem őket
    előzmény:
    fa_deo (647)
     
  5. 2005. Április 28. 13:56647.
    kettő ölebünk van, egy kicsi Kaukázusi, meg egy kics Gordon szetter:o), tiszta öleb mind a kettő:o))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929102 (646)
     
  6. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2005. Április 28. 10:24646.
    Semmi gond, nem kötelező kijönni csak kérdeztem :))
    Nem vagy indiszkrét, sarplaninacot néztünk, de most nézünk leonbergit is, mert sokan vészmadárkodnak hogy a sarp gyerek mellé nem jó. Szóval valami ilyen kis pici ölebet :)))
    Nektek van kutty? Milyen?
    előzmény:
    fa_deo (645)
     
  7. 2005. Április 28. 10:20645.
    ja és ha nem vagyok indiszkrét, milyen kutyusotok lesz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929102 (643)
     
  8. 2005. Április 28. 10:20644.
    szia! nálunk zajlik az élet, kert-kerítés építés, kirándulás, mi biztosan nem fogunk kimenni most, sorry, de jó szórakozást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929102 (643)
     
  9. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2005. Április 27. 13:44643.
    Sziasztok!
    Vasárnap delelőtt megyünk kutyát nézni, délután pedig kimegyünk a Kéktóra, megnézzük a majálist. Jön valaki?
    előzmény:
    fa_deo (642)
     
  10. 2005. Április 21. 15:08642.
    lakást ezeket találtam neked: http://www. e-otthon. hu/eotthon. php?eIVaros=Szigetszentmikl%F3s&eAr=&eArIg=&sArEgyseg=1&eTe rulet=&eTeruletIg=&eSzoba=&eSzobaIg=&sEmelet=0&sEpitesiMod=1 &sFutes=1&sKor=1&cb36=36&btnMehet=Rendben&p=kereso3&rFajta=1 &rTipus=2&heIngatlanfigyelo=&eEmail=&heUrlap=yes
    előzmény:
    Duncsi (638)
     
  11. 2005. Április 21. 13:50641.
    Szia . . miért nem fordulsz az ingatlanosokhoz. A lakótelepen több is van. Foglalkoznak lakás kiadással is :))
    szi a:))
    előzmény:
    Duncsi (638)
     
  12. 2005. Április 21. 08:44640.
    szia! sajnos én nem tudok semmilyen kiadó lakást vagy nyaralót, úgyhogy csak drukkolni tudok, hogy találj.
    előzmény:
    Duncsi (638)
     
  13. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2005. Április 20. 15:49639.
    Helyi újságokhoz hozzájutsz? Nézd meg a szuperinfo. hu-t, ott szoktak lenni hirdetések.
    előzmény:
    Duncsi (638)
     
  14. 2005. Április 20. 15:09638.
    sziasztok,
    továbbra is albérletet keresek Szigetszentmiklóson!
    Nem főbérlő melletti közöset, hanem KIADÓT!
    Elsősorban nyaraló vagy pici ház érdekelne, ha lehet, a Dunaparton, de nem feltétlenül muszáj.
    SOS. Sürgős lenne :(
    Kérlek írjatok privit, ha tudtok segíteni!
    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2005. Április 19. 17:10637.
    Sziasztok!
    Tetszik miklós, bár az ellátottság azért nem olyan mint csepelen. . de erre számítottam is. A piac pl. siralmas. . nem tudom hétvégén jobb-e a helyzet, majd szombaton elsétálunk. Viszont imádom hogy nem arra ébredek hogy hozzák az árut a közértbe, hogy nem hallok egyetlen autót se az ablakom alatt, a levegőt össze se lehet hasonlítani, ez a csend, szuper! A közlekedés nem vészes, a távolsági busz tök pontosan jár, csakhát ha nem csúcsidőben megy az ember, akkor ritka. . . Alig várom hogy kicsit jobb idő legyen és felfedező sétákat tehessünk pl a tanösvényre is.
    Most épp kutyamizériában vagyunk, úgy néz ki, megveszünk egy kis sarplaniai szukát :)) Én hülye meg bevállalom a ház, a gyerek és a tanulás mellé :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. Április 18. 11:32636.
    igazad van, hogy mindenhol ki lehet fogni jót is és rosszat is. Természetesen a sebész még nem minősíti az egész rendelőt.
    azért számomra megdöbbentő, hogy mindig ezren vannak (vérvétel, sebészet és fül-orr-gégészetnél is), kartonzó sincs, meg vhogy olyan rendezetlen az egész.
    Kevén is sokan vannak pl. a gégészeten, de az a "sok" és ez a sok összehasonlíthatatlan. . . ott azért 1 óra alatt tuti sorra kerülsz. . . . pedig oda is több település tartozik, de az a rendelő vhogy szervezettebb.
    előzmény:
    bocila (633)
     
  17. 2005. Április 18. 11:21635.
    sziasztok! micsoda rémtörténeteket írtok. . . igazából gyerekkorom óta járok az SZTK-ba és nincs sok jó tapasztalatom nekem sem, bár igazából csak a várakozással vannak gondjaim. Kb. 25 éve járunk oda, de csak a legszükségesebb dolgok miatt (1-1 vérvétel, rtg, mammográfia stb. ), de amúgy mi is már a jól bevált saját dokijainkhoz megyünk (Heim Pál, Budai Gyerekkórház), de én sem szeretek nagyon oda járni.
    A tanösvény tényleg nagyon szép, bár én szerettem és nagyon szeretek most is elindulni az ellenkező irányba is, ott is vannak padok, nem kell lépcsőzni, babakocsival is jókat lehet ott sétálni. A régi strand helyén is lehet pihenni, meg vannak szalonna sütő részek és ott van a horgászok egyesülete is, egy kisebb parkosított résszel. Mi sokszor leterítettünk egy pokrócot és kúszhatott mászhatott a kicsi. Most már nem megyünk annyit, maximum kutyákkal vagy biciklikkel. Mostanában leginkább az udvarunkon ténykedünk:o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2005. Április 13. 19:36634.
    Hát ezek nem túl bíztató tapasztalatok. Mindenesetre köszi, ezek után inkább beugrunk egy taxiba és irány a Heim Pál ha ne adj isten bármi lenne :(( bár azért az tudjuk hogy mindenhol vannak barmok meg normálisak is. . .
    Sajnos a fényképező nincs meg, a költöztetők mossák kezeiket, mivel aláírtuk a papírt hogy minden hiánytalanul megvan. De könyörgöm, egy 7, 5 tonnás kamionba nem fért el a cuccunk, annyi volt, honnan tudjam hogy akkor és ott tényleg minden megvan. Az ember hetekig (hónapokig?) csomagol ki. . . a szállítók állítólag nem is emlékeznek rá hogy ott volt egy becsomagolatlan 200e Ft-os fényképező. Milyen véletlen mi? A fuvarozók főnöke ma kellett volna hogy hívjon, de elfelejtette . . . :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. Április 13. 18:27633.
    Én Dórival két hónapja voltam a sebészeten, a sebet normálisan ellátták, ilyen gondunk nem volt, amiket Te írtál, az viszont tény, hogy beadták a gyereknek a tetanuszt, és egyelten szót sem szóltak arról, hogy mivel csak 1 hónap van hátra a hat éves oltásig, és abban is van tetanusz, hozassuk előre az oltást, és kész, nem kell a gyereket kétszer szúrni, ráadásul mivel februárban kapott tetanuszt, fél éven belül nem kaphat mégegyszer, így a márciusban esedékes oltást majd csak augusztusban kaphatjuk meg. . .

    Laborban gyerekkel még nem voltam, csak engem szúrtak szerencsére, és csak egyszer, úgy tűnik, szerencsém volt, és normális nőt fogtam ki?

    Mindenesetre ha menni kell, én is a Heim Pál felé veszem az irányt leginkább. . .
    előzmény:
    KZsuzsu (631)
     
  20. 2005. Április 13. 18:17632.
    bocs, írni tudok, csak gépelni nem ;)
    hogy hogy hogy :)
    előzmény:
    KZsuzsu (631)
     
  21. 2005. Április 13. 18:16631.
    sziasztok!

    Én azt mondom, hoyg ha egy mód van rá, ne oda vigyétek a babákat! Én tuti nem viszem oda többet a kisfiam.
    Mikor elvágta belül a száját és a dokinő elküldött, hoyg nézessem meg sebésszel, nehogy ödémás vagy milyen legyen és újra elkezdjen vérezni, akkor hosszú-hosszú várakozás után (szoptattam még, nagyon pici volt és nem igazán foglalkozott senki azzal, hogy ne kelljen már kivárnunk a sort, mert ugye egy 6-7 hónapos gyerkőc éhesen nem tud órákat várni. . ), szóval ezek után a sebész kézmosás nélkül (mikor beléptünk épp tű és "cérna" volt a kezében, azzal babrált. . ) belenyúlt a pici fiam szájába!!!!!!!!! nyílt seb a gyerkőc (kisbaba!!!) szájában, ő meg kesztyű nélkül beletúr???? Én kész voltam. Ráadásul nem hagyta magát Dávid, 3-szor próbálta felhúzni az ajkát, nem sikerült (1 m-ről nézte), s közölte, nem lát semmit. Ennyi volt a vizsgálat.

    Ismerősöm kislányának vérvétel után a karját VÉRES RONGGYAL törölték le!!!! szintén Gyártelepen.
    Ha kivizsgálásra megyünk, én mindig Ráckevére megyek, kevesebben vannak és színvonalasabb (fülészet is!!!). Ha vmikor sürgősen kell mennünk, tuti Pestre viszem vmelyik kórházba. . . . .
    előzmény:
    bocila (630)
     
  22. 2005. Április 13. 16:52630.
    Szia Kata!
    Örülök, hogy alakultok!:)) A csepeli fórumon olvastam a gépetek történetét, van valami fejlemény azóta? Hihetetlen, hogy eltűnt:((

    Sztk: van egy Rendelőintézet nevű hely, papír szerint Miklóson, helyileg már inkább Szigethalom az szerintem. . .
    Kocsis megközelítés: Ha átjössz a Hév átjáró alatt, és elindulsz a Gyári úton kifelé (nem Csepel felé, amerre általában járni szoktatok, hanem az ellenkező irányba, Szigethalom felé, akkor mész egyenesen jó sokáig, amíg véget nem ér az út. Ha már nem tudsz tovább menni egyenesen, elkanyarodsz balra, átmész a HÉV síneken, és utána még egyenesen mész kb. 200 métert, majd befordulsz balra (egy jó nagy üres placcnál, buszmegállók vannak ott, meg az van kiírva, hogy piac).
    Ott követed az utat, elmész egy CBA, egy gyógyszertár előtt, és ha már nem tudsz tovább egyenesen menni, jobbra kanyarodsz egy szűkös utcába. Az lesz ott a Rendelőintézet.
    Hévvel is megközelíthető, tőlünk (Szigetszentmiklós megálló) két megálló Ráckeve irányába, a József Attila ltp-től meg ezek alapján valszeg egy. . .
    A fülészetre oda SOHA ne vidd a gyereket, jó okom van rá, hogy ezt írjam:( A sebészeten egy jól sikerült esés után már voltunk, ott viszonylag normálisak és segítőkészek voltak, a laborban voltam még, ott sokmindent nem lehet elrontani, tehát nem volt gondom, a többi osztályon (rendelésen?) nem voltam még. . .

    Tanösvény: A Szilágyi Lajos útról (ezen jár be a busz Csepelre) jobbra nyílik a Kisfaludy köz, végigmész az utcán, átmész egy jó koszos, betonozatlan HÉV átjárón, át a parti úton (nem tudom a nevét:((, de az az út, ami a kisDunával párhuzamosan megy), és mész egyenesen le a part felé. Mikor odaérsz a vízhez, ott vagy a tanösvénynél, a jobb kezed felől indul. És tényleg nagyon szép!:)
    Babakocsit ne nagyon vigyél, sok a lépcső, nehéz rajtuk átcipelni.

    És hogy tetszik Miklós? Kezdtek már akklimatizálódni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929102 (629)
     
  23. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2005. Április 13. 15:58629.
    Sziasztok!
    A lakás már kezd úgy-ahogy kinézni.
    A füvesítő embertől most várjuk az árajánlatot.
    És zaklatnálak még kérdésekkel: ugye nincs miklóson sztk vagy valami sürgősségi ellátás. Mert pl. ha a gyerek ne adj isten betöri a fejét vagy eltöri valamijét, hova rohanjak vele? A Heim Pálba? Vagy Csepelre?
    És még valami: hallottam a tanösvényről hogy milyen szép, sétálgatni, kirándulni stb. de hol a túróban van??? :))
    előzmény:
    bocila (628)
     
  24. 2005. Április 6. 14:13628.
    Gratulálunk az új házhoz, új lakcímhez, és üdvözlet Nektek itt Miklóson:)
    Ha rendeződnek körülöttetek a dolgok, írj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929102 (627)
     
  25. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2005. Április 6. 10:32627.
    Sziasztok! Már mint miklósi lakos jelentkezem :)))
    Pénteken költöztünk, iszonyú sok cuccunk van, még mindig pakolunk! Azért szép lesz egyszercsak :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top