Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szszentmiklós

Torolt_felhasznalo_739697
Torolt_felhasznalo_739697
Létrehozva: 2003. július 9. 18:31
Hahó, van valaki Szigetszentmiklósról?
  1. 2005. január 19. 10:22576.
    de korán írtad a választ!!!:o)) gondolom a manó miatt. Tényleg, azt el is felejtettem, hogy látni fogjuk a terveket. Az én lányom is nagy már, onnan veszem észre, mennyit nőtt, hogy csak egyre rövidülnek a nadrágjainak a szárai. . . Most éppen kicsit beteg, elrontotta a gyomrát, de holnap már megy oviba. Még valóban nincs semmi látnivaló a telken, de mi a gazt is örömmel huzigáltuk ki, volt belőle éppen elég. . . Nemsokára elkezdjük a kerítést is csinálni, körben végig palázzuk, hogy azzal is megnehezítsük a betörők dolgát, meg sajnos másra nem is nagyon lesz pénzünk. . . ja és az udvar-garázs-kisház projekttel folytatjuk, ahogy anyagilag összejön.
    előzmény:
    KZsuzsu (574)
     
  2. 2005. január 19. 08:04575.
    Szia!
    Megadnád nekem a miklósi redőnyös elérhetőségét?
    Egyelőre csak árajánlatot szeretnék kérni a 4 nagy ablakomra és a 4 erkélyajtómra, hogy tudjam, mennyit kell gyüjtenem. :)
    Üdv,
    Hamina
    előzmény:
    fa_deo (572)
     
  3. 2005. január 19. 06:54574.
    köszi, jó lenne már a redőnynél tartani ;) :-D
    A terveket sztem mindenképp látni fogjátok, ha jól tudom, jóvá is kell hagynotok :-) Már tervezi az építész. Jocó megrajzolta, s nagyon tetszett az építésznek, remélem, hogy nem sokat változtat rajta. Nem lesz nagy, csak 80m2 nettó, az kb. 100m2 bruttó.
    Dávid tényleg sokat nőtt, biztos azért is nagyobbnak tűnik, mert már 5 hónapja egyedül jár, vagyis szalad. ettől olyan nagyfiús ;)
    Kislányod is biztos sokat változott!
    Én nagyon régen voltam már kint, majd jobb időben kimegyek szétnézni, bár egyenlőre még nincs nagyon mit nézni a telken. . . .
    úgy izgulok, hogy el tudjuk-e adni a lakást :-/
    előzmény:
    fa_deo (572)
     
  4. 2005. január 18. 13:44573.
    csináltattuk. . .
    előzmény:
    fa_deo (572)
     
  5. 2005. január 18. 13:43572.
    Hajrá, hajrá, hajrá!!!! Ha kell majd redőny, szólj, azok, akikkel mi csináltatuk, a kolléganőm férje, miklóson laknak, millió éve csinálják (nekünk már máshol is csináltak ők redőnyt) és jól-gyorsan dolgoznak. Nem a legolcsóbbak, de nem is a legdrágábbak. Én is csak reménykedem, hogy nem lesz több próbálkozás betörésileg. . . Épp nézegettem a fiadról a képeket, hihetetlen, mennyit nőtt, mióta kint voltatok (nyár végén talán, még állt a medence. . ). Ha lesz képed a tervekről és publikus, akkor szívesen megnézném. Láttad a szomszédékat? Már nekik is kész a szerkezet, "csak" a belső munkálatok vannak.
    előzmény:
    KZsuzsu (571)
     
  6. 2005. január 18. 12:30571.
    semmi baj, végülis még nem lakunk kint ;)
    Nagyon remélem, hogy a szilveszteri eset csak egyszeri próbálkozás volt, nem akarok aggódni. . .
    A redőny jó ötlet! Mi is erre gondoltunk, hogy jó lenne rögtön redőnyt is csináltatni, csak hát gondolom, hogy nem olcsó. . . .
    Lassan beindul a gépezet, terveztetjük a házat :-)
    Mostmár tényleg minden csak az eladáson múlik :-))) vagy inkább :-S
    előzmény:
    fa_deo (570)
     
  7. 2005. január 18. 08:47570.
    sziasztok! szia Zsuzsu! Láttam a párodat kint. szorri, hogy útban álltunk a kocsival, azóta igyekszem, hogy ne álljak a kerítéshez közel, de ha rám telefonáltok, akkor arrébb állok (hétvégén pihiztünk, nem volt erőm kivánszorogni az ágyból). Sajnos egyelőre két megoldást találtunk a betörők ellen, ami sajnos nem 100%-os még: 1. újabb kutya, egy kaukázusi, anyóséké volt, a másik, most hétvégén rakják fel a redőnyöket, kicsit megnehezítjük a betörők dolgát, remélem nem fognak többet próbálkozni. A redőnynek amúgy is örülök, mert a nap nagy részében oda süt a napocska, és napfényben úszunk, viszont nyáron jól jön majd a hűvös lakás. . . szóval zajlik az élet felénk (is). Sok sikert az eladáshoz!!!!remélem sikerül jó áron, időben eladni a lakást! és sok sikert bio neked is!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. január 17. 07:52569.
    Sziasztok! Mi is áruljuk mostmár a lakást, a miénk a Szent Miklós úton van. 62nm, 2, 5 szoba, részben felújított! Ha érdekel vkit, írjon privit ;)
    előzmény:
    bio (567)
     
  9. Torolt_felhasznalo_906299
    Torolt_felhasznalo_906299
    2005. január 15. 14:05568.
    Panel lakásomat szeretném eladni a Jókai utcában van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_906299
    Torolt_felhasznalo_906299
    2005. január 15. 14:04567.
    Én panel lakásommat szeretném eladni, a Jókai utcában van ! Tudtok nekem segíteni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. január 10. 14:07566.
    szia! most olvastam, hogy mi történ szilveszterkor :-/
    sajnálom.
    talán jobb lesz, ha már mi is kint leszünk, mindenesetre kicsit lehidaltam. Anyuékhoz folyton betörtek annó. . . reméltem, hogy ha egyszer lesz házunk, mi nyugalomban fogunk élni. . . hát, nem erre vágytam, ahogy gondolom, Ti sem. itt már berácsoztuk az ajtót, mert volt betörés a házunkban. A mi lakásunkba nem próbáltak így bejönni.
    Terveztük, hogy lesz riasztónk, de amiket nektek írtak a riasztóról, hát, nemtom :-/
    előzmény:
    KZsuzsu (565)
     
  12. 2005. január 10. 13:55565.
    Szia! jó hírem van! ha el tudjuk adni a lakást, akkor nyáron, vagy legkésőbb ősszel már szomszédok leszünk!!! :-))))))))
    előzmény:
    fa_deo (564)
     
  13. 2004. szeptember 23. 10:16564.
    sziasztok! ennyire dolgozik mindenki, hogy napok óta nem jár erre senki??? hihetetlen! nem volt közületek valaki tegnap a Mocorgó oviban szmk gyűlésen véletlenül?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. szeptember 8. 13:44563.
    köszi, az még nem most lesz. időközben felébredt Dávid, bocs, mennem kell. De küldök priviben egy telefonszámot, jó? Hátha kell vmi miatt. Jó munkát!
    előzmény:
    fa_deo (562)
     
  15. 2004. szeptember 8. 13:16562.
    ha majd kell telefonvonalat intézni a net-hez, szóljál!!!
    előzmény:
    KZsuzsu (560)
     
  16. 2004. szeptember 8. 13:15561.
    szia!!!
    előzmény:
    KZsuzsu (560)
     
  17. 2004. szeptember 8. 12:55560.
    Szia Szomszédasszony ;-) :-))))))
    előzmény:
    fa_deo (558)
     
  18. 2004. augusztus 20. 07:07559.
    Most, hogy mondod, tényleg eléggé belátnak egymás szájába. . . erre nem is gondoltam :-( Mondjuk még csak most kezd beépülni, gondolom "parkosítás" után azért jobb lesz a helyzet. (úgy értem, hogy azért csak ültetnek fákat, bokrokat. . . de tényleg inkább hosszúkás telkek)
    előzmény:
    fa_deo (558)
     
  19. 2004. augusztus 16. 13:48558.
    most kapcsolok, hogy a tulajnak, akitől vettük a telket, a határ úton is van egy telke, csak nem tom, hogy azt árulja-e, megkérdezzem? azon van minden közmű.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929102 (557)
     
  20. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2004. augusztus 16. 12:00557.
    Ja ezt a hozzászólást később olvastam, nem érvényes így a priviben feltett kérdésem a közművekről bocs.
    Zsuzsa, neked is köszi az infot, körülnézünk arra is.
    előzmény:
    fa_deo (556)
     
  21. 2004. augusztus 16. 11:02556.
    sziasztok! Kata, a helyzet az, hogy szerintem csak olyan telket érdemes nézni, amin a közmű már megvan, mert a kiépítés és az engedélyeztetési folyamatok eléggé sokáig és sok pénzbe kerülnek. Nekünk minden megvolt, már ami a buckában lehet, víz, villany, gáz, a telken, de a villanyóra bekötése így is elég magas összeg volt. Úgy tudom, hogy a közművek bekötése legalább fél millió, de akkor még az önkormányzathoz és a közmű szolgáltatókhoz is kell nyomvonalat egyeztetni (pl. telefonosoknál, hogy a kiépítésnél át ne vágd a kábelt vagy a gáznál, hogy az ásáskor el ne vágják a csövet, stb) és ezeknek a beszerzése hetekig is eltarthat. Amit KZsuzsu írt, a Határ úti kiépülő rész is jó, mivel tényleg közel van mindenhez, de én a közelséget feladtam egy kicsit távolabbra eső telekért, a csend és a nyugalom miatt. . . Én a Határ útinál csak azt látom, hogy keskeny, hosszabb telkek vannak, az ember belelát a szomszédja tányérjába. . . De ízlések és pofonok. Sok sikert, ha kell küldök még Szuperinfot, meg Idesüsst. Üdv minden miklósinak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. augusztus 16. 09:19555.
    Szia Kata25!
    Mi itt lakunk egy panelben a Szt Miklós úton (piacnál). Tervezzük, hogy jövőre, vagy max. 2 év múlva mi is kiköltözünk kertes házba (ugye mindez csak az anyagiakon múlik, mármint azon, hogy mikor tudunk kölcsönt felvenni. . . ). Már most rendszeresen nézzük a telek árakat. Hasonló helyzetben vagyunk, mint Te, mert van egy 9 hónapos fiacskám, ráadásul nincs jogsim. Én azt hiszem, hogy így semmi esetre se költöznék a buckába, inkább a Határ út környékét javaslom: itt is árulnak telkeket, kb. 6, 5 mila egy 150-200nöles telek. Ez a rész közel van a panelhoz, itt pedig minden van: piac, boltok, orvosi rendelő, ovi, iskola. . . . Ráadásul teljesen új negyed, gondolom tele fiatalokkal :-DD Bízom benne, hogy 1-2 év múlva mi is kiköltözünk oda, s akkor a gyerkőcök együtt játszhatnak ;-)
    sok sikert!
    Zsuzsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2004. augusztus 14. 09:45554.
    Látom ha én beírok egy fórumba az tuti kipurcan. Na ennyit erről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2004. augusztus 7. 19:28553.
    Sziasztok!
    fa deo, pétek reggel megkaptam az újságot, örök hálám érte, azóta két telket is megnéztünk, amit abban találtam. És mindkettő nagyon tetszik!! Most az a gondunk, hogy melyiket válasszuk.
    Az egyik a Vágány u-ban van (500 m a piactól), szép szabályos, vízszintes, közmű nélküli és még nincs megosztva se, így csak télen lehetne hozzáfogni az építkezéshez, akkor meg nemnagyon lehet; a másik az Eperfa u-ban (800 m a piactól), dombtetőn, közműves, de sok lenne a földmunka. Jövő héten kell válaszolnunk, hogy foglalózunk-e. Remélem mostmár összejön, mert tulképpen mindkettőn el tudnám képzelni hogy lakjak, bár teljesen más adottságú. Az elsőn lehetne megvalósítani a mediterrán jellegű földszintes házat, amire eredetileg gondoltunk, a másik viszont szuterénesre adja magát, ami szintén hasznos. MIndkettő 150 nöl.
    Csak az a gondunk, hogy fogalmunk sincs, mennyibe kerül a közművesítés, ha tud valaki ebben segíteni, megköszönném. Kb. 50 métert kellene minden közművet vinni! Mennyibe kerülhet ez? Félmillió, vagy több? És lehet rá részletfizetést kérni? Valahol úgy hallottam hogy lehet. Az önkormányzatnál hétfőn megpróbáljuk megérdeklődni, de szerintem nem tudják megmondani, mivel a telek még nincs megosztva és azon a helyrajzi számon már van közmű, csak onnan nem vihetjük, hanem az utcáról kell.
    Még egy kérdés: földmunka mennyibe kerül? Gondolom kijön egy gép és óradíjért dolgozik. Csináltatott valaki ilyet?
    Köszi előre is.
    Puszi
    Kata
    előzmény:
    fa_deo (551)
     
  25. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2004. augusztus 5. 10:35552.
    A telek a Tebe sorból nyílik, majdnem 600 nm és 6, 3 millió FT volt. 10 percre volt a piactól.
    előzmény:
    fa_deo (551)
     

Címlap

top