Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szszentmiklós

Torolt_felhasznalo_739697
Torolt_felhasznalo_739697
Létrehozva: 2003. július 9. 18:31
Hahó, van valaki Szigetszentmiklósról?
  1. 2004. augusztus 5. 09:44551.
    szia! szomorúan olvasom, hogy nem sikerült a telket megvenni!!! merre néztétek a telket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929102 (550)
     
  2. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2004. augusztus 4. 19:49550.
    Sziasztok Lányok!
    Nagyon el vagyok kenődve, mert ma azt hiszem megtaláltuk álmaink telkét, megbeszéltük hogy hogyan tudnánk foglalózni, fizetni, stb. , és amikor az ingatlanközvetítő felhívta a tulajt hogy megbeszélje vele, kiderült hogy már valaki lefoglalózta. . . a múlt héten még megvolt. . . Ez a mi formánk. Na mindegy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. augusztus 4. 11:44549.
    a Szuperinfó internetes oldalán töredéke sincs fent annak, ami az újságban benne van, mert a net-en csak azok vannak, amiket oda is fizetnek vagy csak oda fizetnek, úgyhogy ha adnál címet, el is küldeném neked postán, mert rengeteg van. ma elfelejtettem az idesüss-t elhozni, de holnap azt is el tudom neked postázni, ha gondolod. mi az az összeg, ami telekben még belefér? írd meg privátban és még én is nézegetek neked, ha gondolod (plusz hogy legyen-e rajta közmű, pl. mi azért vettük meg a miénket, mert már be volt kötve a víz, villany és azért nem kellett horror összegeket kifizetnünk, +utánajárás a hivatalokban).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929102 (547)
     
  4. 2004. augusztus 3. 22:14548.
    Kedves Kata! a gyártelepi busz sem megy tudásom szerint a Nagyvárad térre.
    Olyan blődségeket tudnak mondani. . . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929102 (547)
     
  5. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2004. augusztus 3. 21:44547.
    Jaj ari vagy, nagyon megköszönném a telcsiszámokat mert én nem tudok hozzájutni ezekhez az újságokhoz, vagyis csak a szuperinfohoz mert az fennt van a neten.
    Szerintem a fószer arra a buszra gondolt, ami a gyártelepről indul, de az már szhalom, odáig kigyalogolni se egy kéjmámor. . .
    előzmény:
    fa_deo (546)
     
  6. 2004. augusztus 3. 16:24546.
    az én szemem is kigúvadt, még hogy a Nagyvárad térre. . . a Buckában óránként is alig jár a busz, nemhogy ilyen távolságra. . . Amúgy kata25, ma hoztam magammal miklósi Szuperinfót, meg otthon van Idesüss is, ha gondolod elküldhetem neked vagy begépelhetek 1-2 eladó telek telszámot. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. augusztus 3. 09:34545.
    Szia. Ez az újdonság erejével hat. . . Nagyvárad térre????
    Honnan?
    Babakocsival a buszra ?
    Hát nem minden buszra, azt látom, hogy sok kismama majd megszakad. . .
    A Királyerdőben parcelláznak. Érdeklődjél légy szíves, úgy hallottam elég normálisak a telekárak. . .

    :O))*
    klem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929102 (544)
     
  8. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2004. augusztus 3. 09:28544.
    Csepelen nincs építési telek, ami van az 20millió Ft. Nekünk ennyi az egész költségvetésünk, telkestől-házastól. . . . :-))
    De igen, nézegettük a kész házakat is, lett is volna egy ami nagyon tetszett, árban is jó volt, jó helyen is volt, csak olyan volt a fizetési ütemezés hogy hiába tudtuk volna megvenni, mégse tudtuk megvenni. . . . sajna. Ekkor gondoltuk azt, vigasztalva magunkat, hogy építkezünk akkor legalább tudjuk miből van a házunk, nem kell senkivel közösködni stb.
    Így most nézelődünk, a lakás meg van hirdetve, valami csak lesz.
    Ja még egy kérdés: amikor a buckai telket néztük, azt mondta a tulaj, hogy nem messze van egy busz ami a Nagyvárad térre visz be. Tudtok Ti ilyenről?
    Ja , és távolsági buszra fel lehet egyáltalán szállni babakocsival?
    előzmény:
    fa_deo (543)
     
  9. 2004. augusztus 2. 10:38543.
    sziasztok! én is a buckában lakom a családommal, előtte albiban a lakótelepen, ahol közel volt minden, piac, játszóterek, gyógyszertár, busz, stb, tehát kényelmes volt minden szempontból. Aztán kész lett a házunk és bizony sokszor anyázom én is, amikor eső után megyünk haza a 4, 5 éves kislányommal gyalog az út mentén. A bucka tényleg nagyon rossz ilyen szempontból, mivel egy eléggé színvonalatlan bolt van csak a bucka közepén, amiben nem szívesen vásárolunk, azon kívül pedig se gyógyszertár, se ovi, semmi. Mivel nekünk a rokonság a "faluban" lakik, így a gyerek oviba hordása kevésbé gond, inkább amikor cipekedni kell a motyókkal, meg a kicsivel gyalog. Bár nálunk ez ritka, de nap, mint nap nem csinálnám. . . A páromnak van céges kocsija, inkább bevárom őt, hogy ne kelljen gyalogolnunk. Most tervezzük, hogy veszünk valami kis kocsit (kispolszkit vagy 4ütemű trabit), amivel a nagyobb távolságokat meg lehet tenni a városban. Én sem javaslom Kata25, hogy ilyen feltételek mellett a bucka részben vegyetek telket, mert a busz is csak óránként jár, hétvégeken pedig nem is jár, szóval kocsi nélkül nagyon rosszak a lehetőségek. Bár az Oázis köré sem mennék lakni, pedig nagyon beépült, ott egymás szájába lehet látni, a Széchenyi pedig ha jól emlékszem, szintén közel esik a szennyvíztisztítóhoz. Nem gondolkodtatok még készházon, amikt most építenek sok helyen? Teli van a szuperinfó velük, csak persze többe kerül, mintha magad építenéd. Mindezek ellenére én imádok a buckában lakni, a síri csend és tücsökmuzsikálás kárpótol mindenért. . . Csepelen nem tudtok építkezni? Vagy annyira horro áron vannak ott a telkek-házak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2004. július 31. 10:14542.
    Köszi klematisz az őszinte választ. Hát igen, ettől tartottam. Még nem vettünk telket, ezért kérdezgetek. De a lakásunk már meg van hirdetve úgyhogy nincs visszaút. . . ha eladtuk a lakást, sürgős lesz a dolog mivel albiba kényszerülünk az építkezés ideje alatt. . . Nem egy álmatlan éjszakám volt már emiatt. Lehet hogy jobb lenne nem is belevágni hanem maradni a fenekünkön itt Csepelen. Úgy megszoktam, hogy minden közel van, egy éve vagyok itthon a fiammal, de azóta mégcsak buszra se kellett szállnom egyszer se, és mindent el tudtam intézni amit kellett. Vezetni meg nagyon félek, de lehet hogy mégiscsak rá leszek kényszerítve, hogy a kisfiammal a hátam mögött tanuljak meg vezetni? Gáz. . .
    előzmény:
    klematisz (541)
     
  11. 2004. július 30. 22:54541.
    Szia Kata!
    Lakhatsz Te Miklós bármely részén Zugló akkor is messze van.
    Vettetek már telket?
    Hát a buckában a közlekedés időnként felér egy túlélő versennyel. Kocsi nélkül nagyon kínos, messze minden amit felsoroltál. A buckában mostanában a főbb utakon van busz , de oda is el kell jutni. Sajnos mostoha környék, - most ugyan az hírlik fejlesztgetik- pedig egyre jobban kiépült az utóbbi időkben .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929102 (539)
     
  12. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2004. július 30. 22:46540.
    Ja és még valami: hogy lehet a Buckában pl. eső után babakocsival közlekedni?! Ki hogy oldja ezt meg?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2004. július 30. 22:43539.
    Sziasztok miklósiak!
    Végigolvastam az egész topicot becsülettel. . .
    Kérlek segítsetek! Csepelről költöznénk Miklósra, egyelőre három helyen lehet telket kapni: Bucka, kb. a tóval egyvonalban, de a Csépi út másik oldalán, Széchenyi u - az Oázis felé és a Teleki és Dunaharaszti út közötti részen új parcellázásút. Egy éves kisfiunk van, meg kell majd oldani az ovikérdést, úgy hogy gyalog el lehessen jutni, mert nem vezetek. Orvosi rendelő se legyen túl messze, meg valami közért. Mit ajánlotok, hova építkezzünk?
    A buckai telek a legszebb, de úgy félek, ha nem találok közelebb munkát a gyes után, hogy járok be onnan Zuglóba dolgozni? Azt a részt egyáltalán nem fejlesztik? Úgy tűnik mintha ott nem lenne semmi. . .
    előzmény:
    klematisz (538)
     
  14. 2004. július 26. 19:26538.
    Szia ! Sajnos egyetértek. . . tegnap többször megfordultam arrafelé, hááát. . . nem szívesen laknék ott. Ha nincs szerződésed még, ne köss. . .

    :O))
    klem
    előzmény:
    Hamina (533)
     
  15. 2004. július 26. 12:40537.
    köszi, de nincs még autónk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986140 (536)
     
  16. Torolt_felhasznalo_986140
    Torolt_felhasznalo_986140
    2004. július 26. 11:54536.
    Lakihegy közigazgatásilag tényleg Miklóshoz tartozik, de ha kocsid van akkor 5 perc alatt át lehet érni, viszont tömegközlekedéssel nem szívesen válalkoznék rá. A miklósi önkormányzatnál viszont nagyon rendesek.
    előzmény:
    mkatus (534)
     
  17. Torolt_felhasznalo_986140
    Torolt_felhasznalo_986140
    2004. július 26. 11:52535.
    Ha arról a lakóparkról van szó ami Szigetszentmiklós határában épül és Lakihegy lakóparknak hívják, akkor ott tényleg sürűn előfordul, hogy a bekötő úton lévő szenyvíztisztitóból arra felé megy a büdös.
    előzmény:
    Hamina (533)
     
  18. 2004. július 26. 11:06534.
    Sziasztok!

    A 38A busz végállomásánál épül egy lakópark. Még meg is felelne, viszont állítólag miklóshoz tartozik, így minden ügyet ott kellene intézni. Ismerős valaki ebben, mert Budaörsről járnánk oda, és még miklósra is bejárni nagyon gáz lenne. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. július 19. 14:06533.
    Sziasztok!

    Egy másik fórumban kaptam egy olyan infót, hogy Lakihegyen büdös van valami szennyvíztároló miatt.
    Vélemények?
    Már szerződünk lassan és olyan szép dolgokat választottunk ki, ajtókat, csempéket, nem akarok lelépni most így, de télleg büdös van????:((

    Hamina
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827326 (526)
     
  20. 2004. június 22. 14:24532.
    Szia !

    Köszönöm a gratulációt, KZsuzsu jól írta a nyitva-zárva tábla betűi gipszből öntöttem ki és én festettem meg.

    Nyitva tartásom változik : szerdán és szombaton nyitva
    vagyok délelelőtt is ( szerda 10-18) Ha van igény a délutáni nyitva tartást meg tudom hosszabítani 19 óráig.

    Szombatonként különböző technikákat ismertető tanfolyamokat is tartok.

    Remélem én is, hogy egyszer sikerül eljutnod a boltba.
    előzmény:
    fa_deo (528)
     
  21. 2004. június 21. 13:50531.
    szia!oda mész dolgozni? én csak vásárlóként voltam ben tegyszer, szép dolgaik vannak. nekem sem lenne rossz ott dolgozni. . . sok sikert. amúgy miklósiak merre vagytok? szabin és nyaraltok? én minden nap benézek ide, de sosincs erre senki, pedig sokan laknak miklóson, akik fórumoznak az nlc-n. . .
    előzmény:
    Andaxin (530)
     
  22. 2004. június 14. 13:05530.
    Sziasztok szigetszentmiklósiak! Ha valaki tud valamit a Gyári úton működő Pálma Plusz Kft-ről, kérem szépen-szépen írjon nekem, fontos lenne! Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. június 7. 18:35529.
    Szia! Igazából én hoztam létre a tulaj nevében a Kincsestár nicket. Sajnos Neki nincs internet hozzáférése.
    Egyébként a tábla betűi gipszből vannak kiöntve! Nagyon jól néz ki :-))
    Az üzenetedet továbbítani fogom!
    előzmény:
    fa_deo (528)
     
  24. 2004. június 2. 14:34528.
    szia kincsestár! engem érdekelne a nyitva-zárva tábla kivitelezése, ez nem az a hőre keményedő gyurma? sajnos miklósra leghamarabb is csak 3/46-6körül érek, nincs időm hétközben arra menni, de remélem egyszer 7végén sikerül betévedni. sok sikert az üzlethez! és jó, hogy van már ilyen bolt is miklóson (remélem nem tesz tönkre a konkurencia a "miklós plázában". . . )
    előzmény:
    kincsestár (527)
     
  25. 2004. május 29. 13:31527.
    Sziasztok!

    Kincsestár néven új kreatív hobby bolt nyílt Miklóson a Bajcsy Zsilinszky út 39/ B-ben.
    Minden érdeklődőt szeretettel várunk, kedvcsinálónak tettem fel néhány képet a bemutatkozó oldalamra.
    Szombatonként tanfolyamokat is tartok, ha érdekel, hívj fel a 06-30-367-6520-as számon. Június 5-én pl. üvegfestés, jún. 12-én haladó decoupage és üvegfestés tanfolyam lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top