Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ellenállni....

Torolt_felhasznalo_4190
Torolt_felhasznalo_4190
Létrehozva: 2007. február 5. 18:32
Sziasztok!
Régóta fórumozok,és úgy tapasztaltam,hogy nagyon segítőkészek vagytok...Eddig nem nagyon fordultam a problémáimmal a fórumozókhoz,de úgy érzem ezt is meg kell próbálnom....
Arról lenne szó,hogy azt hiszem étkezési zavaraim vannak...vagy valami hasonló...
Az előzmények:28 éves koromig azt sem tudtam mi az a fogyókúra,166 cm-es magasságomhoz 50 kg testsúly párosult.Ezt mindig tartottam,mondjuk az igazat megvallva semmit nem tettem érte,egyszerűen csak sokat dolgoztam,jöttem-mentem,aktív voltam.Olyan kimondott „kemény fenekű” voltam..:-))Sportolni már nem sportoltam,előtte versenyszerűen tornáztam,de egy sérülés miatt abba kellett hagynom.
28 éves koromban(most 31 vagyok)beteg lettem...Nagyon...1 év "pokol" kezdődött,(hál 'Istennek túl vagyok rajta),jött a kezeléseket kísérő depresszió,gyógyszerek...Azt még hozzáteszem,hogy amikor kiderült a betegségem azonnal abbahagytam a dohányzást,olyan helyzetben,amikor más inkább rá szokik...Picit el is szigetelődtem a kezelés miatt,sokat voltam otthon,egyedül is,és olyankor elég sokat ettem...nasit is...
...és elkezdtek jönni a kilók...először csak 1-2 aztán 5.....észrevétlenül....
Az evés örömforrássá vált számomra..és olyan,mintha sohasem laknék jól…..Jelenleg 15 kg plusz van rajtam,de ha így folytatom……
Jelenleg teljesen rendben vagyok egészségileg,de egyszerűen az evésről,a finom kajákról nem tudok lemondani...Ezt azért ne úgy képzeljétek,hogy megállás nélkül zabálok,vagy drasztikus módszerekhez folyamodok(hányás ilyesmi soha!)csak már nagyon sokszor azt mondtam,hogy most elég,és akkor diéta,de egyszerűen nem megy...fizikailag képes vagyok rosszul lenni....ezen azért vagyok ennyire kiakadva,mert az akaraterőmmel soha nem volt baj...a cigit letettem 11 év után egyik napról másikra...és a kezelések alatt is példaképként állítottak a többi beteg elé,hogy így kell csinálni......
A történethez még az is hozzátartozik,hogy jelenleg nincs munkahelyem,sokat vagyok itthon,és keveset mozgok….
Amiért írtam ma nektek,az a ma délutáni „incidens”.Megint megfogadtam,hogy diéta,kevesebb kalória…csirkemellet pároltam,savanyúkáposztával ettem,aztán nem bírtam ki és ettem egy csomó csokit…egyszerűen NEM BÍRTAM LETENNI…..
Szerintetek mit tehetnék azért,hogy leküzdjem az édesség,vagy a finom falatok iránti vágyam…Ti hogyan csináljátok?...Hogyan tudnám fokozatosan lecsökkenteni az evést,vagy mivel tudnám pótolni a nasit?
Ha van ötletetek,kíváncsian várom…mert nagyon szeretnék változtatni…..és biztos fogok is…csak egy kis biztatás kellene….vagy nemtudom mi…
  1. Torolt_felhasznalo_645785
    Torolt_felhasznalo_645785
    2007. július 10. 22:171326.

    Sziasztok!

    Gratulálok Macska a szép számhoz, a harmadát mi is most ünnepeltük nemrég. Külföldön él valamelyik gyermeked? Egyáltalán mennyi van, mert írtad, hogy a fiad vega. Van lányod is?

    Mostanában nem nagyon van időm ellenállni, ugyanis minden másnap malackát vágunk és ez elég megterhelő két gyerek mellett. Ma strandon voltunk , miért is ne akkor mennénk, mikor esik az eső.....holnap egy újabb malacka kerül a kés alá, szegénykém, úgy sajnálom őket. Micsoda barbár fajzatok vagyunk mi emberek, többet nem engedem a férjemnek, hogy a kicsi malackákat felhízlalja és utána...tényleg rossz érzés.De nem nyávogok.

    Megyek aludni, de még megnézem én is a blogodat Gabi. De nem gratulálok, majd csak ha 1000% lesz 

    Jó éjt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 10. 14:381325.

    eladtuk őket úgy tűnt elég jó gazdiknak, azt hiszem mindenki ajándékba vitte, kertes házba

    én is kíváncsi lennék, hogy hová lett mindenki, sajnálom hogy így eltűntek, most lépek tornázni, de még próbálok jönni 4ig:D (rövid tornát akarok csak:D)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598737 (1324)
    2007-07-10  14:26
  3. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. július 10. 14:261324.

    most jut eszembe, megnézegettem a képeket /mostmár jónéhányunkat csak képről ismerhetünk, de hogy mi történik velük ?.../

    mi van a gyönyörű kiskutyáitokkal ??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1322)
    2007-07-10  13:38
  4. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. július 10. 14:211323.

    szia!

    remélem, neked nem lesz ilyen rossz hatású, ha folyamatosan ülnöd kell, de sajnos az, ha. órákon keresztül szinte fel sem állok a gép elől, az nem csökkenti az étvágyamat   

    az én esetem a családdal és az étkezési szokások megváltoztatásával aránylag egyszerű volt, mert kicsi a család - most meg már csak mini  . a fiam eleve kb 4 éve vegetáriánus . ez mondjuk inkább nekem volt kihivás   de legalább egy csomó zöldséges receptet tanultam  

    a barna kenyeret csak ritkán teszem az asztalra, akkor a férjem régen duzzogva,ma már szó nélkül megeszi - viszont igyekszem változatosan, nem mindig barnát. mostanában már a cukrot is igyekszem nagyon csökkenteni, sőt a legutolsó nagy áttörésem az volt, h már a férjem sem sózza a zöldséget /paradicsomot, paprikát /

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1322)
    2007-07-10  13:38
  5. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 10. 13:381322.

    Sziasztok!

    Fura Macs, hogy te pont a melóhelyen vagy hízókúrán... én mindig szünetekben szedtem magamra a kilókat, igaz régebben nem is mozogtam valami sokat... viszont ha jövök-megyek, vagy akár ha suliban is ültem, sokkal kevesebbet ettem...

    A lelki felkészülésen én is eltűnődtem, most úgy érzem nem fogom magamra venni (legalábbis egy ideig képes leszek tűrni), de azt hiszem most még könnyű mondani, aztán majd elválik menet közben, hogy viselem...

    Ti mennyire tudjátok bevonni a családot az életmódváltásba? Nekem ma óriási sikerélményem volt)) bár a többieknek nem mondtam)) Annyit sikerült elérnem már, hogy sokkal, sokkal több zöldséget eszünk, változatosabban főzünk. Azt már nem tudom melyikőnk találta ki pár évvel ezelőtt, hogy a teát cukor nélkül készítettük el, hogy majd mindenki magának ízesíti, na mára egyikőnk sem rak bele, csak citromlevet/citromot, ill. max télen mézet. Az ásványvízre is rendesen rászoktunk, de pl. a teljes kiőrlésű cuccokat nem fogom tudni bevezetni, anyu iszonyatosan válogatós kenyér téren... ha kicsit savanyú szaga van, bele sem harap, szóval max félbarna jöhet számításba... persze én ettől függetlenül eszek mást is, ha van rá mód... Na de a sikerélmény az volt, hogy csináltam ma salit... igaz tésztasalátát , dehát itt már az is eredmény, hogy nem sima főtt tésztát ettünk. Most botlottam bele egy újabb cukkinis receptbe, azt csináltam meg, és a sógorom, aki általában azért nem egy zöldségzabáló, 3szor !!! szedett belőle  (amúgy nem volt nagy valami, olajon pároltam hagymát, rá kockázott cukkini+zöldbab, felöntöttem húsleveslével, pároltam, aztán összeraktam a tegnapi maradék főtt tésztával + vinaigrett öntet szerűség, de azzal csínján bántam...) na szóval ez nekem nagy sikerélménynek számít, mármint, hogy igazán jóízűen eszik a főztömet:D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598737 (1321)
    2007-07-10  10:07
  6. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. július 10. 10:071321.

    helló!

    elovastam a blogodat - elég nehéz helyzetben vagy, mivel a másik meló sokkal érdekesebb lenne, de sztem is a biztosra kell inkább menni. a kérdés, h utána mennyire tudsz majd váltani ? de reméljük, egyhamar nem kerül rá a sor !!! mindenesetre lelkileg fel kell készülnöd, h nem ellened lesznek majd, csak te leszel kéznél   

    most, h új mérlegünk van, ami könyörtelenül, tizedesig mutatja a súlyt, egyre jobban látszik, h milyen nagy különbség van, ha itt ülök a melóhelyen, v otthon, amikor sokkal többet mozgok, és vhogy kevesebbet eszem - itt bent állandóan éhes vagyok   pedig tegnap őrületes step is volt, de a teljes naphoz képest sajnos az az 1 óra aktiv mozgás nagyon kevés    persze tudom, h több, mint a semmi !  /hogy néznék ki, ha még ezt se csinálnám !!!!????/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1320)
    2007-07-09  15:18
  7. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 9. 15:181320.

    Sziasztok!

    Üdv újra itt Macska!!! Örülök, hogy jól telt a szabid, annak meg még joban (undok módon:P ) hogy újra itt vagy)) Sőt, ha nagyon gonosz akarnék lenni, akkor az új mérlegednek is örülnék, ha túl sokat fogysz, még itt hagysz bennünket)))) És persze nagy-nagy gratula a házassági évfordulótok alkalmából!!     24+xév..Olllllyan szééép...)) És hogy dicsekedjek kicsit, az elmúlt héten mi is ettünk dinnyét! Dinnyéket, mert 2-t is, sajátot, és nagyon finom volt)) Hogy a saját paradicsomról, paprikáról, zöldbabról, répáról ne is beszéljek  Mintha csípkelődős hangulatban lennék ma egy kicsit:D Jöv hét végén pedig remélhetőleg saját főtt tengerit is eszünk))

    Ági, munka téren nagoyn együtt tudok veled érezni, gondolom megértitek... szurkolok, hogy neked nagyobb szerencséd legyen, és jóval hamarabb összejöjjön a dolog, mint nekem...  Lassan rendeződnek a dolgok az állásom ügyében, ma egész sikeres volt az ügyintézésem... reggel munkaügy, aztán telefonon érdeklődés apehnál start kártya ügyben (ezt a problémára, mert az ügyintézők nagyon kedvesek és segítőkészek voltak), aztán be Debrecenbe orvoshoz (tök alacsony volt a vérnyomásom, pedig az utóbbi időben mindig 120/80at mértek akármikor mentem, most 90/65...), aztán ki az apeh-hoz, ahol közölték velem, hogy elég egyedi a problémám, ilyen még nem volt, de holnap rámszól telefonon mi a helyzet (persze holnap nincs ügyfélszolgálat, viszont szerdán már ugye kezdenék, tehát elég sürgős a dolog)... aztán bevittem a munkáltatónak az orvosi papírt, mondtam mi a helyzet, megnyugtattak, hogy nem fognak kirúgni, ha mégsem sikerül az apehos dolgot elintézni, és kettőre már itthon is voltam...

    Na, megint jó bőlére eresztettem a mondókámat, de nyugodjatok meg, mostmár nem fogok folyton az álláskeresési problémáimmal traktálni benneteket)) (((legalábbis nagyon remélem...))) Amúgy a holnapi interjút lemondtam, ha esetleg kíváncsiak vagytok konkrétan mit fogok csinálni, és miért vekengek ennyit, a blogomba írok pár sort (vagy ahogy sikerül)) De ide most ennyi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. július 9. 12:101319.

    SZIASZTOK !!!

    megjöttem !  

    egy kicsit rövidnek tűnik, de augusztusban még megyek 2 hétre  

    természetesen szupi volt, de ezt úgyis tudjátok ! sőt, még a házassági évfordulónkat is megünnepeltük - nesze neked, fogyókúra ! - bár lehet, h a pezsgő is light ??? képzeljétek , betöltöttük a 24-et     és akkor még az előéletünket nem is számolom  

    egyébként nagy dolgokat nem csináltunk, kirándulás, uszi, egy kis lakás-rámolás ! Ja, és a lényeget majdnem elfelejtettem: kaptunk magunktól egy új mérleget: rögtön hiztam 3 kilót    úgyhogy igyekeztünk picit kevesebbet enni, ami nem olyan könnyű   viszont mi már vettünk 1-2 dinnyét /ha saját nincsen, kényetelen vagyunk piacon beszerezni/, de ha finoman akarok fogalmazni, akkor idézem az uramat: nem életünk dinnyéje  

    Gabi ! sztem a mai világban inkább próbáld meg a másik munkát is, hátha tényleg az lesz, amit mindig is jósoltunk neked, h a végén válogathaszt !

    Ági! van benne valami, h addig élvezd az öledben a gyerekeidet, amig elférnek benne   az egyém már jó ideje nem fér el, de annak is örülök, ha megölelhetem - főleg most, h 2000 km-re lakik, igy még kevesebb az alkalom - de akkor viszont átölelem és nem is eresztem  

    irjatok, én is igyekszem még jönni !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645785 (1318)
    2007-07-08  16:43
  9. Torolt_felhasznalo_645785
    Torolt_felhasznalo_645785
    2007. július 8. 16:431318.

    én ezeket a dolgokat azért szeretném, hogy a napi tornán kívül is legyen valami még, mert ezekre 15-20 perc is elég és még a gyerekektől is tudom csinálni.

    Hál' istennek a férjemet oda helyezik át, ahol van börtön, de hát az van bőven , nem gond a költözés, csak már unom, mert mire rendbe szedünk egy házeat, el kell adni. Több gyereket nem tervezünk, mostmár szeretnék egy suliban lehorgonyozni, de ha néhány évet sikerülne egyhuzamban letudni az is jó. Már az is jó, hy egy évre találok.Sajna ma már a legkevesebbel is meg kell elégedni, már féléves szerződésnél többet nem is ajánlanak fel. De mindegy, majdcsak lesz valami. Jó lenne egy utazási irodában is elhelyezkedni, még hs nem is kell a diplomám, átmenetileg az is jó lenne.

    Na megyek a gyerekekkel ki az udvarra, medencéznek .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 7. 21:271317.

    folyt

    Még az ugrókötelezésről: ne pirulj, az is jó nehéz) Időbe telt, míg rájöttem a (szerintem) jó taktikára, pontosabban itt okosítottak a fórumon csajok... Páros lábbal pl marha megterhelő, max néhány ugrás erejéig csinálom úgy (a változatosság gyönyörködtet ), az én bevált taktikám az, hogy mindig váltom, hogy melyik lábra érkezek. Nem felkapom a lábam, csak kicsit emelem mindig az egyiket, hogy egyszerre az egyikre érkezzek... nem tudom mennyire érthető, de szerintem magadtól is, ha próbálgatod rá fogsz érezni ja, most hogy belegondolok egyszer egyikre, aztán páros lábra, aztán másikra érkezek... megzavartalak már teljesen?)))

    No, ideje fürcsizni, mielőtt leájulnék innen... jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1316)
    2007-07-07  21:20
  11. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 7. 21:201316.

    örülök hogy jobban vagy... én viszont ma vagyok dög fáradt, reggel 5 óta jövök-megyek, dolgozok, és ez a hülye idő is betette a kaput... reggel majd megfagytam csirkekopasztás közben, délután meg majd elájultam, olyan melegem volt...

    Kérdésedre válaszolva, tavaly végeztem, azóta folyamatosan keresek... ezt már sokan nem hitték el, meg hogy bizt válogatok, stb... mondjuk tény, hogy az első hónapok rámentek a jogsi megszerzésére, ami nélkül szakmámban eleve esélytelen voltam, plusz bevallottam mindenütt, hogy volt félév munkaviszonyom suli előtt, amivel többet ártottam, mint használtam magamnak... (startkártya...)... na a lényeg, hogy a tavalyi pályakezdőknek való lehetőségekről lecsúsztam, most még kihasználhatnám ezeket (az elmúlt két hónapban több interjún voltam, mint előtte összesen), de már tényleg nem válogatok, szóval most egy olyan munkára szerződtem, ahová marhára nem kell a diplomám... és fáj a szívem, mert keddre behívtak egy helyre, ahová nagyon szerettem volna bekerülni, de ha túl is jutnék a két körön, akkor is csak szeptemberben lehetne kezdeni, ez a meló viszont szerdától lesz, és kicsit bonyolult, nem részletezem, de nem megoldás, hogy közben eljárok interjúkra, és ha összejön felmondok... na szóval inkább biztosra megyek, már ha biztos a biztos... de vannak háttérinfoim, és ezek szerint tuti. Na ennyit erről. Nagyon gáz, kezdj el már most keresni, érdeklődni... Férjednek mi a foglalkozása? Ő mennyire mobil, ha esetleg te csak máshol találsz állást? Tudtok költözni?

    Hogy on is legyek: hullahoppkarika. Az enyém 70valahány centis, ami mint megtudtam mini méret (a saját, gyerekkori karikám), felnőtteknek a 90centi körülit szokták ajánlgatni. Nagyon nehéz volt nekem is megtanulni vele, de megérte, ez jófajta, kemény műanyag, van súlya, nem kell megtölteni, viszont gyorsabban kell pörgetni. De most hogy már belejöttem, úgy vagyok vele, hogy annál jobb, intenzívebben mozgok... Szóval ha nem akarsz újra költeni, szerintem meg tudod tanulni azzal is... nekem kb egy-másfél hét alatt sikerült annyira belejönni (napi 15perc kínlódásokkal, mert egy pördítés után leesett...), hogy tűrhetően, néhány leeséssel meg tudjam csinálni a negyedórákat. Aztán növeltem az időtartamot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645785 (1315)
    2007-07-06  22:08
  12. Torolt_felhasznalo_645785
    Torolt_felhasznalo_645785
    2007. július 6. 22:081315.

    Igen, jobb passzban vagyok már. Tornáztam is és voltam a barátnőmnél. Úgyhogy már a kedvem is jó.

    Én is tartok ezektől a "lehet hogy lesz munkám" helyzetektől. Már előre aggódok, hogy jövő ősszel ugyan hova fognak felvenni, és megint költözhetek -e el családostól, hogy találjak melót . Nagyon idegtépőez a helyzet, remélem neked sikerül végre. Mióta vagy munka nélkül?

    Ja egy nagyon fontos kérdés: a hullahopp mérete számít? mert a gyerekmérettel nem jön össze semmi. Az ugrálókötél szuper, nagyon lihegtem, szégyen vagy sem, 10 körül bírtam ugrani . De farmerben..lehet hogy kényelmesebb ruhában 15 is ment volna . Nagyon dagi vagyok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1314)
    2007-07-06  14:05
  13. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 6. 14:051314.

    király meló... a disznóvágás utáni takarítás rémálom.... ha valami melót nem szeretek, akkor ez az... pedig sajna lassan nekem is ki kell majd belőle vennem a részem... de még hízlaljuk kicsit a röfit.

    Én is egész délelőtt rohangáltam, és ráadásul péntek lévén marhára nem tudtam elintézni amit akartam, kb szerdáig nem leszek nyugodt... nem akartam mondani eddig, de ma aláírtam egy szerződést... majd jöv hét mesélek, most még nem nagyon merem elhinni hogy lesz melóm, pláne hogy vannak macerás dolgok ezzel kapcs, és lehet még kell majd kis pénzt áldoznom az ügy érdekében. (iiletéket... apeh... majd elmesélem, ha tiszta lesz a kép. mindenesetre szerintem marha fölöslegesen rohangáltatnak, de persze 10 perce már hiába hívtam az ügyfélszolgálatot, mert 1ig voltak) A lényeg, hogy tök ideg vagyok, annyiszor estem már pofára munka ügyben, és ugyan itt most úgy tűnik már fix hogy jöv héttől doglozok, csak akkor fogom biztosan elhinni, ha már el is kezdtem...

    majd még én is jövök, remélem te akkorára jobb passzban leszel...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645785 (1313)
    2007-07-06  12:08
  14. Torolt_felhasznalo_645785
    Torolt_felhasznalo_645785
    2007. július 6. 12:081313.

    Hát én tegnap rohangáltam egész nap, mert vannak malacaink és most kezdjük őket levagdalni. Én vittem a husit a vevőkhöz, utána meg suvickolás estig. Én sem tornáztam, mivel tegnap is fájt a fejem. Ez a szél kicsinál engem. Amúgy is meg is jött úgyhogy ma se biztos , hogy lesz erőm. Tiszta depi vagyok ma. De éhes az nem . Ma sárga és görögdinnyesalit csinálok banánnal! Majd ha megéhezem. Addig viszont...aludni kellene, mert éjszaka nem sokat sikerült.

    De szeintem egy kávé lesz belőle csak . Majd csak megnőnek a gyerekek. Akkor meg unatkozni fogok. Semmi se jó! ma főleg . Megyek mert be...kaksizott a picim. Majd jövök

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 5. 20:581312.

    na, látom ma a szokásosnál is nagyobb volt a pangás itt... merre jártál?

    lemértem az ugrókötelet, fogóval együtt 243 cm kb, ez nekem kényelmes a 178centimhez.  Sajna most két nap kimaradt, meg sem mozdultam, mondhatni... na jó, legalábbis torna nem volt... és már hiányzik Tegnap lusta voltam, ma meg nem bírtam rá időt szakítani (jójó, lett volna, de evés után voltam mindig...) Ma amúgy nem voltam itthon, és holnap is lesz egy csomó elintéznivalóm, majd meg is írom mi... ha túlvagyok rajta...

    Mára ennyi, gyere és mesélj! Meg a többiek is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645785 (1310)
    2007-07-04  10:26
  16. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 4. 20:221311.

    hát igen, szerintem is sokat jelent, ha odafigyelünk, hogy ne csipegessünk folyamatosan... az ugrókötelet majd lemérem, hogy az enyém mekkora, de vigyázz vele... eléggé megterheli a térdet és a bokát... én 20 percnél többet emiatt nem merek csinálni. De nem akarlak teljesen lebeszélni róla, mert szerintem klassz, az egyik legjobb állóképességfejlesztő, de többletsúllyal nem biztos hogy jó választás...

    A csalamádét rendesen megkívántam, ahogy írtad))nekem a vacsi még mindig a tegnapi paris kápifőzelék, kb 5ször ettem belőle)) a többiek annyira nem favorizálták...

    Gazdaság van, gazdagság nincs... ne képzelj hatalmas dinnyeültetvényt kb 5 tövet raktunk. Végül tegnap este csak levettük a legnagyobbat, és pont jókor) ma az volt az uzsim. Most patiszonos recepteket keresek, már találtam is egy-két tetszetőset (nekem), ha a család belemegy, lehet a hétvégén kipróbálom valamelyiket. Kicsit macerásak, töltögetni különböző cuccokkal a tököt, és úgy főzni-sütni, de éppen az időmből kitelik...

    További szép estét neked és mindenkinek aki erre téved 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645785 (1310)
    2007-07-04  10:26
  17. Torolt_felhasznalo_645785
    Torolt_felhasznalo_645785
    2007. július 4. 10:261310.

    Nos a változás nem is annyira változás, mert már a 90 naposnál is betartottam, hogy szigorúan csak akkor eszek, mikor éhes vagyok. Ez nálam komoly önfegyelmet igényel, mivel itthon vagyok és nem nehéz beleesni abba a hibába, hogy az ember csipeget egész nap, ezt- azt. De tudom, hogy nálam ez volt mindíg a baj, hogy ettem szinte egész nap. De most megvárom hogy megéhezzek. És az az igazság, hogy ez nagyon ritkán fordul elő mostanság . Lehetm hogy nem is híztam volna meg, ha figyelek már korábban arra, hogy mit jelez a gyomrom. És a 90 napost ugyan már nem csinálom, de tésztát, rizs krumplit akkor sem eszem hússal. Külön igen, együtt nem .

    Szerintem ami a legfontosabb, az a torna!!!!venni akarok ugrálókötelet, hátha az ugrálásban nem tudnának megakadályozni a kölkök....ha már a futás tilos . Csak nem tudom, milyen hosszút vegyek. 162 centi vagyok. Szerinted?

    Ma csalamádét rakok be, szerintem már estére jól összeérnek az ízek és akkor lakomázok jó sok hagymával .

    Nektek van valami kis gazdaságotok? vagy hogy van ilyesmitek saját, mint pl. dinnye?

    Na indulok melózni, még visszanézek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 3. 22:121309.

    a két tükörtojás nekem sem tartana sokáig...  mármint hamar megéheznék utána...

    Ma itt is lehet hogy virrasztás lesz (gondolom ez téged nem nyugtat meg...) a kicsi nálunk sem akar aludni (ő másfél éves)... mondjuk nekem elég jó az alvókám, úgyhogy nem ébredek fel általában ha a szemközti szobában üvölt... sem arra, ha a kutyák ugatnak egész éjszaka... tőlem akár ágyút is sütögethetnek éjjel... de azért érdekelne, hogy milyen tanácsokat kapsz.

    Egyébként min változtattál mióta tudod, hogy tilos a 90naposat csinálnod? Egyszerűen keveset eszel? Vagy valami külön szisztéma? Velem most megint kezd elszaladni a paci, de ez csak időszakos szokott lenni, és nem is annyira mennyiségben eszek sokat, csak az elmúlt egy--két hétben rettenetesen kívánom a süti-keksz-csoki és egyéb nyalánkságokat... a hétvégén pl anyu pogácsát sütött (a kívánságomra, mert jó rég nem csinált), és szerintem a fele adagot én burkoltam be... de lassan azért azt hiszem kezdem kiismerni magamat, és ha épp ilyen időszakom van, akkor lelkifurdi nélkül nassolok.

    Vajon a többiek végleg eltűntek? Flagstaff nem mesélte el, hogy végződött a vizsgaidőszak... Moncsit és Ildikót meg ezer éve nem láttuk.... Egy kicsit feldobhatnátok a hangulatunkat lányok)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645785 (1308)
    2007-07-03  15:56
  19. Torolt_felhasznalo_645785
    Torolt_felhasznalo_645785
    2007. július 3. 15:561308.

    Nagyon éhes volt a drága, mivel reggelire "csak " 2 tökörtojást evett . Mi az egy pasinak?

    De csináltam hozzá ubisalátát és nagyon keveset ettem, nehogy megártson . Most megyek tornázni, előtte még mindenhol végignézek, van egy másik fórumon is egy pár emberke, akik segítenek a gyerekem éjszakai felkelésére megoldást találni. De én már nem reménykedem, szerintem még simán vár rám ugyanennyi éjszaka....Nem baj, én nagyon önfeláldozó típus vagyok, amúgy is a gyerekekért sokmindent bevállal az ember. Még a virrasztást is .

    Anyukám szerint még egyszer visszasírom ezeket az éjszakákat, mikor foghattam az ölemben. De ez még most elég valószínűtlennek tűnik nekem.

    A paradicsomoskáp. főzeléket én is imádom, de az a baj, hogy ezzel egyedül vagyok így a családban. A férjem hús és krumplipárti. Főzelék egyszer lehet a hónapban.lencse vagy kelkáp. Ennyi.

    Na megyek mert felkel  kicsikém és lőttek a tornának 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1307)
    2007-07-03  12:38
  20. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 3. 12:381307.

    Akkor nem szopcsizni kel fel éjszaka, azt hittem... gondolom két ilyen apróság gondoskodik a te mozgásodról is))

    Idén mi még nem ettünk dinnyét, bár nagyon megenném)), de eddig még megakadályoztam anyut abban, hogy hazahozza a saját termésünket... még tuti éretlen, de persze félünk hogy valaki más veszi le helyettünk... reménykedünk, hogy nem szúr szemet másnak... A kávé viszont itt is megy, bár az utóbbi időben egyre kevesebbet iszok, viszont ha másért nem, az íze miatt hiányozna...

    Ez a hőség tényleg kedvez a diétázóknak... pláne ha kap az ember egy jó kis napszúrást, akkor tuti, hogy ellen tud állni a kajának. Nálunk húsnélküli nap volt, a hurkát meg nem bírnám most enni... úgy látszik a férjedet nem zavarja a meleg . Én inkább a paradicsomos káposztafőzelékre szavazok, azt főztünk. De meg bírnék enni valami jó kis salátát is... Lehet csinálok is délután..

    Próbálok én is jönni még ma, hátha lesz mire reagálnom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645785 (1306)
    2007-07-03  11:22
  21. Torolt_felhasznalo_645785
    Torolt_felhasznalo_645785
    2007. július 3. 11:221306.

    Halihó!

    Nem írtam még a gyerekekről, valahogy még nem kerültek szóba. A nagy 4 éves, a kicsi egy lesz a hónapban. Mindkettő fiú . De már nem szoptatok, nem volt amúgy sem sok tejcsi. Épp elég volt neki, nem kellett pótolni. De a végén már olyan keserves volt, inkább elkezdtem elválasztani. Most már mindent eszik, tápszert is kap. Kis ducika, nagyon szereti a hasát.  

    Na megyek iszok egy  , mert most értem haza az intézkedésekből, el is fáradtam. A férjem diétás sült krumplit kér diétás hurkával , én nem is tudom, mit kellene főzni. Nincs is étvégyam ebben a melegben. Kávén és dinnyén elvagyok 

    Majd még benézek.Szió

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1305)
    2007-07-02  21:07
  22. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 2. 21:071305.

    Szia Ági!

    Úgy látom azért ez a szülinap nem volt hatalmas bűnözés, visszafogtad magad

    Mennyi idős a kisfiad? Még szopcsizik ezek szerint? biztosan írtad már, csak rövid az agyam....

    Unalmas mozgás... én kifejezetten szeretek egyedül sportolni, de az nekem is fontos, hogy időnként mást csináljak... mostanában inkább itthon, benn a szobában hullahoppoztam, erősítettem, ugráltam. És már untam. Úgyhogy ma elmentem tekerni egyet. Eredmén: 26km bringázás. Hetek óta nem voltam, úgyhogy szerintem meg fogom érezni... mikor hazajöttem alig bírtam leszállni a nyeregről)) Na jó, hogy őszinte legyek, azért néha nekem is hiányzik a társaság, de ha nincs, megyek egyedül is))

    Bocs hogy ilyen kutyafuttában írtam, össze-vissza, de közben zaklatnak mennem kell...

    Jó éjt, gyere holnap is, és a többiek is!!!!! vagy még ma...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645785 (1304)
    2007-07-01  21:00
  23. Torolt_felhasznalo_645785
    Torolt_felhasznalo_645785
    2007. július 1. 21:001304.

    Szia!

    Ketten maradtunk? Nm baj egymásban tartjuk a lelket, bár én olyan lelkes vagyok, mint 10 fogyizó együttvéve. Ma viszont betortáztam . A hugom 21 lett (jó neki) és anyukám sütött neki csokitortát . Nagyon istenit tud sütni. Ja és a körömpörköltet sem hallgathatom el, fő az őszinteség! De amúgy az arányokra figyeltem, így biztos nem borítja fel nagyon a dolgokat. Na meg a torna. Majd jövök hétközben is, csak péntek fele cserélik az ablakokat, addig pihi.

    Egy idő után szerintem minden unalmassá válik, mármint a mozgást értem ez alatt, kivéve ha az ember társaságban csinálja.

    Megyek aludni, mert mindjárt kel a kicsifiam Ezt csinálom már lassan egy éve: 3-8 az átlag felkelés egy éjszaka. Már úgy aludnék 

    Jó éjt! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1303)
    2007-07-01  20:50
  24. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 1. 20:501303.

    Helló Ági!

    Át tudom érezni a házfelújítással kapcs dolgokat... egyik nővéremék építkeznek (na már csak az utolsó simítások vannak hátra mondhatni), a másik nővéremék meg felújítanak szintén... Lehet takarítani, de legalább szépek lesztek)) Én sima festést tervezek még idénre, át akarok költözni a felszabaduló nagy szobába, ami a tesómék használatában volt... meg jó lenne a padlószőnyeget is kicserélni, de egyelőre jó, ha a festést meg tudom oldani házilag... ahogy anyagilag állok...

    A torna tegnap nálam is kimaradt, helyette szénapakolás volt... hát még a bugyimól is csorgott a víz... na meg a lucernalevél... persze a munka nehezét nem én csináltam, csak helyet szabadítottunk fel az új "szállítmánynak" (de hülyén hangzik )de ennyi is épp elég volt...

    A seprűs gyakorlatot én is ismerem, próbálkoztam vele régen, mert más is dícsérte, de nekem az még a hullahoppnál is unalmasabb volt, szóval kb két alkalom után inkább más derékkarcsúsító után néztem

    Remélem azért idenézel néha a héten a nagy munkák közepette, a többiekről nem is szólva...

    szió

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645785 (1302)
    2007-06-29  15:36
  25. Torolt_felhasznalo_645785
    Torolt_felhasznalo_645785
    2007. június 29. 15:361302.

    Sziasztok!

    Tiszta őrültek háza van nálunk két napja, enni em nagyon volt időm. Volt minden: csőtörés, gázszerelés, szobaátalakítás és ilyenek, úgyhogy a tornák kimaradtak, de azt hiszem, elég torna most nekem a sok suvickolás a konyhában meg mindenütt 

    Én is láttam egy nagyon jó derékformáló gyakorlatot, csak egy seprő kell hozzá .Na nem takarításról van szó: a nyaknál kell megtartani karral ( behajlított karral) és úgy forgatni a felsőtestet, hogy a medence ne mozduljon el. Nagyon sokszor kell elfordulni mindkét irányba és szép lesz a derék. Remélem el tudjátok képzelni, mert ennél jobban nem tudom elmagyarázni. Még tévézés közben is lehet csinálni . Bár én nem nagyon nézek tévét Ja és a sarkadra kell ráülni, akkor biztos elég stabil az ülőhelyzet.

    A cukkinit én is imádom, de nekünk annyira gazos a kert, hogy idén nem tudtunk ültetni semmit bele, csak gyomírtózunk. Én a barátnőmtől kapom és most is van, kellene valami fincsit csinálni belőle, csak nem rántani, mert az nagyon hízlal .

    Jövő héten én is rapszódikusan fogok csak bejelentkezni, mivel festünk, ablakokat cserélünk meg ilyesmi. De a tornát nemfalást tartom. Macskusz jó nyaralást, pihend ki magad!

    Gabi szia!

    A többiek: akkor is gyertek, ha valamiért nem tudtatok ellenállni. Nem szégyen! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top