Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeretnék gyereket ám!

manochka
Létrehozva: 2003. július 2. 12:13
Sziasztok! Nektek talán elcsépelt a téma, de én most tartok itt. Már 4 éve együtt vagyok a párommal. Úgy éltünk, mint a giccses amerikai filmekben. Boldogan, izgalmasan. De én egyre türelmetlenebbül szeretnék gyereket. Ő pedig még nem. Persze én arra várok, hogy majd ő is érezze azt a vágyat egy baba után, amit én. De úgy érzem (((el sem hiszem, hogy ezt én mondom))), hogy fogy az időm. Lassan 30 leszek, és még esküvőről sem beszéltünk soha a nagy boldogságban. Mi legyen? Kezdjek pánikolni? Vagy mégse? Mondjatok okosat, kérlek!
  1. 2003. július 16. 15:52151.
    Én meg picit elbizonytalanodtam, hogy mit és hogyan is fogok neki mondani. . . Meg hogy mondjak-e egyáltalán valamit. Merthogy talán ő úgy gondolja, hogy vannak a tények, amiken nem lehet változtatni, majd ha jönnie kell a babának, azt úgyis észrevesszük. Szóval lehet, hogy görcsölésnek fog tűnni. . . nem tudom. A vonatúton lesz időm kigondolni, hogy mit hogyan mondjak:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. július 16. 15:44150.
    Hát, nem könnyű az ő élete, de így a mienk sem. Ez van. Gyertyagyárban dolgozik, ők most hajtanak nov. 6-ra.
    Hányadik házassági évfordulótok lesz?Gratulálok:))))
    Hol van Keked?Még sosem hallottam róla. Ez a kastély panzióként működik?És milyen áraik vannak?
    Azért ne szomorodj el:)Nem biztos, hogy megvárja pontosan a 2 évet. Még csak most kezdte el rágni a dolgot. Lehet, hogy másfél év múlva már teljesen lázba jön és mire lejár a 2 év, már ott lesz a pocidban a baba:)))Szóval egy férfinél azért sosem lehet tudni, hogy mikor mit jelent be:))))
    Persze + értelemben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693737 (149)
     
  3. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2003. július 16. 13:32149.
    Szia!
    Hat akkor Parodnak sem konnyu az elete!Hol dolgozik hogy ilyen kemenyen fogjak?
    Meg nem tudjuk hova megyunk a hazassagi evfordulonkra elutazunk Kekedre ott van egy reneszansz kastely az nagyon szep 3 napra. Azutan meglatjuk. .
    Hat igen lehet hogy negnyugodott es eltolodik meg a baba beszelgetes. Meg 2 ev . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. július 16. 11:21148.
    Szia Giuska!
    Igen egyedül maradtunk a problémánkkal. Merre lehetnek a többiek?Nyaralnak?
    De legalább engedélyezte, hiszen a páromnak egyetlenegy napot adott, most pénteket, meg még a jövő hétfő kétséges. Úgyhogy ti még jobb helyzetben vagytok.
    Hova mentek nyaralni?
    Bocs, már nem emlékszem. Beszéltetek róla?MÁrmint arról, hogy 2 év múlva kezditetek, igaz?A munkád miatt?Ezer bocs, ha keverlek valakivel.
    Ha nem, és 2 év múlva kezditetek, akkor valahol értem-mint férfit-, hogy elmúlt nála. Talán ezzel megnyugodott, hogy még van 2 éve, ezzel ennyi:((((Pedig azért arra lenne szükséged neked is, mint nekem, hogy lelkesedjen, már alig várja az időt, mikor már dolgozhattok az ügyön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693737 (146)
     
  5. 2003. július 16. 11:17147.
    Szia Tigrincs!Mesélj egy picit!
    Hogyhogy csak így beköszöntél, aztán semmit nem tudhatnunk rólad?:((
    Hasonló cipőben jársz te is?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_980807 (145)
     
  6. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2003. július 16. 09:56146.
    Sziasztok!
    Fonokom augusztusra engedelyezte a nyaralast. :(((Addig meg ugy teszem mintha lelkes lennek es dolgoznek:))
    Nalunk semmi fejlemeny, amilyen gyorsan jott nala a beszeljunk rola, olyan gyorsan el is mult.
    Nalatok?Eskuvorol beszeltetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. július 15. 17:19145.
    Szia Manóné!
    előzmény:
    Manóné22 (144)
     
  8. 2003. július 15. 17:10144.
    Halihó, lányok, merre vagytok?:))
    Már nyaral mindenki?
    A fejleményekről azért tessék ám beszámolni:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2003. július 11. 11:30143.
    Szep jo reggelt!
    Csak beugrottam a munkahelyemre.
    Almadi nagyon jo, en ott laktam mellette Veszpremben. Voltatok mar?Van ket pici strand ami nem is draga es nem tulzsufolt mint a nagy. Neptun az egyik a Balmadi-i Forum vagy most mar Tempo aruhaztol nem messze. . . Elojottek a gyerekkori emlekeim. . .
    Nagyon jo a szocpol szerintem rengeteget tud segiteni:))))Mar csak abban hogy raszanja az ember magat az eskuvore. . .
    előzmény:
    Manóné22 (142)
     
  10. 2003. július 11. 07:14142.
    Jó reggelt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. július 10. 22:01141.
    Balatonalmádiba. És képzeld/-jétek!!!Annyira örülök, este meséltem a párom, hogy kapott egy nap szabit, jövő pénteket, így már akár csüt. este elindulhatunk, és kerek 3 napunk lesz álmaink panziójában, ahová már 2 éve vágyunk:))))))))))))Tökéletes hely;-))))))Pedig úgy nézett ki, hogy nem jutunk el ősz előtt sehova. De nem kiabálom el, pszt, majd akkor hiszem el, ha a vonaton ülünk. . .
    Ma meg beszéltünk a hitelfelvételről, merthogy arra készülünk a jövő héten. Szóba hoztam a szocpolt, hogy mennyit nyernénk rajta. Hát puhult egy picit a drága, talán-talán. Abban egyetértettünk-ami konkrét eredmény-, hogy mindketten kettő gyereket szeretnénk, azt mondta, hogy vagy kettőt vagy egyet sem:))))))))Azért hülyéskedtünk aztán, hogy 2 tanúval bemegyünk a hivatalba, felvesszük a hitelt, aztán 3 év alatt szülök 2 gyereket. . . :)))))))))))))
    Aztán jövő héten kiderül, mi lesz, mikor majd a bankokba megyünk.
    Hozzáteszem, nem vagyok a muszáj-szagú esküvők híve, amolyan romantikus kéz-kérést képzelek el, amikor a párom totálisan akarja, hogy a felesége legyek és gyermekei anyja. No majd meglátjuk:)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693737 (140)
     
  12. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2003. július 10. 15:08140.
    Hova mentek nyaralni?
    előzmény:
    Manóné22 (139)
     
  13. 2003. július 10. 14:41139.
    Nem, dehogy. Még csak tervezem. Pontosan nyaralásunkkor tervezem:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693737 (138)
     
  14. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2003. július 10. 13:21138.
    :)))
    Mondtad mar parodnak hogy mit tervezel vagy meg csak kigondoltad hogy itt az ido?
    előzmény:
    Manóné22 (137)
     
  15. 2003. július 10. 13:09137.
    Köszi, ari vagy:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693737 (136)
     
  16. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2003. július 10. 13:06136.
    Jaj de jo! Gratulalok nekik!
    előzmény:
    Manóné22 (135)
     
  17. 2003. július 10. 12:16135.
    Ne félj, Giuska, semmiről nem vagy lemaradva 25 évesen, sőt még 27 évesen sem leszel!Nincs szó semmiféle határidőről. Egyik barátnőm most reggel szülte meg 32 évesen a gyönyürű egészséges kisfiát. Semmi gondjuk nem volt. A baba asszem fél év alatt jött össze.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693737 (134)
     
  18. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2003. július 10. 11:53134.
    En is mindig ezt mondtam. . !8 es 25 ev kozott idealis elmeletileg az elso baba. Meg hat anyukam is akkoriban szult engem. Aztan milyen jo gyerek lettem:)))))De valahogy gyorsan repultek az evek es lemaradtam a hataridomrol. .
    előzmény:
    Manóné22 (133)
     
  19. 2003. július 10. 11:46133.
    Így van Giuska!Anyáink:) ilyenkor már 2 gyereket neveltek. Na, nem azért, mintha késve érezném magam, isten ments.
    Hanem pont időben érzem, ill. fogom érezni magam. Ezért jó már most a babán gondolkodni, hiszen nem kell tartanom a biológiai órám csörgésétől:)És még könnyebben is összejöhet a baba, mint mondjuk 30-hoz közel. Én ezt a szempontot nézem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693737 (132)
     
  20. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2003. július 10. 11:13132.
    Sziasztok!
    Manochka nagyon erzem amit mondasz a biologiai orarol. . en 25 vagyok es most kezdett el pittyegni:))Ha ez durva csorgesbe megy at hat nem is tudom mit csinaljak:))Az evekkel csak a ferfiak ivarsejtjei romlanak a noke kevesbe valtozik (elmeletileg. . )
    Manone nekem is nagyon fiatalnak hangzott az a 22 dehat ha jobban belegondolok mit szamit az 3-4 ev?Anyosomnak ilyen idosen mar mind a ket fia megvolt es szepen felnevelte oket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. július 10. 09:41131.
    Lehet, hogy furcsán hangzik, de nem érdekel, ki mit mond. Ha mi, én babát szeretnénk, akkor egyáltalán nem számít, hogy hány éves vagyok, hogy mióta ismerjük egymást a párommal. Nem a számok számítanak, hanem hogy mennyire ismerjük egymást, mennyire csiszolódtunk össze. Igen, 22 éves vagyok, szerintem már szülhetnék. Én mindig is 23 éves korom környékén szerettem volna szülni és ez sikerülni is fog úgy érzem.
    A párommal nem 1, 5 éve ismerjük egymást, hanem már lassan 2, 5.
    A 1, 5 év az arra vonatkozik, hogy a párom annyi idővel ezelőtt szeretett volna babát, csak akkor még a főiskola mellett döntöttünk.
    Igen, mindketten fősulira járunk, én levelezőre, ő pedig távoktatásban. Sokan baba mellett vállalnak tanulást, vagy suli mellett babát(persze levelezőn). Nem vagyok enne híve, mert anyu is rengeteget utazott, tanult, mikor kisiskolás voltam, neki nem volt más lehetősége. Igyekezett akkor is mindent megadni nekem, egy szavam nem lehetett. A lényeg, suli mellett nem vállalnék babát. De, ha úgy döntenék, hogy babán kívűlálló okokból abbahagynám (nem vagyok megelégedve vele), akkor természetesen örömmel indítanám a projektet, ha a párom is szeretné.
    Én nem tartom magam fiatalnak, ez a lényeg:)))
    előzmény:
    manochka (130)
     
  22. 2003. július 9. 16:50130.
    Most látom csak, hogy miket is írsz Te valójában. Tudom, hogy nagyon furcsán hangzik, hogy éppen én kérdezek ilyesmit, de nem korai ez még egy kicsit? Jól értem, hogy 22 éves vagy, 1, 5 éve vagytok együtt, és főiskolára jársz?
    előzmény:
    Manóné22 (37)
     
  23. 2003. július 9. 16:45129.
    Óóóó! Jajj már! Ezt én is tudom, de hát nálunk az volt a helyzet, hogy egyáltalán nem akart az édes gyereket. Ehhez képest már jól haladunk!!!! És hát éppen azért tudtunk eljutni ide (nagy nehezen), mert a biológiai órám már naponta dobhártyaszaggatóan csörgött. Már a célegyenesben vagyunk, most nem fogom elkezdeni a türelmetlenkedést. Aztán meg bízunk a jó istenben, meg a tuti kis génjeinkben, amiket fent említett is gyereknemzésre teremtett. 27 múltam. Ez az egy év már biológiailag csak nem számít oly' sokat. Meg ha igen; a párom idén még nem akar, én meg nem tudok egyedül gyereket csinálni magamnak. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_842261 (124)
     
  24. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2003. július 9. 13:11128.
    Huha eleg hamar osszekoltoztetek ti is:)))De lakva ismeri meg egymast az ember. Szerintem ha elmondod neki oszinten hogy ugyerzed hogy johetne a baba. Felkeszultel ra bizti nem mondja hogy ne. Persze az mar nem olyan biztos hogy azonnal szeretne. .
    Azt hiszem lelepek, nincs itt a fonok, nincs dolgom, minek uljek itt?
    sziasztok
    előzmény:
    Manóné22 (127)
     
  25. 2003. július 9. 12:11127.
    Igen, fogok is vele beszélni:)Legfeljebb mikor nyaralni megyünk a közeli egyik hétvégén és már eléggé lazít:))))Isten tudja, meddig fogja rágni magát, lehet több év, ezt is belekalkulálom:))De azért remélem, nem annyi. A lényeg, hogy legyen benne elhatározás, hogy mikor szeretné:))
    Mi 2 éve ismerjük egymást, nem vagyunk házasok, de együtt élünk már 1 és 3/4 éve, hogy pontos legyek:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693737 (126)
     

Címlap

top