Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeretnék gyereket ám!

manochka
Létrehozva: 2003. július 2. 12:13
Sziasztok! Nektek talán elcsépelt a téma, de én most tartok itt. Már 4 éve együtt vagyok a párommal. Úgy éltünk, mint a giccses amerikai filmekben. Boldogan, izgalmasan. De én egyre türelmetlenebbül szeretnék gyereket. Ő pedig még nem. Persze én arra várok, hogy majd ő is érezze azt a vágyat egy baba után, amit én. De úgy érzem (((el sem hiszem, hogy ezt én mondom))), hogy fogy az időm. Lassan 30 leszek, és még esküvőről sem beszéltünk soha a nagy boldogságban. Mi legyen? Kezdjek pánikolni? Vagy mégse? Mondjatok okosat, kérlek!
  1. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2007. szeptember 11. 14:096476.

    Én is állandóan rá gondolok... Először nem is akartam elhinni... Annyira igazságtalan és felfoghatatlan.. Az ember egyszerűen képtelen felfogni. Hatalmas ereje és szive volt!! Most már odafenntről vigyáz Zsófira.

    Kb 4 éve beszélgettünk de személyesen már nem tudtunk találkozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_628404 (6475)
    2007-09-10  17:16
  2. Torolt_felhasznalo_628404
    Torolt_felhasznalo_628404
    2007. szeptember 10. 17:166475.
    Sokszor jár a fejemben Zsebi és még mindig felfoghatatlan, hogy ez megtörténhetett. Olyan igazságtalan az élet........Én is gyújtok egy gyertyát érte pénteken!!
    előzmény:
    Marymam (6473)
    2007-09-10  08:54
  3. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2007. szeptember 10. 13:216474.

    Köszönöm szépen.

    Sajnos nekünk nagyon messze van.Gyújtunk majd érte gyertyát!!!

    előzmény:
    Marymam (6473)
    2007-09-10  08:54
  4. 2007. szeptember 10. 08:546473.

    Sziasztok!

    Zsebi temetése pénteken (szept. 14.) 14 órakor lesz Szigetcsépen.

    M.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2007. szeptember 8. 10:336472.

    Sziasztok

    Azt hiszem már le tudom írni:

    Drága Zsebikém nyugodj békében. Nagyon hiányzol soha nem feledünk.

    Kérlek Marymam ha olvasol még

    Mikor lesz/volt  a temetés?

    Mi van Zsófival és a családdal?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. szeptember 3. 10:026471.

    Nem tudom, mit írhatnék.

    Tegnap délben olvastam, azóta próbálom felfogni, elfogadni, de egyelőre feldolgozhatatlan számomra, hogy Zsebi elment.

    Nagyon sok erőt kívánok a család minden tagjának.

    Zsebikém, nyugodj békében.  

    előzmény:
    Marymam (6467)
    2007-09-02  12:27
  7. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2007. szeptember 3. 09:036470.

    Köszönjük hogy szóltál.

    Minden együttérzésem a családnak.

    Bocsánat de... nem látok a bőgéstől.

    előzmény:
    Marymam (6467)
    2007-09-02  12:27
  8. Torolt_felhasznalo_628404
    Torolt_felhasznalo_628404
    2007. szeptember 3. 08:456469.
    Marymam, köszönjük, hogy szóltál. Egyszerűen képtelen vagyok elhinni......Add át őszinte részvétem a családnak.
    Próbáljátok elmenteni ezt a topikot Zsebi kislányának, hadd lássa milyen szeretettel várta, óvta, nevelgette az édesanyja. Szerintem az nlc-sek segíteni fognak!

    Hiányozni fogsz zsebi*!

    előzmény:
    Marymam (6467)
    2007-09-02  12:27
  9. 2007. szeptember 3. 07:316468.
    ISTENEM! Ezt nem hiszem el!!!!!!! Itt bőgök és minden együttérzésem a családnak!!!!
    előzmény:
    Marymam (6467)
    2007-09-02  12:27
  10. 2007. szeptember 2. 12:276467.

    Sziasztok!

    Fájdalmas, szomorú hírt hoztam: meghalt a Keresztlányom! Napok óta hiába várjuk a jelentkezését, már nem ír több hozzászólást és nem mutat képeket cseperedő kislányáról. Zsebike elment. Legyőzte Őt a gyilkos kór.

    Marcsi (Keranyu)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2007. augusztus 29. 13:516466.

    Sziasztok

    Zsebi télleg merre vagy??

    Fokinca úgy emlékszem Zsebiéknél nagyon hamar talán elsőre vagy a második hónapban jött Zsófi. Mi sokat vártunk Mesire végül orvosi segítséggel érkezett meg.

    Pinkapanni én erre nem is tudom mit írjak. Sok tekintetben szerintem is igazad van. Rákényszeríteni az apaságot senkire nem lehet.  Semmi jó nem sül ki belőle. ugyanakkor ha szeretitek egymás és amúgy is családot szeretnétek miért az abortusz az első gondolata egy véletlen teherbesésnél? Ha tervezed akkor élhet ha nem akkor nem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_628404 (6465)
    2007-08-28  09:10
  12. Torolt_felhasznalo_628404
    Torolt_felhasznalo_628404
    2007. augusztus 28. 09:106465.
    Hali zsebi, mizujs veletek? Hogy vagy? Mi december körülre tervezzük a zöldlámpát a csibének, remélem nem fog sokat lacafacázni Lányok, Nektek mennyi idő telt el próbálkozással?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304799 (6461)
    2007-07-30  08:38
  13. Torolt_felhasznalo_875504
    Torolt_felhasznalo_875504
    2007. augusztus 8. 14:126464.

    Hello! A parommal fel eve vagyunk egyutt, a kapcsolatot most nem elemzem, a lenyeg, hogy szinte megegyezik azzal, amit elkepzeltem, hogy kell. Csudajo. A kulonbozoseg az, hogy o inkabb racionalis, en pedig nagyon szentimentalis (valahol idealista) beallitottsagu vagyok. Kozel a 30-hoz, de egyikunk sem vagyik meg gyermekre, de egyet ertunk abban, hogy kesobb szeretnenk csaladot. Abszolut egyutt tervezunk. A kapcsolat elejen, aztan az elmult napokban is elokerult a tema, mi tortenne, ha veletlen teherbe esnek. Az elso reakcioja az volt, hogy elvetetnenk. Nagyon fajt. Azota sokat beszelgettunk rola, es igazabol arrol van szo, hogy 1. meg nem ert meg ra (es ez igy is van) 2. a kapcsolatunk sem ert meg ra 3. a gyermek szempontjait is figyelembe kell venni. Meggyözödese, hogy a gyermek megerzi, ha nem akartak, tehetsz barmit, valtozhat akarhogy a hozzaallasod. Mindemellett o felelosseggel szeretne szermeket nevelni es vallalni. Ezek komoly es szep gondolatok. No es persze megallapodtunk abban is, hogy ezek velemenyek, es konkret esetben dolne el, az ember hogy is dont, milyen erzesek szuletnek benne. Mert mindamellett, hogy abortuszellenes vagyok, bizonyara en is megijednek az elso pillanatban, es nemcsak pozitiv erzeseket hozna egy ilyen "veletlen" esemeny. Azt mondtam neki, azt hiszem, ha ilyenre kerulne a sor, es o igy dontene, elveszitenenk egymast, nem tudnek vele maradni. A velemenye mellett igy is kitart, es nekem nem szabad ebbe azt magyaraznom, hogy nem vagyok eleg fontos neki. Hisz azert vallaljon gyermeket, mert kenyszeritik? Ugy gondolom, nem itelhetem el, nem vethetek ra kovet. A tenyekhez hozza tartozik az, hogy van elotte pelda, a szulei annak idejen elvetettek egy gyermeket, mert meg korai volt...s aztan szuletett o...abban nott tehat fel, hogy a szulei igy cselekedtek es ez nem bun. A masik az, hogy ilyenkor az emberben az onzes munkalkodik vagy valoban a szuletendo gyermek erdekeit nezi? Ha valaki fejlodni kezd bennem, nem tudnam az eletet elvenni, vagy nem akarok gyilkos lenni? A parom gyilkossagnak tartja, persze teljesen mas, hogy valakit megfojtanak a penzeert vagy egy par abortalas mellett dont. Es persze ez is teljesen mas ferfiaknal es noknel, hisz bennunk fejlodik, a ferfiak tulajdonkeppen asszisztalnak hozza...hallottam, az apai erzesek sokkal kesobb fejlodnek ki, mint az anyaiak. Mikortol szamit embernek, elolenynek a magzat? Mikor "koltozik bele" a lelek? Megoldhatatlannak tuno kerdesek. Amiota errol beszeltunk, a paromat is elkezdte erdekelni a tema, ma pl egy nagy port kavart filmet fogunk megnezni. Nehez dolog ez, belegondolni abba, hogy ha ilyen esne velunk, talan szet is szakitana minket (vagy en szakitanam szet magunkat?). Latom a gyerek es a maga irant erzett felelosseget, ugyanakkor latom az onzest is...hol az igazsag? (szerinte nincs

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2007. augusztus 8. 09:306463.

    Na egy picit leköti valami játék

    Szóval tök jót nyaraltunk Kehidakustányban. Pancsoltunk egsz héten, voltunk Sümegen meg az Afrika múzeumban. Kijött 2 hátso fogacska és áttört neki még 2 ő így már 12 fognál vagyunk. Csak valahogy az utcsó éjszaka megtaknyosodott szegény másnap meg belázasodott a 40 fokos kocsiba. Megálltunk útközben ( Solton) egy patikánál de ügyeletes gyógyszertár állítólag  csak Kalocsán  . Komolyan  nem is tudom mit mondjak erre!!! Egy lázcsillapítot nem lehet a környéken venni!!

    Zsebi nálatok mi a helyzet? Tud már úszni a nagylány?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693737 (6462)
    2007-08-06  16:16
  15. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2007. augusztus 6. 16:166462.

    Sziasztok

     Megjöttünk. kicsi leány nagyot nyaralt. Utcsó éjszaka jól belázasodott azóta taknya nyála könnye folyik...Az 15 hónapos oltást halasztani kellett most karanténban van...

    Na majd jövök ha enged

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_304799
    Torolt_felhasznalo_304799
    2007. július 30. 08:386461.
    Sziasztok!

    Jó nyaralást mindenkinek!

    Csak röviden vagyok, szólok, hogy még élek (Bár apa szerint ez nem jól hangzik az én számból...) Kaptam pénteken vért, hogy egyáltalán mérhető legyen a vérnyomásom, most a héten itthon pihizek, jövő héten kezdődik a bölcsibe szoktatás...
    Zsófi megtanult karúszóval lebegni, így is egyfolytában a medence körül ólálkodott, most még inkább vonzza a víz, nagyon kell rá figyelni...

    Na megyek még pihenni, mielőtt Zsófi felkel, ez volt zsinórban a 9. éjszaka, amit nem sikerült egyben átaludni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2007. július 27. 18:196460.

    Sziasztok

    Mi el nyaralni Mindenkinek jó nyarat!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2007. július 24. 19:536459.

    Sziasztok

    Márti köszi. Örülök hogy Lilla jobban van!Szegény még 2 hétig gipszben.. borzasztó lehet ebben a melegben!

    Mi most jöttünk meg anyóséktól Kényeztettek egy picit. hatalmas medencében pancsiztunk egész nap és finomakat ettünk. na kezdhetek újra fogyni...

    előzmény:
    bocila (6458)
    2007-07-24  08:28
  19. 2007. július 24. 08:286458.

    Kinga, boldog névnapot!    

    Lilla jól van, a legutóbbi kontrollon is minden rendben volt, jövő hétfőn megyünk majd újra, aztán, ha minden jól megy, két hét múlva végre leveszik a gipszet!

    Képet majd mutatok, most mennem kell, Vince valamit akar, és nem hagy élni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693737 (6457)
    2007-07-20  09:38
  20. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2007. július 20. 09:386457.

    Sziasztok

    Utólag is Boldog Szülinapot a nagylánynak!! Édes a frizurája és micsoda pocak. A védőnő nálatok tud fület lyukasztani? Nálunk még a kórházban megcsinálta a gyerekorvos.

    Márti hogy van Lilla? Szegény de rosszkor történt ez vele!!Vince hogy van? Mekkora már?

    Nagyon gondolkodtam a kistesón de azt hiszem előtte be kell fejezni már végre azt a k.. doktorit. Már nagyon kevéske hiányzott Mesike előtt most egyre csúszik... Megpróbálom a munka részét gyorsan lezárni aztán már csak a tézist megírni, védenio már lehet pocakosan is. Bár Balázs nagyon mondja hogy menjünk innét kifelé és ottan babázzunk. Szóval teljes a káosz a fejünkben.

    Na kiteregetek a szaharába.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_304799
    Torolt_felhasznalo_304799
    2007. július 19. 18:076456.
    Szia Márti!

    Köszönjük szépen a köszöntést! A nagylány köszöni, nagyon jól van, imádta a felhajtást, ami a szülinapját kísérte, amit nem is csodálok, végül is csak 3x ünnepeljük
    Kapott egy csomó konyhai játékot, úgyhogy egész nap süt-főz, mi meg esszük a főztjét Kicsit egyhangú, általában "ebé"-det főz A tortán legalább 6x meg kellett gyújtani a gyertyát, mire kattintottunk volna, már el is fújta a gyertyát
    És most nagyon töröm a fejem, hogy hol lyukasztassuk ki a fülét, ugyanis kinézett magának egy fülbevalót az orex katalógusban és azóta azért nyúz, hogy kell neki "dutt" (lyuk) a fülébe, tegnap már komoly hiszti is volt, mert mondtam neki, hogy anya nem tudja, fel kell hívni a védőnénit hozzá, erre hozta a telefont

    Én jól vagyok, köszi, 2 napig megint lázas voltam, de ennyi, úgy néz ki. Jövő kedden megint van egy grátisz éjszakám odabent, majd kiderül, a dokik szerint is jól vagyok-e. Szerintem hat a kemo, de nem akarom elkiabálni

    Mamámat megműtötték ma, anyu most megy be hozzá, illetve lassan már jön ki tőle, nagyon szigorú látogatási rend van a sebészeti klinikán...

    Nagyon irigylek mindenkit a nyaralásért, mi, ha megyünk is valahová, maximum a Balcsira pár napra, és még az is úgy lesz, hogy anya beöltözve, kalapban, Zsófi meg apa meg strandolnak ezerrel. Addig is marad a kertben a medence, tegnap másfél órán át pancsoltunk, Zsófi imádja, fél 9-kor halásztuk ki a vízből

    Kinga, nem úgy volt, hogy kistesóztok? Vagy visszamész melózni és utána?

    Márti, hogy van Lilla karja? Szerencse, hogy nem a sulit kezdte egyből így... Bár gondolom, a nyaralást így nem élvezte annyira... Mutatsz majd képeket?
    előzmény:
    bocila (6453)
    2007-07-18  17:12
  22. 2007. július 18. 20:176455.

    Még az jutott eszembe, hogy Mesinek meg - ha kicsit megkésve is - de nagyon boldog névnapot kívánok!  

    Gondoltam ám rá a névnapján is, csak San Vincenzo-ból nem tudtam írni  . Az öcsém barátnője is Emese, és mivel ők is ott voltak, ünnepeltünk is aznap, és gondoltam közben Mesire is!  

    előzmény:
    bocila (6454)
    2007-07-18  18:10
  23. 2007. július 18. 18:106454.

    Na, akkor folytatom:

    Szóval a nehézséget az okozta, hogy Lilla a szünet első hétvégéjén (június 17-e) görkorizott, és eltörte a kezét. Természetesen a jobbat, és nem ám simán, hanem úgy igazán rendesen: mind a két csont tört, és el is mozdult, tehát helyre kellett tenni, műtéttel. Vasárnap volt, és mivel vasárnap a Madarász az ügyeletes kórház, hát ott műtötték. Héftőn jöhettünk haza, azóta hetente járunk kontrollra. 40 km innen, szóval 1-1,5 óra oda az út, 1-2 óra várakozás ott, és megint 1-1,5 óra haza. Kész élmény.

    Már az is eléggé elkeserített, hogy gipsszel megyünk Olaszországba, az meg végképp, mikor az indulás előtti napon visszamentünk a két hetes kontrollra, és ott közölték, hogy a csont újra elmozdult, tehát nem mehetünk haza, újra műtik, amint lehet.   Szóval újabb műtét az első után két héttel, mostmár drót is van a gyerek kezében. Pénteken engedtek haza, ennek örömére egy nappal később indultunk nyaralni... és persze úgy vigyáztunk Lillára, mint a hímestojásra.

    Azóta túl vagyunk két kontrollon, a csont a helyén, minden Ok, a előreláthatólag aug. 6-án veszik a gipszet le és a drótot ki. Utána még gyógytorna, és vége is a nyárnak...

    A többiek jól vannak, Vince másfél éves, és hihetetlenül eleven, tegnap megkapta a 18 hós oltást, kutya baja szerencsére.

    Dórival is minden Ok, időnként unatkozik, de ez legyen a legnagyobb bajunk.  

    Holnap elmegyünk kicsit szüleim nyaralójába, négy napra, hátha ott jobban viseljük a kánikulát, aztán, ha hazajöttünk, majd jövök, és ígérem, írok kicsit részletesebben is. Most megyek csomagolni.

    előzmény:
    bocila (6453)
    2007-07-18  17:12
  24. 2007. július 18. 17:126453.

    Sziasztok!

    Nem vesztem el, csak időm nincs...

    A legfontosabb, amiért mindenképp írni akartam: Zsebi, Zsófinak nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!  Hogy van az immár két éves nagylány?  És Te? Milyen az új kemó?

    Kinga, Mesi továbbra is gyönyörűséges!  Mész vissza szeptembertől dolgozni? Rosszul rémlik, hogy nem is olyan rég valami kistesó-dolgot emlegettél?  

    Nálunk minden Ok, nagyjából legalábbis. Voltunk nyaralni, másfél hete értünk haza, Olaszországban voltunk, Toscana-ban. Kicsit nehezen indult a nyaralás, de a lényeg, hogy végül jól sikerült  

    Na, mennem kell, a többit majd később...   

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2007. július 16. 14:266452.

    Sziasztok

    Zsebi sajnálom a mamádat remélem hamar gyógyul.

    Elég ritkán vagyok gép előtt nyaralási lázban vagyunk. Utazgatunk sétálunk meg minden. Kiélvezem még a bölcsi előtt a csajost. Szeptember 3 án várja a dajkanéni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304799 (6450)
    2007-07-11  17:31

Címlap

top