Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeretnék gyereket ám!

manochka
Létrehozva: 2003. július 2. 12:13
Sziasztok! Nektek talán elcsépelt a téma, de én most tartok itt. Már 4 éve együtt vagyok a párommal. Úgy éltünk, mint a giccses amerikai filmekben. Boldogan, izgalmasan. De én egyre türelmetlenebbül szeretnék gyereket. Ő pedig még nem. Persze én arra várok, hogy majd ő is érezze azt a vágyat egy baba után, amit én. De úgy érzem (((el sem hiszem, hogy ezt én mondom))), hogy fogy az időm. Lassan 30 leszek, és még esküvőről sem beszéltünk soha a nagy boldogságban. Mi legyen? Kezdjek pánikolni? Vagy mégse? Mondjatok okosat, kérlek!
  1. Torolt_felhasznalo_543242
    Torolt_felhasznalo_543242
    2003. július 3. 10:4151.
    Na látod, az enyém 31 éves:)) és mostanra kezd még csak benőni a feje lágya:)) (bár az az érzésem, hogy teljesen soha sem fog:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693737 (50)
     
  2. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2003. július 3. 10:2850.
    Nagyon tetszett a hasonlatod!!!!Biztosan igazad van. En is ismerek olyan ferfiakat akiknek mindenuk a gyerek. Csak sajna a parom nem ilyen. Bar o meg nagyon fiatal 23 eves , talan azert, ezt is megertem. . . De almodozni meg szabad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543242 (49)
     
  3. Torolt_felhasznalo_543242
    Torolt_felhasznalo_543242
    2003. július 3. 10:0749.
    Nézd, aki még nem szeretkezett egy fergetegeset, az nem tudja, hogy mi hiányzik neki. De egyszer majd vki megmutatja, és rájön, hogy ilyen klassz dolgok is vannak (többek között). Hangsúlyozom!: előtte még nem történt olyan esemény, ami belőle az ilyen irányú érzéseket, érzelmeket kiváltotta volna! Szerintem a legtöbb férfiben nagyon mélyen lakik a gyermek iránti vágy, melyet a felszínre kell vhogy hozni. De szerintem minden férfi szeretne utódot, ki előbb, ki utóbb. . . (de az ösztön bizti megvan bennük!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693737 (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2003. július 3. 09:4148.
    Jo reggelt!
    Pusztan kerdesemmel azt szerettem volna erzekeltetni kedves Tunde- elfunknek hogy nagyon szep dolog a rafineria de nem mindenkinek van hozza kedve. . ezek a nehez esetek.
    A gyerekkel valo trukkozest nem szeretem ennek mindig csak a baba szivja meg a levet.
    előzmény:
    manochka (46)
     
  5. Torolt_felhasznalo_543242
    Torolt_felhasznalo_543242
    2003. július 3. 09:4147.
    Sziasztok!
    Szal a rafinériánál nem az erőszakos "akkor is akarom és csak ezt akarom. . " dolgra és a másik becsapására gondoltam, hanem a rávezetésre. Már említettem, hogy magától engem sem kap el a hév egy gyermek után, de amikor a páromat látom babázni, akkor motoszkál a szívemben vmi és a kis agyamban is elindulnak a gondolatok. Mostanság egyre többet beszélgetünk a gyermekekről is, és nem arról, hogy milyen lenne, ha nekünk lenne, hanem arról, hogy egy gyermek milyen örömöket jelent és milyen felelősséggel jár, a barátoknak milyen "tipusú" babáik vannak, és néha az anyagiak is szóba kerülnek. . . . . Szal ízlelgeti velem a párom a témát és nem mondja állandóan, hogy neki KELL egy gyermek, meg már itt lenne az ideje. . . stb. Olyan jó érzés látni, mikor egy baba láttán az ő férfi szíve elérzékenyül:)) ettől én is más leszek:) Nem tudom, hogy sikerült e átadnom, amit én érzek és gondolok, de valahogy ez nálunk így van mostanság.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693737 (36)
     
  6. 2003. július 3. 09:2846.
    Szia! Bár Elfet kérdezted, elmondanám én a véleményem, addig is amíg ő visszajön. Szerintem veszélyes trükközni, belekényszeríteni egy olyan helyzetbe a fiút, hogy ne legyen választása. . . Legalább is az én páromnál nem menne. Bár, lehet, hogy van olyan fiú, aki - miután már nincs mitől félni - boldog, büszke lenne, hogy gyereke lesz. De erre szerintem kicsi az esély. Arról nem is beszélve, hogy ha mégsem olvad el a boldogságtól, akkor lehet, hogy ottmarad a nő állapotosan, vagy babával. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693737 (36)
     
  7. 2003. július 3. 09:1845.
    Jó reggelt! Csak azt szeretném megfejteni, hogy ők (legalább is a Te párod, meg az enyém) mitől nem vágynak egy babára, és, hogy mitől ébredne fel bennük a vágy.
    előzmény:
    Manóné22 (44)
     
  8. 2003. július 3. 07:2344.
    Jó reggelt!
    Igen, Manocha, én is így érzek, talán mind a mai napig, és mikor a párom anno 2 éve azt kérdezte, szeretnék-e gyermeikei anyjának lenni, megszűnt körülöttem a világ:)))Ezek éreztem úgy, ahogy írtál, Manocha. De mostanra tudatosult bennem, hogy mit is jelethet egy közös baba, ahogy közelebb kerülünk kisgyerekes ismerőseinkhez. Egyre inkább szeretnék babát. Azt hiszem, ezzel párom is így van. Csak az a kérdés, hogy ő mikor esik túl azon a határon, hogy egy közös baba már fontosabb, mint az anyagiak. Persze bizonyos kereteken túl, mert valamilyen anyagi háttér kell.
    előzmény:
    manochka (41)
     
  9. 2003. július 2. 17:1743.
    De jo neked, Fentegro, hogy ilyen racionalisan tudod szemlelni a dolgokat !!! Persze, hogy mindig azt kell(ene) nezni, elvezni, hogy mink van. . . de amikor kozben folyton ott van belul a "kisordog" es azt mondja, hogy "de jo lenne. . . ". Regebben volt egy baratnom, akinek volt egy tunderi-draga-gyonyoru egyeves babaja, de boldogtalan volt, mert eppen akkor vetelt el a masodikkal. Szinte nem ertettem, hogy mi a baja, hiszen ott van az oleben a CSODA. Azota eltelt par ev, es mar nagyon is ertem, hogy mit erzett akkor. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. július 2. 16:2942.
    :-) Én könnyen. De nekem "lóg a deszkám". :-) Mármint szeretem a kicsiket, de ha kiderülne nem lehet, akkor sem esnék kétségbe. Így is maradéktalanul boldog vagyok, ha minden így marad akkor is tökéletes lenne. ha erre még jön a hab a tortán, akkor még jobb lenne. Remélem. :-) Viszont nem szurkáltatnám magam hormonnal és nyelném a gyógyszereket. Magam nem áldoznám fel egy gyerekért, és a párom sem kívánná ezt tőlem. :-) Szóval azt kell élvezni ami van. Nem mindíg azt, hogy még mi nincsen. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693737 (39)
     
  11. 2003. július 2. 16:2841.
    Azt hiszem kicsúsztam Elf idejéből, de a majdnem druszámat is érdekli. . . Szóval akár hiszitek, akár nem, az első meghatározó érzést az anyasággal kapcsolatban 18 évesen éreztem. (Nem ér kinevetni!)Az első szerelmemmel akkor 3. éve voltunk együtt. Ahogy az lenni szokott a "mindene" voltunk egymásnak. Együtt nőttünk fel, együtt tanultunk meg szeretni, bízni, szeretkezni, megbocsátani, stb. Annyira szerettem mindenét, kívülről belülről, hogy úgy éreztem, ennek az érzésnek. . folytatódnia kell. Valahogyan fizikailag is meg kell nyilvánulnia Kettőnknek egy dologban. Annyira vágytam rá, hogy kettőnkből egy dolog legyen. Hogy annak a határtalan szerelemnek és gyengédségnek, ami bennem volt legyen egy kézzelfogható folytatása. Hogy lássam a pillantását, a mozdulatait eggyé válni az enyéimmel. Mindennél jobban vágytam minderre, olyan átható volt az érzés, hogy mindent elsöpört. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543242 (34)
     
  12. Torolt_felhasznalo_593181
    Torolt_felhasznalo_593181
    2003. július 2. 16:2340.
    Sziasztok :))
    Mar 3-ara kezdek neki. . olyan rossz meg irni is rola igazabol :( En szeretnek babat. . . . parom meg varni akar :(
    Igaz egy kicsit meg en is tudok varni, nem az, csak tudom hogy Ö nem veszi olyan komolyan mint en :(
    Sajnalom hogy azert meg ennyien vannak ugyan ebbe a szituacioban . . de lesz ez nekunk is jobb :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2003. július 2. 15:5939.
    A paromnak is mindig az elso erve az anyagiak. . Sajna igaza van. Meg a munkahelyem miatt sem eshetek teherbe. De akkor sem tudom lekuzdeni a vagyat. Ti hogy vagytok vele?
    előzmény:
    Manóné22 (37)
     
  14. 2003. július 2. 15:4638.
    Manocha, én is várom, hogy mesélj, mennyire szeretnél babát!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. július 2. 15:4237.
    Sziasztok!
    A helyzetünk hasonló az itt hosszászólókéhoz. Én már akár most is szeretnék babát, bár 22 éves vagyok. Párom 30. Ő másfél évvel ezelőtt már szeretett volna, akkor én még nem vettem komolyan, így először a főiskolát választottuk. Most meg türelmetlen vagyok. Ő szereti a gyerekeket, nagyon szeret velük játszani, nincs benne hiba. De konkrétan a tervezésről még nem beszélgettünk, illetve tavaly az anyagiakra hivatkozott. Ezzel kapcsolatban még kell pár év, hogy jobban álljunk, de az sem biztos.
    Csak annyit akartam kifejezni, hogy én is szeretnék már babát, de még nem lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2003. július 2. 15:2836.
    Nem igazan, mondhatni retteg tole.
    Elf es mit mondannal annak aki nem rafineriaval szeretne ha a parja is babazni szeretne. . Mondjuk azonkivul hogy remenytelen eset. . .
    előzmény:
    Potye (29)
     
  17. Torolt_felhasznalo_543242
    Torolt_felhasznalo_543242
    2003. július 2. 15:1635.
    Puff neki, most olvasom, hogy inkább irritálja, ha babákkal lát. . . hát ez nem jött be:(( pedig jót akartam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543242 (34)
     
  18. Torolt_felhasznalo_543242
    Torolt_felhasznalo_543242
    2003. július 2. 15:1434.
    Persze, hogy jöhet. . . még van 25 percem, ha abba belefér. . . :))
    Szóval azért hoztam fel példaként magamat, mert egy kapcsolatban nem tvszerű, hogy a nő szeretné a házasságot és a gyermeket, hanem fordítva is igaz. No most, annyit tudnék még elmondani, ill. már írtam is, hogy a párom gyermekekkel való kapcsolata tud engem "elgyengíteni". Talán a te Kedveseddel is sikerülne ez a kis rafinéria. Nem kell őt nyaggatni semmiféle esküvővel és gyermekkel, hanem csak egy kicsit "feltűnőbben" kellene a barátok babáit dajkálni, babusgatni, esetleg kezébe adni. . . talán őt is elvarázsolja egyszer ez az érzés, v. tetszel neki mikor babával a kezedben közelítesz feléje. . . . .
    előzmény:
    manochka (31)
     
  19. 2003. július 2. 15:0833.
    Nos, igen. A kérdés jó. Az én életem értelme is ilyesmikkel int türelemre. Értem is az eszemmel, de közben meg minden porcikám egy babára vágyik. Kínos helyzetek az éttermekben, bevásárláskor, vendégségben. Meg sem hallom, hogy szólnak hozzám; mert annyira elmerülök a közös játékban, beszélgetésben a babákkal. Ez persze halálosan frusztrálja a páromat, mert azt mondja, hogy minél többször szembesül azzal, hogy én mennyire "odavagyok" ő annál inkább kényszerítve érzi magát. Hiszen tudja, hogy nekem ez fontos, és szeretne örömet okozni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_806771 (24)
     
  20. 2003. július 2. 15:0632.
    Nos, igen. A kérdés jó. Az én életem értelme is ilyesmikkel int türelemre. Értem is az eszemmel, de közben meg minden porcikám egy babára vágyik. Kínos helyzetek az éttermekben, bevásárláskor, vendégségben. Meg sem hallom, hogy szólnak hozzám; mert annyira elmerülök a közös játékban, beszélgetésben a babákkal. Ez persze halálosan frusztrálja a páromat, mert azt mondja, hogy minél többször szembesül azzal, hogy én mennyire "odavagyok" ő annál inkább kényszerítve érzi magát. Hiszen tudja, hogy nekem ez fontos, és szeretne örömet okozni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_806771 (24)
     
  21. 2003. július 2. 15:0031.
    Örülök, hogy tetszik a topic cím!. . . Szóval, arról hosszasan és kimerítően tudok írni Neked, hogy pl. bennem milyen ez a gyerek utáni vágy. Jöhet? (Próbálom majd tömören:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543242 (30)
     
  22. Torolt_felhasznalo_543242
    Torolt_felhasznalo_543242
    2003. július 2. 14:5730.
    Na, ez a topic-indító cím nagyon illik rám. Szinte irigyellek benneteket, hogy vágytok egy gyermekre. Nekem még nem jött el ez az érzés, pedig tényleg szeretem őket és szerintem tudok is a "nyelvükön beszélni". Eleinte arra gondoltam, hogy majd később rámtalál ez az "anya akarok lenni" érzés, de nem. . . :( pedig már eljött a később. A párom viszont épp a múlt hónapban emlegette, jövőre reméli, meglesz a kis trónörökös. Hát most már tényleg ideje lenne. . . Magamtól nem kap el a hév egy gyermek után, de mikor a párom magához ölelte barátunk picurka kis csemetéjét, hát akkor nagyon éreztem mennyire vágyik egy sajátra. Most már bizton tudom, hogy egy babával boldoggá tudnám tenni. . . , de mi lesz velem? Lehet, hogy csak a Kedvesem gyermekek iránti rajongása indítja el bennem az érzelmeket és nem a gyermek? Mi lesz, ha a rajongása alább hagy, a picurka meg már rég ott figyel a babaágyban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. július 2. 14:5029.
    A Te párod még nem szeretne babát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693737 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2003. július 2. 14:4028.
    Nagyon szerencses vagy
    előzmény:
    Potye (26)
     
  25. 2003. július 2. 14:2327.
    Igazad van, én eddig ezért nem szültem, mert albérletben laktunk. Most vettünk egy lakást, úgyhogy már jöhet a baba. Örökké nem várhatok, mert eredetileg építkezni szerettünk volna, és úgy gondoltam, majd ha felépül a ház. A telek már régóta meg van, de azt hiszem mégsem várok, míg egy ház is lesz rajta. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_806771 (24)
     

Címlap

top