Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Február 1-től-bombanő lesz

Torolt_felhasznalo_615556
Torolt_felhasznalo_615556
Létrehozva: 2007. január 21. 11:40

Sziasztok! 

Én arra az elhatározásra jutottam, hogy február 1-től betartom minden követelésemet. Lefogytam 13kg-ot másfél éve, és a megmaradt zsírpárnákat kell eltüntetnem. Mozgás, étkezési-módszerváltás. Tarts velem, akármilyen fogyókúrát vagy edzésprogramot csinálsz, és számolj be aznapi teendőidről, idővel az eredményekről. Én a narancsbőr elleni harcomat is követni fogom. Kitartás!

Tarts velem!!!! 

Anna

  1. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. augusztus 26. 12:301201.

    Szia asztika!!  

    Örülök, hogy írtál. Gratulálok a munkádhoz, jó lehet, hogy így összejön minden, mármint, hogy jó a légkör, a főnök is rendes és még szereted is a munkád. Gratulálok:-)

    Mostanában én is lusta voltam, ezen a héten csak kétszer tornáztam, talán még ma F1 után :-). Épp tegnap néztem a múlt havi edzéseimet és volt olyan hét, hogy szombat kivételével minden nap tornáztam. Na ezt kéne visszahozni :-) Bár szerintem a heti 4 alkalom sem rossz, márcsak az evésben kell ügyeskednem, gyakran bűnözök. Jó lehet nem nagy dolgokkal, de azért mégis.

    Spinning milyen? Fogyasztja a combokat vagy erősíti?

    Uhh ma nagyon jót álmodtam, sokat nevettem álmomban, erre fékcsikorgás és egy hatalmas csattanás. Sok baleset volt már itt előttünk, de így álmomból felkeltve ez volt a legrosszabb...nagyot csattant, ráadásul busznak. Azok a közlekedési lámpák biztos viccből vannak ott..........

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_95061
    Torolt_felhasznalo_95061
    2007. augusztus 24. 21:061200.

    Hát szia Mindenki!

    Örömmel látom, hogy nem halt meg végleg a fórum. Ma, nem is tudom milyen indíttatásból -talán mert tegnap kaptam meg az új wellness magazint- gondoltam benézek, hátha van vmi akció. 

    a sok ügyes emberke mellett el sem merem mondani mekkora punnyadásos napokat élek. Na, ez nem teljesen igaz, ugyanis kolleganőm rávett, hogy elmenjek vele tornára, úgyhogy egy hete végignyomtam egy aerobikot. Egész hétvégén izomláz volt  afenekemben a sok lábemelgetés miatt, leülni,felállni alig bírtam... Úgyhogy maradok a futásnál,legalábbis a kondijavulásig. Két napig viszonylag korán keltem, és annyira klassz friss,tiszta levegő jött be az ablakon, olyan nyugis volt a park, hogy nem bírtam magammal, és lementem reggel 7kor futni (munka előtt). Irtó jól esett!! Úgyhogy igyekszem hozzászokni.

    Amúgy az életem jelenleg jól alakul: az irodában véglegesítettek, két napja adtam be a kamarába az ügyvédjelölti kérelmemet. Nagyon tetszik a munkahely (bár azts ajnálom Monya, hogy nem az anyáskodásod alatt dolgozom), a kolleganőimmel tök jól kijövök,a  főnökről nem is beszélve. A fizu nem valami extra, de nem is éhbér, és egyenlőre megengedhetem maamnak, hogy a társaság miatt maradjak. (Bár lehet,h többet is ér,mnt a pénz hosszútávon).

    Nemrég jöttem haza Görögből. Annyira boldog votlam, mert a kint készült képek majdnem mindegyikén tetszem magamnak, és most végre lefogytam mrá annyit, hogy nem undorodom el a tükörbe nézéstől (meló alatt fogytam már legalább 5-6 kilót!!). Barátnőmmel beszélgettünk kint, ő is nagy fogyós-diétás-mozgós lányka, és azon elmélkedtünk,hogy miért van az, hogy mindig nagy lelkesen nekiállunk,hogy na majd most... Aztán 5 év alatt ugyanott tartunk kb De most megint eljutotottam a na majd mosthoz. Kezd mederbe rendeződni az életem, már viszonylag tudom együtt vinni a meló+házimunka kérdést, most az újabb beiktatni való dolog a mozgás. A cél: okt 27ig csinosodni, ugyanis akkor lesz osztálytalálkozó, ami ugyebár kb arról szól, hogy mindenki suttyomban lecsekkolja, hogy többre vitte e mint mindenki más (legalábbis szerintem... aki élete komolyan érdekel, azzal nincs szükség megszervezett találkára...). Úgyhogy szeretném, ha elkönyvelhetnék pár bókot, hogy hu,hogy megcsinodosodtam 

    Monya, spinning?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. augusztus 18. 18:041199.

    Szia!

    Variálhatod úgy is, hogy miközben hasprést végzel, az egyik lábad kinyújtod és pár cm a föld felett tartod. Vagy úgy is, hogy miközben emeled a mellkasod, a térded a fejed felé húzod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413754 (1198)
    2007-08-16  18:58
  4. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. augusztus 16. 18:581198.
    Nagyon köszönöm, megyek és ki is próbálom.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615556 (1197)
    2007-08-16  10:47
  5. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. augusztus 16. 10:471197.

    Szia!

    Hasprés nagyon jó rá. Az az alaphelyzet, mint egy sima felülésnél -háton fekszel, felhúzott lábakkal, kezed a tarkón- és csak addig emelkedsz fel, amíg a lapockád meg nem emelkedik, és vissza. Emellett, ha jól tudom, az is jó rá, hogy a kezed hátranyújtod és a felkarod a fejed alá támasztod, a kézfejed összekulcsolod.. Kicsit olyan lesz a kezed mint egy kezdetleges DNS forma . És ugyanígy, addig ülsz fel, amíg a lapockád fel nem emeled. Ezt lehet variálni nyújtott lábakkal is (mind a két gyakorlatot). A másik, ami szerintem még hat oda is, az az hogy alaphelyzetben előretartod a kezed a térded felé és sok apró pici felülést csinálsz, de úgy, hogy csak pár cm-t térsz ki. Itt már feljebb is emelkedhetsz, mint a hasprésnél.

    Sok sikert! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. augusztus 15. 20:371196.
    Szia!    Segíts nekem légyszi! Te, mint nagy mozgásszakértő, mit tanácsolnál...? A köldök feletti részből hogy lehet lefaragni? Ne haragudj, hogy most csak ennyire ugrottam be, de hulla fáradt vagyok.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. augusztus 13. 19:351195.

    Szia!  

    Fogalmam sincs, hogy én hogy veszem rá magam a mindennapi mozgásra, de talán az 1-2-3 pihenőnap segít. Pl. ha vasárnap nem megy, nem baj, de direkt nem beszélem le magam. Én pl. ma nem fogok, korán keltem, babákra vigyáztam és bizony lusta vagyok. Sőt. Most még ettem is:-) Egyébként néha én is azt érzem, hogy nem volt elég. Aztán rájövök, hogy hülye vagyok, hogy majdnem 2 óra mozgás után, azt érzem még kell valami. Az elmebaj első jelei. Abban igazad van, hogy ha ezeket a "szabályokat" tartani tudod, maradj ezeknél. ha szorítasz, lehet azt mondja az agyad: A fenébe, ebből elég, és már nyúlsz is a hütőbe. Szerintem csináld ezt a verziót, és idővel meglátod van-e változás. ha nincs akkor változtass, de szerintem te nem eszel olyan nagyon hízlaló ételeket, szóval iktass be egy héten, eggyel több edzésnapot. Vagy csak tornázz tovább 20 perccel. Lehet, hogy ez is segít. Vagy variáld a kardio edzést, meg amiket csinálsz. Annyi biztos, hogy kardio utáni gyakorlatok csodát tesznek. ha van erőd futás után csinálj még vmit otthon. Vagy váltakozva. Szerintem ennyi mozgás mellett, mint amit most csinálsz, bőven ledolgozod az update sütiket. Mennyit eszel átlagba, mondjuk egy héten? Mert ha idővel, úgy érzed ez sem használ, akkor se vondd meg magadtól, csak redukáld le. Nehogy aztán elszabaduljon a pokol és igazi sütikkel tömd tele magad

    Egyébként nem tudom mennyire van szabadidőd, de ha mondjuk minden másnap futás van, akkor a kettő között mondjuk csinálj lábra gyakorlatokat. Vagy hasra, akármire. Az mégsem olyan fárasztó, de mégis teszel egy lépést. Hidd el. Még 20 felülés is segít. Én már csak tudom . Utána pihenésképp fogj egy könyvet, ahogy te is írtad. Viszont ha tényleg nagyon nagy utálatot érzel a mozgás után, és semmi humorod nincs, akkor aznap hagyd. Nehogy megutáld örökre  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413754 (1194)
    2007-08-13  18:14
  8. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. augusztus 13. 18:141194.
    Most, hogy így kölcsönösen kiirigykedtük magunkat, írok pár sort.  A minden másnapi mozgást már megszoktam, ez mindenféle megerőltetés és kényszer nélkül megy, nem ez a gond. A gond az, hogy néhány napja úgy érzem, hogy az eddigi ritmuson változtatnom kéne, mert eddig csak "tötyörögtem". Nem becsülöm le az eddigi eredményeimet, mert sokak szerint (és szerintem is!) elismerésre méltó, csak tudom, hogy ha többet tornáztam volna, és mondjuk kevesebb (update) édességet ettem volna, akkor már ettől is többre vittem volna. Viszont azt is tudom, hogy ha irreális elvárásokat támasztok, abba hosszú távon mindig belebukom. Ezért is választottam inkább a lassabb, de biztosabb nyugdíjastempót , inkább mozgok kétnaponta, és időnként engedek az update csábításnak. Tulajdonképpen ellennék én az eddig alkalmazott módszerrel is, csak szépen lassan kialakulóban van az új életem, és ebbe szeretném a lehető legjobb formában belevetni magam. És akárhogy osztok, szorzok, agyalok, mindig oda lyukadok ki, hogy akkor itt az ideje a megszorításoknak.   De a mindennapos torna egyelőre félelmetesen hangzik (és kivitelezhetetlennek tűnik - olyan jó néha lustulni a kanapén, egy könyvvel a kezemben...), és hát az is borzasztó gondolat, hogy semmilyen csábításnak nem engedhetek majd. Itt tartok most.  Vmi ötlet, vélemény??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615556 (1193)
    2007-08-13  07:50
  9. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. augusztus 13. 07:501193.

    Szia!  

    Irigyellek, hogy tudsz futni, én is szívesen mennék és még bnőm is jönne, de nem lehetek megint buta. Ezért lépcsőgépezek helyette. Bár épp tegnap beszéltük, hogy szeptembertől eljárunk vagy aerobicra, vagy spinningre, attól függ találunk-e jó áron helyet. ha pedig megtalálnám a tollaslabda felszerelésem, akkor a héten elmennénk tollasozni. Nagyon szeretem!

    Pedig ha muszájból csinálod, ill. ha sürgeted akkor nem lesz jó az eredmény. Mert kényszernek érzed és előbb utóbb feladod, hogy áhh most nem, mert...nálam is úgy kezdődött el, hogy na csak ma álljak a gépre, máris egy nappal előrébb vagyok. Aztán utána rájöttem, hogy mennyivel jobb érzés mozgás után, mint azelőtt és ez vett rá másnap, nem a muszáj. Ne görcsölj rajta, hogy jaj mindjárt letelik az idő. Én tudom magamról, hogy így semmi sem sikerül. Egész eddig nem tudtam, hogy a bnőmnek miért megy jobban. Mostmár tudom. Márcsak az étkezéseimből kell kivonnom a vétkezéseket. Bár én úgy érzem, kevesebbet eszem, mint amúgy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. augusztus 12. 20:051192.
    Hali!  Olyan jó, hogy ilyen sokat bírsz mozogni. Én 6 hete kezdtem újra, igyekszem minden másnap, bár volt olyan, hogy 7 napból 6x is sikerült. Ez alkalmanként fél óra futást jelent(ett), de most a parlagfű-szezon beköszöntével sajna le kell mondanom erről a "szórakozásról", és vérzik a szívem.  Marad az itthoni torna. Ami szintén nagyon jó, de a futást nagyon megszerettem, és az a fél óra mindig csodát tett velem, bármilyen pocsék is volt a napom. Most egyébként nagy elhatározást tettem, jó lenne minden nap egy órát tornázni. Vagyis inkább muszáj lenne. Fura, hogy amíg te mostantól csinálod görcs nélkül, én holnaptól kezdem úgy, hogy muszáj mindennap, ha fene fenét eszik is. Fél évet adtam magamnak. Fejembe vettem, hogy sürget az idő.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615556 (1191)
    2007-08-12  18:50
  11. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. augusztus 12. 18:501191.

    Sziasztok!   

    Ma nem tornáztam, de nem is baj, vasárnap pihenőnap néha néha:-) Ahogy Chandler mondta a Jóbarátokban, amikor Monica futni akart vele vasárnap: "Mert vasárnap van. Vasárnap. Isten napja" Na meg 7 napból egymás után 4 nap tornáztam és elégedett vagyok. Egyébként arra jöttem rá, hogy amíg úgy volt, hogy megyünk Balatonra siettem, izgultam, hogy vmi jó formát hozzak ki magamból. Most hogy ez elúszott sokkal nyugostabb vagyok és úgy állok hozzá, hogy majd lesz eredménye ha lesz. Nem izgulok, hogy egy hét múlva letelik az a 4 hét, mely szerint egy bizonyos narancsbőr elleni krém hat. Nem nézem a dátumokat. Elfogy, és veszek újat. Csak azért naptárazok, hogy bejelöljem melyik nap mozogtam, és melyik nap nem. Így amikor sok besatírozott kocka van a hónap végén, elégedett lehetek. Rájöttem, hogy bnőmnek azért sikeres a diétája és a mozgása, mert nem görcsöl rajta én viszont igen. Azaz mostmár NEM!!! Csinálom amit kell, krémezek azzal, ami használhat és ha lesz eredménye annak örülök. Ha egy hét múlva annak is, ha 4 hónap múlva, annak is. Így sokkal jobb. Úgy érzem, most hatásos leszek. Azt sajnálom, hogy az a pár hét, amikor visszahíztam, megtörtént, pedig csak annyit vétkeztem, hogy nem mozogtam. "CSAK". Én hülye, de nem baj, tanultam belőle.

    Mostanában 40 percnyi taposás után Rubint Réka 3. DVD-jéről csinálom a 30p popsit és 30p hasizomgyakszikat. A kar edzése sem marad el, de nem az egészet. Csak tricepszre edzek. Lehet, hogy kipróbálom a paprikakrémet és a tekercselést.

    Írjatok:-)   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. augusztus 8. 20:051190.
    A mai tornám után esik le igazán, hogy mennyivel jobban érzem magam mozgás után. Főleg ha sikerül végigcsinálnom Rékával a 30p hasizmozást. 42percet lépcsőgépeztem, aztán Rékáztam 1 órát. Majd az elengedhetetlen -hab a tortán- kedvenc zenéimre való nyújtás. Ez ma a Kill Bill 1. zenéje volt, ajánlom;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. augusztus 8. 16:431189.

    Sziasztok!

    Mostanában bennem is sok kérdés felmerült a jövővel kapcs, de főleg állás ügyben, ill. hogy mikor tudnék javító érettségit tenni, mert ahova mennék, oda sok pont kell. Mindenképp komm. és médiatudomány szakra, Szombathelyen van egy fősuli, oda a legkevesebb a pont, de így is 130. Nem tétlenkedhetem. Ebben az évben ráhajtok hogy ha már ezt elkezdtem, jól végezzem el, ill. a középfokú angolnak is meg kell lennie. Aztán lesz ami lesz, és tanulok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. augusztus 6. 18:491188.
    Nem tudom igazán érthetővé tenni a "zajlik az élet" dolgot. Egy hosszabb folyamat részeként lassan fordulóponthoz érkezem/érkeztem, ami minden szempontból megváltoztatja az életem. Párkapcsolat, munka, önismeret... Nemrég voltam asztrológusnál, és totál megerősítette az érzéseimet. Még minden bizonytalan, ha most vki megkérdezne, hogy hol leszek, mit csinálok egy év múlva, azzal leszek-e akit a világon a legjobban szeretek, nem tudnék válaszolni, bármennyire is utálom a kiszámíthatatlanságot.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. augusztus 6. 18:301187.
    Kis kiabálós, csúnyánbeszélős Hami....  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615556 (1184)
    2007-08-06  18:22
  16. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. augusztus 6. 18:281186.
    Épp most akartam kilépni, mondván, hogy leugrok a közértbe egy jégkrémért (ami után már vagy két hete sóvárgok...), de mégse megyek, ha már éppen itt vagy. Írogatással eltöltöm az időt, addig amíg megyek futni.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. augusztus 6. 18:251185.
    Hellóóóóóóóóóó! Ezt az időzítést!   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615556 (1184)
    2007-08-06  18:22
  18. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. augusztus 6. 18:221184.

    Szia!

    Áhh a DVD tok a legkevesebb :-) Miújság veled? Mit kell érteni a "zajlik körülöttem az élet"-en?

    Valóban nem tört le annyira. Talán mert én is azt éreztem, hogy elmúlt ami volt, csak erre 2 nap után jöttem rá. Másnak tudtam be. na de mindegy, jó volt, nem bántam meg az egészet. Sokat tanultam. És képzeld a tornában egyre jobb vagyok

    Jah és HAMILTON a legjobb :-P

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. augusztus 5. 21:361183.
    Javítok a megítélésemen azzal, hogy bekukkantottam? (dvd tok...)  Szoktalak olvasni titeket, az írással már vannak gondjaim.  Nagyon zajlik körülöttem az élet. Mondjuk nem tudom, hogy ezen miért csodálkozom...   Sajnálom, hogy szakítottál a pasiddal. Vagyis ő veled. Jól érzem, hogy nem vagy nagyon letörve?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615556 (1182)
    2007-08-05  13:07
  20. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. augusztus 5. 13:071182.

    Sziasztok! 

    Hát, sajnálom, hogy mindenki elpártolt a fórumtól, de sebaj, majd csak jön valaki, akinek kérdése, tapasztalata van, és szívesen meg is osztja velünk. szeretettel várom.

    Én tegnap bűnöztem pizzával, de nincs lelkiismeretfurdalásom. Nem hízok el ettől az egytől, mivel nem eszem rendszeresen, és nem fogyok le, ha megvonom magamtól ezt az egyet. Tornázni sem tornáztam, szóval 5 db feketepontot érdemlek meg, de ma bepótolom. Addig is HAJRÁ HAMILTON!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. augusztus 4. 09:481181.

    Sziasztok!

    Vártam, átha ír valaki, de úgy tűnik csak én töröm meg a csendet. Nos tegnap és ma ügyetlen voltam mozgás terén. Úgy látom, hogy a bioritmus kalkulátor igazat mondd, miszerint most a fizikai "aktivitásom" lemenőben van. Ma talán elszánhatom magam rá. Már úgy sincs balatoni, szoros határidő, párom tegnap úgy döntött ennyi volt a mi kapcsolatunk. Egyedül csak nem megyek el. Legalább megmarad a pénzem.

    Írjatok!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. július 31. 12:531180.

    Sziasztok!  

    Nos, ma is ügyes voltam mozgás terén. 40 percet lépcsőgépeztem, aztán kis szünet után, végigcsináltam Rubint Réka 1. DVD-jét, aztán a Wellness magazinban lévő hasizomgyakorlatokat, súlyzózás, nyújtás és kész. Hullahoppozni nem tudtam, mert fájt a derekam. Amúgy azért volt kék zöld, mert a csípőcsontom kiáll, nincs rajta "háj" és agyonütötte :-P. Ma a reggeli kimaradt, azaz csak a sokat emlegetett g.pehely volt magában, plusz egy kis narancslé. majd most ebédelek valamit. Huh jól esett ez a mozgás.

    Tegnap kimaradt, hogy a narancsbőr elleni küzdelem nagyon fontos része, a napi min. 2 liter ásványvíz. Buborékmentes. Mondjuk sok okból fontos ennyit meginni, főleg melegben. Nem is tudom mikor voltam utoljára szomjas. Valamelyik héten volt egy ilyen alkalom...iszonyú volt.

    Szép napot!!  

    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. július 30. 23:071179.

    Szia Toncsi!

    Hááát..azért ne dícsérj ennyire, könnyű leírni, de betartani nem. Tény és való, hogy nagyon sok káros ételt, italt hagytam el, de koránt sem mindent. Viszont az is biztos, hogy ahogy tudok odafigyelek, de sem mozgás terén, sem étkezésben nem vagyok tökéletes, csak igyekszem az lenni. Az is valami :-)

    Biztos, hogy nem lehet narancsbőr ellen tenni. Mármint, teljesen megszűntetni. Testvérem sok wellness hétvégén volt családjával és ott az összes masszőr ezt mondta. Az biztos, hogy lehet csökkenteni. Pl. semmi cukor, semmi koffein (ami fura, mert belülről -pl kávé- árt, de a legtöbb n.bőr elleni krémben van koffein), sok mozgás. Én a hideg-meleg vizes váltózuhany híve vagyok, utána jól megdörzsölöm a kritikus helyeket és bekenem n.bőr elleni krémmel. Ezekből annyit kipróbáltam, hogy.....és a taposógép. Min 40 p naponta. Bnőmnek is ez hatott. Szerencse, hogy egy méretűek vagyunk és egy problémával küzdünk, így megtudjuk beszélni a tapasztalatokat. Ő sokat szobabicózik, tapos, és tornázik. És hatott neki. Az viszont tuti, hogy csak csodakrémekkel nem érünk el semmit. ha valaki egészségtelenül táplálkozik és nem mozog, használhat akár 10.000Ft értékű krémet is, ez egyenlő azzal, hogy kiszórja az ablakon.

    A mai mozgásom kevés volt, de ez is valami. 10p taposás, aztán 10p hullahopp. Talán holnap több kedvem lesz. ez az idő, igen megviselt.

    Te általában miket eszel egy nap? És mikor? ma miket mozogtál?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678095 (1178)
    2007-07-30  21:36
  24. Torolt_felhasznalo_678095
    Torolt_felhasznalo_678095
    2007. július 30. 21:361178.

    Üdv Győrbe Ancsa!

    A leírtak szerint te testesíted meg a szakértők, pl. dietetikusok által oly sokszor emlegetett életmódváltást. Igen, ez az igazi, amikor valaki nemcsak beszél róla, de csinálja is. Vagy már utána beszél róla, miután megcsinálta

    Szóval ügyi vagy. Csak így tovább!

    Narancsbőr témában gondolod, hogy nem nagyon lehet rajta segíteni?
    Egy kis biciklizés, néhánnyal több hasizom gyakorlat?
    Szerintem ez is kezelhető - biztos megvan a fizikai-testi magyarázata is - a neten való böngészésben már bizonyítottad rátermettségedet. Szóval kitartó munkával szerintem attól is meg lehet valahogy szabadulni.

    Mit szólsz hozzá: KÖZKINCCSÉ BOCSÁTJUK A TÉMÁT:

    ki tud többet a narancsbőr elleni fortélyokról???

    No és persze a teljes kiőrlésű gabonákról, az abból készült ételekről?

    [/b

    Mi volt a mai mozgásadagod?
    Én biciklizést tervezek a hétre, valszeg csak szerdán lesz rá alkalmam.
    Addig azért azt a napi 5 perces mozgást megszívlelem - még most, lefekvés előtt.

    Napsütéses keddet kívánok Neked - és a TÖBBIEKNEK (hol is vagytok???)
    T
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615556 (1177)
    2007-07-30  13:46
  25. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. július 30. 13:461177.

    Szia Toncsi!

    Hát igen, én is meglepődtem, hogy ennyire rá tudtam magam venni a mozgásra. ezelőtt jó pár hétig csak heti 1 max 2 alkalommal végeztem mozgást. Volt egy ilyen lusta időszakom. Több is. Most viszont belejöttem, és remélem nem veszítek a lendületből. A mozgást régóta megszerettem, táncolni pl imádok, sajnálom, hogy itt Győrben nincs normális szórakozóhely és hogy táncra nem járhatok. Futást imádom, de ha nem akarok iszonyú fájdalmat a térdemben nem mehetek..:-(

    Furcsa..nem is öröm a mozgás hanem...olyan megszokás. Persze ha nincs kedvem, semmi sem vesz rá...persze...ez nem teljesen igaz, mert egy hete így kezdtem el. Pl ma abszolút nincs kedvem, de ilyen időben...felkelni nincs kedve az embernek:-) Egyébként anno, amikor táncoltam lefogytam -a mérleg jelenlegi állása szerint- 10 kg-ot. Most 162 cm-emhez 57.5 kg tartozik. Ez ingadozik, voltam már 55.5 kg is. Most a felesleg eltűntetésén dolgozom a hasamról és a combomról. A karomat szeretném formálni, valamint a popómat. Az evésre igazából én is azért figyelek, hogy 1. ez könnyebben menjen, 2. ne hízzak vissza. Képzeld, párom totál ellentéte nekem, egészségtelenül eszik, cukros löttyök, cigi...sokszor ettem náluk, volt hogy vacsira 3 szelet(4) fehér kenyeret ettem, plusz édességet, és egy grammot nem híztam, mert mozogtam. Aztán jött a lusta időszak, nem ettem már ezeket a dolgokat, de nem is mozogtam és híztam is. Azóta megtanultam, hogy a napi 5 perc mozgás is segít -anno erre legyintettem, mondván semmit sem ér-. DEHOGYNEM!! :-) Az viszont biztos hogy 10 kg-ot leadni könnyebb volt. A másik a narancsbőr. Ezellen vettem fel keményen a harcot. Egyenlőre eredménytelenül. Tudom, hogy sosem lehet elmulasztani, de csökkenteni igen.

    Időnként én is bekapok ám vmit a fő étkezések között. Elég nagy az étvágyam, szóval nem is bírnám ki :-). Most pl nagyon nagy étvágy tört rám. Édesség után, persze. Nehéz, de most kell kibírnom.

    Nem tudok bővebb infót adni a teljes k. cuccokról, de itt a fórumon bátran kérdezd Tihanyi András dietetikust, ő biztos tudja a választ!

    Szép napot!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678095 (1176)
    2007-07-29  22:43

Címlap

top