Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Február 1-től-bombanő lesz

Torolt_felhasznalo_615556
Torolt_felhasznalo_615556
Létrehozva: 2007. január 21. 11:40

Sziasztok! 

Én arra az elhatározásra jutottam, hogy február 1-től betartom minden követelésemet. Lefogytam 13kg-ot másfél éve, és a megmaradt zsírpárnákat kell eltüntetnem. Mozgás, étkezési-módszerváltás. Tarts velem, akármilyen fogyókúrát vagy edzésprogramot csinálsz, és számolj be aznapi teendőidről, idővel az eredményekről. Én a narancsbőr elleni harcomat is követni fogom. Kitartás!

Tarts velem!!!! 

Anna

  1. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. május 29. 19:071126.
    Hát akkor jó... mármint az,  hogy eleget eszem.  A természet végül is megoldotta a mai tornakérdést... Megfájdult a fejem, úgyhogy megyek lezuhanyozok, és torna helyett inkább leülök angolt tanulni. Ma szellemi edzést tartok.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615556 (1125)
    2007-05-29  19:02
  2. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. május 29. 19:021125.
    Hát Móni, nekem elégnek tűnik és nagyon ízletesnek is:-). Hát szerintem RR videói alakformálóak. Semmi aerobic mozgás, ilyen ugri bugri. Én mindegyikből csináltam már TV előtt és bizony has, popsi és fenékre megy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. május 29. 18:551124.
    Holnap megpróbálom feladni, így még a héten megkapnád. Lehet egy olyan kérésem, hogy ha letesztelted, számolj be a tapasztalataidról?! Engem csak az érdekelne, hogy ugrálós-e, vagy inkább alakformáló. Nem emlékszem már, sőt abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán beraktam-e a lejátszóba.  Ha inkább alakformáló, megtennéd, hogy átírod magadnak, és visszaküldöd?! Ha alakformáló, jó ha meglesz...    Abszolút nem sürgős, mert Cindy Crawford-dal elvagyok, meg most megszereztem a Kriston: Testreform lemezt is, akár hónapokig is ráér, csak ne felejtsük el.    
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615556 (1121)
    2007-05-29  17:54
  4. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. május 29. 18:351123.
    Nem nagyon akarlak untatni benneteket azzal, hogy melyik nap mit eszek, viszont most az egyszer mégis megtenném, mert szeretném kikérni a véleményeteket, hogy az étkezési szokásaim elfogadhatók-e, vagy vmin kell-e változtatni.  Reggeli: 1 tk kifli pici vajjal, pár karika retek, 1 tejeskávé édesítővel. Ebéd: dubarry tengeri hal, párolt kukoricával. Vacsora: 1 bazi nagy retek, 3 közepes répa, 2 natúr Activia.  Mivel elmúlt 6 óra, ma már nem ehetek. Általában amúgy igyekszem tízóraizni, meg uzsonnázni is (gyümölcs, cappucino, puff. búza, joghurt, mikor mi), de ma nem sikerült. Csak tudatos odafigyeléssel tudok amúgy ötször enni egy nap.  Persze egy-egy nassolást is el szoktam követni, de általában próbálom megoldani vmi update cuccal, hogy ne legyen lelkiismeretfurdalásom.  Most viszont ezekről is le akarok mondani amennyire csak lehet. És a másik (sokadik) elhatározásom, hogy a felvágott és virslifogyasztást le kéne redukálnom, vagy csak az igazán minőségit (= jó drágát) kéne megvenni. Korábban a vacsorát általában vmi jobbfajta virslivel, felvágottal (+ saláta) oldottam meg, de... nem t'om. Az a baj, hogy előbb-utóbb mindent megunok, túl sok alternatívát meg nem ismerek. Sokszor fáradt is vagyok kreatívkodni... Na lépek, mielőtt még átmennék unalmas szószátyárba.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. május 29. 18:231122.
    Valamelyikőtök kérdezte, hogy hogy oldjuk meg a kalóriaszámlálást. Itt a WellnessCafén van egy jó kalóriakalkulátor, ahol márkák szerint le van osztva a sok étel. Az adagokat neked kell megadni. Én szeretem, jól boldogulok vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. május 29. 17:541121.

    Monya!

    Szerintem azt csináld, amit a szervezeted kíván. Mikor dobod postára a DVDt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. május 29. 17:311120.
    Vettem egy ugrálókötelet, kemény 200 ft-ért.  Tiszta gagyi, de nekem abszolút megteszi. Meg nem is biztos, hogy hosszútávon használni fogom (sanszos, hogy megunom), akkor meg minek több pénzt áldozni rá, nem?   Egyébként meg le a kalappal előttem. Amióta Párocska elment, tiszta ügyes vagyok, mind kaja, mind torna ügyben. De gyorsan le is kopogom!!!!!!!!!!! Kajálás ügyben úgy kell magam erőltetni, hogy egyek eleget és táplálót, mozgásban meg úgy kell visszafogni magam. Két nap egymás után futottam, most meg tornázni lenne kedvem. Kicsit vissza kéne vennem, mert azt nem akarom, hogy átesek a ló túloldalára, utána meg ha elfogy az erőm, befuccsol az egész projekt. A minden másnapi mozgás baráti, az azért kivitelezhető mindenféle veszély nélkül, nem? Vagy ne agyaljak, aztán csináljam úgy, ahogy a csövön kifér???  Doktor Asszonyság! Légyszi nézd már majd meg az A1 wellness honlapját. Tegnap hallottam egy barátnőmtől (aki egyébként most csinálja az aerobik-edzőit, és ott tudna ajánlani jó edzőt, jó órát), hogy júniusban nagy akciók lesznek náluk. Igaz, hogy nekünk csak júliustól lenne aktuális a dolog, meg nekünk egy kicsit messze is van ez a hely, de azért nézd meg, majd én is megkukkantom. Anna, a DVD eszemben van, nem felejtettem el, hogy mit ígértem.  Gyorsan vacsorázok, aztán még egy ? erejéig visszajövök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. május 29. 15:091119.

    Hát azért van nem? Azért jó ez az 1000-en felüli hsz-s. Jobb mintha egy kettő lenne :-)

    Amúgy ilyenkor én is csak nyújtok. Ha rendes a lakótársad megengedi. Érdekes én is egyedül szeretek, de az aerobic órán sose szégyeltem magam :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_95061
    Torolt_felhasznalo_95061
    2007. május 29. 14:101118.
    dehogynem de ilyenkor én is szégyellem magam,hogy nekiállunk fórumon chatelni 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413754 (1117)
    2007-05-29  14:09
  10. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. május 29. 14:091117.
    Olyan jól elbeszélgettek, én már nem is kellek ide.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_95061
    Torolt_felhasznalo_95061
    2007. május 29. 14:051116.
    MIndig azt mondják, hogy rá kell tornázni az izomlázra, de valahol azt olvastam, hogy nem szabad,inkább csak nyújtást kell csinálni,meg masszirozni,mert megsérülhet az izomszövet. Majd lehet csinálok vmi cindyt ma. Az a rossz,hogy a mi szobánkban nem nagyon van hely  afranciágy miatt, a lakótárséban pont jó,de ott meg nem merek,csak ha tutira tudom,hogy nem jön egyhamar. Majd meg akarom tőle kérdezni,hogy tornázhatok e nála,mert akkor legaláisan is mehetnék,nem csak titokban  Na meg persze csak akkor szeretek itthon tornázni,ha nincs senki...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615556 (1115)
    2007-05-29  13:58
  12. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. május 29. 13:581115.
    Én azt olvastam, hogy a gyakorlatok közti pihenő nap is hozzásegít az eredmény eléréséhez. Pl apu úgy csinálja, hogy hétfőn, kedden, csütörtökön edz, szerdán és szombaton leteker 3 km-t. Szóval szerintem az is jó ha váltogatod a futást és a tornát. Anno én a lépcsőgéppel és Bíró Icával csináltam ezt. Ha fáj pihentesd, én is azt szoktam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_95061 (1114)
    2007-05-29  13:55
  13. Torolt_felhasznalo_95061
    Torolt_felhasznalo_95061
    2007. május 29. 13:551114.

    ancsa nagyon egyformán kajálunk, én spagettit ebédeltem és 2 kocka csokit ettem:D

    De még nem tornáztam,irtóra fája  felsőcombom az izomláztól,pedig direkt csináltam tegnap nyújtást is a futás után. Majd kicsit klésőbb lehet,h nekiveselkedek vmi tornának,de ha más nem este megyünk vásárolni,ami kb 1,5 óra séta, az is több mint a semmi.De  afutásterv szerint mára pigenő nap van. Összeszedtem a 6 hetet és kinyomtattam, úgyhogy jobban át tudom látni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615556 (1113)
    2007-05-29  13:40
  14. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. május 29. 13:401113.

    Sziasztok!

    Nos ma már csak jó lehetek, mert reggel Bíró Icáztam. Délután ikrekre vigyázom, de este TV alatt még szeretnék lépcsőgépezni. Most megint teltségérzetem van, amit nem szeretek. Tény és való hogy paradicsomszószos pennét ettem, de nem izgat az ebédem. Lehet rosszul teszem, de amit a sok diétából megtanultam az az, hogy számomra a legfontossabb a rendes ebéd. Apu tegnap jött meg Csíksomlyóról szóval némi kürtöskalács belefért. Nem sok. Ma mentünk a színházba jegyekért, mert tanárom ott dolgozik és segített jó helyre kerülni. Nanát nézzük meg. Alig várom. Crespo Rodrigo, Bartha Alexandra, Vass Gábor.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_95061
    Torolt_felhasznalo_95061
    2007. május 29. 10:361112.
    Szerintem normális,hogy van hasizomlázad. Bár nem vagyok szakértő,de szerintem ahogy fut az emberjobbra balra mozog a dereka is,legalábbis nekem,gondolom ettől lehet izomláz is. nekem is van,bár nekem inkább a reggeli alexandrától A combomban is biztos a sok emelgetéstől van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413754 (1111)
    2007-05-28  23:57
  16. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. május 28. 23:571111.
    Elfelejtettem vmit: szerintetek normális, hogy a tegnapi fél óra, és a mai - kicsit több, mint - 20 perc futás után nemcsak a lábaimat érzem, hanem a hasizomomat is??   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. május 28. 23:551110.
    Én is futottam egy 20ast. Mármint percet.  Régen egyben lefutottam ennyit, de úgy tűnik kijöttem a gyakorlatból, ezért kipróbáltam én is ezt a futós-sétás verziót. Nem néztem a perceket, csak futottam annyit, amennyit bírtam, aztán egy kis séta, és így tovább. Nem tudom, hogy van-e alapja, de sokkal jobban esett, mint az egybe futás, úgyhogy asszem maradok ennél módszernél. A nagy álmom, hogy egy órát tudjak így teljesíteni.   A napot egyébként "tökéletes" keretbe foglalta az esti rosszullétem. Kicsit hasonló volt a délelőttihez, azzal a különbséggel, hogy este taccs-határon is voltam... Asszem rossz döntés volt a vacsorát kiváltani egy fehérje turmix-szal, már miközben ittam, akkor is éreztem, hogy nem esik jól.  Nem szoktam amúgy ilyen porokat inni (nem vagyok olyan naiv, hogy ezektől várjak csodát), csak múltkor kipróbálás céljából vettem egy dobozzal, azért, hogy egyszer-egyszer kiváltsak vele egy étkezést, a változatosság gyönyörködtet címszóval. Eddig nem is volt vele gondom, nem egy finom vmi, de havonta-kéthavonta egyszer kibírható, viszont ez a mai eset...  Na mindegy... Gyanús egyébként, hogy a csökkentett kalóriabevitel miatt jönnek rám mostanában rosszullétek, úgyhogy megpróbálok egy kicsit jobban odafigyelni magamra. Pedig eszek normálisan. Az tény, hogy kicsit kevesebbet, de eszek. Úgy tűnik az átállás (jobban mondva visszaszokás) kicsit zűrös, de elszánt vagyok.  Lassan kéne menni aludni, de abszolút nem vagyok álmos. Mindig ez van... a hosszú hétvégéken kipihenem magam, aztán az első munkanap előtti éjszaka alig alszom, persze másnap meg csak kornyadozom.   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_152908
    Torolt_felhasznalo_152908
    2007. május 28. 21:561109.
    Kedves ancsa013!

    Teljeskiőrlésűt érdemes venni (a feliratokon általában nem mernek hazudni), illetve látszódjon benne a korpa. A graham és a bakonyi barna elég jó szerintem.

    A rozsos csak annyit jelent hogy rozsliszttel készült, de ettől még lesz egészséges automatikusan.

    Üdvözlettel
    Tihanyi András

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615556 (1108)
    2007-05-28  21:44
  19. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. május 28. 21:441108.

    Kedves András!

    Nekem mindig nagy gondom volt a kenyérrel. Hál istennek az egész családom ki nem állhatja a fehérkenyeret, viszont nem minden arany, ami fénylik. Azért mert egy kenyér barna és magos, nem biztos hogy jó, igaz? Vagy tévedek? Én egy pékségben vásárolom a barnakenyeret, nevezetten: hétmagvas kenyér. Én nagyon szeretem, finom. Vajon jót választottam? Szeletelt kenyerek közül melyik a "szenny"? Mert hiába van ráírva egy kenyérre hogy barna, nem biztos hogy az is. Én is állíthatom magamról, hogy szőke és kékszemű vagyok, holott messze nem. Milyen konkrétan a rozsos és korpás kenyér? Melyikük a jó és melyikük a rossz?

       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. május 28. 21:261107.

    Ügyes vagy asztika!!Én régen egy újságból néztem ki ilyen futás tervet, az 2 perc séta-2 perc futást írt 6-szor egymás után. Hát jól megizzasztott...........de minnél többet csináltam annál jobban bírtam. Akkor még bnőmet rá tudtam venni, hogy jöjjön velem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_95061
    Torolt_felhasznalo_95061
    2007. május 28. 21:131106.

    Na,büszkén jelentem, hogy voltam futni. el-vissza futkostam a parkban, összesen kb 20 percig. Bár a futásterv azt írta, hogy 1 perc futás, 1 perc séta, de annyira nem vagyok kezdő, így futottam kb 5-7 percig,aztán 1-2 percig slétáltam. Párom is lejött,ő addig a kosárpályán egy kis babzsáklasztival dobálgatott kosárra De el is tervezte,hogy veszünk majd kosárlabdát! Úgyhogy most bizakodó vagyok, ha ő mindig ott dobálgatna kosárra, addig én körözhetnék és legalább figyelne, hogy nehogy zaklasson valaki Meg majd én is játszahtok vele és legalább lesz közös sportos program!

    Utána vacsiztam  is, de csak egy hamletet sonkával és kefirrel. Igazából hülye vagyok,mert nem éreztem,hogy éhes vagyok,csak a kefirt kivántam. De még mindig jobb,mintha csokit ettem volna,ugye? Vagy mint ahogy párom csinálta: 3 zsömit:D Még növésben vana d rága 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_413754
    Torolt_felhasznalo_413754
    2007. május 28. 18:471105.
    Szerintem erre a kérdésre érdemi választ nem adhat.  Viszont most írtam neki, figyeld majd a válaszát, hátha okosabbak leszünk. Megyek futni (a délelőtti csorbát ki kell küszöbölnöm), remélem én leszek a gyorsabb, és nem a vihar.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615556 (1103)
    2007-05-28  17:54
  23. Torolt_felhasznalo_95061
    Torolt_felhasznalo_95061
    2007. május 28. 18:451104.

    Nézegettem több fitnesstermet, hogy megnézzem b hol éri meg edzeni. KÖzben néztem galériákat is és találtam olyan képet,ahol vannak duci csajok:D Úgyhogy megnyugodtam. Amúgy jártam régebben miskolcon aerobikra, és ott pl maga az oktató tök nagy darab volt POnt beszéltük is bnőmmel,hogy nem valami biztató ahogy kinéz. Mert tök fura,hogy minden nap tornázik 3-4 órát, és mégis tök nagy darab...MOndjuk izmosan volt nagy darab,szóval nem háj miatt.

    Na,nekem a mai nap nem olyan sikeres mint neked ancsa: reggel torna,addig ok, utána csináltam tejszines fokhagymás csirkét, rizzsel, ezt ebédeltünk kb 1kor, aztán egész du ettem csokit... Meg msot vacsira spagettit. De lassan már elfogy a gyereknapi óriásmilkacsoki 

    Most szemezgetek a felhőkkel, egyik pillanatban esik,másik pillanatban süt a nap, aztán iszonyat nagy szél fúj. Pedig le akarok menni futni,le is fogok ha 8 körül nem fúj a szél orkán erővel és nem szakad az eső

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615556 (1102)
    2007-05-28  17:49
  24. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. május 28. 17:541103.

    Kedves Tihanyi András!

    Manapság milyen összegekért lehet dietetikust "felfogadni"?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_615556
    Torolt_felhasznalo_615556
    2007. május 28. 17:491102.

    Sziasztok!

    Ugrókötél nagyon jó! Engem nagyon meg tud izzasztani. Bártudnám hova raktam. Cicimet én is féltem, nekem is pattog, de ha felveszed a legszorosabb melltartód biztos jó. Én fel szoktam még venni egy régi régi sportmelltartót azaz ilyen top szerű de fehérnemű az is tart, és ráadásnak a legszorossabb topomat. Ebben szoktam futni is, különben fáj. Fitness babákkal ne foglalkozzatok. Szerintem nem sok ilyen van. Én egy olyan helyre jártam anno itt Győrben ahol pont ilyenek vannak, de valahogy egyel sem találkoztam. Mondjuk d.e. mentem...csak pasik gyúrtak, az meg kit zavart? Sőt, 1-2 bíztató szempár jól is jött . Csak egy csaj volt maca, aki ott dolgozott, de azt hiszem mi különbek vagyunk egy ygerekes anyukánál akinek mindene mű még a hosszú fekete haja is, és 2 tonna sminkben futógépezik, hasán csillagtetoválásokkal és 6 kg rózsaszínű szájfénnyel a szilikonos ajkán . Csak annyit mondanék erre: emlékeztek arra bizonyos reklámra ami így kezdődik: "Megkértünk néhány valódi nőt...". Szerintem értitek mit akarok. Eleve nem rögönének ki. Akkor tennék ha látnának egy kövér embert amint a gyorsétteremben falja a hamburgert. Ha edz a kilók ellen, biztos nem. Ne ezzel foglalkozzatok. Nem érnek annyit. Ők sem foglalkoznak veletek. Energiapazarlás.

    Ma ügyes voltam. Reggel tornáztam RR-ra, délután Bíró Ica kazit csináltam meg, kettő között tapostam 1000 lépést (17 perc). Érzek erőt hogy ezt holnap is megismételjem. Meg azután meg azután....Most vacsizok, úgy döntöttem pulykasonkába tekerek paprikát.

    Jah volt barátom így ert sms-t, hogy nem is rossz a rövid haj. Alig kavart fel.........

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top