Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ágytisztaság

Bebe74
Létrehozva: 2007. január 20. 17:02
 Sziasztok ! Kisfiam 4 éves múlt 3 hónapja, és az ágytisztasággal még gondjaink vannak, nagyon ritkán marad száraz reggelre. A gyerekorvossal már beszéltem, elküldött UH-ra és vizeletvizsgálatra, mindkettő negatív. Az én módszereim, hogy este fél hét-hét után már nem ihat, és lefekvés előtt megpisiltetem nem vált be. Az óvónő azt tanácsolta, hogy éjszaka ébresszem fel egyszer, de erről minden szakembertől azt hallottam ,hogy nem jó, sőt árthatok vele. Végül is én is azt gondolom, hogy, ha felkeltem az nem a saját kontrollja, hanem az én beavatkozásom és , ha egyszer nem keltem fel ugyanúgy bepisil. A pelust már elhagytuk, hátha úgy jobban érzi a nedvességet és arra felébred, de nem. ( Most minden reggel munkába menet előtt lötybölöm a nedves ágyneműt, de mondanom se kell máshogy is el tudnám képzelni a reggeli készülődést) Mindenki véleményére kiváncsi vagyok, de főleg azokéra akiknek volt hasonló gondjuk és találtak jó megoldást. Illetve, ha azt írjátok, hogy tényleg jó a hajnali ébresztő, talán azt is megpróbálom. Az a baj, hogy úgy szeretném megoldani, hogy közben ne legyen ez központi téma, mert a kicsit most nem zavarja a dolog, de nem is akarom, hogy stresszelje magát miatta.
  1. 2007. január 20. 18:1626.
    A lányomnál is az volt a gond,hogy nagyon mélyen aludt . Volt aki tanácsolta,hogy kihordjam volt aki ellenezte. Én így döntöttem miután már nem akarta a pelust és én nem szerettem volna,hogy nedves ágyban aludjon éjjelente, vagy húzgáljam át ha megtörtént. Akkor is fel kellett volna ébreszteni.
    előzmény:
    Bebe74 (24)
    2007-01-20  18:09
  2. 2007. január 20. 18:1225.
    Erről a hormonról én is olvastam, kóros esetben , tehát 6 év felett, szokták adni orrspray formájában, ha bebizonyosodik, hogy emiatt van az egész.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880857 (23)
    2007-01-20  18:07
  3. 2007. január 20. 18:0924.
    Ezen az éjjeli kihordáson azért gondolkodom, mert azt tudom, hogy a kisfiam nagyon mélyen alszik , azt még nem írtam, hogy előfordul, hogy ebéd utáni alvásnál is becsurrant , az meg biztos azért van , mert nem ébred fel az ingerre. (szerencsére ebből nem csinálnak ügyet az oviban). Szóval, lehet, hogy emiatt kellene segítenem, hogy később magától felébredjen.
    előzmény:
    hilad (21)
    2007-01-20  18:03
  4. Torolt_felhasznalo_880857
    Torolt_felhasznalo_880857
    2007. január 20. 18:0723.

    Én is arra --hogy is fogalmaztál? -- "hatalmaznám fel", hogy bepisiljen. Úgy értem, a mélyalvásban való vizeletvisszatartás hormonális kérdés, a fiúknak pedig jóval később kezde elegendő ilyen hormon termelődni, mint a lányoknak. Miért NE aludjon egy 4-5 éves fiú nyugodtan? Miért kell felrázni? Miért kell ezzel stresszelni?

    Az én fiam amúgy 3,5 éves, pelusban alszik, nappal nagyon megbízhatóan szobatiszta (magától lett az nem sokkal 3 éves kora előtt). Oviban délutáni alváshoz nem kell pelus, itthon néha kéri, akkor ráadom. Így nyugodtabban alszik.

    előzmény:
    Bebe74 (10)
    2007-01-20  17:40
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. január 20. 18:0422.
    Én csak azt tudom mondani, hogy az ágytisztasággal nem kell sürgetni. Az okos könyvek szerint a fiúknak 7 éves korára kell ágytisztának lenniük. Nekem is van fiam, és ezt tapasztalatból írom. Én eleinte felébresztettem éjszaka. Ez fél évig ment így, 4 éves korától. Aztán már nem kellett ébreszteni. Most 11 éves, de már nem kel fel éjszaka. Ja, 6 éves korától magától kelt fel éjszaka.
    előzmény:
    Bebe74 (1)
    2007-01-20  17:02
  6. 2007. január 20. 18:0321.
    Nálunk is hasonló volt a helyzet. A fiamnál normálisan ment a szobatisztaság. A huga 6 évesen lett szobatiszta éjjelre. 3 évesen én is elkezdtem idegeskedni mert a környezet stresszelt. 4 évesen elvittem nephrológiára az eredmény negatív. Eleinte nem foglalkoztam vele, de később őt is elkezdte zavarni,hogy nedves a pizsije. Ekkor kezdtem kihordani éjjelente pisilni. kb. 6 éves korában pisilt talán be utoljára.Most 7 és féléves és még mindig minden éjjel kimegy pisilni,csak most már ő ébred meg félig és holdkórosként jár ki.
    előzmény:
    Bebe74 (1)
    2007-01-20  17:02
  7. 2007. január 20. 18:0120.

    Nem szerencsére nem hiszi azt, én sem éreztetem vele. Ez nem nehéz, mert tényleg nem haragszom rá, reggel sem forgatom a szemeimet, hogy hú már megint nedves. Levesszük a nedves pizsit és nem foglalkozunk a dologgal többet. Az óvónőről annyit, hogy én viszont nagyon is jó óvónőnek tartom, maximálisan mindent megtesz a gyerekekért, és van energiája mindenkivel személyesen foglalkozni,( mármint minden szülővel ),nem szokta stresszelni a szülőket, hogy ezt nem tud a gyerek, meg azt nem, amit mondott, én úgy éreztem segíteni akar, nem éreztette, hogy ez hatalmas gond lenne, csak, hogy mégis szerinte mit lehetne tenni.Pont emiatt estem gondolkodóba, ha nem tartanám jó óvónőnek csak legyintenék rajta.

    Mindjárt megnézem a szárazéjszakás oldalt is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_892384 (11)
    2007-01-20  17:43
  8. Torolt_felhasznalo_892384
    Torolt_felhasznalo_892384
    2007. január 20. 17:5619.

    írd be keresőbe, hogy éjszakai ágybavizelés , rengeteg dolg bejön.

    ha orvosi szakszöveget akarsz, akkor meg azt, hogy enuresis noctura

    előzmény:
    Bebe74 (16)
    2007-01-20  17:49
  9. Torolt_felhasznalo_783541
    Torolt_felhasznalo_783541
    2007. január 20. 17:5618.
    Teljesen ossztom a véleményedet.és rövidebben irtad mint én.Az ok megtalálása a legfontosabb,és akkor megnyugtatni hogy az nem akkora probléma,de ezt érezze is az anyukán,ne remegő hangon mondja, hanem hitelesen.Szóval pl.ha az ovodában vmit nem tud megoldani,attól is félhet állandóan ha pl.gyerekek csufolják,vagy apuka-anyuka veszekszik,amitől ő nagyon fél,már a feszültség is hathat rá,szóval sok-sok oka lehet,de fontos hogy a gyerek pszihés lelke legyen előtérben,mert később kigyógyithatatlan leki problémát okoz.Ezzel nem akartalak mégjobban bestresszelni,de finoman kell vele bánni, és menni fog a dolog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_458080 (9)
    2007-01-20  17:37
  10. Torolt_felhasznalo_692148
    Torolt_felhasznalo_692148
    2007. január 20. 17:5517.
    Tényleg én is sokáig még ráadtam a pelust, hogy ne a pisibe aludjon, ha nem ébred fel. A végén már bugyipelenkát használtunk, amit le-föl lehet húzni anélkül hogy tönkremenne a tépőzár az oldalán. Vagy már lehet, hogy van újjabb okosság? Már 8 évesek vagyunk, 4 éve nem téma a pelus.Hálistennek. Ne higgy az ovónőnek, nem rossz dolog a bepisilés, mindenki előbb-utóbb megtanulja, hogy a WC-be pisiljen. Minden gyerek más és más egyedi kis lény. Nincs olyan, hogy 4 éves elmúlt, akkor már szobatiszta legyen. De azért mesélhetsz neki a pelenka utánni élet szépségeiről. Nekünk az ovis élet hozott pelus nélküli alvásokat. Egy darabig azért még ott is befolyt a déli alvásnál. Aztán egyszer csak már nem kellett pizsit hozni, csak kéthetente.  Fel a fejjel mindenki szobatiszat lesz egy időre azután már nyanyakorunkra mi is rászorulunk a pelusra. Bár én remélem nem 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. január 20. 17:4916.
    Lehet, hogy tényleg korán idegeskedek. Én is azt olvastam, hogy fiúknál 6 év után kóros, attól még messze vagyunk. De nem tudom kivonni magam az alól, hogy a gyerekek nem tudom talán 90 % már ilyenkorra ágytiszta ( legalábbis a megkérdezett anyukák ezt mondják) Lehet, hogy hagynom kéne, hogy a természet megoldja. Illetve eddig így is gondoltam, de egy múlt heti beszélgetés miatt, arra gondoltam, hogy mégiscsak tenni kellene valamit.( most valahogy ilyen hanyag anyukának érzem magam akinek az a kényelmes, hogy este ráadja a kicsire a pelust, közbe a gyereknek meg nem jó ez)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_783541
    Torolt_felhasznalo_783541
    2007. január 20. 17:4715.
    Ennek semmi köze se az ivás mennyiségéhez,sem ahhoz hogy mikor issza.Ez teljesen pszihés dolog.Nekem nagyon sokáig nem volt szodabtiszta a fiam,és amikor már nagy lett a fejemhez vágta,hogy én miattam volt bepisilős,mert nagyon görcsösen akartam leszoktatni.Utólag valóban volt bennem egy nagy adag görcsösség.Én is szégyeltem,és ő is,de nem tudtam sokáig leszoktatni,bár emlékeim szerint velem is hasonló problémák voltak,és nagyon szörnyünek érzi az ember hogy mindenki ezzel foglalkozik.Az elvált szülők gyerekei pl. a válás után vmitől állandóan félnek és álmukban nem érzik hogy most alszanak vagy ébren vannak.Én pl.mindig azt álmodtam,hogy ülök a WC-n bepisiltem,még kellemes meleg is volt,de olyan mélyen álmodva aludtam,hogy észre sem vettem.Nagyon megértőnek kell lenni vele szemben,de próbálj meg elméleti segitséget kérni szakembertől.
    előzmény:
    Bebe74 (7)
    2007-01-20  17:32
  13. Torolt_felhasznalo_892384
    Torolt_felhasznalo_892384
    2007. január 20. 17:4514.
    Rámentél a szárazéjszakákra?
    előzmény:
    Bebe74 (10)
    2007-01-20  17:40
  14. Torolt_felhasznalo_692148
    Torolt_felhasznalo_692148
    2007. január 20. 17:4413.

    Semmi kórosat nem tapasztalok a fiúknál.

    A tapasztalatom, hogy egy rövid ideig, míg meg nem tanulja, hogy felébredjen, ha az inger jelentkezik, (nálunk fél év volt kb. ez az időszak a második babánál Levinél), elsőnél Fecónál, akadálymentesen lett szobatiszta. Nem volt gond belőle. De jobbat nem tudok mondani, csak a folyadékbevitel kordában tartását. Szerintem nem szomjaztatás, hogy este nem engedem, hogy rengeteget igyon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_892384 (8)
    2007-01-20  17:34
  15. 2007. január 20. 17:4412.
    Szia!

    nekem 3,5 éves a lányom és 21 hónaposan egyik napról a másikra nappal nem pisilt be többet. aztán még kb 1 évig éjszakára is volt pelus , majd ezt is elhagyhattuk. Azóta lassan megint eltelik egy év. és egy csomoszor előfordul hogy szinte minden éjszaka bepisil.

    mi neylonnal letakartuk az ágyat, és reggelente én nem nagyon tudok vele foglalkozni!

    Mi úgy szoktuk hogy este 8 után már nem ihat többet, max 1-1 korty ásványvizet ( ő elég későn alszik el ) és mielőtt ágyba bujunk akár tetszik akár nem pisilnie kell a wc-be. mi mindig bevisszük a bilit is, mert az emeleten van a hálószoba. én elalvás után kb 1 órával mindig ráültetem a bilire amibe mindig sikerül pisilnie. és erre ő nem is emlékszik.
    HA nem iszik és pisil is fenn akkor nem pisil be, ha kortyolgat vagy valamiért nem pisil ( elalszom vele , vagy nem sikerül), akkor tele lesz az ágynemű....

    én ágyneműt lehuzom de nem mindig reggel , hanem van hogy mikor hazaérek. ilyenkor csak kiterítem a paplant hogy száradjon , de ezek általában délután mosódnak ! ( lepedő, paplanhuzat, paplan!)
    és lecseréltem a takaróját IKEA-s mosható paplanra!
    előzmény:
    Bebe74 (1)
    2007-01-20  17:02
  16. Torolt_felhasznalo_892384
    Torolt_felhasznalo_892384
    2007. január 20. 17:4311.

    A kisfiad azt hiszi, hogy rosszat csinál?! Az óvónénidről , így elsőre nincs túl jó véleményem.

    A gyerek, jobb ha nem tudja, hogy ez nem jó. Akkor bűntudata lesz és még rosszabb lesz a helyzet, akkor már pszichésen fog bepisilni.

    A gyermek, nem tehet erről!!!!

    Óvónéni nagyon rossz oldalról közelít!! Nem modern!!!

    előzmény:
    Bebe74 (10)
    2007-01-20  17:40
  17. 2007. január 20. 17:4010.
     Pont emiatt a nem felébredés miatt kételkedem, mert így az ő agya szempontjából ugyanaz mintha ágyba pisilne , hiszen nincs tudatában, hogy a wc-n van. Ha esetleg ezt a módszert választom mindenképpen fel fogom ébreszteni, hogy tudja, hogy most kimegyünk és pisilünk. A lányomnál teljesen simán ment a dolog, őrá minden este adtam bugyipelust és egyszer csak száraz maradt. Mikor hetekig minden reggel száraz volt, akkor elhagytuk a pelust. Ezt vártam eddig a kicsinél is, nem a pelust tartom a fő oknak. Csak az óvónő belelültette a bogarat a fülembe, hogy ettől nem fogja nagyfiúnak érezni magát, és szinte felhatalmazva érzi magát, hogy nyugodtan bepisiljen.
    előzmény:
    Lightgrey (4)
    2007-01-20  17:27
  18. Torolt_felhasznalo_458080
    Torolt_felhasznalo_458080
    2007. január 20. 17:379.

    Kedves Bebe74!

    Tudom, hogy keserves dolog az amiről írtál, és nehéz rá megoldást találni.

    Sok esetben valamilyen stresszhatás okozza a problémát, pl. a sötéttől való félelem.

    Ilyen esetben jó egy kislámpát, vagy éjszakai fényt égetni a kicsi szobájában. Hallottam már hasonló esetekről, és a félelemforrás megszüntetése sikert hozott.  Talán Neked is sikerül. Nem minden esetben egészségügyi probléma van a háttérben.

    Üdvözlettel: Évi 

     

    előzmény:
    Bebe74 (1)
    2007-01-20  17:02
  19. Torolt_felhasznalo_892384
    Torolt_felhasznalo_892384
    2007. január 20. 17:348.

    Én, nem hagyom szomjazni. Gondolj bele! máris BÜNTETED!! Pont, ez az, amit nem szabad!!!

    8 év után kóros, tudomásom szerint.

    előzmény:
    Bebe74 (7)
    2007-01-20  17:32
  20. 2007. január 20. 17:327.
    Én felébredek mindenre, azzal nincs gond, csak ő nem ébred fel. még arra sem, ha már bepisilt és nedves a pizsije, csak reggelre derül ki, pedig ez a reggel is elég korán van ( 6-kor). Hát lehet, hogy az lenne ideális, ha 4-5-kor inna utoljára, de 6 körül vacsizunk , akkor csak iszik valamit.Nem nagy mennyiség kb 1 - 1.5 dl.t. Legkésőbb 20-kor lefekvés, ilyenkor még megpisiltetem. Az is elég rossz, mikor azt mondja igy este, hogy szomjas, én meg legfeljebb 1-2 korty vizet engedek neki inni a pisilésre hivatkozva, ilyenkor elszontyolodik, hogy dehát ő szomjas.  
    előzmény:
    ikresangi (3)
    2007-01-20  17:25
  21. Torolt_felhasznalo_892384
    Torolt_felhasznalo_892384
    2007. január 20. 17:286.

    Szia!

     

    Helyzetem ugyanaz, Gergő 5 éves lesz.

    Én, magam 6,5 éves voltam, amikor abbahagytam, a bepisilést. Csak úgy, egyik napról a másikra.

    Rajtam sem volt pelus, sose keltem fel rá. Gergő sem kel fel rá. Tudom, egyszer abbamarad. Türelem. Én, adok rá pelust, nem hagyom éjszakára pisiben, féltem. Ő, már éjjel 2.körül kiengedi az első adagot.

    Ajánlom: szarazejszakak.hu oldalt

    Néha rossz ez, apja nehezebben viseli, ő, megpróbált mindent. Én, tudom egyszer csak, vége lesz.

    előzmény:
    Bebe74 (1)
    2007-01-20  17:02
  22. 2007. január 20. 17:285.
    szia! az én most öt éves fiam még nyáron pelust kapott éjszakára. aztán, egyik napról a másikra elhagytuk. azóta nem pisilt be. nem szégyen a pelus, nyugodtan add rá, senkinek nem kell mondani, és nem fogják cukkolni vele. mi a bugyipelust használtuk, ugyan drágább, de inkább, mint minden éjjel-reggel ágyneműt mosni. a te fiad is el fog jutni oda, hogy nem pisil be. senki ne is említse soha többet, ne legyen baj, ha pisis a pelus reggelre, a szárazért sem kell agyon dícsérni, elég egy ügyes voltál.
    előzmény:
    Bebe74 (1)
    2007-01-20  17:02
  23. 2007. január 20. 17:274.
    Hát, erre én csak azt tudom mondani, hogy anya vagy két évig minden éjszaka felkeltette úgy éjfél-egy óra körül öcsémet, és elmentek pisilni. "Elmentek"... Öcsi fel se ébredt. Aztán egyszercsak már nem kellett, illetve saját magától felébredt. Kb. négy-öt éves lehetett.

    Semmi jele annak, hogy bármi következménye lett volna annak, hogy éjszakánként anya felkeltette. Most 22 különben.
    előzmény:
    Bebe74 (1)
    2007-01-20  17:02
  24. Torolt_felhasznalo_692148
    Torolt_felhasznalo_692148
    2007. január 20. 17:253.

    Szia BEBE!

    Nekem ikreim vannak, egyik már 2,5 éves korára szobatiszta lett. Másik meg 4,5 éves korára. Azt javaslom, nagyon ellenőrizd mennyi folyadékot iszik, és korábban 4-5 óra között adj neki utoljára inni. Persze, ha este van valami szertartás, akkor azt ne hagyd el. Nekünk ez a főzött kakaó volt. Megivott egy bögrével, és lefekvés és mese előtt még erőltettünk egy kis pisit. Esetleg készítsd be a szobába a bilit, hogy ne kelljen kivinnie a fürdőszobáig, igy már lehet, hogy reggelre látsz pisit a bilibe. De szerintem TE is felébredsz, ha a babád felébred pisilni. Az anyák felébrednek ilyenre.

    ikres

    előzmény:
    Bebe74 (1)
    2007-01-20  17:02
  25. 2007. január 20. 17:232.
    Szia! Nekem 3 éves a fiam és hasonló problémával küzdünk.....
    Kicsit elegem van mert mósómedvének érzem magam sokszor,ötletem nincs,de úgy tudom 6 éves kor után kóros. Az öcsémmel is ez volt a probléma és azt mondták neki nem elég fejlett a hólyagja. Azóta felnött és a probléma megoldódott.
    Én se tudom mit csináljak a fiammal gondoltam adok rá pelenkát és ha száraz marad jutalmazom (?) Erre ő azt mondta nem kell neki pelus mert már nagyfiú,és lefogja venni, ezt megtette már,úgyhogy nem tudom.....
    előzmény:
    Bebe74 (1)
    2007-01-20  17:02

Címlap

top