Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Homeopátia

Torolt_felhasznalo_451126
Torolt_felhasznalo_451126
Létrehozva: 2007. január 19. 17:14

Sziasztok!

Nagyon érdekel ez a téma,de mivel a mi gyerekorvosunk nem homeopátia párti,Nála nem lehet tájékozódni.

Szeretném tudni Ti a babátoknál mit mire használtok.

Pl:náthára,köhögéscsillapításra,hurutos köhögésre stb.

Én eddig még csak az oscillococcinumot próbáltam influenza megelőzésére heti egyszer és nagyon beválik. 

  1. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 23. 22:06101.

    1. Noha a hatásmechanizmust nem ismerjük pontosan,

    egyaltalan nem ismerjuk

    azt azért tudjuk, hogy a szerek nem a bennük lévő anyagmennyiséggel hatnak,

    ez biztos, mert nincs bennuk anyag

    hanem "csupán" egy adott információt továbbítanak az alapanyagból

    ezt nem tudjuk, ez feltetelezes (ez a feltetelezett  informcio nem kimutathato, nem letezo)

    - ez az információátadás a tudomány mai állása szerint rezgésekkel történik.

    A tudomany mai allasa szerint ilyen nincs, errol semmit sen tudunk. Majd ha valaki kimeri, akkor lesz rola tudomanyos allaspont.

    3. Az optimalizálás kérdésébe nem érdemes belemenni,

    Miert? Miert nem lehet haromfele keszitenyt egyams melle tenni es megnezni a hatasukat?
    Ha nem akkor honnan lehet tudni, hogy az egyik hatasosabb, mint a masik?

    4. Kérdeztél 77-ben, válaszoltam 78-ban, de nem reagáltál.

    78: azt irod, hogy 200 eves gyogyszerek, akkor nem volt szokas a vakteszt. Biztos, hogy az osszes HP szer 200 eve valtozatlan, ma nem talalnak ki ujakat? Szerintem ma is jonnek ki uj HP szerek, a 200 eves erv elutasitva. ;-)
    Ha ma forgalmazni akarsz egy 200 eve ismert gyogyszert - kell a vaktesz. HP- nem kell. Mert nincs benne semmi. Mert nincs hatasa. Nincs mit merni.

    Válaszoltam 81-re 82-ben, nem reagáltál.

    Csak jatszol a szavakkal, egyik esetben a gyogyszer lenyomja a vernyomast, a masikban a gyogyszer (HP) arra inditja a szervezetet, hogy csokkentse a vernyomast.

    Nincs kulonbseg a ketto kozott, csak nyelvtani.
    A vernyomascsokkento gyogyszer nem nyomja a vernyomast, hanem a szervezet szabalyozo koreit (receptorok stb) allitja at, ugy, hogy azok hatasara a szervezet mukodese alacsonyabb vernyomast fog eredmenyezni.  Azaz "arra indítja a szervezetet, hogy maga csökkentse a vérnyomást" ez az amit te  HP szerrol irsz.

    5. Kicsit agresszív vagy.

    Nagyon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_382536 (100)
    2007-01-23  21:27
  2. Torolt_felhasznalo_382536
    Torolt_felhasznalo_382536
    2007. január 23. 21:27100.
    1. Noha a hatásmechanizmust nem ismerjük pontosan, azt azért tudjuk, hogy a szerek nem a bennük lévő anyagmennyiséggel hatnak, hanem "csupán" egy adott információt továbbítanak az alapanyagból - ez az információátadás a tudomány mai állása szerint rezgésekkel történik.

    2. A NASA kérdésében elfogadom, hogy tájékozottabb vagy, mint én, ez esetben nem tudom, melyik kutatóintézetben tudják ma vizsgálni a kvarkokat és tovább bontani az atomot.

    3. Az optimalizálás kérdésébe nem érdemes belemenni, mert a HP szerek dinamizálási eljárásának ismerete és a különféle számozási rendszerek (D, C, CH) közötti megfelelő tájékozódás szükségltetik hozzá. Annyit talán érdemes megjegyezni, hogy a mérhető, számszerűsíthető, statisztikai kimutatásokban talán nem érdemes olyan szinten bízni, ahogy te teszed- de ez már világnézeti kérdés, és én semmiképpen nem akarnék beleszólni. Abban talán egyetértünk, hogy épp a mai fizika, kémia stb. legérdekesebb kérdései azok, amikre nincs számszerűsíthető válasz.

    4. Kérdeztél 77-ben, válaszoltam 78-ban, de nem reagáltál. Válaszoltam 81-re 82-ben, nem reagáltál.

    5. Kicsit agresszív vagy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (99)
    2007-01-23  20:59
  3. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 23. 20:5999.

    Ha egyeszr nem lehet vizsgalni (mert nincs ra muszer, akinek meg van, az nem erre hasznalja) akkor milyen alapon meri akarki is kijelenteni, hogy anyagok kozotti rezgesek a H. alapja?

    Miert nem kismanok? Azokat epp ugy nem lehet merni, azokat sem latta senki.

    Ha egyszer meg senki sem merte, akkor mibol gondolod, hogy a NASA muszereivel lehetne merni? En azt allitom, nem lehetne. Hogyan donthetjuk el, melyikunknek van igaza?

    Hogy optimalizaljak a H. szereket? Ahhoz, hogy oplimalini lehessen valamit, merni kene a hatast, osszehasonlitani ket kulonbozo dolgot. A H-ban ezt nem szokas megtenni. Epp ez amit szeretnek latni, olvasni, hogy merik es osszehasonlitjak objektiven a kulonbozo szerek hatasat.

    Ha valamilyen nekem cimzett ervre nem valaszoltam volna, elnezest erte, ha utalnal a hozzszolas szamra, amit figyelmen kivul hagytam, potolni fogom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_382536 (98)
    2007-01-23  20:50
  4. Torolt_felhasznalo_382536
    Torolt_felhasznalo_382536
    2007. január 23. 20:5098.
    Voltunk páran, akik érveltünk (én legalábbis úgy érzem, érveltem) - de azokra a hozzászólásokra nem válaszoltál.

    A HP hatásmechanizmusának vizsgálata egyébként nem az orvostudomány vagy biológia körébe tartozik. Az anyagok közötti rezgéseket (mert ugye a HP szereket ilyen rezgésekkel optimalizálják) kb. kvantumfizikai módszerekkel lehetne vizsgálni, de olyan speciális és mérhetetlenül drága berendezések lennének szükségesek hozzá, amilyenek csak kb. a NASA-nál vannak. A NASA-nak viszont nem feltétlenül érdeke a homeopátiás szerek hatásmechanizmusának vizsgálata. (Ráadásul ehhez előbb meg kellene egyezni a különféle húrelméletek képviselőinek...)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (97)
    2007-01-23  14:29
  5. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 23. 14:2997.

    Drága Vaskalapos, értsd már meg, ez nem ártalmas noszogatás!!!

    En szeretnem megerteni, de nem ervelsz, nem magyarazol, csak kijelentesz. Nincs rajta mit erteni. vagy elhiszem neked, vagy nem. Mivel ellentetes azzal, amit tudok a biologiarol, nem hiszem el. Ha erveket irsz, akkor majd megfontolom oket, addig ez suketek parbeszede: Te nem hallgatsz az ervekre, en nem hallgatok a kinyilatkoztatasokra, erveket, adatokat kerek.

    Legendakat, torteneteket ismerosokrol nem kerek.

    Eddig mindenhol azt olvastam, hogy a homeopatianak nincs mellekhatasa. Szerinted meg van. Hogy van ez? Hol dokumentaltak ezeket a mellekhatasokat, amikrol irsz?

    előzmény:
    lodarazs (96)
    2007-01-23  13:17
  6. 2007. január 23. 13:1796.
    Drága Vaskalapos, értsd már meg, ez nem ártalmas noszogatás!!!
    Egyébként hogy részben igazat adjak mégis: komoly homeopátiás kezelésnek könnyen lehet olyan mellékhatása, hogy kijönnek régebbi betegségek (amiket akkor allopátiásan nyomtak el), mégpedig fordított sorrendben, és ezek láttán módosíthat a homeopata a szeren, de igazából nagyon jó jel: a teljes gyógyulás kezdetének jele.
    A homeopátiát tényleg tapasztalni kell. Van egy hozzám hasonlóan iszonyú szkeptikus nagynéném (3 diplomával), 25 éve kűzd a krónikus betegségével, most hogy operációval (komoly és visszafordíthatatlan csonkolásokkal) fenyegetik, sikerült rávennem, hogy elmenjen egy homeopatához. Azóta (kb 2 hónapja) rendszeresen felhív, és hálálkodik. Azt mondja, ha csak a lelkiállapotán segített, már akkor is tutira megérte neki. A betegsége ugyanis tipikusan pszichoszomatikus jellegű -- ezzel pszichológusként is tökéletesen tisztában van, egyébként évtizedek óta jár terápiára... (Szó sincs arról, hogy most elzárkózna a műtéttől!)
    Tudom, ettől, csak nő a szkepszised! De nem az a célom, hogy bomba érvvel szolgáljak, olyan ugyanis NINCSEN!
    (Egyébként pedig az a legszupibb, ha az ember olyan egészséges, hogy SEMMILYEN orvosra nincs szüksége.) Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (93)
    2007-01-22  23:11
  7. 2007. január 23. 13:0595.
    Teljesen jól látod!!!
    előzmény:
    Mufika (92)
    2007-01-22  22:38
  8. 2007. január 23. 07:5894.
    Ugyanígy gondolkodtam én is mint Te (valamelyest szakmabeliként) sokáig, de amióta kipróbáltam, látom hogy működik, és a gyerekem meggyógyul mellette, már nem érdekelnek ezek a kérdések.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (93)
    2007-01-22  23:11
  9. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 22. 23:1193.

    De hat szamos olyan eset ven, amikor vegzetes lehet az mmunrendszer noszogatasa.

    Es biztosan nem segit.

    Az immunrendszer a betolakodok, idegenek, a kulso korokozok ellen kuzd.
    Cukorbetegseg, magas vernyomas, szedules, fejfajas, allergia stb eseten nem hasznal, vagy eppen karos ha noszogatod.

    előzmény:
    lodarazs (91)
    2007-01-22  22:29
  10. 2007. január 22. 22:3892.

    Nem tudom, hogy végleg megszünt-e az allergia, de lassan 2 éve tünetmentes a fiam.

    Egyébként min is vitatkozunk? mi egy oldalon állunk, nem? A vaskalapos a szkeptikus, őt próbáljuk meggyőzni, vagy valamit nagyon félreolvastam?!!

    előzmény:
    lodarazs (90)
    2007-01-22  22:25
  11. 2007. január 22. 22:2991.
    Attól függ, mit értünk az immunrendszer piszkálásán. Maradjunk annyiban, hogy csak finoman, de hatékonyan noszogatják az immunrendszert -- szemben egyes allopátiás szerekkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (88)
    2007-01-22  14:33
  12. 2007. január 22. 22:2590.
    1. honnan tudod hogy a probléma végleg megszűnt? VAGY:
    2. miért gondolod, hogy a homeopata csupán tüneti kezelést végzett?
    -- Én nem azt írtam, hogy a homeopátia nem jó az allergiára!!!!
    előzmény:
    Mufika (86)
    2007-01-21  23:51
  13. 2007. január 22. 22:2289.
    Nem az volt veletlen, hogy segitett, hanem az, hogy MINDKETTŐNKÖN UGYANAZ a szer segített.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (85)
    2007-01-21  20:49
  14. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 22. 14:3388.

    Nem tudom, hol irtam olyat, amit a szamba (billentyuzetembe) adsz? Annyit allitottam csak, hogy a gyogyszereknek ismert, merheto, reprodukalhato hatasuk van.
    Ugy gondolom, hogy csak akkor kell hozzajuk nyulni, ha magatol nem gyogyulo betegseg tamad meg, ha igazan szukseg van rajuk.

    Nem lattam meg egyetlen adatot sem arrol, hogy a hP szerek erositenek az immunrendszert. Mibol gondolod, hogy azt teszik?  Komolyan kerdem.

    Minden HP szer azt teszi?

    Immunologus baratom (immunologia prof egy neves amerikai egyetemen) szerint az immunrendszert jobb nem piszkalni, nem erositeni, mert csunya autoimmun betegseg lehet a vege, meg allergiak.

    Szerencsere legjobb tudasom szerint a HP szerek nem piszkaljak az immunrendszert.

    előzmény:
    FlOoOw (87)
    2007-01-22  12:16
  15. 2007. január 22. 12:1687.

    Kedves Vaskalapos,

    szerintem a dolgon tovabbiakban vitatkozni nem erdemes, ha te az antibiotikumokat, egyebb gyogyszereket jobbnak talalod, hat hasznald azokat, csak ne felejtsd el imunrendszered es belflorad ujjaepiteni az antibiotikumos kezeles utan, nehogy a vegen az antibiotikum tobbet artson mint hasznal 



    "Nincs olyan antibiotikum ami az influenzara hatna"


    A hp-szerek viszont erositik az imunrendzsered igy megelozheted vagy hamarabb legyurheted a kort.  (jo, tudom szerinted nem, de remelem abban egyetertunk, hogy mindenkepp kevesebbet art mint egy antibiotikumos kezeles)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (53)
    2007-01-20  15:11
  16. 2007. január 21. 23:5186.

    A nagyobbik fiam 2 hónapos korától súlyos ekcémás volt. Az egész bőre csúnya sebes, viszketett,... A bőrgyógyász adott rá kenőcsöket, vagy 10 félét kipróbáltunk. Egy kicsit jobb lett, de a hangsúly a KICSIn van. 5 hónap szenvedés után egy homeopata orvoshoz jutottunk el aki adott rá egy féle szert. Egy hét alatt megszüntek a panaszok. Heti 1* fentartó jelleggel szedi, ma 3 éves és semmi baja. Szóval????? Ez pedig allergia volt a javából!

    előzmény:
    lodarazs (84)
    2007-01-21  20:17
  17. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 21. 20:4985.

    -- itt most ez egy véletlen egybeesés volt, hogy mindkettőnkön segített az Arnica.

    Nem tudas, hanem veletlen, hogy segit-e?

    előzmény:
    lodarazs (83)
    2007-01-21  20:13
  18. 2007. január 21. 20:1784.
    "Allergia eseten a homeopatia is meg a hagyomanyos nyugati orvoslas is csokkenteni igyekszik az immunreakciot."

    -- ez nem igaz a homeopátiára. Legfeljebb arra, ha valaki alacsony potenciájú szerrel, kifejezetten a tüneteit kezeli. De még ebben sem vagyok biztos. Komoly allergiának a homeopátiás kezelése nem tünetelnyomásból, hanem az immunrendszer információfeldolgozási rendszerének áthangolásából áll. Az allergia tüneti kezelése homeopátiával is csak rövid távon sikeres (ha egyáltalán).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (81)
    2007-01-21  19:51
  19. 2007. január 21. 20:1383.
    Bizony előfordulhat, hogy vérzésre különböző szereket kell adni a különböző embereknek -- itt most ez egy véletlen egybeesés volt, hogy mindkettőnkön segített az Arnica. Ez már csak azért is megtörténhet, mert nincs annyiféle homeopátiás szer, ahányféle ember...
    Egyébként aztán sikerült nekem találni egy jobb szert (a vérzésre, és a mentális tüneteimre is -- talán el tudod képzelni, mennyire kétségbe voltam esve a diagnózistól -- és mindkettőre segített, szemben az Arnicával, ami csak a vérzést mérsékelte.) -- Az alacsony potenciák ugyanis csak a kifejezett testi tüntekre hatnak, és azokban kisebb a variációs lehetőség, mint a mentális tünetek + fizikai tünetek esetén.
    Azt hiszem, csak az segítene megváltoztatni a véleményedet, ha magadon tapasztalnád a homeopátia hatását...
    Az igazi szkepszisnek ugyanis mindig maradnak érvei.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (80)
    2007-01-21  19:49
  20. Torolt_felhasznalo_382536
    Torolt_felhasznalo_382536
    2007. január 21. 20:0282.
    Magas vérnyomás esetén az allopátia lenyomja egy gyógyszerrel a vérnyomást, mondhatni, erőszakkal.

    A HP meg a beteg magas vérnyomására jellemző tünetei alapján kikeresi a megfelelő szert, amely arra indítja a szervezetet, hogy maga csökkentse a vérnyomást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (81)
    2007-01-21  19:51
  21. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 21. 19:5181.

    A homeopátia az immunrendszert segíti -- az allopátia pedig helyettesíteni próbálja.

    Szerintem egyik allitas sem igaz.

    Allergia eseten a homeopatia is meg a hagyomanyos nyugati orvoslas is csokkenteni igyekszik az immunreakciot.

    Immunelegtelenseg eseten mindketto erositeni igyekszik.

    Magas vernyomas (stb, stb) eseten egyik sem az immunrendszert piszkalja. Remelem.

    előzmény:
    lodarazs (79)
    2007-01-21  19:37
  22. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 21. 19:4980.

    Ha minden beteg egyedi, es mindenkinek mast kell adni ugyanarra a bajra, akkor az nem homeopatia. Az varazslas. Ugye te is verzesre egyfajta szert adsz ket kulonbozo embernek.

    A homeopatia elvei szerint: A beteg azt a gyógyszeranyagot kapja homeopátiás hígításban, ami hígítatlanul adva az egészséges emberben kiváltja a beteg panaszaihoz hasonló tüneteket.

    Az Arnica tomenyes kes okozta verzest es masfajta verzest is okoz? Azert volt hatasos higitva Nalad es villanyszerelo eteben is?

     

    előzmény:
    lodarazs (79)
    2007-01-21  19:37
  23. 2007. január 21. 19:3779.
    Kedves Vaskalapos!
    Amit követelsz -- lehetetlen. A homeopátiának leglényege, hogy individuális. Nem lehet kontrollcsoportot felállítani! Mert más szert kell adni az egyik ember bárányhímlőjére, és más szert a másikéra. Ami a homeopátia mellett szól, az a homeopata orvosok tapasztalatainak gyűjteménye: rengeteg ember kerül hozzájuk, akin a hagyományos orvoslás nem volt képes segíteni, és közülük a puszta véletlennek tulajdonítható aránynál lényegesen többen gyógyulnak meg. Az allopátiás orvosok közül azokat, akik a homeopátia hatékonyságát elismerik, ugyancsak az ilyen esetek győzik meg.
    Elmesélem Neked egy személyes tapasztalatomat (egy csomó ilyet tudnék még!): egy közel 40 éves villanyszerelő barátom dolgozott nálam, és egy igen éles szerszám kb egy centi mélyen beleszaladt a kezébe. Dőlt belőle a vér, és nagyon fájt neki. Beadtam neki pár szem Arnicat, és egy pillanat alatt elállt a vérzés. Iszonyú szkeptikus volt, alig bírtam rávenni, hogy bevegye!!! Egyszerűen nem hitt a szemének, amikor tényleg elállt a vérzés, -- és azt mondta, a fájdalom is hihetetlenül mérséklődött. Egész délután nem tudta túltenni magát ezen az élményén. A másik: utólag kiderült, hogy rákom volt -- ömlött belőlem a vér: két perc alatt elállt az Arnicától. Ugye nehéz elképzelni? Többször egymás után megtörtént -- hetekig Arnicán éltem, hogy el ne vérezzek, míg szabad műtőt találnak számomra. Beláthatod azt is, hogy nem vagyok egy fanatikus -- mivel megoperáltak --, de azóta is nagyon bízom a homeopátiában, és nagyon remélem, hogy segít abban, hogy ne újulhasson ki a daganat a szervezetemben. Persze ezért egy csomó mást is igyekszem tenni -- mert nem hiszek a csodabogyókban, csak a komplex terápiában (ezt már másutt megbeszéltük). A homeopátia az immunrendszert segíti -- az allopátia pedig helyettesíteni próbálja. Rövid távon az utóbbi a látványosabb, de mire az antibiotikumok tönkretették a bél és egyéb flórádat, és minden bacid rezisztenssé vált velük szemben, addigra rájöhetsz, hogy hosszú távon talán mégis jobban megéri a homeopátia.
    Egyébként én éppolyan szkeptikus voltam, mint Te. Ezért elolvastam egy csomó könyvet a homeopátiáról, és sokak véleményét meghallgattam, akik próbálták. Érdekes módon csak nagyon ritkán találkozom köztük olyanokkal, akik csalódtak benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_382536
    Torolt_felhasznalo_382536
    2007. január 21. 19:3278.
    Erre a kérdésre ("HP-s szereket miert nem kell igy vizsgalni") szerintem a történeti vizsgálat adhatja meg a választ. Ahogy említettük már, a HP szerek alkalmazása 200 éves múltra tekint vissza. Akkoriban nem volt szokás vakteszteket végezni. 200 év alatt ez a módszer az eredményeivel vívta ki magának a - Nyugat-Európában nagyon előkelő! - helyét az orvoslásban.

    A modern gyógyszerek gyártási és engedélyeztetési folyamatai ezzel ellentétben olyannyira összetettek, hogy ha kontrollálni szeretnénk, akkor szükséges valamilyen egységes próbarendszer - ennek egyik eleme a vakteszt. (Egyébként arról is idézhetnénk szépséges történeteket, hogy egy-egy ígéretes gyógyszer esetében hogyan hamisítják meg e tesztek, és más kísérletek eredményeit...)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (77)
    2007-01-21  19:23
  25. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 21. 19:2377.

    Mitől múlik el egy egyéves fuldokló kisgyerek kruppos rohama, ha Euspongiát kap? Ne mondd, hogy placebó - mert nem az. Ugyanis ha mást kap, akkor nem múlik el.

    Nem tudom, mitol mulik el. En csak arra lennek kivancsi, hogy ha 2000 ilyen roham eseten 1000 betegnek Eusp.-t adnak, masik 1000-nek meg ugyanolyan kinezetu ures bogyot/cseppet akarmit, ugy, hogy meg az orvos sem tudja, melyik dobozban mi van, csak majd utolag, akkor mi lesz az eredmeny.

    A gyogyszereket kotelezo ilyen un. kettos vak probaval tesztelni, es csak azt szabad arusitani, amelyiknel a gyogyszer mellett jelentosen tobben gyogyulnak, mint az ellenorzo csoportban.

    Nem szunok meg azon csodalkozni, hogy a HP-s szereket miert nem kell igy vizsgalni, miert nem is vizsgaljak oket igy mielott arusitani kezdenek oket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_382536 (73)
    2007-01-21  18:45

Címlap

top