Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakásdizájn ötletek - képe

Torolt_felhasznalo_206455
Torolt_felhasznalo_206455
Létrehozva: 2007. január 18. 18:52

Biztosan sok ilyen topic van, viszont én arra gondoltam, hogy legyen ez egy olyan topic, ahol nagyon sok kép van és így bárki könnyen tud ötletekhez jutni.

Jó lenne kreatív képeket látni:

- gipszkarton ötletekről

- nappalik berendelzéséről

- fürdőszobákról

- konyhákról

- tapétázásról és festéről

- gyerekszobákról

- hálószobákról

stb.

  1. 2014. március 10. 10:5532001.

    Sziasztok!

     

    Fürdőszobához kérnék tanácsot, ezek a lapok tetszenek, inkább a világos dominálna a grafittal csak  díszítenénk. Szeretnék vmi időálló variációt színt találni.   Jó megoldás lehet??  Illetve a padlóra a fehér vagy grafit lenne praktikusabb azok 45*45 méretűek. A bútor és kiegészítők fehérek.

     

    köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206455 (1)
    2007-01-18  18:52
  2. 2014. március 6. 10:5332000.

    Sziasztok lányok!

     

    Nagy a csend.

     

    Gyors kérdeznék...

    Ikea Ektorp 3-as kanapénk van,fehér és piros huzattal.Most akciós pár  huzat szín,köztük a barna,fekete,szürke. Lakkozott fenyő bútorokhoz ti milyen színt vennétek még?

  3. 2014. február 22. 20:2331999.

    Kedves Dia!

    Itt a fotók, amit a privihez nem lehet csatolni. Bocsánat a bonyodalomért, nem rajtam múlik. 

    előzmény:
    P.F.Dia (31997)
    2014-02-21  11:33
  4. 2014. február 21. 12:1131998.
    Szia, vidékiek vagyunk, neten nézegettem az akciós ajtókat, jó árban vannak. Itt vidéken a spl ajtót amit néztünk papírrácsos volt igaz nem 3 hanem 5milis farosttal. Mi is 30éves kétszárnyú ajtóinkat szeretnénk modernizálni. a falvastagságunk is 20 -35 cm ...ez is probléma na és a dupla ajtó dupla pénz. most ez a fa megoldás nagyon tetszene, hogy nem egyszerre kell nagy összeget kifizetnünk, hanem szépen apránként ahogy tudunk haladunk, a mi ajtóink nem is záródnak már jól és fehérek, én pedig fát szeretnék, lemaratni  jó nagy meló.a burkolás miatt a küszöböket kiszedjük aztán majd lesz vmi az ajtókkal is, úútálom a küszöböket:)
    előzmény:
    P.F.Dia (31997)
    2014-02-21  11:33
  5. 2014. február 21. 11:3331997.

    A cpl-felületű ajtók egész biztosan nem papírrács betétesek - néztétek az állítólagos farsangi árakat?

    Amit a fa ajtókról írsz, na igen, a békebeli fa ajtók örök életűek.

    Mi is "végigjátszottuk" ezt annak idején: a 30-40éves (örökölt) fa ajtókat lecsiszoltam, lealapoztam szépen, és két réteg festés jött rá. Szeretem a fehér ajtókat (pedig felneveltem két gyereket ..és otthon Anyuáknál is az volt,most is az van)

    A tokot egy párszor átfestettem, mikor milyen hangulatban voltam (na, ne gondoljatok rólam semmi furcsát, ez max. 6-8évente fordult elő: volt egyszer rózsaszín, utána szürke, azután zöld...aztán vissza a fehérhez, kivéve az ebédlőnket. Ott, az előszoba-étkező közti ajtót kicseréltük: 2szárnyú, egyforma széles üvegbetétesek voltak, de praktikusabbnak éreztük, ha van egy keskeny (35-40cm széles) fix szárnya, és egy nagyobb nyíló része. Ezt az asztalosunkkal legyárttattuk, egyszerű gyalult fenyőből, felhozta, felpróbálta a tokba, stimmel, levettük, majd ki a garázsba - Lányaimmal beraktuk az üveget (duplán, és közé raktunk egy zöldes organzát, ami a függönyből maradt), utána be a szorítóléceket, és kis pihenő után lefestettük. Itt persze a zöld a kiválasztott, (tikkurila) úgy néz ki, ez is marad. Ugyanilyen festékkel festettük át később a 100éves komódot.. Szóval a fa, az mégiscsak fa.  Viszont ha nincs időtök pepecselni, s nincs hely a száradáshoz,stb, akkor ez nem járható út.

    előzmény:
    tigger100 (31996)
    2014-02-20  18:29
  6. 2014. február 20. 18:2931996.

    Köszönöm a gyors és kimerítő választ újra :)

     

    A nappali burkolata új lesz ezt fa utánzatú burkolóval szeretnénk rakatni,bútorok nem dominánsak és cserére szorulnak :)

     

    Az ajtóknál eléggé elgondolkodtató a papírács szerkezetről amit írtál, mindenhol ilyeneket árulnak, és tényleg egy horzsolás sérülés nem is javítható, most még egy olyan verzió is  felmerült,hogy fa ajtókra cserélnénk, jóval drágábbak, de nagy bontást nem igényelnének, mert a régi tokra építeni az asztalos, s így nem is kell egyszerre kicserélni. Nehéz döntés, a fát festegetni kell majd és talán évek múltán vetemedhet, de nem papír és nem olyan sérülékeny.

     

     

    A fürdőszoba burkolóval még lehet jövök :)

    előzmény:
    P.F.Dia (31995)
    2014-02-20  15:17
  7. 2014. február 20. 15:1731995.

    Szívesen.

    Mindkét ajtógyártó jó, és igen, a CPL tartósabb felületű, érdemesebb hosszú távon, kisgyerekek mellé ezt választani. Látom, most farsangi akciót hirdetnek febr.28-ig, az egyik függőleges, a másik vízszintes szálirányú fautánzat az ajtóház oldalán. Jól néznek ki.

    Az hogy sötét árnyalatú, vagy sem - szerintem gyerekektől független - inkább azt mérlegeljétek, mennyire illik a lakásbelsőhöz, és mennyire világosak a helyiségek.  Érdemes vagy a parketta/padló színéhez, fafajtájához illeszteni - pl. nagyon szép, amikor a padló lábazat színe folytatódik az ajtókon, körben a tokon...

    Ha erre nincs esély, akkor a bútorokhoz lehet még keresni hasonlót, de szerencsésebb hosszú távon a padlót nézni az ajtókhoz.

    Nagyon praktikusak - a fény átjövetele miatt! -  az üvegbetétes ajtók, savmaratott vagy egyéb üveggel. Ahol kisgyerekek vannak, ott persze csak a felső fele legyen az (felnőtt lakásban akár az egész nagy belső mező).

    Belső ajtó vásárláskor óvakodjatok a gyenge minőségű papírrács-betétestől, mert ez hamar beszakad, akár egy fa építőkockától, bőrönddel megforduláskor, v bútorszállításkor.

    előzmény:
    tigger100 (31994)
    2014-02-20  14:27
  8. 2014. február 20. 14:2731994.

    Nagyon köszönöm Dia!

     

    Még egy kérdés :) Belső ajtóinkat is cserélnénk, sötétebb árnyalatú dekor ajtókat néztem, több kicsi gyerekhez jó megoldás??

     

    Van ahol olvasom, hogy lakótérben is jól állják a helyüket van ahol azt ,hogy a jobb minőségű karcálló CPL-t érdemes. Sajnos az árban is több :(

     

    Classen márkát és Porta doort néztünk, esetleg ismerős vmelyik??

     

    Köszönöm!

    előzmény:
    P.F.Dia (31993)
    2014-02-17  20:03
  9. 2014. február 17. 20:0331993.

    "A dolgozó felőli falra milyen fényáteresztő megoldást tudnánk betenni?? Üvegtégla helyett van vmi??" - lehet mondjuk 180cm magasságtól felfelé egy fekvő helyzetű ablaknyílást hagyni (akár a mennyezet alatt 6-8cm-re, vagy teljesen fel), és ebbe fix üveget (vagyis fix,nem nyitható ablakot) tenni. Asztalos készítheti a legolcsóbban, nem szükséges speciális műanyag,mint a homlokzati hőszig. ablakoknál, normál fakeret+ üvegbefogó lécek. Ebbe az üvegessel csináltatni esetleg nem 1réteg, hanem dupla üveget, az a hangot jobban szigeteli. Olyasmi, mint a hőszigetelő üveg: egy speciális profil fut körben, amitől légmentesen rakható az üvegesműhelyben a két üveg.

    OLyan magasan nem zavaró, ha átlátszó, de ha mégis, érdemes a kettőből az egyiket savramaratottra kérni.

    "...illetve fürő burkolatnak barna beige, vagy fehér szürke lenne jobb? Alapból barna, dió színek dominálnak, nem tudom nem lenne e sok ez a fürdőben is?"  - nyugodtan végigvihetitek a lakás stílusát tükröző színkombinációkat, domináns színeit - kiegészítve esetleg fényes fehérrel. A dió és a fehér nagyon elegáns, szép! És klassz világítással, jó nagy tükörrel

    Szívesen :) Jó éjszakát! 

    D. 

    előzmény:
    tigger100 (31992)
    2014-02-17  19:52
  10. 2014. február 17. 19:5231992.

    Kedves Dia!

     

    nagyon köszönöm a válaszod :)

    Az ajtó tologatható azon a falon kb 30cm-t 75-ös a mérete. az ablak 180 cm magasan van.

     

    Sarokkádat nem szeretnénk, egy sima egyszerű kád szerepel a tervünkben.

    A zuhanyzónál azt találtuk most ki, hogy  a bejárati ajtóval szemben a sarokban lenne, és téglalap alakúra raknánk a falat, és egy 120-as tolóajtós zuhanyajtó lenne rajta.. így a zuhany fala az ablakon  kívülre esne, és a zuhanyajtó párhuzamos lenne az ablakkal így a fény is átjönne a térbe. Jó ötlet?? Helyünk van :)

     

    A dolgozó felőli falra milyen fényáteresztő megoldást tudnánk betenni?? Üvegtégla helyett van vmi??

     

    illetve fürő burkolatnak barna beige, vagy fehér szürke lenne jobb? Alapból barna, dió színek dominálnak, nem tudom nem lenne e sok ez a fürdőben is?

    előzmény:
    P.F.Dia (31991)
    2014-02-17  19:41
  11. 2014. február 17. 19:4131991.

    Nézegettem az elképzelésedet, és azt hiszem, eszembe jutott egy - remélhetőleg - használható javaslat (sárgával)

    Mutatom "mórickarajzon" a tieiddel együtt -->

    előzmény:
    tigger100 (31985)
    2014-02-13  14:12
  12. 2014. február 17. 19:1231990.

    Szia, nagyon jó, hogy kivágtad, lesablonoztad a fürdő berendezését, így lehet klasszul kísérletezni, tologatni, helyet cserélni. Az ablak alatt mennyi hely van? ha a mosdó odarakjátok, elfér alatta a tükör, lámpa kényelmesen? Amennyiben magasan van az ablak, a zuhanynak jobb helye lenne alatta, az ajtónál nagyon belelóg :(  Mekkora zuhanykabinra gondoltatok? 80x80-as v 90x90-es - ez is számít a  "belelógásnál"

    A für. ajtaját lehet tologatni, kicsit a falhoz (dolgozó falához)"paszírozni? Esetleg, ha 90-es az ajtó, talán csökkenteni 75cm szélesre?

    Mosdónál is van sok lehetőség, ami a mélységet, alakzatát illeti, nektek, ha az ajtóhoz kerül, mindenképpen kis mélységűt, vagy egyik oldalon "soványodó" asszimetrikus mosdót lenne jó tenni.

    Első szusszanatra ezek jutottak az eszembe, de majd gondolkozom rajta,

    üdv.: Dia 

    előzmény:
    tigger100 (31985)
    2014-02-13  14:12
  13. 2014. február 17. 19:0331989.

    Szia, mi is tervezgetünk, ötletelünk egy ideje itt a Lányokkal, ha van időnk.

    Mostanában vetted rá magad a regisztrálásra - ezek szerint két névvel is sikerült, vagy véletlen egybeesés a linkajánlás?

    előzmény:
    KlemiXXX (31984)
    2014-02-13  10:52
  14. 2014. február 17. 18:4831988.

    Sziasztok,

    szia, igen, és ha világosak a polcok, akkor se sötítítenek, na meg amit írtam, csak "elszórtan" , és nem telepakolva - nyilván a könyves nem itt lenne

    A villanyszerelés mehetne a konyha felől, így a nappali fala nem esne áldozatul.

    Ledszalaghoz mindenképpen kell egy kis trafó, kábel, meg aljzat, ahonnan jön -  tehát ezt a konyha felől meg tudja oldani a szakember v. a bátor és ügyes Férj. Ledszalagok léteznek hideg fényűek (kékesek), melegebbek (sárgásak) azok jobban hasonlítanak a megszokott hagyományos világításokhoz, nagyon jók!, és vannak, akik imádják a színes fényeket (én nem). ikea-ban bizonyos méretben is árulják, szettben, de vill.szer. szaküzletben, vagy a szerelő segítségét igénybe véve (ahol ő veszi a kellékeit) ott árulják méretre, méterben, vagy centi ponossággal. Bizonyos kis egységenként méretre vágható, így nem kell felesleges hosszokat megvásárolni. Előnye, hogy öntapadós, nagyon lapos, nem kell takargatni, el lehet rejteni - és csak amikor felkapcsoljátok, akkor látszik, vagyis adja a kellemes hangulatfényt. Érdemes majd - ha rászánjátok magatokat - külön kapcsolóval üzemeltetni (akár az "ablakfülke" belső oldalában)

    előzmény:
    Bubble (31983)
    2014-02-11  21:21
  15. 2014. február 17. 11:2831987.

    Kedves Katika!

    Valóban nagyon fontos az alapos utánajárás mielőtt bármibe belevágna. Mindig azt ajánljuk, hogy kétszer is gondolják meg, hogy valóban érdemes e szakember nélkül hozzálátni a dolgokhoz, mert gyakran végül rosszabbul sülnek el ezek, mint ahogy fejben megszületnek. 

    Igyekszünk honlapunkon minden fürdőszobai kérdésre válaszolni, remélem az alábbi cikk segítségére lesz. Ha bárkinek bármilyen egyéb kérdése van, legyen az bármilyen egyszerűnek tűnő, vagy éppen összetett, bátran tegye fel itt, igyekszünk gyorsan válaszolni. Véleményeket, és személyes tapasztalatokat is szívesen veszünk mindenkitől!
    Üdv, imhaus.


    http://imhaus.hu/index.php/tippek-es-inspiraciok /tervezes-es-felujitas/30-7-hiba-amit-ne-kovessen-el-a-feluj itasnal

    előzmény:
    MaNou (31986)
    2014-02-17  10:53
  16. 2014. február 17. 10:5331986.

    Elég kicsi a fürdőszobánk alapterülete, ezért félve állunk neki a fölújításnak:( Esetleg valaki tudna segíteni, tipikus hibák fordulhatnak elő a tervezésnél? Tudom mindenki a saját kárán tanul, de nem olyan olcsó mulatság a fölújítás, ezért minden segítséget szívesen fogadok.

    Köszönöm

    Katika 

  17. 2014. február 13. 14:1231985.

    Sziasztok!

     

    Segítséget ötleteket szeretnék kérni fürdőszoba felújításhoz. eddig nyugodt voltam mert  egy fél falat kiveszünk a fürdő melletti dolgozó sarokból, nagyobb lesz a fürdő s elfér a kád és zuhanyzó. Ma jöttem rá, hogy a zuhanyzóba belelóg az ablak. (Ablakot nem tudjuk áttenni, egy éve lettek, kicserélve a ház szigetelv) 

     

    Így ma elkezdtem kivágni a fürdő berendezését és sakkozni mint egy gyerek. Le is fényképeztem :) 

     

    Segítenétek a fürdő elrendezésében?? Mi hová kerüljön ,hogy jó legyen???

    A fürdő ajtaját a meglévő helyen hagynánk esetleg 30 centit tudunk rajta mozgatni...a bojler nem a fürdőben van hanem a fürdő melletti mosókonyhában, így a zuhanyzót nem tenném túl messzire.

     

    A dolgozó részt egy számítógépasztallal mindenképp meghagynám ,és gipszkarton  polcokkal, de  vmi fényáteresztó részt is be kellene építeni a falba..üvegtégla?? vagy fix ablak ???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206455 (1)
    2007-01-18  18:52
  18. 2014. február 13. 10:5231984.

    Sziasztok!

    Imádok tervezgetni, és 2-3 hónapja olvaslak titeket, de csak mostanában vettem rá magam hogy regisztráljak.  

    Valaki foglalkozott már ilyesmivel, vannak tapasztalatok, vélemények? Állítólag ők új cég itthon, és ez a 3D tervezés elég hasznosnak tűnik, de szívesen venném ha valaki tudna személyes élményt mesélni!

     

    http://imhaus.hu/index.php/szolgaltatasok/3d -furdoszoba-tervezes

  19. 2014. február 11. 21:2131983.

    Azért elég magasan lennének a polcok, max. székről érné el a kislányom. :) De ettől függetlenül átgondolom a többi megoldást is. Csak attól félek, sötétítené a nappalit (ugye főleg a konyhai oldalon). Persze valahol meg hülyeség, mert az 'ajtó' rész meg nagyon nagy, úgyis ott jön be a fény.

     

    Milyen ledszalagra gondoltál?

    Nekem is eszembe jutott a világítás, de még nem vitt rá a lélek, hogy villanyszerelőt hívjunk, mennyiért hajlandó szétvésni a falat. :D  De nem kizárt, mert a konyhai világítást -majd egyszer- mindenképp ketté szeretném osztani, hogy az étkező fölött is legyen külön.

    előzmény:
    P.F.Dia (31976)
    2014-02-09  14:36
  20. 2014. február 10. 10:5931982.

    Köszönöm szépen a gyors választ. Sajnos még nem áll a nappalinkban a bútor, de jó úton halad, hogy ott legyen. 

    Szerinted melyik falfelületre kellene a szekrény, mert szerintem a tv felőli részhez, mivel a többin mindenütt van ablak.

    Még nem tudom, hogy milyen legyen a szekrény, azt meg pláne nem, hogy a TV-t hogy "rejtsük" bele, hogy még mutasson is. De próbálkozom.

    Köszi a választ előre is 

    előzmény:
    Claire31 (31981)
    2014-02-10  10:20
  21. 2014. február 10. 10:2031981.

    Szia!

     

    Nagyon szép a kanapétok :)

    Elég nagynak tűnik a nappalitok, így én tuti valami sötétebb, meleg árnyalatú bútort néznék pl dió, calvados, sötét cseresznye, meggy. Ha fa lába van a bútorkanapétoknak, akkor lehet azt a színt vinném tovább. 

     

    Itt van pár tipp:

    http://www.lakberendezes-design.hu/lakaskultura/med iterran-lakberendezes/

     

    előzmény:
    manonos (31979)
    2014-02-10  08:38
  22. 2014. február 10. 10:0531980.

    Szia!

     

    Köszi :).

    Végül elmentem a D..-ba. ott kiszámolták nekem, kb milyen árú anyagok jöhetnek szóba. Ha esetleg más is nézelődne, akkor ezek a főbb szabályok:

    -150-es ablakra min 180, de inkább 200 cm-s karnis kell, ha dekor anyag vagy sötétítő is lesz akkor kell a 200 centis, mert el kell tudni húzni oldalra.

    - nem az ablak, hanem a karnis hosszát kell kétszeresen számolni.

    - fényáteresztőknek általában magassága van, igy min. 360 centit kell vennem és legalább 265-ös magasságú kell

    Mivel erkélyajtó is van, ezért úgyis csak a hosszabb függönyanyagok jöhetnek szóba, úgyhogy lehet nem vágatom le a függönyt, hanem földig engedem, ahogy javasoltad.

     A másik dilemmám a konyha ablak. Középen osztott bukó-nyíló, előtte pult van, az ablak oldalánál kezdődik a szekrény. Erre milyen függönyt lehetne tenni? Az ablak 120*150-es, tehát maga az üveg kb 2*45 centi széles, de hosszú. Mivel közel van a szomszédokhoz szeretném végig függönyözni. tudnátok valami megoldást javasolni?

     

    előzmény:
    hevelyn (31970)
    2014-02-08  07:11
  23. 2014. február 10. 08:3831979.

    Kedves Mindenki!

     

    Régóta olvasom a fórumot, sok hasznos ötletet hasznosítottam már.

    Viszont most elakadtam. A nappalinkat szeretnénk felújítani, de nem tudom, hogy hogyan. Csatolok két képet, ami biztos, végre kikerül a bárpult (sosem tetszett, de a férjem ragaszkodott hozzá). Az ülőgarnitúra helyére is kiválasztottuk már a megfelelőt (arról is csatolok képet).

    Stílusban a házunk (most esett át egy felújításon, aminek a folytatása lenne a nappali) inkább mediterrán, klasszikus vonal. Fából készült bútorok, kovácsoltvas korlát... stb.

    Szerintetek milyen bútor kellene és milyen színben? Még az is kérdés, hogy melyik falfelületen legyen. 

     

    Előre is köszönöm szépen az ötleteket.

     

    Manonos 

  24. 2014. február 9. 17:0731978.
    ...és van olyan "helyzet" amikor a nyílásban (fülkében, v. üres ablakban) üveget is és más anyagot is rakunk együtt, polcnak :)
    előzmény:
    Bubble (31975)
    2014-02-09  14:20
  25. 2014. február 9. 16:5831977.
    Elővettem a fülke-polcozásos képeimet, berakom, nézd meg, hátha tudsz valamelyikből ötletet meríteni 
    előzmény:
    Bubble (31975)
    2014-02-09  14:20
9 10 11 12 13

Címlap

top