Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakásdizájn ötletek - képe

Torolt_felhasznalo_206455
Torolt_felhasznalo_206455
Létrehozva: 2007. január 18. 18:52

Biztosan sok ilyen topic van, viszont én arra gondoltam, hogy legyen ez egy olyan topic, ahol nagyon sok kép van és így bárki könnyen tud ötletekhez jutni.

Jó lenne kreatív képeket látni:

- gipszkarton ötletekről

- nappalik berendelzéséről

- fürdőszobákról

- konyhákról

- tapétázásról és festéről

- gyerekszobákról

- hálószobákról

stb.

  1. 2013. július 9. 09:1931676.

    Hozok pár tervet, tegnap ez már elmaradt.

    A fürdőkád oldala a ferde fal, itt van az ablak is. És a mosdókagyló-kád közötti szakaszon sajnos lesz egy oszlop, vagyis van, amit nem lehet kivenni. Az ajtóval szembeni fal a főfal. 

  2. 2013. július 8. 14:2931675.
    Sziasztok!
    hiába a több éves olvasás, ötletelés és millió fotó, most elakadtam a tetőtéri fürdőt illetően. Segítsetek :))) Egyrészt amit én terveztem azt sikeresen elméreteztem, így hirtelen kétségbeesésemben képtelen vagyok használható tervet az asztalra lerakni, és hamarosan jön a vizes azokkal a fura kérdésekkel, hogy mi hol legyen...
    Ami biztos és nem változik az az ajtó és a főfal, az ablakot csak kb. raktam be. Maga az alapterület már nettó, de maximum 40-50 cm-rel lenne csak tágasabb az ablakos oldalon, ha a bruttót nézzük. A főfalra kell egy fali kazánt elhelyezni. Amit szeretnék:egy 60 cm-es mosdókagyló, egy 160-as sima fürdőkád, egy épített zuhanyfülke, a kazán, szárító és mosógép (65x60-as méret). valahogy nem találom az igazi megoldást, hiába rajzolok. Rakjatok fel pár másikat, azt megoldom :))) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206455 (1)
    2007-01-18  18:52
  3. 2013. július 7. 23:3331674.

    Szia! Egy pillanatra se gondold, hogy fehér konyhabútorra szerettelek volna rábeszélni, vagy a nyitott polcokra+szagelszívóra - csak korábban kérdeztél alapárat, s ez az a konyha, amire azt mondanám: alapár, a fehér (nem magasfényű) bútorlapból készült konyha  a legolcsóbb. Tájékoztatónak mutattam. Örülök, hogy lekristályosodott az elképzelésed, és már megfelelő kivitelezőt is találtál. Ha van kedved, avass be majd minket a fejleményekbe.

    További szép estét, szia!

    Dia

    előzmény:
    Jégmacska (31673)
    2013-07-07  22:22
  4. 2013. július 7. 22:2231673.

    Szia!

     

    Jelenleg várakozó állásponton vagyunk.

     

    Sikerült egy bútorasztalost találnom, tőle kérdeztem meg, hogy átalakításkor mire kell figyelnünk.

    Most lesz szétverve a lakás - többek közt a konyha is.

     

    Közben fejben/rajzban megszületett az elképzelés. Csak arról, hogy mi hol legyen, de hogy milyen anyagaból, színből, az még nem.

    Az majd alakul a végleges burkolathoz, mert a burkolatból is kettő versenyzik egymással. :)

     

    Az eddig használt konyha adta tapasztalatok:

    - sok ki nem használt rész

    - sok felesleges konyhai kacat 

     

    Írtam is az asztalosnak, hogy nálunk a konyha nem dekoráció lesz, hanem mindennapos használara szeretnénk. Nem kell szagelszívó - van, de csak zsíros porfogó, aminek a tisztántartásával órákat bíbelődök el, hatalmas felső szekrények, aminek a legfelső polcát soha nem értem el csak valamire ráállva vagy a Kedvesem kértem meg, hogy vegye le/tegye fel a holmikat.

    Rájöttem, hogy sok felesleges, évente párszor vagy egyáltalán nem használt holmikat tároltam eddig. Kezdve az Anyukám szerint "kell az edénykészlet a fél literestől az esküvői kondér méretig". Szerintem meg nem...

     

    Bár szeretek főzni, mégsem kívánom a fél életem a konyhában leélni. :) 

    Amilyen biztosan nem lesz: világos színű. Nekem a fehér, csak világos konyha rideg. Illetve nem lesznek nyitott polcok.

    Lehet csak nekem tapad le a zsíros por a pulton hagyott eszközökre, de a mikrótól kezdve a teafőzőn keresztül a kenyérpirítóig mindenen képes kiülni az a nyavaja. Nem kívánok még plusz nyitott polcokat suvickolni. Mindez az elszívó mellett.  

    Amit biztosan szeretnék: lábakon álló szekrények, hogy a szekrény alatt normálisan felmoshassak. 

     

    Eddig erre jutottam. Ha jön az asztalos, akkor előveszem a rajzaimat. Csak kialkudunk egy árat. :) Közben a többi helyiségre szánt összegből is megpróbálok lefaragni. 

     

    Sakkozni kell, mert minden fel lesz újítva. Cirkó fűtés, vízvezetkek, villanyvezetékek. Mindenhol új ajtó, ablak, burkolat, parketta, festés. Ha ezek nagy része lemegy, akkor tudok majd a bútorra is rábólintani.

    Szép konyha ide vagy oda...

    Ha valaminek halasztódnia kell, akkor az az új konyhabútor lesz. nem lesz valami vidám a konyha csupaszon, de ez van...

     

    Macs

     

  5. 2013. július 7. 13:3831672.

    Szeretem a turikat, kincseket lehet találni bennük.

    De idáig valahogy nem jutott eszembe díszpárna ügyben, illetve csak a lakástextiles részt néztem, ott pedig nem találtam semmi számomra megfelelőt, na de majd most más szemmel járkálok.

    előzmény:
    P.F.Dia (31670)
    2013-07-05  23:31
  6. 2013. július 6. 17:4431671.
    Szia csak 1 ötlet a lányom lakásában volt ilyen dobogó alatta volt kihúzható franciaágy betét,mögötte a konyha látható.
    előzmény:
    picur33 (31660)
    2013-07-02  21:00
  7. 2013. július 5. 23:3131670.
    Igen, turiban is nézhetsz valami masszívabb ruhaanyagot a díszpárnához. Képzeld, kisebbik leányzóm táskát akar varratni a nővérével, megvan az elképzelés, és csütörtökön egy turiban kiválasztott egy kissé divatjamúlt, de nagyon tartós anyagú barna, apróvirágos ruhát, s közölte, éppen ilyen bélést szeretne a táskához, de úgy, hogy kissé kilátszódjon! Első pillanatra a ruha láttán elképedtem, de igaza van, nagyon jó lesz, megvettük. 480Ft-ba került, és meglehetősen nagy darab (XL-méret, hosszú, lábszárközépig érő ruha)  - ha méteráru boltban vettük volna meg, nem ennyibe kerül. Csak halkan megjegyzem: barna, 50cm hosszú, erősnek tűnő cippzár éppen ennyibe került, v valamivel lehet, h többe!
    előzmény:
    ercsa1 (31669)
    2013-07-05  20:33
  8. 2013. július 5. 20:3331669.

    Köszönöm Dia. Az FB oldaladat ismerem, lelkes nézegetője vagyok és a díszpárnákat is megnéztem.

    Bézs bőrgarniturára szeretnék most olyat, hogy mondjuk egyszinű olivazöld párnák és ugyanilyen olivazöld alapon kockás, vagy virágos.

     Kösz a tippet megnézem bútorhuzatos boltban. De tényleg akár turkálóban is találhatok olyan ruhát, vagy  darab anyagot ami jó lehet.

    Köszönöm.

  9. 2013. július 5. 11:2431668.

    Sziasztok,

    tanácsot szeretnék kérni díszpárna ügyben.

    A meglevőket már nagyon unom, szeretnék újat varrni, de nem tudom hol keressek olyan kicsit strapabiróbb anyagot ami jó díszpárnára. 

    Olyat szeretnék, ami színben és anyagban hasonló, de egyszínű és kockás, vagy virágos is van belőle és nem valami vékony selyem.

    Hol kapok ilyet Budapesten?

     Előre is köszönöm:  Erika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206455 (1)
    2007-01-18  18:52
  10. 2013. július 5. 11:0631667.
    Öcsém és köztem 8év a korkülönbség, a kisszobát közösen használtuk, 3éves kora után (akkor voltam én 11) - na igen, az íróasztalon felejtett füzetek, papírlapok veszélyben voltak,amint megkaparintotta, össze is firkálta, és az esti ágyban olvasás idejét is behatárolta Öcsikém ottléte - be kibírtuk, elvoltunk. Örültem volna, ha Anyuék valami térelválaszót kitalálnak. Én biztosan - ha mást nem, legalább a polcos szekrényt raktam volna térbe, hogy jelképesen elválasszon minket...nálatok nem lehet valami hasonlót, pl.íróasztal mellé?
    előzmény:
    picur33 (31665)
    2013-07-03  20:36
  11. 2013. július 4. 13:3831666.
    Szia, köszönöm a válaszod!
    Sajnos nincs olyan színű fadarabom :( a boltban választottam az ablak színét. Annyival jobb a helyzetem, hogy fenyő mind a két fa. Próbáltam itthon a ral kódokat böngészni, de mivel pont a színekre vagyok a legkényesebb, ezért akartam valami biztosabb megoldást :) mindig extra igényeim vannak :)))
    előzmény:
    P.F.Dia (31662)
    2013-07-03  08:33
  12. 2013. július 3. 20:3631665.

    Nem pont így van berendezve a lakás ahogyan a rajzon látható

    A kisebb szoba ,a bejárathoz közeli,az most a háló.Az olyan pici,hogy csak egy francia ágy van benne(140x200) meg egy gardrób(100x60)

    A másik a gyerek szoba,ahol együtt lakik a két gyerek. (13 éves fiú és 7 éves lány)Mivel viszonylag nagy köztük a korkülönbség ill.  különböző neműek ezért szeretném őket szétköltöztetni.A kicsi szeptemberben megy suliba és kell neki a saját kuckó,íróasztal s.t.b..

    A szobájukat nem tudom megfelezni mert az sem olyan nagy...

    Így most a kicsi megkapja a hálószobánkat..  mi pedig kiszorulunk a nappaliba

    Első nekifutásra arra gondoltam,hogy talán le tudok kicsit csípni a nappaliból valamilyen térelválasztóval,de igazad van ,nem a legjobb ötlet.. 

    ..egyre több érv szól a kihúzható kanapé/sarokülő mellett..

    majd körül nézek,hátha tudok elfogadható áron olyat venni ami mindennapos használatra is jó..

    ..sajnálom,hogy a mostani bőr kanapémtól meg kell válnom

    remélem,hogy lesz rá vevő ....

    előzmény:
    P.F.Dia (31661)
    2013-07-03  08:24
  13. 2013. július 3. 15:5331664.

    Barbi, ezek nagyon jók, és az különösen,hogy hosszúkás szobákban is megvalóstíhatók, ill. ott, ahol csak az egyik oldal szabad.

    A belmagasság szokott még ilyenkor kérdés lenni, de gyerekek esetén ez nem olyan fontos, mint más "galériázásnál", hiszen csak aludni járnak fel "az emeletre"

    előzmény:
    Bxbra (31663)
    2013-07-03  09:03
  14. 2013. július 3. 09:0331663.
    Esetleg emeletes ágyas megoldással nem lehet a gyerkőc szobát megosztani?
    előzmény:
    picur33 (31660)
    2013-07-02  21:00
  15. 2013. július 3. 08:3331662.

    Szia,

    szerintem egy színre felületkezelt fa-darabbal (lazúros léccel) menj be egy nagyobb festékszaküzletbe, és ott azonosítsd be úgy, hogy a másik festék mellé rakod. A színkód sokszor nem elég, és teljesen más egy lazúr színe, mint egy fedőfestéké - ha jól értem, erről lenne szó.

    A lazúr színét az is befolyásolja, milyen a hordozója: nyers, előtte sosem kezelt fenyőre mondjuk teljesen más, mint egy érettebb tölgyre kenve!  (Mi most a szomszédunkban csinálunk ilyesmit, de képtelenség egy és ugyanazt az árnyalatot produkálni a fára ház minden oldalán, ugyanis ahol nem árnyékolják a fák a homlokzatot, ott totál más a régi deszkázat, mint amit 15éve tűz a nap...és hiába lett lecsiszolva...és ott a bejárati ajtó tölgy, az ablakok borovi fenyők, a széldeszkák szintén fenyők...azért szépek, és kezd összeállni a kép)

    előzmény:
    csakcsokis (31659)
    2013-07-02  20:13
  16. 2013. július 3. 08:2431661.

    Szia nézem az alaprajzot, közben olvasom,amit írtál

    "a kicsi kinőtte a közös gyerekszobát és valami megoldást kell találnom!(nem túl nagy a lakásunk)

    Vagy megkapja a hálószobánkat,mi meg kiszorulunk a nappaliba kinyithatós kanapéra.

    vagy le kell csípnem a nappaliból egy kis hálófülkére valót.."

    A közös gyerekszoba az alsó - bejárattól balra lévő - kis szoba,ugye (1ágy és 1 íróasztal van jelölve) ?? Kivel közös: Nagyobb testvérrel? (ezt nem írtad) Ha igen, akkor azt alakítanám ki szülői hálónak - egy franciaágy talán befér, és privát szférátok lehetne.

    A felső, nappaliból nyíló (jelenlegi szülői háló!) szoba 2gyereknek prímán megfelelne, még akkor is, ha egy alacsony térelválasztóval külön kis szeparékat alakítanál ki. Ilyen 2gyerekes-szoba képeket sokat beraktunk annak idején, hagondolod, majd előkeressük a Lányokkal!

    Hmm, hirtelen más jó javaslat nem jutott eszembe, a nappalit nem szabdalnám fel, annál is inkább, mivel étkezővel közös tér, konyhából kapcsolódik...kétoldalról jó világos - kell egy tágas,szép többfunkciós nappali :) marad a két kisebb szoba, helycserével

    előzmény:
    picur33 (31660)
    2013-07-02  21:00
  17. 2013. július 2. 21:0031660.

    Sziasztok!

     

    ..köszi a segítő jobbot..

    egész nap próbáltam belépni ,de valamiért kidobott a rendszer..

     

    szóval,nem túl nagy a nappalink

    teszek fel egy alaprajzot,annyi a különbség,hogy jobb oldalt ahol bejelöltem van egy erkélyajtó meg egy ablak

     

    előzmény:
    P.F.Dia (31657)
    2013-07-01  09:10
  18. 2013. július 2. 20:1331659.

    Sziasztok!

     

    Segítség kéne nekem, van egy lazúros színkódom, amit az ablakra kentek, ennek valahogy utána tudok járni, hogy mi a ral szám megfelelője? Festéket szeretnék kevertetni a kültéri lambériára és az már nem lazúr hanem zománc lenne, ezt kéne valahogy konvertálnom vagy nem tudom :D

    Nekem jó a színlátásom, de nem merek így sem kód alapján választani. Vagy ilyenkor hogy választ az ember? :)

  19. 2013. július 1. 21:2131658.

    Szia,

     

    mi a tesómmal külön szobában nőttünk fel, a szülők pedig a nappaliban aludtak. Ők szerették ezt a megoldást, mert úgyis ők feküdtek le legkésőbb, keltek korán, nekünk pedig volt kis privát zónánk, nem úszott a nappali a mi cuccainktól, így mindig rend volt, stb. És alapvetően nem biztos, hogy drágább egy jó kanapét(vannak azért jók is) venni, mint egy térelválasztót kialakítani. És nem tudom mi a hosszabb távú tervetek, tudtok-e költözni, de azért a gyerek is igényli, hogy csend legyen, vagy sötét, míg a szülők mondjuk lámpa mellett olvasnak, beszélgetnek.   

    előzmény:
    picur33 (31653)
    2013-07-01  07:14
  20. 2013. július 1. 09:1031657.

    Szia, mekkora, és milyen elhelyezkedésű a nappalitok, mik a lehetőségek (ajtóhoz,ablakhoz való közelség, átjárhatóság...) Van alaprajzod? Hátha ki tudunk valamit találni - közösen.

    Nem ritka,amikor a nappaliban egy kis polcrendszer (térelválasztó) mögé kerül a szülői ágy, kis hangulatvilágításokkal - nem biztos, hogy rossz

    előzmény:
    picur33 (31653)
    2013-07-01  07:14
  21. 2013. július 1. 09:0831656.

    Szia,

     

    esetleg függönnyel el lehetne választani a két funkciót.

    előzmény:
    picur33 (31653)
    2013-07-01  07:14
  22. 2013. július 1. 07:5531655.

    ..hát,igen..  ezt tudom, azért is dillemázom annyira

    pedig ez tűnik a legegyszerűbb megoldásnak ...

     

    előzmény:
    tamtamtam (31654)
    2013-07-01  07:24
  23. 2013. július 1. 07:2431654.
    A kinyithatós kanapékat nem arra találták ki, hogy hosszú távon aludjanak rajtuk...
    előzmény:
    picur33 (31653)
    2013-07-01  07:14
  24. 2013. július 1. 07:1431653.

    Sziasztok Lányok!

    Viszonylag régen jártam erre,akkor amikor költöztünk,de akkor sok hasznos tanácsot,ötletet kaptam tőletek ..bár nem voltam aktív,de továbbra is érdekeltek a lakberendezési ötleteitek

    Most megint gyakrabban lapozgatom az oldalt,ugyan is a kicsi kinőtte a közös gyerekszobát és valami megoldást kell találnom!(nem túl nagy a lakásunk)

    Vagy megkapja a hálószobánkat,mi meg kiszorulunk a nappaliba kinyithatós kanapéra.

    vagy le kell csípnem a nappaliból egy kis hálófülkére valót..

    Ha van valami ötletetek szívesen venném a segítségeteket!

    Köszi!

    picur

     

     

     

     

  25. 2013. június 26. 12:0131652.

    Lányok, jók ezek a szürkés, acélos kékek, meg a fehérre festett "beltéri fák", kíváncsi vagyok a fejleményekre, ill. mi lesz a komoly lélegzetű -ajtóval kombinált- beépített szekrénynek a sorsa (?)

    de hova tűnt, aki a konyha felől érdeklődött (Jégmacska?) ?

    előzmény:
    Bxbra (31647)
    2013-06-23  17:17

Címlap

top