Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

János kórház szülészete

MKata
Létrehozva: 2003. június 25. 10:51
Kedves Kismamák, és Anyukák!

Októberben fogok a Szent János kórház szülészetén szülni. Nagyon érdekeklne minden olyan Kismama és Anyuka véleménye akinek kapcsolata volt ezzel a szülészettel! Előre is köszönöm!
  1. 2013. július 4. 16:301851.

    Gratulálok a két babádhoz!!

    Olvastam, hogy a szülés után van valami olyasmi, hogy kitisztítják a méhed, Neked volt ilyen? Ezt is Szuromi csinálja ilyenkor? És tényleg rosszabb mint az egész szülés??

    És a kismamák egy szobában vannak a Jánosban az anyukákkal?

    Bocsánat a kérdések miatt, még nagyon kezdő vagyok a témában...

    Ó és az is érdekel, hogy van olyan lehetőség, hogy úgy szülj ahogy akarsz? úgy értem ha járkálni szeretnél, vagy zuhanyozni, vagy bármit, az lehet, vagy ott kell feküdni végig az ágyon?

    előzmény:
    Anica77 (1850)
    2013-07-04  16:17
  2. 2013. július 4. 16:171850.
    Szia! 2010 ben és 2013 ban is Szuromi dokinál szültem. :) Korrekt doki, de ha nem muszáj, beszéld meg vele, hogy ne legyen oxitocin. Csak ha tényleg nagyon nagyon muszáj. És szedd a homeos bogyókat, hogy ne kelljen vágni  Ég és föld az oxitocinos és az oxi mentes szülés. A mostani oxis volt és rémálom az előzőhöz. Szereti még úgy időzíteni a szülést, hogy bent legyen. Pl tudta, hogy 4 napig nem fog ráérni tuti azon a héten mikor szültem. Mondta addig menjek  Nem indult, indította.  Ezen kívül pozitív a tapasztalat, ez egy apró tüske maradt, de ettöl függetlenül jó szakember.
    előzmény:
    D.Andi (1848)
    2013-07-04  15:59
  3. 2013. július 4. 16:071849.

    Hát, én itt születtem, de nem javaslom...

    nem vagyok annyira elégedett az eredménnyel!

     

    előzmény:
    MKata (1)
    2003-06-25  10:51
  4. 2013. július 4. 15:591848.

    Köszönöm a bíztató szavakat!!

     Igyekszem nyugodt maradni... vannak jobb napok, meg rosszabb napok, néha eszembe se jut az, hogy féljek, csak a felhőtlen babavárás van, és néha hallok/olvasok egy-két horror sztorit, és teljesen kikészülök..

    előzmény:
    mancika (1847)
    2013-07-04  15:54
  5. 2013. július 4. 15:541847.

    én nem kaptam beöntést úgy emlékszem.

     

    felszívódó cérnát kaptam, szuperül varrtak össze, semmi utóhatás, fájt jó-jó, de kibírható.

     

    nyugi, minden rendben lesz!

    előzmény:
    D.Andi (1846)
    2013-07-04  12:28
  6. 2013. július 4. 12:281846.

    Sziasztok!

     

    20 hetes kismama vagyok, és a János kórházban fogok szülni. Az orvosom Szuromi András. Mivel az első babámat várom, ezért nagyon izgulok, és félek is. Sajnos, ha jól tudom a János kórházban már nincs szülésfelkészítő, ezért egy másik kórházba járok, de ott csak az ő protokolljukat mutatják be ugyebár. 

    Szeretném megérdezni, hogy a Jánosban szülés előtt kaptatok beöntést? Amásik helyen azt mondták náluk nincs ilyen abszolút, de itt nem tudom mi a helyzet...

    Illetve a varratokat felszívódó cérnával csinálják, ha szükséges gátmetszés?

    És nagyon jó lenne ha írnának olyanok akik szintén babát várnak, megnyugtató lenne az érzés, ha lenne kivel beszélgetni, és a tudat, hogy nem vagyok egyedül

  7. 2013. július 1. 21:341845.

    bocs. most látom, hogy Pálmai dokiról írtál.

    nála tényleg drága a magánrendelés.

    nem tudom, hogy szokott-e terhesgondozást csinálni a kórházban.

    én a helyedben simán rákérdeznék. 

    előzmény:
    mancika (1844)
    2013-07-01  21:33
  8. 2013. július 1. 21:331844.

    szia,

     

    én Hazay dokit tudom ajánlani, többek között nála szültem (mások is voltak bent, nevet nem tudok, de mindenki normális volt) bepottyantam ügyeletbe, de szépen vezette a szülést, gyönyörűen varrt. :)

    aki nekem még szimpatikus: Pálmai doki, ő  is fiatal.

     

    előzmény:
    nicebere (1843)
    2013-07-01  15:46
  9. 2013. július 1. 15:461843.
    :) kár, hogy ilyen drága a doki.... na majd vmit kitalálok, de azért köszi a választ 
  10. 2013. július 1. 15:361842.
    Értem.Hátha lesz ott valami segítség.
    előzmény:
    nicebere (1841)
    2013-07-01  15:07
  11. 2013. július 1. 15:071841.

    köszi, csak az érdekelt volna, hogy ez az orvos választás hogy megy, ha simán kórházba megyek, és nem vkinek a magánrendelésére...várjak, amikor éppen hozzá kerülök, és mondjam, hogy majd nála szeretnék szülni ( persze valamennyit szántunk rá, kb. 100.000-et, de nem 250et...) vagy magánrendelésre menjek először, és ott beszéljem meg vele?

     

    nem tudom, hogy ennek mi az ettiketje :)

     

    köszi! 

  12. 2013. július 1. 14:271840.
  13. 2013. július 1. 14:051839.

    sziasztok!

     

    Segítséget szeretnék kérni. Nincs állandó orvosom, tekintettel, hogy állandóan költöztünk, és mindig a legközelebbi helyet kerestem. Kb. egy éve voltam a dr. Pálmainál magánrendelésen, nagyon meg voltam vele elégedve, ez anno egy egyszerű rutinvizsgálat volt.

     

    Most kiderült, hogy 4 hetes terhes vagyok, és ugye kéne dokihoz menni. Kérdéseim :) A Jánosba bárki mehet, vagy lakhely szerinti illetékesség van? A bejelentkezéshez be kell telefonálni, vagy oda kell menni személyesen? Szerettem volna a doktor Úr magánrendelésére menni, de most néztem az árakat, 25.000 Ft/alkalom, szégyen, nem szégyen, ennyi pénzünk nincs. Ha betelefonálok, kérhetek hozzá időpontot a kórházba, vagy éppen aki lesz? És ilyenkor minden alkalommal más fog megvizsgálni? Vagy ez most hogy működik?

     

    Tudom, hogy lehet hülye kérdések, de még nem jártam ebben a helyzetben :)

     

    Vagy menjek el magánrendelésre elsőnek, és ott mondjam neki, hogy a felét lejárom itt, a másik felét, meg csináljuk a kórházban?

     

    Köszi a választ és a segítséget előre is! 

  14. 2013. március 28. 05:221838.
    Dr Hernádi, a szülésznő vezetéknevét sajnos nem tudom, Henrietta.
    előzmény:
    kpzso (1835)
    2013-03-16  22:05
  15. 2013. március 21. 21:121837.

    Szia!

    És a melyik szülésznőnél szültl? Volt fogadott volt a Doktor?

     

    Köszi! :-)

     

    előzmény:
    Emmiii (1836)
    2013-03-21  19:40
  16. 2013. március 21. 19:401836.

    Sziasztok!

     

    Én is a Jánosban szültem, Szentiványi doktornál.

     Én elégedett vagyok, voltam, kedvesek, szimpatikusak a nővérek is, egy-két kivétellel. De ilyen mindenhol van! Én is jó szívvel ajánlom Nektek!

    De úgy látom, hogy más is elégedett, akinek van tapasztalata!

    Másik babát egyenlőre nem tervezünk, de ha igen, akkor őket választom megint! 

     

    Nem tudom miért nem tudok képet feltölteni??!!

     

    Pedig meg szerettem volna osztani veletek a kisfiam képét.

    ***Szép estét Mindenkinek! 

     

     

  17. 2013. március 16. 22:051835.

    Megkérdezhetem kinél szültél? És a szülésznőd ki volt?

     

    Köszi!

    előzmény:
    kristoflora (1833)
    2013-03-16  20:05
  18. 2013. március 16. 21:341834.

    szia,

     

    én nála szültem dec. végén, és ő volt az ügyeletes, meg egy másik doki.

    szerintem korrekt volt, én nem adtam senkinek pénzt.

    előzmény:
    Lau0310 (1829)
    2012-11-12  16:18
  19. 2013. március 16. 20:051833.
    Márciusban szültem utoljára a Jánosban, először fogadott orvos nélkül. Mind az ügyeletes orvos, mind a szülésznő elképesztően kedves volt, pedig front miatt 10 kismama szült aznap éjjel, nem volt egyszerű dolguk. Mégis a lehető legtöbb figyelmet szentelték mindannyiunknak, akiknek nem volt fogadott orvosunk, vagy már nem értek be abba a kórházba, ahol eredetileg szültek volna. Nagyon pozitívan csalódtam. A csecsemősök nem változtak, legnagyobb részük kedves volt, bármit kérdezett tőlük az ember, szívesen segítettek, de kérdezni kellett, maguktól nem nagyon mondták. Egy-két kivétel akadt, de szerintem ez mindenhol így van. A szülészet nővérei már meredekebbek, a kedvesség és segítőkészség minden felesleges máza nélkül tevékenykedtek:)) A kórházi állapotok sokat változtak, mármint a szülőszobák: nagyon szépek és tiszták, tényleg mindennel felszereltek, más kérdés, hogy mennyire hagyják kihasználni a sok felszerelést. A szülészeten viszont sajnos ugyanolyan borzalmas állapotok uralkodnak, mint évekkel ezelőtt: a wc-k, zuhanyzók gusztustalanok, felháborító, hogy pont egy ilyen osztályon ne lehessen legalább a zuhanytálcákat kicserélni. Mégis úgy gondolom, hogy a legfontosabb az orvosok és szülésznők hozzáállása és velük a legteljesebb mértékig elégedett lehettem. 
  20. 2013. február 12. 00:011832.

    Lisboa!

     

     Valószínüleg már döntöttél, és csak a második kérdésed kapcsán van friss tapasztalatom. A Jánosban szültem 2012.11.hóban, császárral, Pálmai dr-nál. 

    Én is úgy érzem, a János Kh manapság nem népszerű, nálam is mindenki rácsodálkozott, hogyhogy ott szülök. Az olvasottak alapján nem voltak nagy elvárásaim, talán éppen ezért nagyon pozitívan csalódtam. A szülészet és a kórtermek is szépen felújítottak, az orvosok-nővérek egy-két kivétellel nagyon rendesek, jó szakemberek, van ingyenes (nyitott) szülésfelkészítő (mi nagyon hasznosnak éreztük) és nem volt zsúfoltság. Terhesgondozásra nem a kórházba jártam, hanem magánba, tehát a doki volt választott, a szülésznő pedig az ügyeletes, és nem volt gond. 

    Úgy éreztem ,császárosként külön figyelmet fordítanak rám (és talán azért is,mert Pálmai dr. betege voltam, de ezt nem sikerült egyértelműen kiderítenünk), a csecsemősök is nagyon segítőkészek voltak, pedig ettől tartottam a legjobban, annyi rosszat olvastam előtte róluk. 

    Pálmai dr-ban nem hiszem, hogy csalódnál, nem ismerek olyan kismamát, aki ne lett volna vele maximálisan megelégedve. Évek óta járok hozzá, nyugodt szívvel merem ajánlani. Szakmailag kiváló, józan ítélőképességű. Nálunk erre nagy szükség volt, és jól csinálta!

     

    Egyedül a kórház kommunikációjával nem voltam megelégedve, hétvégén kerültem be a terhességhez nem köthető rosszulléttel (bár ekkor már minden mindennel összefüggésbe van), 37.héten. Pici volt a baba, kevés a magzatvíz. Mondták, hogy valszeg még 1,5 hetet megfigyelésen bent tartanak, innen már ketten megyünk haza, erre hétfő reggel az UH doki közölte, hogy rólam reggel már döntöttek, hogy aznap császároznak. Ez nagyon rosszul esett, kissé sokkot kaptam, de a döntésük helyes volt. A pici 2300g volt, valamiért már nem fejlődött odabent, de érett, egészséges kisbabánk született. A várakozás kockázatot jelentett.

    Remélem, van akinek tudtam segíteni!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_193987 (1828)
    2012-11-04  15:48
  21. 2013. február 3. 13:091831.

    Sziasztok!

     

    Alig egy éve még én is itt érdeklődtem nálatok a János kórházról. Azóta megszületett a kislányom és meggyőződésem, hogy a lehető legjobb helyen szültem! Nem volt választott orvosom, így végig csak a terhesgondozásra jártam, ettől függetlenül minden vizsgálatomat szépen megcsinálták, minden szükséges tájékoztatást megkaptam. Az utolsó hónapban választottam szülésznőt - Tóthné Mártit -, akivel onnantól kezdve végig kapcsolatban voltam és aki rengeteget segített. A Baba szinte percre pontosan a kiírt időpontban született. Az ügyeletes orvos, akihez kerültem - Dr. Szentiványi Zoltán - végig saját kismamájaként kezelt: kedves volt, közvetlen, segítőkész, kb. 20 percenként bejött megnézni, hogy hol tartunk, egy percig sem éreztem, hogy bármitől félnem kellene. Kislányom így alig 4 óra alatt született meg és három nap múlva haza is engedtek.

     

    Mindenkinek szívből tudom ajánlani a János kórházat, Dr. Szentiványi Zoltánt és Tóthné Mártit is, én is náluk szeretném majd szülni a következő gyermekemet is!

    előzmény:
    panka11 (1826)
    2012-08-29  16:24
  22. 2012. november 16. 22:031830.

    Sziasztok!

    én 2011. májusában szültem a Szent János Kórházban, 35. hétre jött a kislányom.

    Eredetileg a Szent Imréhez tartozom lakcím szerint, de ott közölték, hogy kicsi a súlya (2400gr) és koraszülött is, így döntsek,

    1: megszülöm náluk és ők utána átszállítják a jános kórházba, és mehetek minden nap látogatni, aztán vissza

    2: elvisznek a jános kórházba minket mentővel és ott szülöm meg, ott megkapja a megfelelő koraszülött ellátást, és akkor látom, amikor csak akarom.

    Azt hiszem nem kérdéses, hogy melyik lehetőséget választottam.

    A Jánosban rendesen fogadott mindenki, nem voltak lekezelőek, rögtön megvizsgáltak, elmondtam, hogy hajnal óta vannak 5 perces fájásaim, mindent rendben találtak, nem akartak indítani, hagyták, hogy szépen menjen minden a maga ütemében.

    Fogadott orvosom és szülésznőm amúgy sem lett volna, így nem veszítettem semmit azzal, hogy ide áthoztak.

    Az ügyeletes doki és a szülésznő iszonyat rendesek voltak, rendszeresen benéztek hozzám, érdeklődtek, vizsgáltak.

    15 óra vajúdás után, fájdalomcsillapítás nélkül, gátvágással megszületett a hercegnőm, aki leszámítva a terhességi hetet, teljesen normális súllyal jött a világra: 2850gramm.

    Így nem került a PIC-re, de megnyugtat a mai napig, hogy ott volt a koraszülött részleg és bármikor odamehettem volna a lányomhoz, aki a megfelelő ellátásban részesült volna!

    Szülés után, gátvarrás ideje alatt a pici apujával lehetett,  majd mivel este volt, felvitték a csecsemős részlegre, engem pedig a szobába, ahol épp hely volt.

    2 ágyas, nem VIP szobába kerültem, semmi bajom nem volt vele.

    A bent töltött napokban nem volt gondom semmivel és senkivel, teljesen rendben volt minden, leszámítva, hogy alig vártam, hogy hazajöhessek, és egyesüljünk kis családként.

    A látogatás hála istennek korlátlan volt, ahogy én tapasztaltam, és jó is volt, hogy bármikor jöhetett a férjem.

    Most ismét babát várok, hivatalosan 2013. január közepére vagyok kiírva, de a kórtörténetemet ismerve a doki december 30 körülre saccolta.

    Úgy döntöttünk a férjemmel, hogy a kötelező kórház helyett mi a már megismert jánosban szülnénk, ezért felkértem az akkori ügyeletes orvost, hogy vezesse végig a szülésemet.

    (a szent imrében amúgy is úgy hallottam, hogy megváltozott a rendszer, és a kisbabát csak üvegen keresztül láthatja az apuka és a rokonok a bent töltött napok alatt)

    Mindenkinek szép babavárást és sok örömöt kívánok! 

  23. 2012. november 12. 16:181829.
    Sziasztok! Dr. Hazay Máténál szült már valaki?Tapasztalatok? Konkrét összeget kér a szülésért, vagy rád bízza mennyit adsz? 
  24. Torolt_felhasznalo_193987
    Torolt_felhasznalo_193987
    2012. november 4. 15:481828.

    Sziasztok!

     

    Egy olyan - számomra fontos - kérdésem lenne, hogy a János Kórházban ha komplikáció van szülés közben, a vákuumot vagy a fogót támogatják inkább? (Úgy tudom, minden kórházban inkább valamelyiket használják.)

     

    Még egy kérdés:

    vajon miért érzem úgy, mintha a János Kórházban nem nagyon akarnának szülni a kismamák? Csak azért, mert az István kórház és a Szent Imre Kórház a "menő"? Vagy történt már tragédia itt vagy vajon mi az oka?

     

    Még csak a tervezés fázisban vagyunk, de mivel körzetileg is ide tartozunk és van koraszülött osztály a Jánosban, ezért arra hajlok, hogy a túlzsúfolt sztárszülészetek helyett inkább ezt választom.

    És Dr. Pálmait. Még nem voltam nála, de talán nem csalódok.

     

    Válaszotokat köszönöm, előre is,

    Lisboa

  25. 2012. szeptember 17. 14:431827.
    Igen, én se oda tartozom/tartoztam és ott szültem, és ott fogok szülni
    előzmény:
    Laura07 (1825)
    2012-08-27  15:19

Címlap

top