Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

János kórház szülészete

MKata
Létrehozva: 2003. június 25. 10:51
Kedves Kismamák, és Anyukák!

Októberben fogok a Szent János kórház szülészetén szülni. Nagyon érdekeklne minden olyan Kismama és Anyuka véleménye akinek kapcsolata volt ezzel a szülészettel! Előre is köszönöm!
  1. 2012. augusztus 29. 16:241826.

    Sziasztok!

    Van még itt valaki?:) Szívesen olvasnék friss tapasztalatokról, hogy változott-e a helyzet a János Kh. szülészetén:) Ha van friss élmény, kérlek írjatok. Mi márciusra vagyunk kiírva, de már most nagyon foglalkoztat, hogy jól választottam-e kórházat.

    Sziasztok

  2. 2012. augusztus 27. 15:191825.

    Sziasztok!

     

    Engem az érdekelne, hogy aki nem a Szent János kórházhoz tartozik az is szülhet ott?? 

  3. 2012. február 14. 22:261824.
    A szülésznők nagyon jók, tehát ott nem szükséges választani. Az orvosok vegyesek, de sokkal több a normális, szóval szerintem ha Te magad totál nyugodtan vágnál bele, akkor szerintem nem rossz választás a János. Kétszer szültem ott, egyik alkalommal sem volt teltház, volt idő minden kismamára figyelni.
    előzmény:
    Macs83 (1823)
    2012-02-13  12:55
  4. 2012. február 13. 12:551823.

    Sziasztok!

     

    Én is a "beesős" szülés felől szeretnék érdeklődni, mert csak régebbi hozzászólásokat találtam erre vonatkozóan. Van valakinek a közelmúltból ilyen élménye? Vállalható a válsztott orvos nélküli szülés a János kórházban?

     

    Üdv, Macs

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. február 4. 15:191822.

    Nekem 3 császárom volt.

     

    Ha most nem áll fent az az ok, amiért múltkor császár volt, akkor nyugodtan szülhetsz természetes úton. (Én is megpróbáltam, csak van valami anatómiai eltérés nálam a csontnál, ami miatt nem férnek ki a babák).

    Nem kell sem idő előtt indítani, és a császár sem kötelező.

    Nekem a 3. már automatikusan császár lett, de az sem program. Meg volt beszélve műtétre egy végső időpont, de az a terminus legvége volt, így bőven volt ideje magától megindulni és meg is tette.

     

    Nekem 21 és 22 hónap van a gyerekek közt, de a doki nem találta gázosnak a hegemet ebből a szempontból.

    előzmény:
    armi10 (1810)
    2011-07-18  12:09
  6. 2012. február 3. 22:001821.
    én egy éve szültem ott, Anikó nevű, szőke szülésznőnél, ő volt az ügyeletes. Nagyon rendes volt, csak ajánlani tudom. Azért nem választottam szülésznőt, mert az orvosom azt mondta, nem kell, mindenki nagyon felkészült. Hittem neki, és nem bántam meg.
    előzmény:
    suliadri (1820)
    2012-01-28  03:03
  7. 2012. január 28. 03:031820.

    Kicsit felhozom a topicot, mert rég frissült.

    Én újra várandósan, és újra Jánosban tervezek szülni.

    Van valakinek friss tapasztalata szülésznőkről?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. július 20. 08:251819.
    Igen, sok szobához nincsen fürdő... Talán össz vissz 1 db nem fizetőshöz van
    előzmény:
    armi10 (1818)
    2011-07-20  07:21
  9. 2011. július 20. 07:211818.

    Kardoste: köszi, Voltam tegnap szülésfelkészítőn a Jánosban. Hát mindenkinek csak ajánlani tudom, egy babás kismamának is ad új infókat!

     

    Dike: örülök, hogy nem vagyok "ufo" : ), de valahogy kevés kismamával (konkrétan személyesen senkivel nem találkoztam, aki "tb"-s lenne, csak hallok róluk : ) én is gondolkodtam a Szent Imrében, korábban "jártam" párszor ott, de a Jánoshoz tartozom, és az előző baba elég gyorsan jött, félek, hogy oda nem nagyon tudnék időben beérni vidékről... pedig felszereltségben nagyon ott van, de a szülészetről nincs tapasztalatom. Ott a Bálint Balázst ajánlották, de azt is mondták, hogy elég nehéz hozzá bekerülni.

     

    Ja, UH-ból arra gondoltam, hogy elvileg ajánlják a havi egyszeri UH-t, de még nem voltam így tb-sen, viszont mindenképpen be kell néznem, ha azt szeretném, hogy valaki később megnézze a heget (elvileg a 30 hét körül még nem nagyon releváns a vastagsága, úgy tudom).

     

    Pálmait nagyon dícsérik, igen, én is hallottam, hogy a terhesgondozásba van beépítve a tarifája, így a szülés már "ingyen" van, és a hozzászólásaitok alapján Szuromi is nagyon jó lehet.

     

    Nekem anno az volt nagy csalódás, hogy az előző dokim gyakorlatilag nem ért be, mégis leakasztotta a "díjat", és nem szeretnék megint így járni. És őszintén szólva nekem nagyon nem mindegy az a hatszámjegyű összeg sem, amit ha fogadott doki van, ki kell pengetni, ezért hajlok a tb-s "beesős" szülés felé, persze sok minden van, ami alakíthatja a dolgot, a hegvastagság, meg persze a baba vérmérséklete is, hogy mikor gondolja, ő már ki szeretne bújni.

     

    A Jánosban a VIP-es szobákról már írtatok, mi a helyzet a normális szobákkal? Emlékszem, hogy császár után 6 órával mennyire nem volt egyszerű kikecmeregni a fürdőbe, ami csak pár méterre volt. Sok szoba van, amihez nincsen fürdő?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. július 18. 23:081817.

    Akkor még nagyon korrekt is...

    Tényleg szimpatikus volt, jól elbeszélgettünk hajnalban (nem voltak fájásaim, így könnyen ment a diskurzus, plusz elterelte a figyelmem arról az izgalomról, hogy a 35. hét közepén egy lakásfelújítás közepén fogok szülni )

    előzmény:
    Papagena79 (1816)
    2011-07-18  23:05
  11. 2011. július 18. 23:051816.
    Nekem a Pálmai volt az orvosom mindkétszer, róla egyértelműen tudom, hogy ügyeletben pont ugyanúgy bánik a kismamákkal, mint a "sajátjaival". Ő a szülésért nem fogad el semmit, a terhesgondozásért kell fizetni.
    előzmény:
    Orsoborso (1813)
    2011-07-18  21:59
  12. 2011. július 18. 22:531815.

    Nyugi, nem vagy ufo, pl. én is tb-s terhesgondozásra járok. A szüléshez se akartam dokit, de egyrészt csak így juthatok be a nekem szimpatikus kórházba (Szt Imre), másrészt presszionál a férjem meg a baráti kör (3 kismamával).Szóval megpróbálom felkérni a dokit akihez terhesgondozásra járok, bár még korántsem biztos, hogy elvállal.

    Viszont ezt a kötelező havi UH-t nem értem amit írtál. Nekem eddig csak a genetikai UH-k voltak (12. és 18. hétben), meg a terhesség megállapításakor egy), és most lesz majd 2 hét múlva, a 30. hét körül a következő, azt már a terhesgondozást végző doki csinálja, nem az, aki a genetikait. A havi terhesgondozáson nekem eddig soha nem csinált UH-t, csak megvizsgált aztán viszontlátás. 

    előzmény:
    armi10 (1798)
    2011-06-21  11:23
  13. 2011. július 18. 22:291814.
    Esküszöm, következő szülés után megpróbálom
    előzmény:
    Papagena79 (1809)
    2011-07-17  16:31
  14. 2011. július 18. 21:591813.

    Simán vállalhatnak, csak szerintem minél hamarabb tisztázd azzal, akit kinéztél magadnak.

     

    Én úgy tudom, hogy császár után hegvastagságot néznek, nekem legalábbis egy barátnőmnél így volt, hogy a 30. (?) hét környékén, de lehet, hogy kicsit később megnézték, hogy milyen vastag az előző császár belső (?) hege, volt egy érték, amire azt mondták, hogy annyinak minimum kell lennie, hogy be merjék vállalni azt, hogy a következőt természetes úton szülheti, neki alatta volt kicsivel és így a második is császár lett. Nem tudom, hogy mindenki így csinálja-e, gondolom, ezt az adott orvossal kell megbeszélned...

     

    Nekem választott orvosom volt, de azt gondolom, hogy az ügyeletes is normálisan levezeti a szülést (és a szülésznők is), nekem anno Pálmai doktor volt az ügyeletes, amikor bementem a kórházba és nagyon szimpatikus doki volt - persze nem nála szültem, mert volt választott orvosom, csak azt mondom, hogy ezen nem akadt fenn, ugyanúgy tette a dolgát és nagyon normális volt.

    előzmény:
    armi10 (1810)
    2011-07-18  12:09
  15. 2011. július 18. 19:531812.
    Szerintem egy normális orvos vállal attól, mert 27. hétben vagy.
    előzmény:
    armi10 (1810)
    2011-07-18  12:09
  16. 2011. július 18. 12:131811.
    Úgy is szültél (mármint ügyeleten?) Erről tudsz bővebb infókat adni? köszi
    előzmény:
    suliadri (1800)
    2011-07-11  15:10
  17. 2011. július 18. 12:091810.

    Köszi a választ. Hát, eddig nem választottam orvost, és azt mondták, most már nagyon nem is fogok tudni (27.hétben vagyok), mert már nem vállalnak ilyen előrehaladottan kismamát.

    Tudja valaki, hogy milyen ha az ember csak úgy beesik szülni? Pláne milyen első császár után - ha én természetesen szeretném?

    Nem tudom, rejt-e valami veszélyt magában ha ki szeretném hordani (nem progis császár), tudom, hogy a seb szakadhat, de nem nagyon tudok erről többet, csak azt tudom, hogy nekem jó volt, persze relatíve , hogy rendesen megindult, vajúdtam, minden nélkül és csak az utolsó pillanatban emelték ki a picit.

    A szülésfelkészítőhöz találtam tematikát, köszönöm, de engem abból inkább már csak a helyismeret meg a helyi dolgok érdekelnének, az jó dolog, ha az ember legalább azt tudja, hova kell menni. Még utánakérdezek valahol épp melyik témánál jár a tanfolyam.

     

    előzmény:
    kardoste (1808)
    2011-07-17  15:37
  18. 2011. július 17. 16:311809.

    Én is lesétáltam szülés után 

     

    Másfél óra alatt született a lányom, a szülés után egyetlen bajom volt, hogy nagyon fájt a hátam. Mondtam a szülésznőnek, hogy mielőtt beleülök a tolószékbe, fel akarok állni, kicsit átmozgatni magam, olyan jól ment, hogy mondtam, hogy én biza lesétálok  Jólessett, rém büszke voltam magamra és ez megalapozta a gyors lábadozást is.

    előzmény:
    Orsoborso (1805)
    2011-07-13  23:32
  19. 2011. július 17. 15:371808.

    1.) Én is Szuromi doktornál szültem kilenc hónapja. Igaz az elsőt, így a császárról nem tudok infót. Végtelenül korrekt ember. Nekem sem volt vágás se varrás, csak a homeos bogyók. Van magán rendelése is. Arról is tudok írni, ha szeretnéd.

    Nekem a legelső babánál vetélésem volt, és utána kifejezetten "gondos" és figyelmes volt. Most várom a másodikat (harmadikat) és most is nagyon figyelmes. Telefonon ha hívom, tudja ki vagyok, stb... 5 éve járok hozzá, szülésen kívüli dolgokban is nagyon egyenes, nem kertel, megmondja mire számíts.

     

    3.) Ősszel még volt a tanfolyam és szerintem azóta is van. Héber Judit szülésznő tartja. Ha érdekel kereshetek hozzá e-mail címet, hogy van-e még és hánytól.

     

    4.) Én nem fizetős szobában voltam, de volt saját fürdő. Hárman voltunk. Nem hotel szoba, de arra 3-4 napra teljesen korrekt. Barátnőm idén januárban volt fizetős szobában egyedül. Azt is láttam, semmi extra, nagyon kicsi saját zuhanyzóval.

     

    Szólj, ha tudok még segíteni.

    előzmény:
    armi10 (1792)
    2011-05-30  16:19
  20. 2011. július 14. 22:551807.

    előzmény:
    Anica77 (1806)
    2011-07-14  11:22
  21. 2011. július 14. 11:221806.

     Úgy fel voltam dobódva....  A fiamnál azért 12 éve nem voltam ilyen vagány, mint most. Mondjuk akkor varrtak is, most meg nem. 

    Az volt a legrosszabb, hogy ki akartam hozni a manót az újszülött osztályról, de csak ebéd után adták oda. Várnom kellett még másfél órát.

    Ja és anyós totál ki volt, hogy feküdjek le!!!! én meg nem tudtam, mennem kellett. 

    Akkora megkönnyebbülés volt bennem, hogy teljesen feltöltődtem.

    Azért valljuk be, nem 2 órás szülésre számítottam, a fiam után. És nagyon tuningolt az egész, hogy "ennyivel" megúsztam.  

    előzmény:
    Orsoborso (1805)
    2011-07-13  23:32
  22. 2011. július 13. 23:321805.
    Nemrég egy barátnőm is ezt merészelte tenni én is ledöbbentem teljesen, nem tartom magam papírkutyának, de nekem bizony jólesett, hogy lekocsiztatott a szülésznő a szobába és ott csak rá kellett roskadnom az ágyra le a kalappal a lesétálók előtt!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (1803)
    2011-07-13  21:54
  23. 2011. július 13. 23:291804.

    Én tizenéve járok hozzá és - természetesen - nála is szültem és ha még lesz kisbabám, őt is egészen biztosan nála fogom megszülni

     

    Nagyon megbízható és gondos orvosnak tartom, néha talán már túl gondos is volt, így pl egy pozitív toxoplazma lelet miatt több szakértőt is megjártam, hogy biztosan tudjuk, hogy friss volt-e a fertőzés vagy terhesség előtti... de én nem bántam, hogy mindennek utánamegyünk a kisbabám egészsége érdekében.

     

    Nőgyógyászként is nagyon precíznek tartom, abszolút pozitív tapasztalataim vannak vele.

     

    Hozzáteszem, persze neki is volt műhibapere (ha jól tudom) és van olyan is, aki nem jött ki vele, tehát ő sem tökéletes - de én azt gondolom, hogy igen jó orvos.

     

    Szülészként vagy nőgyógyászként keresed? Ha tudok még segíteni bármi infóval, szólj.

    előzmény:
    wesco (1802)
    2011-07-13  21:46
  24. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. július 13. 21:541803.

    9 kor szültem és 11 kor saját lábon sétáltam le a szülészetre.

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Anica77 (1796)
    2011-06-14  23:44
  25. 2011. július 13. 21:461802.

    Sziasztok,

     

    Dr. Kaszás Tiborral volt vagy van valakinek személyes tapasztalata?

    Kb. négy éve találkoztam Vele egyszer, akkor nekem szinpatikus volt, én is orvos választás előtt állok, így kíváncsi vagyok, hogy Nektek mi a tapasztalatotok a doktor úrral kapcsolatban.

    Válaszaitokat előre is köszönöm!

     

    Márti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top