Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

János kórház szülészete

MKata
Létrehozva: 2003. június 25. 10:51
Kedves Kismamák, és Anyukák!

Októberben fogok a Szent János kórház szülészetén szülni. Nagyon érdekeklne minden olyan Kismama és Anyuka véleménye akinek kapcsolata volt ezzel a szülészettel! Előre is köszönöm!
  1. 2011. július 11. 16:151801.
    Suliadri, köszi. A válasz még nem késett el, de egyre inkább hajlok az intézményválltás felé (is). Időközben én sem hallottam túl sok jót V.A. doktornőről.
    előzmény:
    suliadri (1800)
    2011-07-11  15:10
  2. 2011. július 11. 15:101800.

     Adyyx (lehet már megkésett a válasz?!)Varga Anikó doktornő az egyik ismerősömet elég furán kezeli, mintha neki nem is lenne gyereke. Nem sok empátiát mutatott, pedig fogadott dokija volt. Lehet a szülés után megváltozik a nőgyógyász?? :-o

     

    Armi10 én is TB alapon jártam oda. Igen a fszt-en a nőgyógy rendelő mellett van a terhesgondozó de-önként, de mb szerint néha tudsz menni du. is. Én nagyon szerettem az ott dolgozó Adriennt.

    Szülőszoba látogatásról annyit tudok mondani,h a szülésfelk.tanf-on van videó róla, de ha fogadsz szülésznőt, akkor ő megmutatja.

    előzmény:
    adyyx (1794)
    2011-06-14  14:26
  3. 2011. június 21. 14:061799.

    Szia! 

     

    Végig a magánrendelőbe jártam, ott volt az uh is. A kórházba csak vérvételen voltam, azt is a dokim SK vette le!

    Konkrétan voltam eleget már a jános kh lenti rendelőjében és ha lehet, azt ezentúl kihagynám, még ha nincs is sok pénzem. (ott is pénztől kedves a legtöbb doki BOCSI, ha van ellenpélda, senkit sem akarok megbántani!) De a modor, amit én lenn tapasztaltam, az gáz!

    Tarifa? 8000 forint volt egy vizsgálat. (havonta) Erről kaptam számlát, és valami egészségkártya is használható lett volna, ha van.

    Ha a kórházba mentem, akkor nem fizettem.

    A végén? A doki azt mondta mindenki ahogy gondolja... Hát nem volt "sok" ahhoz képest, amiket ott adtak a csajok. Azt mondták az anyukák, hogy a szülés ára az a vizitdíj-nek a százaléka alapján számolják. Szerintem ez hülyeség. A szobatársnőm 80 e ft ot adott a dokijának minden baja volt szülés után és konkrétan fele annyi gondoskodást nem kapott, mint én a dokimtól, pedig jóval!!! csekélyebb anyagi juttatást tudtam nyújtani.

    A szülésznő egy nagyon ízléses Mozart csokis ajándékkosarat kapott, aminek nagyon örült. Pénzt neki már nem tudtunk adni. 

    kb ennyi. 

    előzmény:
    armi10 (1798)
    2011-06-21  11:23
  4. 2011. június 21. 11:231798.

    Jula - köszi a válaszokat. Nem küld a fórum értesítést, ha jön válasz, pedig bejelöltem - ezért csak most láttam. Azóta már gondolom megszületett a babuci. Majd, ha időd engedi, írd meg, milyen tapasztalataid voltak.

    Jó egészséget mindkettőtöknek!

     

    anica77, Jula - majd ha tudtok tarifákat, szívesen venném, akár priviben is.

     

    Aki a jánosba tb-s úton jár, a kötelező, nem genetikai havi uh-kat mikor és hol csináltatja? A rendes nőgyógy rendelésen gondolom nem lehet. Láttam kiírva, hogy a terhesrendelések délelőttönként vannak, de ezt hol csinálják, lent a terhesgondozónál?

     

    Még van egy kis időm, hogy dokit találjak, de már nem túl sok, így ha tud még valaki ajánlani ott dokit, azt megköszönném.

     

    A terhesgondozást sztem tb-sen fogom majd végigcsinálni, ha minden ok lesz, az elején furcsán néztek rám, de már nem kérdezősködnek, ha mondom, hogy nincs privát orvosom.

     

    Tényleg ilyen ritka, hogy valaki tb-sen megy végig? Nekem egyszer elég volt már annyi pénzt kiadni, és nem kaptam többet, mint így.

     

     

    előzmény:
    Jula (1793)
    2011-06-02  12:18
  5. 2011. június 21. 11:161797.

    Anica77 - köszi szépen a választ!

     

    előzmény:
    Anica77 (1796)
    2011-06-14  23:44
  6. 2011. június 14. 23:441796.

    Szia!

     

    Én a Dr. Szuromi Andrásnál szültem tavaly. Homeopátiával is foglalkozik, kaptam homeos bogyókat is (vettem, csak mondta, hogy mit vegyek) hogy könnyebben szüljek. Konkrétan észrevette kiírt szülés előtt, hogy még nincs gond, de lehet, mert lassabb a szívműködés, így inditott szülésem volt. Kb 2 óra alatt megszültem magamtól, vágás, gyógyszer minden nélkül. 9 kor szültem és 11 kor saját lábon sétáltam le a szülészetre. Irtó hálás vagyok ezért, mert a fimnál 12 éve össze vissza vagdaltak és nem kellemes varrattal mozogni.

    Szülőszoba szuper, benn volt végig a párom, utána mikor megszültem az anyósomat is simán beengedték. A szülésznő is nagyon rendes volt.

    2 ágyas szobában voltam (nem fizetős) A fürdőn kívül minden ok volt, azt meg elviseltük. Csecsemős nővérekkel pl a szobatársnőmnek meggyűlt a baja, (problémás sírós baba, anyunak nem indult tej stb, stb) vele nem voltak túl kedvesek. Velem normálisak voltak. Volt 1-2 morcosabb és 1-2 tüneményesebb is.

    Alapjában véve sokat fejlődött a János kh szülészete 12 év alatt.  

    előzmény:
    armi10 (1792)
    2011-05-30  16:19
  7. 2011. június 14. 15:011795.
    Termsézetesen nem ornos, hanem orvos...
    előzmény:
    adyyx (1794)
    2011-06-14  14:26
  8. 2011. június 14. 14:261794.

    Sziasztok!

    Szülész nőgyógyász ornosNŐT keresek, tudtok valakit ajánlani? Tudom, a Jánosban ritka mint a fehér holló a női orvos...

    Dr. Varga Anikó képről szimpatikusnak tűnik: Van valakinek info-ja róla? Neten se találtam szinte semmit...Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. június 2. 12:181793.

    Szia!

    Nem tudok minden kérdésedre válaszolni, bár én műár mindennapos vagyok. amire tudok azt leírom:Van minden kedde szülés felkészítő tanfolyam az Auditóriumnak nevezett előadóban. Nem tudom korábban hol volt, elég nehezen találtam meg, de nagyon jó fej a szülésznő aki tartja, szerintem. kb 7 témakör van, ezek sorrendben mennek folyamatosan, körbe körbe, bármikor be tudsz kapcsolódni.

     

    Szobák: huh, ezt elmodta ugyan de nem jegyeztem meg, ami kicsit ijesztő volt nekem, hogy van 5 ágyas szoba is, de van sok 3 ágyas, meg talán két ágyas is, ezek a tb s szobák.

    vannak fizetős szobák, 2 db 1 ágyas, kórházi berendezéssel, asszem 7 ezer ft per nap, vagy 6 ezer? most hoirtelen nem tudom.

    van 2 db 1 ágyas alapítványi szoba, az 9 ezer ft per nap, és butorok vannak, nem kórházi berendezés, és asszem adóból leírható a 9 ből 3 ezer ft évvvégén.

    Van talán egy vagy 2 ágyas fizetős szoba is, itt is 6 ezer ft egy éjjel, küórházi berendezéses. Mindegyik fizetősbben van wc fürdő asszem, a többihez nem tartozik, ha minden igaz. Viszont mivel jó nagy küőrház, lutri ogy esetleg ha van pénzee, akkor jut e ilyen szoba, kell szólni mikor bemész szülni, hogy szeretnéd, és ha épp van üres, és nincsen valaki előtted végzett szülő nő aki szintén igényt tart rá, akkor megkaphatod. De ez mindenhol így van

     

    én is itt szülök, és Lintner doktornál, de nem azért választottam őt, mert előtte hú de jókat hallottam volna, meg egyáltalán választani akartam volna, hanem azért mert korábban volt több méhműtétem amire viszont őt kifejezetten ajánlották, és mivel neki köszönhetem hogy rendbe rakott, és csoddával határos módon ki tudtam hordani ezt a babát, és meg is foganhatott, ezért vagyok nála. Amúgy jófej:), meg nagyon bírom, de mivel ő a guru az egész intézmányben gondolm  atarifája is az lesz, bár nem kérdeztem, és ő nem mondta eddig az is igaz....de ha mond horror árat akkor max. nem kapja meg, mert nem tudom kifzetni:(, de szerinntem ő akkor is ellátna, amennyire megismertem. Amúgy meg jártam a magánrendelésére is, bár nem hív be feleslegesen, és ott is van azért amit otthagy az ember. A genetikai, meg egyéb nagyobb viszgálatokra, meg így a 36 hét utén már a kórházba járok vizsikre, ezeken az ügyeletes vizsgál, de eddig mindegyik rendes volt kedves, nem éreztem a futószalagot, pedig marha sokan szoktunk lenni, pl UH.-on, stb.

     

    Ja az elején, voltam pár napot vérzéssel kórházba, mindegyik normális volt, akivel volt dolgom, bár akkor még nem jártam a Lintner dokihoz, szal nem tartoztam senkihez, szal tutujgatós, lekiápolós nem volt egyik sem, de korrektnek neveznéám őket. Szóvalé szerintem bármelyiket választod, jó kezekben leszel, nekem szimpi az egész gárda.

     

    Csaszi: szerentem ma már mindenhol lehet csaszi utén normál úton szülni, hacsak nincsen valami indok (pl túl közel volt az előő szülés,  seb állapota, koraszülés, stb. stb. nagyon sok tényező lehet ami indokolja), ami miatt kockázatosnak ítélik meg.

    Nekem is mindeddig így volt, nekem is altatásos volt az előző, de úgy volt hogy akár szülhetek is. Most kicsit fordult a kocka, szal most úgy nz ki csaszim lesz programozbva, de azért mert így a végére látnak mégis kockázatot benne, én most a 37 dik hétben vagyok, de kb a 35 dikig úgy volt szülhetek. Ez a terhességedtől és tőled is függ a baba helyzetétől, állapottól, stb.

     

    Szülőszobabejárást nem tudom van e, nem voltam minden előadáson, és mivel csaszim lesz már nem is fogom megtudni.

     

     

     

     

    előzmény:
    armi10 (1792)
    2011-05-30  16:19
  10. 2011. május 30. 16:191792.

    Sziasztok!

    Tudnátok segíteni nekem abban, hogy

    1. még nem választottam dokit a Jánosban (most csak sztk-san járok, 20.hétben vagyok), és kik azok, akiket szívesen ajánlatok? Illetve megköszönném, ha szülési tarifát is tudnátok hozzá mondani, akár priviben is.

    2. tudtok-e olyan dokit a Jánosban, aki császár utáni természetes párti, illetve legalább küzd érte, ha én is azt szeretném. Az előző baba faros volt, ráadásul altatásos császáros, mert olyan gyorsan jött (és olyan keveset néztek rám, hogy nem volt más lehetőség) és most ha lehet, szeretnék természetessel indulni, már persze, ha nem lesz faros újra a drága.

    3. van még az a szülésfelkészítő, keddenként? Hol lehet utánanzézni az aktuális programnak? Ugyan már nem az első baba, de anno a másik kórházban is voltam, és legalább tudtam, mi hol van, mikor mentem, az sztem ad egy kicsit nagyobb biztonság érzetet. Itt is van szülőszoba-bejárás?

    4. milyenek a szobák most, 2011-ben, és az árak is érdekelnének. Emlékszem, hogy anno nem volt rossz, hogy a (egyébként sokakkal közös szoba volt), de legalább volt saját fürdő, és császár után nem volt mindegy pár óra fekvés után (nekem nem "kellett" annyit pihennem utána), hogy hogyan jut ki az ember.

     

    Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. Április 6. 15:201791.

    Istenem...már értem, miért volt kikapcsolva a telefonja:-((( Teljesen kész vagyok, ő volt az orvosom, akinek a személyében egy kiváló orvost, szakembert ismerhettem meg, miért????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. március 3. 10:171790.
     én is hozzá jártam, 36 hetes voltam az elsővel, mikor átkerültem máshoz (ő is nagyon jó fej volt, de hát nem ugyanaz, mintha 9 hónapig hozzá jársz...), és a 6 hetes kontrollon mondta, hogy egy héttel korábban meghalt................. izé, nagyon sokkolt a dolog. A "pótdoki" csak annyit mondott: "érthetetlen, hogy halhat meg egyéleterős férfi 2 hónap alatt leukémiában..." néhány nappal később voltam bent a kórházban, és mindenki fekete szalaggal dolgozott, a Zoli képe meg kint volt a nővérpulton.... hát alig bírtam ki bőgés nélkül......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. március 3. 10:021789.

    Jesszus! Most olvasom! Ő lett volna a dokim helyettese, ha a szabija alatt szülök tavaly. Voltam nála rákszűrésen is régebben... 

    Tavaly áprilisban szültem és nem tűnt betegnek... Mi volt a baja????

    Nem volt sokkal idősebb nálam. (szerintem) 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_246422 (1773)
    2011-01-28  20:51
  14. 2011. február 22. 21:541788.
    Köszönöm. Ott voltam.
    előzmény:
    ktim76 (1787)
    2011-02-21  18:51
  15. 2011. február 21. 18:511787.
    Szia! Múlt szombaton volt a temetése
    előzmény:
    Gina424 (1781)
    2011-01-30  22:06
  16. 2011. február 6. 18:071786.
    Kedves Orsoborso! Köszönöm a választ, bocs.,hogy ilyen későn reagáltam. Sadra
    előzmény:
    Orsoborso (1772)
    2011-01-27  22:32
  17. 2011. január 31. 21:401785.
    Ugyanígy érzek én is. Mindig arra gondoltam, hogy ha olyanok dolgoznak a János Kórházban, mint ő, akkor az csak egy jó hely lehet. Nem tudom túltenni ezen magam, régebben két házzal arrébb lakott, gyakorlatilag szomszédok voltunk. Nem értem, hogy hogyan történhet meg ilyesmi!
    előzmény:
    ktim76 (1784)
    2011-01-31  16:24
  18. 2011. január 31. 16:241784.

    Most olvastam én is. Kész vagyok.Fent alszik a gyerekem aki nála  született én meg itt lent bőgök

     

    Nem csak az orvosom volt évek óta, de a férjem gimnáziumi barátja. Barátunk volt, imádtam őt.

     

    Annyira sajnálom, és 3 árva maradt itt apa nélkül

     

    Nyugodjék békében

    előzmény:
    tancsa (1783)
    2011-01-31  15:32
  19. 2011. január 31. 15:321783.
    Nyugodjék békében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. január 31. 10:571782.

    Tegnap olvastam én is az Iwiwen, nagyon sajnálom szegényt. Ővolt az én orvosm is, problémás terhes voltam és nagyon lelkiismeretes volt, szinte naponta vizsgált, még Karácsonykor is bejött. Nyugodjék békében!

    (Leukémiás volt+ tüdőgyulladást kapott és agyvérzést. )

    előzmény:
    Gina424 (1781)
    2011-01-30  22:06
  21. 2011. január 30. 22:061781.
    Hol olvastátok? Tudja valaki mikor, hol lesz a temetés?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. január 30. 21:561780.
    Én is a János Kórházban szültem, és amikor a sokadig lombik után bementünk éjjel az ügyeletre egy órán keresztül beszélgetett velünk, hogy tartsa bennünk a lelket, hogy lesz nekünk is babánk. És amikor megszületett a kisfiúnk bejött a szülőszobára, hogy gratuláljon. Ez borzasztó, olyan fiatal volt, apuka ráadásul!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_246422 (1773)
    2011-01-28  20:51
  23. 2011. január 30. 21:511779.
    Teljesen ledöbbentem mikor itt olvastam, hogy meghalt. A középső lányomat vártam mikor hozzá jártam és nála szültem. Tele volt élettel, kedvességgel. Nagyon sajnálom.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. január 30. 21:161778.

    Szegény:(

    Olyan fiatal volt

     

    előzmény:
    mucus82 (1777)
    2011-01-29  18:54
  25. 2011. január 29. 18:541777.

    Sziasztok!

    Állítólag súlyos betegséget diagnosztizáltak nála és hamar elvitte!sajnálom!

    Nyugodjon békében!

     

    előzmény:
    vgigi (1776)
    2011-01-29  13:56

Címlap

top