Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

János kórház szülészete

MKata
Létrehozva: 2003. június 25. 10:51
Kedves Kismamák, és Anyukák!

Októberben fogok a Szent János kórház szülészetén szülni. Nagyon érdekeklne minden olyan Kismama és Anyuka véleménye akinek kapcsolata volt ezzel a szülészettel! Előre is köszönöm!
  1. 2004. december 30. 13:24151.
    Na parázz!! Nagyon klassz lesz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_400032 (150)
     
  2. Torolt_felhasznalo_400032
    Torolt_felhasznalo_400032
    2004. december 30. 11:52150.
    Szia!

    Én kb 4 hét múlva fogok szülni a Kaszásnál, majd beszámolok a tapasztalataimról.
    Eddig nagyon rendesnek tartom.
    Mindig 1000 kérdéssel bombázom a terhességgel kapcsolatban és maximálisan kielégítő módon és türelemmel válaszol mindenre.
    Eléggé parás vagyok a szülés tekintetében, szóval nem lesz könnyű dolga velem. :)
    Te a magánrendelésére jársz vagy rendel a kórházban is?
    előzmény:
    bobájka (148)
     
  3. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2004. december 29. 10:20149.
    A nevét hallottam már de nem ismerem. Az én orvosomról sem írt még senki. . . :( A Kaszásról lentebb olvastam azt hiszem, de lehet, hogy másik topicban. . . lehet, hogy a Kinél szültél topicban.
    előzmény:
    bobájka (148)
     
  4. Torolt_felhasznalo_316115
    Torolt_felhasznalo_316115
    2004. december 29. 10:02148.
    Én május elején fogok szülni a Jánosban, Kaszás Tibornál. Róla eddig nem nagyon írtatok eddig a fórumon. Van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_973356
    Torolt_felhasznalo_973356
    2004. december 28. 11:43147.
    Hello Mindenki!

    Én már az 5. előadásnál tartok, és összesen 7 van. Ma lesz az 5. Jelenleg is Héber Judit tartja, aki nagyon szimpatikus. Próbál mindig színt vinni a témába! Bár én még csak a 25. hétben vagyok, inkább korábban kezdtem el, nem akarom megvárni, amig sikos csúszós lesz az út, vagy míg egy óráig tart magam felvonszolni a meredek lejtőn:)))
    De tényleg mindenkinek ajánlható!!!
    Pusszancs, mindenkinek minden szépet!
    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412088 (138)
     
  6. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2004. december 18. 21:05146.
    Van ott egy doki, azt hiszem C-vel kezdődik a vezeték neve, de nem veszek rá mérget, különös ismertetőjele, hogy iszonyú jóképű:) Olyan zavarban voltam mikor egyszer ő uh-zott :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_383286
    Torolt_felhasznalo_383286
    2004. december 18. 21:01145.
    Köszönöm Mindenkenek, aki a fizetős szobákról írt! Jó nagy a változás 20 hónap óta, mióta szültem!
    Jasmine01-nek: Az Elekes doki volt az ügyeletes, mikor készítettek elő a császárhoz, és bent is volt a műtétnél, nagyon jó orvosnak ismertem meg. Tapintatos volt, segítőkész. Rajta múlt, hogy nem hagytak reggelig kínlódni, akkorra volt tervezve a műtét, de a kisfiam útnak indult este 6-kor. Igazi fájások csak 9-re lettek, de addigra kész is volt a műtő. Az ilyesmi nagy könnyebbség annak, aki tudja, hogy úgysem csinálhatja végig a rendes szülést, sajnos.
    Most, hogy bejárkálok ismét ultrahangra, azt vettem észre, hogy mintha megnőtt volna a szülészet forgalma, rengeteg a kismama.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_197850
    Torolt_felhasznalo_197850
    2004. december 15. 17:21144.
    Szia
    Elekesnél szültem 2 és fél éve. Akkor még weléggé kezdő volt, de már felkapott orvos, nagyon rendes, vidám doki. Csak varrni nem nagyon tud/ott. Én akkor szültem nála, mikor ügyeletben volt, és pénz nélkül is normális volt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_123683 (136)
     
  9. Torolt_felhasznalo_123683
    Torolt_felhasznalo_123683
    2004. december 15. 17:04143.
    Igen a dokim magas, barna, világos szeme van, jóképű :-)) olyan vészhelyzetes :-)

    Nagyon aranyos, kiváncsi vagyok, szakmailag mit mutat majd. . .

    Nekem is a 30. hét körül tanácsolta elkezdeni a felkészítőt. Jövő héten hétfőn megyek uh-ra. igen, a 2. emeletire.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2004. december 14. 16:35142.
    Igen, tényleg rendes! Az enyém is ilyen, bármikor hívhatom, bár nem szoktam, nem nagyon merek este odatelefonálni. . . meg nagyobb baj még nem volt szerencsére, ami miatt kellett volna hívni.

    A Dömötörinek van magánrendelése? Vagy a kórházira jársz?

    Köszi az infót, az a baj, hogy a párom biztos nem fog eljönni, nem is akarom erőltetni. . . miről van ott szó, amihez kell a párunkat is vinni? Hát mindegy, valahogy kibírom majd egyedül is. Milyen szobában leszel, ha szülsz? Tudod már?
    Most néztem a bemoldalad, hát, nem sok van már hátra Neked a szülésig!! Izgulsz? :)

    Az én jelszavam zolika :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349761 (141)
     
  11. Torolt_felhasznalo_349761
    Torolt_felhasznalo_349761
    2004. december 14. 13:45141.
    Szia!

    Én is nagyon meg vagyok elégedve a Dömötörivel, nagyon rendes emberileg, sokat mosolyog, és felhívhatom a mobilján bármikor, ha valami bajom van, szóval jó kezekben érzem magam.
    Keddenként délután 5-kor van az előadás. Én egyedül mentem el először, és irtó hülyén éreztem magam, hogy mindenki párosával van. . .
    De nyugi, én is kibírtam egyedül :-)
    Nézd meg a bemoldalamat, én is örülnék, ha priviben megadnád a tiédhez a jelszót.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855825 (140)
     
  12. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2004. december 14. 13:36140.
    A Dömötöri jó fej, őt ismerem. Jó orvos! Kisfiad lesz vagy kislányod?

    Köszi az infókat! És hány óra körül szoktak lenni az előadások? Ciki, de szerintem a párom nem fog velem jönni :( Vagy úgy ne is menjek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349761 (139)
     
  13. Torolt_felhasznalo_349761
    Torolt_felhasznalo_349761
    2004. december 14. 13:30139.
    Sziasztok Lányok!

    Én is a Jánosban fogok szülni 1-2 héten belül. Nekem Dömötöri doktor az orvosom. A szülésfelkészítőn csak kétszer tudtam részt venni, mert nem lakunk közel a kórházhoz. Mindkét alkalommal más-más téma volt beharangozva, de 85%-ban ugyanaz hangzott el. Viszont nagyon hasznos dolgokat mondtak el, mint amiket Melitta is írt. Azt még tudni kell, hogy szinte senki sem volt egyedül, mindenki a párjával ment.
    Ja, és a könyvtárszoba az első emeleten, a lépcsővel szemközti folyosón jobbra kb. a 2-3. ajtó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_412088
    Torolt_felhasznalo_412088
    2004. december 14. 12:56138.
    Sziasztok!

    A Jánosban a szülésre felkészítő keddenként van 17 órától, a szülészet könyvtártermében. Folyamatosan van és bármikor be lehet kapcsolódni.
    6 téma van ami mindig ismétlődik (Vajúdás és szülés, Relaxáció-légzés vajúdás és szülés alatt, az újszülött, gyermekágy-császármetszés, szoptatás, hazamenetel- első napok otthon, + szülőszoba látogatás. A 31-32. héttől célszerű elkezdeni, hogy mindegyiket meg tudjátok hallgatni. A szülőszoba látogatás bármikor lehet, ha éppen nem szül senki ezt előre nem lehet tudni. Apukák, mamák, nagymamák is szoktak menni, nagyon nagy az érdeklődés, nem árt időben odaérni! Szülésznők tartják, amikor mi jártunk a Héber Judit tartotta, de most úgy tudom, hogy más mert Ő is babázik. Kb 1-1, 5 ig tart, a témától függően van videófilm nézés is. Elmondják, hogy lehet az éjszaka kellős közepén megközelíteni a szülészetet, hogy mikor kell indulni a kórházba, milyen tünetek jelzik a szülés megindulását. Tehát mindent elmondanak amit tudni kell!
    Mindegyik szülésznő tüneményes és profi én csak jót hallottam és tapasztaltam Róluk.
    Szülés után a 4. napon lehet hazamenni ha minden rendben van a mamával és a babával. Hazamenetel előtt szedik ki a varratokat is. Én pénteken szültem és kedden délelőtt mehettünk haza.
    Normál szülésem volt, csak egy kicsit hosszú volt a vajúdás, mert spontán burokrepedéssel indult fájások nélkül. Meg kellett várni mire beindultak a fájások, ezért a kórházban éjszakáztam. Kértem EDÁ-t is, erre is van lehetőség!
    Ismerős az orvosod neve! Fiatal, jóképű, barnahajú? Ha igen akkor tudom, hogy ki!

    Na most hirtelen ennyi jutott az eszembe!
    Jól vagytok, minden rendebn Veletek?

    Melitta

    -
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855825 (135)
     
  15. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2004. december 14. 11:59137.
    Szia!

    Névről ismerős, de nem tudom ki az pontosan. Jó sok orvos van ott, már vagy tíz nevet hallottam akiket még csak nem is láttam ott :)

    Mikorra vagy kiírva? Te is a második emeletre jársz uh-ra?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_123683 (136)
     
  16. Torolt_felhasznalo_123683
    Torolt_felhasznalo_123683
    2004. december 14. 11:27136.
    Sziasztok!

    Most találtam rátok, ami jó, mert a Jánosról nem sok infót találtam más fórumon sem.

    Mi 28 hetesek vagyunk, a dokim Elekes Tibor (fiatal, kedves, türelmes) ismeri v. ki? nem láttam itt a nevét.

    Mi is a Jánosban szülünk majd.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2004. december 14. 10:35135.
    Szia Melitta!

    Köszi szépen az infókat!! :) Kérdésem az mindig van bőven, de szerintem inkább ne priviben írd meg, hanem itt, hogy mások is tanuljanak a tapasztalataidból :) Szóval, ez a szülésre felkészítés, hányadik héten kezdődik, hogy zajlik, ki tartja, stb, erre lennék kíváncsi bővebben. A pároddal mentetek vagy egyedül is lehet?

    Nekem sincs szülésznőm, az orvos azt mondta, bízzak abban aki ott lesz, mert rendesek.

    Te hány napig feküdtél bent szülés után? Természetes úton ment a szülés? Jó Neked, hogy már túl vagy rajta!!

    Nekem egyébként Szentkirályi Zoltán lesz az orvosom, illetve hozzá járok a terhesség eleje óta, nekem szimpatikus. Ismered esetleg?

    Köszi a segítséget!!!
    Heni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412088 (134)
     
  18. Torolt_felhasznalo_412088
    Torolt_felhasznalo_412088
    2004. december 14. 00:32134.
    Szia Heni!
    Teljesen megértelek! Én is az első babámat vártam és én is féltem egy kicsit!
    Én a Zsolnai doktor úrnál szültem, nem volt fogadott szülésznőm, akik ügyeletben voltak azok segítettek. De mindenki nagyon rendes volt és nagyon szép élmény maradt Nekünk a szülés. (A párom is mellettem volt!)
    Nem tudom, hogy tervezitek e, hogy eljártok majd a szüléesfelkészítőre a kórházba. Ott nagyon sok mindent elmondanak a kórházi gyakorlatról, a szülésről, a kórházi napokról, kórházi csomagról, a szoptatásról és a baba ellátásáról stb. Van szülőszoba látogatás is és ott van alkalom arra, hogy megismerd a szülésznőket. Mindegyik tüneményes, bármelyiknél szívesen szültem volna!
    Van egy nagyon szép szupi-mupi 1 ágyas szülőszoba és egy 3 ágyas nagy szülőszoba, ahol függöny van az ágyak között. Amikor én szültem az egyágyas már foglalt volt így a nagyban szültem. De nem zavart, hogy többen is vagyunk, hármunk közül nekem született meg kegkésőbb a babám pedig mi érkeztünk leghamarabb. Velük örültem a babáiknak! Modern, állíthatós, szétszedhetős szülőágyak vannak, lehet sétálni, labdázni még EDÁval is.
    Miről szeretnél még többet tudni? Szívesen válaszolok a kérdéseidre, akár priviben is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855825 (133)
     
  19. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2004. december 13. 23:41133.
    Szia Melitta! Nekem nagyon sokat segítettél, én két hónap múlva szülök.

    Ki volt az orvosod? Szülésznőt választottál korábban vagy aki volt ügyeletben az volt? Mesélj még, szívesen várok bármilyen infót, első babám lesz és kicsit félek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_412088
    Torolt_felhasznalo_412088
    2004. december 13. 23:33132.
    Szia Dóra!

    Én áprilisban szültem a Jánosban és fizetős szobában voltam.
    A szülésfelkészítőn elmondják a lehetőségeket és meg is mutatják a fizetős szobákat. Néhányat felírtam magamnak, íme:
    1 ágyas IKEA alapítványi szoba (saját WC, zuhanyzó, IKEA ágy, pelenkázó, TV, hűtő, narancssárga tapéta és zárható ajtó) 7000 Ft/éj. Én egy ilyenben voltam így erről tudom a legtöbb infót. Nagyon igényes szép szoba! Én jól éreztem magam benne!
    Van még KÓRHÁZI 1 ágyas, ez hagyományos kórházi berendezéssel van felszerelve, de van hozzá WC és zuhanyzó is, 6000Ft/éj.
    Akkor van még egy 3 ágyas IKEA szoba, ott 4500Ft egy éjszaka.
    Van még több is, de én azokat már nem írtam fel, a felkészítőn mindent elmondanak, ha elmentek!
    Nem lehet előre szobát választani illetve lefoglalni. Ha már a szülőszobán vagytok érdemes megkérni a szülésznőt, hogy nézze meg milyen szobák vannak szabadon és Ő akkor már tud intézkedni. Amikor én a szülőszobára érkeztem még egyetlenegy szabad ágy sem volt, annyira telt ház volt, de másnapra mire meglett a babám, sokan hazamentek így felszabadultak szobák, sőt még az általam kinézett IKEA 1 ágyas is szabad lett. Ha esetleg nincs szabad fizetős szoba akkor a többágyasban adnak helyet, de ha kéritek szólnak, ha felszabadult valamelyik fizetős szoba és át lehet költözni!
    Nekem nagyon bejött az egyágyas, igaz drága de leglább ki tudtam pihenni magam valamelyest és nem kellett a látogató hegyeket kerüldöznöm.
    További jó babavárást és pocakosodást!
    Remélem tudtam segíteni!
    előzmény:
    dora5 (130)
     
  21. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2004. december 13. 08:56131.
    Szia Dóra! Erről én sem olvastam itt még, de a Jánosban fogok szülni és a párom ragaszkodna a fizetős szobához, ezért megkérdeztük az orvosomat.

    Ő felsorolt vagy 10 féle fizetős szobát, de árat sajnos nem mondott. Van olyan szoba, hogy egy ágyas és ikea bútorok meg tv is van benne, saját fürdővel.

    Ha megyek újra a dokihoz, megkérdezem az árakat és megírom ide!

    Viszont több lánytól hallottam, hogy az első egy-két napot érdemes többágyasban tölteni, ha még nem szültél, hogy tudj kitől tanácsot kérni.

    Nem látom a neved mellett a jelet, megkérdezhetem, hogy ha babát vársz mikorra várod? És kihez jársz a Jánosban?

    Heni
    előzmény:
    dora5 (130)
     
  22. Torolt_felhasznalo_383286
    Torolt_felhasznalo_383286
    2004. december 13. 08:52130.
    Sziasztok,
    nem olvastam végig az összes hozzászólást, ha írtatok már erről, megköszönném, ha valaki segítene, hogy hol. Azt szeretném tudni, hogy működik most a fizetős szoba most a Jánosban? Amikor szültem, kettő ilyen szoba volt 4500-5500 Ft-ért. Nem tudjátok véletlenül, hogyan változott az ár, illetve lett-e több szoba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. fbr
    fbr
    2004. december 12. 21:17129.
    Köszönöm az infót, szétnézek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855825 (127)
     
  24. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2004. december 12. 11:20128.
    Remélem vannak még itt, akik a Jánosban szülnek/szültek és nem marad árván ez a topic. . . nem sok fórumot találtam a Jánosról. Az én dokimról meg gyakorlatilag egyet sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2004. december 12. 11:15127.
    Fbr: lentebb egy csomó infó van a Molnárról. Nekem amúgy szimpatikus.

    Én Szentkirályi Zoltánnál fogok szülni, ha minden igaz. . . van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top