Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

János kórház szülészete

MKata
Létrehozva: 2003. június 25. 10:51
Kedves Kismamák, és Anyukák!

Októberben fogok a Szent János kórház szülészetén szülni. Nagyon érdekeklne minden olyan Kismama és Anyuka véleménye akinek kapcsolata volt ezzel a szülészettel! Előre is köszönöm!
  1. fbr
    fbr
    2004. december 3. 12:24126.
    Hahó!Van itt valaki?Januárban szülk Dr Molnárnál. Ki tud róla valamit?Hálapénz?Milyen orvosnak tartják?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_197850
    Torolt_felhasznalo_197850
    2004. november 23. 20:55125.
    Sziasztok
    Múltkor óta még csak most néztem be. :(
    dobolya: komoly
    előzmény:
    dobolyka (111)
     
  3. 2004. november 23. 20:35124.
    Nem szoptatok már régen, Bence 5 és fél hónaposan lezizzent róla. :-((
    előzmény:
    MKata (120)
     
  4. 2004. november 23. 18:44123.
    Igen nehéz róla megmondani melyik korosztályba tartozik.
    Látszik hogy egy kis gyerek fiatalít. :)
    Lilinek hívják a legkisebb lányát, és Balázsnak a fiát.
    Egy kolléganőm(ő mutatta be nekem)szintén nála született és a lányát is nála szülte.
    előzmény:
    MKata (122)
     
  5. 2004. november 23. 18:34122.
    Azt tudtam, hogy a nagyfia szintén "zenész", de valahogyan mégis annyra fiatalos nekem olyan mint egy hippi persze jó értelemben. Szóval nehéz Róla elhinni, hogy ilyen negyon régen praktizál.
    előzmény:
    dobolyka (121)
     
  6. 2004. november 23. 17:45121.
    Huszonkilenc vagy harminc év körül van a legidősebb fia, szintén nőgyogyi ha jól emlékszem a II. -es Sotén.
    húsz körül van a középső lánya, és nyolc éves azt a kicsi lánya.
    A kicsiről sokszor mesélt.
    előzmény:
    MKata (118)
     
  7. 2004. november 23. 16:52120.
    Én ha jól emlékszem már az 5. héten van igaz kétüregü szivecskéje, de ezen nem fogunk összeveszni :o).
    A lényeg, hogy 12 hetes korukra teljesen "készek" utána érnek és fejlődnek!

    Jajjj nagyon izgulok értetek! Szoptatsz még?
    előzmény:
    zsizbó30 (119)
     
  8. 2004. november 23. 16:11119.
    A 7. héten már elvileg a szíve is verni fog. Kb 5-6 mm lesz.
    Sok boldogságot.

    Kata! Ez jó hír. Ma egész nap pisilek, a hőm is igen magason, de majd kiderül. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_865496 (117)
     
  9. 2004. november 23. 15:31118.
    Nagyon jó doki! Jól választottál. De jesszusom már ilyen öreg, hogy a nála születettek is lassan anyukák leszne :o)))k
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_865496 (117)
     
  10. Torolt_felhasznalo_865496
    Torolt_felhasznalo_865496
    2004. november 23. 15:04117.
    Szisztok,
    nálam még semmi sem biztos, de a jelek szerint a 6. héten vagyok.
    Azért jöttem ide, hogy megnézzem, írtatok-e a Lintnerről valamit, és örömmel láttam, hogy nagyon jókat! Ez nagyon megnyugtató. . .
    Én is nála szeretnék szülni majd júli végén, nagyon szeretem, mindig is hozzá jártam, mi több, nála születtem!
    Pénteken megyek hozzá az első (hüvelyi) UHra, nagyon izgulok, mit fog látni. Az lesz a 7. hét második napja. Szerintetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. november 23. 14:47116.
    Én ma voltam a Tanárnál csupa jó hír 12 hetes és 4 napos CRL:66mm BPD:22, 3mm NT:1, 3mm nagyon szép láttam Őt!

    Különben én is intenzívebben érzem a második babót néha már azt is érzem, hogy mocorog :O)
    előzmény:
    zsizbó30 (115)
     
  12. 2004. november 23. 11:24115.
    Még várok. Legelőbb dec 7. -én csinálok tesztet, mert akkor már tuti. Csodálkozom, hog már vannak intenzív tüneteim, de most beszéltem egy barátnőmmel, akinek 6 órája született meg a második babája és ő azt mondta, hogy a másodiknál mindent előbb érzett és sokkal jobban.
    előzmény:
    MKata (114)
     
  13. 2004. november 23. 05:55114.
    ????? Tudod a teszt segít! Vagy még vársz egy kicsit?
    előzmény:
    zsizbó30 (113)
     
  14. 2004. november 22. 14:24113.
    Minket már szombaton hazaengedtek. Viszont 24. született egy ismerősömnek is ott babája. Áginak hívják és Máté a fia.
    Lehet, hogy már nálunk is jön. . . . de még nem tudjuk.
    előzmény:
    MKata (112)
     
  15. 2004. november 22. 10:27112.
    Szia!

    Akkor mi az előzö babónál elméletileg futólag találkoztunk mert én már szept 24-től benn voltam!
    Majd májusban leszek újra "vendég" mert nálunk már jön a következő trónörökös!
    előzmény:
    zsizbó30 (108)
     
  16. 2004. november 20. 17:03111.
    Cigi?
    Ez komoly?
    előzmény:
    HGaby_20 (110)
     
  17. Torolt_felhasznalo_197850
    Torolt_felhasznalo_197850
    2004. november 20. 15:57110.
    Nálam is már 2. éjszaka végig ott volt a lányom, de ha beadtam, mert valamit elintéztem /pl: fürdés, cigi /, akkor beadtam.
    előzmény:
    dobolyka (109)
     
  18. 2004. november 20. 13:13109.
    Ha nem a Lintner volt a dokid akkor ő csak viziteken lát és csak annyit tud rólad amennyit elmondanak neki.
    Ettől függetlenül mindig jobb ha beindul a szülés magától és inkább várnak még a beindítással, így kevesebb az esély hogy császárral szüljél.
    A meszes lepény is csak akkor jelent valamit ha már a gyerek is rosszul van bent mert nem kap tápanyagot rajta keresztül.
    Nekem is a 42. -ik héten kellett rásegíteni az elindulásra(én négy napja küzdöttem a nem elég hatékony öt percesekkel)de csak a szülés elött két nappal kellett bemennem.
    A lepényem III. -as volt.

    A dolgozókkal sem volt semmi gondom, a szülésznőkkel(váltás volt)amig tudtam kedélyesen elcseverésztünk, rádiót hallgattunk és jókat szórakoztunk rajta(Bumeráng ment reggel).
    A csecsemősökkel én is akkor találkoztam csak amikor vittem fürdeni a lányomat, velük is jól megvoltam, az első babásoknak mindent megmutattak(köldökápolás, pelenkázás, stb. ). Bömbölni nem tudták hagyni a gyereket mert velem volt végig, napközben meg nem is volt bent szinte egy gyerek sem náluk, max. ha valaki bevitte mert látogatója volt, fürdeni ment. Két éjszaka velem volt kint a lányom, kettőn bevittem, de ha nagyon követelte a jussát kihozták enni.
    Igaz sok segítség nem kellett mert a második gyerekkel már biztosabb voltam magamban, így csak annyi volt hogy megkérdezték minden rendben van-e, nincs-e szükségem segítségre. . De a szobatársaimnak nagyon sokat segítettek.
    A nővérek is igyekeztek mindenkinek minnél elöbb a segítségére lenni.

    A kórházban a legnagyobb gondot nekem a látogatók okozták, de ezt sem az ott dolgozók számlájára írnám. Mert hiába volt kint minden ajtón hogy mellőzék a szobákban a látogatást, a nővérek is kiküldtek mindenkit, mégis a kedves látogatók és sok friss anyuka is teljesen figyelmem kívűl hagyta a kéréseket.
    És aki nagyon unszimpi volt a felvételes kiscsaj, aki az adminisztrációt intézte.

    Összeségében sokkal jobban tetszett ez a kórház mint sok másik ami bababarátnak van beállítva.
    előzmény:
    HGaby_20 (107)
     
  19. 2004. november 20. 12:12108.
    Ha nem érezted magad biztonságban akkor tényleg más helyet kell választanod, mert az a legfontosabb.
    Nekünk remélem hamarosan összejön a második baba, én tuti a Jánosban szülök, szerencsére mindennel meg voltam elégedve. Mondjuk a csecsemősök nem tudom mit csináltak, mert a baba mindig nálam volt, bár amikor kiderült, hogy szülésnél picit sérült a baba karja, akkor nagyon nagy odafigyeléssel fürdették és öltöztették utána.
    A nővérek nagyon aranyosak voltak, a szülésznők szintén. Én a Héber JUditnál szültem a dokim Baltschik Miklós, köszönet nekik mégegyszer.
    előzmény:
    HGaby_20 (107)
     
  20. Torolt_felhasznalo_197850
    Torolt_felhasznalo_197850
    2004. november 20. 10:34107.
    Sziasztok
    Én 2 éve szültem a Jánosban. Borzalmas volt. :((
    Majdnem 1 héttel elöbb be kellett feküdnöm, nem indult meg a szülés. Ez volt a 42!!. héten. A 43. !!! héten rutinvizsgálat, a Lintner is ott volt. Megvizsgáltak, a doki /Lintner/ várni akart, majd megindul a szülés címszóval, és a kis fiatal orvosok magyarázták el neki, hogy meszesedik a lepény. . . stb. . Másnap megindítottak. No comment. .
    Az a szülésznő aki a szülésemnél bentvolt flegmáskodott, meg ilyen besólás: "csak szimulál, nem kell vele foglalkozni"
    A csecsemősők hagyták bömbölni a gyerekeket, és trécseltek
    Nincs az az isten, hogy én még 1x ott szüljek, borzalamas a hely.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. november 20. 09:46106.
    Jó olvasni hogy nem csak én éreztem biztonságban a Lintnernél.
    Valahogy a egész lénye a nyugalmat árasztja amit ráragaszt az ember lányára.
    Valóban nem rohan egyből a szikéért, nálam is biztosította hogy az első csaszi után simán szülhessek.
    Szinte csak kívülállóként volt jelen a szülésemnél, támasztéknak, de teljesen rám koncentrálva.
    Ő jobban bízik a szülő nő testében és szervezetében, mint maga a nő, biztosra veszi hogy erre lettünk kitalálva és végig tudjuk csinálni.
    És a végtelenségig tudja tisztelni és csodálni a nőket ezért a képességükért(ezt ő mondta egy magánbeszélgetés alkalmával).

    Megtette azt hogy amikor bevitték a babát orvosi vizsgálatra reggel, bement utána és őis megnézte. Igaz nem üldögélt órákat az ágyam mellett kérdezgetve hogy vagyok, de mindennap bekukkantott egy percre+a viziteknél.

    Gratulálok a babához, és örülök hogy neked is csak jó élményként maradt meg a szülés, köszönhetően a dokinak.
    előzmény:
    MKata (105)
     
  22. 2004. november 20. 06:23105.
    Sziasztok!
    Én voltam a topic nyitó azóta réges rég megszültem, de nem volt lehetőségem netezni, na de majd most.

    Én Lintner tanárnál szültem. Nagyon nagyon jó fej!!!! Én már egy héttel a szülés előtt a kórházba voltam mert pre-eclapsias voltam. 2003 október 14-re voltam kiírva, de szeptember 30-án be kellet indítani a szülést mert már nem csak én voltam rosszúl, hanem a lányom is kezdett rosszúl lenni. Lintner nagyon tudja a szakmályát az biztos, mert több nőgyógyász haverunk van és Ők már rég javasolták, hogy meg kellene császározni. Lintner kivárt és rendesen meg tudtam szülni a babát.
    Igaz az utólsó éjszakát már a szülőszobában töltöttem, mert annyira kiugrott este a vérnyomásom, hogy az ügyeletes orvos indokoltnak tartotta az intenzív megfigyeleést és ha valami nem lett volna kerek irány a műtő. De kihúztam reggelig! Ketten szültünk aznap Lintnernél ráadásúl szinte egyszerre. . . vagyis nálam mondjuk 10 percel később jelenkeztek a tolófájások Ő maga nem tudot átjönni hotám de egy kedves fiatal kollegája ott volt velem amíg nem sikerült jönnie. Onnan pedig pik-pak mentek a dolgok eszméletlen emberséges és együttérző a szülő nőkkel és persze határozott. Szóval végig biztonságban éreztem magam!
    Az anesztes doki is nagyon ügyes mivel én nagyon ödémás voltam nagyon nehéz dolga volt az epudurális érzéstelenítés beadásánál, de sikerült! Azért volt fontos az érzéstelenítés mert 1. csökkentette a vérnyomásom, 2. jó ha benn volt mert ha mégis császárra került volna a sor akkor nem kellet volna vacakolni vele.
    A szülésznőm Tünde volt egy végtelenül kedves türelmes nő, de a többi szülésznőről is csk ezt tudom mondani.
    A csecsemős nővérek közül csak egyel volt bajom nem is szerteném, hogy a második gyerekem a kezébe kerüljön!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. augusztus 19. 12:05104.
    Sziasztok,
    Márkus doktort ismeri valaki???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. november 18. 11:19103.
    sziasztok!

    Dobolyka: csak azért, mert így nem húzózott, és tény, onnantól úgy tudtam úlni, ahogy jól esett. Ha jól tudom a belsőket csak akkor bántják, ha a 6 hetes kontrollon is bent van még a csomó.
    Amúgy a hálapénzről én is ezt gondoltam.

    Brumóka: én is ma akarok neki telcsizni. De az tényleg jó, ha emlékszik az emberre, és nem neked kell kiabálnod utána a folyosón. Jó memóriára vall.
    Amúgy a magánrendelése mennyire túlterhelt?
    Szerintem is mondta volna már a tarifát, ha van.

    Én anno abban maradtam a férjemmel, hogy nem döntjük el előre, mennyit adunk. A szülés után beszéltük meg, annak függvényében, hogy ott mi történt. Ez vonatkozott a szülésznőre is.
    Nálunk ez a módszer bevált. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314411 (102)
     
  25. Torolt_felhasznalo_314411
    Torolt_felhasznalo_314411
    2003. november 18. 08:33102.
    Mostanában (elmúlt 1/2 év) hétfő/szerda/péntek a Molnár uh. napja. A héten bizti, hogy szerda, és péntek, mert mennem kell, és felhívtam.

    Tökre megható az is, hogy gondolom van 1 pár kismamija, de ha felhívom, és mondom, hogy xy-né vagyok, akkor rögtön köpi a keresztnevem, és hogy miben segíthet. . .

    A hálapénzről most azt gondolom, hogy majd szülés után a 6. héten menni kell kontrollra, és majd akkor. Márha addig nem mond semmit. De azt hiszem, ha a 30. hétig szóba sem jött, ezután sem valószínű. .
    előzmény:
    zezsu (100)
     

Címlap

top