Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

János kórház szülészete

MKata
Létrehozva: 2003. június 25. 10:51
Kedves Kismamák, és Anyukák!

Októberben fogok a Szent János kórház szülészetén szülni. Nagyon érdekeklne minden olyan Kismama és Anyuka véleménye akinek kapcsolata volt ezzel a szülészettel! Előre is köszönöm!
  1. 2003. június 26. 13:1251.
    Érdekes. . . én nem tudom elképzelni a mi kis Elizabethünket, amikor Rá gondolok nics bennem kép csak jóérzés!
    előzmény:
    zsizbó30 (50)
     
  2. 2003. június 26. 10:1350.
    Ha nem szakadok ketté, akkor igen. Azt mondja tegnap a férjem, hogy próbáljam meg úgy szülni a babát, hogy ne legyen csúcs feje. Jópofa. Tőle örökli a nagy fejét én meg csak táguljak. :)))
    Mondjuk én azt szeretném, ha az apjára hasonlítana. Már elképzeltem egy kis fekete hajú ördögfiókát.
    előzmény:
    MKata (49)
     
  3. 2003. június 26. 09:5749.
    Akkor szinte már finisben vagytok! :o))) Ugye utána majd beszámolsz, hogy mi és hogyan történt!?
    előzmény:
    zsizbó30 (48)
     
  4. 2003. június 26. 09:5148.
    Akkor nem hiszem, hogy találkozunk, mert én szept. 22-re vagyok kiírva. Tegnap voltam dokinál és a kisfiam búrája 7, 7 cm-re növekedett, ami azt jelenti, hogy két héttel nagyobb, mint kellene.
    Azt mondta a doki, hogy szerinte 22-e előtt nem fogok szülni, csak nagy lesz a baba. De aug 30 után legyen összepakolva a kórházi cuccom, mert szeptemberben bármikor megszülethet már. Hát izgalmas. . .
    előzmény:
    MKata (45)
     
  5. 2003. június 26. 09:5047.
    Lányok köszönöm a sok sok infót és remélem, ez a forum nemcsak nekem segítség!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. június 26. 09:4946.
    Szerintem a trauma mindenhol ilyen sajnos! De zen nem az orvosok hibája sőt a kötszer hiány sem. . . . ezt csak azért tudom mert a férjem is orvos és több mint fél évet húzott le egy másik kórház traumáján. Illetve nem feledkezünk meg a rengeteg balaesetesről és kevés orvosről!!!!
    előzmény:
    hogolyo (42)
     
  7. 2003. június 26. 09:2045.
    Október 14 a neveztes dátum! Csak nem találkozun majd? :o)))
    előzmény:
    zsizbó30 (13)
     
  8. 2003. június 26. 08:2644.
    És meg lehet azt tudni, hogy mennyit kért?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437771 (37)
     
  9. 2003. június 25. 15:5943.
    A trauma, meg a felnőtt sebészet, az tényleg tragikus. :-( Teljesen igazad van (sajnos).
    előzmény:
    hogolyo (42)
     
  10. 2003. június 25. 15:4842.
    én nem kétlem (sőt biztos), hogy vannak, akik lelkiismeretesen dolgoznak, még a Jánosban is, de. . .
    ha a traumatológián senkit nem zavart, hogy 4 frissműtétes 1 olyan kórteremben feküdt, amelynek nem volt ablaka, miközben kívülről tatarozták az épületet, és én a műtét után egy szál semmiben (félkómásan az altatótól) a bokáig érő sittbe szálltam ki az ágyból, és a szobatársam szaladt utánam az ajtóig fekvőgipszben (!), hogy ne menjek ki, akkor az nem túl jó hely. És láthattátok, hogy volt "néhány" tapasztalatom, nem a levegőbe beszélek, csak az "átkosban" nem lehetett válogatni, nálunk pedig a János volt a körzeti kórház.
    Még egyszer mondom, ha lennének jó tapasztalataim, azt is leírnám, és ha nektek vannak, örülök. Ha valaki ott szül/szült, remélem semmi gond nem lesz vele, jó élmény lesz, de a kérdés elhangzott, a véleményem ez.
    előzmény:
    évi* (40)
     
  11. Torolt_felhasznalo_399338
    Torolt_felhasznalo_399338
    2003. június 25. 15:4741.
    Persze valószínűleg igen, de itt kifejezetten a szülészetről volt szó és Te nem a szülészeti tapasztalataidat adod tovább. Hidd el, hogy a szülészeten dolgozó orvosoknagyon lelkiismeretesek!A szülészet meg nagyon szép, mert azt hiszem 5 éve újították fel. Kifejezetten hangulatos!
    előzmény:
    hogolyo (38)
     
  12. 2003. június 25. 15:4240.
    Szia hogolyocska!
    Félig-meddig off:
    Én 5 évig dolgoztam a János gyereksebészetén, és a szívünket-lelkünket beleadtuk, csak, hogy a picúrkáknak ne legyen olyan rossz! Meg a koraszülött osztályon is dolgoztam, hasonló stílusban! :-)
    előzmény:
    hogolyo (38)
     
  13. 2003. június 25. 15:4039.
    Amikor én bent feküdtem, akkor egy fillért se adtam senkine, mert nem akartam, hogy pénzért legyenek rendesek. A dokimnak is csak akkor adtam amikor visszamentem kontrollra, de legszívesebben mindenkinek adtam volna valamit, még a takarítónéniknek is! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437771 (37)
     
  14. 2003. június 25. 15:4038.
    A szülészetről nincs. És nem is lesz.

    Ne haragudjatok, de ha egy kórház 10 osztályából 8-nál rossz tapasztalataitok vannak, a többi 2-re sem mentek szívesen, igaz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437771 (32)
     
  15. Torolt_felhasznalo_399338
    Torolt_felhasznalo_399338
    2003. június 25. 15:3237.
    Én a saját dokimhoz jártam végig. Aztán volt 38 hetesen egy műtétem. Vízitkor az összes doki tudta, hogy ki vagyok, mi bajom van. Olyan mintha vízit elött mindnt megbeszélnének. Mindegyik megkérdezte jól vagyok-e. . stb. Amikor befektettek szülés elött egy héttel/akkor lett haránt fekvéses a baba/akkor is tudtak a műtétről, emlékeztek rám.
    Csak azt tudom mondani, hogy nagyon kedvesek voltak mindannyian!A "többi"orvosnak egy forintott nem adtam!
    A terhességem elején megkérdeztem a dokimat, hogy mennyit kér és Ő mondta. Megfelelőnek találtam, ugyhogy megkapta:)))))
    előzmény:
    Kati100 (36)
     
  16. 2003. június 25. 15:2236.
    Nahát. . . Mindenhol azt lehet hallani, hogy 5-10 e-ket fizetett a vizsgálatokért, és a szülésért meg ki tudja mennyit.
    A szülésért, mennyit fizettél? És hogy bántak veled az orvosok a terhesség, és a szülés után? Szülés alatt? Azért kérdezem, mert ott akkor tényleg nem pénzkérdés a bánásmód?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437771 (34)
     
  17. 2003. június 25. 15:2135.
    A kórházban biztos, hogy nem KELL fizetni.

    A szülészet azért más, mint a többi osztály. Meg is kérdeztem a nővéreket, hogy miért vannak ott sokkal jobbállapotok, mint a többi részen, és modták, hogy van alapítványuk, meg a fizetős szobákból tudják fedezni a jobb körülmények árát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437771 (34)
     
  18. Torolt_felhasznalo_399338
    Torolt_felhasznalo_399338
    2003. június 25. 15:1734.
    Hol a kórházban?Én nem tudok róla, hogy a kórházban fizetni kéne a vizsgálatokért. Én legalábbis nem fizettem semmiért. A fogadott dokimnak fizettem csak szülés után. /gondolom nem csak én/A nővéreknek ajándékkosarat vittem.
    előzmény:
    Kati100 (33)
     
  19. 2003. június 25. 15:1233.
    És mennyibe kerül ott egy vizsgálat, ill a szülés?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437771 (25)
     
  20. Torolt_felhasznalo_399338
    Torolt_felhasznalo_399338
    2003. június 25. 15:1032.
    Ez elkeserítő, de nem a szülészeten történt. Tehát nem szabad álltalánosítani.
    előzmény:
    hogolyo (30)
     
  21. 2003. június 25. 15:0731.
    hogolyo!
    De a szülészetről nincsenek tapasztalataid?
    Mert az azért teljesen el van különülve.
    előzmény:
    hogolyo (30)
     
  22. 2003. június 25. 15:0030.
    ne haragudjatok, hogy "károgok", de kb 20 éven át gyűjtöttem tapasztalatokat a Jánosról, és sajnos az eredmény siralmas. Gyerekkoromban a fogászaton felfúrták a fogamat az állkapcsomba. Az apukám többször feküdt bent itt-ott, egyszer 4 napig vérzett az orra, azalatt 2szer!!! cseréltek tampont benne. Szintén apukámmal esett meg, hogy a traumán 1szer elfelejtették kivenni a műfogsorát altatásos műtétnél (kötelező!!!). Szintén őt a sebészeten 2 (!!!) napig nem kötözték át műtét után, amikor reklamáltam, hogy tiszta vér a kötés, az ágynemű, minden, közölték, hogy nincs kötszer, úgy marad. és pont. Nem folytatom, van még néhány.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. június 25. 14:5429.
    Az orvosom dr. Baltschik Miklós és nagyon meg vagyok vele elégedve. A magánrendelőjébe járok, de volt már, hogy a kórházba kellett mennem és ott is nagyon segítőkész volt. Mindig türelmesen meghallgat. Előtte más orvosom volt, de a vizsgálatokra a Rókusba kellett járnom (mikor még nem voltam terhes. ) Na az viszont borzasztó volt.
    előzmény:
    évi* (28)
     
  24. 2003. június 25. 14:4528.
    Ki az orvosod?
    Szerintem jól teszed, hogy ott szülsz! Én is ott akarok, csak már tartanánk ott!
    előzmény:
    zsizbó30 (27)
     
  25. 2003. június 25. 14:4127.
    Szia allisc!
    Nekem az összes barátnőmet (és az előbbi felsorolásomból kihagytam az unokatesómat) megtanították ott szoptatni. Az egyik barátnőmet -akinél januárban lett a baba - az egyik szülésznő addig masszírozta (fájdalom nélkül) a mellét, hogy végül megindult a teje. Elég hamar.
    És egyiknél sem adtak teát és tápot, hanem cukros vizet amíg meg nem indult a tej.
    Úgy látom elég vegyes vélemények alakultak ki a Jánosról, de én csak a saját tapasztalataimra hagyatkozok, amik eddig nagyon jók. És miután ott fogok szülni ezt is akarom hinni.
    előzmény:
    allisc (23)
     

Címlap

top