Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

IPL villanófényes szőrtele

vadmira
Létrehozva: 2007. január 10. 10:24

Sziasztok,

IPL villanófényes szőrtelenítés -végleges.

probálta már valalki? hatásos? én az elsőn vagyok túl bikinivonalon csináltatom, a kozmetikusom szerint 5-6 kezelés lesz összesen szükséges.

igzából útánaolvastam a neten és szinte csak jót írnak, de ezek az oldalak(klinika, kozmetikák) ezzel foglalkoznak  volt aki valamely testrészén végigcsinálta a szükséges mennyiségű kezelés? bevált?

köszi, mira

  1. 2007. március 5. 10:26226.

    én meg jól elírtam, csak most pénteken megyek a negyedikre 

    mi az hogy a legerősebben? nekem a kozmetikus felmértem a bőrtipusomat  és ahhoz képest meghatározta hogy mennyivel csinálhatja max. hiába van még erősebb fokozat a gépen. Amúgy az is érdekes hogy ti érzitek egész nap, nekem ott kellemetlen amig csinálja, viszont eddig még nem kenegettem utána és nem is volt piros sem.....

    előzmény:
    Buvidu (223)
    2007-03-02  13:12
  2. Torolt_felhasznalo_881690
    Torolt_felhasznalo_881690
    2007. március 3. 16:09225.
    Sziasztok! Folyamatosan olvaslak benneteket. Engem is érdekel, így olvasgatok mindenhol. Itt az nlc szakértőnél találtam a Tangea szalont ami nagyon jónak tűnik és vidéken is elég sok van belölük, de árat nemigen látok. Ha tudtok erről valamit és megírnátok ide vagy privibe megköszönném.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. március 2. 14:10224.

    Szia!

    Nagyon kiváncsi vagyok, hogy a 4. alkalom után lesz-e újabb változás, remélem igen. Én jövőhét kedden megyek 2. alkalommal, nekem az első alkalommal is a legerősebben csinálták és már nagy a változás. Nekem is fájt, egész nap kenegettem Aloa Veras krémmel, de úgy látom megérte. Ha megvolt a kezelés írok.

     

    előzmény:
    Buvidu (223)
    2007-03-02  13:12
  4. 2007. március 2. 13:12223.

    Szia,

    meg volt a 4. alkalmam  

    Most csinálták a legerősebb fokozaton, úgyhogy nem írhatom azt, hogy nem fájt, de kibírtam 

    Írok még privit és ha lesz változás, akkor azt természetesen megosztom mindenkivel!

     

    előzmény:
    doo-doo (222)
    2007-02-26  13:28
  5. 2007. február 26. 13:28222.
    Hello,
    ma mentem volna második alkalommal (láb), de át kellett tenni holnapra. Ami mondjuk azért gáz, mert péntek este borotváltam le azt, ami még maradt, és mára szerintem jó, de holnapra márnem biztos. Na meg az időbeosztásom is bánja a dolgot... Nem úgy terveztem a hetet, hogy kedden megyek kezelésre, de most már mindegy.

    Amúgy a hónaljam kb. 50%-án nem nő semmi szőr (mindkét oldalra igaz)!
    előzmény:
    Buvidu (221)
    2007-02-26  12:51
  6. 2007. február 26. 12:51221.

    Sziasztok,

    én is pénteken megyek a negyedikre. Majd írok, hogy mi a tapasztalat.

     

    előzmény:
    vadmira (220)
    2007-02-26  11:18
  7. 2007. február 26. 11:18220.

    sziasztok, sehol senki? újabb kezelések?

    pénteken megyek a negyedikre, ha lesz pozitív  fejlemény, amit nagyon remélek beszámolok.

    előzmény:
    vadmira (219)
    2007-02-22  10:11
  8. 2007. február 22. 10:11219.

    amúgy köszi a bíztatást 

    tényleg volt valaki mostanában? másnál valami változás? 

     

    előzmény:
    Buvidu (217)
    2007-02-21  16:48
  9. 2007. február 22. 10:09218.

    ááá, semmi változás, 2 hét múlva megyek a negyedikre...kiváncsian várom ,  tök érdekes, hogy vhol elég volt egy villantás és azóta sincs nyoma szőrnek, és vannak területek (kb. 1 cm-rel arrébb) ahol meg a harmadik után is úgyanúgy szőr van.

    Mondjuk nem izgatom magam annyira, nem azért mentem, mert annyira szőrős lennék, sőt ilyen szempontból igazán mázlistának mondhatom magam, a lábamon legalább 2 hónapig nővesztenem kell a szőrt, hogy le lehessen gyantázni és szerencsére már elgyengült puhácskák is (ugyanez a hónalj is)... de azért jó lenne ha már bevállaltam bikinivonalon, hogy hasson -ezt is csak azét mert a többit legyantázom otthon.. 

    előzmény:
    Buvidu (217)
    2007-02-21  16:48
  10. 2007. február 21. 16:48217.

    Kedves Vadmira,

    ne kenődj el. A kolléganőm három hete volt az első kezelésen, hasonló adottságokkal bír szegény, mint én. Szóval ő pl. semmi változást nem észlel. Úgy tudom jövő héten megy a másodikra. Bizakodik ő is, mert nekem elég jók a tapasztalataim.

    Fel a fejjel! Le a szőrrel! Írj, hogy azóta tapasztaltál-e változást!

    előzmény:
    vadmira (213)
    2007-02-19  09:28
  11. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. február 20. 11:01216.

    sziasztok... látom kissé leült a topik.. én a második kezelésen vagyok túl, két hete voltam. mostanra lehetett látni, hogy kb. mennyi szőr hullott ki és mennyi maradt meg.

    valaki írta, hogy a fürdés után látni lehetett a kihullott szőrszálakat.. nos ez nem marhaság, tényleg így van, én is tapasztalom.

    valahol olvastam, hogy a 2-3. kezelés környékén kicsit stagnál az állapot és utána megint beindul a pusztulás. na majd meglátjuk a harmadik után.

    lehet a következő kezelésnél bevetjuk egyéb részeim kezelését is. már nagyon kíváncsi vagyok ott hogy sikerülhet.

    ja, a decemberi próbaterület még mindig csupaszabb, mint volt, bár visszanőtt kb. 4 szál a kezelt területen, de ezek olyan kicsik, hogy nem is én vettem észre őket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. február 19. 14:00215.
    nemtudom, mert 3 nap útán leborotváltam, és viszanőtt és most nem olyan lassan, mint az előző alkalommal ezért vagyok nekikeseredve.
    előzmény:
    doo-doo (214)
    2007-02-19  10:28
  13. 2007. február 19. 10:28214.
    Várj még kicsit! Nem lehet, hogy annyira lelassult a szőrnövekedés (ott, ahol maradt), hogy a szőrszálak kihullása is több időbe telik, tehát a kezelés hatása is későbbjelentkezik?
    előzmény:
    vadmira (213)
    2007-02-19  09:28
  14. 2007. február 19. 09:28213.
    sziasztok, így egy héttel a harmadik kezelés után levagyok tőrve, ahol az első után nem nőtt szőr ott most sem, de az utóbbi két alaklom útán nem látok semmi változást 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. február 18. 10:06212.
    Szia!
    Most olvastam, mi történt Veled, nagyon sajnálom és bízom benne, hogy lassan rendbejön a bőröd! Amit esetleg ajánlani tudok: van egy Bionet termék, az a neve, hogy Aktív Balzsam. A barátnőmék foglalkoztak régen a forgalmazásával (terjesztették, mint mondjuk az Avont) és akkoriban az Apukája nagyon csúnyán megégette magát a kezén forró viasszal. A teljes kézfejére forró viasz ömlött... Állítólag borzasztó csúnya volt, de amint lehetett, elkezdték kenni ezzel a krémmel és végül szinte nyom nélkül gyógyult!!!! Még az orvosok is meglepődtek, mivel az égési sérülések igen csúnyán, hegesen maradnak meg általában. Persze a sebgyógyulás módja, ideje egyéni adottság is, de lehet, hogy a balzsam is segített. Esetleg nézz utána, nem akkora összeg (olyan 2000-2500 Ft lehet, de elég sokáig elég), hátha... Mielőbbi gyógyulást!

    Nekem most van látható változás az első kezelés után: hónaljamon van olyan rész, ahol nem nő a szőr, és mintha a lábamon is kevesebb lenne. Bár ez utóbbit elég nehéz megsaccolni, mert lassabban is nő, gyengébb is a szőr. Pedig eleve sem volt sok és erős. Mindenesetre most bizakodom, hogy tényleg hatékony lesz a kezelés. A többiek égési sérülései miatt tuti, hogy nem fogok magasabb fokozatot kérni, pedig előzőleg én is gondoltam rá, hogy esetleg... De inkább legyen hatástalan, minthogy életem végéig esetleg heges maradjak!
    előzmény:
    silver21 (211)
    2007-02-15  13:48
  16. 2007. február 15. 13:48211.

    Sziasztok,

    Sokan írtatok,aranyosak vagytok,hogy aggódtok..

    Többen kérdeztétek,hogy hol csinálták,de csak annyit mondok ,hogy nem Pesten,hanem vidéken..Nagyon korrektek voltak velem az eset után is,és most is,úgyhogy nem szeretném rossz hírüket kelteni.Próbálnak segíteni,de a legijesztőbb az,hogy úgy néz ki semmit nem rontottak el,20-as fokozaton csinálták a villantást ami gyakori ,és senkinek nem égett meg a bőre...ráadásul nekem csaz az 5.alkalom után volt baj..

    Kentek rá zselét,minden szakszerűen ment..nem tudom mi történhetett..

    Nagyon jó dokim van,mindennek utánanézett,több orvossal konzultált,még képeket is kért,de mivel ez 2.fokú égés,csak várni tudunk,hogy gyógyul(most a szoli javított rajta,határozottan,és ez jó hír..)El sem tudom képzelni mi történne ha vki az arcán égne így meg....

    Azért remélem nem maradok ilyen "kockás",szinte egész nyáron sortban,vagy miniben szoktam járni.. 

    Azt hiszem minden kérdésre válaszoltam,de ha kérdeznétek még,vagy van vmi 5letetek a gyógyulásra írjatok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. február 15. 11:12210.
    Tényleg jó lenne, hogy ha megírnád, hogy hol csinálták ezt a szörnyűséget veled, hogy mással ilyen ne történhessen meg. Én 1 hete voltam, ahogy már írtam az arcommal (szinte teljes arc) és reggel csinálták, de délután még égett az arcom, és a kezelés alatt csípett is (nem tudom, ezt ki érezte, és ki nem) és nekem is a legerősebben csinálták. Többször bekentem aznap Aloe Vera zselével és azóta teljesen tökéletes. Remélem nem lesz baj.
    előzmény:
    silver21 (206)
    2007-02-14  13:51
  18. 2007. február 15. 10:28209.

    Kedves silver21,

    elmondhatatlanul sajnálom, ami Veled történt. A minimum, hogy bepereld a kozmetikust. Hiszen ha ez nem múlik el, akkor egy életen át viseled majd a nyomát.

    Hiába te kérted, hogy erősebb fokozaton csinálja, neki tudni kellett volna, hogy mit lehet, és mit nem. Természetesen előfordulhatnak előre nem látható dolgok, de ez egyértelműen olyan erős volt, hogy nem is csoda, hogy fájt és szabályszerűen leégette a hámot.

    Írd meg légyszi, hogy hol tették ezt veled, legalább mással ne történjen ilyen!

    Ha jól értettem voltál már vele bőrgyógyinál, sztem menj el még másik dokihoz is, hátha... több szem, többet lát alapon.

    Ja, és a szolit kérdezd meg, hogy lehet-e. Márcsak azért is, hogy ez a sérült bőrrész nehogy elrákosodjon a szolitól. Írtad, hogy most fehér (gondolom heges) magyarul nincs benne pigment és valszeg semmi sem védi a fénytől. Vigyázz magadra!

    előzmény:
    silver21 (202)
    2007-02-14  11:42
  19. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. február 14. 16:49208.
    egy biztos. ezek után az arcomhoz nem nyúlhat senki villantógéppel! inkább a krémekre költök több ezret meg ultrahangra, mint erre... jézusom.. belegondolni is rossz..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (207)
    2007-02-14  16:47
  20. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. február 14. 16:47207.

    hát lányok, nem is tudom mit mondjak.... én meg olyan kis apró-cseprő dologról akartam írni, hogy most telt le a 10 nap és még nem hullot ki szőr... helyenként meg kinőtt pár szál...

    silver21: ezek a képek nagyon durvák... nem kentek zselét a kezelőfejre? hol csináltattad? akár ide is írhatod az oldalra...

    egyébként én is meg akarom nézni legközelebb, hogy milyen géppel dolgozik a kozmetikusom. nem mintha nem bíznk benne, mert innen is már többen voltak nála, hanem mert utána akarok olvasni...

    tschibe: neked doki csinálta és csúnya lett a bőröd? ezt hol tették veled?

    cikkcakk2: ahova én járok ott villantásonként számol a kozmetikus és így megéri pl nekem elmenni egy hónalj kezelésre hozzá ami mindkét alkalommal 5000 forint volt.

    nem mondom, hogy nem gondolkoztam el, hogy menjek e legközelebb is villantani, de ezek a képek elgondolkoztattak... nem kentétek be valamivel, hogy elmújanak a sebhelyek? bőrgyógyász látta? mit mondott rá?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. február 14. 13:51206.

    Ez érdekes,ahhoz képest,hogy senkivel sem fordult elő,mindjárt itt  van vki akinek szintén megégett a bőre...Kiváncsi vagyok,még hány "senkiről" fogok hallani..

    Halványodtak ugyan a foltok,de látszik,és tuti mindenkit érdekelni fog  nyáron,hogy mik ezek a kockák..már előre félek... A vicc az,hogy nem is hiúságból csináltattam meg,hanem mert mindig begyulladtak a szőrtüszők..

    Tegnap voltam szoliba(eddig nem mertem)és úgy tűnik barnul a fehér rész,akkor pedig van esély rá,hogy idővel elmúlik.

     

    előzmény:
    tschibe (205)
    2007-02-14  12:43
  22. 2007. február 14. 12:43205.
    Hidd el, nem nálad fordult elő először. Én 3 kezelésen vagyok túl, intim részeken teljesen végigmentünk plusz hónaljon. A 2. kezelés után lettem terhes, majd szülés után 3 hónappal voltam a harmadikon. Csak a doki azt felejtette el figyelembe venni, hogy terhesség alatt pont ezeken a testrészeken pigmentálódik az ember. Ő meg ugyanazzal az erősséggű villanófénnyel csinálta, mint régen. A te képeidnál is sokkal gázosabb égési sebeim voltak!! És bár nagyon sokat javultak, elmúlni szerintem sohasem fognak. Még szerencse, hogy nem látható helyeken vannak!
    előzmény:
    silver21 (202)
    2007-02-14  11:42
  23. Torolt_felhasznalo_483808
    Torolt_felhasznalo_483808
    2007. február 14. 11:59204.
    Megírnád priviben hogy hol csinálták ezt és mennyiért??
    előzmény:
    silver21 (202)
    2007-02-14  11:42
  24. Torolt_felhasznalo_483808
    Torolt_felhasznalo_483808
    2007. február 14. 11:58203.
    Nagyon sajnállak. Ez egyértelműen égési seb.
    előzmény:
    silver21 (202)
    2007-02-14  11:42
  25. 2007. február 14. 11:42202.

    Sziasztok:-)

    Sokáig hezitáltam,hogy írjak-e..nem akarom senki kedvét elvenni a villanófénytől,de vannak veszélyei is..Nekem 5 kezelés volt a lábszáramon,(ami mind nagyon fájt..)a szőr ugyan ritkult,de közel sem tünt el..nem is ez a gond mert a kezeléseket ingyen folytatnák amíg csak szeretném,hanem hogy az 5. kezelésen nagyon csúnyán megégett a lábam..beleégtek a kockák a bőrömbe.Senki nem tudja,hogy hogy fordulhatott elő,meg állítólag ilyen még senkive(??) nem fordult elő de ez engem nem vígasztal...5 hónapja volt,és még mindig fehér az égés helyén a lábam ,az orvos szerint lehet,hogy végleg pigmentálódott,ami azt jelenti,hogy mindig kockás marad..

    Teszek fel egy képet a villantás utáni másnapi állapotról...nem tudom mennyire látszik majd..

    Mindenesetre ragaszkodjatok az alacsony fokozathoz,ha úgy érzitek ,hogy fáj(mivel nem voltam elégedett az eredménnyel,megemelték..)

    Mégegyszer mondom nem elriasztásként írtam le,hanem mert engem sem figyelmeztetett senki ,hogy ez történhet...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top