Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

IPL villanófényes szőrtele

vadmira
Létrehozva: 2007. január 10. 10:24

Sziasztok,

IPL villanófényes szőrtelenítés -végleges.

probálta már valalki? hatásos? én az elsőn vagyok túl bikinivonalon csináltatom, a kozmetikusom szerint 5-6 kezelés lesz összesen szükséges.

igzából útánaolvastam a neten és szinte csak jót írnak, de ezek az oldalak(klinika, kozmetikák) ezzel foglalkoznak  volt aki valamely testrészén végigcsinálta a szükséges mennyiségű kezelés? bevált?

köszi, mira

  1. Torolt_felhasznalo_483808
    Torolt_felhasznalo_483808
    2007. február 14. 11:24201.

    Szia!

    Én most voltam először, így még nincs tapasztalatom. De azon nagyon megdöbbentem, hogy én bajuszt csináltattam 6000,-Ft-ért, de az 2 villantás volt összesen. Ti megazt írjátok, hogy egy villantás 200-750,- ft között van. Ehy bajusz szerintetk hány villantás????? A gép feje olyan 2X5 cm-es volt. Azaz tényleg átérte a teljes bajuszt a két fej, de csak kétszer villantott. SZerinted???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (196)
    2007-02-12  14:15
  2. Torolt_felhasznalo_483808
    Torolt_felhasznalo_483808
    2007. február 14. 11:17200.

    Sziasztok!

    Én most voltam először, így még nincs tapasztalatom. De azon nagyon megdöbbentem, hogy én bajuszt csináltattam 6000,-Ft-ért, de az 2 villantás volt összesen. Ti megazt írjátok, hogy egy villantás 200-750,- ft között van. Ehy bajusz szerintetk hány villantás????? A gép feje olyan 2X5 cm-es volt. Azaz tényleg átérte a teljes bajuszt a két fej, de csak kétszer villantott. SZerintetek???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. február 14. 10:49199.

    Sziasztok!

    Igértem, hogy jelentkezem. Tegnap volt egy hete, hogy voltam IPL-n, első alkalommal. Tegnap este éreztem először nagyobb változást lassabban nő a szőr, kopást, vagy olyan helyet ahol nem nőne ki, olyat nem látok a bőrömön, bízom benne, hogy ez a hét majd jobban mutat valamit. Ha változás van,  természetesen írok

    a borotválásnál tényleg a drágább borotvát kell venni, egyrészt tartósabb, másrészt az a jó amelyiknak több éle is van, de ha konkrét női borotvát veszel, azok már ilyenek és persze meg kell tanulni vele bánni a zűrösebb helyeken

    üdv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (196)
    2007-02-12  14:15
  4. 2007. február 14. 10:23198.
    Nekem is lassan nőnek a szőrszálak a kezelt területen, bár én eddig csak egyszer voltam. Mégis érzékelhető a különbség. Viszont nem nagyon látok szőrtelen területeket. De azért bízom benne, hogy a következő kezelések után már nem így lesz!
    előzmény:
    vadmira (197)
    2007-02-13  17:09
  5. 2007. február 13. 17:09197.
    nem tudom, de még sosem vágtam meg magam  mindenesetre vmi jó borotvát vegyél, ne olyan egyszerhasználatosokat  azokkal nekem is volt gondom. nem vártam meg  hogy kihúlljanak a szőrök, tegnap leborotváltam  de a múltkori kezelés, aztán borotválás útán nagyon lassan nőttek vissza a szőrszálak, már kezdtem aggódni, hogy nem bújuk ki a kezelésre; pont kérdezte is a kozmetikusom, mert több vendége ezt mondta, hogy nálam is így van e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (196)
    2007-02-12  14:15
  6. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. február 12. 14:15196.

    hétfőn voltam, tehát olyan csütörtök környékén kell történnie valaminek. úgy érzem, mintha olyan helyen is kinőtt volna ahol az első után nem volt szőr. kicsit elkedvetlenedtem, de mivel a második kezelésen vagyok túl így nagyon nincs okom...

    azt írja itt az IPL szakértő, hogy 10-14 nap után hullanak ki a szőrök..

    gondolkozom, hogy belevágok a fazonírozásba is.. mondjátok, ti hogy a fenébe nem vágjátok meg magatokat, miközben borotváljátok magatokat?

    előzmény:
    vadmira (195)
    2007-02-12  13:31
  7. 2007. február 12. 13:31195.

    Sziasztok,

    túlvagyok a harmadik kezelésen  pénteken voltam, szóval eddig még nem látok semmi változást...

    volt valaki mostanában?

    előzmény:
    vadmira (1)
    2007-01-10  10:24
  8. 2007. február 8. 17:07194.
    nekem is ezt mondta a kozmetikusom : "

    amire ott rájöttunk, hogy úgy kell borotválni, hogy a szőr kicsit kibújjon a bőr fölé, mikor az embert villantják és akkor sokat le lehet szedni."

    holnap megyek a harmadik kezelésre, pont jók a szőreim  remélem ki is húllanak.... amúgy pedig így kettő útán foltokban nőttek csak vissza, szóval egész jó a helyzet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (193)
    2007-02-08  09:25
  9. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. február 8. 09:25193.

    Krisztával beszéltem most hétfőn és mondta, hogy volt aki volt lézeres kezelésen és egy év múlva visszanőtt a szőre, mert rá nem volt hatásos a kezelés. ez után próbálja meg most az IPL-t..

    lehet lesz itt is olyan akinek nem válik majd be, de lehet olyan is akinek többet nem nő szőr a kezelt felületen.

    mondjuk aranyos volt, mert mesélte, hogy múltkor telefonált neki egy vendége, hogy lejönne és mutatna valamit... lejött a lány, azt mondta ezt nézd! és feltépte a pólóját és mutatta a hónalját. nem volt rajta szőr, csak elvétve. egy kezelés után.. aztán volt olyan aki most tart a harmadik kezelésnél.

    amire ott rájöttunk, hogy úgy kell borotválni, hogy a szőr kicsit kibújjon a bőr fölé, mikor az embert villantják és akkor sokat le lehet szedni.

    előzmény:
    t.eszter2 (192)
    2007-02-07  17:14
  10. 2007. február 7. 17:14192.
    Sziasztok,

    úgy tűnik, én leszek a vészmadár a topicon.
    Eszembe jutott ugyanis, hogy egy régi barátnőm mesélte, hogy a húga jár kezelésre Kaposváron a Seffer klinikára. Nosza írtam neki iwiwen, hogy hogy áll a húga szőre . Az arcát és a lábát csináltatta. Azt válaszolta, hogy 2002 óta folyamatosan jár, igaz, most már garanciális és ingyen van, de nem tűnt el maradéktalanul minden szőr 4 év alatt sem.

    Ebből azt a következtetést vontam le, hogy én is inkább a Krisztához megyek, nem a Seffer klinikára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_179751
    Torolt_felhasznalo_179751
    2007. február 7. 09:59191.
    Sziasztok!
    Tudna valaki Pécsett megbízható IPL-es helyet mondani?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. február 7. 09:49190.

    Ez csak természetes!!! Nálam ha minden igaz, már a hétvégén kell, hogy valami történjen, mert én nem vagyok egy egyszerű eset, nekem ez nem heti, meg havi gond, hanem sajnos napi. De mindenképpen írok!!!

                   

    Ezt neked küldöm!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (189)
    2007-02-07  09:38
  13. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. február 7. 09:38189.

    régen volt ennyire jó reggelem.  

    örülök, hogy tetszett a hely és a Kriszta is szimpatikus volt. az első kezelés után nekem is érzékeny volt a bőröm, de aloés kenegetés után másnap reggelre elmúlt. piros sem lett, szóval jó volt.

    kíváncsi vagyok, neked mennyire lesz hatásos, szóval élménybeszámolót KÖTELEZŐ írni. 

    előzmény:
    Kerstyn (188)
    2007-02-07  09:29
  14. 2007. február 7. 09:29188.

    Szia!

    Én voltam az egyik, ki tegnap volt a Krisztánál, nagyon meg voltam elégedve. Nagyon nagyon kedves és ügyes is. Nekem az arcomat (bajusz,áll) kellett kezelni, hogy eredményes lesz-e, azt nem tudom, remélem. Nagyon izgulok. A kezelést követően nekem kicsit égett még, de hazamentem és Aloe Verás zselével lekezeltem, mára már nem is érzek semmit. Örülök, hogy rászántam magam és ezt neked is köszönhetem. Kb. 10 éve gondolkodom ezen az eljáráson (mármint a lézeres már volt a Bársony Klinikán), de nem volt bátorságom elmenni. Most viszont a te biztatásodra és a többiekére is sikerült leküzdenem minden aggályomat és belevágtam. Mindenkinek nagyon köszönöm, aki bátorítja a másikat, ígérem minden eredményemről én is beszámolok, hogy amennyiben jó, akkor másoknak is tudjunk segíteni. Akinek esetleges kérdése van, írjon   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (185)
    2007-02-06  09:43
  15. Torolt_felhasznalo_220526
    Torolt_felhasznalo_220526
    2007. február 6. 20:00187.
    1-2 héten belül én is akarok menni, csak a munkahelyemtől függ. Épp úszunk a melóban és lehet, hogy hétvégén is dolgozunk    De amint van valami, úgyis szólok és a képeket is feltöltöm majd az oldalra üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. február 6. 13:46186.
    De, én is voltam, de nem sok midenről tudok beszámolni, ugyanis semmi nem látszik még. Ha lesz valami eredmény, jelentkezem. Már ha valakit érdekel...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (185)
    2007-02-06  09:43
  17. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. február 6. 09:43185.

    sziasztok, tegnap délután átestem a második hónalj kezelésen.

    hallom ma is mennek ketten a Krisztához.

    kb. 10-14 nap múlva tudok beszámolni a szőreim állapotáról. bőröcském rendben, nem volt semmi extra most sem.

    Detti.

    ha eddig borotváltad a részeidet ahol villantottak, akkor nagy a valószínűsége, hogy sikerült az állomány jelentős részére csapást mérni. azért menj el és mutasd meg a kozmetikusodnak. nekem a decemberi fazon próbavillantás után nem őtt vissza a szőr, csak a kezelőfej szélein lévő pár szál. a hónapljnál pedig nem megritkult, hanem egyszerűen ki sem nőtt, csak csíkokban. bár tegnap az egész területet újra levillantottuk.

    szóval lehet te is azon szerencsések közé tartozol akiknél már az  első villantás is igen látványos eredményeket hoz.

    ja, nem volt mostanában senki villantani? hol maradnak a beszámolók?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_475920
    Torolt_felhasznalo_475920
    2007. február 5. 21:06184.

    sziasztok,

    Nagyjából végigolvastam a topicot - már amennyire az időm engedte.

    Én január 8án kezdtem el az IPL-es szőrtelenítést a hónaljamon, eddig összesen egyszer voltam.

    A kérdésem azokhoz szól, akik már többet csináltak ilyet, vagy akár már túl is vannak rajta: normális az, hogy amióta villantottak rajtam, kb. két hetente tudom csak leborotválni a szőrt, mert egyszerűen nem akar kinőni, illetve csak néhány szál???? Ennyire hatásos volt már az első alkalom?

    Lassan már eltelt hat hét, és nem tudok elmenni a következő kezelésre, mert egyszerűen nem akar kinőni a szőröm. Ez most normális????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. február 4. 19:27183.
    Hát ez az, hogy az én kozmetikusom azt mondja, azért nem vág bele, mert nem tud garanciát vállalni. Azért én is megpróbálom a hónaljammal, azzal nem bukhatok sokat, ha nem jön be.
    előzmény:
    jszlami (182)
    2007-02-04  16:12
  20. 2007. február 4. 16:12182.
    Sziasztok lányok!

    Én is mostanában határoztam el magam, hogy belevágok az IPLes szőrtelenítésbe. Első körben a hónaljamat szeretném megcsináltatni. Már réggebb óta olvasgatom a fórumot, és az utóbbi időben kevésbé jó véleményeket olvastam (visszanő, stb). Amikor bejelentkeztem a kozmetikushoz, rá is kérdeztem nála, hogy biztosan nem az lesz e, hogy 1-2 szálat állandóan írtanom kell a kezelések befejezése után is. Azt mondta, arra nem tud garanciát vállalni, hogy 1-2 szőrtüszőm nem lesz 1 évig alvó állpotban, majd egyszercsak kinő. Viszont ez nem lehet több szó szerint 1-2 szőrszálnál, amit pár száz Ft-ért bármikor levillant nekem a későbbiekben. Úgyhogy én ezt valamiféle garanciának vettem, és egyelőre nagyon lelkes vagyok. De majd meglátjuk... Mindenestre csak azt akartam mondani, hogy talán érdemes lehet szembesíteni a kozmetikust azzal, hogy ő mit vállal, ha neked visszanőne pár szál, hátha van vmi garancia, kedvezmény ilyen esetekre, nem?
    Bocs, ha hosszú lett, üdv mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. február 2. 20:06181.
    Az én kozmetikusom elég gazdag, tudna venni ilyen gépet, ha akarna. De mesélte, hogy az unokahúga, aki szintén kozmetikus, akart venni, és eljárt a forgalmazó céghez próbavillantásokra. 9 hónapig kezelték, már majdnem megvette a gépet, amikor elkezdett kinőni a szőre.
    És ez biztosan igaz, mert emlékszem rá, hogy akkor is mondta, hogy lehet, hogy lesz a csajnak ilyen gépe, mert most teszteli.
    Persze azóta lehetnek nagyobb teljesítéményű gépek is. Legalábbis nagyon remélem.
    Amúgy én már magam gyantázom évek óta, egyedül a fazont nem, de azt sem ő csinálja. Szóval ettől nem lesz szegényebb.
    A hónaljamat és a hasamat mindenképp szeretném én is megcsináltatni, mert előbbi nem bírja a gyantázást, 3 napig piros utána az egész terület és fáj, pedig kenegetem, a hasamon meg nagyon antiesztétikus, bár ott nem igazán fáj a gyantázás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_220526 (180)
    2007-02-02  19:06
  22. Torolt_felhasznalo_220526
    Torolt_felhasznalo_220526
    2007. február 2. 19:06180.

    Szia t.eszter2!

    Én is kérdeztem a kozmetikusom. Nagyon szkeptikus volt, már-már húzta a száját, hogy milyen hülye vagyok, hogy ilyenbe akarok kezdeni.

    Aztán rájöttem, hogy neki ez azért jó, mármint hogy lebeszéljen, mert akkor továbbra is megyek hozzá gyantáztatni.... Szóval ki tudja, lehet hogy ezért ellenzi annyira. Pénze meg nincs a gépre, ezért nem veszi meg. Vagy egyszerűen nem hisz benne.

    Én ezért próbáltam ki magamon. Senkinek nem tudok hinni. Hiszem, ha látom. És óriásit fogok bukni, ha nem jön be. Úgyhogy nagyon izgulok és várom a következő kezelést, hogy meglássam, a lábamon és egyéb helyeken hogyan hat... Közben meg figyelem a hónaljam, nem nő-e vissza már most.

    előzmény:
    t.eszter2 (179)
    2007-02-02  18:52
  23. 2007. február 2. 18:52179.
    sziasztok,

    voltam ma a kozmetikusomnál, és megemlítettem neki, hogy be szeretnék nevezni a tartós szőrtelenítésre. Hát, nem mondott túl jókat. Azt mondta, több vendége is már csináltatta, volt aki külföldön, és mindnek visszanőtt és most gyantáztatnak ugyanúgy. Azt mondta, ezért nem ruház ő be ilyen gépbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_220526
    Torolt_felhasznalo_220526
    2007. január 31. 19:16178.

    Hát én is pont ettől félek. Hogy visszanő. Teljes láb kezelése akárhogy is számolom többszázezer forint És ha a hormonjaim bezsonganak és úgy döntenek, visszanövesztik a szőrszálakat? Semmi garancia nincs rá. Nem tudom, belevágjak-e a teljes lábba. A hónalj 3 kezelés után szépen ritkulgat, de engem még nem győzött meg, még mindig félek, hogy ablakon kidobott pénz lesz  Azért még reménykedem....

     

    előzmény:
    vadmira (175)
    2007-01-30  13:11
  25. 2007. január 30. 19:22177.

    Sziasztok Lányok!

    Húú nem akartam elvenni senkinek a kedvét, nem ez volt a célom!! Én azért hagytam abba, mert elköltöztem közben, és nem ezzel foglalkoztam, hogy egyből új helyet keressek villantani.

    De az is hozzátartozik, hogy még nem tűnt el az összes szőrszál, mikor abbahagytam, csak megfogyatkoztak, és hát ami kinőtt, azt rendszeresen megint gyantáztattam, mert teljesen simán szeretem. És fokozatosan észrevettem, hogy visszaerősödik.

    Most újrakezdtem, de most már én is végig szeretném csinálni, utána már tényleg kiderül hogy visszanő-e. De szerintem kicsit bizony visszanő, de nekem se nőtt vissza olyan sok, és nem olyan erős mint régen volt.

    Szerintem azért jó megoldás, mert nem gyullad be a szőrtüsző pl, és ha az ember végigcsinálja ugye, akkor már elvileg nincs is mi begyulladna..

    bocsi hosszú lett a szöveg.

    előzmény:
    vadmira (175)
    2007-01-30  13:11

Címlap

top