Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

01.08.-tól 90 napos,jössz?

Ajna
Létrehozva: 2007. január 4. 21:33

Sziasztok!

Tudom, tudom, rengeteg fogyókúrás topic nyílt, akár ilyen 90 napos diétás....de megnéztem, mostanában nem keresett senki sorstársakat, így nincs kihez csatlakozni!

Hétfőtől kezdeném, mert a héten még volt befizetett kajám, na meg erőt, recepteket, és sorstársakat keresek. Be kell valljam, lusta disznó vagyok, hamar feladok sok mindent, így ha többen vagyunk talán könnyebb kitartani.

Kolleganőmmel már elhatároztuk elkezdjük, egyik nap én, másik nap Ő hozza az aznapi kaját....de félek valamelyikünk így is ki fog dölni.  

Szóval tapasztalatokat, élményeket, gondokat szeretnék itt megosztani....és remélem 90 nap után együtt örülhetünk a sikernek.

NOS???? Te jössz fogyózni?   

  1. 2008. február 2. 19:135801.
    Hát azért a 4. napon még ne várjál nagy fogyást.  Nyugi, megindul. 
    Az tényleg tök jó, amikor mindenki tömi a fejét, az ember meg igyekszik mindenféle hülyeséget kitalálni, hogy ne macerélják az evéssel.  
    Nekem ez a 26. napom és eddig 4 kiló.  Persze az se mindegy, mennyiről indulsz. Én 83,2-ről.  (de ezt csak halkan  )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_404879 (5800)
    2008-02-02  17:40
  2. Torolt_felhasznalo_404879
    Torolt_felhasznalo_404879
    2008. február 2. 17:405800.

    Sziasztok!

    Csatlakoznék a fórumhoz/ Hozzátok ha lehet . Én is belevágtam ebbe a 90 naposba, fogalmam sincs honnan az elhatározás mert már éppen bele voltam törödve abba h ilyen maradok 3 évi mindenféle fogyokura után.

    Szoval a 4. napon vagyok, ááá....szerintetek 2 db 2in1 kávé ( cukor nincs benne) nagy csalás.?

    Végignéztem  ma egy rokonoknál lévő ebédet, bableves, pacalpöri, sajtos husos tepsis tészta, meggyes süti, közben majd kilyukadó gyomorral bőszen integetve h nem köszönöm, nem kérek, nagyon fáj a gyomrom. ...(ugysem értenék meg h épeszű vagyok, és ma csak gyümölcsöt eszem).

    szóval kitartás nektek és várok én is egy kis lelki támogatást

    mikor indulnak meg a kilok? mert nekem nem akarodzik még

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. február 2. 17:075799.
    Ja akarom mondani 11 napom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. február 2. 17:065798.
    Szia látom itt vagy..
    ez a 10 napom de mivel nincsen mérlegem nem mértem még meg magam de nem nagyon látszik még ....talán kicsit lejebb ment a hasam...neked mikor indultak meg a kilok lefele...nem hagyom ám abba...
    Nem mozogtam de ma is 2 órát kertészkedtem,talicskatolás lapátolás metszés....
    előzmény:
    borcsa (5792)
    2008-01-29  00:26
  5. 2008. január 31. 17:035797.
    én még nem csaltam illetve annyit hogy a sima joghurt helyett gyümölcsöset eszem még jo hogy ezek nem sok gyümölcsöt láttak...pepyta nekem is ez a 9.napom Én is volt hogy szédültem de kibirtam mert itthon vagyok ugyhogy nem gáz.Igazán az a baj hogy nem mozgok, bár tegnap kertészkedtem egész nap de van hogy csak ülök egyész nap és tanulok, tv-zek, max főzők a fiamnak meg a ferjemnek..szerintetek mennyire voltam éhes mikor a gyümölcsnapon nem ehettem paprikáskrumplit.... Ma meg 5 éves a fiam de nem eszek a tortájábol inkább elrakom 2 nap mulva megehetem addig a hütőben fogom nézegetem...
    cell
    előzmény:
    pepyta (5794)
    2008-01-30  17:46
  6. 2008. január 31. 11:145796.
    Megmondom őszintén, ezt a napot utálom a legjobban. Nekem a gyümölcs az nem kaja.  Én ilyenkor szoktam venni egy kis zacsi mogyorót és azt is megeszem apránként.  Sokat nem zavar be, mert tavaly is így csináltam. 
    előzmény:
    pepyta (5794)
    2008-01-30  17:46
  7. 2008. január 31. 11:095795.
    Affene az elején lesegettem, hátha valaki észreveszi, hogy próbálom éleszteni a helyet, de semmi.  Most meg csak lesek, micsoda forgalom. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. január 30. 17:465794.

    Sziasztok!

    9. napja csinálom ezt a 90 napos kúrát, a gyümölcsnappal vannal problémáim. Délig remekül bírom az egyéb napokon gyümölccsel, vagy anélkül is. Az első gyümölcsnapomon du. 5-ig bírtam, s utána némi fehérjét ettem. Tegnap volt a 2. gyüminapom, du. 2-kor tök rosszul voltam már az éhségtől, úgyhogy ennem kellett. Ti hogyan bírjátok? Iszom, amennyit csak bírok, de nem igazán veszi el az éhségemet...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. január 30. 13:445793.
    Szia,
    Most van a 8.napom de ez a gyümölcsnap nayon nem jön be nekem....valahogy kibirom, de már alig várom a holnapot,hogy ehessek husikát.Igaz hogy nem 20 dkg ot eszem hanem mondjuk 30-at amikor pl fehérjenap van de eddig nem ettem kenyeret és erre büszkevagyok ,mert szeretem a kenyeret meg a tésztaféléket is....szénhidrátnapon azért ettem egy kis kürtőskalácsot, az nagyon fini volt.
    Minden napot jol kibirok kivéve ezen a gyümölcsnapon vagyok készen mindig kora délután jön rán az éhség és hiába eszem gyümölcsöt éhes maradok...Te hogy birod ezt?
    cell
    előzmény:
    borcsa (5792)
    2008-01-29  00:26
  10. 2008. január 29. 00:265792.

    Szia cell!

    Nem baj, ha nem állsz mérlegre naponta - nem is szabad! Én is csak hetente mértem magam, illetve az elején 4 naponta.

    A kérdéseidre visszatérve: gyüminapon lehet jó sok gyümölcsöt enni, de igazad van: 5 banán nem igen lendít előre a diétában. Én úgy csináltam, hogy egyszerre csak egyféle gyümölcsöt ettem: pl. reggelire 4 mandarin, ebédre 1 banán, vacsira 3-4 alma. De volt, hogy még előző este elkészítettem egy hatalmas tál gyümölcssalátát, betettem éjszakára a hűtőbe, hogy jól összeérjenek az ízek, és abból eszegettem másnap...

    Fehérjenapon én nem ettem gyümölcsjoghurtot, csak natúrt. Úgy tudom, nem lehet. Mézet sem. Én a teába se tettem, csak citromot. A salátádra tehetsz egy kis öntetet, de előtte higítsd fel (pl. sovány tejföllel).

    Torna nélkül is hat a diéta. (Én sem vittem túlzásba a tornát - nekem időm nem volt rá a két pici mellett. Most már a nagyobb óvodás, így egy kicsit könnyebb.) Mondjuk azért is jó a torna, mert ha csak fogysz, könnyen kinyúlhat a bőröd, de ha izmosodsz is közben, akkor nem fog lógni (annyira).

    Ha van még kérdésed, ki vele! 

    előzmény:
    cell (5788)
    2008-01-25  14:01
  11. 2008. január 28. 12:305791.

    Szia ,

    Koszi hogy válaszoltál, most van a 6.napom eddig jol birom , remélem igy marad...mérlegem az nincs szóval csak azt tudom hogy mennyiröl indultam meglátjuk fogyok-e.Van egy hely ahol néha meg tudom mérni magam.Most csak annyit érzek hogy lelapult a hasam egy kicsit, meg nem érzem azt az állandó mindjártkipukkadok érzést.

    Jó sokat zabáltam eddig... 

    cell

    előzmény:
    borcsa (5790)
    2008-01-28  02:09
  12. 2008. január 28. 02:095790.

    Szia cell!  Azért írta saxo, hogy "megint", mert volt itt egy nagyon aktív csapat (melynek én is tagja voltam), akik tavaly január 8-án kezdtek neki a 90 naposnak. A többség szépen lefogyott, még egy ideig tartottuk itt a kapcsolatot, aztán szép lassan innen is elfogytunk...  Én személy szerint 162 cm vagyok, és 77-ről sikerült 67 kilóra fogynom  - ja, és mivel 60 nap alatt elértem ezt a 10 kiló mínuszt, így abba is hagytam 2 hónap után. Azóta is tartom, persze heti 2x tornázok, és esténként nem zabálok.

    A kérdéseidre nemsokára visszatérek... MOst mennem kell. Pá! Ja, és sok sikert, ügyes légy! 

    előzmény:
    cell (5789)
    2008-01-25  14:02
  13. 2008. január 25. 14:025789.
    Miert irod hogy megint 90 napozik? Te már csináltad? Milyen sikerrel?
    cell
    előzmény:
    saxo (5784)
    2008-01-08  20:19
  14. 2008. január 25. 14:015788.
    Sziasztok
    Irtam a másik topicba ami ilyen 90 napos diétáról szól de nem irt vissza senki, , lehet az a topic nem pörög annyira, szóval én 175 cm vagyok és 90 kilo és 3 napja kezdtem el ezt a 90 napot a netröl van hogy melyik nap mit kell enni.Már sok diétába belebuktam de most már nincs mese.Nem vagyok igazán kövér bármilyen hihetetlen is a 90 kiló alapján (vékonyan is 75 voltam)inkább inkább husis a fenekemen meg a hasamon, de az igazi gond hogy túl nehéz vagyok magamnak és ezmiatt a térdeim kikészülnek, meg vas van a lábamba mert eltört és az tartja.Ami a kérdésem lenne hogy gyömölcs napon mennyit lehet enni mert nekem az van irva hogy korlátlan mennyiségben de gondolom az 5 db banán nem segit a diétán.Illetve mikor fehérje nap van akkor lehet-e gyümölcsös joghurtot enni , mert a naturt nem szeretem a gyülölcsöset viszont nagyon.....vagy rakjak inkább a naturba egy kanál mézet?És még egy fehérje napon lehet a salátára tenni egy pici öntetet mert magába iszonyat ize van.Ja és én nem igazán mozgok mert nem tudok mit de néha itthon tornázom egy picit.Igy is hat a diéta?
    Köszi a válaszokat.cell
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_617418
    Torolt_felhasznalo_617418
    2008. január 17. 13:335787.

    Sziasztok!

    Én a 14. napomnál tartok és már teljesen hozzászoktam ehhez a diétához. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek a gyümölcsös műzlit melyik nap lehet fogyasztani?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. január 11. 19:095786.
    Hát, akkor mi nem járunk egy cipőben. 
    előzmény:
    peytol (5785)
    2008-01-08  22:48
  17. 2008. január 8. 22:485785.
    Szia
    párnapja jutott eszembe a 90 napos. csak még gyűjtögetem az infókat. egy barátnőm csinálta és tőle várok most reciket. szombattól v hétfőtől szeretném elkezdeni.
    nekem nem kell fogynom (ill én szeretnék pár kgval kevesebb lenni), életmód változásra van szükségem. némi izmot kellene magamra szedni ill rendszeres normális kajálást kellene véghez vinnem.
    előzmény:
    saxo (5784)
    2008-01-08  20:19
  18. 2008. január 8. 20:195784.
    Ha esetleg van valaki, aki megint 01.08.-al 90 napozik, akkor szívesen eszmecserélnék vele időnként.  Én ma elkezdtem. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. október 25. 15:035783.
    Köszönöm az érdeklődést, még 2in1.   Ha minden igaz még 2 hét. Smanami a másik kismama, de róla nincs hírem, még a privimre sem válaszolt.   További jó fogyózást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144191 (5782)
    2007-10-23  09:45
  20. Torolt_felhasznalo_144191
    Torolt_felhasznalo_144191
    2007. október 23. 09:455782.

    Sziasztok!

    100 éve nem jártam erre, ez jól meg is látszik rajtam.
    A húsvét óta sikeresen  felhízlaltam magam 74 kilóra.
    Nem nagyon telt el hétvége, hogy tárcsánsütés ürügyén ne egyem túl magam.

    A múltkoriban elmentem nadrágot venni magamnak s a bolti nagy egész alakos tükör nem tett jót a lelkemnek. Az a látvány  ...  , Prütsög jól sarokba állítana érte, 100 évig térdepeltetne kukoricán.

    Zengőkriszről tudtok vmit, megszült már? ... és volt még egy kismamánk, róla mit tudni?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. szeptember 27. 21:545781.

    Sziasztok kedves mindenki!  

    1000 éve nem voltam az nlc közelében sem, most valahogy kiváncsiságból bekkukantottam.

    Köszi Ajna az invitáló privit, csak az imént olvastam.

    Nyáron elkezdtem dolgozni, most kicsit időhiányban szenvedek.

    Nagyon örülök hogy ismét itt vagytok, sokáig nem írt senki.

    Sajnos hétvégén nem fogok ráérni, (továbbképzés + anyósék) de jövő héttől megpróbálok picit visszaolvasni és ismét vigyázni magamra egy picit.

    Bár a 15-ből csak 4 kg-ot szedtem vissza, így is dagi disznó vagyok.

    Mindenkinek pusz, és jó hétvégét!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. szeptember 23. 17:005780.

    Szia!

    Nálam is hasonló gondok vannak. Napközben szinte semmit sem eszem, mert nincs idő, elfelejtem stb... Este meg mikor összenépi vacsora van, hát akkor kiadósan, bár a párom szerint, kevesebbet eszem, mint mondjuk a 90 napos elött, de szerintem akkor is bezabálok.   Szóval gyerünk a sarokba, és nincs kijövetel amig nem mondjuk.  

    Hétfőn elmegyek beszerző körútra, megveszek minden hozzávalót az italhoz, köszi a segítséget.  

    előzmény:
    *Erika* (5779)
    2007-09-22  07:45
  23. 2007. szeptember 22. 07:455779.

    Az az igazság, én a teákat egy liter vízben áztattam , mert nekem kicsit soknak tűnik bele ennyi anyag  .

    Az ananászból egészet vettem, nem a konzervet, de ha sikerül light-ot venned, szerintem az is jó. És annak még a leve is mehet bele. Én úgy csináltam,hogy az anannászt is, meg a grapefruitot is legyümölcscentriztem, belement a leve, meg a rostokat is beleraktam.

    Ebből lett egy jó másfél liter, ami 3 napi adag. Én nem iszom belőle többbet (bubimentes vízzel pótolom a folyadékmennyiséget), mert a ginzeng is, meg a szűztea is hajt.

    (nem vészesen, de rendszeresen, és napi kettő fix ....bocsi  

    Gyógynövényboltban mindent megkapsz, meg a DM-ben is.

    Mondjuk egyszer megvenni nem olcsó, a szűztea főleg, de mondjuk ez jóideig elég. Vagy ha nem akarsz ilyen lötyit inni, napi 1-1 pohár szűztea naturban is fogyaszt.

    Én iszom, de lehet, nagyon lelkesnek tűnök, de tegnap este bevágtam 3 szelet bundás kenyeret...  annyira utálom ezért magam, egész nap normálisan eszem, aztán este.... grrrr!

    előzmény:
    pgabika (5778)
    2007-09-21  19:54
  24. 2007. szeptember 21. 19:545778.

    Sziasztok!

    *Erika*: lejegyeztem kincset érő receptedet. Kérdésem lenne. Az ananász konzerv vagy gyümi?
    Ha 20 percig ázik a tea, akkor nem lesz nagyon erős? Láttam, hogy te fél litert iszol belőle naponta, mennyi a max amit lehet? Ennek milyen hatása van, esetleg hasmenéses? A teákat gyógynövény boltban kapom meg?  Köszi a válaszokat. Üdv mindenkinek, és kitartás!  

     

     

    előzmény:
    *Erika* (5777)
    2007-09-21  07:33
  25. 2007. szeptember 21. 07:335777.

    Nem, nem fizettem érte, a hoxán tette fel valaki a fórumba, és meg onnan csentem  . Tegnap bekevertem, finom lett, az ilyen-olyan teaízt megbolondítja az ananászlé, úgyhogy fini lett nagyon. Egy póbár megér.


    De elgondolkodtam ezen, hogy mekkora ötlet ez. Összeszedte azokat a fogyis italokat, gyümölcsöket, ami zsírégető, és összekutyulta. Ennyi erővel ugye bárki állíthat össze fogyis menüt is, és jó pénzért árulhatná. Már csak egy hangzatos nevet kell kitalálni hozzá, hogy milyen diéta legyen a neve.

    A sok liba meg vinné mint a cukrot   

     

    előzmény:
    borcsa (5776)
    2007-09-21  02:35

Címlap

top