Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bántalmazott nők

Torolt_felhasznalo_903329
Torolt_felhasznalo_903329
Létrehozva: 2007. január 1. 22:16

sziasztok!

ez a topic azért indul, hogy bántalmazott nők elmeséljék/megosszák problémájukat, tanácsokat adjanak egymásnak, és egyáltalán mindenki akit csak érint a téma, hozzászólhasson.

én magam is - sajnos - ebbe a "kategóriába" tartozom, a párom nem egyszer bántalmazott, most a szakításon töröm épp a fejem   ... és irigylem azokat, akiknek boldogabb élet jutott..

  1. 2007. január 3. 18:0776.
    Jól tetted hogy elmentél onnét senkinek nincs joga bántani egy NÖT.Ha annyira verekedni akar akkor 1 fiuval kzdjen ki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886650 (75)
    2007-01-03  17:38
  2. Torolt_felhasznalo_886650
    Torolt_felhasznalo_886650
    2007. január 3. 17:3875.
    Sziasztok !


    Én csak a saját példámat tudom elmondani nektek.
    Összeköltöztem egy nálam 8 évvel fiatalabb ffival.A lakást ő vette, elkezdtük szépen csinositani, s a konfort nélküli romos kis házból rendeteg munkámmal egy nagyon szép kis összkomfortos kis házzá alakitottam a mesterekkel.A párom semmit sem csinált,de még hogy valami válltozás legyen azt is nehezen engedte.Mikor már kész lett a ház egyre többször mondta,hogy takarodj te k...a. / Ja a lakásba nem jelentett be / majd minden napunk veszekedésbe torkolott,mert mindent megevett nem érdekelte,hogy te még nem ettél,tiszta ágynemübe belefeküdt sáros lábbal,teljesen igénytelenné vállt ,már azt is kezdte megszabni,hogy mikor mennyit moshatok,vagy éppen mennyi vizben fürödhetek.Beteg lettem a gyogyszereimet nem engedte kiválltani,végül az egyik nap megütöt mert szolni mertem neki,hogy vigyázzhatna egy kicsit a rendre s a dolgaimra / mert minden berendezési tárgy viszont a sajátom volt,neki csak a lakása,kocsija és egy szatyor munkásruhája volt/mindenemet tönkre tette.
    Mikor megütött probáltam vele beszélni,mire azt a választ kaptam,hogy most már az ő házában vagyok és megszerzett magának igy az ővé vagyok s nekem mátol kuss a nevem.Nem engedett a gyermekeimhez sem .Probáltam csendben türni de a gyerekeimnek elpanaszoltam,hogy mi van. Ők közben szereztek egy albérletet.Ami pont kapora jött mert
    egy csütörtöki este megütött ismét, s én már hétfőn reggel összecsomagoltam s elhoztam minden dolgomat amit nem tett még tönkre, s igy inkább élek magányosan de engem ne üssön meg senki sem.Egy év alatt tönkre mentem,dolgoztam mint egy güzű,mindenem leamortizálodott,de inkább ezt választottam mint sem az örökös meghunyászkodást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_332192
    Torolt_felhasznalo_332192
    2007. január 3. 17:3074.

    Együttérzésem neked is. Én is ilyen áron jöttem el. Egy csomó hitellel a nyakamban, s a személyes holmimmal... minden mást ott hagytam. De azon az utolsó napon már nem érdekelt. Egy éjszaka, vagyis inkább hajnalban "menekültem" szó szerint... a rendőrség is kint volt, de csak röhögtek azon, hogy a "párom" módszeresen teszi tönkre azokat a dolgaimat, amikről úgy gondoltam, hogy magammal viszem. Persze akkor is ittas volt.

    Hónapokig üldözött. Lejáratott a munkahelyemen ... vagyis megpróbált. Meglesett az utcán... stb... stb... De ez is elmúlt.

    Azóta részt vett egy elvonón, s beszéltünk is... hivatalos ügy kapcsán, s láttam, bánja, ami történt, de már késő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672949 (24)
    2007-01-02  00:44
  4. Torolt_felhasznalo_332192
    Torolt_felhasznalo_332192
    2007. január 3. 17:2473.

    Szia, tapasztalatból tudom, hogy nagyon nehéz lépni... én 4 évig éltem így, bár nálunk inkább a szóbeli bántalmazás ment (alkoholista volt az illető), de az utolsó fél évben előfordult, hogy kezet is emelt rám. Nem csak ezért, de elhagytam, szerencsére.

    Nálatok hogy működik ez? (bocs, ha írtad már?) Konkrétan megver vagy cseszeget is? Mivel "váltod ki" ezt belőle? Milyen gyakorisággal?

    Én pont most, szilveszterkor emlékeztem meg a tavaly ilyenkorról, amikor egy fojtogatás után hónapokig fájt a torkom. :-(((

    Még annyi, hogy senki ne gondolja, hogy vele ez nem fordulhat elő. Az említett kapcsolatom előtt öntudatos, vidám nő voltam, sosem gondoltam, hogy én is ide kerülhetek... S utólag el sem hiszem. De tudom, hogy így volt...

    Azóta új szerelmem van... jól vagyok, boldog vagyok vele, de érzem, hogy a legkisebb letolásra jóval érzékenyebben reagálok, mint normális lenne... szóval, semmi nem múlik el nyomtalanul.

    Tehát: nehéz, de lépj, s meglátod, minden, az egész világ megváltozik.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_903329 (1)
    2007-01-01  22:16
  5. Torolt_felhasznalo_314379
    Torolt_felhasznalo_314379
    2007. január 3. 17:0372.
    Goldmund!!!
    Már ne hargudj, de úgy gondolom, hogy aki nem volt ilyen kapcsolatban ,az ne alkosson véleményt... .Te nem voltál soha bántalmazott sem és nő sem!!!Ne ítélkezz kérlek az ismerősöd felett, mert nem tudhatod, hogy MIÉRT marad a görög párjánál...Bár bizton állíthatom, hogy NEM a szex miatt.
    Ki kérem magamnak a többi sorstársam nevében is, hogy mazochisták lennénk!!!Ez megalázó és ilyet is csak egy férfi találhat ki... .Ennyire csak Ti tudjátok leegyszerűsíteni, hogy "mert jobb az ágyban".Nem kell mindig az embernek magából kiindulni.Ha ilyet feltételezel egy nőről, akkor én feltételezem Te egyedülálló vagy!És ha eltaláltam akkor ugye nem kérdezed meg miből jöttem rá???
    előzmény:
    Goldmund (70)
    2007-01-03  11:30
  6. Torolt_felhasznalo_206442
    Torolt_felhasznalo_206442
    2007. január 3. 11:5271.

    persze ha a nő üt,arra van mentség,kimerült,fáradt,ha az apa üt,akkor az egy őrjöngő vadállat,ha a nő csalja meg a férjét,akkor csak egy kis szeretet keres,ha a férfi a nőt,akkor egy aljas szemét disznó, ha a nő költi el a pénzt,akkor "hát egykis luxust megérdemlek", ha a férfi költi el a pénzt,akkor szemét,családját rombadöntő állat, ha a nő kiabál,akkor szegény,fáradt asszonyka, ha a férfi kiabál,akkor az szemét dög, ha a anő dolgozik napi 10 órát és nem törődik a gyerekkel,akkor csak megvalósítja magát, ha aférfi,akkor elhanagolja a családját

    előzmény:
    tricse (21)
    2007-01-02  00:20
  7. 2007. január 3. 11:3070.
    Aki ilyen kapcsolatban tartósan bent marad, az mazochista, legfeljebb magának sem vallja be. (A bántalmazó meg szadista.) Vagy esetleg a férfi olyat tud nyújtani, hogy a nő így is vonzódik hozzá. Itt nemcsak anyagiakra gondolok, hanem a szexre is. Egy ismerős házaspárnál történt, ahol látszólag minden OK volt, 2 gyerek, jólét (talán túlságosan is nagy jólét), hogy anyuka megbolondult és elhagyta a férjét egy görög pasiért. A pasi - hogy finoman fogalmazzak -, a "hagyományos" párkapcsolat híve, magyarul ő uralkodik, a nőnek meg kuss! Aztán szépen elkezdte verni, egyszer a karját is eltörte, a férj még hosszú ideig próbálta visszahódítani, végül lemondott róla. A görög most is rendszeresen veri, de a nő marad. A nő szülei meg az én szüleim ismerősök (innen ismerem a történetet) és nem értik, miért marad annál a férfinél. Na miért! Mert olyat tud az ágyban, amit a férje nem tudott - legalábbis ez az én véleményem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_314379
    Torolt_felhasznalo_314379
    2007. január 3. 02:5169.
    Akkor ezt megbeszéltük! Te okos voltál, hogy megfogadtad a tanácsokat.Én eleinte nem mertem szólni, utána meg volt olyan, hogy nem hitték l nekem.Olyan ártatlan volt az a szemét mások előtt, hogy a szüleim is azt mondták, hogy kitalálom az egészet!!Na ,az nagyon kemény időszak volt.A rendőrség csak rángatta a vállát, barátaim nem lehettek, még mobilom se volt, semmim.A külvilággal teljesen megszakadt a kapcsolatom, se munka, se suli, semmi, még az ajtón sem mehettem ki, családomnak meg azt mondta, hogy elutaztunk külföldre......A családom sem talált meg hosszú ideig.Sajnos én nem kaphattam tanácsot.Aztán lassan mindenki rájött, hogy valójában mi folyik....
    Mondjuk biztos ez is egy szélsőséges eset.
    előzmény:
    Selloke (68)
    2007-01-03  02:34
  9. 2007. január 3. 02:3468.
    Nem eleg nezni, igenis batoritani kell, hogy mondja el, mert joga van hozza, igenis joga van. Mindenkinek, akit bantanak. Engem annak idejen meghallgattak, sokan adtak jo tanacsot es mindet meg is fogadtam, vegig csinaltam. Es megszabadultam.Te akkor tudod, mirol beszeltem, nem kell semmit szolnom, csak nezek, te erted. Hat mi is jo parszor kimenekitettuk a nagynenemet, a csaladunk be is fogadta volna igazi csaladtagnak, az apam huga volt. Olyan jolelku embert meg csak egyet ismertem, egy volt baratnom, aki tavaly hagyott itt orokre bennunket. (Ill ilyen meg a lanyom.) En csak almodom arrol, hogy angyal legyek, minden nap igyekszem megkozeliteni. Tudom, hogy jo vagyok, de nem vagyok ilyen angyal, mint ok. Mindketto angyali lelek, hangos szavuk sosem volt, es senki nem tud rola, hogy valaha valamelyikuk is megbantott volna valakit. Es milyen rohadt eletuk volt, mert egy ferfi csunyan kihasznalta oket. Es soha nem volt eleg batorsaguk elmenekulni. Hiaba, hat mondom, az ilyen abusiv alakok pontosan megtalaljak azokat, akiket ki lehet hasznalni.
    Hat az ismerosodnek jo lenne legkozelebb megtapasztalnia, hogy legkozelebb kibol csinaljon bolondot. Ugye, megszantad, de mindennek van hatara. Es latod, igaz, amit irtam. Most mondjam, csak az jojjon, aki birja? Nem, mindenkin segitunk, de akin nem lehet, egy ido utan mi is feladjuk. Mert van, akin nem lehet, es az hajtja a hintat maga alatt folyamatosan. Volt itt a neten egy lany, igaz, mas temaban, meg akartuk szabaditani a problemajatol, aztan a legnagyobb igyekezetem kozben ram tamadt. A legkozelebbi hozzaszolasaban mar ugy irt, mint akinek mar nem teljesen ep az elmeje. Hat akin nem lehet segiteni. Akin viszont lehetett, ma mar o segit masoknak es nem titkolja, hogyaz o nevelese vagyok. Nem volt konnyu, de o megszabadult, es segit masokon, es boldog. S
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314379 (67)
    2007-01-03  02:02
  10. Torolt_felhasznalo_314379
    Torolt_felhasznalo_314379
    2007. január 3. 02:0267.
    Selloke!!!!
    Én is félreértettelek....,bár most már teljesen egyetértek veled!!!Engem is bántalmaztak, és őszíntén felháborít, amikor hozzám közelálló lányok belemennek egy ilyen kapcsolatban, miközben végig látták, hogy én min mentem keresztül....Nem hiába, "az okos más kárán tanul".Jelenleg is van egy barátnőm, akit vernek-aláznak, és nekem állandóan panaszkodik.Ezzel még nincs is akkora baj, mert meghallgatom 100-szor is, ha kell, de amikor elküldöm az albérlőim, hogy legyen hova jönnie, vagy a páromnál kiharcolom, hogy Szenteste hadd jöhessen át (persze nem jött), vagy odarángat a város másik végére, hogy mentsem ki, mire odaérek már szent a béke, akkor valóban dühös vagyok, és feladom!Akin nem tudunk, ne is akarjunk segíteni...Ilyenkor csak azon gondolkodom, hogy mennyire sokat adtam volna érte, ha énértem a negyedét megtette volna vki...
    Arra jöttem egyébként rá, hogy aki panaszkodik, az hallgassuk meg (többet nem akar), viszont aki csak némán ránk néz és egy szót sem szól, annak kell az igazi segítség mindentéren!!Szerintem mindannyian ismerjük azt a nézést???!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672949 (66)
    2007-01-02  20:01
  11. Torolt_felhasznalo_672949
    Torolt_felhasznalo_672949
    2007. január 2. 20:0166.
    Sajnálom én is. 
    A saját példámból tudom, hogy igazad van.
    Nincs harag, és nincs rossz szándék. 

    Szia
    előzmény:
    Selloke (64)
    2007-01-02  19:49
  12. 2007. január 2. 19:5865.
    Asszem, ez a forum nem rolam szol. Elnezest mindenkitol a kozjatekert. Ill szolhat rolam is, ha valakit erdekel, en hogy menekultem. Megmenekultem. Tobbszor is. Mert az okos nem esik ugyanabba a hibaba. Dehogynem. Mert a nok azt mondjak, kinek kell egy rendes, szolid ferfi? A macsok kellenek. Igen,aztan meglatjuk. Meglattuk. Utobb,mert persze, mindig utobb derul az ilyen ki. En okos vagyok az iskolaban, de az eletben, sajnos nem. Elkovettem en is ilyen hibakat, szoba alltam, akikkelnem kellett volna. Persze, akkor meg en sem tudtam... Irjatok. S
    előzmény:
    Selloke (64)
    2007-01-02  19:49
  13. 2007. január 2. 19:4964.
    Ennek a hozaszolasodnak mar orulok. Sajnalom, hogy felreertelmezted a hozzaszolasomat. Ha masok is, akkor bennem van a hiba, de masok nem reagaltak igy. SZoval, akik benne elnek egy teroizalo kapcsolatban, es eszuk agaban sincs kilepni belole, sot, a bantalmazojukat vedelmezik, ha segiteni probalsz, meg terad tamadnak, szerinted mit lehet veluk tenni? Erre irtam, hogy csak hintazzanak tovabb. Mert hintaznak is. Sokan addig legalabb eljutnak, hogy elmondjak, jol kipanaszkodjak magukat, de ennyi. Mondjam, hogy sajnos, hogy csak ennyi, de tenyleg ennyi. Vagy nem gondolod, hogy ez teny es valosag? Mit lehet tenni? Semmit, hiszen az o akaratuk az ilyen kapcsolat, nem mondtam rajuk semmi gunyosat, csak rajuk kell akkor hagyni. Ennyi, amit mi tehetunk. Aki viszont valos segitseget ker, en itt vagyok. Sot, a pusztan panaszkodot is meghallgatom egyszer, ketszer, de ebbol ne csinaljon sportot, mert ertelme nincs. Ha o egyutt el valakivel, aki bantja ot, de neki ez jo, hat legyen jo. Es ne blamalja a hata mogott. Tunok, mielott ujra felre ertessz, de nincs semmi rossz szandek enbennem, hat tebenned? Latsz meg bennem rosszat? S
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672949 (63)
    2007-01-02  19:30
  14. Torolt_felhasznalo_672949
    Torolt_felhasznalo_672949
    2007. január 2. 19:3063.
    Egyetértek mindennel, amit írtál, de változatlan az a véleményem, hogy a 11.számú hozzászólásodból ezek egyáltalán nem derültek ki.
    előzmény:
    Selloke (62)
    2007-01-02  19:08
  15. 2007. január 2. 19:0862.
    Kar pedig, hoy ugy erzed, tanultal mar eleget, es nincs tobb uj ismeretre szukseged. Egy pelda, most is megbantottal egy artatlan embert, es mega masodik hozzaszolasodban is kotod az ebeta karohoz. Az idezet eppen arrol szol, hogy sok szerencsetlen no eljut odaig, szerencsere, hogy mer beszelni a problemajarol. De eszebe sem jut, hogy lehet, hogy lehetne valtoztatni az eleten. Hogy ertelmes, szep eletet is elhetne. A masik pedig, hogy mi tartja eletben ezeket a megversz is imadlak en kapcsolatokat. A ferfi sir, konyorog, a csillagokat is lehozza abocsanatkerskor az egbol. A no ugyan igazabol nem hisz neki, de ellagyul, es minden kezdodik elolrol. Elhiteti magaval, hogy talan most majd meg fog valtoznia ferfi. Pedig nem fog. NAgyon kevesen ugyan tenyleg megvaltoznak, de ahhoz igazabol fel kell ismerniuk, hogy mindent elveszitenek, es kulso segitseg nelkul nem megy, hogy hogyan is kell hat akkor viselkedni embertarsainkkal. Lehet, soha nem tanultak, hat egyszer meg kell ezt is tanulni. A pszichologus annyit tesz, hogy meghallgat, tanacsot sem ad, mit tegyunk, hiszen azt magunknak kell eldontenunk. Masvalaki mit tenne az en heleyemben? Nem tehet semmit, mert soha nem lehet az en helyemben. Ezert mondom ujra, aki beleult ahintaba es nem akar kiszallni belole, az csak hintazzon tovabb. Segiteni csak annak lehet, aki ki akar szallni, de komolyan. De neki kell vegigcsinalnia, mi nem lehetunk ott. Kiszallni nem konnyu, nemhat, foleg az erzelmi oldala miatt. Mert rengetegen elnek rossz kapcsolatban, mertaz legalabb biztos. Az uj mindig kiszamithatatlan, es nem felhotlen boldogsag varaz ujra kezdore, de legalabb ertelmes, tartalmas elet, aminek o maga az ura, esetleg egyedullet, pl en, de ez is millioszor jobb.Vannak konkret peldak is, pl itt mar az nlc-n, vagy asajat nagynenem, aki9 minden jelet, szakaszat prudukalta, es le is elte az eletet egy abusiv kapcsolatban. Az o valasztasa volt, mert lehetett volna mas is. Soha nem szabad elfelejteni, soha nem vagyunk egyedul, emberek mindig vannak, akik segitenek, pl mi is itt odafigyelunk, meghallgatunk barkit.
    Mas: Igen, en is atszaladnek lehet a 150 cm-es szalag alatt, de bizony betortema magas draga ferjemnekaz orrat az oklommel, amikor bantalmazni mereszelt. Fel is kente az orra vereta falra. Ilyenkor az elso lehetoseg alkalmaval menekulni kell, amikor mar telehesse valika dolog.
    Igen, nok is bantalmaznak ferfiakat, kereken 8% a nok aranya, a tobbi marad a ferfiaknak.
    A gyerekveres mas tema, ujabb topik kellene hozza. Ott mar a nok aranya is nagyobb. Mindig az erosebb bantja a gyengebbet. Csak gyertek, en segitek, en rendorseg, korhaz, orvosok segitsegevel szabadultam, igaz, ez mar nem Magyarorszagon tortent, de itt sem volt ez mindig igy. Egy no harcolta ki, akit aferje nyomorekka tett, miutan atvagta atorkat, raugralt a hatara, eltort a gerince.MKIndezt ugye akedves csaladja es aszomszedok szeme lattara, segiteni senki sem segitett. Mondom, neked magadnak kell cselekedned. Es nem minden nagyszaju fefi ennyire bator hos, ne feljetek. SEgitek, ahogy csak tudok, de itt agyavaskodas, megalkuvas veget ert, ha lepnia kartok, igazan kilepni, visszaut, megsajnalas tobbe nincs, mert ellenetek hasznalja.
    Mondta is alnyom, hogy o elgondolkodott, hogy alegerosebb vadallatokat tartjuk bezarva ketrecbe. Hogy miert felnek ilyen rettenetesen aferfiak anoktol, hogy evezredekig elzartak, fogvatartottak es tartjak ma is? Ne feljetek!!! Mi vagyunkaz erosebbek. Akinek segitseg kell, segitek!!! Es en pofan vagoma leghosebb macsot is, hogy visszajokol, hogy ot? Igen, ot. S
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672949 (56)
    2007-01-02  16:20
  16. 2007. január 2. 16:5861.
    Kedves Fórumozó és Sorstársai !
    Ha nem bírod már elviselni azt amibe vagy.
    Lépj ki mint egy rosz cipőből.
    Ringasd el magad!.........
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_903329 (1)
    2007-01-01  22:16
  17. Torolt_felhasznalo_672949
    Torolt_felhasznalo_672949
    2007. január 2. 16:5860.
    Persze, rendben van. Te ne érezd magad általam megszólítva, az 56-os egyedül Sellokenek szólt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206442 (57)
    2007-01-02  16:27
  18. Torolt_felhasznalo_672949
    Torolt_felhasznalo_672949
    2007. január 2. 16:2959.

    Sajnos a három nevető szmájli   kimaradt az előző hozzászólásomban található idézet végéről. Kár, pedig befolyásolja a mondat értelmét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672949 (56)
    2007-01-02  16:20
  19. Torolt_felhasznalo_206442
    Torolt_felhasznalo_206442
    2007. január 2. 16:2958.
    ezírt írok ide, hogy erőt adjak..baccus,ha nem érdekelne a sorsotok,akkor nem írnék ide
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206442 (57)
    2007-01-02  16:27
  20. Torolt_felhasznalo_206442
    Torolt_felhasznalo_206442
    2007. január 2. 16:2757.
     abántalmazásnál az első lépés, hogy beszlni kell róla,keressetek valakit--barátnő-anya-tesó-valaki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672949 (56)
    2007-01-02  16:20
  21. Torolt_felhasznalo_672949
    Torolt_felhasznalo_672949
    2007. január 2. 16:2056.

    Kedves Selloke!

    Nem állt szándékomban megbántani téged. Miért irigyelném, hogy boldog vagy, hiszen ma már én is az vagyok.
    Lehet , félreértettelek, ( írott szövegnél előfordulhat, hiszen nem látom a reakciódat, nem hallom a hanglejtésed, stb.) Ha így van, akkor elnézést kérek.

    Bár újra elolvastam a 11. számú hozzászólásodat, (amire reagáltam ) és most is úgy érzem, hogy rosszindulatú hozzászólásnak hat, egyáltalán nem derül ki belőle, hogy átmentél bántalmazáson, az derül ki belőle, hogy könyvből olvastál róla.
    S a következő mondatod:
    "Aki felul a hintara es nem akar leszallni rola, csak kellemes hintazast. S "

    Ez az én értelmezésemben kinevetés, és nem az, hogy te már átélted,  túl vagy rajta,  és újból tudsz nevetni. 

    Jókívánságaidat, fejlődésembe vetett hitedet köszönöm, de a pszichológia könyvet, amelyre hivatkozol, ha nem haragszol, nem fogom elolvasni. Eleget tanultam pszichológiát, a konkrét témáról  pedig a gyakorlatban is, de szövegértelmezés órákat lehet, veszek majd .

    előzmény:
    Selloke (51)
    2007-01-02  13:27
  22. Torolt_felhasznalo_553481
    Torolt_felhasznalo_553481
    2007. január 2. 14:0855.
    Természetesen az is bántalmazás.Aki szeretne beszéljen róla! Ígérem,elolvasom! Tessék..!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206442 (54)
    2007-01-02  13:57
  23. Torolt_felhasznalo_206442
    Torolt_felhasznalo_206442
    2007. január 2. 13:5754.

    és ha az anya veri a gyereket?vagy az anya az apát?

    vagy a gyerek a szülőket?vagy a nagyszülőket?mert ezekre is van példa, nem lehet leszűkiteni a bántalmazást férfi nő ellen dologra.

    előzmény:
    Ditke21 (48)
    2007-01-02  07:36
  24. Torolt_felhasznalo_783110
    Torolt_felhasznalo_783110
    2007. január 2. 13:4753.
    Bennem van empátia és úgy mondom, hogy ti tényleg nem vagytok normálisak. Engem egyszer az egyik exbarátom akart pofon vágni, de meggondolta magát, mert látta a fejemen, hogy ha megtenné a tökeit leszaggattam volna. És tényleg, ha lekevert volna, biztos, hogy nagyon visszaütöttem volna neki és nem szégyelltem volna világgá kürtölni, hogy mekkora barom. Szerintem állati nagy barom, aki hagyja, hogy üssék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_553481
    Torolt_felhasznalo_553481
    2007. január 2. 13:4452.
    Sziasztok! -Hát én is ebben a cipőben jártam évekig,mire lépni mertem.Évekig gyötört lelkileg,fizikailag.A gyerekeket nem bántotta.Újra,és újra megbocsátottam,de már régóta nem szerettem,inkább féltem tőle.1999-ben mellrákom lett,én naivan hittem,hogy most biztos,hogy változik,hiszen elveszithet.Hát sajnos nem így lett,ugyanis Ő még ekkor is a beteges féltékenységével üldözött,és nem azzal foglalkozott,hogy sikerül e túl élnem ezt a szörnyű betegséget.Megjártam a poklok,poklát.Tavaly beadtam a válókeresetet,két tárgyalás volt,eváltunk.A probléma annyi,hogy még egy házban lakunk,amit a Bíróság megosztott.Nehéz a megoldás,hiszen a ház közös.Továbbra sincs életem,bár már nem félek Tőle.
    előzmény:
    hoviraeg (49)
    2007-01-02  08:55

Címlap

top