Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Reflux - természetes módsz

Medina28
Létrehozva: 2006. december 26. 16:27
Sziasztok!Refluxomat szeretném természetes módszerekkel gyógyítani. Jelenleg krumpli diétát tartok, Basica-t szedek, gyomorteát (gyógytea-keverék) iszok, semmi savasat nem eszem és iszom, Lenkei vitaminjait szedem,  és mégis rettenetesen fáj a nyelőcsövem és fuldoklom, pedig gyógyszereket is kaptam rá gasztroenterológustól... Létezik nagyon hatékony segítség? Innerlightot is ittam egy ideig, szódabikarbonát is, nem igazán használtak...Köszi előre is!Mel
  1. 2008. január 21. 15:2751.
    Köszi, hogy írtál! És voltak torokfájásai? És más egyéb fájdalmak? (mellkas, fül)
    A puffasztott búzából készíted a melegszendvicset? Mit szoktál rátenni? Milyenné válik mikróban? Megpuhul vagy marad ropogós?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_209654 (49)
    2008-01-21  10:06
  2. Torolt_felhasznalo_531587
    Torolt_felhasznalo_531587
    2008. január 21. 11:4350.
    Sziasztok!

    A kamillateával vigyázni! Nem szabad huzamosabb ideig inni, időnként szünetet kell tartani.
    Egyébként nekem is stresses refluxom van és tavaly nyáron jött ki, úgyhogy nem a télhez köthető, sajnos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_209654
    Torolt_felhasznalo_209654
    2008. január 21. 10:0649.

    A párom is reflux-gyanús, régebben sokat szenvedett tőle, mostanában kevesebbszer savasodik. Orvosnál persze még nem járt...

    Ami nála bevált:

    - gyógyszerek közül a Talcid,

    - italban ezek az Aloe Verás italok amiket a boltokban lehet kapni (elég drágán ), van szőlő, almás meg még valamilyen - ezekre azt mondta, hogy ugyanolyan jól elmulasztották a savat mint a Talcid, és a sav nem is jött vissza jó ideig. Szóval Aloe Vera bejövős.

    - Kajában viszont Norbizunk esténként, puffasztott búzából melegszendvics, sok zöldség, könnyebb kaják esténként.

    - Nappal kevesebbet kávézik és kevesebbet dohányzik.

     

    előzmény:
    Cora4 (48)
    2008-01-20  14:26
  4. 2008. január 20. 14:2648.
    A Nagymamám anno évekig itta...én is veszek. Te mivel "kezeled" magad?Miket eszel,iszol, ami jót tesz?
    Szerintetek van gyógytea kifejezetten a refluxra?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360546 (34)
    2007-01-12  13:11
  5. 2008. január 20. 14:2447.
    Egész biztos, hogy a stressznek nagy kanala van a reflux kialakulásában...de szinte kikerülhetetlen. Már gondoltam arra, hogy valami enyhe nyugtatót kéne szedni...Van aki ezt teszi? Használ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907740 (33)
    2007-01-04  01:15
  6. 2008. január 20. 14:2246.
    Kipróbáloma hideg kamillateát. Te hogy jöttél rá, hogy használ? Mióta iszogatod és mennyit?
    előzmény:
    Sentence (32)
    2007-01-04  00:53
  7. 2008. január 20. 14:2145.
    Szia! Mert elképzelhető, hogy ez a betegség összefügghet a téli hónapokkal? Esetleg a napfény nélküli időszak depressziós tüneteivel?
    előzmény:
    jucikaa (44)
    2007-01-16  14:21
  8. 2007. január 16. 14:2144.
    még annyit,hogy én októberben lettem beteg és húsvétkor múlt el,kb. egy hét alatt... érdekes,akkor kezdett el jobban sütni a nap...
    előzmény:
    Medina28 (1)
    2006-12-26  16:27
  9. 2007. január 16. 12:1443.
    Szia!
    Ha köhögsz akkor nem tud tükrözni. Te sem tudod elengedni magad.Pedig nagyon fontos,hogy ne görcsölj be. Jobbulást!
    előzmény:
    peteri (36)
    2007-01-13  17:17
  10. 2007. január 16. 08:2242.
    A lehetőségek színes tárháza rejlik gyógyulásotokban.
    Ha van bátorságotok felismerni a gyógyulni vágyás szándékát, akkor már felelőséget vállaltatok önmagatokért, egészségetekért, s akkor ne az orvos által felírt szerekbe helyezzétek bizalmatokat, hanem más, a természet erejét tükröző, vegyszer és szintetikus anyag mentes termékekkel próbálkozzatok.
    Lényeg, mindenki magának tudja a legjobbat megkeresni. A keresés szón van a hangsúly. Orvosotok is csak puhatolózik a gyógyulásunkat illetően, hiszen két lábon járó vegyi üzemek vagyunk, eltérő habitussal, működéssel. Ami nekem jó, az nem biztos, hogy másikunknak is. És egészségünk meg kell hogy érje  a misét, nem?

    Ja, és a www.8kincs.hu oldalon a Csikung gyakorlatok egyszerűsége is segíthet bárkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. január 16. 08:1341.
    Amit pikpik javasolt mélységesen egyetértek.
    Akár elmehetsz hozzá a pszichoterápiára, komoly szakember.
    Akár a jógát választod is, lényeg hogy felismerted eme betegségedben a Felelősséget, egészségedért, és ha tenni is akarsz ezért, megérdemled és meg is kapod a gyógyulást.

    Mert nem elég a jóra vágyni, a jót akarni kell!
    És nem elég a jót akarni, felelősen, tenni, tenni kell.
    V.M.
    előzmény:
    pikpik (39)
    2007-01-16  07:29
  12. 2007. január 16. 07:5840.

    lehet,hogy nem nagy segítség,de leírom. nekem is refluxom volt és a gyógyszerek mellett próbálkoztam kiegészítő dolgokkal,ami leköti a savam.a háztartási keksz zacskójának a látványától is undorodtam.vettem fűszermentes (bors és köménymag nélküli) sajtos tallért,azt ettem.átmenetileg nagyon jól  leköti a savat.és a herbária tea gyomorbántalmakra is jó volt hosszú távon.

    ja, és Controlockot kaptam először ,de a Losec utána sokkal jobban bevált.

    előzmény:
    Medina28 (1)
    2006-12-26  16:27
  13. 2007. január 16. 07:2939.
    A jóga tényleg csodálatos, hiszen a lelki ellenállás erősítése a cél, de talán az autogén tréning még előnyösebb. Ha komolyan gondolja az ember, a lelki nagytakarítás (rövid pszichoterápia) a leginkább célravezető. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360546 (38)
    2007-01-15  09:17
  14. Torolt_felhasznalo_360546
    Torolt_felhasznalo_360546
    2007. január 15. 09:1738.

    Szia!

    Én tisztában vagyok vele, hogy az okot kellene megszüntetni, de....annyi mindent nem vesz be a gyomrom! És ez a hétköznapok sokaságából adódik. A mindennapi atrocitások, és elég egy pici idegeskedés, már belenyilal a gyomromba Nem tudom a megoldást, most a jógával fogok próbálkozni.

    előzmény:
    pikpik (35)
    2007-01-12  20:28
  15. 2007. január 14. 19:3237.
    Sziasztok!Köszönöm mindenki kedvességét és a sok tanácsot.A reflux-ra kétféle gyógyszert kaptam az eddigi Quamatel helyett. Alusulin és Refluxon. Az Alusulint még elviseltem, de a Refluxon kikészített. Fekete lett tőle a székletem és folyamatosan hasmenésem volt, valamint ájuldoztam az egész napi álmosságtól. Hálistennek (vagy nem) ez ünnepek alatt volt, így a munkahelyemen nem kellett szenvednem. Csak otthon (.Abbahagytam mindkettőt, meg a vitaminokat és az egyéb dolgozkat és tök jól lettem. Aztán csináltam krumplidiétát, meg nem ittam kávét, semmit, a reflux eltűnt, azóta viszont golyó van a torkomban. Visszamentem a gasztroenterológushoz, azt mondta, szedjem a gyógyszereket, ha nem múlik el, jöjjek vissza. Mivel a gyógyszereket nem szedem, nem merek visszamenni hozzá, ezért elmentem a fül-orr-gégészetre, ahol meg sem vizsáltak, csak elküldtek, hogy ez a reflux. Azóta még mindig golyó van a torkomban. Először lent volt, egészen a gégém alatt, aztán elhúzódott a bal oldalra (kemény kicsi golyó, még az ujjammal is ki tudtam tapintani, ha nagyon mélyre lenyúltam). Aztán visszament középre, és most a jobb oldalon van, tisztán érzem. Néha felerősödik, akkor nagyon zavar, állandóan ki akarom köhögni, mert azt hiszem, kijön (mint egy morzsa), de aztán elmúlik. Éjszaka nem zavar, ezért mindig várom a lefekvést, mert olyan jókat alszom! A háziorvos írt beutalót a fül-orr-gégészetre (másikra), mert az előzőn nem vettek komolyan, holnap hívom fel őket, hogy a doktornő meggyógyult-e már, mert előző héten beteg volt.. És ha igen, kedden megyek hozzá, kíváncsi vagyok most már tényleg mi ez??? Nagyon fura egy kórság, az biztos! Ha kell, tükrözzenek meg, de nézzék már meg, mi van ott!!! Majd jelentkezem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. január 13. 17:1736.

    Sziasztok!

    Elmentem a háziorvoshoz, hogy már egy hónapja köhögök, semmitől nem múlik el. Beutalt allergivizsgálatra, ahol kiderült, van egy kis porallergiám (pá-pá porszívó, papírom van róla), de szerinte nem attól, köhögök, hanem reflux. Elmentem csináltatni röngtent, ahol az orvos megállapította, hogy reflux és rekeszsérv. Ezzel vissza a háziorvoshoz, aki azt sem mondta fapapucs. Csak beutalt gyomortükrözésre (február 7-re kaptam időpontot). Nem mondta, hogy addig is hogyan segíthetek magamon, mi ez a betegség, mit lehet vele csinálni és egyáltalán mit csináljak, hogy ne fulladjak meg a köhögéstől. Teljesen kiakadtam tőle. Persze azonnal utána néztem az interneten és megemeltem a fejemet, stb. De még mindig köhögök!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. január 12. 20:2835.
    Sokféle tüneti kezelés van ebben a topcban. Ezek mellett azt is érdemes lenne megvizsgálni, hogy a környezetedből mit nem tud "bevenni a gyomrod".
    előzmény:
    Medina28 (1)
    2006-12-26  16:27
  18. Torolt_felhasznalo_360546
    Torolt_felhasznalo_360546
    2007. január 12. 13:1134.

    Sziasztok!

    Sajnos nekem is megállapították ezt, még sok más dologgal együtt

    A Salvus vizet senki nem próbálta??????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_907740
    Torolt_felhasznalo_907740
    2007. január 4. 01:1533.
    Nekem helyzetfüggő. Ha itthon vagyok, kínlódok vele, ha nem vagyok itthon, akkor eszembe sem jut. Ez nálam lehet pszichoszomatikus, vagyis lelki eredetű, a feszültség okozza, az megy a gyomromra.  Igazából bármi beválik: szódabikarbóna, renie, qvamatel,  ezt a kamillateásat még nem próbáltam, de minden érdekel engem is, ami megoldás lehet. Esetleg elköltözöm - máshová.:-)
    előzmény:
    Medina28 (1)
    2006-12-26  16:27
  20. 2007. január 4. 00:5332.

    Szia!

    A jéghideg kamillatea csodát tesz.  

    Persze nem a filteres verzió.

     

    Jobbulást!  

    előzmény:
    Medina28 (1)
    2006-12-26  16:27
  21. 2007. január 3. 21:5231.
    Szia! Doki mit mondott?

    Hajlamosak vagyunk a türelmetlenségre, sajnos, emberi tulajdonság.

    Egy akármilyen komolyabb betegség, -no nem a torokgyuszi- kialakulása évekig tart. Majdnem ugyanannyi időbe kerül, amíg ilyen-olyan gyógymódok/gyógyszerek segítségével elmúlik.

    Ne legyen betegségtudatod!

    Sok-sok türelmet kívánok neked és a többi refluxosnak is a gyógyuláshoz!
    előzmény:
    Medina28 (30)
    2007-01-03  16:48
  22. 2007. január 3. 16:4830.

    Szia szőrész!

    Igen, lúgosító ételeket eszem, köles, hajdina, semmi hús, semmi péksütemény, semmi cukor, leszoktam a dohányzásról, nem kávézom, stb. Nem a kaja okozza. Valahogy attól független. Össze-vissza jön. Pedig már tökre megbocsátottam mindenkinek, aki valaha bármit tett velem, meg nem idegeskedem, leszarom, nehogy tovább fokozzam, de ha nem kaja, nem lelki, akkor mi? Most éppen golyó van a torkomban, a gyomrom tökéletes, reggel volt egy kis sav, de kb két hét után, addig csak toroknyomás. Azt mondják reflux okozza, de valahogy nem hiszem. Ma már egész nap kómás vagyok, alig látok, és pirosnak is látom a torkom. Szerintem ez nem reflux lesz, hanem csúnya torokgyuszi... Megyek dokihoz este  

    előzmény:
    szőrész (20)
    2006-12-26  18:57
  23. Torolt_felhasznalo_407320
    Torolt_felhasznalo_407320
    2006. december 29. 09:5329.
    Sziasztok!

    Jó pár éve élek ezzel én is. Sokféle tünete van, és mindenkinél más segít. Zoé nagyon jól összefoglalta a dolgokat!

    A kezelése 3 féle gyógyszertípussal történhet, ezt a gasztroenterológus dönti el. Ezeknek csak az egyik fajtája a savlekötők, ami nem segít a gyulladásban lévő gyomorszájon, nyelőcsövön. Márpedig, ha rendszeresen fáj, ég ez a környék, akkor ez a gond.

    Ami a "természetes" kezelést illeti, az az életmódváltás: bizonyos ételeket, italokat elkerülni, nem hordani derékban szoros nadrágot, nem nyomni a hasat, lefekvés előtt 1-2 órával már nem enni és nem vízszintesen feküdni.

    Ajánlom mindenkinek ezt az oldalt: www.reflux.hu
    előzmény:
    *zoé (28)
    2006-12-29  08:11
  24. 2006. december 29. 08:1128.

    Sziasztok, én is refluxos vagyok kb. már 4. éve. Eddig kétszer csináltak gyomortükrözést, gyűlölöm, mert nagyon kellemetlen az öklendezés miatt. Hangsúlyozom: kellemetlen. Szóval nem fáj, vagy ilyesmi. Abszolút kibírható és azért jobb, mint az UH, mert legalább ott tényleg mindent lát az orvos, vesz biopsziát stb... Pár perc az egész, szerintem megéri belevágni. Nekem 20 mg-os Controloc-ot írt fel anno a doki, 3-4 hónapig szedtem és rendbe hozott, persze most is előjön gyakran, de nem olyan vészes, mint az elején és megtanultam már vele együtt élni és legfőképpen kezelni. Ha nagyon vészes a dolog, akkor bekapok egy Controloc-ot és azzal rendben is van. A kávéról pl. teljesen leszoktam, koffeinmenteset iszom az íze kedvéért. Dohányozni nem dohányzom, nem eszem túl fűszereset, savas dolgokat, szénsavas üdítőkről teljesen leszoktam, stb... Egyedül a csoki az, amiből néha muszáj ennem és persze nekem az a fő rizikófaktor, szenvedek is utána rendesen, hiszen a sok cukor még jobban ellazítja a rekeszizmokat. Ja és a legfontosabb: meg kell próbálni nem stresszelni, mert a fő ok ez. Gondolkoztam a jógán, lehet, hogy az újévben kipróbálom . Itt a vége a regényemnek .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2006. december 26. 21:4427.
    Nem olyan rossz az a gyomortükrözés...kb 5 perc..és egyáltalán nem fáj..csak öklendezel...ezért altatást kérni nem érdemes
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top