Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Antioxidánsok, vitaminok..

Torolt_felhasznalo_609003
Torolt_felhasznalo_609003
Létrehozva: 2006. december 11. 14:59
Szaiasztok! Anniyt halljuk mostanában a címben szereplő kifejezéset, antioxidánsok, vitaminok, immunrendszert erősítő készítmények... Kinek mi a véleméyne ezekről? Mi a tapasztalatotok?
  1. 2007. február 7. 21:5926.

    Azert a rak kozvetlen okat eleg jol ismerjuk: elromlik a sejtosztodast szabalyozo rendszer a sejtben.

    De ez nem ok, hanem okozat. Szerintem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (25)
    2007-02-07  21:28
  2. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. február 7. 21:2825.

    Azert a rak kozvetlen okat eleg jol ismerjuk: elromlik a sejtosztodast szabalyozo rendszer a sejtben. tudjuk, hogy veletlen mutaciok, vegyszerek, virusok kepesek arra, hogy elrontsak. Tudunk eleg sokat az oroklodeserol is.

    Az antioxidansok szerepe annyi lehet, hogy vedik a DNS-t a szabad gyokok karosito hatasatol, ha epp jelen vannak abban a pillanatban, amikor a karosodas, mutacio bekovetkezne. Ot perccel kesobb mar mindegy, hgy megerkeznek-e a tett szinhelyere.

    A mar letezo rakos elvaltozas es azntioxidans szint kozotti osszefugges hianyara gondoltam. Tehat attol, hogy valaki rakos (vagy allergias) nem varom azt, hogy az antioxidans, es ezen belul a karotinoid szintje megvaltozzon.

    Ellenben a repafogyasztasi szokasoktol fuggoen nagyon valtozik. Fenntartom: a gep a repafogyasztasi szokasaidat meri.

    A kemoterapiarol megegyezik a velemenyunk.

    előzmény:
    Greeneyed (23)
    2007-02-07  20:14
  3. 2007. február 7. 20:1724.
    Ja, egyébként az antioxidánsszintet mérő gép nem "tudja", hogy a delikvens hogyan él. Gondolom, úgy sem megy oda senki, hogy "Csókolom, rákos vagyok. Megmérné az antioxidánsszintemet?"
    előzmény:
    Greeneyed (23)
    2007-02-07  20:14
  4. 2007. február 7. 20:1423.

    Az allergia, a rak nem fugg ossze az antioxidans szinttel...

    Hát, erről megoszlanak a vélemények. Néhány évvel ezelőtt még az antioxidáns szó maga is humbugnak, parasztvakításnak számított. Egyébként az a nagy helyzet, hogy az orvostudomány még mindig nem tudja, hogy mi okozza a rákot - bizonyos ráktípusok okát ismerik legfeljebb. És a kemoterápiától, mint sejtgyilkos "gyógyszertől" sem vagyok hanyattesve.

    U.i.: Azért érdekel a téma, mert dugig van a családom rákosokkal :-/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (21)
    2007-02-07  20:02
  5. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. február 7. 20:0722.

    Az allitolagos Marai-fele adatok keringenek a zoldmagazinokban es lenkei-konyvekben... szakmai publikacio nincs, marai Geza nem erositettem meg szemelyes megkeresesre, hogy publikalt volna ilyen adatokat.

    A sargarepa eseten scanner sem kell, merni sem kell: ranezel. Sarga? Akkor benne vannak a karotinoidok; Nem sarga: ne vedd meg. Malna: piros? Akkor OK, ha nem piros, hagyd a boltban.

    Mivel az allitas a mertekre vonatkozik, igy az egesz vitathato... :-)

    Az igazi allitas Maraitol az volt, hogy ott, ahol a talajt felremuveltek, ott rossz a termes... de ezt magatol is latja a mezogazdasz: az elrontott, savas talajon nem no jol a noveny: talajt kell javitani.

    előzmény:
    Greeneyed (20)
    2007-02-07  19:58
  6. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. február 7. 20:0221.

    Igen, egy nap alatt felszivodik, beepul.

    Azert pont a karotionoidokat meri, emrt annak van jellemzo szine, azt viszonylag konnyu merni, a tobbit nehez, vagy lehetetelen.

    Valo igaz, hogy atlagos, kiegyensulyozott taplalkozas mellett az egyik vitamin szintja jellemzo a tobbire is, nagy atlagban. Tehat ha egyet megmernek, abbol lehet kozvetkeztetni, az ailleto taplalkozasi szokasaira es a jo esellyel tippelni a tobbi vitamin es antoxidans szintjere,a miket nem tudnak merni.

    De ha az illeto utalja a repat, es mas sarga termekekekt, attol meg lehet neki elegendo antioxidansa mas forrasbol... viszont a meres alapjan el lehet neki adni a sarga kiegeszitot.

    Az allergia, a rak nem fugg ossze az antioxidans szinttel... nem okoznak alacson karotinszintet. Dohanyzas eseten a magas karorinszintet rakkeltonek talaltak, es leallitottak a vizsgalatot, ahol beta-karotinnal vedtek volna a dohanyosakat: tobbet artott es semmit sem hszanalt...

    előzmény:
    Greeneyed (19)
    2007-02-07  19:33
  7. 2007. február 7. 19:5820.
    A zöldségek és gyümölcsök vitamintartalma állítólag óriásit zuhant. Láttam erről egy mérés adatait, de erre valaki azt mondta, hogy kamu. Lehet. Ennek ellenére elég logikusnak tűnik, amit állítanak, legfeljebb a mértékén lehet vitatkozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518519 (5)
    2006-12-11  15:38
  8. 2007. február 7. 19:3319.
    Szerinted egy nap alatt beépül a szöveteidbe? Egyébként én is "megmérettem" magam. Kissé zavaros, hogy miért pont a karotinoidok jelzik az antioxidánsszintet, de valami csak lehet ebben a dologban - a dohányosok, allergiások, rákosok antioxidánsszintjét alacsonynak méri.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (14)
    2007-01-10  21:00
  9. 2007. február 7. 19:3018.

    Szia!

    Megnéztem a linket, amiről kérdeztél...hát én speciel sajnos nem ismerem ezeket a termékeket, tulajdonképpen nem is láttam/hallottam még róluk.

    Amit én tudok javasolni, ha éppen váltani akarsz, az a korábban már említett nagyon komplex, nagyon összetett készítmény, ami Life...al kezdődik Én ezt találom a legjobb készítménynek a piacon...

    De akárhogy is, remélem, megtalálod azt, ami Neked a legmegfelelőbb

    előzmény:
    harmony001 (15)
    2007-02-07  10:23
  10. 2007. február 7. 19:3017.
    Legalább bio? Mert kétlem, hogy a Kínából importált, gyönyörű, de teljesen íztelen zöldségek-gyümölcsök megfelelő mennyiségű tápanyagot tartalmaznak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (9)
    2006-12-11  23:45
  11. 2007. február 7. 19:2216.

    Szia!

    Nem jól gondolod...igen, a készülék a karotinoid szintet méri, de ma már számtalan tudományos tanulmány bizonyítja, hogy a karotinoid szint arányos a szervezet antioxidáns státuszával, és nevezi meg a karotinoidokat az egyéb étrendbeli antioxidánsok megbízható mutatóiként.

    Egyébként, ha előtte néhány napig halmozott mennyiségben viszel be sárgarépát, stb. olyan szempontból nem túl mérvadó, hogy a biofoton scanner a szervezett ún. raktár-készletét méri, és nem a pillanatnyi felturbózott fogyasztást. 

    Nem szeretnék most különösebben belemenni a karotinoid-antioxidáns témába, de ha érdekel, tudok adni rengeteg tanulmány, referencia stb. elérhetőséget a témában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (14)
    2007-01-10  21:00
  12. 2007. február 7. 10:2315.
    ezzel a termékkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

    http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?shop_id= 1630&cikk000690

    mivel a lenkei vitamint nem eszem tovább, ezért keresek vmi mást helyette...
    annyi féle c-vitamin készítmény van, a bőség zavarában szenvedek

    szóval valaki help me!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 10. 21:0014.

    A meres egyek vagy ne egyek sargarepat?

    Nem mindegy, hiszen a repa sarga festeket meri a muszer! A szintelen antioxidansokat viszont nem tudja merni.

    Ha meres elott egy-ket nappal repafozeleket eszel, huslevest sok sargarepaval, sargabaracklevet iszol, akkor sok penzt takaritasz meg magadnak.

    előzmény:
    konfetti (6)
    2006-12-11  15:38
  14. 2007. január 10. 20:4113.

    ezeket most fejből írod, vagy copyzod valahonnan?

    Ilyen területen dolgozol?

    előzmény:
    konfetti (6)
    2006-12-11  15:38
  15. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 10. 16:0612.

    Ez nekem igy nagyon elvont, tudnal esetleg egy konkret vegyuletet mondani amire gondolsz (osszekapcsolodik a szabad gyokkel, rendelkezik szabad gyokkel es lerakodik a szervezetben), hogy utanaolvashassak?

    Koszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_484329 (11)
    2007-01-10  15:33
  16. Torolt_felhasznalo_484329
    Torolt_felhasznalo_484329
    2007. január 10. 15:3311.
    Vannak olyan antioxidánsok, melyek ugyan összekapcsolódnak ezekkel a szabad gyökökkel, de olyan vegyületté alakul, mely még mindig rendelkezik szabad gyökkel, ami megakadályozza a szervezetből való kiürülését, és lerakódik.

    Igazad van, nem pontosan fogalmaztam, mert nem a szabad gyökös vegyület rakódik le, hanem az egészséges sejtekhez kapcsolódva azokat tovább károsítja, amiből sejtműködészavar áll elő (pl.:rákos sejtek)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (10)
    2006-12-11  23:49
  17. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2006. december 11. 23:4910.

    Vannak olyan antioxidánsok, melyek ugyan összekapcsolódnak ezekkel a szabad gyökökkel, de olyan vegyületté alakul, mely még mindig rendelkezik szabad gyökkel, ami megakadályozza a szervezetből való kiürülését, és lerakódik.

    ????

    Lerakodo szabad gyok!? Oximoron... epp az a baj a szabad gyokkel, hogy baromi gyorsan elreagal valamivel, ezert csinal bajt. Kicsit tessek utana olvasni, mi az a szabad gyok? 
    Nem rakodik le, nem halmozodik fel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_484329 (7)
    2006-12-11  22:24
  18. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2006. december 11. 23:459.

    kurkuma-kivonat, koffeinmentes zöldtea-kivonat, rozmaring-kivonat, alfa-liponsav, resveratrol, ellagsav, bioflavinoid-komplexum, karotinoid-komplexum, Q-10 koenzim, észterezett C-vitamin, E-vitamin, taurin stb.

    En inkabb kurkumaval izesitem a huslevest, a zoldteat forro vizzel kivonatolom, vacsora melle egy pohar vorosbort is magameva teszek, zoldsegeket es sargarepat vagy edesburgonyat, halat es hust is fogyasztok, savanyusagot, paprikat, elragcsalok par szem olajos magot... [a vastagbetus reszek sorrendje megegyezik a ket megkozelitesben]

    es elvezem az izuket is

    es talan kevesebb mesterseges vacakkal terhelem a szervezetem: az egy dolog, hogy mibol vonjak ki ezeket az anyagokat, a masik, hogy hogyan, milyen eljerassal es milyen segedanyagokkal...

    kinek a pap, kinek a papne... kinek a tabletta...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_484329 (7)
    2006-12-11  22:24
  19. Torolt_felhasznalo_685213
    Torolt_felhasznalo_685213
    2006. december 11. 23:128.

    Egyetek sok brokkolit! A legjobb antioxidáns. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_484329
    Torolt_felhasznalo_484329
    2006. december 11. 22:247.
    Néhány fontos dolog az antioxidánsokról
    Az antioxidánsok lényege, hogy a sejtek által az anyagcseréjükkor termelt ionokat, vagy szabad gyöknek is hívhatjuk, (talán ez az elterjedtebb, de mérgeknek is , melyeknek távozniuk kellene a szervezetből) megkötik, így azok nem tudnak az egészséges sejtekhez kapcsolódni, így a vérbe kerülve, kiürülnek a szervezetből, de!!!!!!!! Vannak olyan antioxidánsok, melyek ugyan összekapcsolódnak ezekkel a szabad gyökökkel, de olyan vegyületté alakul, mely még mindig rendelkezik szabad gyökkel, ami megakadályozza a szervezetből való kiürülését, és lerakódik.
    Itt egy új, talán a legújabb, amit kimondottan az alternatív daganatterápiára fejlesztettek ki: Itt az ismertetője::::!!!!!!!!!!!!!!!!!

    A Cascading Revenol számos kiváló antioxidánst tartalmaz, melyek különleges, ún. lépcsőzetes hatással érik el eredményüket. A lépcsőzetesség különleges módszerének köszönhetően az antioxidánsok folyamatosan regenerálódnak, így a szabad gyökökkel szemben folyamatosan védelmezik a szervezetet. E módszer segítségével minden egyes antioxidáns hatékonysága megtöbbszöröződik, így a szabad gyökök negatív hatásai minimalizálhatók. Főbb alkotóelemei: astaxanthin, szőlőmag-kivonat, kurkuma-kivonat, koffeinmentes zöldtea-kivonat, rozmaring-kivonat, alfa-liponsav, resveratrol, ellagsav, bioflavinoid-komplexum, karotinoid-komplexum, Q-10 koenzim, észterezett C-vitamin, E-vitamin, taurin stb.

    A lépcsőzetes hatás segítségével legyőzi a szabadgyököket.

    23 kiváló antioxidánst egyesít egy formulában.

    Maximális teljesítményű antioxidánsokat tartalmaz a szabadgyökök hatékony megkötéséhez.

    Alkalmazása: Naponta két tablettát (reggel és este) bevenni.
    előzmény:
    konfetti (4)
    2006-12-11  15:37
  21. 2006. december 11. 15:386.

    Uhh, de szétbarmolta. Megy ugyanaz link nélkül...

    Szia! Sokat tudnék beszélni a témáról

    A szervezetben vannak "rossz" és "jó" egyedek; a rosszak a szabadgyökök, a jók az antioxidánsok. Ezek folyamatosan harcolnak egymás ellen. A szabadgyökök felelősek sok mindenért; a teljesség igénye nélkül; rákos megbetegedés, öregedés, immunrendszer-gyengeség, stb. Az antioxidánsok azért harcolnak, hogy ezek a szabadgyökök ne fejthessék ki hatásukat (ez most nagyon dióhéjban volt). Aki pl. dohányzik, sok káros anyagot fogyaszt (mint pl. én kólát), annak fokozottan szüksége van az ao-ok jótékony, szabadgyököket ellensúlyozó hatására.

    A vitaminok egy része antioxidáns (a C vitamin biztosan, a többit sajnos nem tudom felsorolni).

    Nem olyan régen jött be Magyarországra egy cég, akik ezzel foglalkoznak. Egyrészt olyan termékeik vannak, amelyek nagyon jók, kizárólag természetes alapanyagúak (ez nagyon fontos!), másrészt ennek a cégnek van egy világszabadalma, amelynek segítségével egyedülálló módon szövetminta vétele nélkül, néhány percees eljárás segítségével mérhetővé tették a szervezet ao-szintjét. A készülék az ún. biofotonikus szkenner, amely egy speciális fénnyel meg tudja mérni a fény útjába helyezett kezed (bőr) alapján a bőrkarotinoid-szintet, ami a szervezetedben "uralkodó" ao-szintet mutatja meg.

    Van egy skála is, hogy mi minősül nagyon alacsony szintnek, mi az átlag, jó kifejezetten magas stb.

    Az egyik termékükre pénzvisszafizetési garanciát is biztosítanak, azaz ha megmérnek, és Te 3 hónapig szeded a terméket, és utána újra megmérnek; ha nem emelkedett meg az ao-szinted a kívánt mértékben, visszafizetik a termék árát.

    Ez természetesen csak az "alaptermék" volt, de nagyon sokféle, speciális termék is van, pl. gyerekeknek, sportolóknak, kiegészítő termékek stb.

    Ugyanakkor lehetőség van arra is, hogy pl. megmérnek, utána szedsz valamelyik versenytárs-terméket, majd azután megmérnek, tehát mondhatjuk úgy is, hogy kihívják a versenytársakat.

    Rövid távon is érezhető a hatása; kevésbé vagy fáradékony, betegségre hajlamos (én a körmömön is látom), de hosszú távon az igazi: Magyarországon a középkorú emberek óriási százaléka különböző betegségekre állandóan (!) gyógyszert szed. Ezek mind csak tüneti kezelések: pl. ha magas a vérnyomása, vérnyomáscsökkentőt írnak fel, ilyesmik, holott a megelőzés lenne az igazi megoldás. Az antioxidánsok nem engedik, hogy a szervezetedben ilyesmik történjenek.

    Ezek hatására később öregszel, és sokkal-sokkal tovább élsz egészségesen. Gyakorlatilag megfizethetetlen.

    De olyan is van, hogy vki sokáig nem esett teherbe, aztán szedte ezt, és így sikerült. Persze, mondhatjuk, hogy véletlen... vagy az, akinek az autista gyereke komolya javulást mutat a termék hatására. Talán ez is véletlen...?

    érdekel, keress meg. Én nem vagyok ügynök, de ha érdekel a termék, tudok segíteni.

    előzmény:
    konfetti (4)
    2006-12-11  15:37
  22. Torolt_felhasznalo_518519
    Torolt_felhasznalo_518519
    2006. december 11. 15:385.
    Elhiszem, hogy vitaminevéssel megelőzhetőek betegségek, erősíthető az immunrendszer. Azt is elhiszem, hogy nyugodtan túl lehet lépni a napi ajánlott C-vitamin mennyiget, sőt túl is kell, mert az ajánlott adag kevés. Azt is, hogy ha beteg vagyok (jó persze nem teljesen mindegy, hogy milyen betegség, de majdnem), akkor elég immunerősítőt szednem, és meggyógyulok. Tapasztaltam is, homeopátiás szereket próbáltam és bevált.
    Azt viszont nem hiszem el, hogy pirulák nélkül nem enném meg az elegendő, napi vitaminadagot, ha egyébként odafigyelek a táplálkozásra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609003 (1)
    2006-12-11  14:59
  23. 2006. december 11. 15:374.

    Szia! Sokat tudnék beszélni a témáról

    A szervezetben vannak "rossz" és "jó" egyedek; a rosszak a szabadgyökök, a jók az antioxidánsok. Ezek folyamatosan harcolnak egymás ellen. A szabadgyökök felelősek sok mindenért; a teljesség igénye nélkül; rákos megbetegedés, öregedés, immunrendszer-gyengeség, stb. Az antioxidánsok azért harcolnak, hogy ezek a szabadgyökök ne fejthessék ki hatásukat (ez most nagyon dióhéjban volt). Aki pl. dohányzik, sok káros anyagot fogyaszt (mint pl. én kólát), annak fokozottan szüksége van az ao-ok jótékony, szabadgyököket ellensúlyozó hatására.

    A vitaminok egy része antioxidáns (a C vitamin biztosan, a többit sajnos nem tudom felsorolni).

    Nem olyan régen jött be Magyarországra egy cég, akik ezzel foglalkoznak. Egyrészt olyan termékeik vannak, amelyek nagyon jók, kizárólag természetes alapanyagúak (ez nagyon fontos!), másrészt ennek a cégnek van egy világszabadalma, amelynek segítségével egyedülálló módon szövetminta vétele nélkül, néhány percees eljárás segítségével mérhetővé tették a szervezet ao-szintjét. A készülék az ún. biofotonikus szkenner, amely egy speciális fénnyel meg tudja mérni a fény útjába helyezett kezed (bőr) alapján a bőrkarotinoid-szintet, ami a szervezetedben "uralkodó" ao-szintet mutatja meg.

    Van egy skála is, hogy mi minősül nagyon alacsony szintnek, mi az átlag, jó kifejezetten magas stb.

    Az egyik termékükre pénzvisszafizetési garanciát is biztosítanak, azaz ha megmérnek, és Te 3 hónapig szeded a terméket, és utána újra megmérnek; ha nem emelkedett meg az ao-szinted a kívánt mértékben, visszafizetik a termék árát.

    Ez természetesen csak az "alaptermék" volt, de nagyon sokféle, speciális termék is van, pl. gyerekeknek, sportolóknak, kiegészítő termékek stb.

    Ugyanakkor lehetőség van arra is, hogy pl. megmérnek, utána szedsz valamelyik versenytárs-terméket, majd azután megmérnek, tehát mondhatjuk úgy is, hogy kihívják a versenytársakat.

    Rövid távon is érezhető a hatása; kevésbé vagy fáradékony, betegségre hajlamos (én a körmömön is látom), de hosszú távon az igazi: Magyarországon a középkorú emberek óriási százaléka különböző betegségekre állandóan (!) gyógyszert szed. Ezek mind csak tüneti kezelések: pl. ha magas a vérnyomása, vérnyomáscsökkentőt írnak fel, ilyesmik, holott a megelőzés lenne az igazi megoldás. Az antioxidánsok nem engedik, hogy a szervezetedben ilyesmik történjenek.

    Ezek hatására később öregszel, és sokkal-sokkal tovább élsz egészségesen. Gyakorlatilag megfizethetetlen.

    De olyan is van, hogy vki sokáig nem esett teherbe, aztán szedte ezt, és így sikerült. Persze, mondhatjuk, hogy véletlen... vagy az, akinek az autista gyereke komolya javulást mutat a termék hatására. Talán ez is véletlen...?

    Javaslom, olvasd el a következő cikket:

    http://www.egeszsegpatika.eu/html/mediaban_megjel ent.html

    http://www.antioxidans.lap.hu/

    http://www.pharmanex.com/cgi-bin/imweb/imerge/editorial.do?contentID=hu.px.homepage&mktId=5410&BV_SessionID=@@@@1520973083.1165847934@@@@&BV_EngineID=ccceaddjieilhhhcefecehhdfjfdfkh.0

    Már így is kisregényt írtam, bocsi. Ha gondolod, és bővebben érdekel, keress meg. Én nem vagyok ügynök, de ha érdekel a termék, tudok segíteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609003 (1)
    2006-12-11  14:59
  24. 2006. december 11. 15:283.
    Én az egész családomnak adom, sztem szükséges!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609003 (1)
    2006-12-11  14:59
  25. 2006. december 11. 15:182.
    Szia! Az én férjem 2x volt rákos.1987-ben és 2001-ben .időszakosan szedi az antioxidánsokat. Ebben az évben Q10 Qenzim. Állapota kielégítő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609003 (1)
    2006-12-11  14:59

Címlap

top