Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikreket várok

Torolt_felhasznalo_891494
Torolt_felhasznalo_891494
Létrehozva: 2003. június 11. 18:48
Én a 16. hétben járok és ikreket várok. Irjon, aki ikreket vár vagy már esetleg szült!!!!!!!
  1. 2003. október 22. 14:24126.
    Sziasztok ikresek látom a babakocsikról van szó,
    Nekünk annak idején 5 éve egymásmelletülős sportkocsink volt az egész összvissz 80 centi széles
    Én mindenhova befértem vele és alig volt drágább mint az egyes babakocsi
    Külön, külön lehetett állítani a háttámlát. Szerintem a nagyobb bababoltokban és a bizikben lehet ilyet kapni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. október 21. 22:15125.
    A Máltaiaktól kaptunk egy kombit, (mózeskától egész ülősig), egymás melletti. Nemigen tudok vele közlekedni, mert itt felénk elég keskenyek a járdák. Így jobbára csak a szomszéd kutyafuttattóig megyek, de inkább a kertben tologatom őket, meg a konyhában, ha nyűgösködnek. Eddig ha menni kellett valahová, azt a férjemmel együtt oldottuk meg és a két kenguru meg az autós babahordó bevált(Amúgy is kocsival megyünk velük mindenhova). De vészhelyzetre van egy hagyományos fekvős egyszemélyes az egyiknek és kenguru a másiknak. Elvileg egymás mellé a két kengurut is fel lehet venni, de együtt a két gyerek már 11 kiló a hátam ezt már nem bírja. Ha vesztek akkor szerintem egymás mögöttit vegyetek azzal bárhová el lehet menni sétálni, vásárolni, stb. A két egyes összekapcsolásával olyan széles babakocsi lesz amivel sehol nem lehet elférni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299540 (122)
     
  3. 2003. október 21. 14:50124.
    sziaa! :)

    Hát, nekem főleg a farkcsontom fáj, mintha valaki jól hátul megrúgott volna, és el is tört volna. Néha a derekam, de az nem vészes, és néha a medencecsontom.
    A hasam kenegetem, hogy táguljon az a bőr. . :)
    Babakocsit olyat szeretnék, ami egymás szembenülős, nem egymás melletti. Az indexen levő ikres fórumban (ismered?) írták, hogy lehet olyat is, hogy 2 egyforma babakocsi, és lehet hozzá kapni bilincset, amivel összekapcsolod őket, és szükség esetén szétszedhető. Tömegközlekedésben állítólag hasznos, de szerencsére nekünk (itt falun:) azt nem kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299540 (120)
     
  4. Torolt_felhasznalo_299540
    Torolt_felhasznalo_299540
    2003. október 20. 21:54123.
    De elment. . . csak 5 perc kellett neki hozzá!
    Nem baj! Jól elírogatok itt magamnak. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299540 (122)
     
  5. Torolt_felhasznalo_299540
    Torolt_felhasznalo_299540
    2003. október 20. 21:52122.
    Most akkor nem ment el, amit írtam?! Szóval:
    Szia! Nektek milyen babakocsitok van? Mennyire vagy megelégedve vele?
    előzmény:
    bogyómami (117)
     
  6. Torolt_felhasznalo_299540
    Torolt_felhasznalo_299540
    2003. október 20. 21:47121.
    Szia! Nektek milyen babakocsitok van? Mennyire vagy megelégedve vele?
    előzmény:
    bogyómami (117)
     
  7. Torolt_felhasznalo_299540
    Torolt_felhasznalo_299540
    2003. október 20. 21:46120.
    Szia!!!
    Mi az az itt-ott? :))) Hasra gondoltál? Az már annyiszor nem szokott, vagyis nem érzem olyan sokszor a húzódást stb. De pl. újabban estére néha fel szokottam puffadni, nem tudom másként kifejezni. . .
    A fejem viszont szokott fájni és a derakam is!
    Ja, meg múlthét közepe óta megjelent az előtej is! Neked van ilyen?
    Mid szokott fájni?
    Te milyen babakocsit gondoltál? Nézelődtél már?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599067 (118)
     
  8. 2003. október 20. 16:54119.
    szia! :)

    Nagyon szépen köszi a választ! Biztos sok kérdésem lesz majd még.
    Szerdán megveszik nekem is Bpn a könyvet.
    Gratula a babákhoz! :)
    Kicsit sem ijesztettél meg, sőt! :)
    Nagyon szép nevük van, sok Boldogságot Nektek!
    t.
    előzmény:
    bogyómami (117)
     
  9. 2003. október 20. 16:50118.
    szia! :)

    Mi is úgy kérdeztünk rá a nemükre, azért nézte meg jobban a dokim.
    Nem fáj neked néha itt-ott?
    t.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299540 (116)
     
  10. 2003. október 17. 23:14117.
    A könyvet szerintem minden nagyobb könyvesboltban meg lehet venni, egyébként a Melania Kft. adta ki. (Tel. :06-1-165-8333).
    A nagyobbik Veronika Milkha, a kisebbik Bodza Sára. Nem tudom hányadik héten jársz, mert csak most kapcsolódtam a témához. Amíg tudsz addig pihenj és aludj sokat, utána nem sok időd marad erre. Próbálj meg valakit szerezni magad mellé a szülés utáni hónapokra, aki segíteni tud. Akár a háztartásban, vagy csak a bevásárlásban, de ha csak arra, hogy 1-1 órát vigyáz a kicsikre amíg pihensz, az is jó. Az első 2-3 hónap a legnehezebb, amíg nem állnak be egy napi ritmusra. Addig káosz, de az tartós. Semmit nem lehet előre tervezni, még az aznapi teendőket sem. Pihenni viszont muszáj még akkor is ha szalad a lakás, ha nincs elmosogatva, stb. Először nekem is nehezen ment, hogy átadjam másoknak amit lehet, de később már nem volt lelkiismeretfurdalásom amiatt, ha más takarított ki nálam, vagy mosogatott el. Az ebédet mi a közeli bölcsődéből hordjuk. Szerintem érdeklődj a környéken, hogy legalább az elején honnan tudtok kaját hozatni, a családsegítőben biztos tudják. Én kb. 1 hónap múlva jutottam ki a konyhába, azóta is csak hétvégén kell főznöm, ekkor igyekszem két napra főzni. Viszont mindenért kárpótol ez a két gyönyörűség, akik minden nap egyre jobban hasonlítanak egymásra. Amíg terhes voltam a férjem mindig mondogatta, hogy milyen jó lesz majd amikor egyszerre két kisbabát fog tartani az ölében. És most tényleg olyan felemelő érzés. Fantasztikus, hogy már az elején tudomást vesznek egymásról reagálnak a másik jelenlétére vagy éppen hiányára. A legérdekesebb aamit én csak szolidaritássírásnak nevetem el, amikor az egyiknek valami baja van és sír, a másik először csak figyel. Ha rövid időn belül nem történik semmi akkor ő is rákezd először csak szaggatottan, inkább kiabálva majd ugyanolyan erővel ordítva, mint a másik. Ezután, ha az eegyiket megnyugtatom, abbahagyja ő is, hiszen a probléma megoldódott. De van, hogy az etetés közeledtével felváltva kezdenek reklamálni. Ahogy az egyik abbahagyja, kezdi a másik, majd újra cserélnek. Remélem nem ijesztettelek meg nagyon. Egyébként én is folyton az UH-t vártam, hogy láthassam őket megint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599067 (115)
     
  11. Torolt_felhasznalo_299540
    Torolt_felhasznalo_299540
    2003. október 17. 19:00116.
    Szia!

    De jó!!!:))))
    Hétfőn voltam AFP utáni Uh-on, minden rendben velük, együtt fejlődnek. . . , csak hát a nemüket nem mutatták meg, pedig nagyon reméltem, hogy kiderül! Talán a következőn.
    Nekem megrendelték az egyik könyvesboltban a könyvet és másnap meg is kapták, bár inkább nem nagyon forgatom. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599067 (114)
     
  12. 2003. október 17. 12:30115.
    Igen, én is szeretném a könyvet megszerezni, de boltból nem tudom, BPn biztos lehet, most hoz elvileg a 7végén egy barátom nekem is.
    a www. libri. hu-n rendelek, ha nem sikerül.
    Mesélj kicsit a szülésről, meg utána levő hetekről, kérlek!
    Gratulálok a babákhoz!! Mi a nevük?
    t.
    előzmény:
    bogyómami (112)
     
  13. 2003. október 17. 12:29114.
    de most talán már tudom :)))
    Egyik baba 80% lány és valószínű a másik is :)))) Majd a jövő havi UHn kiderül, remélem.
    Jól vagyunk, szépen fejlődnek:)
    Én is ilyen aggódós vagyok sajna, de nagyon jó érzés mindig, mikor mocorognak kicsit :)
    Fáj a farkcsontom néha és a szeméremcsontom, de ez van, sebaj.
    Néha olyan hihetetlen. . . :))
    Bizony én is nézném Őket sűrűn UH-n :) de nem lehet.
    Hogy vagytok?
    t.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299540 (113)
     
  14. Torolt_felhasznalo_299540
    Torolt_felhasznalo_299540
    2003. október 10. 14:25113.
    Szilvásgom!
    Pont most olvastam vissza a 2004. téli-tavisziban és júl. végén volt téma a baba nemével kapcs. kalkulátor és valami olyasmit írtál, hogy: mi van azokkal, akik ikreket várnak!!! Pedig akkor még nem tudtad!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. október 7. 23:12112.
    Sziasztok! Csak most kapcsolódtam be. Júliusban szültem egypetéjű lányokat. Van egy kétéves lányom is. A terhességem elég hosszúnak tűnt mert a 33. héttől kórházban kellett feküdnöm. Így a 38. héten szültem, simán, kb. 4 óra leforgása alatt. Most már nagyjából átalusszák az éjszakát. Ha van kérdésetek szívesen segítek. Egyébként az Ikrek könyve szuper, ajánlom mindenkinek. Judit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_299540
    Torolt_felhasznalo_299540
    2003. október 7. 09:12111.
    Szia Szilvásgom!

    Írsz másik topicba, itt meg be se számolsz, hogy mi van veletek?!?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599067 (101)
     
  17. 2003. október 6. 21:43110.
    Sziasztok !!!

    ha jár erre valaki, annyi kérdésem lenne, volt valaki közületek genetikai ultrahangon? ha igen miért, és minden ezel kapcsolatos infó érdekelne !!!!

    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_299540
    Torolt_felhasznalo_299540
    2003. október 3. 16:36109.
    Szia!
    Én holnap töltöm a 16. hetet. Hétfőn megyek AFP-re, remélem minél előbb meglesz az eredmény, mert akkor megyek megint dokihoz.
    A derekam nekem is szokott fájni. Én is mindig abból tudtam, hogy meg fog jönni, hogy fájt a derekam! A hasam is szokott még húzódni, fájdogálni. . . , sőt még a hányinger is megvan.
    Te hol laksz?
    előzmény:
    Berbeda (108)
     
  19. 2003. október 3. 12:49108.
    Szia, hát nálamteljesen ugyanezek a tünetek . . . . én is UH után 1 hétig nyugodt vagyok, aztán már alig várom a következőt. Úgy látszik ez belénk van programozva. Nekem mondjuk jó sokat csináltak, ez biztatott. Hiába, amíg nem mocorognak érezhetően, addig mi másból tudhatnánk, hogy minden rendben van-e nem?
    Mostanában mész AFP-re, akkor nem sokkal jársz előttem, ez tök jó.
    Én ma töltöm a 12. hetet. És hétfőn megyek UH-ra. Ma folyamatosan feszül a hasam, és a derekam, + úgy fáj, mint amikor megjön, ez korábban sűrűbben volt, azt mondták nem baj, most pár hétig nem éreztem, ma viszont újra. Lehet, hogy az időjárás miatt? Vagy ez hülyeség ???
    Üdv: Berbeda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299540 (107)
     
  20. Torolt_felhasznalo_299540
    Torolt_felhasznalo_299540
    2003. október 2. 08:49107.
    Szia!

    Hát szerintem inkább ne olvasgass semmit! Már én se teszem!
    Én is folyamatosan aggódom! Eddig úgy voltam vele, hogy a 12. hét után megnyugszom, de nem! Vártam a köv. Uh-t, hogy na, utána majd nem izgulok(14. hét). Most azt várom, hogy hétfőn megyek majd Afp-re és mikor meglesz az eredmény, akkor kell megint mennem a dokihoz. . .
    Uh után kb 1 hétig jó, utána megint látni szeretném őket!!!
    előzmény:
    Berbeda (106)
     
  21. 2003. október 1. 18:22106.
    Sziasztok ikreket várók !!!

    Csatlakoznék hozzátok, 12. hétben vagyok, 2 petéjű ikreket várok. Indítani szerettem volna egy topicot, mert itt már jártam, de sok olyan hozzászólót olvastam, aki már szült, és én kifejezetten jelenleg ikreket várókat keresek, és most valahogy rátok találtam . . . Szívesen tartanám veletek a kapcsolatot, írjatok akár privit is.
    Kicsit most aggódom, mert végre elértem a 12. hetet, és hiába tudom, hogy az ikerterhesség miatt tovább fennál a vetélés veszélye, vagy az egyik magzat elhalása, ma olvsatam a neten, egy koraszülött babáról, aki 31. héten született, és az ikertestvérét elveszítették a 18. héten. :-((((
    Olyan rosszul esett ez a hír, és most megint várom, hogy teljenek a hetek minél hamarabb. Nem ilyesztgetni szeretnélek benneteket, csak inkább a Ti tapasztalataitokról szeretnék hallani.
    Üdvözlettel: Berbeda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. szeptember 26. 18:09105.
    Kétpetéjűek, de ez a különböző vércsoportjukból derült csak ki, bár mostanra tisztán látszik. Ultrahangnál úgy látszott, hogy egypetéjűek, egy lepény volt. Utólag kiderült, hogy összenőtt a kettő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299540 (103)
     
  23. Torolt_felhasznalo_299540
    Torolt_felhasznalo_299540
    2003. szeptember 26. 17:49104.
    :)))
    Hát az AFP nekünk tényleg felesleges, hiszen valószínű, hogy úgyis magasabb lesz az érték az ikrek miatt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599067 (101)
     
  24. Torolt_felhasznalo_299540
    Torolt_felhasznalo_299540
    2003. szeptember 26. 17:47103.
    Szia!
    Egy-vagy kétpetéjüek a lányaid?
    előzmény:
    veranéni (102)
     
  25. 2003. szeptember 26. 16:55102.
    Szia! Én csak most kapcsolódtam, nekem 4 évesek a lányaim. 33. héten születtek császárral (farfekvéses volt mindegyikük), hála Istennek, semmi gond nem volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299540 (92)
     

Címlap

top