Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikreket várok

Torolt_felhasznalo_891494
Torolt_felhasznalo_891494
Létrehozva: 2003. június 11. 18:48
Én a 16. hétben járok és ikreket várok. Irjon, aki ikreket vár vagy már esetleg szült!!!!!!!
  1. 2003. augusztus 23. 14:2776.
    ** :))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474845 (75)
     
  2. Torolt_felhasznalo_474845
    Torolt_felhasznalo_474845
    2003. augusztus 22. 21:4275.
    Sziasztok!
    Hát nekem teljesen más volt a két terhességem első 12 hete!
    Sajnos amikor 1 babát vártam, a 12. héten elvetéltem -de addig én voltam a világ legboldogabb embere. Baromi jó közérzet, jókedv, soha egy hányinger vagy émelygés!!!!!!!!!Sajnos, ahogy Czeizel Tanár úr mondta:nem biztos, hogy jót jelent, ha nincs hányinger-hiszen lehet, hogy nem dolgozik a lepény.
    Nálam bejött, s a kezdeti boldogság tragédiává változott. :(
    Az ikrekkel minden másképp volt!!!Mikor kiderült, hogy 2 babát hordok a szívem alatt, első pillanatban zokogtam, úgy féltem-ha egy babát nem tudtam kihordani, hogy fogok kettőt?! /Az utolsó napig rettegtem, nehogy megismétlődjön a tragédia. /
    Az elején bevéreztem, ezért gyógyszert kellett szednem, vmint fekvés pár hétig. 40 fokban a lakásban nem mindig volt kellemes. . .
    Az első hónapokat végig hánytam!!!Már a szagoktól is képes voltam öklendezni, sőt elég volt vmire csak gondolni. . .
    Tejet kb 1 litert! tudtam meginni a 36 hét alatt. Rá se bírtam nézni!!!Viszont mandarinból a téli hónapokban napi 1-1, 5 kg -ot gyűrtem le. Igaz mást nem nagyon kívántam.
    A hasam a végén már akkora volt, hogy a cipőmet nem tudtam felhúzni. A kórházban /2 héttel előbb befektettek/ a főorvos csak úgy hívta a viziten a pocakomat: A HEGY!
    De minden megérte, mert született két gyönyörű kisfiam, 2800 ill 2700 gr súllyal. Akik ma már másfél éves gazfickók!!!:):)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299540 (72)
     
  3. 2003. augusztus 22. 20:3774.
    Abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy 1 terhességem volt, 2 gyerekkel. Szó szerint végig görcsöltem, azutolsó 3 hónapot kórházban töltöttem (öreg, ikres mama voltam). Ezen kivűl semmi klasszikus kismama (nagymama?) bajom nem volt. fel sem merült bennem, hogy valami baj lehetne. A vége felé az orvos javaslatára minden görcsnél ittam 1 korty konyakot. Napi 10-15x. 2x2 deci után abbahagytam. Sose ittam, TB-re + nem irták fel! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299540 (72)
     
  4. Torolt_felhasznalo_305952
    Torolt_felhasznalo_305952
    2003. augusztus 22. 10:4973.
    Nagyon kellemetlen volt, hogy nekem, akinek egyébként kicsi az alvásigénye, már délután öttől aludtam volna.
    Aztán a 25 hét körül terhességi cukor jelentkezett, amit csak napi ötszöri inzulin injekcióval lehetett rendezni (ez a szülés után azonnal rendeződött). Emiatt nem bírtam enni egyáltalán. Úgy kellett belém imádkozni egy szelet párizsit, és valami kis zöldséget. Kevesebb volt a súlyom a szülés után, mint amikor kezdtem a terhességet. És hatalmas volt a pocakom. A hasam már rég benn volt a szobában, én pedig még sehol. Úgy éreztem, ha valaki hozzányúlna, menten kidurranna. De megérte!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299540 (72)
     
  5. Torolt_felhasznalo_299540
    Torolt_felhasznalo_299540
    2003. augusztus 21. 18:2372.
    Sziasztok!

    Jó olvasni titeteket!!!
    Bár hozzászólni még nem tudok!
    Akiknek van összehasonlítási alapjuk:Rosszabbul voltatok az ikrekkel a terhesség alatt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. augusztus 21. 14:5471.
    Igen , igy van!
    De a lányom pl. tegnap elött ment a hasa. 13:30-kor mondja szerezzek neki széntablettát.
    Addig ő is át tudott volna (v. a barátja)menni a szomszédban. Épp főztem. Kb 10 perc mulva kiviharzik "bezzeg ha a Gergő mondta volna . . " És nap mind nap ezzel kezdi! Javasoltam, hogy menjünk el hárman pszihológushoz. Már úgy hallgatom +, hogy résen vagyok, hogy ne tudjon belémkötni. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305952 (70)
     
  7. Torolt_felhasznalo_305952
    Torolt_felhasznalo_305952
    2003. augusztus 21. 10:5170.
    Nekem négy gyerekem van, 27, 25 és 19 évesek. Egy nagyon fontos tapasztalatot szereztem az évek során. Arra kell vigyázni, hogy ne adjunk alkalmat arra, hogy féltékenyek legyenek egymásra a testvérek. Akkor megtanulják szeretni egymást. Mindenki más adottságokkal születik. És teljes szívünkből meg kell békélni azzal a gondolattal, hogy nincsenek jobb és még jobb adottságok. Mert minden a legjobb lehet adott esetben, helyen és pillanatban. Persze évek kellenek ahhoz, míg ezt valaki (én) megértheti. De ez volt a titok. Nem baj, ha később kezd beszélni, vagy járni az egyik, vagy nem lesz kitűnő a bizonyítványa, egyáltalán semmi sem baj. Azt kell erősíteni, ami megy, azaz az önbizalmat kell növelni, mert ha bízik magában, nem irigyli a másikat. Te nem így látod?
    előzmény:
    rupcsi (62)
     
  8. 2003. augusztus 20. 00:1569.
    5 hónaposak az ikrek. neharagudjatok de csak kb 2-3 naponta jutok fel a netre akkoris csak ilyenkor!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. augusztus 17. 12:2568.
    Én nagyon szivesen segitek bárkinek. Ha az utcán felajánlottam ikres anyukáknak, biztos habókosnak gondoltak. Igaz, valós az a veszély, hogy ki az illető. Nincs e betedsége. Tud e bánni a gyerekeimmel. Szóval komplex a feladat, és az elvárás is. Most hetekig 1x 1x érek rá, mert a gyermekeim apja rozoga lett, a napokban derül ki, hogy hogyan tovább. :)
    előzmény:
    kismaur (64)
     
  10. Torolt_felhasznalo_474845
    Torolt_felhasznalo_474845
    2003. augusztus 17. 09:0367.
    Van a neten egy másik "fórum", ott is ikres mamák ill. ikreket várók leveleznek-bár összejönni még nem sikerült. Lett volna most hétvégén Ercsiben egy ikertalálkozó-de anyagi okok miatt idén elmaradt. . . :(
    előzmény:
    kismaur (64)
     
  11. Torolt_felhasznalo_474845
    Torolt_felhasznalo_474845
    2003. augusztus 17. 08:5966.
    Bocsi, már látom -régebben leírtad. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474845 (65)
     
  12. Torolt_felhasznalo_474845
    Torolt_felhasznalo_474845
    2003. augusztus 17. 08:5765.
    Ez jó ötlet!!!:)
    Neked mennyi idősek az ikreid?Fiúk, lányok v. vegyespáros?
    előzmény:
    kismaur (64)
     
  13. 2003. augusztus 17. 01:1364.
    hát nekem sincs segítségem!!! jó lenne egy közösség létre hozása ahol egymást segíthetnénk!!!! tanácsokkal, ruhákkal, stb? vélemény?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. augusztus 15. 22:4263.
    Szerintem az 1 petéjüek inkább. A többiek, 1xre született testvérek. Gondolhatjátok, tök egyedül neveltem őket. Sehol 1 nagymama, v. segitség. A Polgármesteri Hiv. -ban körbe röhögtek, mikor segitséget kértem, legalább a du-ni levegőztetéshez. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474845 (60)
     
  15. 2003. augusztus 15. 22:3962.
    Hát, nem tudom. Az enyémek szinte folyton harcban álltak egymással. Illetve a lányom volt/van aki folyton talál valamit ami neki nem jó.
    Sztori:4 és fél évesek. Ülünk a 6-os villamoson, Ildi az ölemben. Gergő 4 évesen kezdet olvasni. Kérdi Ildit, hogy mi van ide irva (a megálló táblára). Én súgok az Ildinek. (Ildi ekkor kezdett olvasni). Gergő tovább kérdezi. Közben az arcán látni, hogy nem érti, hogy az Ildi is tud olvasni. Hitetlen arckifejezést, felválltja 1 dühös mimika. "ki volt az a hülye aki megtanitott olvasni?"Mondom neki, hogy miért előbb utóbb mindenki +tanul olvasni. Persye a hülye szót is kikértem magunknak. Később bevallottuk, hogy súgtam. Ildi akkor kezdet olvasni. Mire suliba mentek, folyékonyan olvastak magukban. Volt 1 idősyak, mikor szóltam a Gergőnek, hogy magadban olvas, mert zavarod a másikat. Elsőben a Vinettút olvasták az óra alatt. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305952 (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_305952
    Torolt_felhasznalo_305952
    2003. augusztus 15. 13:3161.
    Az én iker csemetéim (fiú-lány) is már elmúltak 19 évesek. Nem volt könnyű, főleg, hogy két idősebb testvérük is van. De csodálatos látni, ahogy szeretik és segítik egymást. Ez már minden nehézséget feledtet.
    előzmény:
    rupcsi (59)
     
  17. Torolt_felhasznalo_474845
    Torolt_felhasznalo_474845
    2003. augusztus 14. 16:0360.
    Sziasztok!
    Ez érdekes rupcsi amit írtál, én is gondolkodtam már ezen-bár az én fiaim csak 1, 5 évesek. De most úgy érzem, eszembe se jutna Őket sem külön ovis csoportba, sem külön osztályba iratni. Bár tapasztalataim még nincsenek e téren, de pl az evéseknél, v. a felállásnál is észrevettem, hogy az egyik "húzza" a másikat. Pl. a jobb evőt látva a másik is többet eszik, a hamarabb felálló és járó baba (aki ezért ügyesebben is mozgott pl a bútorra mászáskor)láttán, a másik is meg akarta csinálni, s előbb v. utóbb sikerült is neki. S akkor olyan boldog volt, hogy Ő Is meg tudta ugyanazt csinálni, amit a testvére!!!!!!!!!!
    Lehet, hogy idővel sokak lesznek egymásnak-de most kifejezetten örülnek a másik társaságának (persze azért vannak harcok a játékokért. . . ). De nem lehet, hogy az azonos neműek azért közelebb állnak lelkileg egymáshoz?
    A választ még én sem tudom. . .
    előzmény:
    rupcsi (59)
     
  18. 2003. augusztus 14. 15:4059.
    Nekem már 22 évesek, fiú+lány.
    Én 4. elemiben külön osztályba irattam őket, mert már egymás agyára mentek. Igy legalább az iskolában nem rivalizáltak egymással. :)
    előzmény:
    kismaur (58)
     
  19. 2003. augusztus 13. 23:4358.
    sziasztok kismamák!!!
    nekem 20hetesek az ikreim 1fiu, 1lány!!!!!! Nagyon jó ikres anyukának lenni!! de persze a gondok engem sem kerülnek el. szívesen fogadnék tapasztalatokat és én is szívesen mesélnék. sajnos én csak ilyenkor jutok fel a netre!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_444428
    Torolt_felhasznalo_444428
    2003. augusztus 3. 11:3957.
    Szia Erika !
    Milyen sok ikres és leendő ikres anyuka van , nem ?Hogy izgulhatnak szegénykék , hogy mi lesz majd?Amikor olvasok egy-egy újabb bejelentkezőt , mindig a saját várandósságom jut eszembe és olyan jó nosztalgiázni!Te nem vagy u. így ezzel ?
    Nem irigyellek a csatározások miatt , de képzeld milyen jókat fogtok derülni ezek , ha nagyok lesznek a kisembereid!
    Feltettem a lányomat a bemutatkozó oldalamra , ha lesz időd , kukkants bele .
    Szia !
    Évi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474845 (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_474845
    Torolt_felhasznalo_474845
    2003. augusztus 2. 17:0756.
    Szia Hné!
    GRATULA és NYUGI!!!!!!!!Valóban nehéz, de bele lehet jönni. Az első hónapok a pokol-de csak a fáradtság miatt!!!A java csak azután jön, hogy elindulnak. Ha én az elején tudtam volna éjszakánként aludni, nem így éltem volna meg! A legfontosabb, hogy kipihenten induljon az ember a napnak, mert 2 egyforma pici babával a terhek nem összeadódnak, hanem hatványozódnak. És ez óriási különbség!Hiába van az embernek több gyereke, az nem olyan mint az ikrek. /És akkor képzeld akinek hármas, vagy négyes ikrei vannak!!!!Fel se foghatom, hogy Ők hogy boldogulnak. Kizárt dolog, hogy segítség nélkül azt bírja vki.
    /De hidd el, előbb v. utóbb kiaklakul egy rendszer napjaitokban, és akkor egy fokkal jobb azért. És az vmi fantasztikus, hogy látod Őket együtt játszani, bujócskázni, fogócskázni. . . / s persze verekedni is, de sajna enélkül nem megy. . . / Ők SOHA nem fognak unatkozni!!!Igaz, Te sem!:))
    Szia Évi!
    Mi Pesten lakunk, a belvárosban. Bérházban, ami nagy szívfájdalmammert a srácoknak nagyon jó lenne egy kert/ s persze hozzá egy házacska. . . :))/. A nyugalom engem is elkerül, sokszor lelkiismeret furdalás gyötör, a türelmetlenségem v. idegességem miatt. De amikor már huszonhatodszor szólsz, hogy pl. ne öntse ki liter számra a vizet a kádból a játék flakonokkal, akkor felmegy a pumpa. Persze megpróbálok ilyen eszközöket nem odaadni, de akkor beindul a cirkusz. Ha később veszem csak el, akkor még nagyobb a műsor. S ha visszaadom a "megbeszélés" után, abban a pillanatban hangos röhögésekkel kísérve újrakezdik a "munkát". Persze mire a tényleges fürdetésre sor kerül, már egy két spárgát ledob az ember a csúszós kövön. Ilyenkor ember legyen a talpán, aki ezt kibírja szó nélkül. Szóval nyugi, szerintem mindenkinek vannak nehéz percei, napjai. Én is gondoltam bogyóra, de nem hiszem, hogy az lenne az igazi megoldás. Bár az igazit sajnos én sem ismerem. . .
    Üdv és kitartás:
    Erika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444428 (55)
     
  22. Torolt_felhasznalo_444428
    Torolt_felhasznalo_444428
    2003. augusztus 2. 08:0355.
    Szia !Először is gratulálok!Ha a kezdeti meglepettségen és "Úristen most mi lesz velem ?"érzésen túl vagy , ülj le és mosolyogj !!!!!
    Ikres anyukának lenni valamiféle misztikus dolog , még manapság is , amikor egyre többen szülnek 2-3-as ikreket.
    Ne gondolj a gondokra, nehézségekre, ha szerető családod van az első 1-2 évben úgyis besegítenek , mert hidd el , most nagyobb szükséged lesz rájuk , mint valaha. Viszont annál édesebb , amikor két pici gyermeket ölelhetsz magadhoz és nekik is jobb , hiszen születésük pillanatától nincsenek egyedül , ott van velük a tesó. . .
    Nem könnyű. . . . gondolom ha olvastad a fórumot , csemegéztél "belőlünk" :))és tisztába kerültél egy-két dologgal .
    Nem biztos , hogy egy gyerekkel kevesebb a gond , mint kettővel . Erre gondolj.
    ADDIG LESZEL NYUGODT , AMÍG EL NEM FOGNAK INDULNI, addig meg úgyis belerázódsz !!!
    Kitartás és főleg sok-sok nyugalom és egészség NEKTEK !
    Üdv :
    Évi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299540 (54)
     
  23. Torolt_felhasznalo_299540
    Torolt_felhasznalo_299540
    2003. augusztus 2. 06:5854.
    Sziasztok!

    Most vagyok a 7. hétben és per. pill. úgy néz ki, ikreim lesznek! Hogy lehet egyszerre két picire figyelni???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_444428
    Torolt_felhasznalo_444428
    2003. augusztus 1. 21:5253.
    Szia Erika !No problem , én sen érek rá mindennap írni , úgyhogy cseppet se izgasd magad !
    Ismerős , amit leírtál , a lányom orrát is minden étkezés után ki kell pucolnom , mert ennivalóval van tele. Apropó:Annak idején a bátyám , mikor 2-3 éves lehetett egy babszemet dugott fel az orrába és már kezdett csírázni , amikor észrevették , jó nem ?Mikre nem kell figyelnie az embernek !?
    Amúgy ti merre laktok e piciny hazában ?
    Tudom , hogy túlleszünk ezen a korszakon , csak valahogy mostanra elszállt az a fene nagy nyugalmam és minden apróságon dühöngök . Te hogy vagy ezzel ?Lehet, hogy kellene szednem valamilyen "dilibogyót"???
    Üdv :
    Évi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474845 (52)
     
  25. Torolt_felhasznalo_474845
    Torolt_felhasznalo_474845
    2003. augusztus 1. 21:3652.
    Szia Évi!
    Végre ideértem!Ne is mondd az etetést!!! Nálunk is beindult az "egyedül AKARUNK enni" project. . . Már ott tartunk, ha nem adok a kezükbe kanalat, felállnak az etetőszékben, sőt szinte ráülnek az etetőtálcára! Nem győzőm Őket visszatuszkolni!!!Persze a főzelék még az én hatásköröm, így a déli fürdetéseket még megúsztuk. De a rizs evése sem semmi. . . Egy kisebb kínai család jóllakna attól a mennyiségtől ami ebédkor a földre kerül. Ezért a takarítást már én sem úszom meg. Ennél már csak az a szebb, amikor pl. meggyes pitét esznek. Még az orrlyukukból is meggy lóg ki. Ez van. . . Egyszer ezen is túl leszünk!!!Ez éltessen!!!!!!!!!
    Szia Erika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444428 (50)
     

Címlap

top