Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikreket várok

Torolt_felhasznalo_891494
Torolt_felhasznalo_891494
Létrehozva: 2003. június 11. 18:48
Én a 16. hétben járok és ikreket várok. Irjon, aki ikreket vár vagy már esetleg szült!!!!!!!
  1. 2003. július 17. 19:4026.
    Csütörtökig nem vagyok, üdülök, EGYEDŰL! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. július 17. 19:3925.
    Nincs E-mail cimed?Azon egyszerübb levelezni. Persze, hasznos a nyilt levél, hogy akit érdekel a téma információt tudjon szerezni. Fiam és lányom lett 22 évvel ezelött. Persze nekem is üzent az orvos, hogy miért nem jön az anyuka, a kicsikhez. Visszaüzentem, hogy +talál, ha kiváncsi. 1 hónapig bent feküdtem, flexibilis trombózissal. Nem be. . az orvosoktól, és senkitől sem. Ő sem több mint mi. Eleinte egyszerre szoptattam, majd egymás után. Lehetetlen 2 gyereket egyxrre büfisztetni. Aki mohóbb azzal kell kezdeni. Sajnos a másik, addig izzadtra sirja magát. Érdemes a cicit felváltva adni nekik, mert valamelyik biztos, hogy jobban kiszivja. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444428 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_444428
    Torolt_felhasznalo_444428
    2003. július 17. 00:5724.
    Apropó, Lányok !Bocs , de GPRS-szel kapcsolódom a netre , viszont a telcsit a párom állandóan elviszi a munkájához (olcsóbb neki a hívás erről), ezért nem tudok napközben írogatni. Én már csak egy ilyen kis éjszakai bagoly maradok , úgysem aludtam még jót , amióta szültem . 15 HÓNAPJA, csak egyetlen éjszakát szeretnék nyugodtan pihenni. Ti hogy vagytok ezzel ???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444428 (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_444428
    Torolt_felhasznalo_444428
    2003. július 17. 00:3423.
    Szia Asha-muti !Azt nem írtad a hozzászólásodban , hogy milyen neműek , illetve egy-vagy kétpetéjűek -e ikreid ?Gondolom korábban már írtál erről , csak akkor én még nem voltam "köztetek". Őszinte csodálatom azoknak , akiknek nincs segítségük és képesek egyedül végigcsinálni két pindúrral az egészet. Tudtál egyszerre szoptatni ? És az éjszakáid hogy teltek , telnek ?Én úgy oldottam meg a kicsik táplálását , hogy mindig lefejtem a tejcit és cumisüvegből (az AVENT nagyon jó , annak olyan a cumikiképzése, hogy nem szokik le a gyerkőc a cickóról sem !!!)adtam nekik az etetésenkénti kb. 100 ml anyatejecskét. így sem volt könnyű, de otthon nem tudtam már egyszerre szoptatni a kicsiket , s így lényegesen gyorsabban és gördülékenyen ment minden. Egyébként az orvosról annyit , hogy a győri kórház szülészetén illetékes gyerekorvos , miután 3 nap inkubátoros kezelés után végre megkaptam a gyermekeimet, arra a kérdésemre , hogy jól vannak -e , flegmán és bosszúsan közölte : "Úgy döntöttünk , mostmár magával lehetnek és NINCS TÖBB HOZZÁFŰZNIVALÓM !". Nem bunkó az ilyen ??? ORVOS !? Ezek után bízzon az ember bennük. Remélem tényleg nem rettentettem el senkit előző hozzászólásommal , csak arra akartam felhívni a figyelmet , hogy ANYUKÁK , LEGYETEK RÉSEN és az orvos nem ISTEN , hogy feltétel nélkül elfogadjuk azt amit mond. Sajnos nagyon él még az orvostársadalomban az , hogy az orvos mindenekfelett a páciens pedig úgyis hülye . TISZTELET A KIVÉTELEKNEK, mert vannak !!!Köszönöm , hogy reagáltatok Rupcsi és Herika, nem gondoltam , hogy ilyen gyorsan ír majd valaki !Ha gondoljátok én is szívesen traccsolok veletek ikres-dolgokról, vagy egyebekről !!!!!!!!További jó "bírkózást"az ikreitekkel . Sziasztok !
    előzmény:
    rupcsi (22)
     
  5. 2003. július 16. 12:1822.
    Szervusztok!
    Én vagyok az Asha-muti. Végig görcsöltem, de sikerült végig kihordani őket. Nekem is az 5. hónapban akkora volta hasam, mint akik szülésre vártak. A tejem a gyerekek kb. 4hónapos korukban indult + ténylegesen. Addig is fejtem amit lehetett. 35mml-t/nap. Valószinüleg a nagy strapa miatt, ugyanis tök egyedül csináltam végig. Jó ha az első időben találtok segitséget.
    TAJTIANYU nagyon sajnálom ami veletek történt. Igen, bárkinek bármilyen kétsége van, az mondja + az orvosnak. Ha kell 1 másiknak is. Lehet, hogy 10 marhaságot (az orvos szerint)kérdezünk, de a 10-ben lehet valami amit az orvos is komolyan vesz. Ezt "Hogyan éljük túl a kórházat" könyvben olvastam. 1 ápolónő irta. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (17)
     
  6. Torolt_felhasznalo_474845
    Torolt_felhasznalo_474845
    2003. július 16. 07:5021.
    Sziasztok! Én is 2 babát szültem, 2002. 02. 08-án. Így 17 hónap távlatából már örülök /eleinte nagyon bántott, hogy nem szülhettem természetes úton/, hogy császárral. Két gyönyörű kétpetéjű ikerfiam van, az egyik szőke-a másik barna. Szinte nem is hasonlítanak egymásra. . . Két igazi gézengúz, szóval Ti is KÉSZÜLJETEK FEL! De annál nagyobb boldogság nincs, mikor gurgulázva kacagnak s látod, milyen boldogok és egészségesek! Azt hiszem ez utóbbi még fontosabb! Vigyázzatok magatokra és a pocaklakókra! Ha van kérdésetek, aggodalmatok és tudok-boldogan segítek!Tudjátok "kivételes" dolog ikrek mamájának lenni!!!!Majd meglátjátok pl. az utcán, amikor megállítanak idegen emberek és csodálják a piciket. . . Nagyon büszkék lesztek!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444428 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_444428
    Torolt_felhasznalo_444428
    2003. július 16. 00:1620.
    Sziasztok leendő IKRES ANYUKÁK !Tajtianyu, azaz Évi vagyok Máriakálnokról ( GY-M-S megye ). Mindegyikőtöknek gratulálok az ikrekhez!!!Csodálatos dolog egyszerre két életet hordani szívünk alatt. Én is ikreket szültem 2002. 04. 19-én, Győrben , egy kisfiút és egy kislányt. Már az első pillanattól éreztem ennek ilyen felállásban kell lennie, mert ez volt minden vágyam , miután megtudtam a dupla gyermekáldást . Szerintetek ez önző dolog ?Problémamentes terhességem alatt (ami sajnos csak 8 hónapig, pontosabban 36 hétig tartott )20 kg-ot híztam és végig nagyon boldog voltam. Rendes szülésem volt , gyorsan lezajlott , holott ez volt az első életemben . ÖRÜLTEM , hogy végül nem császároztak meg , fantasztikus élmény volt két pindúrt a világra hozni 6 perces különbséggel. Sajnos kisfiam a 3. héten elhunyt, születés utáni szívrendelenesség következtében . Nem volt semmi jele a terhesség alatt, úgyhogy a lehető legváratlanabb és legtragikusabb vége lett az én boldog ikres -korszakomnak . NEM AKAROK SENKIT RIOGATNI !!!!!!!! Kismamák , leendő anyukák !Bízzatok az ösztöneitekben és ha valami rendelleneset tapasztaltok bármelyik picúrnál(pl. nem eszik rendesen, sokat alszik, túlságosan "lusta", mert fiú-ahogy engem nyugtatott az ORVOS (?)stb. )ragaszkodjatok a teljes körű kivizsgáláshoz!!!Tudom egy vagyok a többezerből , akinél ez előfordult , de ne legyek a sokadik, aki átélte ezt. LEGYETEK NAGYON BOLDOG ANYUKÁK , nem lesz könnyű két babával , tudom , de mindent meg lehet oldani és nagyon jó egészséget nektek és születendő babáitoknak !!!!Remélem senkit nem ijesztettem meg , nem állt szándékomban . Ha gondoljátok szívesen beszélgetnék a csekély tapasztalataimról , amiket 3 hét elett szereztem ikres anyaként . Sziasztok !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2003. június 25. 14:0519.
    Szia ikermama: én egy kisfiút és egy kislányt várok (kétpetéjűek) nov. végére ( bár az orvosom azt mondta császáros szülés lesz, ezért biztos előbb meglesznek a babák ) Neked egy vagy kétpetéjűek az ikrek ?
    Én még csak a 18 hétben járok. Sokat híztál már?
    előzmény:
    ikermama (18)
     
  9. 2003. június 20. 09:4818.
    Sziasztok

    Én most a 24. hétben vagyok és ha minden igaz akkor két kisfiú mamája leszek.
    Sajnos kb 6 hete kiderült hogy terhességi cukrom van, úgyhogy most diétáznom kell. Így a 24 hét végén már meglehetősen virgoncok a kicsik.
    Nem akarok senkit riogatni, de nekem már szinte akkora a hasam mint egy 8 hónapos terhesnek . . . és hol van még a vége.
    Én császárral szeretnék szülni, mert nagyon sokat vártunk a babákra, és nem szeretnék kockáztatni.
    Bobi, neked egy vagy kétpetéjűek a picik?

    ikermama
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2003. június 18. 07:1217.
    Szia Beáta: egy kicsit irigyellek, hogy te már túl vagy a szülésen? Gratulálok!! Te rendesen szültél ? Téged az ismerősők nem idegesítettek állandóan azzal a szöveggel, hogy sok problémád lesz a terhesség alatt, úgyis előbb be kell majd feküdnöd a kórházba stb. . . ?

    Nekem már van egy 3 éves kisfiam, aki ősszel megy oviba.

    Neked van még gyermeked? Tényleg csak a szülés után tudták megmondani, hogy kétpetéjűek a lányok? Hogy bírod a strapát ? Neked van segítséged ? Tényleg hány kilóval születtek a babák ?

    Bocs, hogy ennyi kérdést tettem fel!

    Én most vagyok a 17 hét végén, s pénteken megyek uh-ra, hátha tudnak már valamit mondani.

    Én most pár napig nem leszek, mert megyünk a kisfiammal a nagymamához ( szombat este jövünk haza ). Azért, ha van kedved válaszolj, s írok majd vasárnap ! Szia
    előzmény:
    beáta29 (16)
     
  11. 2003. június 17. 21:4416.
    Szia bobi27!
    Először is szeretnék gratulálni! Szerintem különleges dolog ikreket várni és szülni. Én most 2 hónapja, április 20-án, Húsvét vasárnap szültem ikreket. Kétpetéjűek és lányok, Lili és Kitti. Neked ez az első terhességed?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (15)
     
  12. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2003. június 16. 14:0115.
    Sziasztok !

    Én még nem tudom, hogy egy- vagy kétpetéjű ikreket várok. Azt sem fiúkat, lányokat esetleg vegyespárost várok, mert csak most pénteken fogok uh-ra menni. Lehet, hogy hétvégére kiderül valami!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503249 (13)
     
  13. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2003. június 16. 14:0114.
    Sziasztok !

    Én még nem tudom, hogy egy- vagy kétpetéjű ikreket várok. Azt sem fiúkat, lányokat esetleg vegyespárost várok, mert csak most pénteken fogok uh-ra menni. Lehet, hogy hétvégére kiderül valami!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503249 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_503249
    Torolt_felhasznalo_503249
    2003. június 16. 11:4113.
    deeeee igen>Mindenki azt mondja hogy 1-ek vagyunk, de neeeeeeeeeem!2
    előzmény:
    ashababy (12)
     
  15. 2003. június 16. 11:2812.
    akkor nem is vagytok ketpetejuek! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503249 (11)
     
  16. Torolt_felhasznalo_503249
    Torolt_felhasznalo_503249
    2003. június 16. 11:2211.
    mi tok egyformak vagyunk es lanyok
    előzmény:
    ashababy (10)
     
  17. 2003. június 16. 11:1810.
    fiu+lany? es ti sem hasonlitotok egymasra?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503249 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_503249
    Torolt_felhasznalo_503249
    2003. június 16. 11:009.
    szia!Mi is ketpetejuek vagyunk:)
    előzmény:
    ashababy (5)
     
  19. 2003. június 11. 21:368.
    Oh!A mindenit!A te ferjed tud valamit! GRATULALOK es SOK BOLDOGSAGOT NEKTEK MEG EGESZSEGET A BABAKNAK!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (1)
     
  20. 2003. június 11. 21:137.
    szia bobi27:)

    én szültem 19 évvel ezelőtt két fiúcskát:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (1)
     
  21. 2003. június 11. 20:406.
    Inditsatok 1 topikot, "ikrek ide", hogy éled + az ikerséget? stb :)
    előzmény:
    ashababy (5)
     
  22. 2003. június 11. 20:245.
    pipi de jo neked :) mi tuz es viz, kamaszkorig csak folyamatosan verekedtunk :)) mondjuk mi ketpetejuek vagyunk. o barna szemu es haju, en szuke haj zold szem:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503249 (3)
     
  23. 2003. június 11. 20:234.
    szia! anyukam tobb, mint 20 eve szult ikreket, en vagyok az egyik :)) tesom 4 kilo, en 3, 5 voltam. mondjuk mi csaszarral szulettunk, mert miomaja volt anyunak. amugy eleg kemeny dolog, foleg ha egyedul van az ember, mint ahogy o volt. nagyon faraszto es elkel a segitseg:) ezuton is gratulalok:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_503249
    Torolt_felhasznalo_503249
    2003. június 11. 20:233.
    szia kedves Bobi27!
    En se nem vagyok terhes(bar nagyon szeretnek ikreket), se szultem. . . de van ikertesom. Imadom ot es o ir engem. A vilag legjobb dolga ha az embernek van ikertestvere. Mindeg egyutt vagyunk, mindent tudunk egymasrol.
    Legy boldog!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (1)
     
  25. 2003. június 11. 20:132.
    én csak gratulálok! én is ikreket szeretnék :)
    boldog kismamaságot és egészséges gyermekeket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (1)
     

Címlap

top