Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az elsőt szültem1

mercedes30
Létrehozva: 2003. június 7. 17:25
Sziasztok!

Én tulajdonképpen nem egy kérdéssel indítom a topicot, henem mert az elsőt várom1-ben már jónéhányan életet adtunk várva-várt gyermekeinknek, és továbbra is szeretnénk együtt maradni. Ez tehát legyen a "kiöregedett" elsőt várók fóruma, és mindenki másé, akit érdekel!
  1. Torolt_felhasznalo_425151
    Torolt_felhasznalo_425151
    2003. június 18. 10:45151.
    Sziasztok,
    én most vagyok először itt.
    Rebeka 3, 5 hónapos, asszem ez a legfontosabb, amit hirtelen tudni kell rólunk. És persze első baba.
    Most éppen problémázok, mert ha ébren van, és napközben ez elég gyakori, akkor szinte állandóan foglalkozni kell vele, de mindent olyan hamar megun. Nincs tippetek?
    Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. június 18. 10:19150.
    Na jó regegelt, sehol senki???

    Azért néha adjatok életjelet!

    puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. június 17. 22:06149.
    De jó nektek, hogy már így vigyorognak! SZerintem nálunk is napok kérdése, mert már vannak vigyor-kezdemények (Dóri 8 hetes)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963860 (146)
     
  4. Torolt_felhasznalo_963860
    Torolt_felhasznalo_963860
    2003. június 17. 16:45148.
    Szia Judit!Szerintem igenis nagyon jót tesz neki a torna, egyrészt mert élvezi, másrészt meg mindenkinek kell egy kis mozgás és hát járni még ugyebár nem tud. Nem könyvből tanultam, nekem az édesanyám mutatott meg néhány gyakorlatot, amiket ő is csinált velem, másrészt én is találtam ki. De csak addig és olyanokat csinálunk, amit Vilmos szeret, ha elkezd nyűgösködni, azonnal abbahagyjuk, hogy ne fűzödjön hozzá
    semmi rossz élmény.
    Barbara
    előzmény:
    M.Judit (147)
     
  5. 2003. június 17. 16:28147.
    Sziasztok!

    Jegesmaci: Lincsi is teljesen másként nevet rám, mint másokra. Olyan aranyos, mostanában szopizás közben is öt percre abbahagyja az evést és csak néz rám és mosolyog. Öt perc mosoly és duma után folytatja az evést! Majd megzabálom olyan cuki!
    Éjszaka én sose tettem tisztába, mondjuk nem is termelt semmit, legfeljebb egy kis pisit, de az sem zavarja.
    Jó ötlet, hogy tornáztatod Vilmosod! Van erre valami könyv vagy magadtól találod ki a gyakorlatokat? Amikor kérdeztem a doktornőt, hogy mi a véleménye a baba tornáztatásáról, húzta a száját és azt mondta nem kell! De én is hallottam, hogy szokták és a baba nagyon szereti.

    Ms75: Sajna nincs külön szobánk Lincsi számára, de ha lenne biztos tovább aludna, mert én sem ébrednék fel arra éjszaka, hogy cuppog a kezével. Kb. 30-45 percet azzal tölt, mielőtt nyöszörögne, hogy cuppogja a kezét. Múltkor találtunk az alkarján egy nagy piros foltot. Meg is ijedtem rendesen, nem tudtam mi okozhatta. Mígnem egyszer látom, hogy mikor kezdett éhes lenni, megtalálta az alkarját és azt szívta. Kvázi kiszívta a saját kezét! Most már figyelek rá és amíg nem kap cicit odaadom a cumikáját.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_963860
    Torolt_felhasznalo_963860
    2003. június 17. 15:58146.
    Szia!A nagy játék kacagást, mókázást jelent. Kitesszük Vilmost egy pokrócra a parkettára a kedvenc virágállványa mellé, ahonnan jól látja a növényeket. Beszélünk hozzá, csiklandozzuk, ő meg közben gögicsél és vigyorog, néha már fel is kacag. A nagy azt jelenti, hogy legalább másfél órát játszunk vele. A végére egész elfárad. Az utolsó 20 percben a hasára fordítjuk, hogy gyakorolja a fordulást meg a fejemelgetést.
    A torna annyit tesz, hogy vetkőzés után biciklizünk a lábával, a karját felemeljük a feje mellé, majd letesszük a teste mellé, szétfeszítjük a comjait, majd összezárjuk. Mindezt persze úgy, hogy neki a legjobb legyen. Amúgy imádja, nevetni szokott közben. Ezzel jó kifárasztjuk, utána jöhet a fürdés, amit szintén imád. Evésre így jól kifárad és meg is éhezik.
    Szia: Barbara
    előzmény:
    Ms75 (144)
     
  7. Torolt_felhasznalo_291231
    Torolt_felhasznalo_291231
    2003. június 17. 11:04145.
    Szia Márti!
    Jó régen nem ültem már a gép előtt, csak most tudtam elolvasni, amit írtál. Most van folyamatban az 1 dl-es kávéspoharak beszerzése, megpróbálom én is ezt a módszert! :)
    Én teljesen ledöbbentem, mikor megkérdeztem a védőnőt, hogy is megy az anyatej leadás, és elmondta! A hajam is az égnek állt!
    A kis kávéspoharakat hogyan sterilizálod? Csak elmosod?
    Zizimanótól kérdezted, hogy próbálta-e a szoptatós teát? Én próbáltam, szülés után rögtön literszám ittam, aztán itthon is. Érdekes módon, mióta abbahagytam, mintha kevesebbet fájna Meli hasa. . . ki érti ezt? Nem tudom egyébként, hogy ettől van-e sok tejem, de szerintem genetika kérdése is a dolog, anyukámnak is rengeteg volt.
    Szia!
    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879177 (127)
     
  8. 2003. június 17. 08:59144.
    Jegesmaci!

    Köszi!
    Mit jelent a nagy játék és a naghy torna?
    Olyankor mit csináltok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963860 (143)
     
  9. Torolt_felhasznalo_963860
    Torolt_felhasznalo_963860
    2003. június 16. 21:34143.
    Szia!Hát nem tudom, hogy nektek is megfelel majd a mi rendszerünk, mert ezt igazából Vilmos magának alakította ki. Reggel 7 és fél 8 között eszik, majd fél 12 körül, utána este fél 6 körül - előtte 1-től alszik - és az utolsó etetés 10 perccel 9 óra előtt van. A nappali etetéseknél fél órás csúszás ide vagy oda belefér, de este majdnem percre pontosan mindig ugyanakkor eszik. A fél 6-os etetés után van egy nagy játék, utána torna, majd fél 9-kor fürdés és utána jön a kaja. Ez nekünk nagyon bevált. . .
    Szia: Barbara
    előzmény:
    Ms75 (142)
     
  10. 2003. június 16. 19:41142.
    Jegesmaci!

    már biztos írtad, de lszi írd le még egyszer, hgy hánykor van az a négy evés?
    Mert szerintem nekünk is elég lenne 4, de nem tudom belőni, hánykor legyenek.

    köszi!

    Judit,

    Dóri is magától alszik éjjel, az első héttől!
    Szerintem éjjel legyen külön szobában, és a nyöszörgésekre ne menjetek oda, csak ha nagyon sírna.
    Dóri első naptól külön alszik, estétől reggelig!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963860 (141)
     
  11. Torolt_felhasznalo_963860
    Torolt_felhasznalo_963860
    2003. június 16. 14:02141.
    Kedves Vinitorh!Azt hiszem félreértettél valamit. Az én 10 hetes kisfiam már egyáltalán nem iszik teát, csak ha valami miatt kicsit fáj a hasa - ami amúgy nem jellemző rá, és egyébként pedig 4-szer eszik egy nap és nem négyóránként. Erre a rendszerre három és fél héttel ezelőtt szokott rá és azóta sem hagyott fel vele. Remélem, nem is fog.
    Judit!Ezek szerint a mi gyerekeink egyidősek. Vilmos pontosan ma 10 hetes. Nagyon helyesen tud vigyorogni. Azt vettem észre, hogy nevetésből is többfajta van, akárcsak sírásból. Másképp nevet, ha boldog, örül, megint másként, ha sikerült termelni a pelusba és megint másképp, ha idegeneknek juttat mosolyt. Lincsi hogy van ezzel?Ami az éjszakai alvást illeti, Vilmos pár hete már csak felnyögött hajnalban és kipróbáltam, hogy mi történik, ha nem szólok hozzá és csak hasra fordítom. Nos, két percen belül már aludt is tovább. Leszokott arról is, hogy éjszaka kakiljon-pisiljen, tehát még a tisztábatevés sem zavarja meg az álmát.
    Többen kérdeztetek a délutáni alvásról. Amióta átálltunk a négyszeri evésre, Vilmos délután egy-kettő felé lefekszik és ötig-fél hatig fel sem ébred. Előtte kell vele egy kicsit játszani a fél tizenkettes evés után, de utána szundi van. Igy legalább nekem is jut idő pihenésre.
    Sziasztok: Barbara
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370897 (102)
     
  12. 2003. június 16. 14:01140.
    Judit! Nekem magától döntött úgy Balázsom, hogy végigalussza az éjszakát. Nem kellett szoktatni.
    előzmény:
    M.Judit (139)
     
  13. 2003. június 16. 13:29139.
    Sziasztok!

    Ms75: én már alig vártam , hogy Lincsi végre mosolyogjon rám! A semmibe révedve párszor már mosolygott, de az nem volt tudatos. Kb két hete látom (most 10 hetes), hogy tudatosan RÁM mosolyog és dumál. Persze ez is baba függő!

    Lányok!

    Akinek végigalussza a babája az éjszakát, hogy csinálta? Rászoktattátok valahogy vagy magától döntött úgy a csöpség, hogy kaja nélkül hajlandó reggelig aludni?
    előzmény:
    Ms75 (118)
     
  14. 2003. június 16. 13:29138.
    Sziasztok!

    Ms75: én már alig vártam , hogy Lincsi végre mosolyogjon rám! A semmibe révedve párszor már mosolygott, de az nem volt tudatos. Kb két hete látom (most 10 hetes), hogy tudatosan RÁM mosolyog és dumál. Persze ez is baba függő!

    Lányok!

    Akinek végigalussza a babája az éjszakát, hogy csinálta? Rászoktattátok valahogy vagy magától döntött úgy a csöpség, hogy kaja nélkül hajlandó reggelig aludni?
    előzmény:
    Ms75 (118)
     
  15. 2003. június 16. 13:29137.
    Sziasztok!

    Ms75: én már alig vártam , hogy Lincsi végre mosolyogjon rám! A semmibe révedve párszor már mosolygott, de az nem volt tudatos. Kb két hete látom (most 10 hetes), hogy tudatosan RÁM mosolyog és dumál. Persze ez is baba függő!

    Lányok!

    Akinek végigalussza a babája az éjszakát, hogy csinálta? Rászoktattátok valahogy vagy magától döntött úgy a csöpség, hogy kaja nélkül hajlandó reggelig aludni?
    előzmény:
    Ms75 (118)
     
  16. 2003. június 16. 13:29136.
    Sziasztok!

    Ms75: én már alig vártam , hogy Lincsi végre mosolyogjon rám! A semmibe révedve párszor már mosolygott, de az nem volt tudatos. Kb két hete látom (most 10 hetes), hogy tudatosan RÁM mosolyog és dumál. Persze ez is baba függő!

    Lányok!

    Akinek végigalussza a babája az éjszakát, hogy csinálta? Rászoktattátok valahogy vagy magától döntött úgy a csöpség, hogy kaja nélkül hajlandó reggelig aludni?
    előzmény:
    Ms75 (118)
     
  17. 2003. június 16. 13:28135.
    Sziasztok!

    Ms75: én már alig vártam , hogy Lincsi végre mosolyogjon rám! A semmibe révedve párszor már mosolygott, de az nem volt tudatos. Kb két hete látom (most 10 hetes), hogy tudatosan RÁM mosolyog és dumál. Persze ez is baba függő!

    Lányok!

    Akinek végigalussza a babája az éjszakát, hogy csinálta? Rászoktattátok valahogy vagy magától döntött úgy a csöpség, hogy kaja nélkül hajlandó reggelig aludni?
    előzmény:
    Ms75 (118)
     
  18. 2003. június 16. 13:28134.
    Sziasztok!

    Ms75: én már alig vártam , hogy Lincsi végre mosolyogjon rám! A semmibe révedve párszor már mosolygott, de az nem volt tudatos. Kb két hete látom (most 10 hetes), hogy tudatosan RÁM mosolyog és dumál. Persze ez is baba függő!

    Lányok!

    Akinek végigalussza a babája az éjszakát, hogy csinálta? Rászoktattátok valahogy vagy magától döntött úgy a csöpség, hogy kaja nélkül hajlandó reggelig aludni?
    előzmény:
    Ms75 (118)
     
  19. 2003. június 16. 13:27133.
    Sziasztok!

    Ms75: én már alig vártam , hogy Lincsi végre mosolyogjon rám! A semmibe révedve párszor már mosolygott, de az nem volt tudatos. Kb két hete látom (most 10 hetes), hogy tudatosan RÁM mosolyog és dumál. Persze ez is baba függő!

    Lányok!

    Akinek végigalussza a babája az éjszakát, hogy csinálta? Rászoktattátok valahogy vagy magától döntött úgy a csöpség, hogy kaja nélkül hajlandó reggelig aludni?
    előzmény:
    Ms75 (118)
     
  20. 2003. június 16. 12:11132.
    Szia Martilla!

    Nagyon irigylünk ám a 8 sugárban jövő tejed miatt !! Ez a nyolc sugár nagyon tetszik :)))
    De komolyan, kár, hogy nem vagy pesti, adhatnál nekem és Zizinek egy kis tejcsit!

    Az alvással viszont én is szerencsés vagyok, Dóri napközben is alszik néha 3-4 órát egyben, éjjel meg este fél 10-től reggel 7-8-ig, ma is úgy kellett reggel 8-kor kirobbantanom az ágyból! Vasárnap meg reggel hétkor megszoptattam, aztán az egész család aludt tovább 10-ig! Jó mi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879177 (131)
     
  21. Torolt_felhasznalo_879177
    Torolt_felhasznalo_879177
    2003. június 16. 11:27131.
    Lehet csak azert alszik jobbat, mert huvosebb van.
    Es raadasul most a kisagyban szundizik. Nem is tudom mi van vele. Utoljara akkor csinalt ilyet, amikor a 3 honapos oltasat kapta. Ket allo nap csak aludt.
    előzmény:
    JaJuNi (129)
     
  22. Torolt_felhasznalo_879177
    Torolt_felhasznalo_879177
    2003. június 16. 11:22130.
    En jaszberenyi vagyok. . .

    Probaltad mar a teat, Hulye kerdes biztos probaltad es en sem tudom, hogy attol van-e sok tejem, vagy egyebkent is lenne. . .
    előzmény:
    zizimanó (124)
     
  23. 2003. június 16. 11:22129.
    Nem semmi! Csak igy tovabb :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879177 (128)
     
  24. Torolt_felhasznalo_879177
    Torolt_felhasznalo_879177
    2003. június 16. 11:20128.
    Mark 7-en volt harom honapos. Kepzeld, most eppen mar 1 orahosszaja alszik! Rekord!!
    előzmény:
    JaJuNi (123)
     
  25. Torolt_felhasznalo_879177
    Torolt_felhasznalo_879177
    2003. június 16. 11:18127.
    Szia Agi!

    Nem veszem ki a fagyott tejet apoharbol, hanem azzal egyutt teszem a zacsiba, hogy ne erjen mashoz, ne essen bele esetleg a jeg a fagyasztobol.

    Amikor Mark ket honapos lett abba hagytam a fejest es a fagyasztast, de kb. ket hete magcsappant a tejem mennyisege (allitolag akkor lett volna a menstruacios ciklusom es emiatt) szoval akkor ijedtsegemben elkezdtem ismet fejni es most mar szerintem nem hagyom abba. Le is fagyasztom mindet, mert anyukameknel liter szamra tudom tarolni. Azt nem tudom hogy valaha fel tudom-e hasznalni de nincs szivem kionteni, a leadas meg nagyon maceras. Es nem is nagyon buzditanak ra itt Jaszberenyben.
    A zacsit gyogyszertarban lehet kapni, 15 db. kb. 1800 ft, ugyhogy en azert valasztottam a pohar+zacsi megoldast. A kavespohar 1dl-s, kb. 80 ml fer bele kenyelmesen, szerintem ez pont idealis mennyiseg lesz amikor majd fel kell hasznalni.

    Bocs, ha tul reszletes voltam!
    Szep napokat egyutt a picivel!

    Marti
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291231 (71)
     

Címlap

top