Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az elsőt szültem1

mercedes30
Létrehozva: 2003. június 7. 17:25
Sziasztok!

Én tulajdonképpen nem egy kérdéssel indítom a topicot, henem mert az elsőt várom1-ben már jónéhányan életet adtunk várva-várt gyermekeinknek, és továbbra is szeretnénk együtt maradni. Ez tehát legyen a "kiöregedett" elsőt várók fóruma, és mindenki másé, akit érdekel!
  1. 2003. június 15. 21:24101.
    Sziasztok!

    Merci, nem tanácsot akarok adni, mert nem tudok, csak meg akarlak nyugtatni! Ismerem a "nem tudom a gyerekemet szoptatni" érzést! Az ötödik napon jött meg a tejem, addig a kínok-kínját álltam ki lelkileg, hogy nem vagyok képes szoptatni a kislányom. Nekem szerencsém volt, mert megjött a tejem. Számtalan ismerősöm van akinek nem jött meg a teje. Az a baj, hogy ez nyugtalanítja az embert és ezáltal azért sincs tej (az idegességtől). Merci!!! Ne törődj vele. Te megteszed a Tőled telhetőt! Szoptasd Nanát amennyire csak tudod, hogy legyen a melleden, az megnyugtatja, de utána adjál neki pótlást, ha még éhes. Az én Lina babám is minden szopizás után rágja az öklét, ő ilyen cumis. Azt már kezdem megkülönböztetni, hogy mikor rágja azért mert éhes és mikor csak úgy!
    Most azzal őrjít meg, hogy szopizik tíz percet (nem tudom mennyit, mert már nem mérem)aztán kiköpi a cicit és bájosan mosolyog rám. Hiába tuszkolom be a cicit a szájába egyszerűen nem kéri. Van amikor negyed óra mosolygás és duma után hajlandó még tíz percet szopizni, de van mikor én is pótlás után nyúlok, mert még cumisüvegből néha elfogad 20-30 grammot.
    Lina két hónapos, de én már szoktam adni neki napi egyszer reszelt almának és répának a levét. Imádja!!! (persze mert édes)
    Szóval ne stresszeld magad! Ha nem megy, nem megy, majd a következőnél!
    Engem az orvosom nyugtatgatott, hogy a felesége mindössze két hétig tudott szoptatni, akkor sem volt sok teje, aztán jött a tápszer. Most 14 éves a fia és ugyan olyan mint a többi gyerek.
    Bocsi, nem tanácsot akartam adni és nem is kioktatni, csak nyugtatni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. június 15. 20:12100.
    Kedves Barbara!
    Kicsit megnyugtattál. Nem biztos, hogy nekünk sikerülni fog leállni a tápról, de még azért próbálkozom, csak a lelkesedésem kezd egyre lanyhulni. A fogzási probléma viszont nem valós ez biztos. Fogorvos vagyok. :-)))

    De köszönöm a biztatást: Merci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963860 (99)
     
  3. Torolt_felhasznalo_963860
    Torolt_felhasznalo_963860
    2003. június 15. 16:2799.
    Szia Merci!Vilmos pontosan ugyanúgy viselkedett az első másfél hétben, mint a te babád. A kórházban két napig csak aludt, utána meg nem tudtam szoptatni, mert nem volt mit adni neki - nem indult be a tej - és a befelé forduló mellbimbók miatt a szájába se tudta venni. Három nap alatt 350 grammot fogyott. A csecsemősök erre elkezdték tápszerezni, ahelyett, hogy azt mondták volna, használjak bimbóvédőt. Erre végül a szobatársam hívta fel a figyelmet, de akkora már kicsit késő volt, mert Vilmos hozzászokott a táphoz és a cumihoz, nem nagyon akarta a mellem. Szóval, fejtem, alig jött 20 gramm, de azt azért belediktáltam cumiból. Igy jöttünk haza a kórházból. Első napokban itthon 11-12-szer akart enni, állandóan a mellemen lógott, teljesen kiakadtam. Ha levettem, fél óra múlva üvöltött. Nagy nehezen rájöttünk, hogy nem éhes, hanem szomjas. Adtunk neki cukor nélküli teát az etetés után, így már kibírt két órát is. Utána már nem egy mellből, hanem kettőből adtam neki, és akármennyire is jól érezte magát a mellemen, szigorúan levettem 15 perc után az egyikről, és addig erőltettem a másikat, amíg el nem fogadta. Abból aztán addig ehetett, ameddig csak akart. Ezzel a módszerrel 4 órára nőtt az etetések közötti idő, most 10 hetes korára pedig már csak négyszer eszik és hízik, mint a kölökgólya.
    Nekem is rettenetesen puhák a melleim, de ez nem jelent semmit, mert Vilmos azért kiszívja a maga mennyiségét, csak éjjel töltődik fel keményre. Tehát a puha mell semmit rosszat nem jelent, abban is van tej.
    Én is fejek, de van, hogy egy csepp nem jön. A fejéstől nem nő a mennyiség, csak szintentart, mert a babád éhségétől változna a mennyisége.
    Szia: Barbara
    U. i. : az ökölszopás nem feltétlenül az éhség jele. Gondoltál már a fogaira?!Nem azt jelenti, hogy már jön, de ő már érzi, hogy feszíti az ínyét és ezért muszáj dörzsölnie. Valószínűleg ezért is sírós. Tudom, hogy hihetetlenül hangzik, de Vilmosnál is pontosan ez van. Van, hogy rögtön szopizás után nekiesik az öklének, mert evés alatt az ínyét dörzsölte a bimbóvédő, de utána ez az érzés elmarad, marad a keze. Szóval, az ökölrágás ettől is lehet.
    előzmény:
    mercedes30 (98)
     
  4. 2003. június 15. 13:1898.
    Sziasztok Lányok!

    Kezd már elegem lenni. Komolyan. Mindenki olyan jó tanácsokat tud osztogatni (nem Rátok célzok, csak úgy általában). De olyannal még nem találkoztam, aki hasonló problémákkal kűzd, mint én. Azaz nekem 6 hetes a kislányom. 3 napig egyáltalán nem volt tejem, 4. nap indult el a colostrum, cseppekben. 6. napon úgy jöttünk el a kórházból, hogy Nana 20 grammot tudott szopizni két mellből (akár óránként is mellre raktam), és 600 grammot fogyott. A tej mennyisége alíg nőtt meg, muszáj pótlást adnom, ettől viszont felejti a szopóreflexet, nem üríti ki a keveset sem. Én ugyan fejek rendszeresen, de a mennyiség nem nő. Tegnap is megpróbáltam, hogy csak cicizzünk, kb. 45 percenként üvöltött, és szopta az öklét. Délután aztán adtam neki tápot, mert akkor már kb. 12 órája folyamatosan ordított, hangja is alíg volt. Utána azonnal megnyugodott.
    Van köztetek olyan, aki nem törődve a baba keserves ordításával, csak a mellén próbálta nyugtatni, és ha nem sikerült, akkor sem adott neki pótlást? Mert nekem már csak az adjon tanácsot, aki hasonló helyzetben van.
    Végtelenül el vagyok keseredve, és kezdem feladni. A melleim puhák, még érezni sem lehet mirigyeket, szóval semmi. Tehát örüljetek annak, hogy Nektek megy, de higgyétek el, hogy van olyan, aki semmilyen erőfeszítéssel sem képes megnövelni a mennyiséget. Technika, akarás rendben, ezt már a szakemberek is alátámasztották.

    Merci és Nana-baba
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (97)
     
  5. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. június 15. 11:4397.
    Nem, nincs net, sőt számítógép se, lemondtuk, amit megrendeltünk, mert olyan sokára szállították volna, de még a nyáron veszünk, és akkor lesz net otthon is. Azért tudok jönni vasárnap, mert a nagymamánál vagyunk 7végén, itt a Párom öccsének van net.

    Mondok egy történetet egy babácskáról: Anna a kisfiam egyik "menyasszonyjelöltje" :-)))), május 5-én született 3980 grammal. Szopizitt, de nagyon keveset, 20-40 grammokat. Sőt, a kórházban nem is akarta elfogadni a cicit, csak a poharat, fokozatosan sikerült átállni a cicire, de akkor is csak ilyen keveset szopott. Ugyebár az "átlagbaba" 2 hetes korára visszanyeri a születési súlyát, Anna ehhez képest 3 hétig fogyott, az éjszakát átaludta, nappal mindössze 5x evett, evések között aludt. Tej rengeteg volt, anyukája a szopik után egy nap összesen 200 grammot le tudott fejni, Anna mégis ilyen keveset evett, és 3 hét alatt lefogyott 3500 g-ra, azaz 40 dekát. Anyuka minden szopit mért, és nagyon aggódott. 3 hét után a baba stagnálni kezdett, elkezdték a szopásokat a lefejt tejjel pohárból 90 g-ra pótolni, de csak napi 1-2x, pár napig. A 3580 grammos Anna, mint egy "rendes" :-) újszülött, elkezdett éjjel 2-3x felébredni, nappal 8-10x ébredni és enni MAGÁTÓL! Neki ennyi időre volt szüksége. Holnap lesz 6 hetes, 4010 g, anyukának már nem kell fejni, Anna 1x ébred éjjel és 8-10x szopizik nappal. Neki ennyi idő kellett, és semmi baja nem lett attól, hogy 3 hétig fogyott, aztán stagnált.

    Ez csak egy példa arra, hogy minden baba más. Úúúúúútálom a táblázatokat, az előírt grammokat, éa az "átlagbabáról" szóló írásokat, cikkeket, könyveket, elvárásokat. Átlagbaba nem létezik, az egy sok különböző gyerekből számított átlag. Minden baba más és más, és mind - persze ha egészséges - úgy jó, ahogy van. Az egyik sokat alszik, a másik keveset, az egyik szeret és jól tud szopizni, a másik nem, az egyik hasfájós, a másik nem, de mind változhat, és - ha változik, ha nem - ha egészséges, jó körülmények között él, és szerető, kiegyensúlyozott, nyugodt család veszi körül, mind szép, okos, egészséges gyermekké, kamasszá, felnőtté fog cseperedni! :-)

    Sok xxxxxxxxxxxxxxx (szorítás) és puszi: Timi :-) és Marci :-)
    előzmény:
    jomadar (96)
     
  6. 2003. június 15. 11:1196.
    Koszi a biztatast Timi, nagyon rendes vagy. Van mar otthon is interneted, hogy most meg vasarnap is irni tudsz?

    Most kicsit raeroltettuk Robikara a tobbszori evest, a tejem mintha jobban jonne es a merleg nyelve is billenget felfele. Persze utalom a merleget es nem akarom eroltetni az allando merest, de most kell egy kicsit, hogy lassuk vegre, hogy nem csak 20-35 grammot szopjon egy-egy mellbol, hanem minimum 50-et. Biztos vagyok benne, hogy most mar meg fog indulni a gyarapodasa. 3500 gr-al szuletett, a 8. napra visszaesett 3290-re a sulya es azota (ma van a 18. nap) stagnal a a sulya. Bizom benne, hogy legkesobb egy het mulva visszaall a szuletesi sulyara es onnan mar csak felfele no a sulya!!!

    A ti biztatasotok is rengeteget segit, nagy kincs ez a net es ez a forum is. :)) Emellett a szuleim rengeteget segitenek, mellettem allnak. A paromat 3 honapja nem lattam 2 nap mulva vegre csatlakozik hozzank, na akkortol mar biztos ömleni fog a tej! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. június 15. 09:2895.
    Szia Kati, igazad van, ha rendszert akarsz, és tulajdonképpen a babád igényei szerint szoptatsz, hiszen ha ő 4 óránként igényli, akkor sz is az ő igényei szerint van, nem? :-))) Szerintem aki 1-2 óránként megéhezik, az már nem emésztetlen tejre eszik rá, hiszen azért éhes, mert megemésztette az előző adagot, Marci is ilyen volt. Viszont ha a babád gyakrabban igényelné, és ezért gyakrabban tennéd mellre, akkor lehet, hogy gyorsabban beindulna a több tej termelődése, mert több inger érné a melledet.

    Kitartás, nagyon ügyesek vagytokRobikával, a cici be fog gyógyulni, és igazad van, tápszert csak legvégső esetben fogadj el! :-))) Nagyon szorítok Nektek: Timi :-)
    előzmény:
    jomadar (94)
     
  8. 2003. június 15. 09:0794.
    Szia Davita, orulok, hogy bekapcsolodtal a "beszelgetesbe" es gratulalok a kisfiadhoz!!!

    Irtad, hogy talan egyik mellbol is eleg lenne szoptatnom, ha van eleg tejem. Hat az a helyzet, hogy nekem (meg) nem omlik a tejem, szoptatasok kozott teljesen szarazak a mellbimboim es mellszivoval egyetlen csepp tejet sem tudok leszivni szoptatas utan. (elotte sem!!) Pedig jo a mellszivoval alkalmazott technikam (vedono segit) es a mellszivo gep is (Avent) jo, megsem tudok fejni egyaltalan mert a tejem nem omlik csak "csurr-csepp".

    Mi meg csak az elejen tartunk, Robika mindossze ket hetes mult es remenykedem, hogy lesz meg tobb tejem is, bar a mostani tokeletesen elegendo Robikanak mert edesen alszik a szoptatasok kozott es nyugodt jokedvu babanak tunik amikor ebren van. Igaz minimum 40 percig kell szopizzon, (20-20 perc egy-egy mellbol), hogy jol lakjon es nagyon-nagyon erosen sziv, gondolom azert mert csak cseppenkent jon a tejem. Irigyellek kicsit, hogy neked 10 perc alatt 110 grammot kisziv Jancsika a melledbol!! Nekem 20-35 grammokat sziv egy-egy mellbol a 20 perc alatt. . . A gyerekorvosno ezert is akart tapszert adni, mint irtam 2 napja, de nem engedem!!

    Szoval az eros szivasa miatt (is) sebes a mellbimbom a kezdetektol fogva. Nagyon megdolgozik minden csepp tejert. Csak a 6. napon jott meg a tejem egyebkent a korhazban (csaszaros voltam mert a baba farfekveses volt vegig).

    Az, hogy negy orankent szoptatok azt jelenti, hogy o magatol igy allt be kb es persze engedekeny vagyok: ha hamarabb megehezik, akkor termeszetesen mellre teszem, ha kesobb es alszik, nem ebresztem fel azonnal. Nem akarom az ugynevezett "igeny szerinti" szoptatast, mert nem akarom, hogy emesztetlen tejre raegyen, (ha tul hamar teszem mellre, 1-2 orankent) mert attol hasfajos lenne. Es azonkivul nem biztos, hogy amikor csak sir, akkor pont ehes. Szoval nekem is neki is jobb ha valamifele rendszerhez igazodunk es tartjuk a korulbeluli 4 orankenti etetest. En is be tudom jobban osztani az idomet igy mellette, nyugodtabb vagyok es pihentebb es ez gondolom ez kedvez a tejtermelodesnek is.

    MAr nagyon varom, hogy "ömöljön" nekem is a tejem es tudjak fejni es tartalekolni a melyhutoben!!!

    Az alvasrol: minden baba mas, szerintem ne aggodj, nem alszik keveset a babad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442400 (90)
     
  9. 2003. június 15. 00:2693.
    Szia Jomadár látom te is szivesen tallozol a különbözö topicok közt. Kérdésedre annyit szeretnék hozzászolni, hogy a kisebesedett mellbimbora a legjobb természetes gyogyszer az ha hagysz agy kis anyatejet megszáradni rajta szopi után, a melledet pedig nem kell mindeféle kencefincivel bekenni, hogy ne legyen szájpenésze a picikédnek elég a cicinek, ha a szokásos napi tisztitást megkapja. Én használtam stiftet honaljba és nem zavarta a most 11 honapos fiamat aki hála istennek a mai napig szopizik.
    előzmény:
    jomadar (89)
     
  10. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. június 15. 00:0392.
    Szia Davita, 2 hónapos korban nekünk is pont így volt, aztán fokozatosan kezdett el többet aludni a manó. Kb. 10 órát aludt összesen, most meg (3, 5 hónapos) már 15-öt, remélem, Nektek is hamar megváltozik! Kb. 3 babát tudok a környezetemben, akinél így alakult. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442400 (91)
     
  11. Torolt_felhasznalo_442400
    Torolt_felhasznalo_442400
    2003. június 14. 23:1791.
    Én pedig szeretném kérdezni tőled és tőletek, hogy ti hogy álltok a nappali alvással. Jancsika ugyanis szinte egyáltalán nem alszik nappal. Néha elszunyókál öt percre maximum fél órára. Éjszaka szerencsére rendesen alszik, de akkor sem túl sokat. (8-9 között alvás, 2-3 óra körül ébredés, evés, aztán 5-6 óra körül ébredés újra, ha szerencsém van még visszaalszik, de többnyire már csak akkor szokott, ha én már végleg lemondtam a további alvásról. Szóval – röviden – szerintem én simán tudnék aludni egy nap annyit, amennyit ő. Sőt. Elég egy ilyen pici babának, ha ilyen keveset alszik?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442400 (90)
     
  12. Torolt_felhasznalo_442400
    Torolt_felhasznalo_442400
    2003. június 14. 23:1590.
    Szia Jómadár!

    Bocsánat, hogy kéretlenül írok – a kérdéseid ugyanis nem nekem szóltak, de szívesen csatlakoznék a beszélgetéshez.

    Nagyon sajnálom, hogy kisebesedett a mellbimbód. (Már nagyon sokaktól hallottam ilyet – többek között az anyukámtól is és állítólag én voltam a tettes. ) Szerencsére nekem eddig nem volt ilyen problémám (én is az első babámat szültem, aki Jancsika, és hétfőn lesz két hónapos), de el tudom képzelni, hogy borzasztóan fájdalmas lehet. A szoptatás elején nekem is fájt egy kicsit néha, mert ekkor még előfordult hogy fél órát is időzött a kisfiú egy-egy mellen. Én körömvirág krémmel kentem, nekem segített.

    Nálunk is ugyanúgy kapják a babák a D vitamint, mint nálatok, napi egy csepp. Azt nem tudom biztosan, hogy egy éves korig kell-e adni. Most úgy rémlik, mintha azt mondta volna az orvos, hogy csak addig kell adni neki, amíg csak anyatejet kap, mert így nem jut elég D vitaminhoz, de lehet, hogy teljesen rosszul emlékszem.
    Mi nem kaptunk kalciumot. K vitamint viszont igen. Ez van nálatok?

    Én használok golyóst, de mindig ugyanazt. Már a terhesség alatt is ezt használtam. Nem túl erős illatút. Jancsika kezdettől fogva ismerte ezt az illatot. Hozzám tartozik. (Azt hiszem, neki is jobb így, mintha az izzadtság szagomat kellene szagolja. ) A tusfürdővel is így vagyok: mindig ugyanazt használom.
    Már én is gondoltam rá, hogy esetleg zavarhatja a babát - ha nem is az illat (mondom, szerintem az izzadtság szag semmivel sem jobb) – inkább talán az, hogy ezek az illatanyagok illetve a különböző vegyi összetevők "átszivároghatnak" a tejbe és elrontják az ízét vagy valamilyen módon árthatnak a babának… Hát, egyelőre úgy néz ki, semmi ilyesmiről nincs szó. Jancsika nagyon szeret enni. És eddig még nem mondta, hogy büdös vagyok vagy, hogy keserű lenne a tej. :-)

    Ez a szoptatás dolog minden babánál másként van. Én igény szerint szoptatom ezt a gyönyörű kicsi fiút, vagyis akkor, amikor ő kér(ni látszik). Főleg most ebben az iszonyat melegben.
    És hát bizony könnyen lehet, hogy az én mellbimbóim azért nem sebesednek ki, mert egyrészt bőven van tej, másrészt pedig Jancsika elég hamar és alaposan be is lakmározik. (Ami azt jelenti, hogy 10 perc alatt egy mellből simán leszív 100-110 g-t, ezért elég, ha egy-egy etetéskor csak az egyik mellemből eszik, a másik addig "pihenhet". )

    Ha elég tejed van, lehet, hogy a te kisfiadnak is elég lenne csak az egyik oldal?

    előzmény:
    jomadar (89)
     
  13. 2003. június 14. 20:4289.
    Atinuska, en meg emlekszem rad a babat varok forumrol, jo egy eve "ismertelek" meg. Mar 8 honapos a babad??? Nagyon telik az ido! Irtad, hogy sebes-veres volt a mellbimbod. Neked mennyi ideig tartott, amig begyogyult es nem fajt???? Nekem az egyik mellbimbom mintha mar gyogyulgatna, na de a masik. . . . Nagyon csunya es nagyon faj. De hat csak az a par masodperc fajdalmas, amig kezdodik a szopi. Most multunk 17 naposak. Tegnap leesett Robika koldokcsonkja, de meg mindig nem furodhet valami ezust-nitrattal kenik a koldoket most, allitolag meg egy hetet kell varni amig vegre teljesen a kadba tehetjuk. . . :(

    Mas: nektek irt fel a gyerekorvosno D vitamint? Itt (Erdelyben) minden kisbabanak felirjak, es egy eves koraig minden nap egy cseppet kell kapjon belole. Es valami kacium-tablettat is irtak, havonta 10 napon at kell szedje, szinten 1 eves korig. Ez is itt igy szokas, minden ujszulottnel. Magyarorszagon van ilyen?

    Mas: ti hasznaltok tusolas utan golyos dezodort? En nem merek, inkabb tobbszor megmosakszom honaljban naponta mert igy nem "ijesztem el" az uj, ismeretlen szaggal (golyos dezodor) Robikat a szopizastol. Vagy ugysem "ijedne" meg?? Mar ugy ertem, nem zavarna ot? Felek, nehogy gond legyen az etvagyaval, ami eddig nagyon jo. En alkalmankent 20-20 percig szoptatok, tehat mindket mellbol es napi 6x negy orankent.

    Azt is mondtak nekem hogy rozsamezzel kenjem be neha a mellbimbomat, igy elkerulheto Robikanal a szajpenesz. Mi a velemenyetek/tapasztalatotok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226416 (78)
     
  14. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. június 14. 12:3688.
    Sziasztok! Hű, mennyit írtatok, mióta nem voltunk! :-)

    Judit, semmiképpen nem késtetek le babaúszásról, a búvárreflex kb. hat hónapos korig működik, mi is 3 hónaposan keztdünk járni Marcival, sőt úgy tudom, a 3 hónapos oltás előtt nem is engednek menni. Tornára mi nem akarunk, egyrészt az úszás előtt is van torna, másrészt én nem tartom jónak, ha olyan mozgásokat csináltatnak vele, amiket magától még nem tud.

    Zizi: Fruzsi nagyon-nagyon ügyes! :-)))))

    Alvás: Marci oldalt alszik, illetve úgy kezdtük - hason nem a bölcsőhalál miatt, hanyatt pedig azért nem, mert ha bukik , visszafolyhat a torkára és megfulladhat - de mióta oldalra forog, azóta úgyis úgy alszik, ahogy neki tetszik. Hason nem is szeret. . .

    Ági! Szerintem se ébreszd fel a babádat enni, hadd aludjon, ha jól érzi magát, és egyen, ha éhes! :-)

    Kati! (Jómadár) Híg anyatej ninxcs. A te tejed pont olyan, amilyen Robikának kell. Csajok, ne higyjetek a gyerekorvosoknak, védőnőknek, akik ilyeneket mondanak! Olvassátok el a La Leche Liga honlapját, www. lll. hu, nagyon okos dolgok vannak ott! :-)

    Ms75: nyugodtan szophat az a baba 1-1, 5 óráig is, tényleg nem kell hinni a gyerekorvosoknak a 20 percet illetően. És ha van tej, én nem pótolnék vagy ha nem kéri már a cicit, akkor anyatejjel pótolnék pohárból, hanem tényleg addig szoptatnék, amíg elengedi magától v. elalszik, még ha ez 1, 5 óra is. És Atinuskának igaza van, ki a mérleggel! Nagyon szorítok! :-)))))
    A feszesség nekem is pont úgy működik, mint neked.

    Martilla, Marci kedden 3, 5 hónapos lesz, és még mindig 6-7-8x szopizik, maga alakítja a rendszerét. Ti miért akartok áttérni napi 5x-i szopira 3 hónaposan? Nem "számonkérni" akarom, ne érts félre, csak érdekel. :-) Marci most kezdte a nappal magától alvást, leteszem, ha látom, hogy álmos, és kb. 10 perc alatt egyedül elalszik, addig meg "beszél" magában v. az ujját szopja, de nem sír. :-) Lehet, hogy pár nap múlva nálatok is kialakul ez. :-)

    Én már nem fejek, szerencsére beállt a mennyiség, csak reggelre érzem úgy, mintha szétdurrannának a cicik, de azt a manó hamar megoldja. :-) Akinek eláznak a melltertóbetétek, javaslom a textilpelenkát, sokkal olcsóbb, és ki lehet mosni. :-) Vagy mosható betétről volt szó? Én csak annyi mélyhűtött anyatejet tettem el minden hónapban, hogy ha valamiért kéne végszükség esetén, akkor legyen, de amit egyhónaposan tettem el, azt lassan dobhatom ki hál'istennek, nem volt szükség rá. :-) Ha valaki arra spórol, hogy majd a főzelékbe azt tesz: én remélem, hogy akkor is lesz majd tejem, és frissen fejtet tudok beletenni. Optimista vagyok. :-)

    Judit: Marci is pont így volt ebben a korban, aztán fokozatosan egyre többet kezdett aludni, de még csak kb. egy hete csinálja azt, hogy 2-3x is 1-2 órákat alszik nappal. Nem tudom, mennyire megszokott v. átlagos, de ha ez jellemző a babákra, akkor hamarosan Ti is túlestek ezen a fárasztó időszakon, és fog aludni Lincsi! :-)

    Ági, szerintem az melegkiütés, igen!

    Puszi mi
    előzmény:
    M.Judit (33)
     
  15. Torolt_felhasznalo_291231
    Torolt_felhasznalo_291231
    2003. június 14. 12:0887.
    Sziasztok!
    Segítséget kérek! Hogy néz ki a melegkiütés? És van-e az arcán a babának? Az a helyzet, hogy Melinek az egész arcán jöttek ilyen kis pattanás-szerű izék, szóval úgy néznek ki, közepe fehér, körülötte piros, de picikék és sok! Nem tudom, hogy mi lehet ez, de tény, hogy amióta meleg van, azóta ilyen. De én úgy olvastam, hogy melegkiütés a nyakon meg vállon van, esetleg mellkason.
    Szóval pls ha valaki tud, segítsen!
    Vagy esetleg a tejemmel van valami gond, és arra allergiás?
    Köszi lányok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. június 14. 10:4486.
    Sziasztok Lányok!

    Judit!

    Nana sem egy alvós baba. Alig-alig alszik két etetés közt, leginkább csak akkor szenderedik el, amikor a kocsiban zötykölődünk. Azt szereti. De ébren sem sír, csak ha éhes, egyébként nézelődik. Van az a vicc, hogy miért karikás az ördög szeme? -Mert sosem alszik! Hát akkor az én Nanám egy kis ördögfióka! :-)))
    Na de éjjel bepótolja: most is 10-kor raktam le, és 6-kor ébredt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. június 14. 10:3685.
    Lányok!

    Lenne egy olyan kérdésem, hogy Lincsi elég keveset alszik napközben (2 hónapos), amikor elalszik akkor is kb. 10perc 1/2 órára. Lehet attól, hogy tejeskávét szoktam inni reggelire? Vagy ez gyerektől függ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. június 14. 00:4184.
    Atinuska!

    Nagyon érdekelne a sztorid, mert a kislányom most lesz 8 hetes, de még mindig küzdök a tejjel. Van, hogy egész nap szoptatom, órákon át, máskor meg direkt kkiihygok több órát, . hogy gyűljön, szóval már minden létező módszert kipróbáltam, de csak nem elég!
    NÁlad hogy volt, pontosan mennyi tápsezrt adtál addig, míg elég nem lett a tej? én most napi kb. 200g tápszert adok, szerinted innen még van remény?
    sajnos most kipróbáltam egy hétig, hogy csak napi 60-100 tápot adjak, de az lett az eredménye, hogy csak 8 dkg-t hízott. Szóval igenis még mindig több tápi kell.

    Kéne egy kis bíztatás, mert néha úgy érzem, ebből már sosem lesz elég tej.

    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226416 (78)
     
  19. 2003. június 14. 00:2983.
    Jómadár,

    miért, mennyit gyarapszik Robika hetente, hogy ennyire aggódik az orvos?
    Én is most egy kicsit aggódom, mert ezen a héten kísérleteztem a tápszer csökkentéssel, és csak 8 dkg-t hízott. Kérdés, hogy gyötörjem-e még magam és őt, vagy törődjek bele, hogy mindig is kelleni fog a tápszeres pótlás?

    előzmény:
    jomadar (77)
     
  20. 2003. június 13. 23:1182.
    Nekem a védőnő annyit mondott, hogy nem javasolja több okból sem az anyatej vásárlását idegen anyától, mert nem tudhatom, mit evett az az anya és az is előfordulhat, hogy minden eü. -i előírás ellenére nem sterilizálják elég jól a tejet, és ettől megbetegedhet a baba. Szóval erről ennyit. Azért, ha valaki innen a fórumról bő tejjel van megáldva és hajlandó lenne adni nekünk, azt nagyon szívesen venném.
    előzmény:
    M.Judit (81)
     
  21. 2003. június 13. 22:4081.
    Sziasztok!

    Jomadar, csak így tovább, ne add fel. Robika is előbb utóbb meg fogja duplázni a súlyát. Én is hallottam (ahogy Atinuska írta), hogy a sebes cicire az anyatej a legjobb, de ha nem segít esetleg próbáld meg a Garmastan nevezetű kenőcsöt. Gyógyszertárban lehet kapni recept nélkül is. Amíg nem jön rendbe és nagyon fáj tudom ajánlani a mellbimbóvédőt. Én kezdettől fogva azt használok, mert olyan lapos a mellbimbóm, hogy Lincsi nem tud vele mit kezdeni. Így neki sokkal egyszerűbb és az én cicim is megússza. Nekem azért is kellett a védő, mert a mellbimbóm alatt van egy elég nagy anyajegy és nem tenne jót neki, ha megbolygatnánk.

    Ági: a kávéspoharak kb. 65-70 g. tej tárolásához elegendők. De ha egyszerre többet szeretnél lefagyasztani, akkor a 2dl poharakat ajánlom. Én kb. 50-60 gramm tejet szoktam lefagyasztani egyszerre. De ez változó, volt mikor 100 grammot is sikerült.

    Zizi: örülök, hogy Fruzsi a tejci hiány ellenére is szépen gyarapszik. Nem tudom a védőnők miért nem segítenek anyatejhez jutni. Nekem sem volt az elején és tápszert nyomtattak a kislányomba. Még a klinikán is a szemem láttára öntötték ki az egyik kismama által lefejt tejet, ahelyett, hogy odaadták volna Lincsinek. Úgy vettem észre a mai védőnők és doktorok inkább a tápszert részesítik előnyben, de azt elismerik, hogy az anyatejnél nincs jobb egy csecsemő számára.
    előzmény:
    jomadar (77)
     
  22. 2003. június 13. 22:2080.
    Sziasztok lányok!
    Én május huszadikán szültem, egy gyönyörű kisfiúnk lett(Móric), csak az a problémám, amire valaki hátha tud választ adni, hogy csíkos lett a fenekem szülés után!Vajon ez el fog múlni? A szoptatásról:már átestem a begyulladt mellek problémáján, két napig majdnem 40 fokos lázzal küszködtem, de megint fájnak kicsit a melleim, bár a mellbimbótól valószínüleg!Ti meddig engeditek, hogy a baba szopizzon, mert az én Móricom van amikor egy óráig a cicin csüng, csak nincs szívem levenni róla! El fogom kényeztetni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_226416
    Torolt_felhasznalo_226416
    2003. június 13. 21:0479.
    jomadar:nekem is sebes-sőt véres-volt a mellbimbóm, volt, hogy a gyerek is nyelt-és bukott vért(mjadnem infarktust is kaptam)de csak tovább kell szoptatni, váltogatni a testhelyzetet, én is császárral szültem, nekünk az oldalfekvés jött be, de a váltogatás azért jó, hogy a mellből mindenhonnan ürüljön a tej:-)A sebes cicire legjobb az anyatej szétkenve, valamint a bébi nyála!
    előzmény:
    jomadar (77)
     
  24. Torolt_felhasznalo_226416
    Torolt_felhasznalo_226416
    2003. június 13. 21:0178.
    Sziasztok!1-2 x beleolvastam abba, amit irtatok:most látom, hogy szopival kapcs. irtatok:az én lányom már 8 hónapos múlt, és csak annyit szeretnék mondani nektek biztatásul:nkünk 2 hónapba(!!!)telt, mire rendesen beindult a tejem, és sajnáltam ugyan, de addig pár ml tápszert kellett pótlásul adnom:-( A 2. -tól az 5. hónapig viszont kizárólag anyatejet kapott, és még ma is szopik:-)Az orvos tanácsára igény szerint szoptattam, és gyakran, sokáig napi 11x!!Nem szabad feladni!!!Be fog indulni!!A másik titok:ki a mérleggel!!Heti 1x bőven elég mérni!
    Puszi a babáknak!!
    előzmény:
    jomadar (75)
     
  25. 2003. június 13. 20:5277.
    Judit, irtad, hogy Lincsinek majdnem egy honapjaba telt, hogy elerje a szuletesi sulyat. Hat ez engem nagyon-nagyon megnyugtat, nagyon koszi, hogy megirtad. MAr azt hittem velunk van a baj. Az en tejem nem hig, hiaba allitja a gyerekorvosno, hiszen mint alabb mar irtam Robika kitunoen erzi magat ket szopi kozott is! Nagyon remelem, hogy szepen lassan elindul a gyarapodasa, megprobalok nem aggodni. Az aggodas is artana a tejtermelodesnek. Szerencsere tudok sokat pihenni, anyukam rengeteget segit, szoval minden adott ahhoz, hogy a tejem a "hig" bol jo energiadussa valjon es Robika gyarapodjon. Csaszarral szultem, allitolag a csaszarosok 80%-a nem tud szoptatni, tapszerhez nyul. Hat en a fennmarado 20%-hoz akarok tartozni, aki csak szoptat! Nagyon sebes a mellbimbom es faj, de nem adom fel. Csak ranezek az elegedett Robikamra es minden bajt, fajast elfelejtek! :))
    előzmény:
    M.Judit (59)
     

Címlap

top