Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az elsőt szültem1

mercedes30
Létrehozva: 2003. június 7. 17:25
Sziasztok!

Én tulajdonképpen nem egy kérdéssel indítom a topicot, henem mert az elsőt várom1-ben már jónéhányan életet adtunk várva-várt gyermekeinknek, és továbbra is szeretnénk együtt maradni. Ez tehát legyen a "kiöregedett" elsőt várók fóruma, és mindenki másé, akit érdekel!
  1. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. november 8. 10:586701.

    Szia!

    Ez az anya tej pocsékolás felháborító. Mikor én szültem nekem éppen volt aztán én kértem hogy szopizás előtt ne tömjék tele teával mert éppen beindult és jó lenne ha a baba szopizna, mert csak jobban beindulna. Nem tetszett nekik hogy szóltam de nekem se az hogy egy cumival végig szoptatták a gyerekeket és 10 perc után kihozták bealudva. Örültem hogy beindult alig vártam hogy szopizzon. De aztán belehúztunk 2év 8 hónap. most 4-dike óta kimerült a cicim nincs egy korty se benne. Luca felvan háborodva hogy miért üres azt mondtam annyit szopiztál hogy elfogyott.

    A kórházra vissza térve akkor mikor szültem akkor ott reszkettek az ápolónők az anyukák mellett hogy adják már oda a tejcsit tették a tejtárolóba.egyébként jó hogy 4napra csökkentették mert csak bent megbolondul az ember.

    A reggeli futamért nem irigyellek.Lucával reggelente elindulni a bölcsibe katasztrófa felöltöztetni de kettőt nem semmi lessz.

    Mindenjót nektek jó gyarapodást és egészséget.

    Van két perced írjál hogy vagytok Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6700)
    2006-11-06  14:24
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. november 6. 14:246700.
    Ja, csak hogy a kórházi csecsemősosztályról is írjak.... Arra is jó volt a kézimellszívó, hogy éjszakára fejjek a bébinek, és ne tápszert vagy vizet kapjon, ne adj isten teát. Viszont reggel elmondták a csecsemősök, hogy csak kb. a felét adták a babáknak (a szobában mindenki fejt, és leadott), a többit KIÖNTÖTTÉk, mert szerintük (!) nem kell annyi a babának. Az igazság viszont az volt, hogy napközben annak a dupláját is megették. Szóval adtak, amennyit gondoltak, vagy amit a nagykönyv előírt, a többit megkapta a lefolyó. Borzasztóan fel voltunk háborodva, így alig vártuk, hogy hazajöjjünk, és ne egy büdös perszóna döntse el, hogy mennyit eszik a gyerek

    Azóta ez így is van
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. november 6. 12:586699.
    Szia!

    Bocs, hogy ilyen lassan reagálok, de úgy szalad az idő, még így is nehéz néha, hogy minden beleférjen. A munkatársaim is sokat írnak, több nap telik el, mire válaszolok nekik. Holnaptól igazán segítségem sem lesz, letelik apa szabija, még nehezebb lesz. De távol álljon tőlem, hogy panaszkodjak, csak ez a rossz idő zavar, mert tavasszal vígan elsétálgatnék a két gyerkővel, de ilyenkor reggelente pocsék lesz elindulni az oviba.

    Köszönöm a gratut. Ez mindig jólesik.

    A szülés igazán gyorsan ment. Pár nappal előtte, még mondta is anyukám, hogy hasonlót kíván nekem, mint neki volt velem a szülés. Röpke 15 perc alatt lezajlott nála, alig értek be. Gondoltam ez velem nem történhet meg, hiszen a Danival is 1 teljes napot vajúdtam. Előtte 2 nappal már vérezgettem, de még kiengedtek vizsgálat után. Aztán este már kezdődtek a lightos fájások, hajnaltájt már 5 perces keményebbek voltak, mire beértünk már 3 percesek, de kibírhatok. Attól számított 1 és 1/4 óra múlva már a kezemben volt a bébim.
    Bár én még fájdalmasabbnak is éreztem, mint a fiamnál, de végülis nem panaszkodhatok, és így még a szokásos beavatkozások is elmaradtak, egyedül csak NST-re volt idő.

    A kórházi 4 nap szinte elrepült, csak a fiam hiányzott nagyon, és baromira megrázott, ahogy láttam rajta mennyire rosszul viseli. Nem hőzöngött, nem hisztizett, csak a szemében láttam. Itthon sem lett persze könnyebb, talán mostmár azt mondhatom, hogy kezdi megszokni. A hugira nem haragszik, igyekszik kedveskedni neki ... többnyire.
    Mellszívót vettem igen, egy kézi Medelát. Eddig még csak arra kellett, hogy a nagynak lefejjek, hogy megkóstolhassa. Meg első napokban, hogy ne durranjak szét, mert Rebus alig akart enni, csak aludni.. pedig egyáltalán nem sárgult. Most bezzeg már eszik, szinte állandóan csak enne

    Most bef., mert még kéne írjak 3 e-mailt, és még semmi nincs a fejemben, hogy mit is kéne...

    Puszi Neked és Lucának. Magdus merre járhat?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_724192 (6698)
    2006-10-30  14:07
  4. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. október 30. 14:076698.

    Szia!!!  

    Már nagyon gondoltam rátok!

    Gratulálok  hol látták ezt a gyönyörűséget picinek teljesen normális méretű nagyon szép a béby és természetesen a nagy is.

    HOGY MENT A SZÜLÉS?

    A nagy fiadnak még ez a hejzet új de belefog jönni ha időd lessz írjál! Mell szívót sikerült venned? Tejcsi van annyi mindent kérdeznék de mennem kell mert Luca éppen ébred ilyenkor igényli hogy ott legyek vele.

    Sok puszi nektek jó egészséget is kivánok nőjetek nagyra!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6697)
    2006-10-26  18:16
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. október 26. 18:166697.
    Szia Berczy!

    Baba megvan, Karácsonyig mégsem várhatott

    15-én született meg Rebus 3350 grammal és 55 centivel, gyönyörűséges hosszú (nem vicc, tényleg nagyon hosszú, rálóg a tarkójára, legalább 3 centi) sötét haja van.
    Pöttömcica egy valóra vált álom. Tudom, mindenki azt gondolja, elkiabálom, de ő maga a TÜRELEM, és azzal is tisztában vagyok, hogy ez nem tart örökké, de most nagyon élvezem. Vele szinte csak a szokásos baba körüli teendők vannak, mert ha éppen szegénykének nem fáj a pocija (ami kezd sajna sűrűsödni), akkor alszik. Éjjel tulajdonképpen én keltem őt , vagy a Dani kelt minket, ő ugyanis leszokott az alvásról, ellenben rászokott a tömény hisztire. Nem akarok róla se rosszat mondani, mert látszik, hogy a hisztiálarc mögött azért ott van az én régi édes jószívű kisfiam, csak most rettenetesen meg van zavarodva. Már az óvónő is felhívta rá a figyelmemet, dehát ő meg legyen türelmes és megértő.... vagy legalábbis lehetne.

    Kis nyekergések jönnek a kisszobából, úgyhogy lassan távozom. Köszi az érdeklődést, jól esett. Sok-sok puszi, csatolok képet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_724192 (6696)
    2006-10-24  13:50
  6. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. október 24. 13:506696.

    Sziastok!

    Sehol senki?

    DOrcesz van már baba???? 

    Magdus veletek mi Van??? 

    Puszi mindenkinek!!! legyen szép napotok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6694)
    2006-09-28  19:33
  7. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. szeptember 29. 10:076695.

    Szia Dorcesz!

    Nincs meg a melszívóm én a Dm -be vettem mert akkor ott volt a legolcsóbb plusz még akkor adtak hozzá egy plusz cumis üveget 3db volt hozzá. A barátnmnek adtam el cumis üveg nélkül mert vett hozzá cumisüveg garniturát . Nekem a sok kifőzéstől megcsúnyult és nem is zárt már jól.Én csak jót tudok aventről mondani. A tescoban is szokott olcsó lenni ott is akciózni szokták. A baba hirdetésekben olvastam vannak eladók 3-5000ft -ért árulják. De szerintem azokhoz is kell uj cumis üved. Az enyémnek a tartalég gumi alkatrészeket amit ki lehet benne cserélni én fel se használtam orodzsi csomagba volt.Próbáldmag a neten . Én a babakocsimat 3 nap alatt adtam el hogy a neten hírdettem MUTSY babakocsim volt. Majd látod.

    Nem számolták el esetleg a terhességedet?

    Vagy eddig ezt nem vették észre hogy picike mert nekem amikor terhes voltam mindíg mondták hogy nem pici mnagyobbnak látszik de rajtam kivülről sokáig nem, is látszódott 29héten volt kissebb hasam akkorse volt szembe tűnő.

    Szorítok érted értetek írjál szeretném tudni mi van veletek. Még most is tud nőni hízni.Jó gyarapodást nektek!!!

    Sok puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6693)
    2006-09-28  19:30
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 28. 19:336694.
    Az a "hógyag" természetesen "hólyag" volt, amikor még a fejemben volt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 28. 19:306693.
    Szia Berczy!

    Bocs, hogy ilyen "gyorsan" reagálok.
    Szóval a kicsi azt jelenti, hogy 37 hetesen mért a doki 2300 grammot. A BDP értéke pedig (fej előlről fültől fülig) 8.59 centi. Ez elég picinek számít, és a grafikon szerint is kicsúsztunk még az alsó határértékből is.
    Aztán volt itt olyan szomszéd, aki azzal nyugtatott, hogy ők csak csontot mérnek, husi még azért lehet rajta akármennyi. Ebben bízom.
    Hétfőtől már 39. hetes leszek, remélem azóta kicsit belehúzott.
    A doki által előírt pihenés sajnos nem megy, mivel a megfázás miatt egy pózt nem bírok ki, az pedig a fekvés. A striák a hasamon oly mértékben elbúrjánztak, sőt felhógyagosodtak, hogy holnap meg mehetek bőrgyógyászhoz. Remélem kapok v.mit, mert az éjszakáim azzal telnek, hogy vakarászom, és majd falramászok. Borzalmasan viszket.

    Nincs már meg ez az Avent mellszívód? Nem árulod, ha esetleg még megvan? Körberohangásztam már minden üzletet, hogy melyik érné meg, hiszen csak az első időszakban lesz rá szükségem (remélem), nem akarok beleinvesztálni 15-18ezer forintot. Bőven van még mire költeni.

    Megyek, dobok egy kis rendet, mert holnap meglátogat a védőnő. Remélem önt belém egy kis önbizalmat, mert teljesen lelohadtam ettől, hogy sorban születnek a házban a babák, én meg minden kínommalbajommal még egyben vagyok.

    Pusszantás. Luca miatt meg ne aggódj, ő így próbál alkalmazkodni. Azért ha belegondolsz, baromi nehéz időszak ez nekik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_724192 (6692)
    2006-09-23  23:54
  10. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. szeptember 23. 23:546692.

    Szia Dorcesz!

    Miért pici a bébi? Mert nem 4kg feletti? Biztos egészséges csak nem minden gyerek elefánt.Fiad mekkora volt?Most mennyit híztál?

    Az én Lucámat mikor mentemn szülni akkor azt mondta a szülésznő hogy hamar megleszünk mert csak hasamva és még derekam is van,. Ilyenkor nagyon pici gyerek lesz.2,5-kg körüli és nagyon rövid. 8,30-10,10ig szültem 54 cm 4050g 4-cm s.barna haja volt nem hitték el hogy holvolt a hasamba a szülésznő kiment a csecsemős nő után és lemérték újból. Egy óra múlva csak ugy szopta a cicimet mint a vákum már akkor is nagy cici vadász volt az én picim.

    Nem gondolnám már én se hogy kettőt szoptassál már nagyon kimerítő lenne. Nekem sokszor az a bajom a szopiuzással hogy már nincs sok benne és mindíg meg akarja nézni hogy van megint.

    Én az AVENT melszívót használtam én megvoltam vele elégedve, van aki nem szuereti én még mást nem próbáltam.

    Régebben a játszón Lucát verták még kissebb volt most a bölcsibe meg ő verekszik. Hidd el monden reggel úgy megyünk nem szabad bántani senki. De meglestem eggyik reggel a bölcsiben a verekedés abból adódot hogy szeretgeti a gyerekeket és nekik nem tetszik félre lökik és ebből lesz a komfiktus.Szoval ennyi csak túl leszünk rajta.

    Sok puszi minden jót!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6691)
    2006-09-22  22:15
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 22. 22:156691.

    Szia Berczy!

    Köszi, még megvagyok, és még egyben. Kaptam sajnos rémhíreket, hogy pici a baba (két orvos is mondta), de annyifelől hallottam, hogy ilyen rémhírek mennyire nem jöttek be végül, és ne üljek fel ennek, hogy most igyekszem nem erre koncentrálni.

    Én is sokat olvastam a tandemszopiról, de több, mint fél évvel a leszoktatás után már nem merném megkockáztatni, mert félek még most is annyira ragaszkodik hozzá, hogy seccperc alatt visszaszokna. Mindig elmondja, hogy a babának oda fogja adni a cicit, de nem vagyok biztos abban, hogy a megvalósításkor nem fog a szíve megszakadni. A minap kérdezte, hogy alhat-e rajta, mondtam, kérdezd meg a hugodat. A hasamhoz hajolt, és tényleg megkérdezte, majd közölte velem, hogy igen, megengedte, és már feküdt is rám   V.milyen formában hagyni fogom, hogy közel maradhasson szopikor, de visszaadni már nem akarom, mert összezavarnám. Ha nem választottam volna el, akkor oké, de így már rizikós. Persze nem hülyeség, mert még mindig nem vettem mellszívót . Annyit megígértem neki, hogy kapni fog a tejecskéből, de csak pohárban.

    Bölcsi ügyhöz nem tudok hozzászólni, mert nálunk fordítva volt, fiamat verték mások. Az nagyon szörnyű volt, mert rettegve ment minden reggel. De, hogy milyen, ha azt mondják, hogy asszonyom verekszik a gyereke... hát nem tudom. Végülis mit tehetsz, ők vannak ott, nekik kellene megoldani. Te max beszélhetsz a fejével. Aztán vagy hatásos vagy nem.

    Most mennem kell, szülői filmnézés lesz (fiam a maminál), holnap meg születésnapi ovibuli (20 éves az óvoda) ugrálóvárral, arcfestéssel, tortával...

    Pussz! Szép hétvégét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_724192 (6690)
    2006-09-21  21:43
  12. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. szeptember 21. 21:436690.

    Szia!

    Hogy van a kismama? Remélem minden ok!

    Képzeld az én lányom is saját ciciét fogdossa néha és próbálja hogy az övéből jön e tejcsi?De jártunk úgy hogy be volt dagadva a cicije vittem orvoshoz akkor pedig nem csinált még ilyet. Mondták a szopizás miatt van hormonjai dolgoznak.

    Képzeld az eggyik ismerrősömnek született 3-hónapja picibabája a nagyobbik 3éves és mind a kettő szopizik így nem kell fejnije. A pici kezdi aztán jön a nagy . Mondja nem volt gond a tej beindulással a nagy besegítet. Pont mostanába olvastam ilyenről azt mondták nem gond csak az anyuka bírja.

    A bölcsibe most verekedős korszakunk van éppen mindenkit megver.Mondták nagyon aktív mozgékony segítőkész mindenbe benne van.Szeret tornázni énekelni és az új verseket álítólag könnyen tanulja.

    Sok puszi vigyázz magatokra már nem sok van hátra!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6689)
    2006-09-16  11:06
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 16. 11:066689.

    Berczy: Örülök, hogy ilyen gyorsan válaszoltál. Ha hiszed, ha nem, nekem is mostanság esett le, hogy ÚRISTEN, MÁR CSAK 3 HÉT!!! Kicsit sokkoló érzés. Remélem, ha beindul akkor hasonló lesz, mint a fiamnál, hogy az addigi félelem v.hogy rögtön elmúlt, és maradt a várakozás, kíváncsiság. Csakhát már tudom, hogy milyen is a szülés... talán hiú ábránd azt várni, hogy nem fogok kicsit sem félni.

    Szopiról: Mi 2.5 évesen hagytuk abba, és nem azért, mert elegem lett, vagy mert másra hallgattam volna, hanem a korábbi vetélés miatt muszáj volt. Hormongyógyszert is szedtem, nem akartam kockáztatni egyik gyereket sem. Nem volt egyszerű eset, de maga a leszoktatás könnyebb volt, mint az azóta eltelt időben jelentkező furaságok. Pl. az, hogy ennek már 7 hónapja, de a fiam még mindig odabújik, símogatja, szagolgatja, beszél róla nagyon sokat. Tehát olyan, mintha igazán le sem szokott volna róla. Védőnőm kicsit megdorgált, amiért ilyen sokáig tartott a szopi (másik védőnő viszont támogatta a hosszú szopit.... hát, ahány ember...), szerinte ezért nem tud átállni. Szerintem baromság. Egyszerűen az én fiam kicsit szorongóbb, és neki talán ez a "nyugtató" vált be. Ami viszont aggaszt, hogy nem mindig engedem neki, mert a terhesség miatt sokszor nagyon fáj a mellem. Rákapott arra, hogy a sajátját babrálja, egy dolog, hogy hülyén néz ki, de nagyon nem szeretném, ha v.mi nem egészséges dolog alakulna ki belőle (vmi mániaféle, pótcselekvés)... De lehet, hogy hülyeséget beszélek, kár ezért aggódni.

    Szóval kár általánosítani, minden gyerek minden esetre másként reagál. Erről senki más nem dönthet, CSAK TE!!! Én is millió helyről megkaptam, voltam én minden, csak rendes anya nem. Van, akinek semmi nem jó, ha nem szoptatsz, rossz anya vagy, ha szoptatsz, ráerőlteted magad... áhh... tojni rájuk. Én is ezt csináltam, amit Te, egy idő után már senkinek sem mondtam, mert láttam, ahogy engem kedvelő emberek szemében is hirtelen undorítóvá váltam.

    Gratula az új bölihez. Csupa jó élményeket kívánok! A szopi miatt meg ne aggódj, egyszer mindenre megérik a gyerek. Nálunk a szobatisztaság már egy éve zajlik, volt, hogy végleg (úgy tűnt) letettük, aztán minden vissza, most néha maga csinálja szó nélkül, máskor meg úgy megy be, mint a huzat pisi-kaki. Értetlenül állok a dolog előtt. Unalmas is lenne, ha minden tankönyszerűen menne.

    Pusszantás!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_724192 (6688)
    2006-09-16  00:01
  14. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. szeptember 16. 00:016688.

    Dorcesz!akkor még 3-hét van kb.?  Most már bár mi lehet most kell megint csak igazán magadra vigyázni!!!!!!

    Minden jót kívánok Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. szeptember 15. 23:566687.

    Szia!

    6napot jártunk az első bölcsibe de éppen elég volt. Most ezt nagyon szereti és gondozónőt is elfogadta.9-12-ig járunk általába. Éppen mikor ébredünkakkor megyünk.

    Nekem mikor terhes voltam a herbáriában adtak teát ami torokra  és köhögésre jó volt és a babára nem volt ártalmas. És csak úgy a citromfű, robus teát ajánlották. De ott tudják sokkal jobban mint az orvosok. Nekem még szülés előtt 4 héttel is adtak teát ami a tej beindulást serkentette. Hugommal egyszerre voltunk terhesek 20hét külömbséggel előttem szült neki nem volt teje és ezért mentem a herbáriába nehogy én is ugy járjak. de anyukámnak se volt annak idején. Aztán olyat is adtak amit ők kevertek össze Meg is volt az eredménye. Még most is szopizunk esténként 2,5 éves. De ezt nem mesélem el mindenkinek mert hülyének néznek.  Biztos hogy csak már bújás lelki kötődés. De az az igazság csak magyaro. trendi 6-hóig szoptatni külföldön érdekes ajánlják még 4-éves korig. Szerintem ez olyan dolog ki hogy érzi. Az biztos hogy mosz már egy kicsit uncsi nekem. Neki még fontos ez a lelki kötődés finom kis össze bújás. Már azt is mondja "anya üres kifogyott"   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6686)
    2006-09-14  13:52
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 14. 13:526686.

    Sziasztok!

    Berczy: Gratula az új bölcsihez, főleg, hogy ilyen jól bevált. Ha van rá lehetőség, és gond van a régivel, érdemes vállalni a hercehurcát és váltani. A régiben mit mondtál, mikor eljöttetek? Nálunk a bölcsiben annak idején szinte semmi értelmeset nem csináltak a gondozónők a gyerekekkel, tényleg csak megőrző szinten működött. Egy szomszédom most kezdi ott a lányával, és ugyanez a benyomása, úgyhogy nem én voltam túl igényes a hellyel szemben.

    Viszont az ovi, ahova most járunk igazán jónak tűnik. 1 hét után sajnos megint elkapott v.mi hurutos nyavalyát, és majd csak hétfőn mehet, de ma már mondta, hogy menjünk oviba , azt hiszem ez igazán jó jel.

    Sajnos ez nagy baj, hogy a gyógyszerszakma nemigen lát anyagi hasznot a kismamáknak esetleg kifejleszhető ártalmatlan, vagy kevésbé ártalmas gyógyszerek kifejlesztésében. Így én is csak a Magnéziummal mertem próbálkozni. Most viszont  elkaptam a fiamtól ezt a bacit vagy mit, de sem a gyógyszerész, sem az orvosom nem mert semmit javasolni. A gyógyszerész annyit mondott, hogy levegőn kívül semmit. Ez borzasztó, mert majd megfulladok a köhögéstől, a fejem szééééjjjel hasad. Evvan.

    Október 9-re vagyok kiírva, tényleg gyorsan elszállt az idő. Amikor az ember az elején számolgat, olyan lassan telik, ilyenkor meg..... megmondom őszintén aggaszt az a pár nap, mi lesz a naggyal, hogy bírkózik meg a helyzettel az apja.

    Egyetértek Veled, sajnos ha nem a fogadott orvoshoz mész, kutyába sem vesznek. Itt Veszprémben sajnos a szüléshez megszűnt a fogadhatóság, marad az ügyeletes.

    Magdus: Én 6ezret fizetek egy vizsgálatért, ami eddig nem volt több, mint egy köszönés, és 3-4 perc vizsgálat, ha rákszűréses, akkor 8ezer. Most orvost váltok, mert elegem lett. Ugyanennyi a tarifa, de az orvos sokkkkkkal figyelmesebb, nem hajbókol, nem nyalizik, de rettentően alapos, egyszer voltam nála 4D-n.

    Azt mondom válasszt mást, ha érzed jónak, a Te pénzedért azt kapd, amit elvársz.

    Neeem, már nem dolgozom. A minap ugyan felhívott a főnök, hogy a szabi lejártával, akarok-e visszamenni. Hát hülye vagyok én?!

    Vizsgához én is nagyon gratulálok, szerintem igenis nagy dolog, főleg gyerkőci mellett. Minden elismerésem.

    Mennem kell, mert tűzoltót kell játszanom  Pussza Csajok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. szeptember 9. 23:176685.

    Magdus aug.14-től járunk az új bölcsibe de nagyon jól bevált. Szerencsénk volt a váltással több szülővel találkoztam a régi bölcsiből sokan kivették onnan.

    Még nem akartam vinni de Luca egyik reggel úgy ébredt hohy mondta az apukájának hogy ő is akar dolgozóba manni,errea apárom mondta neki az ő dolgozójába nam mahet vale. Neki majd a bölcsi lesz a a dolgozója. Akkor anya vigyél engem a bölcsi dolgozómba. Meglepődve álltam jó akkor felhívtam az új bölcsinket ott működik játszóház olyan mint a bölcsi csak 4 nöci vigyáz a gyerekre szuper jétékok mászókák,csúzdák minden új. EU szabványú csúcs minden de nem tulzás a város most ezt támogatja legjobban de amúgy alapítvány bölcsi.

    Jól elkanyarottam 150,-óra lehet kaját is rendelni mint a bölcsibe. De adnak gyümölcslevet napközben és gyümölcsöt.

    Szoval el is mentünk 1 órára ott hagytam mentem érte sírva fakadt mikor meglátot "maradjunk még".Másnap is mentünk 2-órára de.és harmadik nap is mentünk délelőt volt 8 gyerek ebből 3 nak volt ebédje és 12-re kellet érte menni 11-30-kor el kezdtek ebédelni a gyerekek és Luca szólt "én is kérek hamikát" hát rendesek voltak adtak neki, mondták reggel kell telefonálni ha kérünk ebédet. Következőnap reggel mondja nekem nagy komajan Luca "telefonáljál a néninek hamikát kérek." Tehát rendeltünk. Ez volt Júliusban Bölcsi vezetőnője mondta nagyon talpraesett gyerek van lehetőség aug.14-től járni a bölcsibe de csak délelőt még nem dolgozok tehát így járunk9-12-ig. Mondják a gondozonénik hogy úgy viselkedik mindtha bölcsibe járt volna világ életébe. Talpraesett segítőkész vigasztalja a gyerekeket.

     Jó hogy szivesen megy már verseket is mond amit ott tanult krétával rajzolnak gyurmáznak tornáznak táncolnak(ezek a másikba nem voltak. Tartottak születésnapi bulit a szülinaposoknak fényképeket csináltak.

    Jó hosszan elmeséltem mindent.

    Dorcesz nekem is annak idején fájt a hasam és picit görcsölt 25-hét köröl nelem is csak a magnéziumokat magnebé 6-ajánlották.

    Most mennyi idős vagy már mikor lesz esedékes. Emlékszek szinte most volt hogy írtad kisbabád lesz. Jól el telt az idő észre se vesszük mennyire rohannak a hetek. Csak ezeken a gyerekeken látjuk hogy nőnek . A tavaszinadrágok amik hosszuk voltak most boka villantosak.

    Jó sokat írtam igérem sűrübben jövök csak ti is írjatok

    Mindenkinek sok puszit küldök

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456010 (6683)
    2006-09-07  08:49
  18. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. szeptember 9. 23:166684.

    Sziasztok!

    régen jártam erre mert mikor belenéztem csak én utolsó írásom volt.

    Gratulálok a vizsgádhoz nekem se ártana de nem tudom rászánni magam a tanulásra.

    Az én orvosom 5000,-vizit 2000,-rákszűrés.Sajnos tudom most voltam nála.

    Picit be is utalt a kórházba gyógy kaparásos műtétre.25-napig volt meg előtte 6-napig meg volt aztán 6 nap szünet 3-szor kicsit már ki voltam remélem már többet nem lesz ilyen.

    De az én orvosom először mikor most voltam hogy 25 napos volt 14 napja volt meg akkor beszéltem vele és mondta hogy szabin van és dr nőhöz menjek de jön  egy hét múlva és minden kép jelentkezzek. Dr nő undok sznob picsa volt akinek az volt az első biztos terhes vagyok és nem akarom a gyereket megtartani. Meg se vizsgált csak vérvételre küldöt és majd a magánrendelőjébe jelentkezzek. Természetesen negatív lett vissza mentem hozzá nagy nehezel elküldöt uh.ra pedig előtte valónap megnézhetett volna. Mondták hogy van cisztám 5 cm átmérőjű menjet vissza a dr nőhöz nagy nehézségek árán megvizsgált és közölte hogy nagyon vérzek, modtam neki igen16napja azért vagyok itt és nem azért mert abortuszt szeretnék de jopbban örütem volna hogy ha azt mondták volna hogy terhes vagyok. Írt egy gyógyszert amitől elvileg dupla adagba el kellet volna múlni de nem így lett. aztán szabiról jött az én dokim az is adott gyógyszert adott 5-nap esélyt még de közölte valószinüleg csak ez fog segíteni.Szoval ha nem ahoz mész akihez jársz félválról kezelnek simán.Jól kipanaszkodtam magam?

    Sziasztok folytatom:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456010 (6683)
    2006-09-07  08:49
  19. Torolt_felhasznalo_456010
    Torolt_felhasznalo_456010
    2006. szeptember 7. 08:496683.
    Szia(sztok)

    Túlvagyok a vizsgákon. Lehet másoknak nem nagyszám egy alapfokú nyelvvizsga, de én hótra izgultam magam. Meg így család mellett, hogy szinte minden nap jártam... No de: a szóbeli nagyon jól sikerült, az írásbeli eredménye majd csak 2 hét múlva derül ki. Közben meg többek rábeszélésre jelentkeztem a középfokúra is. Férjem egész jól fogadta. Ha sikerül, akkor még van egy, max 2 hetem, hogy összekapjam a háztartást, megcsináljak mindent, amit 5 hónapja tologatok, aztán újra kezdődik minden előről (de mostmár utoljára)

    Közben a dokihoz is bejelentkeztem
    Lányok!!!!!!!
    Mondom már rákérdezek, hogy van-e változás a 2 évvel ezelőtti állapotokhoz képest. Kiderült 1, új helyre költözött a magánrendelőjé, 2, 8000!!!!!!!!!!! ft lett egy általános vizsgálat. Mondom már rákérdezek, hogy már a szülésnek is meg van-e az ára. A hölgy, akivel beszéltem, mondta, hogy ő csak helyettesít, nem akar hülyeséget mondani, de az úgy szokott lenni, hogy a tízszerese!!!!!!!!!!!! a vizsgálati díjnak.
    hm. 80000.- forint. Ennyiért dolgoztam egy hónapot hajdanán.
    na, ehhez mit szóltok. Vagy ez a normális?
    Dorcesz
    Ha nem vagyok indiszkrét, a te orvosodnál milyen árak vannak?

    Nagyon gondolkodom rajta, hogy másik orvost válasszak, ezt nem hiszem, hogy be tudjuk vállalni. Csak az a baj, hogy nálunk ugye voltak előzmények. Hozzá járok már ki tudja hány száz éve. És ha mellé nyúlok. Ráadásul a kórház egyetemi kórház, mindennel fel van szerelve ahhoz, hogyha bármi gond lenne velünk, akkor ott helyben tudnak segíteni.
    Na mindegy, majd meglátjuk.

    Kellemes vizekre evezve:
    Dorcesz!
    Szép nevet választottatok, a fiad is Emlékszem Ákinál végigolvastam többször is az utóneves könyvet, kigyújtöttem a szóbajöhető lány és fiú neveket, aztán naponta változott a favorit
    Most hanyadik hétnél tartasz?
    Hogy fogadja fiad a tesó gondolatát, meg a pocakodat?
    Dolgozol még?

    Mára ennyi. Minden jót, vigyázz magadra.

    Ígérem most naponta felnézek az oldalra.
    Puszi
    Magdi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6682)
    2006-09-03  13:56
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 3. 13:566682.

    De kár, hogy így elmúlt ez a fórum. Azért még javítom magamat, hátha olvas v.ki. A Tamara név elvetve, Rebeka Eszter lesz a kicsilány. Rebekát mi apával találtuk ki, az Esztert meg a fiam, így mindenkinek igaza lett végül 

    Azért a legjobbakat kívánom Mindenkinek, aki erre jár. Pusszantás

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 12. 16:186681.

    Csak arra a kérdésedre felejtettem el válaszolni, hogy mi a neme. Voltunk 4D uh-n, úgyhogy biztosan tudom, hogy kislány  

    A neve még nem eldöntött kérdés, de a fiúk a Tamarára szavaztak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 12. 16:146680.

    Persze, hogy felismertem, ez evidens  Egyébként nem is nehéz, hiszen haláli kis figura. Azonkívül meg, hogy nagyra nőtt, azért megmaradtak a régi (?)vonásai.

    Mit tanulsz? Meddig tart még?

    Barátnő babájához gratulálok, már én is néha nagyon szeretnék túllenni a szülésen. Van, mikor nagyon pozítvan állok a kérdéshez, de ahogy esteledik, nem tudom miért, de úgy elsötétednek a gondolataim is. Kezdek félni az egésztől. Aztán reggelre meg elmúlik. Talán azért is van ez, mert főleg esténként szokott fájdogálni a hasam, van, hogy egész komolyan görcseim vannak, de a dokim csak a magnéziumot hajtogatja állandóan.

    Nagyon örülök, hogy ekkora boldogságot okoztam Neked. Tényleg az egyik legjobb érzés az anyai büszkeség.

    Most megyek, mert fiacskám az erkélyen garázdálkodik (nem a magasság miatt aggódom, a földszinten lakunk), zuhog az eső, és azt mindig meg kell vizipisztolyozni. Ilyenkor általában már csurom víz az egész gyerek. Éppen meg van kicsit fázva, úgyhogy jó lenne, ha már bejönne.

    Pusszantok Mindenkit, aki néha idetéved, akár csak olvasni is. Jó lenne hallani a Többiekről is.

    Sziasztok Mindenki!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456010 (6679)
    2006-08-09  20:45
  23. Torolt_felhasznalo_456010
    Torolt_felhasznalo_456010
    2006. augusztus 9. 20:456679.
    Dorcesz!

    Ezt most komolyan mondod, hogy felismerted? . Kár hogy nincs olyan smiley figura, ami azt fejezi ki, hogy mennyire dagad a mellem a büszkeségtől

    ugye milyen nagy betyár már...... és már olyanokat mond, hogy csak lesek. és képzeld! olyan ügyesen rúgja a labdát. Pont oda, ahová kell!!! (persze a rosszcsontkodása is az ügyességével együtt nőtt..)

    De jó neked..... Mi is dumcsiztunk már ketteskéről... De egyenlőre még le kéne vizsgáznom, meg a dokinak is meg kéne mutatni magam

    Egyik barátnőmnek múlt héten született meg a második kislánya. Már olyan kíváncsi vagyok rá

    Tényleg! Nálatok lehet tudni, hogy kukis vagy nunis? Milyen neveken gondolkoztok?

    Puszi
    Magdi (a buszke anya )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6678)
    2006-08-08  17:19
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 8. 17:196678.

    Magdus: Gratula Ákihoz, hihetetlen mennyit nőt, mindig látom (Babamagazinban vagy az Anyáklapjában... nem is tudom, mert mindegyiket szoktam venni), és újságolom apának, hogy nini, nézd csak itt az Ákos a Magdus kisfia.... nagy karrier előtt áll 

    Most mennem is kell, de ezt el akartam mondani. Pusz a kislegénynek 

    Hát igen, a bölcsi nehéz ügy, sok szerencsét hozzá, remélem Nektek jobban beválik, mint nekünk.

     

    u.i.: Már nem dolgozom (2 hete). Jó itthon, dehát tudod, pihenés az nehéz ügy egy nagylegény mellett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456010 (6677)
    2006-08-01  15:54
  25. Torolt_felhasznalo_456010
    Torolt_felhasznalo_456010
    2006. augusztus 1. 15:546677.
    Sziasztok!

    Csak egy gyors bejelentkezés, mert ezer és egy éve nem jártam itt.
    Nálunk minden ok. Délelőttönként angol, délután Áki, bár most, hogy szünet van a bölcsiben anyukám és anyósék napközben vigyáznak a csibészre.
    10-én Ákos 2 éves lesz!!! Olyan hihetetlen, hiszen csak most született.

    A bölcsizés így a szünet előtt már egész jól ment. Az utolsó 1 hónapban nem is volt beteg. Van 2 dadus, akiket nagyon szeret (én is) és van kettő, akiket én csak banyának hívok. 2 csoport van napközben együtt. Áki csoportjában van az egyik nagyon aranyos néni, meg egy banya. Szeptembertől állítólag visszajön - a banya helyett - az az aranyos gondozónéni, akit nemrég kihelyeztek egy nagycsaládos anyuka mellé segítségnek. Már alig várom!
    A csoportban van egy cimborája, Petike, mindent együtt csinálnak, persze néha össze is vesznek. A dadusok el szokták mesélni, mit művelnek együtt

    Most volt egy hét szünet a suliban, párom is ki tudott venni szabit, úgyhogy együtt tudtunk tölteni egy hetet. Nem mentünk hosszabb időre sehová, csak 1-1 napra

    Dorcesz!
    Örülök, hogy minden rendben! Dolgozol még? Ha igen meddig?
    Azért én is azt mondom próbálj meg minél többet pihenni, főleg ebben a hőgutában.

    Berczy!
    jól tetted, hogy új bölcsit kerestél. Nekem mázlim volt, mert szerintem a legjobb csoportba került Ákos. Táncolnak, énekelnek, jól érzik magukat.
    Remélem már egészségesek vagytok.

    Mára ennyi!

    Mindenkit üdvözlök!
    Még jövök!!!
    Puszi
    Magdi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6676)
    2006-06-14  14:52

Címlap

top