Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az elsőt szültem1

mercedes30
Létrehozva: 2003. június 7. 17:25
Sziasztok!

Én tulajdonképpen nem egy kérdéssel indítom a topicot, henem mert az elsőt várom1-ben már jónéhányan életet adtunk várva-várt gyermekeinknek, és továbbra is szeretnénk együtt maradni. Ez tehát legyen a "kiöregedett" elsőt várók fóruma, és mindenki másé, akit érdekel!
  1. 2005. november 26. 21:286652.

    Sziasztok!

    Én is jelentkezem, mert már nagyon régen jártam erre. Vagyis sokszor benézek, csak ronda dög vagyok, és nem írok.

    Dorcesz, nagyon sajnálom  Nem is tudom mit jó ilyenkor mondani, de remélem már jobban vagy lelkileg, és ha bánatod van, nyugodtan gyere kiönteni a lelked. Akár priviben is írhatsz.

    Viki nem irigyellek a munka miatt, én ezért nem sietem el a visszamenést.

    Folli, mi van a nyelvvizsgával? Van már eredmény? A sulit meg átérzem, nekem jövő pénteken 1 utána meg 3 vizsgám lesz.  

    Mi egyébként jól vagyunk. Bence 18-án múlt fél éves. És iszonyat édes. Nagyokat kacag, már négykézlábra áll, és halad hátrafelé. Jókedvű kisfiú, és nagyon jól viseli, hogy minden pénteken anya elutazik Veszprémbe, így rá más vigyáz. Még szopizik, most kezdtem el neki a hozzátáplálást. Nagyon tetszik neki, a gyümiket imádja. Amikor nem vagyok akkor lefejt tejcit kap üvegből, és azt is nagyon szépen megissza. Balázs meg már 2,5 éves. Nagyon nagy dumás, és nagyon sok mindent tud. Olyan dolgokra is emlékszik, amikre én már nem is nagyon. Imád kirakózni, "olvasni", és a zenét. Ha meghall bármit már indul is és táncol. És nagyon jól mozog. Szereti Bencét, de azért figyelni kell rá, mert néha úgy nyúl hozzá is, mint egy felnőtthöz. De olyan kis óvatosan is szokott, hogy majdnem megzabálom. Ha sír akkor mindig vígasztalja, meg alig várja, hogy felébredjen. Olyankor mindig megy köszönni neki.

    Jó lenne, ha a többiek is írnának pár sort, és talán újra beindul a topic.

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425151 (6651)
    2005-11-25  20:22
  2. Torolt_felhasznalo_425151
    Torolt_felhasznalo_425151
    2005. november 25. 20:226651.
    Sziasztok! Emlékeztek még rám???? HÁt, gien, szomorú, de amióta visszamentem dolgozni, egyre kevesebb időm jutott idejönni, most pedig már gyakorlatilag hónapok óta nem voltam. Hát, igen a meló. Ha hiszitek, ha nem, tényleg sokat dolgoztam, örültem, ha itthon nem kell géphez ülnöm. A cégnél meg nem látogathatom ezt a lapot. :o((( Rebeka szépen növöget. Márciusban lesz 3 éves, most kábé 100 cm és 16,5 -17 kg. A bölit még minidg szereti, de egyre többször alszik a nagymamáéknál is. Mostanában utaztam párszor munkaügyben, így többet volt a maminál, mert a párom nem vállalta be egyedül. MIndenki "szabin" volt. :o))) Nem tudom, hogy mikor tudok jönni legközelebb, de legalább bejelentkeztem. Én megvagyok, bár most a gyomrommal van gondom, szerdán megyek gyomortükrözésre. MAjd, ha eszetekbe jutok, szorítsatok, mert állítólag az naygon rossz, én meg félek rendesen! :o) Nem ígérek semmit, hogy mikor jövök, mert nem tudom, hogy mikor sikerül, de igyekszem. Úgy szerettem, hogy itt egy csomó mindent megdumáltunk! Többiekkel mi van? Szomorúan olvastam Dorcesz, hogy Veled mi van! Okosat tudnék írni, de annak úgysincs értelme, szóval, inkább együttérzek! Folli, Te meg jól belejöttél a tanulásba ahogy figyelem. GYerek mellett tanulni... nem semmi! Dolgozol is? Mert akkor Istennő-kategóriába lépsz elő a szemeben! :o))) Jaj, még teljesen újak nekem ezek a hangulatjelek, nem is használom... No, remélem, mihamarabb vissza tudok jönni megint! Minden jót mindenkinek, és jó hétvégét! Sziasztok: Rák-Viki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. november 21. 13:316650.

    Pl. én  Bár én sem viszem túlzásba.

    Magdus, Berczy: Köszönöm a bátorítást. Már jobban vagyok, leszámítva most ezt a náthaféle nyavalyát, amit fiacskám adott pusziba burkolva 

    Tényleg kár ezért a fórumért, de talán mindenkinek elment kicsit a kedve... hátha még visszajön. Persze lehet, hogy már máshova járnak. Remélem azért lesz még itt élet.

    Pussz. Menek gyerkővel dottornénihez. Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. november 20. 21:336649.

    Sziasztok Lányok!

    Nekem szörnyű hetem volt, kb. annyit aludtam, mint máskor két nap alatt, nyelvvizsgáztam és idegeskedtem egy keveset. Levezetésként pedig volt 2 előadásom és egy zh-m. Ami még jobban elkeserít, hogy hagyjuk meghalni ezt a topikot, amin olyan szuper kis társaság jött össze. Jó lenne ha jelentkeznétek...  hiányoztok ám!!

    Gabival minden rendben, a párommal is, de valahogy a család mindig keresztbe tesz az embernek... annyira elszomorít, hogy nem lehet egy percig sem örülni, mert valakinek rossz kedve van, és rajtunk tölti ki.... érthetetlen...na mindegy. Itt legalább panaszkodhatok   remélem van még, aki olvassa.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_456010
    Torolt_felhasznalo_456010
    2005. november 18. 22:386648.
    Szia Dorcesz!

    Együttérzek veled. Tapasztalatból mondom, hogy az idő minden sebet begyógyít. És egyszer csak ott lesz egy újabb gyönyörű baba és már nem törődsz a múltal.
    Próbálj kikapcsolódni. A kisfiad meg tuti megvígasztal a "danóságával"
    puszi

    Magdi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6645)
    2005-11-02  20:46
  6. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2005. november 12. 23:216647.

    Szia!

    nagyon sajnálom ami történt,de lehet hogy éppen így kellet lennie.Ahogy írtad az elején mikor nem voltál biztos benne akkor azt irtad, még nem most akartátok, össze vagy zavarodva,és nagyon aggódsz. 

    Megérezte a baba még nincs itt az ideja.Mikor el döntöd hogy legyen akkor majd lessz egészséges bébyd.Könnyű tudom mondani tudom remélem mihamarab rendbe jössz átértékeled.

    Sok puszi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6639)
    2005-10-24  14:40
  7. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. november 2. 23:416646.

    Szia Dorcesz! Nagyon sajnálom, ami veled történt Fogalmam sincs, hogy mit érzel, de szerintem adj időt magadnak, és pihenj sokat. Talán mostanában túl sok feladatod volt, és ebbe már nem fért bele egy kisbaba. A Te szervezetedet sem lehet kizsákmányolni, mert van már idekint egy kis tündér-csibész, akinek nagyon nagy szüksége van Rád! Sok-sok puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6645)
    2005-11-02  20:46
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. november 2. 20:466645.

    Sziasztok!

    Látom nagyon kevesen járnak errefelé, azért írok, hátha v.ki betéved.

    Sajnos túl korán híresztelni kezdtem a babát. Ma reggel megjött..., egyre erősebben, és rettenetes szarul voltam, mire beértem a munkahelyre, fájt a hasam, remegtem, és persze az ideg, hogy mi lehet ez. Bementem a nagyfőnökhöz, és mindent elmondtam neki, elkéretőztem. Megértőnek tűnt. Elmentem UH-ra. Kb. 2-2.5 órát vártam, mire sorra kerültem. A doki már nyomát sem látta a petezsáknak, levált, és eltűnt. Szerinte nem lesz gond, de én nagyon rosszul érzem magam, fizikailag és lelkileg egyaránt. Persze főleg lelkileg... össze vagyok törve. Amikor megláttam a páromat, remegett a szám, úgy mondtam el neki, hogy nincs baba.

    Most kicsit regenerálom a lelkemet, elkezdem szedni mégis a gyógyszert (félretettem a múltkor a receptet, mert hezitáltam), és későbbre teszem a lehetőséget, mert most gondolni sem tudok rá. Nekem sajnos nem menne, hogy újabb próbálkozással vígasztaljam magam.

    Remélem a Többieknek, akik ezer dolgukkal vannak elfoglalva, azért minden rendben az életében. Azért tényleg jó lenne, ha jelentkeznétek! Én most kicsit figyelőállásba teszem magam, talán pár hét múlva kicsit jobban leszek, és jelentkezem.

     

    Puszi Mindenkinek! Jobb napokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. október 28. 13:406644.

    Sziasztok!

    Köszönöm Folli, nagyon aranyos vagy. Nem tudok igazán választ adni most sem, mert a doki műteni ment, és az asszisztensnő nézett meg UH-n. Szerinte még mindig kicsi, és csak petezsákot lát, talán 4 hetes. Az embrió csak később alakul ki, vagy csak nem látható, nem tudom. De végülis kérdezte, hogy örülnék-e neki, tehát én ezt annak tekintem, hogy ő majdnem biztosat mondott. Csak gondolom ilyenkor még nem mondanak tutit. A fiammal is már a legeslegelején tudtam, hogy terhes vagyok, én nem is értem, hogy hogy lehet, hogy v.ki csak 3-4 hónaposan veszi észre.

    Ti mikor vágtok bele? Vagy már folyamatban van? Gabesz már nagy legény, biztos értené már a lényegét, főleg ha visszagondolok a "gumis afférra", amit egyszer meséltél 

    Mennem kell dolgozni. Sok pussz Mindenkinek! Vajon mi lehet a Többiekkel?....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (6643)
    2005-10-27  09:40
  10. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. október 27. 09:406643.

    Szia Dorcesz!

    Húha, illik ilyenkor már gratulálni?? Én megtenném... tök boldog vagyok.... pedig nem is nekem lesz újra kisbabám... de nagy kedvet kaptam hozzá!!! Jelentkezz a doki után legalább egy "minden oké" erejéig!!

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6640)
    2005-10-24  14:43
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. október 25. 13:416642.

    Kösziiii Magdus:-)))

    Ákos még valóban kicsi, de eljön majd az ideje egy tesókának is. Ha pedig vágytok is rá, akkor nem is kérdéses.

    Az anyagi oldala engem is aggaszt, de remélem nem lesz probléma.

    A türelmetlenségről én is oldalakat tudnék írni, de ezen felesleges lenne már előre agonizálnom, meg aztán még annyira az elején vagyok (legalábbis remélem hogy az orvos megerősíti a teszteredményt, mert ha nem... hát fura lenne).

    Még van 1 bő órám a munkából, de meló az van kb. 2 napra való, úgyhogy nekiesek.

     

    Pusszantás Mindenkinek! Kíváncsi lennék, mi lehet a Többiekkel. Jó lenne, ha mindenki bekukucskálna.

    Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456010 (6641)
    2005-10-25  12:58
  12. Torolt_felhasznalo_456010
    Torolt_felhasznalo_456010
    2005. október 25. 12:586641.
    Dorcersz!!!!!!!!
    Beleborzongtam, amikor olvastam a hírt. Nagyon-nagyon gratulálok. Megértem, hogy sok minden miatt aggódsz, de majd elmúlik. Az első terhességnél is ugyanúgy aggódik az ember mindenféle miatt, aztán szépen elmúlik és átveszi a helyét a boldog babavárás (de ezt te is tudod) Jó egészséget nektek

    Titkon reménykedem benne, hogy egyszer én is hasonló jókat írhatok. Néha beszélgetünk a kistesóról Zsozsival, de még ő is, én is korainak tartjuk. Mert ugye minden az anyegin múlik, meg még Ákos is olyan kicsi. Meg az igazság, hogy néha olyan türelmetlen tudok lenni a fáradtság miatt. Remélem ez változik ha Ákos nagyobb lesz.


    Na de most nem ez a lényeg, hanem hogy
    DORCESZ, HURRRRRRÁ
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6640)
    2005-10-24  14:43
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. október 24. 14:436640.

    Berczy: Lucának és Neked kitartás a szemüvegviseléshez.. tanuláshoz. Épp a minap beszéltek a munkatársammal, és azt mondta, hogy a fia 4 éves kora óta hordja, és amikor már megszokta, el sem tudta volna képzelni nélküle. Ha meg nagy lesz (felnőtt), ő maga elgondolkodhat a szemműtéten (az lehet, hogy a fiamnak is lesz, ha nem javul, még van kb. fél évünk)

    Szorítok Nektek! Meg a szemüvegnek is, hogy szegény egyben maradjon:-)

    Pusszantás 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. október 24. 14:406639.

    Sziasztok!

    Bepillantok én is, de tényleg csak pill.-re, mert mindjárt vége a munkaidőnek, és húzok el haza, ill. anyuhoz, mert nála van a Bébikém.

    Folli: Megnézegettem a képeket. Hihetetlen nagy legény lett a fiacskád. Hogy álltok a bébiprojekttel?

    Magdus: Engem annyit cseszegettek a még mindig fennálló (bár már nagyon kevés, napi 1, max 2) szopi miatt, hogy kezdünk leállni, de cseppett sem könnyű. Szerintem élvezzétek, hogy még van, mert nekem hiányoznak ezek az összebújások. Tegnap már anélkül aludt el, és szinte fájt az elszakadás.

    Kapott tegnap egy kb. 130 centi magas mackót, azzal aludt el. De mivel alig fért el a gyerek a mackó miatt, utána kicsempésztük mellőle, nehogy a medve átvegye a hatalmat az ágyon.

    Nekem is van hírem.

    Talán hülyeség elkiabálni, de ez olyan dolog, amit az ember nem bír magában tartani. Én meg pláne ilyen vagyok. Pénteken voltam nődokinál, annál, akinél szültem. Péntekre visszarendelt, akkor mond biztosat, de szerinte van esélye, hogy "új" babus lesz a háznál. Én nem bírtam várni még 1 hetet, úgyhogy szombaton reggel csináltam egy újabb tesztet, mert az első halványcsíkos lett. Na, ez már nem volt halvány, két vaskos kék csík volt.

    Hogy mit érzek? Teljesen meg vagyok zavarodva. Vhogy nem így terveztem, de nem tudok nem örülni. Csak aggódok,... nagyon... főleg a meló miatt, hiszen most jöttem vissza. Plusz a lakás miatt, hiszen még be sem indult a dolog (eladás, vásárlás, költözés), pedig az lenne a legjobb, ha már az újban lennénk.

    Hát csak ilyen bajaim vannak, és hogy azóta alig alszom:-))) Én az a típus vagyok, akinek a jó hírhez is idő kell. Adok magamnak pár napot, hogy kiugorjak a bőrömből, és persze várok még a doki biztos válaszára.

    Most mennem kell. Millió pusszantás Mindenkinek! Sziasztok! Remélem mások is jelentkeznek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_456010
    Torolt_felhasznalo_456010
    2005. október 22. 21:446638.
    Szia lányok!
    Én is kis disznófülű voltam, hogy néha csak benéztem és nem írtam, de annyi időm volt csak, amíg az ebédemet megettem. Ákos már nagyon aktív, turbó gyorsasággal közlekedik, egész nap dumál. Persze a nagyját még nem értem, de már mondja, hogy tessék, odaad, otty (ott), és azért elég jól megérteti magát velünk. Már táncolni is tud Persze a sima hisztit, a földre dobálós hisztit és a verekedést is elsajátította Mindíg igyekszem úgy intézni a házimunkát, hogy minél több időt tölthessen a szabadban.
    Most egy hétig nagyon beteg volt szegény. Elkapott egy randa vírust. Hányás, hasmenés, láz. Mire Áki kilábalt belőle apa szépen átvette.
    Anyukám meg csütörtökön eltörte két ujját kirándulás közben, de csak másnap ment orvoshoz. Persze nekünk nem szólt és ugye úgy volt, hogy átjön hozzánk. Mire délután kettőre előkerült nagyon, nagyon kivoltam. A havi keretemet egy délelőtt eltelefonáltam, mozgósítottam mindenkit aki élt és mozgott, de persze nem szidtam össze, örültem, hogy komolyabb baja nincs. Most itt lakik nálunk. Párom bebizonyította, hogy érdemes az imádatomra , mert csendben elviseli őt. (ami nem mindíg könnyű. Nagyon aranyos, csak hosszú távon fárasztó, 74 éves)
    Folli: Köszi a nyaralásos infókat. Gyógyuljatok meg gyorsan.
    Imádni való a fiad a dumájával

    Berczy: kitartás. Alsós koromban nekem is szemüveget kellett viselni, aztán vhogy eltűnt (a szekrény tetejére dugtam)
    Képzeld! Ákos idáig nem volt cicifüggő. Kapott reggel első ébredéskor, este elalvás előtt és néha a déli alvás után, ha nagyon nyűgös volt. Most, hogy meggyógyult, álandóan huzigálja a pólómat. Vajon mi történhetett? Nem mintha bánnám, mert legalább ilyenkor is összebújhatunk, csak furi.

    Mára ennyi. Remélem a többiek is előkerülnek nemsokára.
    Üdv
    Magdi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2005. október 19. 00:566637.

    Szia!

    Mi is túl vagyunk rajta 3-napig tartott.orr csorgás höemelkedés.

    Nekem most az a bánatom szemüveges lett Luca.Sajnos sokat küzdünk nem könnyű.

    Már ott tartok mondtam a családnak befekszek az ideg oszt.ra.

    Szoval ennyi  

    Nagyon ügyes Gabi!

    puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (6636)
    2005-10-14  15:57
  17. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. október 14. 15:576636.

    Halihó lányok, sehol senki se?

    Nálunk tombolnak a vírusok, Gabinak középfül gyulladása volt, én három hete köhögök, anyukámnak 40 fokos láza volt.

    Bölcsi szuperül megy, bár a héten nem voltunk a fülizé miatt. Na ne kezdjetek sajnálni, egyszer fájt a füle, és kész, semmi baja nincsen, még az orra is csak két napig folyt!! És ugye átestünk életünk első antibiotikum kúráján is... nem tudjátok a sima gyümölcsjoghurt jó utána baktérium-pótlásnak? Mert ilyen kefírt meg ilyeneket nem nagyon fogok tudni Gabiba plántálni.

    Szóval a bölcsiről akarok bővebben írni: hold a jelünk - Napsival ellentétben - nagyon helyes kis fiatal gondozó nénihez tartozunk, Gabi mosolya természetesen nála is hatásos, azonnal leveszi a lábáról Őt is. Valamelyik este én is mérges lettem és hangosan felszólítottam valamire, meg hogy most már elég, erre a nyakam köré fonja a kis karját, össze-vissza nyálaz a kis szájával, és közli velem csillogó szemmel, hogy "bocsánat anya, kicsit bolond vagyok!" na ezek után haragudjak rá....  Imádom a kis csibészt!

    Újabban nagyon énekes kedvünk van, állandóan énekelni kell neki, meg most már Ő is hajlandó megjegyezni egyet kettőt, mint pl. Mókuska, mókuska és Boci-boci. Ja és a legújabb mánia a vonat! Minden héten legalább egyszer fel kell ülni a vonatra... már kicsit unom. Igaz, hogy nálunk ezek az előváros vonatok járnak, és szuper gyorsak és kényelmesek, és először engem is elbűvölt, de már mindig ugyanazt... Ja vonat. Képzeljétek, külföldről rendeltem a gyereknek favonatot.... hihetetlen itthon 10 eFt-ért láttam vonatgarázst, Németo-ból pedig átszámítva kb. 17000 Ft-ért vonatgarázst, egy sorompót, egy 40 db-os sínkészletet és egy parkolóházat kértem...

    Néha azért jelenkezhetnétek... tudom, hogy a munka meg a gyerek meg a minden, én mostanában hétfőtől szombatig a főiskolán vagyok, és őszintén sz@rni nincs időm, hátha még dolgoznék is.... de azért néha egy kicsit írjatok, annyira kíváncsi vagyok Rátok....!!!

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2005. szeptember 30. 00:336635.

    Sziasztok!
    Tényleg nem jelentkezik nagyon senki, múltkoriba meséltem rossz az internetünk és a számítógépünk se már az igazi ahányszor belenéztem senki se jelentkezet és azt hittem hogy a gép rossz. 
    Gondolom a horvát o. nyaralás nagyon jó volt.Mi a balatonon apartmanba voltunk.Hordozható ágyat vittünk de nekem nem mászik ki még belőle.A balatonból ki se lehetet szedni nagyon élvezte. Mi azt ettünk amit épen megkívántunk.De Luca még mindig nem annyira szeret enni pedig már 18-hónapos de a szopizás a mindene. Ezek a nyaralások nagyon jót tessznek a gyerekeknek mert többet lehetnek a mindig dolgozó apukájukkal.


    Magdus nekem is mindennap mond valami ujjat olyan jó most már hogy tudunk komonikálni. Még mindig rámol csinálja az apacs tanyát.

    Szuperjók a képek nagyott nőttek a fiúk 
    Én is teszek új képet.Sziasztok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (6634)
    2005-09-23  14:08
  19. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. szeptember 23. 14:086634.

    Sziasztok!

    Sehol senki??

    Mi elkezdtük a bölcsit a héten, nagyon jól megy minden, ma egy kicsit sírdogált a Gabi, amikor elmentem, de csak kb. fél percig. Mire kimentem a kocsihoz, és elmentem a kerítés előtt, láttam, hogy ül a kisasztalnál, és issza a tízórait. Jövő héten már ott is alszik, remélem az is simán megy majd. Bár eddig minden nap ott akart már aludni, lefeküdt a babaágyra, és mondta hogy itt marad. Nagyon jó kis csoportba kerültünk, szuper helyesek a gondozónők is, meg a gyerekek is.

    Én angolra járok szorgalmasan, ha minden jól megy, novemberben megyek középfokú vizsgára. Voltam egy-két állásinterjún, és persze "Murphy törvény"-szerűen, csak azt rontottam el, ami igazán érdekelt. Nagyon le vagyok törve emiatt, és most már úgy érzem, hogy jobb is, ha nem vesznek fel sehova, mert én biztosan felkötöm magam az első nap, annyira ideges lennék.

    Magdus: apartmanban voltunk, ami az óváros közepén volt, kb. 50 m volt a tenger, de a jobb strandrészhez egy pár száz métert kellett gyalogolni. Vittunk ilyen kicsi esernyő kocsit, abban szuperül üldögélt a gyerek, és ráaggattunk miden kelléket. Ellátás nélkül voltunk, és egy kicsit megijedtem, mert eddig csak félpanzióval voltunk mindenhol, de nem volt semmi gáz. Reggel csináltam egy kakaót, addig apa lement kenyérért, olyan isteni kenyerük volt, hogy volt olyan nap hogy csak azt ettem szalámival, meg paradicsommal. Na ezek valami szenzációsak voltak!! Úú, folyik a nyálam Ebédeltünk a strandon valami krumplit, hot-dogot, palacsintát ilyeneket, este meg elmentünk étterembe. Vittünk könyvet, kisautót, és ha időben mentünk, és Gabi nem volt fáradt, akkor minden flottul ment. Utazóágyat vittünk a gyereknek, de már sajna kimászik belőle, tehát egy éjszaka 3-4-szer is visszavittem az ágyunkból az ágyába A háziak nagyon rendesek voltak, ők felettünk laktak, és kb. 3-4 szer sütött a néni nekünk palacsintát, de nem ám 4 db-ot, hanem jó nagy tányérral, egyszer kaptunk egy komplett ebédet, valami vadpörkölt volt ilyen krumplis tésztából készült gombóccal. Indulás előtt Gabi kapott egy kirakós játékot meg két kisautót. Nagyon rendesek voltak, elkértük a címüket, és jövőre ugyanoda megyünk.

    Viszont amit mindenképpen beszerzek majd jövőre, az egy hordozható DVD. Gabi nagyon szereti a mesét, főleg reggel-este, ilyen kis szieszta képpen. Én meg azért szeretem, mert addig én is elkészítem magam nyugodtan szóval enélkül nem megyek hosszabb útra, az tuti. Még a kocsiban is jó lesz, ha nem alszik, bár egy szavam sem lehet, hazafelé kb. 2x vettem ki, és nagyon jól bírta a majdnem egész napos utat.

    Most megyek tanulni, kihasználom ezt a kis alvásidőt.

    Többiek meg jelentkezzetek, kivel mi újság van, kérünk új képeket meg mindent.

    Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_456010
    Torolt_felhasznalo_456010
    2005. szeptember 6. 20:186633.

    Tettem fel néhány új képet

    üdv mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456010 (6632)
    2005-09-06  20:09
  21. Torolt_felhasznalo_456010
    Torolt_felhasznalo_456010
    2005. szeptember 6. 20:096632.

    Sziasztok!

    Folli! Tényleg nagyot nőtt a kisfiad. Olyan fura elképzelni, hogy egyszer az én kis törpém is lesz ekkora betyár. (egyébként mindenki azt gondolta a játszón, hogy Ákos legalább másfél éves

    Hol laktatok Horvátországban? Appartman? Szálloda? Nem volt nehéz gyerekkel? Volt neki medence? (bár az egyik képen mintha medence lett volna) Miben aludt? Utazóágy? Még nem aludtunk máshol, mióta Ákos megvan. És azétel?

    Ja és az a három pucér popó, az vmi szenzációs. Jól őrizd meg ezt a képet. 15 év mulva kincset ér 

     

    Rebusnak én is boldog névnapot kívánok 

    Képzeljétek! Vasárnap megvolt az első hajvágás Tincsek persze bedobozolva Egész jó lett. El is határoztam, hogy nem viszem fodrászhoz egy darabig. Tiszta pasasos feje lett Ákosnak Már tök egyedül közlekedik a játszón is, sőt ha megfogom ő engedi el a kezemet. Már mondja, hogy oooty (ott), oda, odada (odaad), mta (hinta) és a kutyuskára meg külön hangja van Néha olyan mintha utánozna egy-két szót, amit mondok, de mire feleszmélek már mintha mi sem történt volna - persze az is lehet, hogy képelődöm...

    Üdv mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (6630)
    2005-09-05  18:30
  22. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. szeptember 5. 19:276631.
    Feltöltöttem a nyári képeket... érdekes lett. Egyik képen kabátban, a másikon a strandon... hát ilyen nyarunk volt(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. szeptember 5. 18:306630.

    Sziasztok!

    Jó régen jártam erre, ez az új dizájn elég furi...

    Remélem mindenkinél minden rendben, voltak hosszú nyaralások, mindenki tök barna és fel van töltődve a télre... Mi egy hete jöttünk haza Horvátországból, idén is szuper volt, és azt hiszem jövőre is ugyanezt lőjük be úticélnak Gabi nagyon élvezte, sokat úszott a tengerben, volt a parton ilyen ugrálóvár (a költségvetés nagy részét el is vitte) szóval jól sikerült, az idő is nagyszerű volt. Az apartmanban sajnos nem volt tv, ezért egy kicsit képernyőhiányos volt a gyerek, hazajöttünk és 5 mesét nézett meg egymás után...

    Múlt héten beiratkoztam a suliba is, már előre fáradt vagyok, ez az utolsó év elég kemény lesz. Holnap megyek angol tanfolyamra is, szeretnék mielőbb nyelvvizsgát élőben a kezemben látni. Érdekes, hogy eddig minden beiratkozásnál izgalommal mentem, itthon olvasgattam a könyveket, és nagyon-nagyon vártam az első előadásokat. Hát most is van valami ilyesmi, de már nem olyan erős. Kicsit félek, hogy nem leszek majd elég kitartó.

    Gabi nagyot nőtt az elmúlt időben, egyre szebben beszél, és mostanában kis papagáj lett, mindent szóról szóra utánoz. A meséket már kívülről tudja, előre mondja a szöveget, ugyanakkor mondókákat énekeket nem hajlandó megjegyezni. Igaz többször magyaráztam már el hogy a cukor miért olvad el a teában, mint a Csiga-biga gyere ki-t....  Sajnos a múlt héten elesett szegénykém, és az első metszőjének a sarka letörött. Nagyon megijedtem, és talán jobban sírtam, mint ő. Nagyon-nagyon sajnáltam a gyönyörű kis fogacskáit. Elmentünk a fogorvoshoz, aki egy kicsit megradírozta az éleket, hogy ne legyen olyan hegyes, és nagyon bátran viselkedett. 2 matricát is kaptunk!! Nagyon büszke voltam rá A nyaralás altt megtanultunk bukfencezni úgy igaziból, és azóta is sokat gyakorolunk. 2 hét múlva kezdjük a bölcsit, én már nagyon várom. Nagyon helyes bölcsis néniket kaptunk, pont őket néztem ki a szülőin magamnak, és szerencsére hozzájuk is kerültünk.

    Képzeljétek, keresztszülő leszek! Az unokatestvérem kisfiát fogom a keresztvíz alá tartani, annyira izgulok, jövő héten lesz a próba. Még nem tudom mit veszek ajándékba, tudom, hogy valami maradandót kellene, de egy kisfiúnak szerintem nem kell ékszer. Nyakláncot, amit majd a 18. szülinapjára kap meg, azt meg majd akkor megvesszük. Valaki volt már keresztszülő? Milyen ajándékot vettetek a kicsinek??

    Többiek? Sehol senki?

    Én mindjárt rakok fel képeket, tegyétek Ti is ezt...

    Csók: Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. szeptember 2. 22:176629.

    Sziasztok!

    Rebusnak boldog névnapot kívánunk!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2005. augusztus 23. 22:486628.

    Sziasztok!
    Nyaralni voltunk a Balatonon szerencse ki fogtunk fürdõzõs idõt. Lucát nem lehetet, volna kiszedni a vízbõl nagyon, élvezte. Kellet egy kis családi kikapcsolódás. Nagyon jól éreztük magunkat.
    Magdus boldog szülinapot kívánok nektek! Jó gyorsan eltelt ez az egy év. Lelki beteg voltam Luca 1-éves szülinapján hogy mindjárt dolgozni kell, menni.
    Pelenkázással mi is küzdünk minden nap én, szoktam hagyni kicsit, szaladgálni csak szokott olyat, csinálni szõnyegre pisil és ez neki nagyon, tetszik. Aztán hozza a rongyot és törli a pisit. Imád takaritani. Bilire nem akar ülni 17-hónapos. Egyébként mindig van valami hóbortjuk a gyerekeknek. Most nekünk a NEM mindenre azt mondja NEM. De én is a bugyi pelust használom dm-est elég jó szerintem nekünk bevált.

    Szandra irigyellek, hogy ilyen jól alszik 5-hónaposan Luca még 2-3-szor, ébreszt anya cici. Még a szerencse pár perc aztán vissza tudom dugni az ágyába.
    Ez az idõjárás borzasztó alig volt igazi nyár csak az a pár nap kánikula aztán csak az esõ esik.
    Minden jót mindenkinek!
      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456010 (6627)
    2005-08-22  19:49

Címlap

top