Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az elsőt szültem1

mercedes30
Létrehozva: 2003. június 7. 17:25
Sziasztok!

Én tulajdonképpen nem egy kérdéssel indítom a topicot, henem mert az elsőt várom1-ben már jónéhányan életet adtunk várva-várt gyermekeinknek, és továbbra is szeretnénk együtt maradni. Ez tehát legyen a "kiöregedett" elsőt várók fóruma, és mindenki másé, akit érdekel!
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. július 2. 09:056602.
    Csak az maradt le az elejéről, hogy: Sziasztok!
    Ejnye én:-((!!! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. július 2. 09:026601.
    Nekem nem jött táblázat:-(((((((( Kérhetném mégegyszer a bmonika@vipmail. hu-ra?! Köszi

    Gratula Roxannenak a bilizéshez. Nálunk sajnos vannak visszaesések, úgyhogy kicsit visszaveszek a sebességből.

    Kati: Nagyon ügyesek a gyerkőceid, hogy ilyen jól viselik az utat. Tényleg meg vagyok lepve, mert 1-2 órácskát még a fiam is elvisel (autóban), de ennyiiiiit?! Nem semmi. Ti is ügyesek vagytok persze, hiszen ez nyilván nem megy ennyire simán, le kell őket kötni, mindent megtenni a kényelmükért. . ésatöbbi:-))))
    Tényleg pocsék dolog az öltöztetése egy kisgyerkőnek és szüleinek. Azt hiszem azt sosem lehet megszokni. Ez a muszájkategória.

    Folli: Jó buli lehetett, ha regenerálódni kell:-))))) Milyen meló ez, v. mi otthoni pluszpénzes?

    Még van egy szombatom, vasárnapom és egy hétfőm, aztán MELÓ. . . . :-(((
    Bölilátogatás is megvolt, pont a zárás előtti utolsó pillanatban mentünk. Megismertük a gondozónéninket. Nagyooooon kedvesnek tűnt. Látszott, hogy a "gyerkői" is nagyon ragaszkodnak hozzá, és sokkal elfogadóbb volt a szopival, alvásgonddal. Szerinte nem lesz semmi gond, minden megoldódik majd magától. Nem akart rávenni semmire. Nálam jó ponttal indul.

    Mennem kell, reggelizünk. Szép napot! Pusszantás
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. június 29. 20:276600.
    Folli, en meg csak a pici lanykammal "bulizok", mert neha ejfel utan el kezd meselni v enekelni a szopi utan.

    Roxanne raszokott a bilire!;)))))) ha nincsen rajta pelus, akkor a pisi a bilibe megy. a kaka meg pelusba, de nagy ritkan a bilibe. ezzel kapcsolatban lenne egy kerdesem: hogyan jutalmazzatok/ nem jutalmazzatok a gyerkocot, ha a kaka fele a bugyiba megy, de a masik fele a bilibe????

    Hszandra, hogy megy a ket gyerkoccel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (6596)
     
  4. 2005. június 29. 17:496599.
    Sziasztok! Hat azert velunk tortent egy-s-mas az elmult napokban, peldaul az, hogy 11 oras repulout meg 3 ora meg osszesen 3 ora autout utan megerkeztunk Ausztraliaba! A ket kicsi nagyon jol birta az utat. Kicsit hideg van, mert ugye itt a Fold also fertalyan tel van eppen, na jo nem tul kemeny, minimum 5 fok, max 15-18 fok, szoval meg eppen turheto. . . . Hhuhhh, en csak most jovok ra, milyen szerencsesek vagyunk hogy nem tudom milyen is az igazi tel pici gyerekekkel. Egy 4 honaposat oltoztetni a hideg idoben. . . hat az nem tul oromteljes dolog. De ezt nem kell nektek meselnem gondolom. Meg Robi is 2 evesen nyugolodik mig egy pulovert es csukott cipot adok ra. Gyakorlatilag csak a szandalt ismeri. Szilvi oltoztetese (o 4 honapos mult) sokkal macerasabb, nehezebben turi.

    A hatam szerencsere hamar rendbejott, most mar nem faj, de azert vigyaznom kell vele. Nem is tudtam, hogy masnak is van ilyen baja, aki kisgyerekeket emelget. :) Brunyi, koszi a tippet! :)

    Folli, a lista ideert, koszi! Hogy birod a reggeli keleseket az ejszakazasok utan??

    Szandra, gyere majd meselni, mit volt a tanacsadason.

    Most mar ez a 3. napunk Ausztraliaban es mar kicsit sajnalom, hogy vissza kell majd mennunk meg Arabfoldre par evre. Azert itt jobb a kornyezet a gyerekeknek, normalisabb klima es kultura, viszont sokmindent nem tudnank megengedni magunknak, ha mar most visszakoltoznenk ide elni (pl nem maradhatnek otthon a gyerekekkel es nem tudnank evente hazalatogatni a szuleimhez.

    A gyerekek siman atalltak az itteni "idoszamitasra" jol alszanak ejjel. Szilvi most mar 7-8 orat is alszik ejszaka, eves nelkul!
    !Most a ferjem csaladjanal lakunk, bar nekunk is van lakasunk, csak ki van adva berloknek. A csaladtagok egymassal versenyeznek, hogy hogyan szorakoztassak a ket gyereket. Igy mindenki nagyon jol erzi magat. A ferjem foz, nekem meg alig van dolgom, mert nem engedik, hogy mossak vagy mosogassak, a gyerekekkel sem kell tul sokat foglalkoznom, mert mindig akad valaki, aki szivesen eteti-szorakoztatja oket. Kesz vakacio. Remelem nektek, is jut egy kis kikapcsolodas az iden nyaron. Sziaszatok, jo ejt! Jomadar/Kati
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. június 28. 01:426598.
    ja-ja, köszi, már rendben vagyok!! Most viszont kaptam jó kis adatrögzítős munkát, úgyhogy koptatom a billenytűzetet hajnalig. . . . alvásból most sem lesz sok:))

    Mindenki megkapta a friss listát??
    előzmény:
    hszandra (6597)
     
  6. 2005. június 27. 23:246597.
    Sziasztok!

    Én majd holnap jövök mesélni, mert megyünk tanácsadásra, és akkor egyszerre beszámolok mindenről :-)

    Andi sikerült már rendbejönnöd? Egy jó kis buliban én is benne lennék, de ez most még várat magára egy kicsit. :-))

    Jó éjt mindenkinek! Akinek szükséges annak felkelésmenteset!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (6596)
     
  7. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. június 26. 23:096596.
    Nagyon áll a piac Lányok. . . . senkivel nem történt semmi a hétvégén??
    Nekem Gabi nem sokat aludt délutánonként, de én sem, elég csúnya szombat éjszakám volt hajnali ötig:)) a barátnőmnek volt szülinapja, aztán jól megünnepeltük, úgy hogy elég k. o. vagyok még mindig.
    Nálatok???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. június 23. 11:036595.
    most latom milyen magyartalanul irtam :(((
    szval en meg nem kaptam meg!
    előzmény:
    brunyi (6594)
     
  9. 2005. június 23. 08:406594.
    ide meg ez idaig nem ert el!!!! ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (6592)
     
  10. 2005. június 23. 08:396593.
    Roxanne is anno csak, akkor kezdett igazan jol aludni, amikor 6-7honapos koraban attertem az uvegre:) aztan 15honapos koratol (amikor kulonszobaba kerult. ) mar nem kellett ejszaka kelni.

    neha nalam is ez izom "nem hajlando" dolgozni a hatamon, de oly komoly meg nem volt, h orvoshoz kellett mennem.
    1x meg a mellem alatti izom akaratoskodott, ekkor kertem egy masszasolajat, segit; Weleda (nemet termek).
    remelem minel elobb meggyogyulsz. kerd a ferjedet, h masszirozza az izmot. nalunk ez segit:))
    előzmény:
    jomadar (6591)
     
  11. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. június 22. 22:126592.
    Na kész a lista, el is küldtem. Akinek nem jött meg az sikítson:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. június 22. 22:106591.
    Brunyi, ne aggodj, en mar nem szoptatok, de nalunk is suru ejszakai kelesek vannak. :(( 3 oranal tobbet egyhuzamban nem is aludtam miota megvan Szilvi. . . Meg sosem aludta at az ejszakat, igaz meg csak 4 honapos, de azert en renduletlenul varom, hogy vegre jo nagyot aludhassak, ugy mint annakidejen Robival. O 3 es fel honaposan allt le az ejszakai evesekrol. De olvasva Bmagdust es masokat (Rak-Viki pl)latom, hogy kivetelesen szerencses voltam Robival az ejszakakat illetoen.

    Elkezdtem borondoket csomagolni mar tegnap (kedden), pedig csak szombaton indulunk Ausztraliaba. Azert nem art jo elore mindent elokesziteni. Teljesen mas ruhatarat kell keszitenem a gyerekeknek, mint amit itt hordanak, ott max 15-18 fok van most napkozben, itt pedig 40 fok korul.

    Magdus, itt nincs havonta oltas, kicsit mas a rendszer, de ugyanazokat kapja meg itt is a baba, mint otthon.

    Jol vagyunk amugy, a hatammal viszont gondok lettek, voltam orvosnal, szerencsere semmi komoly, csak valami izot megeroltettem, igy nem nagyon emelhetek. Hat konnyu ezt mondani egy ket pici gyerekes anyanak!!

    Folli varom a tablazatot! Jo ejt midnenkinek, Kati
    előzmény:
    brunyi (6590)
     
  13. 2005. június 22. 20:196590.
    Folli, kalandos percei lehetek Gabinak! biztos sirt :)) abban a mondatabol, hogy "nem anya", latszik, h Te vagy a mindene ;)
    ugy irigyellek Titeket (bp-i), h van gyereksziget. :)))
    a tablazathoz: Roxanne 2003-03-18; Charlotte 2005-03-11

    Bmagdus, nagyon aterzem a gondodat a nem alvast illetoleg. neha Charlotte atalussza az ejszakat 21- 4-ig, de neha folebred ekozben, h egy picit szopizzon. ha atalussza az ejszakat, akkor nagylanyom mar reggel 5-kor fenn van, ilyenkor be tudom csalni az agyunkba, de 6-kor tuti, h fent van :((( ugy, h igazan kialudni most nem tudom magam:(
    (de en valasztottam, h szoptatok:))

    Coty, udv, koztunk:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (6589)
     
  14. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. június 22. 15:156589.
    Sziasztok!

    Magdus, nem semmi éjszakád lehetett. . . háromkor már én is aludtam, pedig nem fekszem a tyúkokkal:)) remélem azért kipihented magad.
    Köszönjük a gratulációkat mindenkinek, de azt hiszem ez a természet jól kitalált mesterműve, mi sokat nem ügyködtünk rajta.

    Szóval táblázat, megcsinálom, elküldöm, csak kérem az adatokat. . . de lehet nem várok addig. . . majd meglátjuk:)

    Találkozó: gyertek a gyerekszigetreeeeeeee! Mi múlt héten mind a két nap kint voltunk, vasárnap sikerült is elveszítnem a gyereket. A biztonsági emberkék szedték össze jó messze attól a helytől, ahol vártam a gyereket:)) azért :)) mert mire rájöttem, hogy a gyerek elveszett, addigra meg is került. Na ez így lehet nem érthető, szóval van egy ilyen ugráló izé a gyerekeknek, persze ez a mi kedvencünk, melyik is lenne, pont ez, aminek 2 bejárata és 2 kijárata van, vagyis rengeteg esély a szökésre. Gyermekem azonnal ki is használta. Nem látsz be, nem mehetsz be, ez a fekete lyuk elnyeli a gyereket, te meg rohangálhatsz, mint a félőrült, hogy hol fog felbukkanni:)) ezt megelőzendő adnak ilyen karszalagot, amire ráírják a gyerek nevét és szülő telefonszámát, és ha elkószál a kinder, azonnal hívnak, hogy hol veheted át. Na mi ilyet csak utána szereztünk be, eső után köpönyeg. De Gabi halálosan jól viselte, egy csajszi cipelte (mert ugye zokniban volt) körbe, és kerestek engem. Plusz csináltak róla fényképet, és mutogatták hogy ismeri-e valaki? Szóval a Gabesz kapaszkodott a lányzóba, simogatta a nyakát, és szelektált: nem anya, nem anya, anyaaaaaa. . . . !!! Szerintem a csajszi jobban örült hogy megtaláltak mint a fiam:)) És kérdezgetem, hogy mi történt, két homokvár között lazán elmeséli, hogy Gabi elszaladt, fekete ruhás bácsi felvette, megtörölte az orrát (azért egy kicsit biztosan sírt --- ez jólesett), jött a néni, kereste anyát:))

    Egyébként tök jó, hogy ennyien jelentkeztetek!! Akit én nagyon hiányolok, és nem értem hogy miért nem ír egy pár sort, az Tkriszti!!! Halihóóóóóóóóóóó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456010 (6588)
     
  15. Torolt_felhasznalo_456010
    Torolt_felhasznalo_456010
    2005. június 22. 03:196588.
    Sziasztok!

    És elsőször is szia Coty.

    Most éppen éjszakai bagolykodom. Mostanában megint gondok vannak az alvásunkkal. Ákos még mindíg felébred kétszer éjszaka én meg már megint nehezen alszom el, hiába vagyok hulla. Pont úgy jön ki, hogy mire én nagy nehezen elalszom, ad egy kis időt és ébreszt. Egy ideig jól bírom, de havonta, kéthavonta van egy, két nap, amikor kivagyok. Most is éppen megzakkantam, de inkább önsajnálat helyett jöttem olvasni titeket:)

    Dorcesz
    végre itt a "fény az alagút végén". Nagyon nehéz lehetett nektek ez az időszak. Mihamarabbi teljes gyógyulást kívánok.

    Viki
    Most jó szentimentális hangulatban vagyok, úgyhogy majdnem elsírtam magam, amikor olvastam Rebus betegségéről, meg ahogy a papáját emlegette. Klasz kislány, hogy így belerázódott a munkás napokba:)
    Gratula a jó melóhoz:)

    Folli
    Gratuláció a szobatisztasághoz. Nálunk még csak most kezdődik az az időszak, hogy nem hagyja egykönnyen magát kicsi fiam tisztába tenni. Már akkor üvölt, ha a hátára döntöm. Persze cseles vagyok, mert kap vmi érdekeset, amivel elmolyolhat. . :)

    Jómadár
    Hú de jó kis izgalmas nyaratok lesz, már csak az utazás miatt is. Érezzétek jól magatokat
    Nálatok háromhónaposan nincs oltás? Mo-n havonta van egy 2-től (illetve nálunk3-tól) 5 hónapos korig

    Brunyi
    Én is úgy gondolom, ha ennyien mondják, nem kell aggódni. Inkább csak a biztonság kedvéért küldözgetnek orvostól orvosig.
    Egy barátnőm második babája két és fél hónapos és a doki szerint nem emeli eléggé a fejét. De persze ő is csak a biztonság kedvéért küldi tovább orvoshoz a babát, mert a barátnőm mondta, hogy otthon sokkal jobban emelgeti, még le is fotózták:)

    Sunny
    Én is úgy gondolom, hogy a fotózás addig buli, amíg Ákos is élvezi. És élvezi, mert nem kell mást tennie, mint nevetni, azt meg nagyon szeret.
    Fel is teszem az ügynökség fotóját. Persze nem megyünk sűrűn, idáig csak háromszor voltunk.
    Rebus vagány lehet a kismotorral:)

    Berczi merre lehet? Régen írt.

    Mára ennyi.
    Mindenkinek minden jót.
    Picit még böngészek a neten, aztán megpróbálok szunyni, bár nem tom minek, Ákos mindjárt megint felkel. . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 21. 08:026587.
    Hogy Te milyen gyors vagy. . ezt nevezem:-)))))))))))))))))))))) Lesz rá időd?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (6586)
     
  17. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. június 20. 19:186586.
    Már nekem is eszembe jutott, hogy az új bébiket is fel kéne vezetni, úgy hogy ezúton kérem a kétszeres anyukákat, hogy írják meg a picurok születési dátumát. Elkövettem azt a hibát, hogy nem jegyeztem rögtön, most meg már sok lenne visszakeresni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6585)
     
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 20. 18:036585.
    Ja, egy ötlet. Folli, ugye Te csináltad a táblázatot?! Szerintem jó lenne csinálni újat (persze nem feltétlenül Neked, úgy mondom inkább, aki ráér, és táblázatot is tud szerkeszteni), mert van néhány új babácskája a fórumnak. Jó lenne, ha ők is fent lennének.

    Ha rendes lennék, mondanám, hogy majd én, de egyrészt lusta is vagyok, másrészt a napokban utazunk nagyszülőzni, aztán némi lakásszépítés. . gondolom 1-2 hét, aztán meló:-((((

    Pussz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 20. 12:096584.
    Jómadár: Ajánlom a figyelmedbe a http://www. babaszoba. hu/services/percentil oldalt. Ott kiderül, hogy Robi mérete egyáltalán nem átlag alatti. . sőt, ahogy néztem, éppen, hogy inkább felette van.
    Egyébként is figyelembe kell venni a szülők adatait is. Úgyhogy tényleg nincs okod az aggodalomra.

    Mi most voltunk tanácsadáson, és vagy én nem tudok mérni, vagy a védőnő. Én 94-et mértem, ő 98 centit. Nekem ez egy kicsit soknak tűnik. Beírtam a táblázatba (ami ugyan a legkevésbé sem mértékadó), és még ki is lógott a csík felül. Úgyhogy lassan kimegyünk a térképről. A súlya sem piskóta, 15. 7 kg. . igaz, ruhában. Végülis ez az utóbbi 2 hónapban nem változott. Kicsit kellemetlen már, hogy mindenki azt kérdezi: Jó evő a fiúcska, ugye?!
    Nem hiszik el, hogy szinte egy kismadár is éhenhalna az adagjain.
    A Ti Babáitok jól esznek? (megjegyzem megint megyünk vérvételre, lehet, hogy ismételt vaspótlás lesz. . )

    Szilvinek tényleg kiemelkedően jó adatai vannak. Belehúzott rendesen:-))))
    Én sok fiúcskáról hallottam, aki 1. 5 évesen kezdett járni. Biztos másvalami kötötte le. Nála valószínűleg majd eljön a pillanat, amikor hirtelen nagyon rövid idő alatt fog rengeteget változni. Előbb-utóbb beérik egymást.

    Sunny: De jó, hogy Napsika így rákapott a motorra. Nálunk minden olyan időszakos, kis ideig odavan v. miért, aztán már jön is a következő dolog. Vettem gyerkőcpuzzle-t, 5-10 perc alatt a helyére tette, és már meg is unta. Néha előveszi, játszik kicsit, szétpakolja, és megy másért.
    Ami részben jó, hiszen látom milyen okoska, csak nagyon szétszórt is.
    Egyébként egyenes haladásra ő sem vehető rá. Viszont ha ezt mocival eléred, akkor mégiscsak alakul v. mi.

    A munkáról, hajtásról annyit, hogy szerintem Te ebben érzed jól magad, nagy valószínűséggel otthon nagyon unatkoznál. Ebben nincsen semmi rossz, az a lényeg, hogy Nektek jó legyen úgy, ahogy van. Még jó, hogy fáradt vagy néha, gondolj bele, ha nem fáradnál el, aludnál-e v. mikor?!:-))))

    Csatlakozom Hozzád, mindenkinek egészséget és jó kedvet kívánok!

    Szülinap még csak fejben alakul. . . előre kell hozni:-(
    előzmény:
    jomadar (6583)
     
  20. 2005. június 19. 22:156583.
    Szia Sunny, csak most latom, hogy irtal, de mennem kell, majd holnap valaszolok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904136 (6580)
     
  21. 2005. június 19. 22:126582.
    Coty, gratula az ujszulott babahoz! Gyere es meselj egy kicsit bovebben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416427 (6576)
     
  22. 2005. június 19. 22:126581.
    Sziasztok! Igertem egy konyvcimet, itt van: "Ismerjuk fel betegsegunk okat". Alcime: A gyogyitashoz vezeto intuitiv ut. Szerzok: Barbara G. Tilmann es Doris Ilding. 1400 Ft volt tavaly. Brunyi kedveert a mu eredeti cime: "Erkennen, was krank macht"

    Rak-Viki, nekem is soknak tunik amennyit mostanaban dolgoztal, de tudom, hogy nem nagyon van mas valasztasod.

    Dorci, en sem adnam konnyu szivvel Robit teljes napra (8 orara) bolcsibe, minden nap, de nekem szerencsere nem muszaj. Szeptembertol heti 12 orat fog jarni (3x4 ora) es majd csak 3 eves koratol lesz heti 5x 4 ora es nem tobb. Kar, hogy Magyarorszagon olyan merev szabalyok vannak, hogy vagy teljes munkaidoben visszamesz dolgozni (ami sokszor = a napi 12 oras hajtassal) vagy nem jut semmi. Es emiatt a bolcsik is ilyenek, nincs sok valasztasi lehetoseg, sot meg oruljon az, akinek a gyereket felveszik. . . Hat nagyon szomoru. Egyebkent en meg nem megyek dolgozni, Szilvivel szeretnek tobb idot foglalkozni itthon, mig Robi bolcsiben lesz.

    Elfelejtettem irni, hogy par napja a 4 honapos vizsgalaton Szilvit 67 centisnek mertek es 7700 gramm. Ez allitolag tobb mint az atlag. En mar nem tudom mi az atlag nem nagyon olvasok babas konyveket. Robi 86 centi, 2 ev 1 honaposan, ez meg kevesebb mint az atlag allitolag. De en mar nem megyek "tablazatok", statisztikak szerint, mert akkor mar megorultem volna, annyira eltero dolgokat produkalnak a gyerekeim neha. 1 pelda: Robi 18 honaposan kezdett forogni!!! Nem eliras, igen, masfel eves volt, akkor amikor mar jarni es futni is tudott, amikor rajott milyen jo a hatarol hasra fordulni es onnan tovabb es tovabb. Akkor sokat is csinalta, vegig a szonyegen, jatszas kozben. Addig pedig csak veletlenszeruen es nem tudatosan, 2xszer vagy 3x fordult hatrol hasra, 1 eves kora utan, maszas kozben.

    Na megyek aludni, ejfel elmult minalunk. . . Jo ejt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_904136
    Torolt_felhasznalo_904136
    2005. június 19. 22:056580.
    De jó, hogy ilyen sokan lettünk hirtelen :-))))
    Nagyon sajnálom én is Danó betegségét :-((( de annak örülök, hogy talán van javulás. Nem azért hogy vitázzak, de szerintem valami immunrendszer gond lehet, vagy szervi baj, általában fülgyuszit nem szoktak kapni pszichés alapon. Akinek hajlama van rá. Szerintem az eddigi legjobb dokit érdemes választani, és bízni benne, előbb-utóbb kiderül, és meggyógyul. . . csak nagyon nehéz bírni. :-(
    Mondjuk ha nem most kapná meg, megkapná a bölcsiben, így mégis jobb, ha otthoni időszakra esik ez a borzalom, csak lenne már vége :-((
    Rák-Viki, nagyon örülök, hogy ilyen jó a munkád és gratula Rebusnak a biciklizéshez! Mi most vettük meg a kismotort, mert már nem bírtam a bölcsi felé cipelni a gyerkőt, ami kb. 400-500 m otthonról és járművel viszont nem érdemes menni. No már most, Napsi újabban ezt végigmotorozza, ami nagy segítség. Babakocsiban már nem volt hajlandó menni, és sétálásra nem motiválható, de a kismotor az nála csúcsélmény :-)
    Brunyi, szerintem valami gyógytornával tényleg meg tud oldódni a dolog, fő hogy észrevettétek. Örülök, hogy gyerkők jól vannak, Roxanne jól beilleszkedett a bölcsibe.
    Jómadár-Kati, mindig is tudtam, hogy nagyon merész vagy az utazással! Biztos fogjátok bírni, mert tényleg fantasztikusan tudod intézni a mindenkori költözéseket. Csak a gépekkel is legyen minden rendben. Arrafelé Arabföldön hová szoktatok járni játszótérre? Vagy egyáltalán, játszani? Hogy telnek a napjaid két gyerkővel? Milyen az ottani játszóház? Nagy "segítség" Neked, hogy Szilvi aranyos, nyugodt babus! Nagyon szépek a képek, és muris is egyik-másik, pl. a fülhallgatós!
    Szandra, hogy vagytok? (Biztos nagyon jól, mert Nálatok mindig olyan frankó minden :-)))

    Folli, nagyon örülök a szobatisztaságnak, Gabesz tényleg nagy legény már. Szerintem is jó ötlet lenne a tali, de gyanítom, hogy sokfelé vagyunk. . . Azért ha van kedvetek, bármelyik vasárnap megtaláltok a gyerkőszigeten :-))) Küldök mobilszámot, ha tervezitek a feljövetelt, nagyon érdemes megnézni. Olyan jó volt Gabeszról is olvasni kicsit. Szerintem a természet úgyis eldönti, legyen-e most másik gyerkőd vagy majd később, nem? Na meg az álláspiac :-)

    Dorci, amúgy köszönöm az elismerő szavakat, nagyon jólestek. Mostanában elég fáradt vagyok, nehéz ez a munka + baba + továbbképzés + minden más dolog kissé. De kár panaszkodnom, mit mondanának még a kétgyerekesek. Örülök, hogy kívülről nem ez jön le.

    Legyetek jók, vidámak, egészségesek :-))))
    Hamarosan szülinaposaink lesznek (mi is :-) akiknek előre gratulálok, írjatok majd róla, hogyan sikerült:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 19. 11:356579.
    Sziasztoook!:-)))

    De jóóó Titeket is látni. Jó rég nem voltatok. Örülök, hogy azért minden rendben.

    Jómadár: Huh. . utazás két gyerkővel?! Remélem minden rendben lesz. Dehát miért is ne lenne. Biztos nagy élmény lesz mindkettőjüknek. Robi talán még emlékezni is fog a tavalyi nyárra (akkor is nyár volt ugye?).
    Robi beszélője miatt ne aggódj, a lényeg, amit Te is írtál, hogy rövid időn belül megsokszorozta a nyelvtudását, tehát nagyon, nagyon jó úton halad. Egyébként nálunk is több még az érthetetlen szó, de napról napra egyre több. Folyton figyel, ismétel, aztán a legváratlanabb pillanatban használja a tudását:-)))
    Szorítok a bölihez. Annak azért én is nagyon tudnék örülni, ha nem egész héten és nem 8 órát kellene majd ott töltenie. Az a 4 óra elröpül, ha játszhat. Én is aggódtam az anyásság miatt, de ha gyerkőt lát, és szimpi is neki, akkor nagyon nyitott, és élvezi a játékot. . szinte el is felejti, hogy ott vagyok. Csak a betegségekkel kell vigyázni (ha lehet egyáltalán vigyázni), nehogy hazavigye a picurnak a bacit.

    Brunyi: Örülök Neked is nagyon. Roxi nagyon cuki lehet. Ezekszerint kezd kötődni az óvónénihez, ha már őt is utánozza.
    Charlottenak minden elismerésem, így halad már:-))) A méretei is nagyon jók. Teszel fel képeket?
    Remélem feleslegesen aggódsz miatta, és a dokiknak lesz igazuk. Tudod egy orvosnak én sem hinnék, de Neked jóó sokan mondták, hogy nincs itt gond. Úgy legyen:-) Viszont megértelek, én is folyton aggódok.

    Betegség kezd alakulni. . mármint javulni. Képzeljétek az egyik ügyetes doki, aki végre 2 hónap után a megfelelő gyógyszereket adta, rendeződött napok alatt a helyzet. . . szóval visszamentünk hozzá, mert a horkolás még mindig megvolt. Adott a próba kedvéért egy Allergodil nevű allergia elleni orrsprayt. És láss csodát, nyugodtan aludt, felkelt ugyan (mint mindig), de nem sírva, és nyugodtan aludt tovább, nem horkolt, nem kapkodta a levegőt.
    Szerintetek ez már tuti allergia, vagy esetleg v. mi gyulladáscsökkentő lehetett benne, ami használt?!
    Majd visszamegyek a dokihoz, és rákérdezek mi legyen a folytatás.

    Coty: Itt is szia:-))))))

    Rákvirág: Konkrétan milyen aloes termékre gondolsz? Nincs ennek v. mi neve? Term. gyógyásznál vetted?
    Huh. . hallod, ennyit dolgozni. . . hogy bírod???????? Az jó dolog, hogy kikapcsolódsz, de az meglep, hogy még van hozzá erőd. Irigyellek, hogy így bírod.
    Én úgy vettem észre, hogy a kicsik bicójában nem igen szokott kontra lenni, és az tényleg gáz, hogy gyerkő nem használj a féket. Valszeg, aki gyártotta, nem gondolt a kicsi kezekre.
    Manó hátrafelé nagyon tud tekerni, talán ezért is nincs kontra, hiszen a gyereknek ez a könnyebb, így folyton fékezne. Nálunk még az a gond, hogy ugyan kettőt-hármat átfordul a pedál, de akkor a kormányzás nem megy. . . szóval még az összehangolást kell gyakorolni.

    Megyek, mert fogynak a karakterek. Sok pussz Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. június 18. 22:046578.
    gyerekorvos sima nathara Hagymat ajanl. a mentolos dolgokat nem reszesiti elonyben 1eves kor alatt. (szval hagymat felkel vagni, es gyerkoc agya ala kell helyezni. )

    Dorcesz, sajnalom, h Danomano ennyit betegeskedik. remelem minel elobb meggyogyul!!!!!!!!!!
    irod, h talan mutik orrmandulaval. egy ismerosnek a keteves (februari) lanyat is megmutottek, mert o is sokat betegeskedett, s ugy tunik h ritkultak a beteges napok szama. (persze neked kell dontened).

    Folli, gratula a szobatisztasaghoz, (akkor mar tudsz gyujteni a fiad egyetemi tanulasra = pelus koltsegek nincsenek mar; ha-ha-ha;)))))

    Rakvirag, irasodbol kitunik, h megtalaltad almaid munkajat. (talan a hosszu orak meg nem az igaziak, de viszont lelkesedessel csinalod!)

    Jomadar, tolmacs lesz a fiad;))))
    Roxanne-ra is igaz, amit leirtal Robirol. Roxanne-nak marc-tol, szval kb 4honapra volt szuksege. de persze nem akarlak elkeseriteni. szept Robi mar majd nem 2, 5 lesz. Roxanne 2honaposan kezdte. Viszont, ha szobatiszta lesz, akkor novembertol elkezd suliba jarni. ujabb beilleszkedes (mar elore felek, mennyi idore lesz szuksege:(

    Lanyok!!! ha konyv cimet irtok, beirnatok az angol v eredti cimet:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top