Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az elsőt szültem1

mercedes30
Létrehozva: 2003. június 7. 17:25
Sziasztok!

Én tulajdonképpen nem egy kérdéssel indítom a topicot, henem mert az elsőt várom1-ben már jónéhányan életet adtunk várva-várt gyermekeinknek, és továbbra is szeretnénk együtt maradni. Ez tehát legyen a "kiöregedett" elsőt várók fóruma, és mindenki másé, akit érdekel!
  1. 2005. június 18. 22:046577.
    mi is megvagyunk.
    en is elobukkanok. :))
    latom most pont senki nincsen gep kozelben:(
    olyan gyorsan telnek a napok v csak en erzem igy?
    ez a hetunk mozgalmas volt.
    (elozmenyek: 1honapos vizsgalatkor, a doki rajzolt vmit Charlotte kartonjara, de nekem nem mondott semmit, s ezzel "bogarat" ultetette a fulembe. 2honapos ellenorzesen kerdezem a dokitol, h gyerkocnek egyik popofelteke kisebb -erre a valasz: tobb zsir van nem igazan nyugtatott meg, de vhogy nem foglalkoztam ezek utan. most, h gyogytornaszhoz jarok, felvetodott a kerdesem (e het hetfon). megvizsgalta: o nem lat semmi komolyat -az egyik lab nem annyira laza. biztos, ami boztos alapon ajanlott egy gyerekorvost. meg aznap estere kaptunk ido pontot: o sem lat semmi komolyat, de azert elkuldott minket rongen- es uh-fotozasra (idopont keres megint-szerda du). pentek de vissza a gyerekorvoshoz. a fotok szerint van vmilyen elvaltozas, de nem komoly - lehet, baboca kinovi. de azert biztos, ami biztos elkuldott minket ortopediara, persze megint idopont keres, s a legkorabbi idopont julius 8-ra volt :(( ugy, h meg 3het a biztos valaszra.
    nagy felelmem, h gyerkoc nem tud majd jarni. de gyerekdoki megnyugtatott (emiatt nem kell aggodnom. )

    amugy Charlotte -tat nagyon foglalkoztatja a keze:))) hol osszekulcsolja, hol az okle a szajaban, amelyet neha olyan melyre lenyom, h oklendezik. szeret dolgokat megfogni.
    hason nem szeret lenni. ha haton fekszik kb 20perc alatt 1/4fordul. oldalra is megy a fordulas:))
    szereti, ha enekelek neki. kedvenc dala: sussunk, sussunk vmit :))) , amelyet probal enelekni is, de "macskahangokon" kivul meg mast nem hallottam. :))
    Charlotte: 5, 8kg 63cm.

    Roxanne nagyon elvezi a bolcsit, es vegre "kinyilt". megmer szolalni:)) kepzeljetek, egy alkalommal a bolcsis neni leszidott egy kisfiut. az en lanykam utanozta a bolcsis nenit, de csak a bolcsis neni mellöl merte a szidalmakat (ejnye-bejnye) mondani.
    egy alkalommal, amelyet en is lattam, az egyik bolcsis fiu tarsa megsimogatta az arcat, erre Roxanne-nal eltorott a mecses:)))
    Roxanne-nak egy 3kerekuje van, es most probalkozik a pedalozassal, de meg jobban elvezi, ha toljuk:))
    szobatisztasag: juniusban kezdtuk el, (igaz a bolcsiben (mar marcius ota). a pisi megy a bilibe (persze vannak meg balesetek) a kaka pedig meg nem neha hozza a pelust, amely azt jelenti kaka lesz, de neha bizony a bugyiban landol a termes. :( nalunk nem szaladgal meztelenul (bugyi + nadrag) igy nem kell annyit takaritani :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_416427
    Torolt_felhasznalo_416427
    2005. június 18. 18:396576.
    sziasztok,

    12 napja rám is vonatkozik ez a jelmondta. . csatlakozhatok?
    :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. június 18. 14:346575.
    Sziasztok! Hat en is elokerultem vegre. Viki, talan nem jol latom, nem tudom eldonteni, szoval Rebus tenyleg biciklizik? Ket kerekun?? HAt, akkor mi nagyon le vagyunk maradva. Robi a triciklijet sem tudja hasznalni, a pedalrol sem tudja mire jo az. A mondatokon beszelesen mar nem kene csodalkoznom, foleg hogy Sunny Napsija annyira elen jar, de azert en megiscsak meglepodom minden itteni baba beszeden. Robi sokaig 6-7 szot mondott, a kozelmultban, talan 2 hete kezd mar tobb szot mondani, kb 25 szot tud mar. Altalaban ismetli amit mi mondunk, de nem mindig sikerul jol a kiejtes. Szoval ezek csak szavak. Na igaz, hogy ket nyelven! Es mar nyelvet fordit! :))) Szoval az ugy van, hogy ramutatok egy csillagra es mondom is: "csillag", erre o lelkesen mondja, hogy "sztá" (=star, angolul), mondom, hogy labda, erre o "bóó" (= ball, angloul). Masik kedvenc szava a "jump" (=ugorni, ugralni). Most tanult meg ugralni ket labbal, sokat produkalja magat, leugral a kisszekerol meg mindenhonnan, ahol lehet, pl jardaszegelyrol, na hat ez eleg veszelyes ugyebar. Na de a mondatokban valo beszeles meg fenyevekre van tolunk. Sebaj, majd behozza.

    Folli, gratulalok Gabesz szobatisztasagahoz! Hat ez tenyleg hamar ment!
    Nekem is van egy hasonlo konyvem, mint amirol emlitest tesz, majd megnezem es megirom a cimet.

    Mi a szobatisztasaggal jol allunk, de mar regota gyakoroljuk (4 honapja). A kaki mar honapok ota a bilibe megy, Robi keri mindig. Reggelre o is szaraz pelenkaval ebred mar szinten honapok ota, de nem hajlando mindig bilire ulni, igy aztan megis van pelenkacsere reggel. Viszont olyan is van, hogy ugyanaz a pelenka marad rajta reggeltol estig, mert mikor produkalna bele valamit, elotte szol es a bilibe megy mind. Igy ugyanazt a pelenkat mindig szarazon tehetjuk ra egy nap alatt. Csak a ragasztocsik egy kicsit megkopik a nap vegere. . .

    Dorcesz, nagyon sajnalom ezt betegsegsorozatot es kudarcot az orvosokkal. A legjobbakat kivanom, remelem hamarosan rendezodnek mar a dolgok.

    Robi is megy majd bolcsibe, szeptembertol, heti 3 alkalommal, napi 4 orara. Fogalmam sincs hogy fogja birni, nagyon anyas, felos, ha mas gyerek hozzaer, sokszor elmenekul vagy elpityeredik, s ha engem szem elol teveszt jatszocsoportban vagy jatszoteren, akkor is azonnal sirni kezd. . . Pedig mar masfel eve jarunk jatszocsoportba, heti 3-4 alkalommal. Szoval o nem az a vagany verekedos gyerek. (egyelore)

    Szilvi is jol van, sokat mosolyog, nagyon jokedvu, nyugodt baba. Ejjel meg egyszer ebred enni. PAr napja voltunk 4 honapos oltason, meg se erezte. (a kethonapos oltas utan laza volt es egesz ejjel fennvoltunk mert uvoltott. . . ) Keszulunk nyaralni, 3 het Ausztralia es 3 het Erdely lesz. Kicsit aggodom a hosszu repulout miatt, 2 gyerekkel, de majd csak tuleljuk. Na megyek, hivank a gyerekeim. . . :) Puszi, Kati/jomadar
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_425151
    Torolt_felhasznalo_425151
    2005. június 18. 09:576574.
    Sziasztok!
    Dorcesz, ez a betegeskedés nem hangzik jól. Én Fehérváron hallottam valami dokiról, aki nagyon jó, és mindenki hozzá viszi a gyereket, ha baj. Ha gondolod, meg tudom szerezni a számát. Nálunk középfülgyulladás még nem volt, de sorozatos betegeskedés igen, szóval, át tudom érezni a problémát.
    Amit tudok ajánlani, és komolyan sokat segített Rebinek télen, az az aloe vera gél. Drága, de biztos hogy nem ártasz vele, és mondom, nálunk egyértelmű volt a hatása és gyors. Ezenekívül a sok antibiotikum miatt is jó lehet. És van belőle valami áfonyás, hát azt Rebi imádta, mindig arra kellett figyelni, hogy en csórja kia flakont a hűtőből, és ne igyon meg egyszerre két decit. :o))))
    Megint sűrű hetem volt, itt volt a francia főnököm, napi 12-13 órát dolgoztunk. De utána minden este elmentünk vacsorázni, és hát ez nekem nagy élmény volt, mert kábé 2, 5 éve nem maradtam ki estére. Tök jókat beszélgettünk, meg kajáltunk, borozgattunk. Amúgy csaj a főnököm, és nagyon jófej. Rebusnak hiányoztam persze, mert reggel találkoztunk kábé 2 percre, este pedig általában éjfél körül értem haza, addigra aludt. De már nem volt nayg gondja ezzel, tegnap rettenetesen örült, hoyg én mentem érte a bölibe! :o)
    Igen, bicikilizik, kábé 2 hónapja. Az az egy baj van, hoyg sz. . r a bicaj, nem kontrás. A kicsi keze pedig nem éri át a kéziféket a kormányon. Amúgy semmi gond nem lenne. Tök ügyes, teker mint állat, kormányoz, megfordul, nem megy neki semminek, csak ha akar. Csak nem tud megállni. :o/ És mivel tudja, hogy melyik a jobb ill bal oldala, ezért könnyű vele menni is, mert csak mondom, hogy "fordulj jobbra" és fordul jobbra. :o))) Viszont itt Siófokon azért még nem mentem vele így sehova, túl nagy a forgalom. De otthon az apuéknál a kis utcák csendesen, ott mindig elmegyünk bicajozni. Már hogy ő bicajozik, én sétálok.
    Itthon meg az én bicajommal megyünk, nemrég vettünk nekem egy újat végre, és a gyerekülésben is imád lenni. Meg a háromkerekűjét használjuk itthon séta közben, az nem oylan veszélyes, azzal enm tud olyan gyorsan menni.
    A héten a beszéde is sokat fejlődött, olyan mondatokat mond, hogy teljesen meglepődök. nem is feltétlenül a szerkezetén, de a tartalmán. Anniyra értelmes tud lenni, amit én nem fgondoltam volna korábban egy kisgyerekről. Persze korábban semmit nem tudtam a gyerekekről.

    Folli, ez a szobatisztaság szuper. Meg hogy hajlandó Gabesz a vécébe! Mert nálunk az a baj, hogy Rebi nem akar máshová csak pelusba. Ha meztelenül van, és érzi, hoyg kell neki, akkor szól, és vissza kell rá adni a pelust. Emellett pedig kábé 1, 5 hete már minden reggel teljesen üres pelussal ébred. És utána 1/2 óra alatt telíti. Ha meztelenül van és netán bepisil, akkor viszont kétségbe esik, és azonnal sírva fakad, nekem kell megvigasztalnom, amirt takaríthatom a szőnyeget. . . :o) SZóval, itt vannak gondjaink. A teste készen áll, de ő még valamiért nem. Hát, várunk.
    No, megyek takarítani. Puszi mindenkinek és jó hétvégét: Viki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6573)
     
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 16. 16:276573.
    Köszi Folli:-))))

    Hát igen, kintlévőségem nekem is van. Volt egy "barátnőm", akinek volt képe a sokadik visszanemadás után is simán kérni. . kölcsön. . . (!)
    Talán Te is neki adtad:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (6572)
     
  6. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. június 16. 09:296572.
    Találtam egy másik könyvet, az előzőt szerintem valakinek kölcsönadtam, és ő valahogy másképp értelmezte. . . . :(( szóval Kurt Tepperwein: Mit árul el a betegséged?, Budapest print kiadó. Ezt úgy kaptam, nem tudom hol szerezték be, a másik könyvet pedig egy sima Libri könyvesboltban vettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6571)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 16. 08:246571.
    Húú, Folli, ez tök kis könyv lehet. Ki a szerzője? Kerestem a neten a MEK-ben, de ott nincs:-(
    Gondolom ezek a dolgok egészen kicsikre is értendőek. Te hol vetted?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (6570)
     
  8. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. június 15. 20:126570.
    Hát nem tudom, de nekem van egy olyan könyvem, hogy "Éld az életed!" és ebben minden fizikai tünetnek van egy lelki megfelelője. Persze nem minden esetben jön be, de nekem már sokszor adott választ akkor, amikor az orvos semmit sem talált. Valami ilyesmivel kombinálva beszélhetsz Te egy pszichomókussal ---- szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6569)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 15. 18:416569.
    :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Drága vagy:-)))****

    A pszichológus nem is rossz ötlet. De vajon, hogy tud megvizsgálni egy gyerkőt, aki alig beszél még?! Ezzel kapcsolatban én inkább a kórházi pár napos szörnyűségeket tartanám oknak. Bár a közeledő elválást is biztos érzi. . . hmm. . .
    Egy újabb szál. Utánanézek. Köszönöm.

    Pussz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (6568)
     
  10. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. június 15. 16:156568.
    Szia Dorcesz!
    Először is mihamarabbi gyógyulást kívánok Nektek!! Nálunk szerencsére még nem volt komolyabb betegség, de az első lázunk nekünk is majd 3 hónapig tartott. Kis megfázással, de azért az mégsem ilyen komoly.
    A vérkép szerintem nem rossz ötlet, sok mindent megmutat.
    Lehet hogy csak összezavarom a képet, de nem próbáltad még felvenni a kapcsolatot egy gyerekpszichológussal? Talán Danó így vezeti le azt a feszültséget, amit a változás közeledése okoz. . . vagy bármi mást. . . nem tudom, csak egy ötlet.
    A fülcsepp abbahagyása talán nem jó ötlet, mert ha már elkezdted, akkor végig kéne csinálni. Főleg ha javultatok is valamit tőle. De persze biztosat és okosat én sem tudok mondani. . . jó lenne távgyógyítónak lenni, akkor most küldeném a sok jóságot, és hipp-hopp eltűnne minden baj:))) reméljük hamarosan így is lesz.
    Szorítunk Nektek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6567)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 15. 11:096567.
    Ismeri v. ki közületek a Drosétux homeo szirupot és a Calc. Carb. C30 bogyót?

    Sajnos már csak a homeopátia az egyetlen biztos kezelés a fiamnál, mert itt állandóan orvosonként "változik a betegsége". Épp csak le nem hülyézik egymást. Most ott tartunk, hogy nem is középfülgyull. , hanem mandulagyull. Hát kinek higyjek? Fülcseppet használtatok már a gyerkőcnél? (Otosporin)
    Ezt írta fel a doki, de a dokinő szerint hagyjam abba, mert csak árt, mivel nincs fülgyull. -a. Ha téved, és nem adom, az is rossz.
    Szerencsétlenségemre mind a ketten csütörtökre hívtak vissza.
    Viszont pozitív, hogy nagyon érik a dolog, hogy visszaköltözzünk Veszprémbe, és akkor magam után hagyom ezt a hülye helyzetet, és nem kell orvost változtatnom.

    Egy nyugdíjas nővér szerint régóta vérképet kellett volna kérjen a doki, mert 2 hónapja tartó gyulladás a szervezetben igen komoly problémákat okozhat. . . .

    Tud az ember itt okos lenni.

    Volt v. melyikőtök gyerkőcének hasonló betegsége? Nagyon kíváncsi lennék, hogy mik voltak a tünetek?

    Köszike:-)

    Szép napot! Mindenhol ilyen borús az idő, mint itt?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 13. 09:576566.
    Folli: Köszi az üzit:-))))))) Jót derültem:-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 13. 09:556565.
    Sziasztok!

    Csatlakozom én is a "gyülekezethez":-))))

    Folli: De jó Téged is látni. Hatalmas gratula Gabibébinek a szobatisztasághoz. Nagyon gyorsan belejött, ezért még külön elismerésem. Nálunk is alakul szerencsére a dolog. Bár még sok a baleset. Hát ezzel jár.
    Hihetetlen, Neked ennyi energiád van, hogy még tanulsz is. Nem csodálom egy cseppet sem, hogy nincs kedved a nyarat egy teremben tölteni.
    A tali tök jó ötlet, és már úúúúgy elmennék, de fiacskám még mindig beteg, és hát sajna a böli is megkezdődik. Ill. először csak a munkakezdésem kezdődik meg, aztán a bölit még meglátjuk, mert ennyi betegeskedéssel nem biztos, hogy belevágunk.

    Tegnap estére már be is lázasodott. Egész nap nem aludt, estére már alig volt nyitva a szeme olyan álmos volt, de folyamatosan nyöszörgött, így aludni sem tudott, a láza egyre feljebb ment. 38. 2-nél elindultunk vele az ügyeletre (8 óra körül). Óriási szerencsémre az a gyerekorvos volt az ügyeletes, akihez innen több anyuka átvitte a gyerekét megunva az itteni állapotokat. Ő a környék legjobb orvosa.
    Hát kishíjja volt, hogy nem sírva jöttem ki, kiderült, hogy középfülgyulladása van a fiacskámnak. Érik neki az orrmandulaműtét.
    Egyébként borzasztóan korrekt pasas. Az összes papírját átnézte fél évre visszamenőleg, felháborodott, hogy 2 hónapja beteg gyerekkel nem tudnak mit kezdeni. Megkaptuk a 2 hónapon belüli 3-ik antibiotikumot is:-((((, nyákoldót nappalra, köhögéscsillapítót estére, fülcseppet.
    Aztán visszarohantam, hogy fogad-e új beteget, mert 5 perc alatt rájött arra, amire 2 hónap alatt kb. 6-7 doki nem. Csütörtökön szakrendel a kórházban. Vár vissza minket. Örülök, hogy végre jó kezekben van a fiam, de kétségbe vagyok esve, nem akarom ezt a műtétet.
    Az éjszaka iszonyú volt, ahogy ez lenni szokott. Alvás semmi, sírás annál több.

    Opp kicsit eltértem. Remélem Nálatok jól fog menni a bölizés. Mikor kezdődik? Vitted már be látogatásra? Milyen ez a szülői? Mindenki ott lesz, vagy csak egy 4szemközti megbeszélés? Vagy még Te sem tudod?

    Sunny: Téged mindig jó olvasni. Gyere csak ahogy tudsz. Nyilván ezer a dolgod. Ezen nem hiszem, hogy bárki meg fog lepődni. Ennyi dolgot csinálni egyszerre. . . szerintem mindannyian csodálunk Téged.

    Napsin sem tudok már meglepődni. Ő egyszerűen egy zsenigyerkő:-)

    Mellesleg Viki, én már ezen a gyerkődumán is lehaltam, egyáltalán nincs elmaradása ezen a téren, ha ilyeneket tud már mondani. Én csodálattal olvastam.
    Szegény kicsi babu. Nagyon sajnálom, hogy ilyen beteg volt. Neked a sok teendő közepette nyilván még megterhelőbb volt ez az egész, mint egyébként. Szerintem csodálatosan viselte a nehézségeket Rebus.
    Úgy látom ez a nyári szobatisztaság nem hülyeség, hiszen mindenki hogy beindult.

    Komolyan biciklizik? Nagyiéktól Manó is kapott egy nagyon fiús tündéri 2 kerekű (+ 2 pót) bringát, de egyelőre a kormányzást gyakoroljuk.

    Magdus: Én már elrohantam megvenni az újságot:-)

    Szandra: Csak gyere, látod milyen jó hatással vagy ránk:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. június 12. 17:106564.
    ja és raktam fel új képeket is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (6563)
     
  15. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2005. június 12. 17:076563.
    Sziasztok!

    Látom gyülekezünk azért szépen csendben. . .
    Szandra, nagyon szépek a gyerekek, komolyan mondom, hogy kedvet kaptam még egy gyerekhez. Mi ezen fronton nem tudunk határozni, minden nap mást gondolok a dologról:) Örülök, hogy nálatok minden olyan, ahogy annak lennie kell. Majd mesélj még, olyan jó olvasni!!!
    Rákvirág, köszi hogy felvetetted az ötletet, már én is gondoltam rá, hogy összefuthatnánk, mégpedig Sunny adta az ötletet a gyerekszigettel. Az hétvégén van, mindenki akkor jön, amikor akar, mert a gyerekek jó helyen vannak. Talán most már az idő is jobb lesz. Mit szóltok?? Nem kell sokat szervezni rajta, aki jön jön. . . Mindent meg tudtok nézni a www. sziget. hu oldalon.
    Dorcesz jobban vagytok?? Erősödjetek, hogy tudjatok majd bölcsizni. . . mi már alig várjuk. Menni kell majd valami szülőire is. . . jó mi, még én is gyerek vagyok, és szülőire megyek:))) tök izgi:))
    Nálunk a legnagyobb hír, hogy Gabi szobatiszta. Elmesélném, mert olyan büszke vagyok rá:) Szóval egyik hétvégén egy barátunk telkén voltunk, meleg volt, pelus le. Látom hogy a gyerek nagyon koncentrál valamire guggolás közben. Mondom itt esemény lesz, gyerünk a vécére! Fogtam vagy tíz percig a gyereket, semmi. Kimegyünk, két perc múlva jön egy halvány kis puki. Megint bemegyünk, és most végre, igen belement a helyére a dolog. Kimentünk, két perc múlva szólt, megint esemény van. Tök boldog voltam. Következő héten próbálkoztam, nem sok sikerrel, igaz nem is erőlködtem. Aztán hétvégén anyunál volt Gabi, strandra mentek, én viszont nem vittem úszópelenkát, így egy kis bugyiban fürdött. És képzeljétek, mindig kijött a vízből, ha pisilnie kellett!! Na több se kellett nekem, megbeszéltük hogy hogy is megy ez, és hát eleinte nem volt minden felhőtlen, de egy hét alatt levettük a pelust. Persze balesetek előfordulnak, leginkább ott, ahol nem otthonosan közlekedik. Meg amikor nem viszem a váltóruhát:)) És a legnagyobb eredmény, hogy a délutáni alváshoz sem kell semmi!! Pedig ezt nem is akartam még bevezetni, de úgy alakult kétszer egymás után, hogy nem tudtam ráadni pelenkát, és kibírta.
    Játékban határozottan fiúsodunk, kukásautó kukásautóval, markoló és dömper a sláger. Most már fel tudunk mászni a legnagyobb mászókára is, amire nagyon büszke a fiatalember. Játszunk aranyos-harapós kutyásat, nagyon szeretjük a kis házakat, és persze azért még mindig sokat főzünk. Méghozzá élesben is. Ha egy nap nem főzünk teát, óriási botrány van. De egyébként bármit megfőz a gyerek, hozza a széket, fogja a fakanalat és dolgozik. Nagyon nehéz kihozni a konyhából.
    És még mindig sokat alszik délutánonként, én meg sokat tanulok. Nagyon jól állok a vizsgákkal, de elég feszített volt a tempó mostanában. Csináltam az elmaradottakat, az aktuálisokat, és még előre is dolgoztam. Képzeljétek július 30-án lenne az utolsó előadásom:(( hát addig nem szándékozom a padban ülni:)
    Ti mit terveztek nyárra?? Mentek valahova, mennyi időre? Külföldi anyukák, Ti hazalátogattok?? Váll
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_425151
    Torolt_felhasznalo_425151
    2005. június 11. 15:226562.
    még csak pár szó. . .
    Szóval, erőltetni nem akarom, de hát már nagyon jó lenne. A bili nem érdekli, a vécére ráül, de nem csinál bele semmit, csak szól, hogy kész van, és persze megtröli a kis punciját, meg lehúzza vécét, meg lehajtja a tetetjét, szóval, midnen megvan, csak a produktum marad el.
    Ha kakilnia kell, mindig megkérdezem, hoyg akar-e a vécébe, de a válasz mindig "nem". Ha rá akarom tenni, akkor meg azonnal ordít, szóval, annak semmi értelme. Asszem, nem tudok mást tenni, mint várni még tovább.
    A beszéde is fejlődik, bár szerintem kicsit lassan, vannak a bölcsiben is, akik fiatalabbak, és szebben beszélnek. NO de ez nem baj, egyszerűen ez van, neki ez megy lassabban. Ugyanakkor nagyon fifikás, egy-egy tettéből, tekintetéből, mondatából kiderül, hogy naygon okos. Már folyamaotsan tud "hazudni" is, szemrebbenés nélkül, szóval, nem lesz könnyű dolgunk vele. :o))) A mozgás az viszont jól fejlődik, ügyesen biciklizik (két kerekű + két támasztó), labdázik, mászik, ugrál, szalad, eszik, iszik, meg ilyenek. Háromig tud számolni, úgy értem hogy addig érti is, meg tudja mondani, hogy 1, 2 vagy 3 joghurt van a kezében. :o))) Tudja, hoyg melyik a jobb és melyik a bal keze, lába stb. . . szintén tudja használni is, ha azt mondjuk neki, hogy balra, akkor balra megy. Sőt, múltkor mentünk boltba, és ő szólt a kereszteződésnél, hogy balra kell menni!
    Érdekes, hogy mennyire mások a gyerekek, mennyire másként fejlődnek, egyiknek ez, másiknak az megy jobban.
    No, hát "röviden" ennyit rólunk. Akkor kellemes hétvégét mindenkinek!
    Nem szerveztek valamikor megint találkozót, mint tavaly? Ha ráérünk, szívesen mennénk!
    Kellemes hétvégét, jó pihenést mindenkinek és puszi a babáknak, a beteg babuknak pedig jobbulást!
    Rák-Viki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425151 (6561)
     
  17. Torolt_felhasznalo_425151
    Torolt_felhasznalo_425151
    2005. június 11. 15:096561.
    Sziasztooook!
    Bocsánat, hogy már ezer éve nem jelentkeztem, de higgyétek el, hogy rettenetesen elfoglalt vagyok.
    És az hagyján, de a párom is.
    Talán emlékeztek, hogy bekerültem egy új projektbe a cégnél, és közben a párom is. Az elmúlt 3 hetünk úgy nézett ki, hogy ő egy hétig Oroszországban volt, aztán utána héten én Svájcban, azutáni héten pedig ismét ő Oroszországban. Képzeljétek el, szegény Rebit. Már beleszokott a Drágám, de elsőre. . .
    Eltel jó két év úgy, hogy midnig vele voltunk. Erre apa egyszercsak elutazott. Rebus pedig belebetegedett. Jó, elkapta valami vírus is, de azért. . . 1, 5 napig hányt, ügyeletre kellett vinnem szuiért, mert semmi nem maradt meg benne. UTána hányás elmúlt, de olyan magas láza volt (40 fok körül), hogy félrebeszélt éjszaka. A lázcsillapító se vitte le, úgyhogy másnap megint ügyelet, lázcsillapító injekcióért. És három napig fel se kelt az ágyból, csak naygjából óránként megszólalt, hogy "apa visszajön, apa hoz ajándékot". Annyira édes volt. Aztán ezek a tünetek elmúltak, akkor hasmenése lett. Szerencsére csak egy napos, utána csak az maradt, hogy nem evett semmit. MInden összevetve onnantól, hoyg apa elutzott, odáig, hogy hazaérkezett, 6 napig nem evett gyakorlatilag semmit, csak mondjuk napi 1 vagy 1/2 babapiskótát tudtam beleerőltetni. Több, mint 1 kilót fogyott azalatt. Viszont, amikor apa megérekezett. . . azon a hétvégén csak evett! :o)))) Viszont okos kislány, mert ezután már megértette, hogy mit jelent, az, hoyg "visszajön", és amikor én utaztam el Svájcba, már semmi komolyabb gond nem volt. Evett, ment bölcsibe, játszott, sőt, beszélt velem telefonon is. Persze nekem meg sz. . r volt, mert első este mondta a telefonba, hgy "anya, gyeje haza', én meg legszívesebben azonnal rohantam volna hozzá, de hát nem tehettem, és naná, hogy ott pityeregtem a szállodában. De ettől függetlenül viszont jó volt nagyon Svájcban. J, amunkügyben voltam. Anno írtam, hogy Párizsba kell mennem, de végülis Svájc lett belőle, Genfben voltam, és Lausanne-ban, egy gyönyörű kisvárosban a Genfi-tó partján.
    No, lehet, hogy most kicsit összevissza voltam, de megpróbáltam összesüríteni az elmúlt idők fontosabb eseményeit. Ezerrel dolgozunk, hétvégéken meg próbálunk miél többet Rebivel foglalkozni, meg a hétköznap estéken is. Aztán ha ő elaludt, akkor állok még neki dolgozni, meg ilyesmi. Elég fárasztó, de hát egyrészt keresünk legalább, másrészt pedig nincs más választás, ha meg akarjuk tartani az állásunkat. Az pedig fontos, ugyebár. De a munka legalább tetszik, szóval, nem panaszkodom.
    Szandra, az utolsó hozzászólásból kivettem, hogy megvan a baba, mindjárt meg is nézem. Gratulálok!
    Lesz még valakinek???
    Mostantól igyekszem rendesebb lenni, és legalább hetente egyszer benézni, hogy mi van Veletek.
    Rebussal a szobatisztasággal "küzdök", mert már sokadik reggel ébred tök száraz pelussal, de nem hajéandó máshová pisilni, kakilni, csak a pelusba nappal is és éjjel is. Erőltetni nem akarom, de hát
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904136 (6560)
     
  18. Torolt_felhasznalo_904136
    Torolt_felhasznalo_904136
    2005. június 7. 01:026560.
    Sziasztok!
    Rég nem jártam már erre - valójában nem is tudom, miért. Itt mindenki nagyon szimpi, meg minden, aztán mégse visz rá a lélek, hogy írjak . Nem tudom :-( Talán a babázás - munka párosításban kicsit nehéz az ilyesmi, sokszor vagyok túlterhelt, akkor meg inkább nem írok ide, ahol olyan jó dolgokat írtok.

    Szandra, megnéztem a két kismanót, és én is csak annyit tudok mondani, hogy nagyszerű gyerekek. . . ! Gyönyörűek. Te pedig csodálatra méltó vagy, hogy ilyen jól, ilyen nagy örömmel bírod.

    Sajnálom a beteg manócskát, gyógyulj meg most már mihamarabb, Danóka!

    Ha Ákosnak tetszik a fotózás, akkor én is csak támogatom az ötletet, elvégre neki az egész egy nagy játék, nem?

    Napsi jól van, jókedvű, szép mondatokban, tisztán beszél, szépen rajzol, megtanult ugrálni, kiválóan mászik létrás mászókára, bordásfalra. Egyre kevesebbet hisztizik, szerintem elég kiegyensúlyozott. Már lassan "beszélgetni" lehet vele, képeskönyvekről, kisebb mesékről, arról, hogy mi történt vele a mai napon, hogy érzi magát, mi tetszik neki, stb.

    Egyébként voltunk gyereknapozni, újabban gyermekszigetre járunk, nagyon tetszik Napsinak.

    Mindenkinek minden szépet és jót kívánok!
    Sunny
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_456010
    Torolt_felhasznalo_456010
    2005. június 5. 16:446559.
    Sziasztok!
    Hihi, méghogy kiutálunk, hihi.
    borsódzik a karom a fotóktól, olyan megható, főleg a születés utáni. Hjaaaj, de jó neked. Nagyon szép gyerekeid vannak:)

    Még egyenlőre biztosan nem akarunk másikat. Annyira kis minimanó Ákos és még kell, hogy csak az övé legyen a szeretetünk (most éppen apa hátát "vakargatja" és csapkodja:) Mostanában kezdenek olyan igazi megnyilvánulásai lenni és csak ámulunk és bámulunk apájával, hogy milyen nagy fiu már:)

    Még ne vegyétek meg az Anyák lapját, ha csak Ákombákom miatt tennétek, mert csak a júliusi számban lesz benne.

    Az egyik kolléganőm mutatott néhány újságcikket, amin a kislánya fotója volt. Aztán mivel kisfiam vadidegen embereket vesz le a lábáról a mosolyával, meg különben is maximálisan elfogultak vagyunk Ákossal szemben :) elkértem az ügynökség számát. Felhívtam őket, behívtak próbafotózásra, Ákos elkezdett mosolyogni rájuk és rögtön mondták, hogy címlapra teszik. Egyenlőre, a pöttyök miatt még nem, de ha elmúlnak . . . A babás újságokba készült fotókért nem fizetnek, de másért már igen, Ákosnak meg jól jön egy kis jövőmegalapozás:)
    Persze kiváncsi vagyok hosszú távon mi lesz belőle. Egy évre 2000, - ft-t kellett befizetni. Már azért megérte, mert az újság megjelenése után cd-n megkapjuk a profi fotókat:) Persze nem esem át a ló túloldalára, túlzásba nem fogom vinni a dolgot és csak akkor buli az egész, ha Ákos is jól érzi magát, mint pl most. Mosolyognia, nevetnie kellett, azt meg szeret:)
    mára ennyi
    üdv mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. június 4. 22:346558.
    Sziasztok!

    Nagyon kevesen járnak erre mostanában :-(( Mindenki ennyire elfoglalt?

    Dorcesznak igaza van, hogy vannak azért nehét pilllanatok is, de szerencse azokból van kevesebb, és elég egy kis apróság, és már minden megszépül. Ilyen volt pl. amikor Bence 6 körül szopizott reggel. Gyorsan végzett, de hagyott benne, így a gyulladástól félve kifejtem. Mire végeztem elmúlt fél 7, Balázs meg általában 7 körül kel. Na ez nem volt kellemes, de szerencse Zoli épp délutános volt. Igaz a reggeli kakaót csak velem itta meg Bali, de utána pihenhettem.

    Nem jó hírek ezek, hogy betegek a gyerekek. Danó tényleg nagyon rossz szériában van most, reméljük letudja egy időre a betegségeket.

    Magdus: meg fogom nézni Ákost. Én is gondolkoztam rajta anno, hogy Balázst el kéne vinni fotózásra, csak hát a nagy távolság miatt elvetettük. Mesélj még erről, hogyan került Ákos az újságba?

    Na megyek, mert mostanában túl sokat írok, félek, hogy kiutáltok :-))

    Jó éjt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 4. 18:366557.
    Sziasztok!

    Magdus: Pénteken akartam megvetetni a Kedveskémmel, de nem volt kedves, mert mégsem vette meg, nem volt kedve sorban állni. A fene. . . Na, majd hétfőn feltétlenül. Gratulálok. Hamarosan jönnek a felfedezők:-))), producerek:-)))

    Igen, még beteg. . ill. megint beteg. Most v. mi felfázós náthája van, meg talán huzatot is kapott (gond. -om a ventillátortól), pedig úgy vigyázok rá, mint egy hímes tojásra. Azt hiszem igaz az, hogy a túlzott óvás csak árt. Folyik az orra, szeme, tüsszög, köhög. . . éjjel nem alszik, szóval "szuper". . . Jó indítás a bölcsihez. Pedig már csak 2 hónap. Most azon morfondírozok, hogy talán nem is sikerül beszoktatnom, hiszen állandóan van v. mi nyavalyája szegénynek. Akkor nem tudom, hogy mitévő leszek, mert a többiek szabiját is hozzám igazította a főnök, ez baromi kedves tőle, de nagy szívás lesz, ha kiderül, hogy felesleges volt.

    Szegény Ákos, nem igaz, hogy minden retek megtalálható már a játszókon. Nemrég hallottam, hogy v. mi kutyakaki által terjesztett vírustól megvakulhatnak a gyerkőcök, nem mintha az nem lenne elég baj, hogy kiüti. . . ááá. .
    Ugye ilyen sem volt régen? Vagy csak én nem emlékszem. Egyre mocskosabb a világ.

    Egyetértek, hogy nagyon jó Szandrát hallgatni. . olvasni. A valóságban azért biztos nem ennyire könnyű, ahogy tűnik a hsz. -ból, dehát a rózsaszín felhő körülötte biztos megszépít mindent:-))) Csodás dolog ez, átsegít a nagy fáradságon.
    Én nagyon sok boldogságot kívánok nekik. Tényleg nekem is kedvet csinált:-))))))))))))))))))))))

    Pussz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_456010
    Torolt_felhasznalo_456010
    2005. június 3. 08:416556.
    Sziasztok!
    Szandra szívből gratulálok!!!!!!!!!!
    Privibe elküldöd a jelszót, hogy megnézhessem a képeket?
    Olyan jó volt olvasni, hogy milyen boldog vagy és hogy akár a harmadik baba is jöhetne:) Minden anyukát, aki picit is kételkedik, hozzád kell irányítani, hogy lássa micsoda öröm többgyerekes anyukának lenni. Én is hozzád fogok fordulni alkalom adtán. :)

    Folli
    Párom mostmár sokadszor telepítette úgy újra a gépet, hogy az a bizonyos fájl elveszett. Nem is tudom, van-e értelme elküldened, mert legközelebb újra el fogja varázsolni.

    Dorcesz
    Hogy vagytok? Még mindíg beteg a kisfiad?

    Ákosnak múlt héten piros foltok jelentek meg a hátán és apró pöttyök a nyakán, vállán, pocóján. Gondoltam biztos a meleg miatt. Még szerencse, hogy levittem a dokihoz. Vírusfertőzést szedett össze. A torka piros, hólyagos volt, és a kaksi is egy kicsit híg és sok. Gyógyszert nem kaptunk, de mondta doki néni, hogy ilyen még sokszor lesz. Asszem a játszótéri "kóstolgatások" következménye ez a nyavaja.

    :) Ha megveszitek a júliusi Anyák lapját, láthatjátok Ákost benne a Czeizel cikknél egy kislánnyal :):):):):)
    Nemsokára valamelyik újság címlapján is lesz pelusban, de amíg pöttyös, addig nem vittem fotózásra. Majd megírom, melyik újság.

    Mindenkinek szép napot
    Magdi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. május 29. 21:506555.
    Sziasztok!

    Köszi Dorcesz a dícséretet, nagyon jól esik :-)) A Veszprémből kép a szülés előtti napon készült, akkor jöttünk haza az utolsó vizsgámról. Írásbeli volt, de másnap már kaptam is az e-mailt, hogy sikerült. Így aznapra ez volt a harmadik ünnepem, mert Bence egészségesen megszületett, névnapom is volt, na meg a félévet is lezártam. Szóval ennél több jó dolog nem is történhetett volna velem.

    Sajnálom Danót, hogy még mindig beteg, talán a jó időben meggyógyul. Akkor költöztök vissza Veszprémbe? Ha összejön akkor a következő félévben találkozhatunk :-))

    Na akkor mesélek, milyenek a mindennapok. Bár eddig Zoli itthon volt, azt még nem tudom egyedül milyen velük. Szerencsére Balázs imádja Bencét. Ez már akkor látszott amikor egyik rendes nővér megengedte, hogí befussak vele megnézni. Olyan áhítattal mondta, hogy Bence, hogy majd elolvadtam. Amikor hazaértünk az apjával azt néztük, hogy micsoda szeretettel néz rá. Azóta is minden szopinál ott áll mellettünk, és simogatja a fejét. Ahogy hazaér valahonnan az első az, hogy hol van a tesó. Áll fel a kiságy szélére és simogatja. Szegény Bencus állandóan "zaklatja", de szerencsére nem zavarja. Minden játékot megmutat, kezet fog vele, meg nagyon szereti, ha kivesszük a kiságyból és mellé fektetjük. Remélem ez nem fog változni. Azt viszont nagyon nem szereti, ha sír a tesó. Első alkalommal csak azt láttam rajta, hogy gugol a szőnyegen, és nem mozdul. Kérdeztem mi a baj, és úgy elkezdett ő is zokogni, hogy én is vele együtt bőgtem. Azóta is, ha sír mindig meg kell nyugtatni, hogy csak azért mert éhes, kakia stb. Jó volt, hogy Zoli itthon volt, mert így minden nap mehettem le Balázzsal. Már első itthon töltött nap együtt mentünk boltba, azóta is minden nap voltunk lenn ketten. Balázzsal sokkal fáradtabb voltam az első hetekben. Tegnap meg már Bence is sétált. Ma meg gyereknapon is voltunk. Itthon sem hagyhattuk volna, mert Balu nélküle nem ment volna. Elindult kifelé, és az ajtóból visszafutott, hogy "itt felejtettük a Bencét" :-)) Első este Balázs felébredt a sírásra, de lehet, hogy én hallottam meg későn Bencét a fáradság miatt. Azóta nem ébredt fel rá (remélem nem kiabálom el). Egyébként Bence nagyon tündéri fiú. Eszik meg alszik, vagy nézeget a kiságyban és utána alszik el. Éjjel is 15-20 perc alatt végez, és alszik tovább. Balázs is nyugodt baba volt, de talán Bence még nyugodtabb, bár még csak 11 napos, majd kiderül később :-)) Összefoglalva, nagyon jó 2 gyerekes anyukának lenni. Ha az anyagiak is engednék szívesen vállalnék még harmadikat is. De ez majd a jövő zenéje.

    Remélem nem ijesztek el senkit a sok írásommal.

    Mindenkinek jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. május 28. 19:306554.
    Végignéztem:

    Csodaszéééééééééééép Babuuu!:-))), de Balázs is nagyon tetszik. Ilyen nagy már?! Hihetetlen. Nagyon helyes kiskölyök lett belőle, igazi kis mosolymanó. A közös kép kettejükről nagyon megható.

    Mégegyszer sok pussz! Apának üzenem, hogy nagyon vigyázzon Rátok, és persze neki is gratula, hogy így állta a sarat a szülés alatt:-))))
    előzmény:
    hszandra (6551)
     
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. május 28. 19:226553.
    Még v. mi. . . A képek között van egy olyan című, hogy : Veszprémből

    Csak nem ott szültél????? Kinél???? (vagy az csak a suliból hazafelémenet???)
    előzmény:
    hszandra (6551)
     

Címlap

top