Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az elsőt szültem1

mercedes30
Létrehozva: 2003. június 7. 17:25
Sziasztok!

Én tulajdonképpen nem egy kérdéssel indítom a topicot, henem mert az elsőt várom1-ben már jónéhányan életet adtunk várva-várt gyermekeinknek, és továbbra is szeretnénk együtt maradni. Ez tehát legyen a "kiöregedett" elsőt várók fóruma, és mindenki másé, akit érdekel!
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. Április 23. 15:446527.
    Sziasztok!

    Csak egy gyors bejelentkezés. Sajnos a fiam még mindig beteg, társult már a váladékos köhögéshez egy jó kiadós hányás is:-( Remélem mostmár lesz v. mi javulás, amit még nem tapasztaltam.

    Viszont van jó hírem (igazából nekem jó hír), 4 napja beindult a szobatisztaság. Ha ezt már írtam, sorry, de nagyon boldog vagyok a dologtól. Főleg annak örülök, hogy betegen is van kedve újdonságokat kipróbálni. Ez persze egyelőre csak a pisire és csak nappalra vonatkozik. De már voltunk lent is pelus nélkül, és a fűre gondolkodás nélkül pisilt. Viszont a kaksi az simán megy a bili mellé. Meg persze balesetek is előfordulnak, a 4 nap alatt 4 alkalommal. Azt hiszem, ez nem olyan rossz eredmény.
    A betegséggel viszont lehet, hogy elmegyek ügyeletre, mert sokat fullad éjjel, és az orvosom nagyon passzív lett. Szerinte gyógyul, de ezt mondja már hetek óta.

    Mi van Veletek? Jól vagytok? Levegőztök? Olyan szép idő van.

    Puszi!:-) Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. Április 21. 09:046526.
    Follinak utólagos Boldog Névnapot kívánok! Tegnap este jutott eszembe, ahogy nézegettem a naptárt.

    Szandra: Mikor vizsgázol? Tudsz tanulni? Nem vagy mindig álmos, fáradt?

    Úgy látszik rajtam kívül mindenki jól bírta a terhességet. Nem baj, annál csak jobban lehet bírni:-))) Majd szorítunk Neked. Ez az utolsó, vagy van még? (vizsga)

    Hát hegyrebuli ezután sem nagyon lesz, állítólag még hóra is kell számítani. . . brrr. . .
    Azt hiszem még délelőtt sétálunk egyet a sárban, mert d. u. nyilván megint esni fog.

    Szép napot! Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. Április 19. 21:516525.
    Sziasztok!

    Sunny kösz a szorítást. Örülök, hogy túltetted magad, és lehet, hogy tényleg így kellett lennie. Nagyon ügyes Napsi. Balázs is imád rajzolni. Ő egy időben állandóan hóembert rajzolt.

    Dorcesz, a szülinapot már tervezzük. Eredetileg hegyi buli lett volna vasárnap, egész napra, grillezéssel, ahol a család (mi+nagyszülők), és egy család, akikkel jóban vagyunk. 2 gyerek van egy nagyobb, és egy Balinál fél évvel idősebb kisfiú. De mivel egész hétre rossz időt mond, ha csak csoda nem lesz nem tudunk felmenni. Így anyuéknál ünnepelünk ugyanennyien. Gondoltam feldíszítem neki a szobát. Tortáját már kiválasztotta, nem enged a cicás tortából. Aztán a napján még lehet, hogy kitalálunk valamit hármasban (vagyis négyesben).

    Én még merek menni, sőt még vizsgázni is szeretnék elmenni Veszprémbe. Legfeljebb viszem magammal a cuccom.

    Danónak gratula az ügyeskedéséhez. Nem hiába, fiúból van :-)

    Többiek merre jártok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. Április 19. 20:206524.
    Sziasztok!

    Szandra: Készültök már fejben a Bali szülinapjára? Terveztek v. mit?
    Mersz egyáltalán v. hova is menni még?
    Ezt csak azért kérdezem (ez utóbbit), mert én a babavárás végefelé boltba is alig mertem menni.
    Mit lehet csinálni egy második születésnapon? Ha van már kész ötlet, akkor oszd meg velem, velünk légyszi, hiszen szalad az idő, és hamarosan többen is másodikszülinapozunk:-)))
    Addig még biztos jövök, de ha mégsem, akkor Balikának Nagyon Boldog Születésnapot kívánok!****

    Sunny: Napsi rendesen felnőtt, amíg nem hallottunk róla. Gyere gyakrabban, hadd álmélkodjak. Nagyon ügyes kiscsaj. Tényleg nagyon ledöbbentem az új tudásán.
    Nálunk még mindig inkább a mozgás amiben döbbenetesen halad a gyerkő. Olyan kunsztokat csinál itthon és a játszón is, amire azt mondanám, hogy azt ne, mert még korai, aztán mire kimondanám, már "végzett is" a feladattal:-)
    Apja gyakran szerel sz. gépet. Dani fogta a csillagcsavarhúzót, és simán beillesztette egy pármilis csavarba, aztán már tekerte is, pedig csak a csavarhúzó végét fogta 3 ujjal.
    Azért a duma is sokat haladt, de a csajokat azért még nem pipállja le.
    Napsi biztos sokat rajzol a böliben. A fiam inkább nekem adja a krétát, hogy rajzoljak neki.

    Megyek, esteledik, jön a fürcsi. Pussz Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_904136
    Torolt_felhasznalo_904136
    2005. Április 15. 22:106523.
    Szia Szandra!
    Nagyon drukkolok a pocaklakó ügyhöz:-) Csak bírjátok minél tovább egyben, egészségben! A kérdésedre: Ennek így kellett történni, én biztosan nem tudnék boldogulni 2 gyerkővel, minimális családi segítséggel, pénzben nem bővelkedve. Ja, és olyan rendes gyerek Balázs!

    Dorci: Jó dolog a joghurt, szerintem nem buta ötlet adni.

    Magdus: Jó pihenést. . . remélem, az lesz, és nem még több teendő szakad Rád, amíg a párod távol van.

    Képzeljétek, Napsi ma rajzolt két kört (egymás után), és bepöttyözte őket ("pöttyös labda", mondta. )

    Pussz a babucoknak, és vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    hszandra (6522)
     
  6. 2005. Április 14. 23:106522.
    Sziasztok!

    Én is gratulálok Magdus a barátnődnek! Jó egészséget nekik!

    Dorcesz akartam még írni a bölcsiről, hogy ne izgulj amiatt, hogy otthon hogy viselkedik, hogyan alszik el. Anyu szerint az oviban is teljesen mások a gyerekek. Akivel semmi gond, előfordul, hogy otthon hisztis, nem fogad szót. Volt olyan gyerek aki amíg nem került be oviba nem ette meg a főtt ételt, csak hideg kaján élt. Ott egyszer sem volt gond az ebédnél. Szóval nem kell aggódnod, Danó jól fogja venni az akadályokat.

    Sunny, örülök, hogy jó volt, látod kár volt előre aggódnod. Napsi nagyon ügyes volt, na meg az apukája is :-) Nálunk is megvolt az első külön éjszaka. Pénteken voltam dokinál, be akart küldeni a kórházba, mert a méhszáj bő 1 ujjnyira nyitott. Balázsnál is így volt anno. Mondtam, ha nem muszáj nem mennék, így maradtam. Úgy volt, hogy vasárnap elmegyek Pestre, mert mamám nővérét hétfőn temették, de ezek után nem mertem. A többiek (anyu, apu, Zoli, Balázs) azért mentek. Nagyon féltem, de szerencse semmi gond nem volt. Szépen elaludt, és igaz reggel már fél 7-kor fenn volt, de egész éjjel aludt. Egyszer keresett este is meg reggel is, de amikor mondták, hogy én itthon maradtam ők meg a dédinél vannak elfogadta. Zoli aludt keveset ugyanis a mellette lévő ágyon aludt Balázs, és most volt először rábízva. Azt mondja 10 percenként fenn volt. Most már azért nyugodtabban leszek a kórházban.

    Holnap töltöm be a 33. hetet, már nem sok van hátra, aztán majd én is jövök beszámolni, hogy bírok 2 gyerkővel? Sunny van egy kérdésem, ha nem akarsz nem válaszolsz. Mivel közel egy időre voltunk kiírva múltkor pont eszembe jutott, hogy túltetted e magad a dolgon, nem rossz „hallani” amikor írok az UH-ról. Dokiról?

    Puszi mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2005. Április 14. 22:156521.
    Sziasztok!
    magdus!Tudom hogy fog hiányozni a párod!Nekem is 1-2napig vagy napokig nincs itthon akkor én ugy fogom fel én is szabin vagyok!Magaddal is tudsz foglalkozni nem kell anyira precizen mindent megcsinálni!
    Szép állmokat és jó egészséget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456010 (6519)
     
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. Április 12. 20:076520.
    Most csak egy gyors hozzászólás:

    Magdus: Őszinte gratulációm a kisbabucihoz. Jó egészséget Nekik!

    Sunny: De jó, hogy így feltöltődtél. Ha jól érzem, még maradtál volna:-)))

    Folli: Mi van Veled? Gabesz jól van? Megvagytok?

    Jómadár: Puszi a Csöpségeknek!

    Szandra: Hogy bírod? Jól vagy?

    Pusszok Mindenkinek! Holnap megyünk vissza a dokihoz, remélem már nem kell az antibiotikum. Bár ez annyira könnyen beadható, hogy mindig kér még:-))))
    Ti szoktatok utána "visszatelepíteni" jóbacikat? Pl. kefírrel vagy joghurttal?!

    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_456010
    Torolt_felhasznalo_456010
    2005. Április 11. 12:446519.
    Sziasztok!
    Először is: képzeljétek!
    Egy barátnőm múlt héten szülte meg második kisfiát! Marci 4050gr és 52 cm-rel született. :) Mindketten jól vannak és ha minden igaz a ma éjszakát már otthon töltik:)
    Egy picit sűrűbben gondolok ilyenkor a kistesóra. Páromnak mondtam is, hogy ha egy picit kiegyensúlyozottabb lesz az anyagi helyzetünk, amikor Ákos 3 éves lesz szeretnék egy kistesót:)

    Berczy!
    Teljesen át tudom érezni a helyzetedet. Ákombákom már egy picivel többet hagy aludni. Ma pl először 3- kor sírt fel. Megpróbálom visszaszoktatni az éjszakai alvásra. Megkapta a cumikáját és szinte rögtön visszaaludt, de fél óra múlva megint eljátszottunk ugyanezt. Fél ötkor, amikor felsírt adtam neki egy kis vizet, aztán vissza az ágyikóba. megint elaludt. fél hatkor meg már kapott cicikét. Utána megint elaludt.
    Általában 5 és 6 között szokott rendesen ébredni, úgyhogy én csak akkor adok neki cicit, addig meg vagy a cumikáját kapja meg, vagy ha látom, hogy az nem elég, akkor vizet. Remélem így visszaszokik az éjszakai alvásra. Persze, ha nagyon sírna gondolkodás nélkül a cicivel nyugtatnám meg. . . nem könnyű. Napközben meg elég nehéz ébren maradni, főleg délután. . . .

    Sunny
    Örülök, hogy picit ki tudtál kapcsolódni.
    Párom vasárnap utazik 2 hétre Ausztriába. Céges továbbképzésre. Mondtam is neki, hogy jól aludja ki magát:) Én is megpróbálok bepótolni némi alvást, ha Ákos is hagyja. Szegény apjuk, mostanában attól, hogy tök fáradt mindíg annyira, de annyira horkol. Van éjszaka, hogy Ákos felébreszt, aztán meg nem tudok visszaaludni, mert páromtól zeng a háló:) Mondjuk ilyen hosszú időt még nem töltöttünk külön. Lehet, hogy mostmeg a szomorkodástól nem fogok tudni aludni:)

    Bölcsiügy: én is nézegetem a lakótelep közepén levő bölit, amikor arra sétálok, mertha majd elmegyek vmi tanfolyamra, lehet, hogy beiratom Ákost. Persze ez még nem most lesz, de jó előre fel akarom deríteni a terepet. Én se szivesen iratnám be egy olyan helyre, ahol nem törődnek vele.
    Persze jó tapasztalt anyukákat is meghallgatni, hogy ne értsük félre a dadus viselkedését előszörl. . .

    Mára ennyi.
    Mindenkinek szép napot és nyugodt, végigalvós éjszakát
    Üdv Magdi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2005. Április 10. 22:266518.
    Sunny !
    Szia köszönjük szépen ránk férne.

    Bölcsikkel kapcsolatosan ez tényleg igy van a bölcsik de még az ovik tudnak nagyon kreatívak lenni, gyerekeknek azért az kell hogy lekössék öket és hagyanak nekik játszási lehetöséget. Ezzel atémával foglalkozunk én is utána jártam milyen a bölcsi ahova járhatnán. De aszülők nincsenek megelégedve a bölcsis nénikkel mert kivagyok mivagyok, vetítés, ki hogy áll mibe jár nekik nyálazni kell, vagyis a szülőknek kellszivességet tenni hogy a gyerek otlehet. Szoval katasztrófa. Nem is megyünk bölcsibe. Sajnos több bölcsibe is rossz a hejzet.
    Sziasztok szerencsére ti jó tapasztalatokkal vagytok!Jó egészséget mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904136 (6517)
     
  11. Torolt_felhasznalo_904136
    Torolt_felhasznalo_904136
    2005. Április 10. 21:456517.
    Na szóval, a beteg babóknak sürgős, szurimentes jobbulást kívánok!

    Luca babának meg a cicifüggés csökkenését és önállóan alvós éjszakákat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_904136
    Torolt_felhasznalo_904136
    2005. Április 10. 21:446516.
    Sziasztok! :-)

    Olyan jó volt itt a meló közepette olvasgatni mindenkiről.
    Dorci, engem is elgondolkodtatott, amit a bölcsiről írtál. Részben csatlakozni tudok Rák-Vikihez, másrészt meg szerintem az az igazán jó bölcsi, ahol VAN foglalkozás. Nálunk bizony van, minden héten festenek, gyurmáznak, ragasztgatnak, aztán van közös zenehallgatás, tánc, közös rajzolás, ilyenek. Húsvét, farsang, stb. alkalmából mindig van valami különös dolog, márc. 15-re kokárdát színeztek, ráadásul április 1-re is beöltöztek furcsa cuccokba a kiskölkök. Szóval valami fantasztikus kreativitás van ebben a "mezei" VI. kerületi bölcsink gondozónőiben.

    A személyesség is szerintem bölcsinként változhat. Napsugár már szinte mindenkinek tudja a nevét, azokét is, akik másik csoportba tartoznak. Ismeri szinte az összes bölcsisnénit (néha helyettesítenek), a konyhásokat, a gondnokot, a takarítónénit. Amikor megérkezünk, a szűk folyosón (amelynek a múltkor a babakocsink látta kárát) összezsúfolódnak a szülők, és hát jönnek-mennek a bölcsisek. Mindenki köszön, mindenkinek van kedves szava. Péter bácsi, a gondnok meg is kérdezi mindig "Na szia Napsika, jó kedved van?" vagy "Szia Napsika, miért morcoskodsz?" de más gyerkőktől szintén. Konyhásnéni mosolyog a gyerkőkre egy kis ablakon keresztül (új munkaerő, még motivált erősen. . . ) Nancsi elnevezte Gali néninek (Vali a neve) és mindig derül rajta. Szóval olyan kis otthonos minden. Gyerkők rajzai díszítik a falat, közös munkákkal tarkítva.

    A gondozónénik jelentős része a VI. kerületben lakik, így hétvégén is lehet velük találkozni véletlenségből :-)) és olyan jó, hogy az utcán is megismernek :-))

    Szóval igenis van jó bölcsi, és remélem a Tiétek is ilyen, csak még nem látszik eléggé!

    Amikor én szoktattam be Napsit, nekem se tetszett, hogy hagyják sírni a gyerkőket. Bár, talán csak nekem tűnt így, mert mindig sírt valaki. A mostani csoportban ha valakinek bánata van, beülhet a "saját" gondozónéni ölébe, és körbeülik a bölcsis társak. Megnézheti Márti néni zokniját, vagy éppen hallgathat zenét is. Szóval ahogy nő a kölyök, egyre több a módszer :-))

    A távol töltött hétvége nagyon jó volt, szakmailag is jó élményekkel lettem gazdagabb, és ki is pihentem magam :-))) Napsi elméletileg nem ébredt fel. . . Persze mikor hazaérkeztem, bepótolta. . . első éjjel egy órát "anyázott". . . tea, víz, pelenkacsere, tea, dajkálás tea, pelenkacsere stb. kombinációban.

    Jómadár, Brunyi, nagyon örülök, hogy birkóztok a helyzettel és szépen fejlődnek a csemeték :-)

    Rák-Viki: Fantasztikus híreket írtál. . . Együtt örülök Veled a párizsi lehetőségnek. . . szívd magad jól tele a Nyugattal! Szerintem haza se akarsz majd jönni, olyan szép lesz :-)

    Dorci: Én se osztanám meg a beszoktatást. . . nálunk egy szülőt kellett megnevezni, naná hogy én voltam :-) de legalább nem lett kavarodás.

    Szandra: együttérzésem :-(((( és a családnak is. . . Pocaklakónak meg jó fejlődést :-)))

    A beteg babuknak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2005. Április 8. 23:256515.
    Sziasztok!
    Nem értem rá írni de mindig olvastam, amiket írtatok!
    Dorcesz bölcsivel nem irigyellek, mert tudom milyen érzésed van és milyen elvárásod. Menet közben fog kiderülni milyenek a bölcsis nénik. Áltálába a gyerekek közösség miatt szeretnek járni. Mi szülők sajnos egy idő után a gyerekeknek uncsik vagyunk. Neked az a szerencséd hogy a pároddal tud aludni a babód mert az enyém nem, inkább kiveri a balhét az apjának kiabál anya gyere. Mi is cicivel alukálunk de még mindig 3-rom óránként most volt 1 éves. Nem akar kihagyni egy szopizást se.
    Magdus:
    Mi nem vagyunk betegek éjjel 2-napja nagyon rosszul, alszunk 20-percenként fent, van természetesen anya cici.
    Én is kicsit fáradt vagyok főleg tegnap 3-kor játszani akart. 6-kor kelünk reggel kialudtuk magunkat.
    Ráadásul még mindig járok kezelésre a nyakam a vállam, a lapockám, térdem fáj. Ilyenkor főleg jó kiságyba visszatenni a gyereket kb. 20-szor éjjel.
    Most van az időszak mikor nem megy egyedül fogni kell a kezét nekem most külön jó. Sajnos nagyon nagy fájdalmaim vannak.
    Nem panaszkodom tovább kellemes hétvégét mindenkinek.
    Remélem nem lesz sok eső hogy a játszóra lehessen menni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. Április 8. 18:036514.
    Sziasztok!

    Szegény Rákvirág: Tényleg nem túl későn keltél:-( :-)
    Kicsit azért megnyugtattál, hogy nem nekem kell az altatást megoldanom, meg kicsit azért aggódom is, hátha nekünk nem megy ennyire könnyen, ha idegen próbálkozik.
    Majd priviben leírod a bölcsis nevét? Hátha tényleg hozzá kerül a fiam. Majd legközelebb, ha megyek, megkérdezem, hogy mi a gondozók neve.
    Ez nem mostanság lesz, mert nem hogy nem múlik a takonykór, hanem úgy tűnik súlyosbodik. Ma elvittem a dokihoz, mert alig aludtunk éjjel, folyamatosan fulladozott, köhögött a váladéktól. Az orvos hallott is v. mit, amikor a tüdejét vizsgálta. Úgyhogy kapott antibiotikumot (Cedax Baby) meg Zyrtec cseppet. Ez utóbbit most adtam be neki, és szerintem egy cseppet sem nyelt le a 10-ből, kinyomta egy kis nyállal együtt.

    Gratula az úthoz. Nagyon szuper. Azért remélem nézelődésre is lesz alkalmad. Könnyen beszélgettél a francia nővel angolul? Nem lehetett könnyű? Vagy ennyire profi vagy angolból? Nagyon irigylem a tudásod.
    Majd azért, ha lehet, írj erről bővebben (hogy mi dolgod lesz ott), mert ez nagyon izgalmasan hangzik.

    Magdus: Azt hiszem válaszotam is a kérdésedre. Ezeket a fenti gyógyszereket kaptuk, meg egy gyógyszertári orrcsepp keveréket. Azt hittem, hogy könnyen fog menni a beadás, mert a Bronchicumot olyan lazán benyelte, de ezek sokkal rosszabb ízűek.
    Épp mikor a rendelőben voltam, szidta a doki a szülőket meg egyéb orvosokat, hogy "mi az, hogy egy gyerek nem veszi be a gyógyszert", akkor szurit kap. Na, remélem erre nem kerül sor nálunk.

    Kipihented már Magad? Most hogy vagytok?
    Ügyes ez az Ákos legényke. Beindult a pörgés, most már nyilván nem győzöl rá vigyázni. Dehát amíg nem lesz meg a rutinja, lesz 1-2 (reméljük ártatlan) koppanása. De szerintem az sem jó, ha egy gyerkő nagyon elülős, úgyhogy csak induljon be a perpetum mobile:-)))

    Peggy: Örülök annak, amiket írtál. Pláne, hogy már ketten is ugyanazt mondjátok. Hétvégén együtt dőltök le délben aludni? Ott is maradsz vele? Ő nem sír, amikor felébred? Nem tudom, hogy mi az oka, régen többnyire mosolygósan ébredt, de most állandóan zokogva kel.
    Nem volt még ilyen?

    Szép napot! Szép hétvégét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_425151
    Torolt_felhasznalo_425151
    2005. Április 8. 05:516513.
    Sziasztok!
    Rebus ma annyira korán felébredt, hogy még munkába indulás előtt van időm írni egy kicsit.
    Szandra, én is nagyon sajnálom, ami történt, az ilyen esetre nincsenek is szavak! :o(
    Dorci, most meg én értek egyet Peggyvel! A beszoktatást vagy Te csináld, vagy az apuka, de végig egy ember. ÉS abban is igaza van, hogy tök mindegy, hogy otthon kivel alszik el Danó. A böliben annyira más lesz, hogy most el se tudod hinni. És az, hogy ott alszik el, az a bölisnénik gondja, nem a Tiéd. És el fog aludni, hidd el. És egyébként az is lehet, hoyg második héten már be is mehetsz dolgozni, csak max rövidebb időre.
    Figyelj, ez úgy lesz, hogy az első 1-2 nap ott leszel vele. 1-2 órát, aztán hazamentek. Aztán utána majd szólnak, hgy menjél ki egy kicsit, kipróbálják, meddig bírja nélküled, de ott ücsörögsz valahol és vársz, csak Danó nem lát. AZtán utána 1-2 napig már megpróbálják, hogy egyen is ott a többiekkel ebédet, aztán meg már alszik is. Sok aynuka nem is gondolja, de nem csak az alvással, hanem az evéssel is gond van, mire elfogadja. Nálunk például a reggeli volt, Rebus pár nap után beszokott, de hirtelen, talán emlékszel rá. Minden nap borzasztó volt, emlékszem, a 4. anp utna végigsírtam egy éjszakát, hogy enm fog menni, mert 5 percet nem bírt ki nélkülem. És másnap, mintha elvágták volna, egész délelőtt ott volt, megebédelt, és nem sírt semmit, és azóta szereti. Viszont kábé egy hónapig kellett neki útközben kaját adni reggel, mert a reggelit nem volt hajlandó megenni ott. Aztán szépen az is megváltozott, éppen tegnpa beszéltem a gondozónővel, most már reggelire is, uzsira 5-6 kiflit megeszik. :o))))
    Ja, és Rebus volt gondozónője, akit imádott, talán írtam róla, egy rendkívül kedves, fiatal lány, aki imádott az összes gyerek, szóval ettől a héttől ott dolgozik a Módszertani bölcsiben! Ha hozzá fog kerülni Danó, akkor 100%ra mondom, hogy onnantól, hoyg megismered, egy percig se fogsz aggódni. :o)))
    Képzeljétek! ÉN pedig új munkahelyi megbizatásom alapján úgy néz ki, hogy két hét múlva megyek Párizsba 2 napra! Hát, annyira örülök. Tegnap volt egy bemutatkozó 30 perces telefonbeszélgetésem a francia főnöknővel a témában kapcsoaltban, és úgy néz ki, hogy átmentem nála, mint potenciláis jelölt a munkára, mert rögtön megmondta, hogy mikor kellene mennem, meg ő mikor jön hozzám. Még azt is felajánlotta, hogy Rebust is vihetem, de hát nem akartam, mert napközben én dolgozni fogok ott, szóval idegen meg ne vigyázzon rá idegen országban. Nagyon izgultam ettől a beszélgetéstől, ert angolul, telefonon. . . és úgy örültem, hoyg sikerült!!! Aztán ennek kapcsán beszélgettünk a gondozónénivel, hogy Rebusnál hogy vezessem be a témát. . . de ezt majd máskor írom le, mert elfogytak a betűim, és készülnöm is kell melóba!
    Szép napot Nektek, aki tudja, használja ki a jó időt!!! Ú, rebudékat, evés alvás kivételével egész ap kiviszik az udavarra, szuper, esténként 1/2 9kor már alszik is! :o)))) Ciao
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_456010
    Torolt_felhasznalo_456010
    2005. Április 7. 13:416512.
    Sziasztok!
    Jó sokáig nem jelentkeztem, mert betegek voltunk. Először én kezdtem ugye a torokfájással, aztán jött Ákos, aztán apa is. Ákosom Húsvétra pont meggyógyult, de az egyik unitesója bedugott egy előcsócsált babapiskótát a szájába amíg nem figyeltem és ennyi elég is volt, hogy visszaessen. . . Szóval ez a negyedik hét. És most ez rosszabb, mint először, mert nem akar kijönni szinte semmi az orrán, pedig totál tele van. Már lassan 2 hete nem alszunk. Szegény Ákos azért , mert nem kap levegőt, mi meg ugye egyértelmű. . . Nappal félig leengedett szemmel közlekedem:) Na jó nem is, de néha elég álmos vagyok:) Csóri babának meg anyi lötyit kel különböző nyílásain beadni, hogy szörnyű. Azért minden nap megyünk hintázni. Ja és már nem hogy mászik a kis zsivány, de fel is áll belénk kapaszkodva:) vasárnap lesz 8!!!!! hónapos.

    Hszandra
    Annyira megrázó amit írtál, nagyon sajnálom a barátnődet és a kislányt is, aki utána maradt. Mindenestere azért próbálj egy picit megnyugodni, tudod, hogy a kis pocaklakód jól érezze magát odabent még legalább 5 hétig.

    Dorcesz!
    Látom ti is éppen most élitek át az éjjeli virrasztásos takonykórt. Akkor most egy cipőben járunk. nektek mit írt fel az orvos?

    Mára most ennyi, Ákos felébredt, ebédelt és most éppen nagyban csuklik:)

    Én meg mindjárt ráborulok az asztalra aludni:)

    Mindenkinek puszi
    Magdi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_358937
    Torolt_felhasznalo_358937
    2005. Április 7. 09:546511.
    Sziasztok!

    Dorci: szerintem a beszoktatást ne osszátok meg egymás között, mert az megzavarhatja Danót. A bölcsibe az alvás meg amúgy is másképp van mint otthon. Nekünk az első alvásos napnál én nem is lehettem bent, kint ültem és vártam mi lesz.
    Kitti hétvégén és otthon csak velem hajlandó aludni, de a bölcsibe megy szó nélkül egyedül lefekszik. A picik tudják hogy a bölcsi az bölcsi, otthon meg minden marad a régiben. Ha felváltva vagytok bent vele nem fogja érteni.

    Puszka
    Peggy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. Április 7. 07:516510.
    http://welcome. to/tipego

    Ezt a honlapot ajánlom figyelmetekbe, nagyon jó, mesékkel, mondókákkal.

    Most csak ennyit tudtam írni, mert gyerkő próbál szobatisztává válni, egyelőre nem nagy sikerrel, de már előre közli velem, hogy mi lesz, le is ül a bilire, aztán mellé sikeredik a dolog, mert oda v. hogy nem akaródzik belemenni semmi.

    Lányok, Ti mit szoktatok adni a gyerkőknek reggelire? Én néha már annyira nem tudom, hogy mi legyen a kaja, hogy változatos legyen, és ne felvágott kennyérrel, vajjal, meg ne is csak corn flakes.

    Ja, és még v. mi. Szerintetek meg lehet oldani a beszoktatást fele-fele arányban anya aztán apa megoldásban? Azért szeretném így, mert velem még mindig csak szopival hajlandó elaludni, apával viszont már simán megy a dolog. Aztán pár napja ebédelni is csak vele hajlandó. Ezért gondoltam, hogy a második héten már vele menjen. Így talán a főnököm sem akadna ki túlságosan.

    Sziasztok! Szép napot! Puszi a gyönyörű Bébiknek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. Április 5. 21:266509.
    Sziasztok! Koszi az erdeklodest, jol vagyunk. suru hetkoznapjaink vannak, meg olvasni sem nagyon van idom. Anyukam meg mindig itt van segiteni, 3 honapra jott, msot mar csak ket het van hatra. Ugy volt, hogy viszi magaval Robit es kb 6 hetig nem latnank igy ot (Robit), de meggondoltuk magunkat. Majd fog jonni egy bebiszitter-haztartasi segito igy konnyebb lesz majd boldogulni a ket kicsivel mintha egyedul lennek teljesen.

    Szilvi tegnap volt 7 hetes, most mar szepen no es sokat mosolyog, ha beszelunk vele. Ejjel jol alszik, de 1-2x meg felebred enni. NEm sir, csak mozgolodik, nyoszorog es eves utan rogton visszaalszik. Nyugodt, csendes baba. Az elso honapban semmit sem hizott, uannyi volt a sulya mint szuleteskor, aggodtunk erte, de most mar beindult az etvagya es hizasa is. Merlegunk nincs, vedono nincs, de jartunk ellenorzesen 1 honapos koraban (az sem kotelezo) es majd 1 het mulva megyunk oltasra meg ujabb ellenorzesre. Akkor majd megtudjuk mennyit is hizott.

    Robival sokat foglalkozok, igy nem feltekeny annyira, sot jol haladunk a bilizessel vele es vegre elkezdett mondani par szot, illetve inkabb szotagot, pl "aba", (=labda) es hasonlokat, de meg eleg nehez kivenni mit is akar mondani. Sokat halandzsazik mar, ez is uj nalunk, mert eddig eleg hallgatag volt. Kicsit lelkiismeretfurdalasom van, hogy Szilvivel nem foglalkozok annyit, csak a szoptatas es furdetes, a tobbit anyukam csinalja: bofiztetes, pelenkacsere, oltoztetes stb. Szivesebben babaznek tobbet vele, de Robi elegge figyelemigenyes, na meg haztartasi munka is van a vilagon. Most mar nagyon konnyunek tunik a csecsemo-ellatas, es sokszor mondogatom magamnak, hogy nekem milyen konnyu dolgom is volt, amikor csak egy pici baba volt! Hat az elet kesz "nyaralas" egy pici gyerekkel szerintem. Persze mikor Robi volt csak es kicsi volt, az egesz napom korulotte forgott es ugy gondoltam, milyen nehez dolgom is van.

    Robit szeptembertol heti 3 alkalommal bolcsibe adjuk, par napja felterkepeztuk a lehetosegeket es kivalasztottuk a helyet, befizettuk az eloleget. . . Errol jut eszembe, Mo-n hogy van, hany gyerek van egy csoportban? Es hany gyerek jut egy gondozonore? Itt minden szuper es szep a bolcsiben ahova jarni fogunk, de egy dolog nem tetszik: mindenhol 16 gyerek van egy csoportban, 2+1 gondozonovel. Szerintem ez keves. A ketto kozul van egy "fo"gondozono meg egy segito a +1 pedig szinten segito es alkalmankent jar be segiteni, o a tobbi csoportert is felelos. 6 csoport van ebben a bolcsiben jelenleg, a letszam nem teljes meg mindegyik csoportban, de szeptembertol valoszinuleg tele lesz. (uj bolcsi, 3 honapja uzemel).

    Szandra szurkolok neked, hogy minden rendben menjen az elkovetkezo hetekben!!

    Peggy, Rakviki, jokat irtatok a bolcsirol, jo olvasni ki hogyan latja a dolgokat.

    Na megyek aludni, mert ejszaka meg ugye van felkeles, egy-egy etetes elhuzodik akar egy oranyit is (szoptatas+hozzataplalas is kell sajnos) igy szuksegem van a pihe
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_358937
    Torolt_felhasznalo_358937
    2005. Április 5. 10:546508.
    Sziasztok!

    Csak gyorsban válaszolnék Dorcinak, aztán egy hét múlva írok hosszabban is:-) Most kezdtem a melót, így kicsit szét vagyok esve.

    Szóval bölcsis nénik.
    Az első beszoktatós nap után ki voltam akadva, mert hogy a bölcsis nénik velem még csak csak elbeszélgettek, de a gyerekekkel semmit nem foglalkoztak. Már azon törtem a fejem hova vigyem át a gyereket. Aztán beszéltem anyóssal, aki gondozónő, és mondta ne vonjak le elhamarkodott következtetést, mert ez a szitú nekik is furcsa, nem tudhatják milyen az adott anyuka, így háttérbe vonulnak.
    Másnap már foglalkoztak a babókkal, meg Kittivel is, és azóta meg már látom a csajszimon mennyire szeret járni, így nem aggódom miatta.
    Szóval adj egy kis időt Dorci a bölcsis néniknek. Ha meg nem abba a csoportba fog járni, akkor meg amúgy is mindegy.

    Na most megyek, de ígérem ha helyre rázódom leírom mi van velünk:-)
    Puszka
    Peggy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. Április 5. 07:526507.
    Annyira jókat írtatok:-)))))) Köszi.

    Rákvirág: Tudtam én, hogy ide kell írnom:-))) Van ráció abban, amit mondasz. Tök igazad lehet. Így ugye, ebből a szemszögből mindjárt más a helyzet. Azt sejtettem, hogy van még egy igazság, ami nem az én szemszögemből az, de azért mindenképpen oka van. (na ezt egy kicsit - nagyon összezagyváltam), de baromi korán van még. Nem aludtam szinte egész éjjel. V. mi sűrűváladékos (kitisztíthatatlan) takonykór van, és egész éjjel a sírás-nyugtatás-altatás variációt ismételgettük, és finoman szólva is kinyúltam.
    Most már magában játszadozik, az túlzás, hogy jókedvűen, de mintha mi sem történt volna. Éjjelre ugyanez várható, már 2 napja tart, miért pont ma érne véget.

    Brunyiii:-))) Tudom, hogy kivagy, fáradt vagy, még fel sem ocsudtál a szülésből, de azért én úúúúúúúúúúúúúgy irigyellek:-))) Komolyan. Rámjött ez a másodbabázás, és bármennyire nem tudom elképzelni, folyton irigykedem. Millió puszi a Kicsiknek:-)))))))

    Szandra: Nagyon sajnálom. Tényleg borzalmasan kegyetlen tud lenni az élet. Megértem az elkeseredésedet.

    Mikor voltál utáljára UH-on? Miért számolgatod a koraszülöttség lehetőségét? Szóba került?????? Talán attól jobb lesz a kedved kicsit, ha megpróbálsz csak pár percre akár befelé figyelni. Az engem mindig megnyugtatott, ha nem is gyógyír, azért jól tud esni.

    Ja, böli augusztusban kezdődik, csak azért megyünk be néha-néha (mostmár inkább csak nagyon néha), mert a vezetőnő mondta, hogy járjunk be, hogy megismerkedjen a fiam a csoporttal és magával a helyzettel. A csoportjával azért nem ismerkedett meg mégsem, mert kétszer voltunk azóta, és mindkétszer zárva volt az iroda, nem tudtuk megnézni, hogy hova tartozunk. Egyébként ő annyit mondott, hogy a két hét beszoktatás a minimum, ezért jobb, ha bejárunk alkalmanként.
    Ő kifejezetten kedvesnek tűnt. Annyira közvetlen volt, hogy én csak utólag jöttem rá, hogy ő volt a vezető. Pont ővele futottunk össze a folyosón, ez véletlen volt.

    Csodaszép napot kívánok Mindenkinek!

    Folli: Mizu Veletek?
    Sunny: Milyen volt a hétvége?
    Jómadár: Jól vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. Április 4. 22:326506.
    Sziasztok!

    Brunyi, örülök, hogy az egész család jól van. Remélem majd én is ilyen jókat fogok mesélni.

    Dorcesz, először én is arra gondoltam, hogy nem lehet túl jó ez a böli, de Rákviki elgondolkodtatott. Nagyon sok az igazság abban amit leírt. Szerintem ne azon próbáld meg lemérni milyenek a bölisnénik, hogy előtted mit csinálnak, hanem kérdezz meg olyan szülőket akinek oda jár a gyereke. Ezt abból is gondolom, hogy akár előtted minden szépet jót bemutatnak, elmondanak, de nem úgy csinálják. Az viszont, hogy több (nem csak egy) szülőnek milyen a tapasztalata, látja e a gyerekén, hogy milyen hatással vannak rá szerintem jobb képet ad. Na de én sem akarok okoskodni, lehet, hogy hülyeség, de ha ismersz ott pár anyukát szerintem kérdezhetsz tőlük. Anyu pl. abból szokta tudni az oviban, hogy mi róla a vélemény, és hogy szerették a szülők, hogy sokan a másodikat is hozzá íratják, ha van rá mód.

    Ha nagyon nagy hülyeségeket írtam tudjátok be annak, hogy nincs valami jó kedvem, ugyanis meghalt egy volt gimis osztálytársam. Vagyis nem csak osztálytársam volt, hanem nagyon jó barátnőm. Igaz gimi után nem nagyon tartottuk a kapcsolatot, de ha összefutottunk azért mindig dumáltunk egy jót, és mivel Lenti elég kisváros azért gyakran találkoztunk. Főleg azután, hogy neki is volt egy kislánya. Decemberben volt 2 éves. Egész nap ezen agyalok, hogy milyen kegyetlen a sors. November körül felfedezett egy csomót a mellében, és a dokik akkor azt mondták időben ment. De decemberben kiderült, hogy már átterjedt nagyon sokfelé (agya, gerince, csontjai). Kezelték akkor javult, de nem sokáig. Ahol sikerült kiirtani oda újra visszaterjedt. Állítólag elég nagy fájdalmai is voltak. Na tovább nem ragozom, csak annyira el vagyok keseredve.

    Mi különben jól vagyunk, pénteken megyek dokihoz. Akkor töltöm a 32. hetet. Még 5 hetet kell benn kihúznia a Manónak, és akkor nem lesz koraszülött.

    Na befejezem, mert tényleg nagyon rossz a hangulatom, nem akarom másnak is elrontani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_425151
    Torolt_felhasznalo_425151
    2005. Április 4. 20:436505.
    Sziasztok!
    Brunyi, tök jó, hogy Sárika (:o) szépen fejlődik, eszik rendesen, meg hogy sokat alszik. Azt irigylem! :o) És az is jónak tűnik, hogy Roxanne túllenni látszik a féltékenységen.

    Dorcesz!
    Te láttad a dolgokat a böliben, de azért ne vonj le végzetes következtetéseket.
    Amikor én kezdtem beszoktatni Rebit, alapból nekem is tetszett, de ki voltam az egyik gondozónőre, mert én is úgy láttam, hogy nem foglalkozik eleget a gyerekekkel, csak kijár cigizni, meg hagyja őket sírni, ilyesmi. Aztán rájöttem, hogy csak én látom "roszzul" a dolgokat. Mondjuk a verekedést nálunk se nagyon haygják, de hagyják a gyerekeket elintézni maguk között a hatalmi harcokat. Meg kell tanulniuk. Sírni is hagyják a gyerekeket, mert ha az egyik meglátja, hogy a másikat vigasztalják, akkor az összes sírni kezd, hogy rá figyeljen a gondozónéni, és annak beláthatatlan következményei vannak. Hidd el, hogy kapnak ők elég szeretetet, csak nem olyat, mint Tőled, és ez így van jól.
    A másik, hogy valóban lehetett baj abból, hogy ott voltál. Teljesen megzavarod ezzel gyakorlatilag az összes gyereket. Tudom, nem tehetsz róla, de ez van. Nálunk éppen ezért nem is lehet így évközben bekapcsolódni, csak egy külön ilyen csoportba, de ott állandó a jövés-menés. De a rendes bölis csoportokba szeptemberben van a beszoktatás.
    Persze, Te voltál ott, és lehet, hogy totálisan igazad van, de azért adj nekik egy kis időd, mert ez nagyon nehéz időszak lesz Danónak is és Neked is lelkileg, legalábbis ahogy hallom minden anyukának nehéz. És persze, tudat alatt is nagyon félted a fiadat, és óvni akarod, és akaratlanul is félreérthetsz dolgokat. Mikor menne Danó a bölibe? És most már kezded is a beszoktatást?
    Ja, és még valami. Ha most voltatok először, teljesen természetes, hogy nem foglalkoztak veletek a gondozónők. Legláabbis nálunk is így csinálták. Utána mondták, hogy direkt. Először 1-2 napig a gyerek szokja csak meg az új helyet. Aztán csak azután az embereket. A Te jelenlétedben ők úgyse tudnak csinálni semmit a gyerekkel először. Képzeld, ha rögtön "lerohanják", akkor a gyerek tutti úgy éli meg, hogy azonnal el akarják szakítani az anyjától. Nálunk is csak a 3. nap környékén kezdtek el Rebekával foglalkozni, de akor is csak szóltak hozzá, megvárták, hogy ő közeledjen. De igazából, amíg ott voltam, sose közeledett.
    Ja, és ne legyél szégyenlős, nyugodtan kérdezzél a gondozónőtől, hogy mi hogyan van, elvégre a gyerekedet viszed oda.
    Ja, meg hát az is természetes, hogy hagyják a gyerkeket önállóan játszani, az is kell, nem foglalkoznak velük folyamatosan. Mennyi időt töltöttetek ott? Mert ha csak 1-1, 5 órát, akkor lehet, hogy pont ezt fogtátok ki. Ha egy egész délelőttöt mondjuk, akkor gázosabb a helyzet, akkor lehet, hogy nem az anyai túlaggódásoddal van a gond, hanem valóban a bölcsivel!
    No, remélem, nem voltam kioktató, ez az én véleményem, inkább csak meg akartalak nyugtatni, hogy nincs minden veszve! Várom a köv. alkalmi tapasztalataidat! Elfogytak a
    előzmény:
    brunyi (6504)
     
  24. 2005. Április 3. 20:396504.
    egy rovid bejelentkezsere
    Charlotte szepen fejlodik, evesideje valtakozik 2-5 ora kozott, sokat alszik. :)))
    Roxanne az elejen feltekeny es merges volt, de ugy tunik ez mulofelben van egyfolytaban puszit adna a huganak, es ha a bolcsibe megyunk, akkor Charlotte-nak is jonnie kell :)))))
    Roxanne jan ota bolcsis (5x 1/2nap), es ez igy nagy segitseg nekem, mert nincsen segitsegem a ferjemen kivul. :( de emiatt nem panaszkodom, mert mind a ket gyerek nagyon jo:)))) igaz Roxanne belepett a hisztis korszakaba:((

    csodaszep ido volt ezen a hetvegen, mi egesz nap a kertben voltunk:))

    Dorcesz, nem akarlak elkeseriteni, de ha a bolcsis nenik a Te jelenletedben igy viselkedtek, akkor mit csinalhatnak, ha egyetlen egy szulo sincs a lathataron. nem tudod titokban meglesni oket?
    DE lehet, (ahogy Te irtad) "Talán csak a péntek miatt, és nekik is elegük volt már. . . nemcsak a gyerekzsivalyból, hanem a szülőkből is"
    ehhez a nenikhez jarna a fiad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. Április 3. 15:276503.
    Sziasztok!

    Örömmel olvasom, hogy a legtöbb gyerkő már nagyon élvezte a húsvétot, remélem a jövő évi nekünk is jobb lesz. A locsolkodást különösen irigyeltem. Elképzeltem a fiamat, ahogy illatosítja a lányokat.

    Sunny: Ugye jól tudom, hogy mostanság érsz haza? Majd mesélj, ha lesz időd, hogy hogy telt a 2 nap! Apa, hogy állt helyt, és tudtál-e pihenni, kikapcsolódni?

    Pénteken voltunk bölilátogatlóban. Danó nagyoooooooooooooooon megszerette. . . én kevésbé. Hosszú távú hátrányait láttam főként. Mert ugye ott vannak a gyerkők, akikkel azonnal megtalálta a közös hangot, és ott a sok szép játék, amik azonnal elvarázsolták. . nem is beszélve a szőke Petráról, aki azonnal levette a lábáról. . ami kölcsönösnek tűnt:-)), DE:
    bölinénik magukban elmerülve végigülték az ottlétünket, azt, hogy velünk nem foglalkoztak túl sokat, azt természetesnek vettem, hiszen ott a sok gyerkő, akire figyelni kell, de sajna nem pont így volt. Az egyik fiúcska a kaksiban üldögélt, egy másik pedig az anyukája után sírt keservesen (nyilván a jelenlétünk sem segített neki:-((( ), a többiek pedig magukat szórakoztatták, mert se mese, se közös játék, se éneklés nem volt. Ez kicsit (nagyon) meglepett. Persze csak egy csoportban voltunk, ez talán gondozónként is változó.
    Úgyhogy reménykedem, hogy a mi csoportunkban kedvezőbb feltételek lesznek. 1-2 napig nyilván lekötik az új emberek és új játékok, de ha nem fejlődik a dolog semerre, akkor nyilván hamar beleun a dologba. Persze nem voltunk ott egész nap, de borzasztóan passzivak voltak, ez lehangolt. Nem láttam azt a kedves törődést sem, amire számítottam, hiszen sokan meséltek az ottani helyzetről (már egy barátnőm is, aki szintén oda járatja majd a kislányát).
    Egy kisfiú felpofozott egy másikat, de csak őrá szóltak, hogy ne menjen oda, ahelyett, hogy a verekedőssel beszéltek volna. Kiosztottak könyveket, és ennyi volt, mindenki "olvasson" magának.
    Én saját bölis időszakomra nem így emlékszem vissza.

    Mi a véleményetek? Nekem vannak túl nagy elvárásaim? Vagy talán nem kéne messzire menő következtetéseket levonni egy találkozásból?!
    Ja, egy kisfiú nem akart leszállni rólam, a nyakamba ugrott, rángatta a ruhámat. . . nem volt semmi a kiskölyök. Egészen meghatott. Nem szívesen zaklattam fel a többi gyerkőcöt a jelenlétemmel, dehát mégse adhatom be csak úgy, aztán letudva a beszoktatás.
    V. hogy az a kép jelent meg előttem, amit az ovikról szoktak mondani. Talán csak rossz napjuk volt, vagy én néztem rossz szemmel. A fiam viszont meglepően jól fogadta az egészet, tehát ez nagyon pozitív. Tudom, a napi rutin, már mást is kihoz majd belőle.

    Azért azt nem mondhatom, hogy velem nem voltak kedvesek, de a fiamra rá sem néztek, hogy helló, ide fogsz majd járni. . ésatöbbi.
    Most biztos nagyon ellenségesnek tűnök, de tényleg nagyon furcsa volt a hangulat. Talán csak a péntek miatt, és nekik is elegük volt már. . . nemcsak a gyerekzsivalyból, hanem a szülőkből is. . pl, akkor épp belőlem:)

    Na jó, szép vasárnapot
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top