Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az elsőt szültem1

mercedes30
Létrehozva: 2003. június 7. 17:25
Sziasztok!

Én tulajdonképpen nem egy kérdéssel indítom a topicot, henem mert az elsőt várom1-ben már jónéhányan életet adtunk várva-várt gyermekeinknek, és továbbra is szeretnénk együtt maradni. Ez tehát legyen a "kiöregedett" elsőt várók fóruma, és mindenki másé, akit érdekel!
  1. 2003. június 12. 12:0551.
    Szia Jegesmaci! Mar csak negyszer eszik 2 honaposan a kisfiad? Milyen idokozonkent! Ugyesek vagytok, ha mar atalussza az ejszakat!! Hat azt hiszem ritka problemad van a fogyassal, sokan ennek ellenkezojerol panaszkodnak. Jol eszel? Inkabb egyel tobbszor, keveset. Elotte voltak ilyen problemaid? A fogyason kivul mas panasz nincs, jol erzed magad, nincs hasmenesed, stb? Talan egy orvos bevonasa is szukseges a dologba, ha folytatodik a fogyas. De en ismerek ket not is, akik szules utan kevesebbre fogytak vissza - 5 kiloval, ott megalltak es egeszsegesek, fittek. Most 5 eves az egyiknek a fia, a kismama maga pedig 42 eves. A masik kismama aki fogyott 3 eves kislannyal buszkelkedik, mindketten egeszsegesek. Szoval nem biztos, hogy aggodnod kene, ha egyebkent jol erzed magad. Mennyit hiztal a terhesseg alatt? Puszi, Jomadar/Kati
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963860 (49)
     
  2. 2003. június 12. 11:5850.
    Szia Merci! En is ismerlek kicsit teged, olvastam par hozzaszolasodat az elsot varom1 c topicban, bar oda nem irtam rendszeresen, csak egyszer, "dittiame" szuleserol tudositottam nektek. Aztan a nlc-n levo hazasparok "versenyet" is kovettem, bar rendszertelenul. Erdekes a sztori, ahogy a paroddal megismerkedtetek! Nagyon aranyos Nanda lanyotok! A furcsis kepek olyan edesek! Mi meg nem furdunk Robikaval, nem esett meg le a koldokcsonkja. Ma 15 napos.

    Ugy irigyellek (jo ertelemben), hogy tudtatok/tudtok rendszeresen talalkozni a gyereket varokkal Bp-n. :) En itt egyedul vagyok, nincs babas ismerosom, de a net sok mindenert karpotol. :)

    Igen, jol olvastad, a kis lurkonk 4 allampolgarsagra jogosult. :))
    előzmény:
    mercedes30 (48)
     
  3. Torolt_felhasznalo_963860
    Torolt_felhasznalo_963860
    2003. június 12. 11:2849.
    Sziasztok!Az én kisfiam április 7-én született a Margit kórházban, 54 centiméterrel és 3850 grammal. Vilmos szombaton múlt két hónapos és most 62 centiméter és 6200 gramm. Csak anyatejet eszik, naponta négyszer szopizik már csak, és ez így van már három hete. Előtte 5-ször evett. Este a fürdetés fél kilenckor van, 20. 50-kor (minden nap szinte percre pontosan ekkor kér enni) van az utolsó etetés, majd a következő reggel fél nyolckor. Nagyon rendes gyerek, három napja kezdett el gügyögni, azóta már nem is sír, günyögve panaszolja el, ha baja van. Szerencsére hasfájós soha nem volt. Tegnap kapott Act-HIB oltást, este nagyon odavolt szegényke, de apa vállán megnyugodott és átaludta az egész éjszakát, pedig én féltem kicsit, hogy nyűgös lesz.
    A babával tehát nincs semmi baj, de nekem van némi problémám. A terhesség előtti súlyomhoz (59 kiló) képest eddig 5, 5 kilót fogytam és nem bírok felszedni semmit. Már csont és bőr vagyok, hiába eszem, nem marad rajtam semmi. Nem tudtok tanácsot adni, hogy mit csináljak? Vajon mitől lehet, hogy fogyok? Üdv: jegesmaci
    előzmény:
    mercedes30 (48)
     
  4. 2003. június 12. 06:5948.
    Szia jomadar! Illetve most már azt is tudom, hogy Kati!

    Megnéztem az oldalt, hát irtó aranyos kis vasgyúród van!!!
    Hogy is van ez az állampolgárság dolog? :-))) Kicsit sok nemzet neve fordult meg ezen a honlapon! :-)
    előzmény:
    jomadar (46)
     
  5. 2003. június 12. 00:4747.
    Mi a 11. kerületbe járunk úszni a Rubin Hotelbe és ott csak a babák és szüleik használják a medencét. Az interneten is találsz több lehetőséget a babaúszásra vagy a Kismama újságban is van néhány cím és akár a védőnőt is megkérdezheted.
    előzmény:
    kata1974 (41)
     
  6. 2003. június 11. 23:0746.
    Most olvastam, mit irtam. Hiba csuszott be: Robika NEM 2500 grammal szuletett, hanem 3500 grammal, es 54 cm-vel. Oriasi kulonbseg ugyebar. :)) Jo ejszakat minden kismaminak es kisbabanak! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. június 11. 23:0545.
    Sziasztok kismamik! En is csatlakoznek. . . :) Mi meg egeszen fiatalok vagyunk, Robika kisfiam ma ket hete szuletett. Farfekveses volt vegig, igy csaszar volt, de vajudtam is es csak akkor csaszaroztak, amikor elfolyt a magzatviz is. Orultem, hogy nem progamalt csaszart akart az orvos, hanem kivarta amig mar Robika is ki akart kerezkedni. A 40. het betoltese utan 2 nappal jott vilagra, majus 28-an, 2500 grammal, 54 cm-vel, 10-es Apgarral. Nagyon-nagyon buszke vagyok ra! Csak a 6. napon jott meg a tejem, addig a kinok kinjat alltuk ki. Magatol beallt a 4 oras evesre, reggel 6kor, 10kor, du 2kor stb kap enni. Kitunoen szopik es nagyon jol alszik, jokedvu, nyugodt baba. A bem. oldalamon olvashattok rolunk es itt lehet kepeket nezni rolunk:
    http://home. iprimus. com. au/alanpollock/

    Merci, de jo, hogy irod, hogy a gyerekorvosno szerint ejszaka "pihenhet" a kicsi gyomra. Robikat nehezen lehet felkolteni az ejszakai 2 orai eveshez, szerintem ha hagynam a 10 orai szopizas utan reggel 6ig is aludna. Holnap jon a gyerekorvosno, rakerdezek, hogy hagyhatom-e ejszaka aludni?

    Merci, modern anyuka vagy es mobil, en is sokfele akarom hozni-vinni Robikat. Mar most is de kesobb kontinenseken at kell utaznunk eleg gyakran, szoval jo lesz hozzaszokni a mozgalmas elethez mar most. :)

    Minden kismaminak gratulalok a babajahoz, sok erot, egeszseget, jokedvet kivanok! Puszi, Jomadar es a ket hetes Robika.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. június 11. 21:3444.
    Sziasztok!

    De jó, hogy ennyien csatlakoztatok!
    Ms75, mi is voltunk már csípőszűrésen, szerencsére minden rendben volt. Anyu mesélte, hogy a bátyámnak kellett 6-8 hetes koráig hordani terpeszpelust. Nem volt vele semmi gondja, meg sem érezte (állítólag). Valószínű csak elővigyázatosságból kell, nem lesz vele semmi gond!

    Köszi Merci, megnyugodtam, hogy még nem maradtam le a babaúszásról. A kiskádban Lincsi is már nagyon aranyosan lubickol!

    Kata! Hozzánk is a BVSC van közel, de nem tudom, hogy ott van-e babaúszás! Ha legközelebb arra járunk megkérdezem. Jó lenne együtt járni a kicsikkel.
    Még én is otthagyom Lincsit nyugodt szívvel a kanapén, de azért körbe szoktam rakni valamivel, így még biztos nem esne le.
    Majd megpróbáljuk mi is, hogy este 9-kor fürdünk, aztán szopi, lehet, hogy úgy kibírná az alvást reggel 4-5-ig egyhuzamban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. június 11. 20:1943.
    Sziasztok!

    Ms75, Kornélnak 6 hetes koráig kellett hordania, és nem volt vele gond, nem zavarta. Mi akkor voltunk csípőszűrésen, és szerencsére akkor már minden rendben volt.

    Szép estét és alvós éjszakát Mindenkinek! :)
    előzmény:
    Ms75 (42)
     
  10. 2003. június 11. 16:3842.
    Sziasztok!

    MOst írok először ide, mert a várandósokat már tényleg nem akartam untatni baba-témákkal.
    Most jöttünk csípőszűrésről, és megelőzésként Dórinak terpeszpelust kell hordani :((
    A csípője miatt nem aggódom, mert nincs komoly baj, csak félek, hogy kényelmetlen lesz neki a terpesztés :((
    Ti voltatok már csípőszűrésen?
    És mi volt?
    Jó lenne vmi hasonló tapasztalat, ki meddig hordta, stb.

    köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. június 11. 15:2041.
    Kati, Ecsv, Szilvi!

    Üdv a fórumban, remélem tudtok azért majd írogatni a picikről! Jó, hogy nem csak kisbabás mama van köztünk, majd később a gyereknevelésnél biztosan tudsz tanácsot adni nekünk.

    Hát én csak nézek, milyen ügyesek ezek a babák. Kicsit meg is ilyedtem, mert én még lazán otthagyom Vikit a kanapén, ha játszik. Lehet, hogy már bármelyik pillanatban megfordulhat?? Oldalra fordulni még csak a pelenkázón tud, mert az egy kicsit keményebb. Felhúzza a két lábát és oldalra gördül. De az ágy szerintem még túl puha ehhez a mutatványhoz.

    Nagy hír: két napja úgy alszik 5-ig, hogy csak egyszer mocorog 2 körül, de kis simizés után megnyugszik és nem ébred fel. Igaz eddig is aludt 4-ig 5-ig, de mindig volt egy kis mocorgás 2 és 3 körül is. És ezt fél 10-től teszi. Mától 9-kor fürdünk és etetem meg utoljára, majd kiderül, így is bírja-e 5-ig. Ez már nem kis olyan rossz, ugye??

    Babaúszásra hol lehet járni? Hozzánk a BVSC van közel. Nem tudjátok ott van ilyen?

    Pusszancs: Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. június 11. 14:2240.
    Isten hozott! Remélem Te is tudsz majd jó sztorikkal szolgálni az újdonsült Mamiknak!
    előzmény:
    ecsv (38)
     
  13. 2003. június 11. 13:1139.
    Bocsi, lemaradt egy n betű. Esztergomban született
    előzmény:
    ecsv (38)
     
  14. 2003. június 11. 13:1038.
    Sziasztok!

    Még nem volt időm végigolvasni a topikot, de láttam pár ismerőst. :)

    Az én pici fiam, Kornél, 2003. 03. 16-án született Esztergomba, 3750 grammal és 51 cm-rel. Szerencsére sok tejem van, így csak anyatejet kap.

    Bár nem tudok gyakran jönni, de csatlakozhatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. június 11. 12:5637.
    Fruzsi holnap lesz 4 hetes. Baba-mama tornán nem gondolkodtam, de a babaúszás engem is vonz főleg ebben a rohadt melegben. . . már nem vagoyk a sütő mellett! Ó de régóta nem. Csak a hajnali friss időben bírok a konyhában tevékenykedni, mert a nap többi részében agonizálok a nagy melegtől. . .
    előzmény:
    M.Judit (33)
     
  16. 2003. június 11. 12:5336.
    Sziasztok Babázók!
    Bár én már nem igazán illek ide(a kicsi lányom 9 éves)de mindenképpen gratulálni akartam nektek a gyönyörűségekhez!!!Meglestem a fényképeket, és egyszerűen elolvadtam!
    Mindeggyik baba, csodálatosan szép!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. június 11. 12:4135.
    Sziasztok Anyukák!
    Az én kisfiam március 14. -én született a Szabolcs utcai kórházban. Csak anyatejet kap és gyönyörűen fejlődik. Már megduplázta a születési súlyát és végigalussza az éjszakákat. Csak jókat tudok róla mondani. Gratulálok mindenkinek a kisbabákhoz és nagyon sok boldog percet az együtt töltött időkhöz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. június 11. 11:5434.
    Szia Judit!

    Ne izgulj, a babaúszást csak 3 hónapos kor után ajánlják, amikor már megkapta a Babuci az oltását. Addig lehet hívni háziedzőt, aki kádban szoktatja vízhez a babát. Nagyon édesek tudnak lenni, amikor a vízben lubickolnak!!!
    előzmény:
    M.Judit (33)
     
  19. 2003. június 11. 11:1133.
    Sziasztok!

    Antoinette, Lina két hónapos ápr. 3-án született. Tegnap kipróbáltuk a nagy kádban való fürdést (én is beültem vele). Elég jól ment, élvezte is, hogy nagyobb a tere, de amikor megpróbáltam lassan elengedni megijedt és nagy visitozást csapott. Gondolkodunk a babaúszáson, de nem késtünk még le? Működik még a csecsemő reflex?
    Lina is már próbál forgolódni, ha háton van mindig oldalra fordul, ha hason van akkor is megpróbál, de még nagyon elnyomja a kis kezét, mert nem tudja, hogy forduljon vissza.

    Zizi! Fruzsi nagyon ügyes, ha már megfordul. Mennyi idős is?
    Minden elismerésem, hogy ilyen melegben hajlandó vagy a tűzhely mellett lenni!

    Akartok majd járni baba-mama tornára?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. június 11. 07:4632.
    Sziasztok!

    Nemtom írtam-e már, Fruzsi a hétvégén a hasáról a hátára fordult! :))) Tegnap megint, és pont akkor, amikor itt volt egy barátnőm :))) Olyan nagyon ügyes ez a kislány, hogy csak nnna. Biztos a ti csemetéitek is hasopnlóan ügyesek :)))

    Megyek, mert leég a süti - uis, ilyenkor bírok a konyhában tevékenykedni, mert még nincs dög meleg. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. június 10. 16:5531.
    U. I. asszem nem írtam, hogy gyönyörűen oldalra fordul, szombaton kezdte, és ha oldalt van, leteszi az arcát meg a felső lábát a földre, és próbál hasra fordulni, de az alsó kezén még nem tud átfordulni, és akkor dühöng, hogy nem megy! Nagyon édes! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (30)
     
  22. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. június 10. 16:5230.
    :-))))))))))))))) Asszem Marcin a szájánál lehet a gomb, az igény szerinti szopinál, meg valahol a génjeiben - állítólag én is ilyen jól aludtam!

    Pontosan mennyi idős is Lina? Mi kb. egy hónapja fürdetjük nagy kádban Marcit, de a kis és a nagy kád között volt átmenet, amikor a kiskádat betettük a nagyba, hogy szokja a nagy teret, és csak pár nap után tettük direktben a nagyba. Akartok majd járni babaúszásra?
    előzmény:
    M.Judit (29)
     
  23. 2003. június 10. 16:4129.
    Általában nálunk is apa fürdet, márha hazaér addig. Ma mi is kipróbáljuk, milyen a mély víz. Eddig eljutottunk odáig, hogy kezdi élvezni a pancsit, remélem nem veszem el tőle a kedvét.
    Keresgélem Lincsin a gombot, hol kell beállítani, de jól eldugta!
    Azért nem panaszkodom, aranyos kislányka, éjszaka még sosem csapott hisztit ( lekopogom).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. június 10. 16:1928.
    Igen, tudom, kérdezték már mások, hogy hol van rajta az a gomb, amivel így állítom be. Sőt, nem akarok dicsekedni, de egyedül alszik el! Szopizik, elfordul, már nem kér többet, akkor leteszem a kiságyába, és egyedül elalszik! :-)))

    Fürdés: nálunk apa fürdet. Amikor elhatároztuk, hogy akkor mától nagy kád, pont hirtelen el kellett mennie valahova, ezért én fürdettem először a nagy kádban. és beleültem vele, mert így könnyebb volt. Másnap már Apa úgy csinálta, hogy letérdelt a kád mellé a szőnyegre, és azóta is így megy. Kicsit fárasztó, de "csak" addig tart, amíg megtanul ülni a manó. . . :-)
    előzmény:
    M.Judit (27)
     
  25. 2003. június 10. 16:1327.
    Sziasztok!

    Zizi! Nálunk már lezajlott a nagy látogatói hullám, de én nem nagyon tudtam készülni túl sok finomsággal. Azért még ne nagyon hajszold túl magad! Fruzsi súlya tényleg nagyon szépen növekszik!

    Antoinette, szerencséd van, hogy Marcinak ilyen jó az alvókája.

    Lehet, hogy hülye kérdés, de amikor először fürdettétek nagy kádban az apróságot, Ti is bent voltatok vele a kádban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top