Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ritka de szép lánynevek

Consuela
Létrehozva: 2006. november 12. 19:49

Szeretném ha itt összegyűjtenénk különleges hangzású, nem elcsépelt, ritka, de szép lányneveket. Persze jöhet fiúnév is.

Nem olyanra gondolok, mint a Bodza és társai, tehát nem túl polgárpukkasztót, nem olyat amiről az ember első hallásra el sem tudja dönteni, hogy milyen nemű a név viselője, de mégis ritkát... értitek ugye.

  1. 2013. március 17. 12:332101.

    Kedvenc lányneveim: Krisztina, Barby, Patrícia, Dzsesszika, Zsüliett, Helena Malvina, Veronika, Maite, Aurélia, Alfonzin, Amarilla, Franciska, Kíra, Hajnalka, Ajna

     

    Kedvenc fiúneveim: Angelo, Gabriel, Péter, Paddy...:))) 

  2. 2012. november 5. 16:562100.

    Jó ízlése van a férjednek

    Szerintem kevesen ismerik ezt a nevet és leginkább olyanok, akiknek van ilyen ismerőse, vagy hallotta hogy valakit így hívnak :)

     

    Jó egészséget kívánok a szép nevű kislányotoknak :) 

    előzmény:
    helena81 (2098)
    2012-11-03  21:56
  3. 2012. november 3. 23:352099.

    Nem olvastam el az összes 100 millió hozzászólást, de nagyjából átfutottam a fórumot. Ennek alapján úgy látom:

     

    1) olyan név nincs a földön, és soha nem is lesz, ami mindenkinek tetszik. Ami neked tetszik, az nekem nem, vagy egy másiknak nem, mert ami az egyik embernek a legszebb, az a másiknak csúnya, tucat, öreges, kimondhatatlan, jelentése miatt.... vagy akármiért is.

     

    2) Az egyik embernek ez és ez a szempont a választáskor, a másik embernek meg pont az ellenkezője...

    pl. volt aki azért ad "nemzetközi" nevet a gyerekének, hogy bárhová kerül, kimondható legyen a név, sőt, akár "benszülöttnek" hangzó legyen (pl. Krisztina = Christine)

     

    vagy pl. az egyik ember keresztyén nevet akar adni, a másik meg pogányt...

     

    3) Rájöttem, nem a név, hanem - ahogy ezt már többen is pedzegették -  viselője számít. Valójában nem a nevet csúfolják (félreértés ne essék, MINDEN nevet lehet csúfolni, ha akarják!!!!), hanem a személyt! Ha a személyt általános szeretet és tisztelet övezi, akkor hívhatják Bugyi Rózsaszínnek is, akkor sem fogja senki csúfolni, legfeljebb néhány tudatlan majom, akik nem ismerik, és akiket a többi ember hamarosan és rövid úton "rendre utasít".

     

    Szóval, szerintem minden név szép, mégha nekem (neked, neki...) esetleg nem tetszik, akkor is... és mindenki olyat válasszon, ami neki tetszik, és nagyívben ne mások véleményével törődjön

     

     

     

  4. 2012. november 3. 21:562098.

    Én most 22 hetes terhes vagyok,kislányunk lesz,és Norina lesz a neve.

    Én nem is hallottam még ezt a nevet,a férjem találta és teljesen odavan érte  

    előzmény:
    Szisza. (2097)
    2012-08-09  15:41
  5. 2012. augusztus 9. 15:412097.
    A Norina gyönyörű név Kb. hét évvel ezelőtt hallottam ezt a nevet először, egyik szobatársamat hívták így.  Azóta nálam is listás név lett :)
    előzmény:
    netti233 (2092)
    2012-07-30  12:27
  6. 2012. augusztus 9. 15:372096.
    A legjobb barátnőmet Nesztának hívják. Szerintem szép név és nem elcsépelt.
  7. 2012. augusztus 9. 15:332095.
    Ferkó
  8. Torolt_felhasznalo_787710
    Torolt_felhasznalo_787710
    2012. augusztus 9. 15:202094.
    Linda, Johanna, Lea, Anika
    előzmény:
    Consuela (1)
    2006-11-12  19:49
  9. 2012. augusztus 9. 13:592093.

    Sziasztok!

     

    Nekem lánynevek közül a Márta, Klára, Kamilla, Asztrid, Györgyi, Éva, Annamária és Marianna nevek tetszenek.

    Fiúk közül pedig a Simon, György, Lóránt, Kamill és Nimród jöhetnének szóba.

  10. 2012. július 30. 12:272092.
    Az én kislányomat Norinának hívják :)
  11. 2012. július 9. 14:202091.

    Most hallottam: Leopoldina

    ritkának ritka, de döntse el mindenki, hogy mennyire tetszetős. nekem negatív

    előzmény:
    Consuela (1)
    2006-11-12  19:49
  12. 2012. július 3. 14:012090.
    Nekem nagyon tetszik még a Kála név, bár mindig lehurrognak, szerintem nagyon szép, kedves név
    előzmény:
    dobkrisztina (2089)
    2012-07-02  17:26
  13. 2012. július 2. 17:262089.

    Én is ismerek egy Babett nevű hölgyet, nagyon kedves és aranyos. :)))))))))))))) 

    Ismerek még Ditta, Regina, Daniella, Roxána és Aniella nevű hölgyeket is.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  14. 2012. június 27. 19:202088.

    Az előzményekhez ennyit:

     

     

    A topikhoz: eszembe jutott még 1 név, Babett

    Nekem megszokott, mert van az ismerőseim között, de mások mindig visszakérdeznek rá, ha emlegetem. Szerintem szép név, és ritka volt a 80-as években is, mikor Ő született és szerintem manapság is a ritkább nevek közé tartozik, legalábbis nem ismerek Ő rajta kívül más Babettet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  15. 2012. június 27. 08:022087.

    Én 6 éves koroma hallottam először a Zoé nevet és akkor eldöntöttem a lányom csaki ez lehet....

    Mára ár nagyon sok kislány kapta a nevet, de engem valaogy nem érdekel mennyie  szaladgálnak nekem akkor is ez  név a leszebb.....

    Tetszik még a Hanna ( ey hete mondták hogy biztos Hanna Montána vagy ki miattt de én eddig a két nevet össze sem kapcsoltam, de tényleg)

     

    Fiúból a Levente Noé, Noel.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  16. 2012. június 26. 20:092086.

    Természetsen igazad van, csak folyamatosan azt olvasni, hogy melyik névről milyen rossz emlékek jutnak az eszébe valakinek, hát az nem valami felemelő.

     

     

    Én ismerek Melindát, aki nagyon szép, és kedves ember, és ismerek egy alacsony, butácska, kancsal Melindát is, aki szeret kíváncsiskodni és kavarni.

    De maga a név nagyon tetszik.

    Kedvenc nevem az Adrienn, és a rokonaim között van egy balhés lány, akit így hívnak. Mégis, el tudok vonatkoztatni tőle, mert a nevet nézem, nem a személyt.

    előzmény:
    business (2085)
    2012-06-26  18:58
  17. 2012. június 26. 18:582085.

    Bárkit kérdezel minden névhez tartozhat egy rossz emlékű öregasszony, egy undok tanárnő, vagy óvónő, és ezáltal a nevet magát összekapcsolod a nem tetsző személlyel.

    Alíz: egy csodálatos lány volt sudár termetű gyönyörű hatalmas szürkéskék macskaszemű és természetes sötétbarna hajzuhataggal.

    Zsófi: annyira szép volt, hogy egy festő még meg is festette, egész életében csodálattal tekintett rá mindenki - igaz, intelligens olvasott, jóízlésű nő volt (nagynéném)..

    Etelka: gyönyörű fehér bőrű csodás fekete hajjal örökké mosolygott, nevetett jóhumorú, csak szép emlékem van róla.

    Ármin és Dániel, simán mehetnének férfiszépségversenyre olyan klassz srácok, ráadásul okosak is.

    Lídia: egy szépséges szőke tündérke, akinek akkora szíve volt, hogy csak imádni lehetett.

    Na most mit gondoljunk. Tehát nem a név tehet arról hogy ki viseli.

     

    előzmény:
    Consuela (1)
    2006-11-12  19:49
  18. 2012. június 26. 18:412084.

    Ezeket te mondtad, most akkor ki látja mindenben a rosszat?

     

    Jácint: kiráz a hideg tőle

    Zsófia: öregasszonynév

    Lotti: A Lotti volt ket Lotti c. lanyregenyben, meg volt a volt ferjemnek egy sztarolt a csaladja altal, de altalam valahogy nem a szivem csucske Lotti/Lotte neni, kisse molett, oreg.

    Ismerosom lanya: Olympia. Majd kerdezik a pasijat, hova megy? Azt fogja modani, megyek az olympiara.

     Vagy Fiona Shreckne asszony.  Ida falubeli fejkendos neni, ezt a vonzatat keptelen lehamozni. Nem tetszik, persze.

     

     Panna Anna beceneve, Eva szep nev, de nalam nem az elso sorban van, Aliz lanyom volt nyivakolos osztalyfonoke, Ibolya volt ferjem masodik, (utalatos) felesege, mielott nem ismerte ezt a not, azt mondta, az Ibolya az disznonev, most a diszno is jo, haha, ... Emerencia apacanev, Emil ferfinev. Szoval sok a baj, haha, ettol nagyobb bajunk ne legyen, csak azert a gyermekunket ne nevezzuk Kikindanak meg Tokindanak, haha. Ha van Malna meg Eper, hamarosan Gyumolcskosar is lesz. Haha.

     

    Na, ezt sem én mondtam!

    előzmény:
    Sissi52 (2073)
    2012-06-24  19:48
  19. Torolt_felhasznalo_318595
    Torolt_felhasznalo_318595
    2012. június 24. 21:582083.

    lány: Noémi, Szonja

    fiú: Álmos, Áron

     

    :)

    előzmény:
    Consuela (1)
    2006-11-12  19:49
  20. 2012. június 24. 21:422082.

    Hat majd szepen hangzik a Lilahajnal, Lilanapsugar vagy Biroranna, Alma, Malna Eper neni. Meg Krisztofer bacsi.

    előzmény:
    eda-1952 (2081)
    2012-06-24  21:34
  21. 2012. június 24. 21:342081.
    Na igen, a Zsófi, meg a Lidi, sőt Mari, Julis néni nekünk öregasszonyos. Pont ezért lehetne megint elővenni őket...ui az unokáinknak a mai új nevek lesznek öregasszonyosak...))) Amikről mellesleg néha eszembe jut, hogy névadáskor tényleg gondolni kell arra, hogy lesz az az édes kis baba egyszer néni, meg bácsi is.
    előzmény:
    Sissi52 (2080)
    2012-06-24  21:12
  22. 2012. június 24. 21:122080.

    De nem, hat nem lenne aszociaciom, ha gyerekkoromtol kezdve nem oregasszony lett volna a Zsofi neni, akibol egy volt, vagy Lidi neni. Szerettem oket, de mindig bejott a Zsofi neni fekete vagy Lidi neni barna kendos feje.

    Nem, Emil az gyerekkori osztalytarsam volt, es mindenki Eminek hivta, regen volt. Fiu volt.

    Ja,en is igy jartam. Olyan nevet valasztottam a lanyomnak, ami nemzetkozi, de feltetelem volt, hogy benne legyen a magyar naptarban. Benne volt. O maga is csupan felmagyar, ma meg kulfoldon el, szerencsere nem osmagyar neve van, mindenki ismeri es ki is tudja ejteni a nevet, amit nem nagy megeroltetes kiejteni, de bizony az iskolaban a tanarok ot is idiota beceneven neveztek. Mi soha nem beceztuk, mert a neve ugy szep, ahogy van es konnyu kiejteni. Igaz, en otthon adtam neki haztaji millio becenevet, de ez maganugy.

    Mellesleg nekem nagyon sok nev tetszik, itt csupan a legszebbekre akartam ravilagitani, hiszen a topikondito azt keresi. Nem reg jottem ra, hogy az ilyen Lilifelek szamomra is a legszebb nevek. Itt, ahol en elek, nap mint nap olyan nevekkel talalkozom, amiket meg soha nem hallottam, rengetegfele  nep el itt. Van, amit meg lehet szokni, vagy megkedvelni, de van, ami orokre erdekes vagy idegen marad. Pl foldbe gyokerezett a labam, amikor egy pasi bemutatkozott, hogy ot Jezusnak hivjak. Vagy Yolandak, Aidak Princess, Burdel,l Cristall, Yaeyo es sorolhatnam.

    előzmény:
    eda-1952 (2078)
    2012-06-24  20:15
  23. 2012. június 24. 20:222079.
    Te is szubjektív vagy, hadd legyek én is: Minek kell egy Magyarországon régen használatos név külföldi változata? Jó régen a munkahelyemen az egyik dolgozónk azért háborgott, mert nem engedték a kislányának az Elizabeth nevet adni. Én meg mafla huszonéves visszakérdeztem, hogy az Erzsébet miért nem jó? Megsértődött...
    előzmény:
    Sissi52 (2075)
    2012-06-24  19:53
  24. 2012. június 24. 20:152078.

    Te Sissi, minden női név öregasszonynév: mert minden néven sokan öregedtek meg..)))   Az Emilt meg az becézi Eminek, aki nem ismeri a nevet. Ilyen pl, mikor a Zsoltot Zsolinak hívták, brrr.... Egyébként ha engem kérdeznek, hogy mondjak nevet, mindig azt mondom, írja ösze a tetsző neveket és nézze meg a becézési lehetőségeiket, mert nehéz megakadályozni, hogy idegen, vagy óvónő, tanár ne olyan előfordulható becenéven hívja, ami neki tetszik, de a szülő elborzad tőle.

    Egyébként egyetértek, mostanában néha tényleg elképesztő neveket adnak azért, hogy egyetlen és különleges legyen. Aztán a gyerek vagy egyetért vele, vagy viseli kénytelenségből, míg meg tudja változtatni.

    előzmény:
    Sissi52 (2065)
    2012-06-24  19:29
  25. 2012. június 24. 20:102077.
    Akkor kovesd Posalaky urat.

Címlap

top