Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gobelinről szabadon

PirosC3
Létrehozva: 2006. november 12. 18:49

 Kedves lányok, asszonyok és esetleg férfiak, 

akik ebbe a gyönyörű hobbiba kezdtetek szívesen várlak bennteket ide egy kötetlen beszélgetésre a gobelinezésről és minden másról is. Lehet, hogy halva született a kezdeményezésem, de arra gondoltam, hogy létezik a Mer2 által nyitott GOBELIN-esek hol vagytok topic ami szigorúan szakmai topic de nincs szándékom versengeni a fent említett topiccal csak szeretenék teret engedni egymás megismerésének is, illetve egy kis pletyózásnak. Jó lenne ha tudna párhuzamosan futni a két topic itt beszélnénk meg azt ami nem feltétlenül szakmai, de elszeretnénk mondani a többieknek is. 

  1. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2008. december 30. 11:417326.

    Sziasztok!

     

    Csilla: A csomagot betettem a fa alá, csak akkor bontottam ki. Hát mit mondjak, nehezen bírtam ki. Gyönyörűségeket kaptam!!!!!! Nagyon, nagyon örültem nekik! Köszönöm!  Ha jóváhagyod, megmutatom a töbieknek is, lefényképeztem. 

     

    Bora: Sajnálom, hogy nem kaptad meg időben, pedig elsőbségivel adtam fel...

     

    Többiek hogy vagytok? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_561292
    Torolt_felhasznalo_561292
    2008. december 25. 07:437325.

    Sziasztok lányok!

     

    Békés,boldog karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!!!

     

    Sajnálom,hogy ennyire régen nem jártam erre,szégyenlem magam,mert a karácsonyi ajándékot nem tudtam elkészíteni,holott az én ötletem volt az egész

    Mostanában sajnos semmire nincs időm,tanulok,dolgozom,gyerekezünk.

    Próbálok jönni néha,ha még szeretnétek,h legyek itt.

     

    Moncika ,sajnos nem érkezett meg a csomagod,amit iwiwen írtál.Gondolom elakadt a nagy kavalkádban,ami ilyenkor a postán van.

     

    kattaa: karácsonyi ajándékkal csak jövőre szolgálhatok sajnos.

     

    Remélem mindenki jól van.

     

    sok puszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2008. december 24. 15:097324.
    Álldott, békés karácsonyt kívánunk Nektek és családotoknak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_423207
    Torolt_felhasznalo_423207
    2008. december 24. 12:027323.

    bekes, aldott karancsonyt kivanunk nektek es csaladjagjaitoknak irorszagbol

     

    M, R, B, T, S & K

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. december 24. 08:187322.
    BOLDOG, BÉKÉS ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!
    előzmény:
    PirosC3 (1)
    2006-11-12  18:49
  6. Torolt_felhasznalo_423207
    Torolt_felhasznalo_423207
    2008. december 18. 19:427321.
    sziasztok lanyok....en is lennek, de mar megyek is.....majd igyekszem holnap bovebben irni.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. december 17. 21:447320.

    Sziasztok!

     

    Igen nagyon örül az egész család az uj babának, a héten már elkezdett mocorogni, kedden tudjuk meg hogy mi lesz, már persze ha megmutatja magát.

     

    Csilla tedd már be a weblapodnak a linkjét a közösbe légyszi, szeretnék néha rád nézni, h milyen gyönyörűségeket csinálsz.

     

    Hát ez is az előnye a fogszabályozásnak, a sulycsökkenés, Csilla egy vadi uj nőci lesz belőled, szerintem nekem sosem volt 38-as a méretem 

     

    na pusz, megírom az angol házimat, mert pénteken órám lesz, aztán nem szeretem utolsó napra hagyni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_729780 (7319)
    2008-12-17  15:09
  8. Torolt_felhasznalo_729780
    Torolt_felhasznalo_729780
    2008. december 17. 15:097319.

    Sziasztok!

     

    nem vesztem el csak  sok a meló. Társaságiadó feltöltési kötelezettség, meg minden amit akarunk. De már a végére jártam.

     

    Monci, meddig dolgozol? meddig leszel az üzletben? Pénteken is?

    Kiborító hogy mindíg van valami. A hétvégén pénteken a kazán romlott el, szombatra a mosógépem adott olyan hangokat mintha csapágygolyók pattognának benne.

    Hogy mi van a fogaimmal? Hát lányok ez egy másfél-kétéves folyamat. Havonta megyek "tekerésre" akkor állítanak a fogszabályozómon. Mondanám, hogy megszoktam, de ez csak félig igaz. Magát a fogszabit meg lehet szokni de a sok kiálló drótvég, meg csavarok állandóan feltörik a számat. jelenleg ez a legrosszabb. de viselem. Fogytam, szép slank vagyok, újra 38-as a méretem. ennek még örülnék is ha néha egy finom ropogós kenyérvégbe haraphatnék.

    Szimultánba csinálok mindent. Az elmaradásomat Moncinak a karácsonyi ajándékod már elkészült!!!! És most megigérem, hogy ha az anyagodat nem is tudom befejezni ma és holnap akkor a karácsonyi meglepid érkezik anyag nélkül. Tudom, hogy ez szörenyűűűűű de a karácsonyra feküdtem rá teljesen.

    Családomnak zoknikat kesztyűket kötöttem, varrtam pici falravaló képecskéket.

     

    Derinke nagyon szurkolok az újabb unokád érkezéséhez. Gondolom nagy az öröm.

     

    Ola mi van veletek? Úgy látom régen jártál erre és ue igaz Borára is.

     

    Már szinte kihal a topikunk ugye nem

     

    Holnap újra jövök remélem jelentkeztek.

    puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681427 (7318)
    2008-12-17  06:05
  9. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2008. december 17. 06:057318.

    Sziasztok!

     

    Én is kissé el vagyok havazva, de már csak pár nap karácsonyig. Sosem érem utol magam, de gondolom Ti is így vagytok.

     

    Kattaa: Nem irigyellek, lárom milyen tömegnyomor van itt nálunk is. Mindenki úgy vásárol, mintha világvége lenne. ....és még mondja valaki, hogy az embereknek nincs pénzük.....  Gondolom varrogatni nem nagyon van már sem időd sem kedved.

     

    Derine: Tudom én, hogy csak egy unokád van még, de a második is "készülődik". Mikorra is várjátok?

     

    Tényeg, mikor is adjuk postára az ajándékot?

     

    Többiek hol vagytok? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_198016
    Torolt_felhasznalo_198016
    2008. december 16. 23:477317.

    sziasztok,

    a télapó meghozta a várva-várt mintafüzeteim, 50 körüli fonalam. már csak napocska kell, villanynál nem jól látható némelyik árnyalatválltás

     

    fáradt vagyok és mégsem. kollégákkal beszélve 2 éve ezerszer húzósabb volt, megoldottuk, nincs panasz, emlékkönyvbe bevésve. plusz jól is jártam: a főnöki izé (közösben irtam) miatt anyagilag pocsékul vagyok, de!!! nyugalmam többezerszeres, "kitolni" velem nehezebb, uj kollégákkal/helyerresitőkkel gond rengeteg, semmi nem stimmel, régiek idegei szétcincálva. nagyon sajnálom és mégsem sajnálom-érzéseim igencsak kettősök

     

    mindennap benézek, jelenleg azért nem irok, mert nincs miről...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. december 15. 14:267316.

    Sziasztok Kislányok!

     

    Mindenki nagyon készülődik, és már tényleg a nyakunkon a karácsony.

    Ola: milyen felétek az idő? Gyerekek rendben vannak? Belerázódtál már a napirendbe?

     

    Katta: nálad most van a csúcs, gondolom hullafáradtan érsz haza mindennap.

     

    Csilla: fogad már biztosan oké, nem semmi azért amire vállalkoztál.

     

    Niki: Bálint várja már a Jézuskát? mit kap karácsonyra?

     

    Monika: Nektek is épp elég lehet 3 gyereknek az ajándékozása.

     

    Kittusnak én -hát elég gagyi- műanyag teáskészletet vettem, egy nagy teáskannába lehet bepakolni az egészet, ennyi pénzért szép piros-pöttyös kerámiát is kaptam volna, de az meg veszélyes még Kittusnak.

    Szeret kafancolni, meg inni mindenből.

     

    Bár szegénykém most nem eszik, mert tüszös mandulagyulladása van.

     

    Na puszi mindenkinek, remélem mindenki jól van 

    előzmény:
    PirosC3 (1)
    2006-11-12  18:49
  12. 2008. december 9. 15:547315.

    Ti is látjátok, hogy milyen izék vannak az iróablak felett?

     

    Aranyos a Korni, hogy szeret oviba járni, de azért otthon jobban.

     

    Gondolom várja már a Jézuskát.

     

    Varrogatok mindenfélét, apróságokat, ugyebár van PIF adósságom is, azt is nyomatom, meg üdvözlőlapokat varrok, na meg hát tanulom az angolt is, illetve sok időt eltöltök vele, aztán ugy érzem, hogy nem marad meg semmi.

     

    Unoka még csak egy van, a Kitti, a másik mégcsak a pociban van. De köszönöm szépen mindkettő jól van. Kitti már pötyörög egyre több mindent. Nálatok csinálták a gyerekek, hogy valami szót csak sugva mondtak? Kitti amikor valamit megszámolunk, mondja hogy egy, és "kettó" az mindig sugva jön. Olyan édes.

     

    és tényleg ne haljon ki a topik. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681427 (7314)
    2008-12-08  21:53
  13. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2008. december 8. 21:537314.

    Sziasztok!

     

    Mindenki ennyire elfoglalt? Persze ez szól nekem is, én is elvesztem... Ne hagyjuk kihalni a topikot!

     

    Én már majdnem készen vagyok az ajándékkal.

     

    Bora: Te is nagyon eltüntél!

     

    Kattaa: Gondolom a december Nálatok őrültekháza...

     

    Derine: Mit varrsz éppen? Hogy van a család, unokák?

     

    Csilla: Hogy van a fogad?

     

    Ola: Picikéd hogy van? Jobb lett azóta az eredménye?

     

    Korni már szokja az ovit. Egyik nap kijelentette, hogy szeret oviba menni, de még jobban szeret itthon lenni. Ez már haladás!  Nagyok tanulnak, vagyik legalábbis úgy tesznek. Roland múlt héten beteg volt, elkapott valami vírust. Úgy tűnik én vagyok az egyetlen aki elkapta tőle...

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_198016
    Torolt_felhasznalo_198016
    2008. december 2. 00:017313.

    sziasztok,

    ma szabadnapos voltam. délelőtt kint segitettem tesómnak, tök jó idő volt, a kabátot is letettem. utána eltűnt a nap, hirtelen úgy lehűlt. aztán tesó haza, én lakásba. kb 3 körül azt nézem, hogy nem látok, olyan sötét van. pár perc múlva mintha dézsából öntötték volna. aztán azt hittem, én vagyok a hülye, most megnyugodtam, ha derine szivárványt látott, akkor az tényleg villám volt, nem csak a szemem szórakozott velem

     

    karácsonyi ajándék: hááátttt....izééééé....hümm....szóval....lehet, hogy csak jövő karácsonyi ajándék lesz? egyrészt lusta disznó voltam (mentség nincs), másrészt a novemberi szabi alatt annyira belejöttem a cuccok szortirozásába, szekrényválogatásba, hogy egy öltést sem varrtam, harmadrészt nem akarom erre kenni, de ilyen pocsék beosztásom nagyon rég volt....szinte biztos, hogy nem lesz időm mellette semmire, totál le fog fárasztani. még azzal sem állok sehogy, amit egy kézimunkát szerető kolleganőnek terveztem, aki ráadásul kiállt mellettem végig (a közösben irtakon túl is végig támogatott, támogat). egy délután alatt kb meg is lenne kész, ha elkezdeném végre, ha nem jojóznának a szemeim időnként a neon-monitortól, és a kötélidegeim sem cafatokban lenne meló után, mert igy nincs ihletem

    előzmény:
    derine (7311)
    2008-12-01  16:07
  15. 2008. december 1. 16:127312.

    Ola? mi van Kenneth eredményével?, rendben van, tényleg nagyon szép a nagylányod, a két lány hasonlit egymásra, meg a két fiu, ha jól látom.

     

    Már valami kis apróságot varrtam én karácsonyi ajándékképpen Csillának!, de szívem szerint szeretnék mindenkinek, de asszem az már nem fog beleférni.

     

    Egy szakács barátomnak nov-ben volt a szülinapja, elkezdtem neki varrni egy kis képet, a xszemes ujságból, a legjobb szakács felirattal, persze nem lett kész, gondoltam majd elküldöm neki névnapjára ami karácsonykor van, de lehet h arra sem lesz meg, tele van fél öltésekkel, meg el is hibáztam, rengeteg benne a kontúr, szóval jó nagy szívás.

    Lehet h majd csak jövő szülinapjakor kapja meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_423207 (7304)
    2008-11-21  14:50
  16. 2008. december 1. 16:077311.

    Sziasztok Kislányok!

     

    Kittusra vigyázok éppen, de alszik a drágaságom.  Már itt a nyakunkon a karácsony, meg vannak már az ajándékok? Kittusnak én kis műanyag teás vagy kávéskészletet szeretnék venni, de azt hiszitek van, van igen, porcelánból, normáááálisak?

    Lányok nálunk olyan bolond idő van, ahogy jöttem az irodából sütött a nap, szakadt az eső /ez jó volt az autómnak, ugyis olyan koszos volt már/ és szivárvány volt. Mindez december elsején.

     

    Katta én is ugy vagyok, annyi, de annyi mintám van, hogy még ha 100 évig élnék sem tudnám kivarrni, de ettől függetlenül mindig vadászom őket, épp egyik nap találtam jó kis iskolásoknak -ellenőrzőre, tolltartóra, tornazsákra - való mintákat, el is raktam gyorsan., majd Kittinek, meg az uj bébinek /még nem tudni mi lesz/ varrok.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198016 (7310)
    2008-11-27  00:04
  17. Torolt_felhasznalo_198016
    Torolt_felhasznalo_198016
    2008. november 27. 00:047310.

    sziasztok,

    netgondjaim voltak

    nálunk is kezdődik a lazán csak diliház, elmebaj-nak aposztrofált időszak.

    rengeteg tűnik el a linkekből. sajnos...volt egy időszak, mikor inkább mentettem, pont emiatt. de nincs mindig időm, időnként a net is döglassú. egy ilyen fáradt+döglassút már megszivtam (bocsi,  nincs rá jobb kifejezés): találtam egy jó p-t. már egy-egy részét láttam, országok jellegzetességei.  és itt rengeteg volt, eddig csak német, francia, usa, szóval csak a nagyobbak voltak, de itt, jajj..!! afrika több országa, európa-amerika-ázsia teljesen, ausztrália. és éjszakázás után akadozó nettel találtam. gondoltam, pár nap múlva szabad leszek, nem látok az álmosságtól, majd akkor. és két nap múlva (vagy 3??? több nem volt, az tuti) törölték...nem sok hiányzott, ogy elsirjam magam....ugyan életem végéig nem fogom kivarrni a mintáim, annyi van, és mégis...!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_729780
    Torolt_felhasznalo_729780
    2008. november 26. 10:427309.

    Szia Monci!

     

    Örülök, hogy néha hallani felőled. A lányok eléggé eltűntek. Moncikám már csak egy icike picike időt kérek és röpül a csomagod a karácsonyi ajándékoddal együttGondoltam, ha már egyszer ennyit vártál akkor talán ebben most Te leszel az első. Szeretném, hogy így legyen. Már ezen dolgozom.

    Köszönöm, már jól vagyok, csak a sok otthoni lemaradásomat nehezen tudom behozni. Halmokban áll a vasalnivaló amit pedig nagyon nagyon utálok.

    gyerekek jól vannak a tanulással sincs nagyobb baj.A pici és az egyetemista kifejezetten szuperek a középsőnket kell eléggé sűrűn kapacitálni. lassan erő a lelkem.

    Itt a cégnél lassan kezdődik az évvégi hajrá. Nekünk könyvelőknek ez egy mumus időszak, de ha idejében elkezdem megoldani a megoldandót (hihi) akkor nem kell megszakadnom. Agyilag fárasztó. Figyelni kell .

    Veletek mi van? Gyerkőcök? Mi a helyzet az ovisoddal? Elfogadta már hogy oviba pedig menni kell? Bolt, hogy megy?

    Na és a ház gondolom szépséges lett így karácsony előttre. Ideje volt ugye?!

    puszillak, meg mindenkit aki ide vetődne.

    Csilla 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681427 (7308)
    2008-11-25  19:24
  19. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2008. november 25. 19:247308.

    Szia!

     

    Hogy vagy? Remélem azért kicsit már jobb a fogad! Nem vagyok én elnéző! Nagyon, de nagyon várom, de hát majd jön mikor kész lesz.

     

    Gyerekek hogy vannak? Megy a tanulás? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_729780 (7305)
    2008-11-21  15:25
  20. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2008. november 25. 19:217307.

    Szia!

     

    Remélem már jobban vagy!

    Erre a sarlósejtes vérszegénységre hogy jöttek rá?! Ez öröklődhet ha jól tudom... 

    Gyönyörúek a gyerekeid! Betty már kész nő! A "pici"-nek szép súlya van! Te jó ég! Ha belegondolok, hogy Korni egy évesen volt 8,5 kg....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_423207 (7304)
    2008-11-21  14:50
  21. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2008. november 25. 19:157306.

    Kattaa!

     

    Nagyon boldog névnapot kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_729780
    Torolt_felhasznalo_729780
    2008. november 21. 15:257305.

    Sziasztok Lányok!

     

    Itt vagyok ám, csak magamhoz kellett térnem. Talán most jönnek azok a napok amik már egy kicsit könnyebbek. enni még mindíg csak megfontoltan, puhát inkább csak olyant amit rágni sem kell túlzottan. Már nem fájnak állandóan a fogaim és a húzás helye is gyógyulgat. Szokni kell az biztos. A baj csak az hogy mire kicsit normalizálódna a helyzet a fogaimmal addigra jön a következő aktiválás és újra "húznak" állítanak a fogszabályozón. Ez legközelebb dec. 11.-én lesz. Annak azért örülök, hogy két hetem lesz utánna, ami elég idő ahhoz hogy talán szemt este enni tudjak. Talán...

    Moncikám, hihetetlenül elnéző vagy velem. a következő RR nél titokban simán kérheted, hogy valaki mást boldogítsak.

     

    Ola a karácsonyi ajándékozással is úgy vagyok mint az RR-el a finisben.Amikor felmerült olyan lelkesedés fogott el, nekiestem a dolognak. Gondolom, hogy Neked nem túl sok az időd a gyerkőcök mellett. Nagyon szépek és a nagylányod igazi fotomodell. Nagyon csinos pofija van. A picurnak szép a súlya nem lehet könnyű cipelni a popsiját

     

    derine akkor most estél át a tűzkeresztségen? Kitti babó ott alvására gondolok.

     

    Kata és Bora még nálam is régebben jártatok itt. Remélem mindenki egészséges.

    Puszi. Csilla

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_423207
    Torolt_felhasznalo_423207
    2008. november 21. 14:507304.

    sziasztok lanyok....itt vagyok, itt vagyok.....csak nem sok idom van, bar delelott itt vagyok a gep elott, ha kenneth is hagyja....

     

    en lenathasodtam, bar nem olyan veszes egyenlore....csak felek, hogy majd elmegy a tejem, bar szoptatok, amilyen surun csak tudok, de kenneth baba se nagyon igyekszik enni.....ha elalszik, akkor orakat is kepes aludni es meg mindig csak egy cicibol eszik....

    ma vittem vissza kenneth-et a korhazba a ferjem, mert a masodik verveteli eredmenye is rossz lett a sarlosejtes anaemia miatt.....majd most dublin-ba kell vinni haematolgiai kivizsgalasra....

     

    megmertek ma kenneth-et, 7980 g es 67 cm......majd jovo heten kell vinnem a vedonohoz 3 honapos ellenorzesre....

     

    a karacsonyi ajandekot akarom mindig kerdezni, hogy ti keszititek oket?....mert en meg hozza se fogtam....

     

    es egy kep a gyerekekrol.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2008. november 20. 21:527303.

    Sziasztok!

     

    Derine: Szívesen! Igen, sajnos észrevettem. Én is tettem el egy csomó linket a kedvencek közé. Szinte alig van már olyan ami működik.Ebből az a tanulság, hogy el kell menteni mindent ami tetszik.... Bár, ha mindent elmentenék, kellene még vagy tíz élet is.

     

     

    Csilla: Hogy vagy? Nem kis szenvedés lehet ez a  fogszabályozás.... Majd küldöd az anyagom mikor tudod. Ilyen körülmények között nem is csodálom, hogy nincs kedved varrni.

     

    Kattaa, Bora, Ola: Hol vagytok? 

    előzmény:
    derine (7302)
    2008-11-19  15:31
  25. 2008. november 19. 15:317302.

    Sziasztok Lányok!

     

    Moncika köszi a welcomot, észrevettétek, hogy a linkek közül mennyi nem él, főleg az oroszok tüntek el, -amiket még Kipling küldött-

     

    Csilla! Te aztán egy igaz hős /hus ahogy fekete pákó mondja/ vagy, itt hátborzongok.

     

    Ola, ma jártam a kézimunkaboltba, igaziból nem kaptam azt a fonalat amit szerettem volna, hónak, hóembernek jégkék  fonalat szerettem volna, de mondta a csajszi hogy náluk is volt már az az előre bekockázott anyag, és nem is volt drágább mint a sima aida.

     

    Sikerült kiszedned a ceruzát?

     

    Kitti pénteken képzeljétek nálam aludt, olyan kis aranyos volt, semmi rinya nem volt. 

    előzmény:
    PirosC3 (1)
    2006-11-12  18:49

Címlap

top