Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Víztisztít berendezés minő

Torolt_felhasznalo_544624
Torolt_felhasznalo_544624
Létrehozva: 2006. november 10. 23:55
Üdvözlöm az ide látogatókat!
Talán valaki tudna végre megfelelő tanácsot adni.
Szeretném megoldani a csapvíz megfelelő tisztítását,egy valóban minőségi berendezéssel.
Hosszú hónapok óta próbálok találni egy komoly minőséget képviselő rendszert,de úgylátszik Magyarországon csak szerencselovagok vannak,akik összevissza hazudozva megpróbálják rásózni a gagyijukat az érdeklődőkre.
Több tucat honlapot átböngésztem, több ezer fórummal együtt,és igy jutottam erre a következtetésre.

Elöször is kizárólag fordított ozmózis elvén működő berendezést kerestem,mert véleményem szerint csak az a számomra megfelelő!
Gyógyszervegyész lévén vannak ismereteim a működéséről,és hát eléggé beleástam magam a témába.DE...

Röviden a tapasztalataimról:
Eddig nem találtam olyan céget ahol megfelelő tájékoztatást kaptam volna,hogy az általuk forgalmazott terméket ki gyártja pontosan?
Hol gyártják?
Mi a pontos típusa?
Mi az amit beszerelnek valójában?
Rendelkeznek-e valamilyen komolyabb minőségvizsgáló szervezet minősítésével?
Jöttek nekem ANTSZ engedélyszámmal,csak mikor megnéztem az eredeti engedélyt mindíg kiderült,vagy nem arra szólt amit Ők árulnak,vagy nem is minősíthető reverz osmozis technológiának,vagy ARZÉN és NITRÁT eltávolításárs nem alkalmas kitételt tartalmazott.

Egyébként abszolúte hidegen hagyna az ANTSZ engedélye,hiszen szerintük a vezetékes víz is megfelelő!

A többség mind ugyanazt árulja eltérő megnevezéssel.
A legnagyobb megdöbbenésem akkor, volt miután rájöttem az eredeti amerikainak titulált készülékek egytől egyig KINAI gagyigyártóktól származnak!Van egy tartomány ahol erre specializált üzemek vannak.
Más más néven gyakorlatilag ugyanazt gyátják.
Az eredeti honlapjukon a fényképeken látható készülékeken amerikai zászló van,tehát előre tervezett megtévesztés.
A másik trükk,hogy némelyik Amerikában létrehozott egy céget, és igy titulálják eredeti amerikainak.
Vettem a fáradtságot,hogy ennek mind alaposan utánnajárjak.

Hátha van olyan ember aki tud ajánlani egy magyarországon levő céget aki ezektől eltérően valóban minőséget árul!
Kezdem azt hinni nincs ilyen.
A megoldás persze az is lehetne ha kintről rendelném meg de akkor le kell mondjak garanciákról,nics szervízháttér,stb.
Tud valaki tippet adni?

Kérem azokat akik szerint nem kell tisztítani a vizet ne akarjanak lebeszélni,nem az Ő okosságukra van szükségem!
Több ezer fórumos oldalt átböngésztem már.
Előre köszönöm a jószándékú tanácsokat!
  1. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 12. 23:04226.

    Arrol ne is beszeljunk, hogy az, hogy budapesti szennyziz (szegyen) a Dunaba folyik, az nem jut vissza a budapesti csapvizbe. Bp. ivovizet foleg Bp. elott, a Szentendrei szigeten es azzal szemben a parton nyerik, tehat abba semmi nem jut a tisztitatlan pesti szennyvizbol, az a Pest alatt lakok (Csepel? es tovabb lefele a Duna menten) vizet szennyezi.

    Ezert kerdezem, hogy konkretan melyik vizrol beszelunk, Pest folott sokkal tisztabb, mint kozvetlenul alatta... azutan fokozatosan higul es ontisztul megint....

    előzmény:
    Öko (216)
    2007-03-12  17:42
  2. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 12. 22:59225.

    Jol latod, csak azt mertek, hogy bakteriumok nincsenek benne.
    Azt kozolte Öko, hogy tisztitasa elott a csapvizben mennyi volt ezekbol a bacikbol, csak azt, hogy tisztitas utan nem volt benne. Es ha mar elotte sem volt benne? 

    Lehet merni a tobbi szennyezest is, de valamiert azt nem merik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265764 (222)
    2007-03-12  21:40
  3. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 12. 22:56224.

    Zsüszi nagyon jol latod!

    Az idezett cikk szerint a hormonok 75%-a lebomlik a homokszuron a szennyviztisztitoban. (biologiai alapon, bacik, ezimek stb)

    Innen kijut a folyoba. Felhigul. Sok-sok-sok-szorosara (vesd ossze a Duna vizhozamat a teljes pesti szennyizzel...de mar elotte,  mar a VC-ben kezdodik a higulas, ert egy adag pisihez jon egy tartalyni oblitoviz... azutan a zunanyozas, a mosogatas, a mosas vize...)

    Onnan bejut a talajvizbe. Sok homokon keresztul megy.

    Ezutan meg kezelik agressziv vegyszerekkel (klor, ozon stb).

    Miert nem idez senki egy merest, hogy ezutan mennyi pisi, gyogyszer stb van meg benne?

    Az ket kulon dolog, hogy elvileg mit szur ki a membran es hogy egy konkret keszulekben mi szivarog, mennyire tokeletes, idealis a membran... ez is hit kerdese, mert senki nem meri.

    Bocsanat, hogy uzletet rontok es vallasos hitet tepazok. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265764 (223)
    2007-03-12  21:45
  4. Torolt_felhasznalo_265764
    Torolt_felhasznalo_265764
    2007. március 12. 21:45223.
    És a homokszűrőn nem akadhat fenn a hormon? Az azért van minden városi vízműben, nem? Szűrést nem végez rá külön, de nem végez mondjuk a döglött macskákra sem, mégis kiszűri őket belőle.
    előzmény:
    cichlid (221)
    2007-03-12  21:38
  5. Torolt_felhasznalo_265764
    Torolt_felhasznalo_265764
    2007. március 12. 21:40222.
    A mérések csak a baktériumokra vonatkoztak? Mintha azok a nevek ott mind azok volnának, de ha nem, akkor bocsi. Szóval a gyógyszert meg a hormont nem lehet valahogy mérni?
    előzmény:
    Öko (216)
    2007-03-12  17:42
  6. 2007. március 12. 21:38221.
    Dorka, szerintem nem hit kérdése: ha valaki belehugyozik a vízbe, akkor abba bele van hugyozva, ha hiszed ha nem. Mivel az összes gyógyszer ürül vizelettel, nem folytatom..És ha azt nem távolítja el senki, márpedig a vízművek elismerte hogy erre vonatkozóan nem végez szűrést, akkor az benne van.

    A RO membrán lyukmérete 0,0001 mikron. Nem vagyok okos, csak megmutatták a méreteket múlt csütörtökön, hogyan viszonyul a baktérium és a vírus mérete a membrán lyukméretéhez. Ezen a méreten mi megy át?

    Jézusban lehet hinni, ebben nem kell. szerintem..

    üdv
    cichlid

    előzmény:
    dorka68 (217)
    2007-03-12  19:11
  7. Torolt_felhasznalo_265764
    Torolt_felhasznalo_265764
    2007. március 12. 21:38220.
    Az ebből származó eredmények alapján a szennyezettség összevethető a németországi adatokkal - különösen a Berlin környékére jellemző elszomorító mértékkel. - Akkor tehát Berlinben megmérték a gyógyszermaradványokat? Vagy csak annyi a hasonlóság, hogy ott is csak 45 %-ot pucolnak ki?
    előzmény:
    Öko (216)
    2007-03-12  17:42
  8. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 12. 21:16219.

    Az elso link azt mondja, hogy felhalmozodnak a hormonok bizonyos membranokon.

    A masodik is.

    A harmadik azt mondja, hogy homokon keresztulszurve a szennyvizet a hormonok 75%-a eltavozik, RO-val tobb mint 95%.

     

    A kerdesek tovabbra is:

    1- konkretan megmerte-e valaki a csapvizet tisztitas elott (konkretan azt a csapvizet, amit iszik, nem mas varosban, mas foldreszen)

    2-megmerte-e valaki a csapvizet tisztitas utan (konkretan azt a keszuleket, nem az RO elvet kerdezem)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (218)
    2007-03-12  20:35
  9. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 12. 19:11217.

    Leforditom magyarra:

    feltetelezzuk, hogy az ivovizben gyogyszermaradvanyok vannak, nem merjuk.

    Feltetelezzuk, hogy a keszulekbol kijovo vizben nincsenek, azt sem merjuk.

    Azt tudjuk, hogy ha ott vannak a gyogyszermaradvanyok, akkor egy idealisan mukodi RO berendezes eltavolitana oket.  A konkret csapvizrol es a konkret berendezes hatasfokarok ebben a tekintetben (mit enged at a membranja) semmi adat nincs.

    Hit kerdese, es mint ilyen kerdes, nagy indulatokat kavar ha valaki ketsegbe vonja.

    előzmény:
    Öko (216)
    2007-03-12  17:42
  10. 2007. március 12. 17:42216.
    Köszönöm a megtisztelő titulust,de ettől azért még messze vagyok.

    Egy riport részletet másolok ide,válaszként az első kérdésedre.

    "A magyarországi élő- és talajvizek gyógyszerszennyezettsége kiterjedt kutatások hiányában jelenleg csak becsülhető. Az ELTE kutatói, Záray Gyula professzor vezetésével az értékesített gyógyszermennyiség alapján számolták ki a valószínűsíthető mértéket. Az ebből származó eredmények alapján a szennyezettség összevethető a németországi adatokkal - különösen a Berlin környékére jellemző elszomorító mértékkel. Az ottani szennyvíztisztító telepek ugyanis nem bírják maradéktalanul kiszolgálni az ott élő lakosságot - hasonlóan Budapesthez, ahol a szennyvíz 55 százaléka máig tisztítatlanul folyik a Dunába."

    A megfelelő minőségű fordított ozmózis rendszer alkalmas az említett anyagok biztonságos eltávolítására.

    Természetesen,a nálunk üzemelő berendezés által termelt vizet,megvizsgáltam,a gyártó által közölt paramétereknek megfelelő volt a víz.
    A bakterologiai vizsgálatot akreditált laborban végezték,


    Escherichia coli (E. coli)
    0/250 ml
    Enterococcusok
    0/250 ml
    Pseudomonas aeruginosa
    0/250 ml
    Telepszám 22 °C-on
    0/ml
    Telepszám 37 °C-on
    0/ml

    Üdv.Natalia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265764 (215)
    2007-03-12  14:39
  11. Torolt_felhasznalo_265764
    Torolt_felhasznalo_265764
    2007. március 12. 14:39215.
    Szia Öko! Mint vízügyi szaktekintélyt kérdezlek: hogy mérik a csapvíz hormon- és gyógyszermaradék-tartalmát? Pontosítok: mérte valaha valaki egyáltalán? A valahol már idézett táblázatban egy kukk sincs róla, de nyilván abban csak az van, amit a Vízmű mér. Másik kérdés: a nálad beszerelt cucc kimeneti oldalán megmértétek a vízminőséget? Értem, az elmélet szerint valóban tiszta, de van valami mód a mérésére is? Ha azt mondod, Te mérted, én elfogadom, nekem nagyjából lövésem sincs róla, minek kéne benne lenni, és minek nem. De jó lenne tudni, hogy a gyakorlat is alátámasztja, és tényleg nincs benne se hormon, se Quarelin.
    előzmény:
    Öko (212)
    2007-03-07  23:11
  12. Torolt_felhasznalo_746089
    Torolt_felhasznalo_746089
    2007. március 12. 11:54214.
    "Én a víztisztításra ajánlom a korall kalcium port"

    Ezt komolyan gondolod?????

    Itt nem illendő MLM butaságokkal etetni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2007-03-12  11:24
  13. 2007. március 11. 12:44213.
    Sziasztok, csütrötök óta nem kerültem gépközelbe, így csak most tudom leírni az eseményeket. Látom amúgy is pang a fórum.

    Szóval tegnap délelőtt óta tiszta vizet iszom már én is!!!!

    Csütörtökön volt nálam egy nagyon kedves úr, aki megnézte a vizünket, vezetékes vizet és ásványvizet is, utána pedig bemutatta azt a berendezést amit ők forgalmaznak.

    Daphni:
    megkérdeztem tőle mindent amit írtál és kapásból mondta a válaszokat, tehát korrekt a dolog

    Nagyon jó gép, amellett hogy esztétikus 100% garanciát nyújt arra, hogy mit iszom, mert komputer monitorozza a vizet, UV C lámpa csírátalanít a tartályban, orvosi műanyag az összes vízzel érintkező alkatrész stb..
    szóval profi a cucc, ja és örök garanciás, profi szervíz háttérrel a szűrőcserékre és az esetleges meghibásodásra, mert ugye murphy

    Szóval maximálisan elégedett vagyok és azóta már többször teáztunk is, hát ég és föld, plusz a mai levest már tisztavízből főztük...na mindegy...nem áradozok itt..

    Sem a céget, sem a márkát nem írom be mert nem reklámozok itt, akit érdekel privátba megírom, ha akarja.

    üdv
    cichlid
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. március 7. 23:11212.
    Akkor ezt is elolvastad?

    "Elöször is kizárólag fordított ozmózis elvén működő berendezést kerestem,mert véleményem szerint csak az a számomra megfelelő!"

    Ha úgy van ahogy írtad előbb,Te legalább sokkal tisztább vizet fogsz inni.
    Hogy a megfelelő megoldás-e amit választottál,abban nem vagyok biztos.

    előzmény:
    narancshéj (210)
    2007-03-07  23:02
  15. 2007. március 7. 23:04211.
    Ja, és kereskedelmi tevékenység véleményem szerint az lenne, ha én próbálnék eladni valamit, egy honlap ajánlása, mindenféle érdek nélkül szerintem nem ez a kategória, te nagyon okos!!!
    előzmény:
    Öko (207)
    2007-03-07  22:47
  16. 2007. március 7. 23:02210.
    Pontosan az indító kérését vettem célszerűen figyelembe, olvasd el mégegyszer, ha ez számodra nem derült volna ki. 
    előzmény:
    Öko (207)
    2007-03-07  22:47
  17. 2007. március 7. 23:01209.

    Én csak tippet akartam adni, lévén ezt kérte a topic indítója!!

    Nem kereskedek vele, elárulom neked. 

    előzmény:
    Öko (207)
    2007-03-07  22:47
  18. 2007. március 7. 22:57208.
    "Akkor az osszes asvanyviz es gyogyviz is ostobasag?"


    Az ásványvíz igen.

    A gyógyvíz más kategória,azoknak bizonyított gyógyhatása van./Már amelyiknek van,különben nem lehet gyógyvízként forgalmazni/


    Nem Ca,Mg,Fe,Cr és más "ásványi" és nyomelemekben rejlik a gyógyhatásuk.
    Hosszútávú tartós fogyasztásra nem alkalmasak,csak ivó kúraként,főleg orvosi javallatra,ellenőrzés mellett.

    Üdv.Natalia
    előzmény:
    dorka68 (197)
    2007-03-07  17:17
  19. 2007. március 7. 22:47207.
    A fórum szabályai szerint amit Te elfogadtál a regisztráció alkalmával,
    nem megengedett a burkolt kereskedelmi tevékenység.

    Úgy vélem a Te hozzászólásod ide tartozik.
    Legalább is egy nagy lóláb lóg ki belőle.

    Ha mégsem,akkor sorry,viszont célszerű lenne elolvasnod az előző hozzászólásokat,valamint a topic indító kérését is illendő figyelembe venni.

    Üdv.Natalia
    előzmény:
    narancshéj (206)
    2007-03-07  22:30
  20. 2007. március 7. 22:30206.
    Szia! Én adnék egy tippet, bár nem olvastam végig a sok hozzászólást, lehet, hogy már írta valaki. Most rendeltem én is, hétfőn jött meg, egy víz desztillálót. 55e ft volt, és én ezentúl ezt fogom inni (desztillált vizet). (Eddig is ittam sokszor, de gyógyszertárban véve elég drága.) Sokan erre azt mondják, hogy az ásványi anyag hiányzik belőle, de a szervezet az ásványi anyagokat a táplálékból, és nem a vízből kell, hogy felvegye. (És ami egyszer beépült, azt nem mossa ki a deszt. víz, csak a felesleget!) (Az oldal, ahonnan rendeltem: www.desztillaltviz.hu sok info is van itt ezzel kapcsolatban  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (1)
    2006-11-10  23:55
  21. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. március 7. 22:24205.
    "összvissz a víz 5%-át fogyasztjuk valóban víz formájában(vagy nem így értette az előbb vki?)

    Nem így értette!!! Nem is ezt írta.Hanem ezt:

    "Ha összevetjük a két ásványi anyag forrást, az eredmény kétségtelenül felnyitja a szemünket. Átlagosan a napi nyomelem-bevitel több mint 95%-a az élelmiszerekből származik (gyümölcsök, zöldségek, állati eredetű termékek), és kevesebb mint 5%-a ered az ivóvízből."


    Így már OK?
    előzmény:
    eimrow (199)
    2007-03-07  17:32
  22. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 7. 21:58204.
    Nem olvastad el mit irtam, vagy szandekoasan mellebeszelsz?
    előzmény:
    cichlid (202)
    2007-03-07  21:46
  23. 2007. március 7. 21:53203.
    még csak annyit, hogy nem értem miért kell ezen vitatkozni:

    a képlet egyszerű: aki akar vizet tisztítani, az tisztítson, aki nem az meg igyon amit akar. Ez a topik, a nyitó hozzászólás alapján azért jött létre, hogy megbízható, minőségi megoldást találjunk a víztisztításra. Mi akiknek erre igénye van már rég túl vagyunk azon hogy kell a tisztítani a vizet, vagy nem, szükség van e az ásávnyi anyagokra a vízben vagy nem.

    Nem értem miért kell olyanokat győzködni erről, aki az ellenkezőjéről van meggyőződve.

    Tehát Dorka: igen kell a vízbe a sok ásványi anyag, nem szabad mást inni. Mi ilyen sötét hülyék vagyunk, hogy ozmózis vizet akarunk inni a saját hülye döntésük alapján. Legyen szabad ezt megtennünk ebben a szép szabad országban.

    UFF én beszéltem

    cichlid
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. március 7. 21:46202.
    Dorka: tehát szerinted önmagában káros anyag nem tud egyszerűen lerakódni a szervezetben?

    A szervezet amire szüksége van azt felveszi, csak nem a vízből és nem abban a formában amiben a vízben van jelen.

    Egyébként akkor nyugodtan igyál nitrázos, arzénes vizet, majd a szervezeted úgyis kiválasztja.

    A természetet ne keverjük ide, a természet nem volt felkészülve az EMBERRE és arra hogy ilyen mértékben avatkozunk bele.

    A DDT hány éve van betiltva? A mai napig kimutatják egy újszülött vérében is. Akkor milyen szinten épült be a szervezetbe. Azt miért nem választja ki a szervezet mint káros anyagot???

    Megmondom: mert nincs rá felkészülve. Mint hogy arra sincsen, hogy ilyen mértékben szennyezett vizet igyunk, olya vizet, amiben a gyógyszermaradványoktól a hormonokig, a növényvédőszereken kerezstül a műtrágyán át minden megtalálható.

    Hja hogy ezeket senki sem méri? Ugyan miért mérné állam bácsi? Nem érdeke. Az ásványvíz lobby meg dolgozik rendesen ne aggódj..

    szóval lássunk már tisztán egy kicsit.

    Mint már mondottam, mindenkinek saját döntése mit iszik.

    Én már döntöttem, remélem holnap megoldást kapok rá végre!

    Szóval ha van kedved, igyad csak tovább a finom kálciumban dús ásványvizet, remélve hogy egészséges leszel tőle.
    Bocs én kihagyom.

    üdv
    cichlid
    előzmény:
    dorka68 (201)
    2007-03-07  20:54

Címlap

top