Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Víztisztít berendezés minő

Torolt_felhasznalo_544624
Torolt_felhasznalo_544624
Létrehozva: 2006. november 10. 23:55
Üdvözlöm az ide látogatókat!
Talán valaki tudna végre megfelelő tanácsot adni.
Szeretném megoldani a csapvíz megfelelő tisztítását,egy valóban minőségi berendezéssel.
Hosszú hónapok óta próbálok találni egy komoly minőséget képviselő rendszert,de úgylátszik Magyarországon csak szerencselovagok vannak,akik összevissza hazudozva megpróbálják rásózni a gagyijukat az érdeklődőkre.
Több tucat honlapot átböngésztem, több ezer fórummal együtt,és igy jutottam erre a következtetésre.

Elöször is kizárólag fordított ozmózis elvén működő berendezést kerestem,mert véleményem szerint csak az a számomra megfelelő!
Gyógyszervegyész lévén vannak ismereteim a működéséről,és hát eléggé beleástam magam a témába.DE...

Röviden a tapasztalataimról:
Eddig nem találtam olyan céget ahol megfelelő tájékoztatást kaptam volna,hogy az általuk forgalmazott terméket ki gyártja pontosan?
Hol gyártják?
Mi a pontos típusa?
Mi az amit beszerelnek valójában?
Rendelkeznek-e valamilyen komolyabb minőségvizsgáló szervezet minősítésével?
Jöttek nekem ANTSZ engedélyszámmal,csak mikor megnéztem az eredeti engedélyt mindíg kiderült,vagy nem arra szólt amit Ők árulnak,vagy nem is minősíthető reverz osmozis technológiának,vagy ARZÉN és NITRÁT eltávolításárs nem alkalmas kitételt tartalmazott.

Egyébként abszolúte hidegen hagyna az ANTSZ engedélye,hiszen szerintük a vezetékes víz is megfelelő!

A többség mind ugyanazt árulja eltérő megnevezéssel.
A legnagyobb megdöbbenésem akkor, volt miután rájöttem az eredeti amerikainak titulált készülékek egytől egyig KINAI gagyigyártóktól származnak!Van egy tartomány ahol erre specializált üzemek vannak.
Más más néven gyakorlatilag ugyanazt gyátják.
Az eredeti honlapjukon a fényképeken látható készülékeken amerikai zászló van,tehát előre tervezett megtévesztés.
A másik trükk,hogy némelyik Amerikában létrehozott egy céget, és igy titulálják eredeti amerikainak.
Vettem a fáradtságot,hogy ennek mind alaposan utánnajárjak.

Hátha van olyan ember aki tud ajánlani egy magyarországon levő céget aki ezektől eltérően valóban minőséget árul!
Kezdem azt hinni nincs ilyen.
A megoldás persze az is lehetne ha kintről rendelném meg de akkor le kell mondjak garanciákról,nics szervízháttér,stb.
Tud valaki tippet adni?

Kérem azokat akik szerint nem kell tisztítani a vizet ne akarjanak lebeszélni,nem az Ő okosságukra van szükségem!
Több ezer fórumos oldalt átböngésztem már.
Előre köszönöm a jószándékú tanácsokat!
  1. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 7. 20:54201.

    Valasszuk szet a beepulest es a felszivodast.

    Az elso, hogy bejut-e a szervezetbe, vagy csak atmegy a belcsatornan.

    A masodik, hogy az ami bejutott, annak mi lesz a sorsa: beepul (hasznosan vagy karosan), vagy kivalasztodik.

     

    En azon csodalkozom, hogy feltetelezitek, hogy az emberi szervezet ugy alalkult ki, hogy amire szuksege van, azt nem veszi fel, ami meg art neki azt osszegyujti.
    Most a termeszetben elofordulo anyagokrol beszelunk csak, amikkel az evolucio soran talalkotunk (kalcium, vas, mangan, arzen...).

    Mas elolenyeknel ez ugy mukodik, hogy amire szukseguk van, azt gyujtik, nagyon hatekonyen gyujtik, ami mergezi oket azt viszont hasonlo hatekonysaggal tavoltartjak illetve akrivan kidobjak.

    előzmény:
    cichlid (200)
    2007-03-07  19:46
  2. 2007. március 7. 19:46200.
    Dorka:
    csak a beépülésről: azt ugye hallottad hogy a különböző anyagok, különböző hatékonysággal éülnek be a szervezetbe? Pl. a kalcium nem úgyanúgy mint a mangán, vagy a vas?

    Akkor az elképzelhetetlen számodra, hogy miközben a kalcium ami nehezen épül be, mellette az arzén, vagy a króm6 simán lerakódik??

    illetve míg kalciumból szüksgünk lenne nagyobb mennyiségre, addig az arzénból talán nem kell annyi, hogy elpatkoljunk és mondjuk abból elég az minimális hatékonyság is, hogy egészségügyi problémákat okozzon??

    üdv
    cichlid
    előzmény:
    dorka68 (192)
    2007-03-07  14:09
  3. 2007. március 7. 17:32199.
    Én inkább azt kérdezném, hogy ha összvissz a víz 5%-át fogyasztjuk valóban víz formájában (vagy nem így értette az előbb vki?), akkor mi szükség erre a paranoiás víztisztításra???? A zöldségek, gyümölcsök valszeg stinknormál vizet tartalmaznak, és még jó, ha nem szennyvízzel locsolták őket.  
    előzmény:
    dorka68 (197)
    2007-03-07  17:17
  4. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 7. 17:30198.

    Nem problema. Az Amazonasznal, a mindennapos esok gyakorlatilag desztillalt vizze higitjak a folyokat, tavakat.

    Ha neonhalakat, csaszarlazacot es mas amazonaszi halacskat tartasz, nyugodtan toldsd fel az akvariumot deszt vizzel (vagy RO vizzel).

    A pH-ja 5-6 kozott lesz, mert a levegobol CO2 oldodik bele, es szensavat kepez. Ez normalis.

    Ha mindenkeppen pufferelni akarod, akkor aztass bele jo minosegu tozeget, ami enyhe savas kornyezetet biztosit.

    előzmény:
    Öko (196)
    2007-03-07  16:13
  5. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 7. 17:17197.

    Lehet, hogy igaz, nem szamit, ha mindent kiszedunk a vizbol es csak tiszta H2O-t iszunk, hiszen a taplalekbol megkapjuk az osszes nyomelemet.

    Akkor az osszes asvanyviz es gyogyviz is ostobasag?

    előzmény:
    Öko (194)
    2007-03-07  14:46
  6. 2007. március 7. 16:13196.
    "vannak olyan halaim, amelyek csak desztillalt vizben erzik jol magukat"

    Ezzel azért óvatosan!
    Az akvarisztikában nagyon fontos, hogy a víz stabil, jól pufferelt legyen. Akár savas, akár lúgos vízben szeretnek élni halaink, mindig fontos, hogy a víz állapota ne változzon.
    Véleményem szerint a pH stabilitása sokkal fontosabb, mint az éppen aktuális értéke. A halak bizonyos határok között tudnak alkalmazkodni egy stabil kémhatású vízhez még akkor is, ha az eltér a természetes élőhelyükön előforduló víz kémhatásától, de nem tudnak alkalmazkodni egy olyan vízhez, melynek pH értéke állandóan változik.
    Mivel a halak savat választanak ki, ha a víz nem jól pufferelt a pH hamar leeshet. Ez sokkal inkább stresszeli a halakat annál, hogy egy-két fokkal magasabb pH-jú vízben élnek, mint az Amazonasból kifogott nagyszüleik.

    De valószínüleg ezeket pontosan tudod.Fontosnak tartottam azonban megjegyezni,nehogy valaki rohanjon deszt.vízzel feltölteni az akváriumát.

    Üdv.Natalia
    előzmény:
    dorka68 (193)
    2007-03-07  14:18
  7. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. március 7. 14:53195.
    "Ésszerű-e elfogyasztani mindenféle nehézfémet, baktériumot, víztisztításhoz használt vegyszert, ipari és mezőgazdasági vegyi üledéket, stb. pusztán azért, hogy ahhoz az elenyésző százaléknyi ásványi anyaghoz hozzájussunk a vízzel? Nem hinném!"

    Ez rendkívül lényegretörő,világos,kivételesen bölcs kérdés volt.

    Ehhez hasonló kérdések juttatak arra a döntésre,hogy TISZTA vizet akarok inni!
    előzmény:
    Öko (194)
    2007-03-07  14:46
  8. 2007. március 7. 14:46194.
    Én is elmélkedtem egy kicsit.

    A testünknek kétségkívül szüksége van ásványi anyagokra. Talán ez a téma a "legfelkapottabb" mostanában a Fordított ozmózissal tisztított vízzel kapcsolatban. Ebben a vitatott kérdésben éppen annyi "hivatalos" vagy "szakértői" véleményt lehet felsorakoztatni a Fordított ozmózissal tisztított víz mellett, mint ellene.

    A lényeg az, hogy gyakorlatilag az összes táplálkozási és orvosi hivatal egyetért abban, hogy a testünk a napi táplálékunkból építi be a szerves ásványokat. A hivatalok abban nem értenek egyet, hogy a szervezet számára jelentenek-e bármilyen tápértéket a szervetlen vegyületként bejutó ásványi anyagok, mint például a csapvízben vagy ásványvizekben megtalálható oldatlan ásványok, a szenny és mészkő.

    A probléma megoldására talán a legjobb módszer, ha kiértékeljük a különféle ásványi és csapvíz mintákat a világ minden tájáról. Így meghatározzuk, mennyi szervetlen ásványi anyag található bennük (súlyra), ami átlagosan napi két liter csapvíz elfogyasztásával jut a szervezetbe. Majd a kapott értéket összehasonlítjuk azzal, hogy mennyi ásványi anyagot fogyasztunk el egy átlagos napi étrenddel (szintén súlyra). Dr. Jon Kirschmann Táplálkozási Évkönyvében számos jól használható adatot találunk erre vonatkozólag.

    Ha összevetjük a két ásványi anyag forrást, az eredmény kétségtelenül felnyitja a szemünket. Átlagosan a napi nyomelem-bevitel több mint 95%-a az élelmiszerekből származik (gyümölcsök, zöldségek, állati eredetű termékek), és kevesebb mint 5%-a ered az ivóvízből.

    A Fordított ozmózissal tisztított vízzel kapcsolatos "nyomelem problémát" így már sokkal világosabb kérdésként fogalmazhatjuk meg: Ésszerű-e elfogyasztani mindenféle nehézfémet, baktériumot, víztisztításhoz használt vegyszert, ipari és mezőgazdasági vegyi üledéket, stb. pusztán azért, hogy ahhoz az elenyésző százaléknyi ásványi anyaghoz hozzájussunk a vízzel? Nem hinném! Ha a szervezetünkben nyomelem-hiány lép fel, az ásványvíz fogyasztása NEM fog javítani az állapotunkon.
    Üdv.Natalia[
    előzmény:
    dorka68 (193)
    2007-03-07  14:18
  9. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 7. 14:18193.

    A hasznos anyagok eseten en inkabb a nyomelemeket hianyolnam.

    Nezz meg par asvanyvizet, par gyogyvizet, az uveg oldalan ott az osszetetel.

    Allitolag az asvanyvizek, a gyogyvizek ilyen meg olyan jo hatassal vannak a fogyasztora...

    Mint biologus, ugy gondolom, hogy az evolucio soran ahhoz alkalmazkodtunk, hogy forrasvizet, tovizet, pocsolyavizet, folyovizet igyunk. Ami nem desztillalt viz.

    Mint akvarista, nem tudom, vannak olyan halaim, amelyek csak desztillalt vizben erzik jol magukat (ezek peldaul az amazonaszbol es mellekfolyoibol szarmaznak).
    Mas halacskak csak akkor erzik jol magukat, ha a csakvizbe meg teszek par asvanyi sot... ezek peldaul az afrikai tavakbolszarmazo halak.

    Az ember ose allitolag afrikaban fejlodott ki...

    Csak elmelkedek.

    előzmény:
    Öko (191)
    2007-03-07  14:02
  10. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 7. 14:09192.

    Pontosan ez az, amit nem ertek:

    ha igaz az, hogy egy femion (Ca++) ami hasznos, szukseges a szervezetnek, tehat az a logikus, hogy a szervezet osszegyujtse "vízben oldott formájában a beépülési hatékonysága 0-hoz konvergál", akkor mas hasonlo fem ionok (melyek nem szuksegesek, sot karosak) beepulesi hatekonysaga vajon mennyi?

    Ugy gondolom, hogy ha az elobbi nulla, akkor az utobbi is nulla kene legyen.

    De ha megforditom, es tudom, hogy utobbi nem nulla, mar kis mennyisegben is beepulnek es kepesek kart okozni femionok, akkor azt kell gondoljam, hogy a hasznos is ugyanigy bejut a szervezetbe es beepul. Inkabb arrol van szo talan, hogy a Ca++ mennyisege a vizben nagyon alacsony, igy ha az osszeset felveszei is a szervezet, az keves?

    előzmény:
    cichlid (190)
    2007-03-07  09:48
  11. 2007. március 7. 14:02191.
    Cumpika már rávilágított a LÉNYEGRE!
    Dorka megerősített véleménye:
    "mashonnan tobbet kaphat beloluk, tehat nem baj, ha a vizbol nem kapja meg)

    Tehát megegyezhetünk abban,hogy nem baj,ha a vízben nincs Ca!!!!!

    Ugyanis az ellenzők legfőbb érve,a tiszta víz ellen,hogy nincs benne "hasznos" anyag.

    Üdv.Natalia
    előzmény:
    cichlid (190)
    2007-03-07  09:48
  12. 2007. március 7. 09:48190.
    Kedves Dorka, én nem azt mondtam, hogy azzal van a baj, hogy szájon át kerül a szervezetbe a kalcium és attól nem épül be a szervezetbe, hanem azt, hogy vízben oldott formájában a beépülési hatékonysága 0-hoz konvergál. Hiszen ha szerves vivő anyaggal tud 20-40%-os hatékonysággal beépülni, akkor a vízből vajon mennyire tud?

    De mint mondtam én csak egy tájékozódni próbáló laikus vagyok, nem orvos, vegyész stb...

    üdv
    cichlid
    előzmény:
    dorka68 (187)
    2007-03-06  22:13
  13. 2007. március 7. 07:18189.

    MA már tiszta vizet iszunk!!!!!!!

    És azt hiszem, a legjobb céget választottam, nagyon szimpi a hozzáállásuk mindenhez!

    Végre valakik, akik nem a mai magyar átverős-lehúzós cégimage-t gyakorolják........

    Szép, TISZTA napot mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_746089 (188)
    2007-03-06  23:10
  14. Torolt_felhasznalo_746089
    Torolt_felhasznalo_746089
    2007. március 6. 23:10188.
    "(mas kerdes, hogy mashonnan tobbet kaphat beloluk, tehat nem baj, ha a vizbol nem kapja meg)."



    Ez a lényeg!
    előzmény:
    dorka68 (187)
    2007-03-06  22:13
  15. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 6. 22:13187.

    Kulonbozo dolog.

    Volt egy olyan allitas, hogy bizonyos anyagokat (asvanyi sok, amik hasznosak) nem is tud felvenni a szervezet a vizbol.

    Azt hiszem, tisztaztuk, hogy kepes felvenni... (mas kerdes, hogy mashonnan tobbet kaphat beloluk, tehat nem baj, ha a vizbol nem kapja meg).

    A kalciummal haromfele dolog tortenhet, ha a szajon at a szerveztbe kerul

    1- nem szivodik fel, kiurul

    2-felszivodik es beepul oda ahova kell

    3-felszivodik es beepul oda ahova nem kell

    2 es 3 kozotti kulonbsegert az adott szervezet mukodes felelos, nem az, hogy szajon at a szervezetbe kerult

    előzmény:
    cichlid (186)
    2007-03-06  21:26
  16. 2007. március 6. 21:26186.
    Én nem vagyok nagy szakember, de a lerakódik a szervezetben és a hasznosul a szervezetben az nem két különböző dolog? Pl. a kalcium lerakódhat az érfalakon és meszesedést okozhat, de mondjuk nem épül be a csontozatba ami a lényeg lenne.

    rosszul értelmezem?

    üdv
    cichlid
    előzmény:
    dorka68 (184)
    2007-03-06  19:45
  17. 2007. március 6. 20:05185.
    "A gozolos vasaloba, a parologtatoba is ilyet celszeru rakni."

    az én kis szervezetem is meghálálja,meg a teám,meg a husilevesem,apukám fröccse,szintén.
    előzmény:
    dorka68 (183)
    2007-03-06  19:43
  18. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 6. 19:45184.
    Egyetertunk: szerintem is felveszi a szervezet a sokat vizbol, erre szerettem volna ramutatni, koszonom a megerositest.
    előzmény:
    sundari (181)
    2007-03-06  17:25
  19. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 6. 19:43183.

    Én láttam nem egy helyen az USA-ban autómosót Nagy RO felirattal.

    A legtobb amit en ismerek csapvizzel mos, es a mosas vegen ilyennel obliti le a kocsit, igy nem szarad ra a so a csapvizbol.

    A gozolos vasaloba, a parologtatoba is ilyet celszeru rakni.

    A vizko miatt.

    előzmény:
    Öko (180)
    2007-03-06  17:18
  20. 2007. március 6. 17:49182.
    megmondom előre mit fog szólni:

    Mi lett volna ha csapvízzel próbálta volna?
    Csinált-e kettős vaktesztet hónapokon keresztül, kipróbálta-e hogy tényleg attól múlt el.
    Személy szerint örülök,hogy elmúlt neki,szerintem nagyban befolyásolta a deszt.víz.
    Annál viszont sokkal kevésbé macerás az RO berendezés.

    Javasolnám, Luludi nagyon frappáns hozzászólását megszívlelve visszatérni a topic indító témához.
    előzmény:
    sundari (181)
    2007-03-06  17:25
  21. 2007. március 6. 17:25181.
    "Nem latod a logikai ugrast, hogy a hasznos anyagok eseten azt irjatok itt, hogy nem erdekes, hogy nincs a vizben, mert ugysem veszi fel a szervezet, a karos anyagok eseten meg azt, hogy el kell tavolitani, mert felveszi a szervezet."

    Na ez a fajta kérdés a baromi nagy logikai csúsztatás. A szervezet nem vesz fel (vagyis alig) szervetlent, ezért nem baj, ha a vízben nincs szervetlen "hasznos" anyag. Azokat szerves táplálékkal kell bevinni. A "hasznos" épp ezért lesz a víz esetében káros, mint pl a kálcium, ami meszesedéseket okoz. Édesanyám évekig olyan meszesedésből eredő migrénes fejfájással küzdött, amivel egyetlen orvos sem tudott mit kezdeni. Jöttek a ködösítéssel, hogy a migrén nem szervi eredetű, így meg úgy. Aztán elkezdett desztillált vizet inni, amiben semmilyen ásványi anyag nincsen, és két hónap alatt huss, elmúlt a migrén! Ennek négy éve, és semmi baja nincs az égvilágon, nem lett semmilyen hiánybetegsége, és jobban érzi magát, mint valaha. Ehhez mit szólsz?
    előzmény:
    dorka68 (165)
    2007-03-06  00:26
  22. 2007. március 6. 17:18180.
    Dorkának mindegy Ő nem Pesten él,nem is Mo.-n

    Náluk "határérték "felett van vas mangán a vízben.
    Arra még nem válaszol,hogy azt issza vagy PET palackos vizet.

    Bár azt írta valahol,hogy a szupermarketekben van ozmózisos vízautomata,onnan visznek vizet az emberek.

    Én láttam nem egy helyen az USA-ban autómosót Nagy RO felirattal.
    Na azt a kocsit meg lehet nézni amit ott mosnak.
    Foltmentes, tükörfényes.
    Nálunk is van egy pár helyen ilyen mosó,a legtöbb már szart sem ér,mert csak a felirat van, a víz már nem olyan,mint amikor üzembehelyezték.
    A sok szerencsétlen meg áll a foltos dzsuvás kocsija mellett,de nem szól ám,és megy legközelebb is,és ugyanugy jár.
    Ahogy a Tescoban is megveszik a büdös húst,aztán kidobja a kukába,de legközelebb is ott veszi meg.
    Na az ilyenekkel meg lehet itatni,hogy a csapvíz tökéletes.
    előzmény:
    cichlid (179)
    2007-03-06  16:55
  23. 2007. március 6. 16:55179.
    Szép napot mindenkinek visszatértem, ahogy látom itt már professzori szinten tart a vita, úgyhogy én csak figyelek. ja és az a jó hírem, hogy hamarosan több információm lesz egy megbízhatónak kinéző gépről és egy emberke ezt be is fogja nekem mutatni.

    ha meg is veszem, reklámozni nem fogom se a céget se a márkát, semmi kedvem, hogy leügynöközzenek engem. A tapasztalataimat név nélkül le fogom írni, mint a cég emberéről, mint a berendezésről..

    Én megelégszem azzal, hogy remélhetőleg hamarosan már tiszta vizet fogok inni én is meg a családom is.

    Dorka neked meg egészségedre a szép tiszta budapesti csapvízhez, fogyaszd továbbra is bátran a sok "hasznos" anyaggal együtt....nekem aztán kuk mindegy

    én már visszaszámolok.....csütörtökön jönnek a cuccal.

    üdv
    cichlid
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 6. 16:17178.

    Tudja valaki hogy a 488 mS/cm vezetőképesség hogyan jön ki?
    137 mg/lCaO és pár mg táblázatban szereplő fémből?

    Erdekes felvetes. Merjuk meg 24mg/l klorid, 25mg/l Fe, 10mg/l NO3, 137mg/l CaO ( ezt hogyan tegyuk bele karbonat, hidrokarbonat formajaban?, vagy szulfat?) vezetokepesseget.

    Szerinted mennyi? Ki is lehet szamolni.

    A vezetokepesseg az osszes ion + es - ion egyutt...

    Amit nem mernek, listaznak, mert nem mergezo: Na, K, Mg, H, OH...

    előzmény:
    Öko (175)
    2007-03-06  16:01
  25. 2007. március 6. 16:14177.
    Most mellébeszélsz!
    előzmény:
    dorka68 (176)
    2007-03-06  16:08

Címlap

top