Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Víztisztít berendezés minő

Torolt_felhasznalo_544624
Torolt_felhasznalo_544624
Létrehozva: 2006. november 10. 23:55
Üdvözlöm az ide látogatókat!
Talán valaki tudna végre megfelelő tanácsot adni.
Szeretném megoldani a csapvíz megfelelő tisztítását,egy valóban minőségi berendezéssel.
Hosszú hónapok óta próbálok találni egy komoly minőséget képviselő rendszert,de úgylátszik Magyarországon csak szerencselovagok vannak,akik összevissza hazudozva megpróbálják rásózni a gagyijukat az érdeklődőkre.
Több tucat honlapot átböngésztem, több ezer fórummal együtt,és igy jutottam erre a következtetésre.

Elöször is kizárólag fordított ozmózis elvén működő berendezést kerestem,mert véleményem szerint csak az a számomra megfelelő!
Gyógyszervegyész lévén vannak ismereteim a működéséről,és hát eléggé beleástam magam a témába.DE...

Röviden a tapasztalataimról:
Eddig nem találtam olyan céget ahol megfelelő tájékoztatást kaptam volna,hogy az általuk forgalmazott terméket ki gyártja pontosan?
Hol gyártják?
Mi a pontos típusa?
Mi az amit beszerelnek valójában?
Rendelkeznek-e valamilyen komolyabb minőségvizsgáló szervezet minősítésével?
Jöttek nekem ANTSZ engedélyszámmal,csak mikor megnéztem az eredeti engedélyt mindíg kiderült,vagy nem arra szólt amit Ők árulnak,vagy nem is minősíthető reverz osmozis technológiának,vagy ARZÉN és NITRÁT eltávolításárs nem alkalmas kitételt tartalmazott.

Egyébként abszolúte hidegen hagyna az ANTSZ engedélye,hiszen szerintük a vezetékes víz is megfelelő!

A többség mind ugyanazt árulja eltérő megnevezéssel.
A legnagyobb megdöbbenésem akkor, volt miután rájöttem az eredeti amerikainak titulált készülékek egytől egyig KINAI gagyigyártóktól származnak!Van egy tartomány ahol erre specializált üzemek vannak.
Más más néven gyakorlatilag ugyanazt gyátják.
Az eredeti honlapjukon a fényképeken látható készülékeken amerikai zászló van,tehát előre tervezett megtévesztés.
A másik trükk,hogy némelyik Amerikában létrehozott egy céget, és igy titulálják eredeti amerikainak.
Vettem a fáradtságot,hogy ennek mind alaposan utánnajárjak.

Hátha van olyan ember aki tud ajánlani egy magyarországon levő céget aki ezektől eltérően valóban minőséget árul!
Kezdem azt hinni nincs ilyen.
A megoldás persze az is lehetne ha kintről rendelném meg de akkor le kell mondjak garanciákról,nics szervízháttér,stb.
Tud valaki tippet adni?

Kérem azokat akik szerint nem kell tisztítani a vizet ne akarjanak lebeszélni,nem az Ő okosságukra van szükségem!
Több ezer fórumos oldalt átböngésztem már.
Előre köszönöm a jószándékú tanácsokat!
  1. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. február 19. 23:5278.
    Tehát a levegőből, vízből, táplálékainkból bekerül a szervezetbe számos új kémiai anyag, amely az életfolyamatok fenntartásához nem szükséges, sokszor káros, és ezzel párhuzamosan csökken elfogyasztott táplálékaink biológiai értéke, a létfontosságú enzimek, ásványi anyagok, vitaminok felvétele.
    Hosszan lehetne elemezni, milyen feladatot jelent a szervezetnek a finomított, koncentrált, biológiai értékétől megfosztott élelmi anyagok arányának megnövekedése mellett, hogy vizet alig fogyasztunk, amelynek a salakanyagok szervezetből történő kimosását kellene biztosítani.
    Más méregtelenítő mechanizmusok, például a fizikai munka (izommunka, izzadás) visszaszorultak az életünkből.
    A szervezet a gyakorlati tapasztalatok szerint ezeket az ártalmakat egyre többünknél csak lassan kifejlődő krónikus károsodás kialakulása mellett tudja kompenzálni.
    Az embert elsősorban fogyasztóként kezelő társadalom azt várja el a tagjaitól, hogy mindent megvegyen, "elfogyasszon", amit a piac kínál, iparágak születtek emberi gyengeségeink, nassolási vágyunk, az új iránti birtoklási igényünk kihasználására, ezt célozza meg a piacgazdaság.
    A társadalom egyre növekvő számú szegény rétege kiszolgáltatott a körülményeknek, nincs választási lehetősége, csak a legolcsóbb, leggyengébb minőségű árukat tudja megvenni, hátrányos helyzete folyamatosan újratermelődik.
    A nyugati árszínvonal elérésével, a munkabérek alacsony szinten tartásával tudatosan a munkaerőt, az embert értékeljük le, kényszerítjük az amúgy is alacsony életszínvonal fenntartása érdekében önkizsákmányolásra.
    Eddig csak a feltételezhető fizikai kockázatok növekedéséről volt szó, holott ma már közismert, hogy a rossz szociális körülmények, a túlzott mennyiségű stressz, a szorongás, a félelem, a kiszolgáltatottság hasonlóan komoly mértékű ártalmat jelentenek az emberi egészség szempontjából, mint az egyes fizikai tényezők.
    Az utóbbi években fokozódó létbizonytalanság, a szociális feszültségek, a szinte kikerülhetetlen önkizsákmányolás is jelentős tényező a lakosság egészségi állapotának romlásában.
    Egészségügyi rendszerünk hiányai Magas halálozási értékeinkben bizonyosan megjelenik az egészségügyi ellátottság színvonala, a preventív gondolkodás, a korszerű diagnosztika, terápia és rehabilitációs lehetőségek széles körű hiánya is A magas betegszámhoz viszonyítva alig van daganatos betegek ellátására szakosodott kórházi osztály.
    Az egyéb típusú betegségek ellátására felkészült osztályok esetében nem kérhető számon sem a speciális szaktudás, sem az eszköz, sem a gyógyszer biztosítása, különösen a daganatos betegségek kezelésére alkalmazott drága gyógyszerek, és az alacsony átlagtérítések mellett.
    A szükségből "jobb híján" ellátott betegek gyógyulási eredménye csak rosszabb lehet, mint a szakellátásra felkészült osztályon.
    Az egészségügyi ellátásra is jellemző a tűzoltás jellegű működés, így mind a prevenció, mind a rehabilitáció lényegében kimarad, és emlegetése jelszónál többet gyakran nem jelent.
    Nem ígér megoldást az egészségügyben a szolgáltatás-centrikus "teljesítmény-finanszírozás", ami magas pontértékű kezelések végzésében teszi érdekeltté az egészségügyet, és független a beteg gyógyulásától.
    A medicinában technikai elmaradottság sugallja a tárgyi feltételek felértékelését, ami a presztízs orvostudomány megvalósítása irányába vezet, ez az orvosi készülékek és a gyógyszeres terápia túlsúlyát jelenti, mellette elhanyagolódik, vagy figyelmen kívül marad az ember, a betegségek társadalmi, lelki okainak felderítése, kezelése.
    Így az egészségügy szemléleti elmaradottságában létrejött szakadék további növekedésével számolhatunk.
    A humanista orvoslás, a beteg felé fordulás, a preventív szemlélet, a pszicho-szociális szempontok figyelmen kívül hagyása ugyanakkora hiba, mint az eszközös lehetőségek elhanyagolása.
    A halálozási világelsőségünk által felvetett MIÉRT? kérdésre azt válaszolom: A humán értékek, az élet értékének semmibevétele, devalválása vezetett ide, mert az életünk szinte
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (77)
    2007-02-19  23:49
  2. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. február 19. 23:3576.
    Miskolcon tavaly nyáron több mint 3000 ember súlyos akut tünetekkel került kórházba az ívóvíz szennyezés miatt.Mai napig nem tudni pontosan miért,és ki a felelős!
    Azt lehet tudni,hogy calici virus is volt a vízben.Hasonló eset miatt Kanadában súlyos éveket szabott ki egy bíró a vízszolgáltatónál talált felelősökre.
    Priviben elküldöm a részleteket.
    előzmény:
    dorka68 (74)
    2007-02-19  22:52
  3. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. február 19. 23:0375.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. február 19. 22:5274.

    En nem tudom. Mindenfeleket beszelnek, kire hallgassak?

    Arra aki a csapvizet kesziti es azt mondja, hogy jo, vagy arra aki a viztisztito berendezest reklamozza, es azt mondja a csapviz nem jo.

    Valakinek csak vannak adatai? Remelhetoleg mindkettonek vannak, idealis esetben az adatok megegyeznek.
    Ha nem, akkor szukseges egy fuggetlen, elfogulatlan labor merese.

    En ugy adnam be a tisztitott es a kiindulasi csapvizet, hgy meg sem mondanam, melyik micsoda, itt van ket vizminta, velement kerek.

    Engem nem a miskolci vizszennyezes erdekel (mi volt ott vizben, emlekszel, emlekeztetnel?), hanem a mai csapviz, itthon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_746089 (70)
    2007-02-19  13:54
  5. Torolt_felhasznalo_746089
    Torolt_felhasznalo_746089
    2007. február 19. 22:3473.
    Komolyan mondom, most már iszonyatosan mérges lettem.
    Megnéztem az nsf.org honlapját,NEM szerepel az AQUAPHOR sem a 42,sem az 53, szabvány által minősített gyártmányok között.
    Tényleg nincs bőr az arcotokon aquaphor ügynökök? ekkorát hazudni!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877680 (66)
    2007-02-18  21:14
  6. Torolt_felhasznalo_746089
    Torolt_felhasznalo_746089
    2007. február 19. 22:2572.
    Ráadásul ők is gyártanak fordított ozmózis készüléket,és a tökéletes megoldásként ajánlják. Heee? akkor most Te hazudsz???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877680 (66)
    2007-02-18  21:14
  7. Torolt_felhasznalo_746089
    Torolt_felhasznalo_746089
    2007. február 19. 22:1571.
    Atya ég!
    Hát az AQUAPHOR ruszki gyártmány,az orosz gyármány rosszabb mintha kínai lenne.
    Ezt a disznó mellébeszélést,az aquaphor.com orosz!!honlap nem amerikai!!!Nem szégyenled magad?
    Amit az ózonról,meg a deszt.vízről írtál csak agyalágyultaknak terjeszd,ők úgysem tudják miről beszélsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877680 (66)
    2007-02-18  21:14
  8. Torolt_felhasznalo_746089
    Torolt_felhasznalo_746089
    2007. február 19. 13:5470.

    Csak mellesleg kérdem,miér kéne elemeztetni a csapvizet?

    Mindenki tudja mi kerül bele,és mi az amit el tud a vízmű távolítani.

    És azt merik állítani biztonságos a vezetékes víz.Ja, Miskolcon is az volt. 

    előzmény:
    dorka68 (69)
    2007-02-19  02:56
  9. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. február 19. 02:5669.

    Mit akarsz elemeztetni?

    Ha nem tudod, mi a kiindulasi anyag, akkor a mit es miert tisztitasz?

    Mindezek tetejében,minő fájdalom a kétkedő okosoknak,a vizet megvizsgáltattam,és még a hivatalos vízkémiai és bakterológiai vizsgálat szerint is tökéletes.

    Remelem, ugyanott, ugyanugy a csapvizet is elemeztetted, es koz okulasara leirod itt az adatokat. Mi volt benne kezeles elott, es milyen lett a kezeles utan.
    Ezzel engem meg tudsz gyozni, hogy
    1. erdemes nekem is megmeretni
    2. ha a meres eredmenye rossz, akkor hova forduljak, milyen keszuleket hasznaljak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (62)
    2007-02-18  15:11
  10. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. február 18. 23:1868.
    Na úgylátszik a hiénák itt is felütötték a fejüket.
    Szerencsére itt nem sok vizet zavarnak.
    Az viszont sjnálatos,hogy máshol sokan bedőlnek nekik.
    Jönnek az egetverő marhaságaikkal.Szükséges ásványok a vízből,meg a beépült ásványok kimosása,Brrrrrr,a francba akkor a csontba beépült kalciumot nem a pl.colában levő foszforsav helyettesíti?
    Az Én családom már biztonságban van a vizet illetően,meg vagyunk elégedve a berendezés által tisztított vízzel.
    Mindezek tetejében,minő fájdalom a kétkedő okosoknak,a vizet megvizsgáltattam,és még a hivatalos vízkémiai és bakterológiai vizsgálat szerint is tökéletes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. február 18. 21:4867.
    Tipikus mellébeszélés.A tények makacs dolgok a hozzánemértők számára félelmetesek,inkább kerülik.
    Már megbocsáss Te sehonnan jött, az általam nyitott topicból elzavarsz???
    Miért nem maradsz ki Te?
    Pont az ilyeneket kértem a nyitó irásban,hogy maradjanak távol,van jó néhány topic ahol a hülyeségeikre van vevő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877680 (66)
    2007-02-18  21:14
  12. Torolt_felhasznalo_877680
    Torolt_felhasznalo_877680
    2007. február 18. 21:1466.

    Kedves Daffni!

    Én nem tudom, hogy Te ki vagy és milyen végzettséggel rendelkezel, de sajnos az rögtön lejött, hogy nagyon buta vagy, és többet én sem szeretnék a víztisztító reklámodhoz hozzászólni. Szerintem ki is szállhatsz a fórumból.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (65)
    2007-02-18  19:02
  13. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. február 18. 19:0265.
    Amit írtál az akkora hülyeség és súlyos tévedés és élettanilag elképzelhetetlen baromság,hogy nem is érdemes bármilyen eszmecserét folytatni Veled.
    A súlyos tárgyi tévedésekről még nem beszélve.
    Az AMWAY ügynököknek ez a dumájuk az E-spring víztisztító kapcsán.
    Beszélgess velük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877680 (64)
    2007-02-18  18:29
  14. Torolt_felhasznalo_877680
    Torolt_felhasznalo_877680
    2007. február 18. 18:2964.

    Kedves Daffni,  vagyis Osmotic Silver-ügynök!

    Te indítottál egy vitafórumot a saját terméked népszerűsítése céljából. Viszont a desztillált vizet előállító készülék forgalmazását a világon egyik országban sem engedélyezik a hatóságok. Szerinted vajon miért ? (és itt jön a kémia órán elmaradt oktatás számodra) Főleg gyermekek és idős emberek lehetnek veszélyben, ugyanis a deszt víz hatására a már beépült ásványi sók egy idő után- ami lehet már a második nap is - kimosódnak az emberi szervezetből. Ez kb olyan mint az ozóndús levegő - és remélem tudod mi az az O3- ez is rögtön reakcióra lép, mivel ez egy nagyon astabil kémiai állapota az oxigénnek-általában monoxiddá képződik szervezetünkben, tehát halálos.

    Hangsúlyozom, hogy használd Te az általad javasolt készüléket és remélem, sokáig élsz majd ezen a földön, de másokat ne akarj károsítani. Se egészségileg, se anyagilag. Remélem, másokhoz  is eljut az üzenetem, és megmenthetem őket attól, hogy felüljenek a Te pénzlehúzásodnak-propagandádnak. Fogyaszd csak a deszt vizedet!-(én tegnap vetten az autóba 2litert a Penniben 100,-Ft-ért)- Lehet, hogy Penni ügynök vagyok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (1)
    2006-11-10  23:55
  15. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. február 18. 15:2263.
    Baktériumok!!! és mi van a vírusokkal??? pld calici vírus mint miskolcon?
    Hogyan ajánlhatna valaki csecsemőknek olyan készüléket ami nitrát eltávolítására nem alkalmas.?
    Na eza z ügynök duma a Tied.
    Úgy látom tényleg nem olvastad el a többi hozzászólást a fórumon,itt nem divat az ilyen beszólás érvek vannak tények tessék erről beszélni.
    Az említett Osmotic Silver köszönőviszonyban sincs kínával.
    A gyártó honlapja,hogy meg tudd nézni:
    [/ceasaespana.com]
    A sértegetéseidet tartsd meg más topicokra itt nem szokás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877680 (56)
    2007-02-18  11:23
  16. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. február 18. 15:1162.
    Mit akarsz elemeztetni?
    azt a 11 paramétert amit a szabvány vízkémián végeznek?
    A Magyar szabvány egyébként 64 paramétert ír elő.
    Hormonok ,gyógyszer származékok,vizsgálata nincs benne.
    Növényvédő szerek közül csak peszticideket vizsgálnak időszakosan.Hol a többi?
    Miskolcon mit vizsgáltak amikor kijelentették,hogy kifogásolható víz nem kerülhet a hálózatba.?
    Több mint 3 ezer ember látta kárát!
    előzmény:
    dorka68 (58)
    2007-02-18  14:13
  17. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. február 18. 15:0661.
    Az eredmeny gyakorlatilag azonos: (tiszta H2O), csak a forditott ozmozis olcsobb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (60)
    2007-02-18  15:02
  18. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. február 18. 15:0260.
    A spontán távozásra nem alkalmas kövek esetén sajna nincs mit tenni,többnyire nem Calcium oxalát kövek,Ott súlyosabb anyagcsere problémák lehetnek.Azért a tiszta víz nem csodaszer,csak TISZTA ami a víz feladata a szervezetben azt képes maradéktalanul elvégezni.Se többet se kevesebbet,és biztonságos.
    DE NE KEVERJÜK A DESZTILLÁLT VIZET IDE. A fordított ozmózis NEM desztillálás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (57)
    2007-02-18  12:02
  19. 2007. február 18. 14:3959.
    Iszom a szavad  , de :Pl? 
    előzmény:
    dorka68 (58)
    2007-02-18  14:13
  20. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. február 18. 14:1358.

    En azzal kezdenem, hogy elemeztetem a csapvizet, hogy megtudjam, mi az osszetetele. Van-e benne valami nemkivanatos anyag, amit el akarok tavoloitani, melyik(ek) az(ok) es mennyi van belole?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (1)
    2006-11-10  23:55
  21. 2007. február 18. 12:0257.

    Dorkaaaaaaaaaaaaaaa!!!! Még 1 

     

    Mozgó kövekre jó a desztvíz kúra,de jó-e a spontán távozásra nem alkalmas kövek eltávolítására is?

    Ott marad a ESWL /lökéshullám terápia/

     UH-val zúzott kövek?

    előzmény:
    dorka68 (53)
    2007-02-18  04:24
  22. Torolt_felhasznalo_877680
    Torolt_felhasznalo_877680
    2007. február 18. 11:2356.

    Kedves Daffni!

    Hát látom, én felültem egy szélhámos ügynök vitaindító levelezésének. Te, ahogyan látom, sajnos hülyének nézed a fórumon megjelenő embereket, és aki jó szándékkal próbál neked segíteni, azt ledorongolod. A Te általad propagált és értékesíteni kívánt készülék Kínai gyártmány és háromszáz valahány ezer forintba kerül, (amit én használok, csak 21696,-Ft volt) és rengeteg vizet és áramot fogyaszt, és az engedélyei alapján ugyancsak nem alkalmas az ARZÉN és NITRÁT eltávolítására. Ajánlom, ne hülyítsd azokat, aki nem tudnak angolul: a www.aquaphor.com amerikai, és a www.aquaphor.ru orosz honlapon külön felhívják a figyelmet, hogy a készülék többek között baktériumok (coli minden fajtája) eltávolítására is alkalmas, az orosz honlapon még kisbabák számára külön ajánlják, amely a föderáció engedélyére hivatkozik (engedélyszámmal).

    Egészségedre, és fogyaszd tovább egészséggel az általad propagált desztilált vízet, és majd tapasztalod azt, amiről sajnos KÉMIA ÓRÁN hiányoztál, vagy nem tanultad meg...  - tudod az okos ember más hibáiból, a hülye saját hibájából sem tanul!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (49)
    2007-02-18  01:04
  23. 2007. február 18. 10:3055.
    A bécsi vesekőszimpóziumon a kőképzés /urát/egyik okának  a hús- és a megnőtt fehérjefogyasztást nevezték meg. A desztvíz kúrát pedig növényi étrend mellet tartják leghatékonyabbnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (46)
    2007-02-18  00:45
  24. 2007. február 18. 10:2454.
    Vesetisztító preventív desztvíz kúra 21 napos, súlyosabb esetekben 12 hét.
    előzmény:
    dorka68 (53)
    2007-02-18  04:24
  25. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. február 18. 04:2453.

    Amelyik vesekoves nem gyogyul meg negy napnyi duplan desztillalt viz kura utan, az beszelhet veletek? Kettesben, tanuk nelkul?

    Nem vicces kedvu am az akinek vesekove van, es ugy veli becsaptak...

    előzmény:
    dorka68 (52)
    2007-02-18  04:05

Címlap

top