Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Víztisztít berendezés minő

Torolt_felhasznalo_544624
Torolt_felhasznalo_544624
Létrehozva: 2006. november 10. 23:55
Üdvözlöm az ide látogatókat!
Talán valaki tudna végre megfelelő tanácsot adni.
Szeretném megoldani a csapvíz megfelelő tisztítását,egy valóban minőségi berendezéssel.
Hosszú hónapok óta próbálok találni egy komoly minőséget képviselő rendszert,de úgylátszik Magyarországon csak szerencselovagok vannak,akik összevissza hazudozva megpróbálják rásózni a gagyijukat az érdeklődőkre.
Több tucat honlapot átböngésztem, több ezer fórummal együtt,és igy jutottam erre a következtetésre.

Elöször is kizárólag fordított ozmózis elvén működő berendezést kerestem,mert véleményem szerint csak az a számomra megfelelő!
Gyógyszervegyész lévén vannak ismereteim a működéséről,és hát eléggé beleástam magam a témába.DE...

Röviden a tapasztalataimról:
Eddig nem találtam olyan céget ahol megfelelő tájékoztatást kaptam volna,hogy az általuk forgalmazott terméket ki gyártja pontosan?
Hol gyártják?
Mi a pontos típusa?
Mi az amit beszerelnek valójában?
Rendelkeznek-e valamilyen komolyabb minőségvizsgáló szervezet minősítésével?
Jöttek nekem ANTSZ engedélyszámmal,csak mikor megnéztem az eredeti engedélyt mindíg kiderült,vagy nem arra szólt amit Ők árulnak,vagy nem is minősíthető reverz osmozis technológiának,vagy ARZÉN és NITRÁT eltávolításárs nem alkalmas kitételt tartalmazott.

Egyébként abszolúte hidegen hagyna az ANTSZ engedélye,hiszen szerintük a vezetékes víz is megfelelő!

A többség mind ugyanazt árulja eltérő megnevezéssel.
A legnagyobb megdöbbenésem akkor, volt miután rájöttem az eredeti amerikainak titulált készülékek egytől egyig KINAI gagyigyártóktól származnak!Van egy tartomány ahol erre specializált üzemek vannak.
Más más néven gyakorlatilag ugyanazt gyátják.
Az eredeti honlapjukon a fényképeken látható készülékeken amerikai zászló van,tehát előre tervezett megtévesztés.
A másik trükk,hogy némelyik Amerikában létrehozott egy céget, és igy titulálják eredeti amerikainak.
Vettem a fáradtságot,hogy ennek mind alaposan utánnajárjak.

Hátha van olyan ember aki tud ajánlani egy magyarországon levő céget aki ezektől eltérően valóban minőséget árul!
Kezdem azt hinni nincs ilyen.
A megoldás persze az is lehetne ha kintről rendelném meg de akkor le kell mondjak garanciákról,nics szervízháttér,stb.
Tud valaki tippet adni?

Kérem azokat akik szerint nem kell tisztítani a vizet ne akarjanak lebeszélni,nem az Ő okosságukra van szükségem!
Több ezer fórumos oldalt átböngésztem már.
Előre köszönöm a jószándékú tanácsokat!
  1. 2006. november 15. 15:2726.

    sziasztok, én ezt most találtam a neten. holnap telefonon majd felhívom őket, és megtudakolom, mit  is kínálnak

    http://www.magyarviztechnika.hu/

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 777
    777
    2006. november 15. 09:5625.

    Szia Daffni

    ! Nem mondhatnánk,hogy eredményes volt a topic, hacsak azt nem tekintjük eredménynek,hogy megerősödhetünk azon hitünkben, hogy Mo-on nem szabad venni készüléket . Nagy kár.

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_746089
    Torolt_felhasznalo_746089
    2006. november 12. 23:3924.
    EZT a pár sort idemásolom:Pont a TGI-OSMOSIS weboldalán található.

    Miben különböznek a Magyarországon kapható Ozmozis rendszerek egymástól ?

    Egyre több cég forgalmaz Ozmozis rendszerű víztisztító berendezéseket. A különbségek az alábbiak:

    *
    Készülékek minőségi és felszereltségi különbségei - Megjelentek a piacon távolkeleti gyártmányú készülékek, melyek első ránézésre nagyon hasonlítanak az eredeti amerikai készülékekre. A különbség, hogy sokkal gyengébb minőségűek a szűrők, a membrán gyengébb - ennek eredménye vagy a konyhabútor eláztatása vagy a magas vízfelhasznállás. Egyes méréseink alapján ezek a készülékek 10-15 liter vízből készítenek 1 liter ozmozisvizet(megnövekedhet a vízszámla).

    Ehhez azért merészség kell!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2006. november 12. 23:2923.
    Köszönheted az ismerősödnek,hogy nem lettél az átverés áldozata.
    Sajnos sokan óvatlanul besétálnak a csapdába.Naívan hisznek,hinni kell,de először utánanézek ki az akinek hiszek.
    Sajnos az élet tanított erre.
    Remélem az idelátogatók legalább nem a saját kárukon tanulnak.És még reménykedünk olyan is lesz aki megoldást tud a problémánkra.
    Én sem pihenek,kutakodom rendesen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_746089 (22)
    2006-11-12  22:24
  5. Torolt_felhasznalo_746089
    Torolt_felhasznalo_746089
    2006. november 12. 22:2422.
    Nem ügy tűnik hogy Ő az ismerősöm sógora de nyilván nincs egyedül az átverések áldozataiként.
    Egyébként pont erről szólna a topic,hogy hátha van egy tényleg minőségi víztisztítót forgalmazó cég mo.-n.

    Az általa leirt negyedáron kapható annyit is ér, vagyis semmit.
    Ugyanaz a kinai szar, amerikainak mondva,személy szerint engem az nem vígasztal hogy legalább olcsó.Ugyanúgy átverés.

    Egy tényleg minőségi víztisztítót 800-1100 Euro körüli áron lehet kapni külföldön.Az nem csináld magad szett,beszereléssel, szervízzel, jótálással és hosszú ideje megbízhatóan működő céggel.
    Nem viszonteladókkal.Egyébként ott is ugynevezett direkt értékesítéssel forgalmazzák a többségét.
    Csak az más mint nálunk.
    Képzett szakembereik vannak,nem gyorstalpaló után szélnek eresztett ügynökök.
    Biztosan ott is vannak kóklerek de ott nem sokáig terem babér számukra.
    Persze illuzió volna azt hinni ott mindenki becsületes "Nagy az Isten állatkertje"szokták mondani vannak átverhetőek bőven.
    Még nem adom fel biztos akad nálunk is egy jó cég,csak meg kell találni.
    Ha azokra a kérdésekre megfelelő választ kapunk,amit daffni megfogalmazott akkor OK.
    Egyébként a zuhanyszűrő tényleg jó dolog
    Én is használok egyet,persze a parasztvakítós Pi vizes duma nem hat meg.
    A KDF töltet bizonyítottan megfelelő erre a célra.
    Azt is egyszerüen lehet kontrollálni mikor merül ki, pár forintért lehet klór indikátor folyadékot kapni.
    A Pi viz sajna Mo-n kész átverés az eredeti japán technológia szerint fordított ozmózis eljárással tisztítják a vizet utána megy arra a bizonyos kerámia töltetre.
    Hogy most a Pi energia szerepe mi, ne menjünk bele, Én nem hiszek benne de legalább tényleg tiszta lenne a víz.
    Tudom ativeclod Neked erről,vagyis a víztisztításról más a véleményed tisztelem,hogy itt nem fejtetted ki eleget téve a topic indító kérésének.
    Ha találkozol valami okos dologgal a víztisztítással kapcsolatban szivesen látunk,hogy megoszd velünk.
    Abban is segithetnél Nekem,hogyan kell a hozzászólásban vastagbetűvel kiemelni valamit.Próbáltam a súgó szerint,nem jött össze.Neken látom megy.
    előzmény:
    ativeclod (20)
    2006-11-12  21:14
  6. 2006. november 12. 21:1821.

    Már megbocsáss, de te alaposan benyelted a parasztvakítást.

    először is: hogy a vízből a bőrön hogyan és mi szívódik fel - hát erről inkább orvost kérdezz, ne egy készülék forgalmazójának higyj! Ő csak azt fogja mondani, amitől növekszik a forgalma.  

    másodszor: ha ez tényleg Pí-vizet állítana elő, akkor már rég bezártak volna a Pí-víz árusok. Azt a vizet (bár abban sem hiszek túlságosan) komoly berendezésekkel álíltják elő, nem egy ilyen átfolyós bigyóval.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543544 (19)
    2006-11-12  20:40
  7. 2006. november 12. 21:1420.

    Ez az ismerősöd sógora csak nem buyer fórumtárs? Kísértetiesen hasonlókat írt le a másik víztisztítós topikon. Kigyűjtöttem a hsz-ait, itt vannak:

    http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?forumid=63278&forumuser=buyer

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_746089 (18)
    2006-11-12  20:12
  8. Torolt_felhasznalo_543544
    Torolt_felhasznalo_543544
    2006. november 12. 20:4019.

    Sziasztok!
    A víztisztításhoz annyit szeretnék hozzászólni, hogy kevesen tudják, hogy nem csak az ivóvizet fontos szűrni, hiszen zuhanyozás közben a bőrön és a tüdőn keresztül ugyanúgy felszívodnak a káros anyagok (kb annyi ,mint naponta 2 liter szűretlen csapvizből). Itt vettem egy nagyon klassz Pi vizet előállító zuhanyszűrőt:

    http://www.bestbuynet.hu/zuhanysz uro.htm

    Különösen a hajmosás élvezetes vele, sokkal csillogóbb, selymesebb lesz tőle a haj!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_746089
    Torolt_felhasznalo_746089
    2006. november 12. 20:1218.
    Hál Istennek,hátha idetéved valaki aki ismer egy megbízható céget.
    Legjobb persze az lenne ha saját jó tapasztalatát osztaná meg velünk.
    Addig elmesélem Én hogyan jártam meg,majdnem!
    Egy magát legnagyobbként hirdető cég a TGI-OSMOSIS Kft.honlapjára tévedtem keresgélés közben,na milyen klassz amerikai szuper víztisztító.
    Teljesen véletlenül szóba került egy ismerősömmel való beszélgetés során, Ő szólt vigyázzak mert kamu az egész a sógoráék már befürödtek az OZMOZIS Kft-vel,nézzek utána alaposabban.
    Hát bizonytalan lettem hittem is meg nem is mert kissé nagyotmondónak ismerem a srácot.
    idemásolom a honlapon található szöveget.

    Az amerikai PurePro USA Corp. a fordított ozmózis technilógiáját alkalmazva készíti jó minőségű háztartási víztisztítóit, amelyre cégünk folyamatos garanciát vállal az éves szűrőcserék elvégzésével.

    A készülékek megfelelnek az amerikai NSF Standard szabványnak és az Európa Uniós követelményeknek.

    A PurePro cég tagja Water Quality Association USA vízminőségi egyesületnek, amely az egész világon a legismertebb és legelfogadottabb szervezet. A berendezéseink rendelkeznek e szervezet által ellátott védjeggyel, és a minőséget igazoló arany pecséttel.

    Na ez az egész egy tényleg félrevezetés,egy szó sem igaz belőle.

    Megnéztem a WQA honlapját /ez egy vízminőség szervezet,meglehetősen komoly/NEM is szerepel a PurePro a nyilvántartásukban.Nemhogy védjegy meg arany pecsét!!!
    Hát basszus ezt lehet magyarországon?
    Azt is kiderítettem amit daffni irt,ez a cég azért lehet amerikai mert ott is bejegyeztek egy vállalatot.Egyébként KINAI vacak.Tényleg egy tartományban vannak azok a cégek akik erre szakosodtak.
    A sztori ami az ismerősöm sógorával megesett:Az OZMOZIS Kft.egy 120 dolláros ilyen kinai gépet szerelt be hozzájuk,eredeti amerikaiként több mint 300 000 forintért.Arra sem vették a fáradságot,hogy a csomagolásból kivegyék az eredeti papirokat.Reklamáció visszamondás stb.válasz persze nem volt,majd végrehajtó céget kültek a nyakukra,hogy nem fizette ki a többi pénzt.
    Most eza Kft betűt cserélt az elnevezésbem,OSMOSIS Kft.lett mint az ország "legnagyobb" és a többi süket szöveg.
    A honlapjukon fénykép van egy WQA certifikációról AQUAFILTER INC.részére,na ez ugyanúgy kamu megnézheti bárki a honlapon.
    A többi még csak most jön.A TGI-OSMOSIS tulajdonosa az OZMOZIS egyik tulaja volt aztán összebalhéztak mondja a pletyka.A félrevezetés azonban az új cégnek is a sajátja.Tényleg ebben az országban mindent meg lehet csinálni.
    Az AQUAFILTER-t lenyomozni is nehéz annyira kusza.Szó van Román cégről,meg KOMKER Bt.-ről ez utóbbi a cégnyilvántartás szerint nem létező ill.felszámolás alatt van.teljesen követhetetlen nem is fecséreltem több időt rá ami ilyen gázos már bűzlik.
    Én is gondoltam már arra, hogy amerikából rendeljek találtam egy párat az NSF meg a WQA nyilvántartásában amit tényleg minősítettek.
    Eddig engem is az tart vissza mint daffnit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (1)
    2006-11-10  23:55
  10. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2006. november 11. 22:3717.
    Hello tschibe!

    Menézted az általad ajánlott honlapon mi szerepel a termékeket illetően?
    Hány megfelelő választ kaptál?
    előzmény:
    tschibe (11)
    2006-11-11  13:28
  11. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2006. november 11. 22:3216.
    Üdvözöllek AnnAnn! Látom itt vagy.

    Megnéztem mégegyszer az általad ajánlott honlapot,újra megbizonyosodtam,mennyire folyik a "parasztvakítás" olyan dolgokat írnak,már reagálni sincs kedvem akkora butaságok.MLM rendszer a rosszabbik fajtából.
    Ezzel már gondolom elárultam a véleményemet az MLM-ről.Eddig csak egy ilyen rendszert tartok említésre méltónak,az FLP-t.
    Sajnos ott is sok a hozzá nem értő un.termékforgalmazó,bár a képzési rendszerük figyelemreméltó.
    A termékeik viszont kiállják a próbát, a már leírt kérdéseimet illetően minden tekintetben.

    Te miért csak a klórt akarod eltávolítani a vízből?
    Bár rendkívül veszélyes anyag az élő szervezetre,ezen kívül több ezer veszélyesebb anyagot tartalmaz a vezetékes víz.
    Bár ezt állandóan tagadják.Sőt azt állította a Budapesti Vízművek,hogy Európa legjobb minőségű vezetékes vize a budapesti.
    Na erre a Gazdasági Versenyhivatal jól elmarasztalta,merthogy ez hazugság,nem tudták alátámasztani semmivel, ezért a fogyasztók megtévesztése áll fent.
    Na és mi történt? Semmi!
    Mi történik a TESCO ügyekben ? Már egymilliárd forintos büntetést fognak kiszabni rájuk.Röhögnek a markukba, a többszörösét kaszálták le a vásárlókon.Benne van az éves költségvetésükben.
    előzmény:
    AnnAnn (4)
    2006-11-11  09:22
  12. Torolt_felhasznalo_205298
    Torolt_felhasznalo_205298
    2006. november 11. 16:1115.

    Hát igen, amikor én vásároltam, akkor igazából a fordított ozmózis elvnek örültem meg, és nem ilyen alaposan gondoltam át a kérdést 

    A visszasózó patronnal kapcsolatban annyi megjegyzésem lenne, hogy a forgalmazó céget az ÁNTSZ kötelezte ennek meglétére, és valójában nemigen helyezik bele a készülékekbe a vásárlók, ahogy én sem tettem, pont abból a megfontolásból, hogy a vízben lévő ásványi anyagokkal nem tud mit kezdeni a szervezetem-csak a növényekben találhatót hasznosítjuk-, sőt még káros hatása is van. Tehát ez a patron csak "muszályból" van a géphez mellékelve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (8)
    2006-11-11  13:01
  13. 777
    777
    2006. november 11. 14:3914.
    Köszönöm az 1-es pontban leírtakat, ezzel is okosa bbak lettünk!Csak még mindig nincs meg a készülék, amit érdemes lenne megvenni. Pedig kellene.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (12)
    2006-11-11  14:00
  14. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2006. november 11. 14:0713.
    A feltett kérdésekre van megfelelő válasz?
    Ilyen egyszerűen kell megnézni!
    előzmény:
    tschibe (11)
    2006-11-11  13:28
  15. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2006. november 11. 14:0012.
    Örülök,hogy ebben is egyetértünk,remélem még sokan vagyunk ezen a véleményen.
    A desztillált vízzel három problémám van:
    1.Az ásványi sók a vízben ionokra bomlanak.Ezek az ionok a négy elektromos pólusú(kvadripoláris)vízmolekulákat egy igen erős elektrosztatikus térben átszervezik,orientálják.Ezzel megadják az életfolyamatok lefolyásához szükséges közeget.
    A desztillált,elekrolitokat nem tartalmazó víz erre alkalmatlan.
    Az élő szervezeteknek szükségük van az ionok által elektrosztatikusan"szervezett" vízre.Itt viszont a szervetlen ionok élettani szerepe megáll.
    2.Vannak un.azeotrop vegyületek,melyek a párlatban először feldúsulnak,a további lepárlások során viszont mindig ottmaradnak.Ilyen azeotropia pld.
    a víz és az alkohol.
    Ezért nem lehet soha lepárlással 100%-os alkoholt előállítani,csak 96%-ost.
    4% víz mindig bennemarad. Képzeld el bizonyos mérgező anyagok tekintetében mit jelent ha 4% bennemarad.
    3: Nagyon drága, energia és időigényes.
    előzmény:
    777 (10)
    2006-11-11  13:25
  16. 2006. november 11. 13:2811.
    www.dreamwater.hu

    Róluk hallott már valaki? Vélemény?

    Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 777
    777
    2006. november 11. 13:2510.

    Nem vagy "tul igényes",csa szakszerű és hozzáértő.

    A vizben oldott "értékes "ásványi anyagokról telyesen mgegyezik a véleményünk. Biztosan ismeritek a Humet R nevű tápl. kieg. Azt a nagy felfedezést forintosítják, hogy a növények a gyökér által termelt huminsav  által tudják oldatba vinni a talajban lévő ásványi anagokat: Ca, Mg, Fe,...stb Csak szerves kötésben  tudja az élő szervet hasznosítani. Így nem sok értelme van a visszasózásnak. Szerintem a desztilláltvíz a megoldás, csak drága és ízetlen. Erről mi a véleményetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (8)
    2006-11-11  13:01
  18. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2006. november 11. 13:239.
    Bocs luludi kimaradtál.

    Csak azt nem értem, akik azt mondják a tiszta víz nem tesz jót a szervezetnek,attól nem félnek,hogy a nem tisztában levő anyagok bizonyítottan ártanak?????
    Te már tettél egy lépést a családod biztonsága érdekében,de itt ne álj meg mert a BIRTA szűrőre is ugyanaz vonatkozik amit leírtam.
    előzmény:
    luludi (3)
    2006-11-11  09:10
  19. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2006. november 11. 13:018.
    Köszönöm a hozzászólásokat,úgy látszik nem vagyok egyedül a problémámmal.

    Megpróbálok összefoglalva reagálni mindenkinek a hozzászólására.

    777:
    Igen előrehaladott gondolkodásra vall, hogy Te már a 80-as évek elején is szükségét érezted a tiszta víznek.
    Persze vegyész lévén tudtad milyen mérgező anyagok kerülnek a vizünkbe.
    Sajnos akkor Mo-n még nem volt más csak a mechanikai ill. az aktív szenes módszer.Akkor az is egy előrelépés volt,legalább a szennyeződések egy részét eltávolította.
    Sajnos azonban,és itt utalok a többiek hozzászólására:
    Bármilyen aktívszenes és egyéb mechanikai szűrő nem tudja eltávolítani az oldott nehézfém ionokat,a nitrátot,a hormonokat és gyógyszerek bomlástermékeit,amiből iszonyatos mennyiség kerül a vizeinkbe,többek között az emberi és állati ürülékkel,vizelettel.
    A másik nagy probléma,hogy nem tudjuk a szűrőn áthaladó víz milyen anyagokat és milyen mennyiségben tartalmazott.

    Tehát nem tudjuk mikor telítődik,márpedig ha telítődött akkor visszaold.
    Az eSpring rendszerrel is ugyanaz a problémám mint a többi hasonló elven működő szűrővel.Lehet,hogy a maga nemében a legjobb a világon,valóban nagyon komoly szervezetek minősítették,de a lényeget nem távolítja el.

    Ráadásul félrevezető információkat adnak róla mert azt állítják a vízben levő fémes jellegű, pozitív töltéssel bíró ionokra szüksége van a szervezetnek,és az eSpring ezeket bennehagyja.
    Szándékosan fogalmaztam ilyen tudományosan ugyanis biológiailag az "ásványi anyag"fogalmának nincs jelentése.
    Ásványi anyagokról csak földtani,vegyi és ásványtani körökben van értelme beszélni.
    Az élő szervezetben nincsenek szigorú értelemben vett ásványi anyagok.
    Csak fémes jellegű pozitív elektromos töltéssel bíró ionok.
    Ezek nem azonosak a vízben található ionokkal.A kettö között lényeges különbség van ,ami a kérdéses iont mindig kisérő molekula halmaz(solvatációs burok)szerkezetéből adódik.A szervezet csak szerves burkotattal ellátott iont tud beépíteni,ezeket nevezik "chelatált ionoknak" ezek ugynevezett koordinációs vegyi kötésekkel rendelkeznek.
    Ezeknek az anyagoknak az egyetlen forrása a szilárd vagy folyékony táplálék,nem a víz!
    Az AURA Reverse Ozmozis készülékkel pont az volt a bajom,mint a többi hasonlóval.Nem kaptam kielégítő választ a kérdéseimre .
    Ezek a következők:
    1.) Milyen gyártmányú és pontosan melyik cég gyártja a berendezést,és hol?
    2.) Milyen gyártmányú a rendszer lelke, a membrán? És a szűrők?
    Milyen anyagokból készül minden olyan alkatrész ami a vízzel tartósan
    érintkezik?
    3.) Milyen jótállást vállalnak a berendezésre, és mire vonatkozik?
    4.) Beszereli és beüzemeli-e a berendezést a forgalmazó?
    5.) Van-e a cégnek saját szerviz háttére?
    6.) Karbantartják-e a berendezést, ezáltal garantálva a víz minőségét?
    7.) Ha igen mennyi a költsége?
    8.) Milyen szabványoknak felel meg a berendezés konkrétan, és ki hitelesítette?
    9.) Melyek a konkrét szennyeződés eltávolítási adatok?
    10.) Alátámasztják-e ezt vizsgálati eredményekkel és ki által?
    11.) Ellenőrizte-e valamely független szervezet?

    Túl igényes vagyok?
    Ezeket a kérdéseket lényegében minden tartós fogyasztási cikk,vagy bármilyen termék megvásárlása előtt fel kellene tenni, az eladónak címezve és választ kellene kapni rájuk.

    Ezen kívül, van még egy lényeges probléma.
    Azt mondják a forgalmazói,visszasózó patronnal árulják,az előbb részletezett téves felfogás miatt,gondolom.
    Viszont arra a kérdésre,hogy pontosan mit tesz vissza a megtisztított vízbe, és milyen mennyiségben, valamint ezt mi szabályozza,csak bla-bla választ kaptam.
    Remélem sikerült mindekinek a hozzászólására reagálnom.
    Mostmár csak reménykedem,hátha ránk talál valami megbízható gyártmányt forgalmazó,vagy olyan,aki ismer ilyent.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. november 11. 11:207.
    Én is örülök a topiknak, mert bennünket is foglakoztat egy ideje ez a téma, de a vásárlástól eddig mindig elriasztott, hogy ami jónak tűnik, az piszokul drága, de nem tudom, hogy igazán olyan jó-e, mint ahogy azt azok állítják, akik érdekeltek az eladásban. Ne értsetek félre, ha tudom, hogy a pénzemért BIZTOSAN azt kapom, amit ígérnek, akkor valószínű, hogy előteremtem az anyagi feltételeket. Én nem vagyok vegyész, így könnyebben át is ejtenének, de ha Ti hozzáértők találtok valami tutit, osszátok meg velünk is, kérlek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (1)
    2006-11-10  23:55
  21. 2006. november 11. 09:456.
    Nem tudom, nézted e az eSpring víztisztító berendezést, a linket priviben küldöm,  nehogy töröljék a topicot miatta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (1)
    2006-11-10  23:55
  22. Torolt_felhasznalo_205298
    Torolt_felhasznalo_205298
    2006. november 11. 09:435.
    Sajnos nekem nincsennek vegyészi ismereteim, de én is aggódtam az ivóvíz minősége miatt, így utánaolvasgattam laikusként a témának, és azt szűrtem le, hogy egy fordított ozmózis elven működő víztisztító lenne az igazi számomra, így kicsit tovább kutakodtam és egy mlm-es cégtől rendeltem végül, Aura Reverse Ozmozis a neve, kb. 140 ezer forint volt, 2 éve használom, így újra ízlik a csapvíz   Ez azt hiszem török gyártmány, ha tudsz róla vmi érdekes infót, légyszi oszd meg velem. Én elégedett vagyok vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (1)
    2006-11-10  23:55
  23. 2006. november 11. 09:224.
    Én is örülök a topicnak és csak figyelni jöttem mert nem értek hozzá...
    Én a klórt szeretném kiszedni a vízből, de azt nagyon, m allergiás rá a családom
    Nekem ezt ajánlották.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. november 11. 09:103.

    De jó, h indítottad ezt a topikot! Mi pont most építkezünk, és én is szeretnék majd egy ilyet a házunkba..Azt viszont már több helyről hallottam, h azért a mindenféle tisztított-módosított vizeke sem tesznek túl jót a szervezetünknek...mi erről a véleményed?

    Mi most itthon a Brita szűrőből isszuk a vizet, sőt sokszor ezzel is főzök...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (1)
    2006-11-10  23:55
  25. 777
    777
    2006. november 11. 08:462.
    Szia Daffni! Nagyon örülök annak, hogy egy ilyen topic nyílt, mert engem is érdekel ez a téma.Az viszont sokakat elriaszt a hsz-tól, hogy Te már ilyen alaposan körbejártad a témát,tehát Neked újat mondani nehéz !Én egy nyugdíjas vegyésztech. vagyok,analitikával, anyagvizsgálattal foglalkoztam. Valamikor régen a 80-as évek elején vettem egy asztali vízt. berendezést/amerikai/ semilyen információ nem volt a működését illetően. Egy év használt után szétvágta a férjem-szerelni nem lehetett. Amit sejtettem, aktívszén volt benne, meg egyéb mech. szűrő. Nagyon szeretnék én is egy igazán jó berendezést!Így aztán mindent elfogok itt olvasni .Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top