Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyulladt köldök!!!!!

Torolt_felhasznalo_997552
Torolt_felhasznalo_997552
Létrehozva: 2006. november 8. 09:26
Sziasztok
Szerintem nekem nagyon ritka gondom van......
Az a helyzet, hogy a köldököm már kb, 2 hete be van gyulladva.
Egyszer pár hónapja már voltam vele orvosnál, de a doki majdnem kiröhögött...............azt monda, mély köldököm van, tisztítsam rendesen.
Na most én minden fürdés után fültisztítóval tisztítom, de ennek ellenére időközönként begyullad, és most is váladékozik......,gézlapot nyomtam bele, hogy az szívja fel. Tök kellemetlen a helyzet, mert orvoshoz már nem merek menni......., de azért jó lenne ha valaki valami jó ötletet , vagy valamit ajánlana ilyen helyzetre..........
Puszi mindenkinek
  1. 2018. január 17. 15:3728.

    A gyulladt, kisebesedett köldököt élősködők elszaporodása okozza a vékonybélben. Ez ritkábban valamilyen féreg, de sokkal gyakrabban amőba vagy ostoros egysejtű fertőzés. Ha huzamosabb ideig fennáll a fertőzés, akkor veszélyes is lehet, mert szövődményként ízületi gyulladást és szívizomgyulladást is okoz. Fiatal korban majdnem mindig ez az oka az ismeretlen eredetű ízületi problémáknak.


    Magyarországon sajnos a legtöbb orvos nem ismeri ezt a problémát, így elutasítják a beteget. Pedig a súlyos probléma legbiztosabb jele a gyulladt köldök. Ha sebes a köldököd, fáj a térded és szívritmus zavarod is van, akkor biztosan ez az ok. Ilyenkor meg kell keresni a fertőzés forrását. Ez általában valamilyen régi vízvezeték. SOHA többé nem szabad inni egy kortyot sem abból a vízből. Inkább hordj magaddal vizet. A második lépés, hogy ki kell irtani a kórokozót. Erre a Supplin, Klion a legalkalmasabb, napi egy gramm hatóanyag kell 5-7 napig. Ez 500mg Supplinból 2 szem, de pl. 125mg Klionból 8 szem egy nap. A tünetek szinte biztosan elmúlnak, de előfordulhat, hogy kb. 3 hét múlva visszatérnek. Ekkor meg kell ismételni a kúrát. Ha nem fertőzöd magad újra a fertőző forrással, akkor két kúra szinte biztosan elég. Néhány hét alatt teljes a felépülés.


    Arra ne számíts, hogy a háziorvosod elfogadja ezt a diagnózist. Fordulj parazitológushoz!

    előzmény:
    csonkaszidonia (26)
    2013-07-13  17:38
  2. 2015. május 12. 18:1927.

    sziasztok!


    Én most voltam dokinál a köldökömmel, mert minden mozdulatnál fáj megvizsgálta és azt mondta: be van gyulladva, de viszont nem gennyes és nem váladékozik, és kenjem alkohollal pár nap mulva elmúlik. Hát remélem hatni fog.

Címlap

top