Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gesztenye FŐZÉS

Torolt_felhasznalo_295455
Torolt_felhasznalo_295455
Létrehozva: 2006. november 5. 15:42

Sziasztok!

Utánaolvastam az összes gesztenyés topiknak de mindenki süti és nem főzi a gesztenyét. A párom szerint azonban főzve is jó lenne.

Próbálta már valaki? Mennyi ideig kell főzni és csak sima vízben?

Előre is köszi! 

  1. Torolt_felhasznalo_864019
    Torolt_felhasznalo_864019
    2008. december 26. 10:3730.

       Mindenképpen meg kell hámozni a gesztenyét főzés előtt! (Nem hiszem, hogy nagyon egészséges volna a héjából kifőtt sűrű, barna lé...) Erős, rövid pengéjű, hegyes késsel először a lapos végét vágom le, aztán hosszirányban kifejtem a héjából. A belső hártyát úgy kell letisztítani, mint a manduláról: kb. két percre lobogó forró vízbe dobom, de utána nem szűröm le, hanem egyenként veszem ki a vízből. Minél forróbb a gesztenye, annál könnyebben jön le a hártyája, ezért ajánlatos pl. gumikesztyűben megfogni. További főzést nem is nagyon igényel, de ha mégis, nagyon óvatosan, mert könnyen szétesik (párolófazék).

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. november 6. 08:4729.
    értem, gondolom hamarosan fogsz mostmár fozni a párodnak és reméljuk izelni is fog neki, jaa és persze lesz turelme
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295455 (28)
    2006-11-06  07:38
  3. Torolt_felhasznalo_295455
    Torolt_felhasznalo_295455
    2006. november 6. 07:3828.

    Sajnos nem volt alapanyag amit megfőzhettem volna  .

    De az egész topik arról jutott eszembe, hogy tegnap előtt sütöttem egy tepsivel (beáztattam, bevagdostam, megsütöttem, NLC-n tanultam &nbsp de a párom ki volt akadva  hogy nem jön le a héja (türelmetlen férfiember), jobb lett volna ha megfőzöm mert akkor tuti jobban meg lehetett volna pucolni. Én még sose főztem gesztenyét és lövésem se volt mi a csínja-bínja.

    Meg takarékoskodnom kell a villannyal, mert negyvenezer villanyszámlát fizettünk - pluszban az elszámoláskor   .

    Így jutott pl. a kuktában főzés eszembe, bár lehet az sem takarékosabb mint bekapcsolni a villanytűzhelyet....

    előzmény:
    servers (18)
    2006-11-05  16:29
  4. Torolt_felhasznalo_295455
    Torolt_felhasznalo_295455
    2006. november 6. 07:3127.

    Már nincs????? Én most vettem először!

    Valaki kérdezte: a helyi piacon vettem és elég gyakran járok ki, de most láttam először, hogy árulják!

    Ne keserítsetek el, hogy már le is érett!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932204 (12)
    2006-11-05  16:10

Címlap

top