Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

1971-ben születtünk.

Bdora
Létrehozva: 2006. november 4. 21:11

Akkor ....legyen nekünk is egy ,akik akkor láttuk meg a napvilágot.

Hanyan vagyunk?

  1. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2007. március 26. 15:191426.

    Köszönöm a bíztatást. Nagyon remélem. Ma voltunk a kicsi leendő tanítónénijeinek nyílt óráin, nagyon bíztató volt. Nekem sokkal jobban tetszett, mint az előző két tanítónéni (a nagy&eacute, sokkal gyerekközpontúbb volt, és láttam, hogy minden gyerek igyekszik, nagyon érdekesen csinálták, pörgött az óra, rengeteg volt az elismerés, bíztatás.

    Szerintem nálunk itt az első négyévben is gondok voltak, de a bizonyítvány nem mutatta még, bár a tanítónénik panaszkodtak. Bár konkrét tanáccsal tudtak volna szolgálni  panasz helyett...

    Borzasztó amit írsz az autóbalesetet szenvedett lányról... olyan hihetetlenül igazságtalan az élet. Még csak most kezdte el...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888308 (1424)
    2007-03-26  10:40
  2. 2007. március 26. 12:561425.

    Ne hasonlitsd őket össze,nem szabad.Sajnos én is állandóan ezt teszem.nekem is teljesen más s két gyerek.Két külön egyéniség és személyiség.Hidd el megtalálják a maguk helyét a világban.Én nem akarom,hogy doktor legyen ,nem ez a lényeg.Boldog legyen.

    Már nézegeti a középsulikat (6.os a lelkem) erősen.Elém állt és közölte,megtalálta a legjobbat.8.után OKJ-s suli.lepadlóztam.Hiába mondom neki,hogy érettségi kell!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186219 (1423)
    2007-03-25  23:07
  3. Torolt_felhasznalo_888308
    Torolt_felhasznalo_888308
    2007. március 26. 10:401424.
    Sziasztok!

    Autóbaleset, ami a lányt illeti


    A gyerekek: Lillában is van egy adag, ami az érdeklődés hiányát illeti. Ő sem vesz le plusz könyvet a polcról, csak ha nagyon muszáj. Neten is chat, meg öltöztető, meg mywip. Szal időnként én is kiakadok, és nem tom,mivel vehetném rá. Pedig már mutattam neki, mit hogyan és hol kereshet.

    Remélem, megoldódnak a gondok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2007. március 25. 23:071423.
    Hallod, annyit beszélgetek vele... a kicsi már néha úgy érzi, ő nem is létezik... ennek jó példája, hogy ma leszakadt alatta a polc, ahová azalatt mászott fel, míg én a naggyal tanulni próbáltam, észre sem vettem. Aztán volt nagy lelkibánat, meg bőgés, hogy ő mekkora kárt tett! Majd megzabáltam, persze először mérges voltam, és ráripakodtam... azért kezdett bőgni.

    Vissza a nagyra... Hiába kérem, hogy vegyen a kezébe könyvet, hogy fejlődjön a szókincse... regényt, hogy szófordulatokat lásson, halljon. Fejlődjön a fogalmazása... Ha nem érti, kérdezzen. Olyanokat kérdez időnként, hogy megdöbbenek. Hiszen már a kicsi is tudja, mit jelent. Biztos, hogy ő is hallotta már. Evidens dolgokat. De legalább már kérdez. Persze, megmondom, de azért rámutatok, hogy van neki egy halom lexikonja, enciklopédiája (persze macerás, mert keresni kell benne, elő kell venni, ki kell nyitni...), aztán ott az internet (persze, de azon inkább a barbie, zene és videoklip oldalakat látogatjuk, esetleg a chat-et...).

    Kapott feladatot a Pál utcai fiúkból. Mi a grund. Ha hiszed, ha nem, egyetlen mondatban készült fel belőle... állítása szerint nem tudott többet mesélni róla. Aztán meséltem én, adtam ötleteket. Összejönne belőle fél-egy oldal. Remélem, holnap leírja, mert agyonütöm.


    A doki szerint nem lehetek a pedagógusa, az anyjának kell maradnom. De a pedagógusai NEM TUDNAK ezen változtatni. Őket nem érdekli, ha kettes-hármas. Ők elvégezték a munkájukat. A többi (úgy mondom a többség) meg tudja tanulni. Ő nem.

    A kicsi - szeptemberben megy suliba - megtanult szinte magától olvasni. Ma egy oldalnyi mesét olvasott el, ha nem értett egy szót kérdezett. Utána segítettem neki megérteni is az olvasottakat. Annyira remélem, hogy legalább vele nem lesz ilyen gondom.

    Annyira el vagyok keseredve... két hétig nem is gondoltam erre a hülye helyzetre, olyan jól ki tudtam kapcsolni, tiszta bűntudatom volt már, hogy jól érzem magam.

    Bocsi, panasznapom van.
    előzmény:
    Bdora (1422)
    2007-03-25  18:09
  5. 2007. március 25. 18:091422.

    Nálunk is változatlan a helyzet,mintha csak aludni kellene neki itthon,semmi extra.Szó nélkül elmosogat(fiu)és megcsinál mindent de mintha nem éreznél jó magát itthon,olyan érzésem van....A jegyek zuhanórepülésben.Töriből soha nem volt évközben sem 4-es,most félév után TELE.Aláirtam az ellenőrzőjét,előtte megkért "csukjam be a szemem"(Jobban jártam volna)

    Olyan csendben él köztünk szinte csak a vacsinál érzem,hogy 2 gyerekem van.Már a szerelem felől is érdeklődtem ,tagad.

    Miramar,hozd el a csajszit hozzánk egy hétre(igérem visszaadjuk)hidd el szuperul el lennének.

    A kis (lány) 8 éves.Mint a TŰZ!!!Mindenki imádja,tele van élettel és Ő is szeret mindenkit.Pénteken még este 10 kor görcsölt a házi fölött(kiröhögtük)Zavartuk pihenni de semmi.

    Háttttt,nem könnyű

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186219 (1420)
    2007-03-25  17:39
  6. 2007. március 25. 18:011421.
    Mi is volt a baja???Uristen 23 éves....hmmm SZÖRNYŰ
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888308 (1419)
    2007-03-25  17:11
  7. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2007. március 25. 17:391420.
    Azért nem hallhattál ilyesmiről, mert sokan nem mennek utána a dolgoknak. Esetleg beletörődnek, a gyerek ilyen és kész. Vagy nem figyelnek rá eléggé. Ha napi 12 órát dolgoznék, nekem sem lenne időm ilyesmire. De én utána akarok menni a dolgoknak. A gyerek nem rossz. Csak valami nem stimmel vele, lelkileg.
    Most a nevelési tanácsadóba járunk, gyerekpszichológushoz. Ha fejlesztőpedagusra lenne szükség, gondolom szólna. Végül is kiderült, a gyerek nem diszlexiás, más fogyatékossága sincs. Ez személyiségi dolog. Belül nincs egyensúlyban, szerintem ez gátolja, hogy érdeklődjön.

    Amennyire tudjuk, persze próbáljuk elérni, hogy jól érezze magát itthon. De mindent nem tehetünk meg érte, nem "nyalhatjuk ki a popsiját", és nem simogathatjuk meg a buksiját, ha nem végzi el a dolgát.

    Sokat lelkizek vele, próbálok rá hatni. Egyelőre kevés sikerrel.

    Tovább fogunk menni. Esetleg kineziológus, ha nem érünk sikert ezzel a pszichológussal, akkor egy másikhoz, míg a szorongása fel nem oldódik. Plusz valami tanulástréning féle. Meg fogja keseríteni az életét a suli, ha nem tanul meg tanulni valamilyen szinten.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888308 (1418)
    2007-03-25  17:10
  8. Torolt_felhasznalo_888308
    Torolt_felhasznalo_888308
    2007. március 25. 17:111419.
    Ismerős Jenő ismerős lányát az éjjel levették a gépekről.
    Élt 23 évet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_888308
    Torolt_felhasznalo_888308
    2007. március 25. 17:101418.
    Miramar!
    Nagyon megdöbbentő, amit írsz. Nem hallottam ilyesmiről még. Lehet kezdeni keresni a megfelelő fejlesztőpedagógust? Remélem, hamar megoldódik minden!
    És ha nem megy, ne várd el tőle a négyes bizit! Barátnőmnek is évekig tartott, talán most is tart elfogadni, hogy a fiai nem olyanok, mint ő.

    Hosszú élménybeszámoló
    Tegnap du elmentünk gyalog Veresre Lillával, apa maradt Fannizni.
    Mikor láttuk a teljes programot, akkor értettem meg, miért Varázslatos szombat volt a neve. Volt aurafényképezés-elemzés, tarot, horoszkóp, ezo.könyvek stb.

    Első napirendi pontként Lilla bőgött egyet, mert elevenébe talált a grafológus a rajzát elemezve. Feszültségoldás megvolt.

    Kettes pontként bár kis késésssel, de beültünk volt tanárom és kollégám gyógynövényes előadására. Innen kilógtunk,
    mert 3. nem akartunk lemaradni a hastáncról. Nos nem egy profik, gondolom, azok a csajok, akik vasárnaponként járnak. De ügyesek voltak

    4. Vártunk. Vártunk. Majdnem 45 percet a Los Andinos előadására. Mert a hastánc után mindenki eltűnt a teremből, levegőzni meg haza. Végül is összejött a közönség.

    Ők 3-an képviselték az együttest és egy zenés mesét adtak elő,állati jó volt! Fetrengtünk. Aztán beszéltem a főnökkel, hogy mennyiért jönnének stb. Meg hogy tudnak-e valamit Ausbertóról. Hát semmit, de úgy néz ki, mennek a nyáron Bolíviába.

    Utolsó pontként egy csillagászt hallgattunk. Azért voltam rá kíváncsi, mert"pályafutásom alatt" összesen két ember volt, akiről párom elismerően, elájulva, ledermedve a tudástól, kisugárzástól stb tudott beszélni. Na, felhívtam a neve miatt, ez a manus az egyik.

    Lilla is nagyon jól szórakozott, egész úton hazafelé-mert gyalog jöttünk haza is-elevenítettük fel a délutánt.

    Ma kerti munka volt. Jövő héten, ha jó idő lesz, kész lesz a konyha felől az ideiglenes kerítés, hogy Fanni kimehessen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2007. március 25. 15:491417.
    Szia Dóra!
    Örülök, hogy jó élményekkel tértél haza, és a fóbiát is legyőzted!!
    Szuper!
    Végül is nyaralni voltál, vagy ismerőst látogatni, vagy munka miatt, nem is emlékszem, írtad-e.

    Én is megjöttem, már csütörtökön, a visszaút tűrhető volt, de legalábbis a gépek időben indultak... mostanra talán sikerült is visszarázódnom az időbe.

    Itthon minden rendben volt, sőt még meleg kaja is várt! Két napig miattam volt rumli, amíg el nem rendeztem a csomagjaimat, meg a mosnivalót, stb.

    Most újfennt vissza kell rázódni a gyereknevelés örömeibe... már megkezdtem, mert ilyen szempontból semmi sem változott. Talán csak annyi, hogy biztosan hiányoztam a nagylánynak, mert nagy ló létére kitalálta, hogy rongy helyett a ruhámmal alszik, a kicsi meg boldogan utánozta az ötletét.

    Megvan a képességvizsgálat eredménye, hát mit ne mondjak, elég vegyes érzelmeim vannak azóta...

    Ezek szerint a gyerek képességeivel nincs baj... iq-ja magasabb az átlagnál, de minden egyéb (tudás, szókincs, kifejezés, messze az átlag alatt van) - ha nem tudnám, hogy nem hanyagoltam el a gyerekemet, azt mondanám, hogy ezzel a gyerekkel senki nem törődött, nem mesélt neki, nem vitte sehova, nincsenek olyan élményei, amik a motivációját kialakították volna arra, hogy utánanézzen dolgoknak, olvasson róluk, lelkesen meséljen, stb... Csakhogy tudom, hogy foglalkoztam vele, mégsincs motivációja, érdektelen (kivéve néhány tinis dolgot, zene, tánc, ugribugi, stb). Ő maga sem tudja megmondani, mi érdekelné...

    Rövid és hosszútávú memóriája is jó, kifáraszthatatlan... de hiányzik az alapvető tudása, ami a gyerekek természetes érdeklődése során alakul ki (mint a kicsiben, aki most szebben fejezi ki magát, választékosabban beszél, mint a nővére, pedig sokkal kevesebb élményanyagot tudtunk neki effektív nyújtani, mint Heninek...). Kicsinek állandóan kérdezte a mi az és miért kérdéseket... aztán egyszer abbamaradt, de fogalmam sincs, mikor. Elsőtől negyedikig nem tűnt fel, hogy baj van, hiszen a képességei elegendőek voltak a 4-5-re. Most tanulni kellene, hogy a tudása is meg legyen, de azt NEM TUD!

    Iszonyagosan aggódom, mert nem lehet cseszegetni (akkor begörcsöl, és kemény daccal válaszol, kezei görcsbe rándulnak, összegörnyed mint egy űzött vad, és hajtogatja, hogy nincs igazam, amikor tudja, hogy igen... Önvédelemből folyton azt mondja, hogy nincs tanulnivaló, a leckéjét megírta. Ha ellenőrzöm, persze kiderül, hogy nem tudja, de nem mer leülni tanulni, mert fél a kudarctól...

    A doki nem nyugtatott meg, szerinte is nehéz helyzetben vagyunk. Fel kell keltenünk az érdeklődését, fel kell töltenünk a gyereket tudással... mintha nem ezt tettük volna idáig, csak nem maradt meg benne... mert nem érdekelte, nem motiválható...

    Nálatok mi a helyzet?
    előzmény:
    Bdora (1416)
    2007-03-23  21:20
  11. 2007. március 23. 21:201416.

    Igen,legyőztem!!!!! A gépen a két "idegen"szomszédom annyit beszélt,hogy szinte elfelejtettem félni   

    előzmény:
    kisnyusz (1415)
    2007-03-23  20:03
  12. 2007. március 23. 20:031415.

    Na fene... Visszamész...?  

    Repülőfóbia...????    

    Otthagytad Oxfordban?  

    Ugye mondtam én hogy a kígyótól félőnek kígyót kell simogatni, a repüléstől félőnek repülni kell....   

    előzmény:
    Bdora (1414)
    2007-03-23  19:50
  13. 2007. március 23. 19:501414.

    Leirhatatlanul jó volt......de kevés volt az a 3 nap.Rengeteg mindent láttam Oxfordból(főleg a jó turikat&nbspLenyűgözött a repülőtér nagysága és bármilyen meglepő kedveseknek találtam az angolokat.Olyan kórházba volt alkalmam ellátogatni ahol csak a dolgozók száma 4000 fő.Ha megtalálom a kábelt ,teszek fel képeket.

    UI:A nyáron remélem visszamegyek a gyerekekkel.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888308 (1411)
    2007-03-23  18:38
  14. 2007. március 23. 18:531413.

    Elkezdtem a felajánlásokat feltölteni a vaterára! Lesz majd egy banner, ami odavezet a teljes listához, addig úgy tudjátok megnézni, hogy beírjátok a www.vatera.hu föoldalán a Gyorskeresés az oldalon menübe a felhasználónevet -skolik- és akkor kiadja a teljes listát.

    Ha mindent feltöltöttem és elkészül a banner, akkor indul a médiakampány, és akkor küldök hírlevelet annak, akinek a címe megvan nekem   

    Természetesen továbbra is várjuk a felajánlásokat!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_888308
    Torolt_felhasznalo_888308
    2007. március 23. 18:391412.
    Csak azért, mert lehet, hogy ismeritek.

    Jaj, képzeljétek! A JENŐ lányát súlyos baleset érte, a MÁV kórházban küzdenek érte, bár.............

    Ha valaki nem tudná , ki Jenő: a környék legjobb vendéglátója, azelőtt a csömöri Zöldfában, manapság Kistarcsa, Nosztalgia.
    Móni volt a jobb keze a placcon, még nincs 30



    Kérlek Benneteket, gondoljatok Rá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_888308
    Torolt_felhasznalo_888308
    2007. március 23. 18:381411.
    Hé, mesélj már!
    előzmény:
    Bdora (1409)
    2007-03-23  12:42
  17. Torolt_felhasznalo_888308
    Torolt_felhasznalo_888308
    2007. március 23. 18:381410.
    aham
    előzmény:
    Bdora (1409)
    2007-03-23  12:42
  18. 2007. március 23. 12:421409.
    A latin zene csábitó ereje????     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888308 (1408)
    2007-03-23  12:05
  19. Torolt_felhasznalo_888308
    Torolt_felhasznalo_888308
    2007. március 23. 12:051408.
    Itt húsvéti készülődés lesz a faluházban szombaton. De ennél sokkal izgalmasabb ua időben a veresi program Egyrészt hastánc bemutató
    Másrészt Los Andinos koncert. Nos: ők voltak, akik miatt ezt a zenét megszerettem és azóta fűt a vágy Latin-Amerika iránt. Egyszer réges -rég, még negyedikes gimis koromban a Bajális(igen, ez akkor hagyomány volt, 3 napos banzáj Baján) egyik fellépői voltak. Ugye jellegzetesek, némelyik indián nagyon szép. Meg is jegyeztem magamnak őket. Meg azt is, akiről látszott, ő szervezte le őket. Mit ad Isten! Ez a pasas aztán szembe jött velem az egyetemen. Mondanom sem kell, egy időre övé volt a szívem. Ó Ausberto, vajon mi van veled?


    Reggel óta szakad
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_888308
    Torolt_felhasznalo_888308
    2007. március 23. 07:171407.
    Sziasztok!

    Minden ok?

    A fene ezt az iőt! Esőre áll, borult


    Tegnap ovinézőbe voltunk. Ahogy bementünk, Fanni nekiindult a gyerekek hangja után, visított, tapsolt stb stb. Akár ott is hagyhattam volna

    Du átbabakocsiztunk Veresre. Útközben énekelt: vijá, vijááááááááá.
    Ez az őrlüt világ akar lenni a Rómeó és Júliából
    Imádja. Minden nap be kell rakni a lemezt, nézi és próbálja letáncolni. Meg kell zabálni!

    Lillám ujjongva jött, hibátlan matekot írt.

    Minden jót nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_888308
    Torolt_felhasznalo_888308
    2007. március 22. 12:111406.
    Szia!

    Várom a beszámolót!
    előzmény:
    Bdora (1405)
    2007-03-22  01:49
  22. 2007. március 22. 01:491405.
    Lányok,most értem haza...Nagyon késő(korán) van.Holnap irok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_888308
    Torolt_felhasznalo_888308
    2007. március 21. 16:501404.
    Hú, nagyon klasszak a képek!

    További szép kinntartózkodást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186219 (1403)
    2007-03-20  07:02
  24. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2007. március 20. 07:021403.

    Latom senki nincs, de gondolom az idokulonbseg miatt...

    Tettem fel meg kepeket, ezek gyonyoruek...

    Ez mar a Chelly Canyonban van joreszt.

    1-4-5. a canyon...

    2-3. az indianok osi lakhelye, erdemes megnezni, hova vackoltak be magukat, de elkepzelni nem tudom, hogyan epitettek a hegyoldalba... kb. 600 db ilyen epitmenyegyuttes van a canyonban.

    6. ez mar az uton hazafele... tenyleg ilyen szine volt. Az egyik hegy piros, a masik zold...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2007. március 20. 00:411402.

    Feltoltottem nehany kepet

    1. meteorkrater

    2. meteorkrater, itt latszik, mekkora. Egy kisebb parkolonyi meteorit csapodott itt be, bar sokaig vulkani kraternek hittek, a 60-as evek elejere sikerult bizonyitani, hogy nincs ilyen anyag a foldon, igy elhittek vegre a meteorit elmeletet.

    3. ez mar a Grand Canyon, a `nagy godor`, ahogy a hugimek mondtak.

    4. naplemente a Grand Canyonnal. Egy kiallo sziklarol neztuk, ahogy lemegy a nap... borzongato erzes volt

    Majd lesz meg nehany, a masik canyon-rol, ahol voltunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top