Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az esküvő költségei

d.panka
Létrehozva: 2003. május 27. 14:52
Ha mostanában volt az esküvőtök, biztosan tudjátok, hogy milyen sokba került. Eléggé meg vagyok döbbenve, mert a vendéglőben, ahol a vacsora helyszíne lesz, azt mondták, egy 50 literes hordó sört 28. 000. -Ft-ért számolnak fel nekünk (Arany Ászok). Egy korsó tehát 280. -Ft. Megkérdeztem valakit, aki a nagykerből a boltjába hozat ilyet, egy hordó 10. 800. -Ft-ba kerül. Majdnem 200%-os haszonnal dolgozik a vendéglős! És ez csak a sör, a tömény italt és a borokat, meg az ásványvizet még nem is tudom. Szerintetek ez normális, vagy nagyon nyerészkedni akar rajtunk?
  1. 2003. június 25. 10:11201.
    Ó bocs csak most vettem észre, ok mostmár kezdem érteni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711476 (198)
     
  2. 2003. június 25. 10:09200.
    Igazábol majd csak jövőre lesz rá szügségem, és nem is pestiek vagyunk!
    A fotózás általában az esküvő előtt szokott lenni különbözű helyszineken igaz?
    Tavaj nyáron volt a legjobb barátnőm esküvője, de sajnos messze lakik tőlem így csak nagyon kevés előkészületben tudtam segíteni. . . és még kevesebb hasznos dolgot tudtam ellesni. . .
    Sajnos olyan eskövőm nem lesz mert itt más a szokás, mint nálunk odahza :(
    előzmény:
    Lenke (199)
     
  3. 2003. június 25. 09:56199.
    Ez tőletek függ, hogy milyen elképzeléseitek vannak, és hogy a választott fotós hogy tud alkalmazkodni.
    Mindenképpen kérjetek tőle referenciát, lássátok a munkáit, előre meg kell beszélni az árakat, mindent!
    Ha pestiek vagytok, tudok ajánlani egy jó fotóst (videóssal együtt), nekünk tavaly jól és olcsón dolgoztak, az idei áraikat nem tudom.
    előzmény:
    Gitta404 (197)
     
  4. Torolt_felhasznalo_711476
    Torolt_felhasznalo_711476
    2003. június 25. 09:42198.
    Lindus, köszi. :) Aug. 16-án lesz.
    Gitta, hát a fotózás az olyan, hogy bejelentkezel a fotóshoz, aztán megbeszélitek, hogy mikor tudná elkészíteni a képeket. Mondjuk délelőtt vagy a szertartások után, vacsora előtt szokták. Műtermi képek is szoktak lenni, de úgy vettem észre, hogy mostanában sokkal nagyobb divat a szabadtéri. Meg aztán a szertartáson is szokott fényképezni a fotós.
    előzmény:
    Lindus77 (196)
     
  5. 2003. június 25. 09:33197.
    Engem az esküvői fotózás érdekelne, ez hogy zajlik? Fogalmam sincsen. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. június 25. 09:11196.
    :))

    Sokan sokfélék vagyunk és ez így jó. Persze hogy én sem cipelném el a (szintén nem létező) gyerekeimet. Csak sajnos ez nem mindig és mindenkinek egyértelmű. Kár is ezen vitatkozni. .
    Mikor lesz a Nagy Nap nálatok? Jó szervezést és előre is sok boldogságot! L.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711476 (195)
     
  7. Torolt_felhasznalo_711476
    Torolt_felhasznalo_711476
    2003. június 24. 22:13195.
    Hát nem tudom, akkor ebben nem értünk egyet. . . Szerintem a gyerekek úgyis minimálisat eszik, nekik nem is szoktak egész adagot számolni. Persze le lehet passzolni, de inkább hadd döntse el a család, hogy ő hogy szeretné.
    Mondjuk én a nagy falusi lagzikhoz vagyok hozzászokva, ott meg már átesnek a ló túlsó oldalára, boldog-boldogtalant meghívnak. De valahogy nekem furcsa lenne, hogy valaki kiköti, hogy én mehetek, de a közeli hozzátartozóim már nem. Ha mondjuk egy kevésbé közeli ismerősről lenne szó, akkor persze bennem is lenne annyi tapintat, hogy nem cipelem oda a (nem létező) hat gyerekemet.
    előzmény:
    Lindus77 (193)
     
  8. 2003. június 24. 18:55194.
    Ti tudjátok hogy kivel milyen viszonyban vagytok :)
    mi csináltunk 3 oszlopot: enyém, tied, barátok. úgyis folyamatosan változik a lista, ez nem jön, helyette lehet őt, stb. .
    ezen túl viszont majdnem lehagytuk magunkat, a papot és a zenészt a listáról!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (189)
     
  9. 2003. június 24. 18:50193.
    Az attól függ hogy milyen viszonyban vagytok azzal aki az esküvőt rendezi. szerintem igenis elképzelhető hogy azt mondod, hogy a gyerekeket passzolják le egy éjszakára.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711476 (192)
     
  10. Torolt_felhasznalo_711476
    Torolt_felhasznalo_711476
    2003. június 24. 17:32192.
    Hát, én még olyat nem hallottam, hogy valakit meghívnak a családja nélkül. Én tuti nem mennék, ha valaki nem hívná velem együtt a páromat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (189)
     
  11. Torolt_felhasznalo_711476
    Torolt_felhasznalo_711476
    2003. június 24. 17:31191.
    Szia!
    Mi most készülünk sátras lagzira. Nem tudom, hogy mennyivel jövünk ki olcsóbban, mert itt egész máshogy kell számolni a költségeket. Azt biztos, hogy pl. a sátor sincs ingyen. Hűtökocsival, evőeszközökkel, mindennel együtt 100 E körül van. Nem tudom, hogy máshol szokás-e még, hogy a rokonság süt-főz, felénk ún. gazdasszonyok vannak, őt lehet felfogadni, és hoz magával 4-5 segítőt. És akkor ott ők személyzet, nem vendégek. Persze van, amihez a rokonság segítségét szokták kérni, pl. felszolgáláshoz, csaposnak, ilyemi. Nyilván a kaját is máshogy kell számolni, nem egyes adagokban, hanem hogy pl. hány disznót meg csirkét kell levágni. Az biztos, hogy sátras lagziban nem kicsivel több kaja van, mint amennyit a vendégek megesznek, hanem legalább kétszer annyi, hát persze azt illik elosztogatni meg ilyenek. Szóval, abban nem vagyok biztos, hogy sokkal olcsóbb, nekünk a szülők fizetik, úgyhogy ők döntöttek.
    előzmény:
    gabácska (185)
     
  12. 2003. június 24. 16:36190.
    Nálunk sehol nem volt gyerek a családban, így ez nem volt "gond".
    Apu bátyjának a gyerekei jöttek feleségestül, távolabbi rokont nem hívtunk meg.
    Kollegáknál volt inkább a dilemma. Ugye őket illik férjestül/feleségestül.
    Én főnökömet nem hívtam meg, a férjemnél viszont tényleg MUSZÁLY alapon működött. Ez +8 fő volt.
    Ez van, be kell nyelni.

    Hogy kit nem szabad kifelejteni?
    Inkább azt mondanám, hogy valakit csak azért nem szabad meghívni, mert szegről-végről rokon, de évek óta nem beszéltetek, helyette inkább egy igazán jó barátot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (189)
     
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. június 24. 16:15189.
    azt szeretném kérdezni, konkrétan ki hogyan írta össze, hogy kit hív meg? hogy kinek jön a feleség, gyerek is, ill. csak a meghívott? Kiket nem szabad kifelejteni a meghívottak közül?
    előzmény:
    Lindus77 (188)
     
  14. 2003. június 24. 12:01188.
    persze attól is függ hogy hányan lesztek, mert nem minden étterembe fér el egy nagyobb csapat. mi nagyjából 80-an leszünk és az étterem 110 fős. és nem utolsó szempont hogy senkinek nem kell egy héttel előtte káposztát tölteni, husit sütni stb. kinek hiányzik az a sok plusz munka, így is nagy lesz a rohangálás :)
    előzmény:
    gabácska (185)
     
  15. 2003. június 24. 11:55187.
    szia gabácska!

    nekünk július 19-én lesz az esküvőnk, de nem sátras pont amiatt amit Lenke mondott. így vendéglőben tartva nekünk 3200/fő lesz a vacsi, vihetünk "töményet" és sütit ha akarunk. és ha jön egy nagy nyári eső, csak bemegyünk a teraszról a vendéglőbe. én ennyit tudok neked segíteni, hátha más majd elmondja mennyi kb. egy sátras lagzi :)
    nektek mikor lesz?
    sok boldogságot! L.
    előzmény:
    gabácska (185)
     
  16. 2003. június 24. 08:12186.
    Hello:-)
    Én csak voltam sátras lagzin, ahol láttam, hogy a fél utca sütögetett, főzicskézett a nagy napra. Ilyenkor szerintem annyi kaja készül, hogy azoknak, akik segédkeztek, illik mutatóba vinni egy kis pörit, egy kis sütit. . . .
    A költségek ilyenkor nem tudom, hogy oszlanak meg, gondolom mindenkinél mindent kifizetnek.
    Sokkal több embert mozgósít, noha jól jön a segítség, esetleg számolj azzal, hogy "cserébe" meg kell hívnod egy csomó olyan nénikét, akit igazából nem hívnál, vagyis mikor ők sütik a sütiket, magukra sütik, amit te kifizetsz, tehát sokkal többe kerül, mintha 30 fővel kevesebbet kajáltatsz, adott helyen.
    Attól még lehet sátras, ha az étterem nagy kerthelyiséggel rendelkezik.
    Vidéken az ilyenen könnyen megsértődnek az emberek, szóval én kétszer is meggondolnám a helyedben:-))
    Sok boldogságot!
    előzmény:
    gabácska (185)
     
  17. 2003. június 23. 13:37185.
    Sziasztok!
    Az esküvő költségeit illetően elsősorban vidékiek tapasztalatára lennék kíváncsi. A következő a dilemmám. Nálunk még működik a sátras lagzis mulatozás. Szerintetek olcsóbb vagy drágább az a típusú mulatság, mint ha egy vidéki vendéglőbe csődítenénk össze a pereputtyot? Valakinek van összevetése? Köszi előre is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. június 5. 11:11184.
    Hajjajaj. Biztosan igazad van. Egyébként nem abroncsos a ruhám, hanem testhez simulós féle, hosszú-hosszú uszállyal. Most épp amiatt aggódok, nehogy meghízzak addig. De az aggódás miatt legalább nem eszem túl sokat. :) Láttam a képeidet, nagyon szépek vagytok! :)
    előzmény:
    Lenke (183)
     
  19. 2003. június 5. 10:49183.
    panka,
    az időjárás miatt ne aggódj. ha szépen a kellő hosszban van felvarrva a ruha, akkor nem ér le, te meg óvatosan lépkedsz majd, hogy nehogy felverjél magadra valamit, de úgyis meg kell emelni az abroncsot sok helyen, tehát akár a nyakdba is kaphatod a szoknyát:-)))
    A süti nem fognak megromlani: ha jelzitek, hogy hány órakor értek az étterembe, akkor előtte 10 perccel elég, ha kiteszik a tányérokat, nem lesz ideje megromlani:-)) még ha nem is légkondis az étterem. Sokat ne tegyenek ki kaja előtt, mert akor a vacsi nem fog elfogyni.
    Készítsetek fogatókönyvet, hogy hova mikorra kell érni, és akkor nem lesz gond. Minden adja majd magát, mindenki megtalálja a helyét, ne izgulj. Te csak legyél szép, és boldog azon a napon!
    :-)))
    előzmény:
    d.panka (182)
     
  20. 2003. június 5. 10:37182.
    Azért mondtam, hogy milyen "szerencsés" vagyok. Mert jó, hogy jó munkahelyen dolgozom (még a szülinapot is együtt szoktuk ünnepelni, a házastársakkal, gyerekekkel). Csak az a gond, hogy előttem már két lány férjhez ment közülünk, és mindenhol ott volt mindenki. De összesen 12 gyereke van a 7 kollégámnak, az egyiknek meg már barátnője is. Na, az már nem fog menni, hogy ők is jönnek, amikor 1-2 hellyel kell játszanunk.
    Lenke, nem nagyon idegeskedem emiatt, vagyis dehogy is! REttentő ideges vagyok, aggódom, nem tudom, hogy lesz a szervezés, hogy terelem össze az embereket, lesz-e elég üdítő és sör, vagy nem lesz-e túl sok, és a sütik nem savanyodnak-e meg a hőségben, de az is lehet, hogy zuhogni fog az eső, és akkor én otthon fogok maradni, hogy a szép ruhám nehogy koszos legyen. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. június 5. 10:02181.
    Szerintem gyereket nem kéne elvinni, csak a házastársat. Mondjuk ciki azt mondani, hogy a 14 éves Tündikét meg ne hozzák, de valahogy le kell beszélni, mert kínos lesz, ha nem lesz mindenkinek helye.
    Szerencsére nálunk nem volt gyerek-kérdés.
    panka, azon meg ne idegeld magad, hogy mindig eszetekbe jut valami: ő a szolgáltató, ő van értetek, ő él (többek között) belőled, nem fordítva, úgyhogy ha a kedves vendég harmincharmadszorra is valamit módosítani szeretne, akkor vágjon hozzá jó pofát, és tegyen úgy, ahogy szeretnétek!!!
    Szóval csak bátran. Utólag úgyis egy csomó minden majd eszedbe jut, hogy ezt-azt másképp kellett volna, vagy kimaradt valami (pl. nálunk a közös családi fotó, nincs is együtt lefotózva a család)
    előzmény:
    d.panka (179)
     
  22. 2003. június 5. 09:42180.
    Szerintem a kollegák hozátartozóit nem is nagyon szokták meghívni . Mi sem hívtuk meg , természetesnek vették , hogy csak egyedül jönnek . Persze ez függ attól is , hogy egyáltalán ismered e a párjukat , családjukat . Mi csak olyanokat hívtunk meg akikkel tényleg tartjuk a kapcsolatot és jóba vagyunk velük.
    előzmény:
    d.panka (179)
     
  23. 2003. június 5. 09:28179.
    Hm. Hát nem is tudom. Azért még párszor fogunk vele beszélni, bár már így is kivan, szerintem nem sok ilyen kukacos pár van, mint mi. Ahogy beszégetünk a neten, mindig újabb dolgok előjönnek, és rohanunk hozzá megbeszélni.
    Én is úgy gondolom, hogy nagyjából meg tudják mondani, ki jön és ki nem. Persze bárkinek közbejöhet valami, megfájdul a foga vagy valami. . . de remélem, csak 1-2 ilyen emberke lesz. És mondom: nem is a kaja miatt akarjuk, hogy pontosan megmondják, ki tud jönni, hanem a helyhiány miatt. Így is úgy is sértődés lesz, mert a kollégáim még nem is tudják, hogy a gyerekeiket nem hozhatják magukkal. Én olyan szerencsés ember vagyok, hogy ilyen összetartó családom van és összetartó munkatársak, csak ilyenkor rossz.
    előzmény:
    Lenke (178)
     
  24. 2003. június 5. 08:39178.
    Hát, mi minden vacsorás vendégnek megmondtuk, hogy jún. 1-jéig jelezzen vissza, hogy tud-e, akar-e eljönni. 3 fő volt, akiről kiderült, hogy nem jönnek, de az is hogy? A férjem hívt fel őket, hogy "akkor szombaton 1 órára jöjjenek". . . . és akkor mondták, hogy mégse tudnak (szerintem nem akartak) jönni, indok volt, ahányan, annyiféle. . . . szép kis család:-((
    De hihetetlen volt így is, hogy szinte midnen elfogyott. Az éjféli káposztából és fasírtból maradt pont annyi, hogy az a 10-en akárhány aki ottaludt, megebédelt belőle kényelmesen, és slussz. Szóval nagyon jól jött ki.
    Nekem fura, hogy mégis ki kell fizetnetek. . .
    Azért 1 héttel előtte már 2-4 fő eltéréssel meg lehet mondani, a húst és társait úgyse akkor, hanem csak 1-2 nappal előtte veszik meg, tehát ha többet is vesznek, legfejjebb nem csinálja meg, úgyis el tudja adni, nem?
    előzmény:
    d.panka (175)
     
  25. 2003. június 5. 08:34177.
    Jewel79: A kozmetikusom is így esküdött, azt mondta, fantasztikus volt. Ha még egyszer férjhez mennék, én is ezt tenném, mert talán olcsóbb is, mint egy lakodalom. De én maradi vagyok, nekem fontosak a rokonaim, azt szeretném, ha mind együtt ünnepelnénk a házasságkötésemet. Nekem ez többet ér, mint a tengerpart és a pálmafák. Azt szeretném, ha anyukám ott büszkélkedhetne, hogy milyen szép lánya van, és apukám elmondhatná pár év múlva, hogy "amikor a lányom esküvőjén. . . ". Egyszerűen nem hagyhatom ki őket, akkor nem lenne teljes az örömöm. Mi ezért döntöttünk így, pedig gondolkodtunk a pálmafás dolgon is. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (154)
     

Címlap

top