Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az esküvő költségei

d.panka
Létrehozva: 2003. május 27. 14:52
Ha mostanában volt az esküvőtök, biztosan tudjátok, hogy milyen sokba került. Eléggé meg vagyok döbbenve, mert a vendéglőben, ahol a vacsora helyszíne lesz, azt mondták, egy 50 literes hordó sört 28. 000. -Ft-ért számolnak fel nekünk (Arany Ászok). Egy korsó tehát 280. -Ft. Megkérdeztem valakit, aki a nagykerből a boltjába hozat ilyet, egy hordó 10. 800. -Ft-ba kerül. Majdnem 200%-os haszonnal dolgozik a vendéglős! És ez csak a sör, a tömény italt és a borokat, meg az ásványvizet még nem is tudom. Szerintetek ez normális, vagy nagyon nyerészkedni akar rajtunk?
  1. 2003. június 5. 08:30176.
    És hol találsz ma jó varrónőt? :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (152)
     
  2. 2003. június 5. 08:29175.
    A végső egyeztetés egy héttel a nagy nap előtt lesz. Mivel ők bevásárolnak mindent, ezért természetesen ki kell fizetni azt a létszámot, amit egy héttel előtte mondunk. Én ezt meg tudom érteni. Nálunk inkább az a baj, hogy nekem annyi rokonom van, hogy ha mindet meghívnám (és mi "sajnos" tartjuk is egymással a kapcsolatot), a párom családja már be sem férne, a kollégákról, barátokról nem is beszélve. Anyukámnak van 5 testvére, mindegyiknek van 2-3 felnőtt gyereke, akiknek már gyerekeik vannak. Csak az én rokonaim 60-an vannak, a kollégák kb. 10-en (az ő gyerekeiket nem is hívjuk meg). A maradék 20-30 lesz a párom rokonsága. Max. 100-an férnek be majd az étterembe. De ez biz. szempontból jó is, mert van mire hivatkozni, ha valakit nem hívunk.
    előzmény:
    Lenke (149)
     
  3. 2003. június 5. 08:13174.
    Ha csak ti lesztek ott az esküvőn nem fog hiányozni a rokonság hogy gratuláljon?
    Úgy értem kijössz a szertartásról, és szinte senki nincs aki fogadjon. Nekem ez lehangoló lenne. Rosszul esne, hogy csak ennyi volt. És ha 1-2 kép készül, akkor azt mondom a gyerekeimnek, hogy igen, kutyafuttában összeházasodtunk apáddal, gyorsan túlestünk az egészen. Nem, tudom. . .
    Én szeretném megadni a módját, hogy tényleg az a nap legyen a legboldogabb az életemben. De, ez csak az én véleményem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (162)
     
  4. 2003. június 5. 08:07173.
    Lenkének igaza van. Egy esküvői ruhát nem egyszerű megvarrni. Anyukám már 30 éve varr, mindent meg tud csinálni kivétel nélkül. Ő mondta, hogy még abroncs se kellene a ruhához.
    Viszont ez csak az A vonalú egyszerű ruhákra igaz. Ha igazi menyasszonyi ruhát szeretnél, akkor ahhoz több méter anyag kell, és az bizony nagyon drága. Igaz, hogy az anyagköltség nem 80 000, hanem csak kb 30 lenne, de annyiba tuti belekerül. Ennyiből lehetne kihozni. A kérdés, hogy megéri-e, mert utánna csak állna a szekrényben. Vagy el kellene adni. . .
    előzmény:
    Lenke (155)
     
  5. 2003. június 4. 15:02172.
    Ez nagyon egyszerű, megoldódik magától is:-))
    2 féle meghívót készítsetek: vacsorásat, és olyat, ami csak a szertartásra hív meg.
    Aki vidékről utazik, az valószínű, hogy a sima szertartásra se jön el, ha már a vacsorára nem hivatalos. Tudod hány ilyen ember volt, aki még táviratot se küldött, se egy képeslapot, sms-t?
    Ezek a meg nem hívott rokonok maguktól nem fognak eljönni, nyugi. A "semmiért" (mármint hogy nem lesz kaja-pia) nem fognak melegben vonatozni, vagy vezetni. . . .
    Hidd el!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (168)
     
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. június 4. 14:53171.
    mindenesetre mindkettőtöknek szívből szurkolok, hogy jól sikerüljön az egész és csak jó emlékeitek legyenek róla
    előzmény:
    Remedios75 (170)
     
  7. Torolt_felhasznalo_948471
    Torolt_felhasznalo_948471
    2003. június 4. 14:51170.
    egy eljegyzésünk lesz! csak a legszűkebb családi körben. Mi szeretjük őket annyira, hogy megosztjuk velük az örömünket, jól érezzük magunkat a társaságukban, jó családunk van mindkét részről, hála Istennek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (166)
     
  8. 2003. június 4. 14:48169.
    Mármint ez az eljegyzés volt , ketten elmentünk vacsizni és kész :)) Az esküvőre azért készülünk , már kiosztottuk a meghívókat .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (168)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. június 4. 14:46168.
    és a többieknek hogyan szóltok? küldtök levelet, vagy lapot, vagy hogyan? hogy lehet elkerülni, hogy a többiek megsértődjenek?
    előzmény:
    Szandra24 (167)
     
  10. 2003. június 4. 14:37167.
    Az eljegyzés nálunk csak utólag lett bejelentve . Párom még apukámnak is megmagyarázta , hogy úgy éreztük ez kettőnkre tartozik :))) Azért nyelt egyet , de nem szólt semmit sem :))
    Az esküvő eleinte nagyon szűkre volt tervezve , de végül 55 fő körüli lesz. Igaz a család eleve 20 fő ( tekintve , hogy van pl. 5 tesóm/féltesóm :)) Nálunk csak tényleg azok lesznek ott akikkel tartjuk a kapcsolatot , tehát a szűk család és barátok .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (166)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. június 4. 14:25166.
    az az igazság, én félek ettől a szereplős dologtól, pl. eljegyzés. . . nyilván, miután megkérte a kezem, elmondjuk a szülőknek, barátoknak. . . de hogy még egyszer elmondjuk nekik, egy hivatalosabb alkalommal is. . . ez hogy néz ki?:))) most komolyan. . vagy addig nem mondod el senkinek, míg be nem jelentitek az eljegyzést?
    előzmény:
    Remedios75 (165)
     
  12. Torolt_felhasznalo_948471
    Torolt_felhasznalo_948471
    2003. június 4. 14:06165.
    A rokonság mindent túlbonyolít. . . Nekünk most lesz az eljegyzésünk, és már mindenkinek van új ruhája, stb. , nagyon készülnek, én pedig kimondottan "alkalmian" sem fogok kinézni. Dehát ez az ő dolguk :-) A _kapcsolat_ a lényeg, az legyen jó, és akkor minden jó!!! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (161)
     
  13. 2003. június 4. 14:01164.
    Akkor karold fel a szülőket, testvéreket, ha van extra-közeli barát/barátnő, és így, akár 10-en házasodjatok, és 10-en menjetek egy szolid vacsira. Mindenkinek a lelkére kell kötni, hogy ne kotyogja ki, a többieknek meg be kell jelenteni, és kész.
    Nálunk is apu nővére megsértődött, hogy az eljegyzésünk egy közös összeröffenés alkalmával derült ki, nem pedig úgy, hogy egyesével mindenkit felhívtunk. Egy kicsit durcizott, de ha egyébként sose hívvjuk egymást, akkor most ezért mi a fenének hívtam volna???
    Szóval csak amit a szíved diktál. Akár már 1 hónap múlva egybekelhettek, akár 2 tanúval, és akkor senki nem tud róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (159)
     
  14. 2003. június 4. 14:01163.
    Mivel mi is magunk fizetjük az esküvőt, max. 40 főben korlátoztuk a vacsoravendégek számát. És a szertartáson sem lesznek sokkal többen.
    Párom egyszerűen utálja, ha sokan vannak körülötte.
    előzmény:
    Remedios75 (160)
     
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. június 4. 13:55162.
    hát, köszi:))) úgy gondoltuk, valahová elmegyünk, ott készítünk egy szép fényképet, és abból képeslapot kreálva tudatjuk a néppel az örömhírt:)))
    előzmény:
    Remedios75 (160)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. június 4. 13:55161.
    hát, köszi:))) úgy gondoltuk, valahová elmegyünk, ott készítünk egy szép fényképet, és abból képeslapot kreálva tudatjuk a néppel az örömhírt:)))
    előzmény:
    Remedios75 (160)
     
  17. Torolt_felhasznalo_948471
    Torolt_felhasznalo_948471
    2003. június 4. 13:53160.
    Legyetek formabontók, hiszen a TI életetekről van szó! Juci néni meg majd elfelejti, minden csoda három napig tart. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (159)
     
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. június 4. 13:44159.
    hát igen. . . nálunk az a helyzet, hogy nem szeretnénk megbántani a rokonságot, de nekem speciel tömegiszonyom van (na jó, nem betegség, csak nem szeretem a sok ismeretlent) így én nem szeretnék nagy esküvőt, sőt. Már indítványoztam a páromnak, hogy külföldön esküdjünk: oda nem tudnak sokan utánunk jönni:))) mindenesetre pont a konfliktusok elkerülése végett nálunk egyelőre nincs esküvő:(( nem is tudom, milyen lenne ha a két családot/rokonságot összeeresztenénk. . . én valami titkos kis esküvőt szeretnék, 2 tanú, pár barát, a szülők, egy vidéki kis templomban, és ott beülni a kellemes helyi kis étterembe. . . csak nehéz ezt kivitelezni.
    előzmény:
    Lenke (157)
     
  19. Torolt_felhasznalo_948471
    Torolt_felhasznalo_948471
    2003. június 4. 13:43158.
    Nem is kell meghívni, akit soha nem láttál, ha Te fizeted az esküvődet. Ha a szülők beszállnak, netalán állják a költségeket, akkor bármilyen rokonukat meghívhatják. Nálunk legalábbis így lesz. Ha jól látom, az elvárások terhe alatt vagy éppen. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (156)
     
  20. 2003. június 4. 13:38157.
    Tudod, szokták mondani, hogy jobb a békesség, ezért inkább többen meghívnak olyanokat, akiket nem szívesen látnak, csak hogy a nagyi ne sértődjön meg. Persze itt is kell egy határt húzni, de nagyon nehéz. Főleg akkor, ha totál vidéki az ember rokonsága, mert ott ugye teljesen mások a szokások.
    Én se szívesen hívtam meg a férjem főnökét, meg másik 3 kollegát, de maga alatt vágta volna a fát, ha nem így van, és amúgy is néha-néha eljárnak, tehát végülis annyira nem csak kollegális a viszony.
    Én azt mondom, hogy elsősorban a házasulandók dolga, hogy kit hívnak meg, és kit nem, illetve tartanak-e vacsorát, vagy csak szertartás lesz. Az ő joguk eldönteni, hogy milyen esküvőt tartanak. Sokan megfelelnek a szülők elvárásainak, vagy azért mennek bele mindenbe, mert a szülők fizetik, és hát akkor "alárendelve" alkalmazkodnak. . . .
    Ha nem akar valaki nagy esküvőt tartani, ne tartson csak elvárásból, ha nem szívesen látja a fél világot vendégül. Ezt mindenkinek el kell fogadnia, és ha mégis meghívják, akkor kell kitüntetésnek éreznie, hogy ott lehet, együtt ünnepelhet a párral.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (156)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. június 4. 13:27156.
    ne értsd félre, nyilván mindenki álomesküvőt szeretne, stb. de én felháborítónak tartom, hogy egyes kölcsönöket erre a célra hoznak létre bankok. . . szerintem az esküvő olyan, mint a balatoni nyaralás: mindenki vérszemet kap tőle. . . persze, ha van mit költeni, ha összeadják a rokonok, stb, akkor OK, de nem értem, minek pl. 150 embert meghívni. Ha mondjuk megszámolod, hány nagybácsival/unokaöccsel/távoli barátnővel beszéltél az elmúlt évben azok közül, akiket általában meg szoktak hívni, rájössz, hogy van az esküvőn egy csomó ember, akinek teljesen felesleges ott lenni. . . miért hívjam meg a nagymamám testvérét, ha még sosem láttam?. . biztos neked is vannak ilyen meghívottak (főleg a 100 fő feletti esküvőknél). Szóval: költség csökkentés. . . vagy ez tényleg illúzióromboló?
    előzmény:
    Lenke (155)
     
  22. 2003. június 4. 13:21155.
    Hát nem tudom: több ruhát is varrtak már nekem, kosztümöket stb. , jók is, de nem merném rájuk bízni a menyasszonyi ruhámat. Persze ha egy egyszerűbb A vonalú estélyi szerű, akkor azt minden további nélkül, de egy bonyolultabba már nem mennék bele.

    Nem vagyunk egyformák, mások az igényeink, és ez így van jól.
    Az anyakönyvi hivatalban nem a pezsgőért kell 5 ezret fizetni, hanem ez az illetéke a házasságkötésnek. Legalábbis nálunk ilyen volt, a pezsit mi magunk vittük.
    Persze anyagi korlátai is lehetnek a sokak által flancolásnak, rongyrázásnak nevezett esküvőnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (154)
     
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. június 4. 13:15154.
    Hát, nem tudom. . . szerintem aki tisztességesen megtanult varrni, az egy szabásminta alapján tud varrni. . . de lehet hogy tévedek. Egy ismerősöm mesélte, hogy náluk az esküvőn nem volt se zene, se pezsgő, se fotós, mert arcátlannak érezték azt az összeget, amit a hivatalos polgári esküvőért elkértek volna. . . hogy miért fizessen 5000 Ft-ot egy üveg pezsgőért, csak azért, hogy ott az anyakönyvvezetővel látványosan koccintsanak. . . . ? Én inkább összegyűjtöm az ilyen cicomákra szánt pénzt, és elrepülünk a kedvesemmel egy egzotikus szigetre nászútra. . . az sokkal nagyobb élmény, mint egy 5000 Ft-os pezsgő, vagy egy 100. 000 Ft-os menyasszonyi ruha, amit egyszer az életben visel valaki. . . mit gondoltok?
    előzmény:
    Lenke (153)
     
  24. 2003. június 4. 13:06153.
    Szerintem az esküvői csokor másabb, mint egy szimpla virágcsokor. Hogy miben?
    Először is szerintem máshogy kötik, oázisba kell tenni, különben elhervad a melegben, illetve kis tartóba teszik, hogy a szára ne álljon szanaszéjjel, meg ne fogja össze a ruhádat.
    Menj úgy oda, hogy milyen virágokat szeretnél, és milyen értékhatárig. Ez virágfüggő, hogy milyet tesznek bele, illetve mekkora a csokor, van-e rajta még szalag, ilyesmi. Nem tapasztaltam, hogy a menyasszonyi mivolta miatt kevesebb benne a virág, mint az érték, amit meghatároztam.

    A menyasszonyi ruha: sok anyag van benne, ami nem olcsó. Sok ruhát kézzel varrnak, a Héjjánál pl. rengeteg az olyan ruha, amire az utolsó kis flittert is kézzel varrják, nem géppel. Ez mind-mind az értékét növeli. Természetesen egy simább, alsószoknya és díszítés nélküli ruha olcsóbb, hisz nincs vele annyi meló.
    A menyasszonyi ruhát egy "szimpla" varrónő, aki hétköznap kosztümöket szab és nadrágokat hajt fel, nem tudhat olyan szép menyasszonyi ruhát varrni, azért az spec. munka.
    Szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (152)
     
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. június 4. 12:57152.
    sziasztok lányok! nem akrok semmiképpen sem ünneprontó lenni, de lenne egy kérdésem: tegyük fel, esküvői csokrot rendeltek. Ahogy kiejted a szádon "esküvői", az árak megtriplázódnak. Miért nem lehet elmenni a virágoshoz azzal a szöveggel, hogy "szeretnék egy szép csokrot, legyen benne . . . Ez az egész szerintem így a negyedébe sem kerülne. Ugyanaz a helyzet az esküvői ruhával: egykölcsönzés lehet akár 80-100 ezer forint is. De: ha beállítasz egy varrónőhöz, pár méter 4000 Ft-ért vásárolt hiper-szuper selyemmel, hogy varrjon belőle egy olyan ruhát, amit, teszem azt, a burdából néztél ki, akkor anyag 4 m (és ez sok!) 16. 000Ft, plusz a varrás, amiért nem kérhet el 20. 000-nél többet: 36 ezerért saját, nem műszálas, hanem selyem esküvői ruhád van. . . vagy csak én vagyok naív?:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top